Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) tajati


tajati
aktív tag

Üdv!

láttam hardverapon megtekintés számlálót hogyan tudnák én is olyat beilleszteni a hirdetésembe?

(#34952) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Üdv!

Kéne egy új videókártya az egyik gépbe, mert egy kondenzátor elpukkant.

Egy geforce 7600gs volt.
a gép ez : msi k8n-neo4f alaplap
athlon x2 3800+ proci
1gb ddr1 memória
450w táp

Semmi extrát nem akarok a géppel csinálni, azon a gépen max a fifa 12 ment eddig is low- beállítással.

Ehhez szeretnék minél olcsóbban egy videókártyát.

Miket ajánlanátok? (PCI-expresses videókártyát.)

Köszönöm előre is válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#34953) Kommy válasza tajati (#34951) üzenetére


Kommy
veterán

Ezen a [link]-en tudsz csinálni, megadod a hirdetés címét, meg kitöltöd a több is és beilleszted egy hozzászólásba

(#34954) priceman


priceman
csendes tag

250gb lakk XBOX 360 SLIM-et lt+3.0 flashel doboz papírok garancia nélkül 2 eredeti fekete vezeték nélküli controllerrel 10 játékkal, mennyiért lehetne max eladni vidéken?

(#34955) Bogyó bá' válasza wiggen123 (#34950) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az egy tök korrekt cég, én is szeretem őket!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34956) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Megosztanám egy kis tapasztalatomat, hát ha másnak is hasznos lesz, vagy hasonlóan jár mint én.
Bocsánat, ha ennek van topikja, a friss élményt ki kellett írnom magamból és nem keresgéltem.

T-Home tripla csomagunk van (net+telefon:ADSL, TV: parabolán, vidéken: hajdú-bihar megye), felváltottunk TV-ből a legnagyobbra, internetből pedig 5-ről 10mbit-re (nálunk csak ennyi a max. letöltési sebesség, amit bír biztosítani a hálózat).

A TV-t átállították maguktól, bár kellett neki 5-6 nap, mire minden meg lett: új csatornalista letöltése (automatikusan kérte a beltéri egység, de nem egyből), majd kb. 3 napig nem működött az a funkció hogy kiírja milyen műsor megy éppen a csatornán amit nézek. Aztán megjavult. Ebben az 5-6 napban minden bekapcsoláskor 30-90mp-be telt, mire lett kép, addig "kérem várjon" felirat pompázott, valamint napi többször volt olyan hogy kép elment, és valami hibát írt, pl. rossz kártya, majd egy idő után (átlag 10-40mp) magához tért, és megint jó volt. Ezek az 5-6 nap letelte után megszűntek, addig kellemetlen volt erősen, de most már teljesen jól működik.

Az internethez kaptunk egy digitális elosztót (dec. 29., futár hozta), ami ha minden igaz egy ADSL modem egybeépítve egy wi-fi routerrel (lehet tévedek és nem router, de osztani tudja a netet és a menüjét átnézve hasonlóan részletes mint egy TP-LINK wi-fi routernek, szóval szerintem router :)) ). Ezt simán össze tudtam dugni ill. beállítani(dec. 30.), nagyon egyszerű, pár perc volt az egész, minden szép és jó. Aztán vártunk, de nem lett gyorsabb a net. Ünnepek után betelefonáltam (1412), jeleztem a dolgot, ide-oda kapcsolgattak és végül egy hölgy feljegyezte a problémám és továbbította az illetékeseknek (folyamatban volt a dolog a rendszer szerint, megsürgette, valamint mondta hogy kapni fogok SMS-t ha beállították, ehhez kért egy értesítési számot). Korrekt, gondoltam. Aztán ebből nem lett semmi, SMS-t sem kaptam, ezért ma felhívtam az elosztóhoz kapott egyik összeszerelési útmutatón lévő számot (telefonos segítségnyújtás: +36 80 40 40 50). A hölgy 5 perc alatt megoldotta: adatok egyeztetése, net sebesség átállítása, kapcsolat megszakadt 1-2 percre (szinkronizálás), majd láss csodát, 1,2MB/s-re gyorsult a letöltés!

Tanulság, hogy egyből ezt a számot kellet volna hívnom, mert a sima ügyfélszolgálaton nincsenek eléggé tisztában mindennel, mivel akkor eleve ide kapcsoltak volna át - szerintem. Persze eleve nem a 1412-t kellett volna hívnom, de azért át lehetne kapcsolni a megfelelő helyre, nem? :U Na mindegy, a lényeg hogy happy end!

