Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) Piftuka válasza McDog (#34445) üzenetére


Piftuka
veterán

Pontosítsd kérlek, hogy mit értesz az "adatbázis frissítése" alatt!?

"Aquila non captat muscas."

(#34452) McDog válasza Piftuka (#34451) üzenetére


McDog
aktív tag

Amikor feltelepítettem és elindítottam automatikusan jelezte, hogy ő frissítené az adatbázisát. (persze ez a frissítés se napra kész..pár éves, de így is felismert mindent)

[ Szerkesztve ]

(#34454) Vakegérke válasza haly (#34447) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már össze akarsz kaparni egy pár tízezres kormányt, és van némi pénzügyi alapod, talán megéri befektetni egy olcsó eszközre, amely bár nem olyan szinten, de hasonló élményt nyújt. Idővel el is adhatod, az ára egy idő óta befagyott, tehát nem igazán vesztesz rajta.
No persze a te dolgod, hogy mit csinálsz... :R

FRENK1988: Nincs mit, és remélem, hogy nem halott az ajánlat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34455) FRENK1988 válasza Vakegérke (#34454) üzenetére


FRENK1988
veterán

irtam nekim mailt. Ha nem jön be vadászok a környéken egy normális monitort

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34456) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
honnan tudom megállapitani hogy a procim 4 magositható-e?
segitségeteket előre is köszönöm :R

(#34457) spista222 válasza crysis 2011 (#34456) üzenetére


spista222
addikt

Itt az 1. hsz-ben le van írva hogy melyik magnál még mit lehet feloldani ha sikerül.

(#34458) Belako


Belako
tag

Üdv!

Szakmai tanács szükségeltetik:
Nem vagyok tuningos csak néha próbálkozik az ember:

Mobo Asus M4A79 Deluxe ez gyártó szerint 1300 kezel ilyesmit.
Ez egy 1150mhz ddr2 ennek nem alapból annyin kellene futni, vagy ezt nekem kell megmondani neki hogy annyin menj, vagy hogy van ez?

Választ köszi.

B

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#34459) Belako válasza Belako (#34458) üzenetére


Belako
tag

Még egy kis adalék:

Ez hogy van?

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#34460) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok! Csinalam egy ftp szervert, de csak belso halozatrol tudom elerni, hogyan kell beallitani, hogy mindenhonnan elerheto legyen? Nem akarnam elcseszni a router beallitasait probalgatassal, ezert fordultam hozzatok.

(#34461) spista222 válasza Belako (#34459) üzenetére


spista222
addikt

Jedec szabvány szerint a DDR2 ram maximum 800MHz-en futhat.
Ennél magasabb frekvenciát csak kézileg lehet beállítani az alaplap BIOS-ában.
Ehhez kell a memória gyártó által specifikált időzítések és feszültség is.
Például nekem van 1066MHz-es Kingston DDR2-es memóriám ami ezt az órajelet 2,2V-on 5-5-5-15 mellett tudja. Neked is rá kellene keresned a típusra ha a modulon nincsenek feltüntetve ezek az értékek.

(#34462) Belako válasza spista222 (#34461) üzenetére


Belako
tag

Ok Kösz. Erről volt sejtése, régen valahol olvastam, hogy 800Mhz gyárilag. Nos bioszban minden trükk nélkül 1067-re beállítja nekem erre már rájöttem. Igazából utána olvasás nélkül elhittem magamnak, hogy berakom auto beállítások mellett és ö majd annyin prörög. Akkor marad böngészés és elolvasom hogy kell ezeket beállítani. Időzítés meg a feszkó értékek fel vannak tüntetve szóval valahogy megoldom.
Még egy kérdés ha folyamatosan annyit járatom akkor nem sérül élettartalma?

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#34463) spista222 válasza Belako (#34462) üzenetére


spista222
addikt

Ha azon a feszültségen, frekvencián és időzítéseken járatod mint ami rá van írva akkor nem lehet gond.

Lehetséges hogy az auto beállítás is működne, de mivel az alapfeszültségen járatná a memóriát így biztos magasabb időzítéseken menne mint ami tud, ha elindul egyáltalán:).

[ Szerkesztve ]

(#34464) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Windows XP Pro 32-bit

Letöröltem egy játékot a Your Uninstaller programmal (elég mélyrehatóan eltávolít mindent), de a mappája az megmaradt, s ezt a hibaüzenetet kapom: [link]

Ha mégis törlöm ezt a mappát akkor nem f0ssa össze magát az XP?

Csak azért kérdezem, mert már fél éve fenn van a rendszer és- kopp-kopp elég jól működik...