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#34957) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

Újrahúztam ma a gépet, és hosszú i helyén, ű betű van, meg az ű betűnél is. Magyar és magyar 101 gombos kiosztással is próbálkoztam, nem jártam sikerrel. Asus X71TL a gép, és Win7 Home Premium SP1 van fent.

https://barbieripnk.hu/

(#34958) Realradical válasza Toobee (#34957) üzenetére


Realradical
őstag

Eredeti a Windows?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34959) s3toraph válasza Toobee (#34957) üzenetére


s3toraph
senior tag

Csak egy tipp ami nem tuti: scroll lock nincs bekapcsolva?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#34960) Toobee válasza Realradical (#34958) üzenetére


Toobee
veterán

Ez beugratós kérdés? :DDD Egyelőre aktiválatlan, úgyhogy, ha jól gondolom, akkor jelenleg legálisan használhatom, 30 napig.

https://barbieripnk.hu/

(#34961) snake1977 válasza drmazsi (#34952) üzenetére


snake1977
őstag

Hali. Egy ati x1950pro-t, vagy hd2600xt-t már kapsz bele 4-5k-ért, ezek jobbak mint ami benne volt, 20-30%-al gyorsabbak, a 7600 is hasonló árban lenne. (ezek használt árak) Ha picit több zsetonod van rá akkor Hd3850 ez ugy 6-8k de ezekkel már az 2-3 évvel ezelőtti játékok is egész türhetően futnak, még a BF3 is eldöcög rajta. :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#34962) snake1977 válasza Toobee (#34957) üzenetére


snake1977
őstag

Ööö simán magyar alapértelmezettre állítsd be a billentyűzetet, ne 101 gombosra, jobb klikk a "HU" feliraton a tálcán, beállitások, hozzáadás,és ott a listában keresd ki.
Remélem ez segít :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#34963) E300TD


E300TD
tag

Hali,

NAS -ból (Synology DS207+) ki lehet csikarni USB-n adatokat a médialejátszó felé? Nem akarja látni és nem találok semmi beállíthatóságot :W

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#34964) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Jelenleg van egy 1TB-os vinyóm, ami 3 felé van particionálva
C: System, 85GB
D: régen XP, 15GB
E: Data, 832GB

Tervezek belé SSD-t venni, amire ugye új rendszer lesz rakva, tehát feleslegessé válnak a rendszereknek fenntartott partíciók, így szeretném "egybenyitni" az egész 1TB-os vinyót.

A kérdésem, hogy fennáll-e a kockázat arra, hogy sérülnek az adatok a 832GB-os Data partíción, ha hozzáveszem még a C-t és a D-t? Vagy csak rendszerpartíció esetén lenne para az ilyen művelet?

(#34965) Lompos48 válasza E300TD (#34963) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nincs is.

(#34966) Realradical válasza Toobee (#34960) üzenetére


Realradical
őstag

Nem azért kérdem, mert, hogy ejnyebejnyézzek, hanem, hogy nem-e valamilyen Windows 7 ScripKiddie edition 3.45.1-es verzió-e. Arra tippeltem, hogy az install médián már sz@rul volt a dolog. Ha letőttött ISO akkor gyanús.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34967) drmazsi válasza snake1977 (#34961) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm a választ!
:R

Don't hate the player, hate the game ...

(#34968) E300TD válasza Lompos48 (#34965) üzenetére


E300TD
tag

Ez azt jelenti, hogy USB-n "kifelé" nem kommunikál?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#34969) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Egy kis helpre lenne szükségem.

Bekrepált a tv-m és a t-home-os boxomat rá szeretném kötni a monitoromra. Sajnos HDMI portom nincs így vettem egy átalakító HDMI to DVI kábelt ami müxik is. Egy WD TV Live simán átviszi a jelet nagy felbontáson is erre a monitorra.

Viszont a t-home-os boxal nem megy, néha felvillan valami kép 1 másodperce de az is elcsúszva... :U Kipróbáltam egy ismerősömnél a kábelt egy full ugyanilyen boxal ott működött, de mondjuk az a monitor alapból tartalmaz HDMI csatit is.

Azt nem értem, ha a WD TV jele átmegy akkor a t-home-é mért nem? :U Ha valaki eltudna látni valamilyen ötlettel/tanáccsal megköszönném. A kábel 4 ezet volt, jó lenne nem el bukni az árát! :D

Köszönöm!
T

(#34970) Toobee válasza snake1977 (#34962) üzenetére


Toobee
veterán

Azon van, ott se jo. Van egy K220-as billentyuzetem, ki fogom probalni azzal, ha hazaertem.

https://barbieripnk.hu/

(#34971) csebi


csebi
tag

nálam elég fura maga a számítógép... néha kifagy mikor torrenten kívül semmi más nem megy, max egy vlc... szombaton konkrétan háromszor fagyott ki, egyszer film nézés közben, kétszer meg amikor az sem ment...
mikor megterhelem mondjuk játékkal (dishonored, dirt3, metro 2033, mlb2k12, WoT) semmi probléma nincsen, még egyszer sem fagyott ki (kop-kop-kop), de ezt a torrent és esetleg vlc kombit már korábban is megfigyeltem...

ilyen gépem van:
A10-5770, Asus F2A86-M Le, CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT , WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX, LG GH24NS95, THERMALTAKE VO100K1W2N Commander GS-III, FSP FSP400-60APN

szerintetek mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#34972) Qru válasza csebi (#34971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tuningolva van a gép? Lehet kevés a fesz vminek... Jártam úgy, hogy terhelve full stabil volt a gép de az ilyen kisebb terehlésváltásokat nem bírta a gép.

#nincsbennetarcsi

(#34973) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Kies nem látja a telefonomat, pedig próbáltam külön odafigyelni az MTP- driverre.
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#34974) Qru válasza Dexter-2000 (#34973) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

USB beállításnál KIES módban van? Mert ha pl háttértár módban akkor soha nem fogja meglátni a kies...

#nincsbennetarcsi

(#34975) norbitális


norbitális
tag

Hali!
Mi annak a '90-es években megjelent gyurmás(grafikájú) játéknak a neve?

(#34976) Dexter-2000 válasza Qru (#34974) üzenetére


Dexter-2000
őstag

ezt hol tudnám beállítani?
galaxy w i-8150 telóm volna

norbitális: NeverHood gyerekkorom kedvenc játéka lehet most is felteszem ha már emlékeztetsz rá :R

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#34977) Qru válasza Dexter-2000 (#34976) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beállítások menüben van usb beállítás. Ott kitudod választani, a kapcsoalt típusát. De beállíthatod, hogy csatlakoztatásnál kérdezzen rá milyen módban akarsz csatlakozni.

Nem ismerem a telód pontos menürendszerét, a telefon topikjában vagy a leírásában biztos le van írva.

#nincsbennetarcsi

(#34978) norbitális válasza Dexter-2000 (#34976) üzenetére


norbitális
tag

Köszönöm neki is azért kellet, hogy felidézzem a gyerekkoromat.:R

(#34979) Vakegérke válasza norbitális (#34975) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt biztos tudják a választ.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34980) csebi válasza Qru (#34972) üzenetére


csebi
tag

nem tudok róla, a memóriát én állítottam be 1886 Mhz-re, többi az mind auto-n van, időzítéseket manual alapján állítottam, NB Freq a memóriának 1600-on van, ha 1800-ra emeltem, akkor instabil lett...

ha lesz időm, akkor meglesem a feszültségeket is, de elvileg azok is rendben vannak

(#34981) jozsi0104


jozsi0104
tag

Sziasztok!
Nincs internetem!
De amugy kábeles netem van,Inviteles,ez a volt fribernet!
Windows7-en megtudtam csinálni hogy legyen ugy hogy , vezérlőpult - hálózat és internet - otthoni csoport- Az othoni csoport hibaelháritó inditása - majd tovább gomb! Megjavult!
Az lenne a kérdésem windows xp-én hogy tudom ezt ugyanigy megcsinálni?
Másik számitógépen.
Mert miután átrakom a másik számitógépet amin xp van azon már nincs net és ahoz kellene segitség.
A másik addig pihen itt a hátamegett.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#34982) Dexter-2000 válasza Qru (#34977) üzenetére


Dexter-2000
őstag

az a baj hogy csak usb háttértár csatlakozását találom de azt is eldugottabb helyen.
Van még wifis kies csatlakoztatás de azt nem tudom alkalmazni :/

Szépnapot!

(#34983) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Kezembe került egy Dell inspiron 1018 netbook, amit azért hoztak hozzám, hogy telepítsem újra. Ereddetileg Starter oprendszer volt rajta, amihez érvényes kulcs is van a gépen. Mindenképp ezt kell visszaraknom, vagy elbír egy HP-t is? Ugyanazok a driverek jók a Home Premiumhoz is, amik a Starterhez kellettek?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34984) Qru válasza pocokxx (#34983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a HP is 32 bit-es akkor nem lesz lassabb mint a starter. (64 bites OS-nek nagyobb a ram igénye).

Driverek ugyanazok, abból nem lesz fennakadás.

mod:

Dexter-2000: Akkor a telefon topijában kérdezz rá.

mod2:

csebi: Igen a túlmagas nb frekvencia instabbilitást okoz. Nem is nyersz annak húzásával túl sokat egyébként...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34985) Lompos48 válasza E300TD (#34968) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Így is mondható. A NAS egy szerver.

(#34986) geckowize válasza geckowize (#34964) üzenetére


geckowize
őstag

Erre vki?

(#34987) pocokxx válasza Qru (#34984) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi a gyors választ. NAgyjából végeztem az adatok lementésével, most újra fogom partícionálni a winyót (egyben volt 230 GB....) Viszont van egy kb 40 MB Dell utility partíció, amit a win nem engedett törölni. Akkor ne is próbálkozzak vele? Ubival biztos menne, de nem tudom, hogy szabad-e.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34988) Dexter-2000 válasza Qru (#34984) üzenetére


Dexter-2000
őstag

rendben van azért köszi :K

Szépnapot!

(#34989) jozsi0104 válasza jozsi0104 (#34981) üzenetére


jozsi0104
tag

Erre valaki? PLS!

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#34990) Qru válasza pocokxx (#34987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Törölheted hw diagnosztikai programok vannak csak azon a partíción, ha törlöd nem okoz működésbéli gondot.

De nem ajánlom, mert ha elszáll vmi miatt a gép így könnyen kideríthető, hogy hw-es a gond vagy szoftveres (nem kell pl usb-ről futtaható memtesztet vadászni, mert ott van kéznél egy bootolható partíción ami ugye egy döglött gép esetében nehézkes).

Az a 40MB nem oszt nem szoroz, de sok szívástól megkíméli a usert ha megmarad. Főleg, hogy ha összeomlik a gép úgy is hozzád vinné vissza gondolom... :U

mod:

Am ez a gyártó "kedvéért" van, mert a gariba viszavitt gépeket így gyorsabban tudják csekkolni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34991) koxw


koxw
csendes tag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy [ezek] közül melyiket ajánlanátok egy intel g860, 4gb ddr3, vtx hd 4850 1gb ddr5 tartalmú gépbe?

Köszönöm

(#34992) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Unokatestvérem egy érdekes PC-s problémával küzd. Nem nagyon sikerült eddig megoldást találni, úgyhogy feldobnám itt is a labdát, hátha valaki tud segíteni, vagy bármilyen ötlettel szolgálni.
A probléma pofon egyszerű: nem érzékeli a billentyűzetet a számítógépe.
A BIOS-ba csak pár újraindítás után tud belépni, csak néhány alkalommal látja a gépe a billentyűzetet.
A Windows eszközkezelőnél nem jelenik meg a billentyűzet, úgy néz ki, mintha nem lenne driver feltelepítve.

Eddig ugye lehetne arra gondolni, hogy valami hardveres, elektronikai gond van, DE:
Szerencsétlen vásárolt egy vadonat új alaplapot, processzort, memóriát, a probléma viszont TOVÁBBRA is jelen van.
A Windows újratelepítés a C partíción sem oldotta meg a problémát (igaz a rendszer úgy lett újratelepítve, hogy előtte nem lett formázva a partíció). -> Esetleg valami vírus lappanghat valahol?

A segítséget, tippeket előre is nagyon szépen köszönjük!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#34993) tomi5244


tomi5244
őstag

Közben okosabb lettem egy kicsit! :)

[link]

DVI csatlakozókból több fajta létezik, ezt tudtam én is de az a vicc, hogy nem gondoltam rá hogy ez ennyit számít :) Ha minden igaz a monitorom támogatja a DVI-D dual link csatit úgyhogy most olyan átalakítót kell néznem amin meg van az plusz 6 pin. Ha lehet hinni a képnek akkor ilyen is létezik.

Azért még várok tanácsokat aki kitudna bármilyen infóval. :)

Köszi!
T

(#34994) Lompos48 válasza lordjancso (#34992) üzenetére


Lompos48
nagyúr

USB vagy PS2 billentyű?

(#34995) lordjancso válasza Lompos48 (#34994) üzenetére


lordjancso
senior tag

Is-is. Mindkettőnél ugyan azt csinálja.
Szerk: És a gépen található összes ps/2 és usb portot végigpróbáltuk.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#34996) pocokxx válasza Qru (#34990) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Most már mindegy...:DDD

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34997) csebi válasza Qru (#34984) üzenetére


csebi
tag

CPU-Z szerinti feszültségek:

CPU: 1.2 és 1.5 között mozog ahogy látom (mondjuk most épp láttam 1.8-at is)
Memória NB Freq: 1400 és 1600 között van
Memória feszültség: 1.5 V

még milyen adatra lenne szükséged?

(#34998) pokroc


pokroc
tag

Üdv.
Valakire ráírhatnék pm-be 1-2 ramkérdéssel kapcsolatban? :U

:)

(#34999) #65675776 válasza pokroc (#34998) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért nem jó a Nagy RAM-os topic?

[ Szerkesztve ]

(#35000) pokroc válasza #65675776 (#34999) üzenetére


pokroc
tag

20 percig kerestem valami ramos topikot és semmi.
kösz akkor oda leírom majd ugyan azt :)

:)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.