Régebben azt hiszem mindig töröltem az ilyen mappákat, figyelmen kívül hagytam a hibaüzeneteket és nem tartott 2-3 hónapnál tovább egy rendszer. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34465) #65675776 válasza PH-User (#34464) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem lesz belőle semmi probléma ha törlöd.

(#34466) PH-User válasza #65675776 (#34465) üzenetére


PH-User
addikt

Remélem, hogy nem, köszi szépen!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34467) Jámbor


Jámbor
tag

Üdv!
Növelte-e már esetleg valaki Közületek az otthoni WiFi-je lefedettségét ilyesmivel? Mennyire bonyolult? Az itthoni WiFi-t egyedül be tudtam üzemelni, de még a 15 dBi jelerősségűre cserélt antennával se ér el a hátsó szobáig.
Előre is kösz.

Soha ne mondd, hogy soha.

(#34468) McDog válasza Jámbor (#34467) üzenetére


McDog
aktív tag

Nem próbáltam, de ITT egy tesztben azt mondják öt lépésben CD alapján be lehet állítani.

(#34469) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

XP-t telepítek újra és azt szeretném, hogy az Internet Explorer 8.0-ba belevigyem a korábbi XP Internet Explorer 8.0-ból a mentett jelszavakat, látogatott weboldalakat és egyéb beállításokat.

Pontosan milyen mappákat kell átmásolni?

Köszönöm előre is.

(#34470) peter889 válasza peter889 (#34469) üzenetére


peter889
őstag

Vagy ha az importálásra volna valami egyszerű mód, úgy is jó lenne.

(#34471) Sub-ZeRo válasza peter889 (#34469) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34472) peter889 válasza Sub-ZeRo (#34471) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm, meg fogom nézni. :R

(#34473) odrif válasza #65675776 (#34465) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én is kérhetek egy ilyent kalapot? :B

20 éve a Prohardveren

(#34474) rambo76


rambo76
csendes tag

Üdv a segítségeteket kérném van egy [ilyenem] rég kaptam már de most ismételten szeretném használni de nem tudom hogy mekkora adapter kell hozzá a hátulján meg csak annyi van rá írva hogy 12V de ez nem kevés ha tudtok létszíves segítsetek.
A segítséget köszönöm szépen előre is!

Üdv.:rambo76 http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rambo76

(#34475) kjani18 válasza rambo76 (#34474) üzenetére


kjani18
őstag

Üzemeld be egy PC tápról, és menet közben mérj áramfelvételt. Ahhoz kalkulálhatod a táp terhelhetőségét.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34476) Kloden


Kloden
senior tag

Hello, szerintetek elmennek a 480p-s youtube-os videók egy ilyen vidkarival: ATI Rage 128 Pro A5PT 32MB
Egy P4-es 3GHz-es proci mellett?
Bármily fura de az alaplapi vidkarival szaggatnak...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#34477) JohnnyX válasza Kloden (#34476) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Nekem Celeron 2,6-tal egy Radeon 9550 128Mb-os karival be-beszaggat.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#34478) spista222 válasza Kloden (#34476) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
ez nagyon függ attól is hogy épp milyen böngészőt, milyen VGA driverrel és milyen Flash plugin-al használsz.
Szerintem Geforce FX 5XXX és Radeon 9XXX alatt nem érdemes ma már VGA-t venni és azok elbírják ezt a videót "még". Persze ha kéznél van ez a VGA akkor egy próbát megér de ha már belement a P43GHz-es proci akkor már az integrált is erősebb lehet ennél az ATI RAGE-nél.
Amit még ajánlani szoktam hogy a youtube-ról töltsd le a Videót és utána sima VLC playerrel szaggatás nélkül le tudod játszani általában mivel nem kell a gépnek foglalkoznia a sok háttérben futó "marhasággal".

[ Szerkesztve ]

(#34479) PapB18


PapB18
tag

Üdv!
Hol lehet fekete pontot adni ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#34480) spista222 válasza PapB18 (#34479) üzenetére


spista222
addikt

Ha tényleg átgondoltad akkor itt teheted ezt meg.

[ Szerkesztve ]

(#34481) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy miért jön vissza egyből a gép miután alvó állapotba rakom? :F
USB eszköz nem csinálja azt kizártam.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34482) spista222 válasza bb0t (#34481) üzenetére


spista222
addikt

Húzd ki a hálókábelt és rakd alvó állapotba ha akkor nem kel fel akkor a háló keltegeti a gépet.

(#34483) Qru válasza bb0t (#34481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a lan csinálja akkor a bios-ban le tudod tiltan a wake up by lan-t.

#nincsbennetarcsi

(#34484) Jámbor válasza McDog (#34468) üzenetére


Jámbor
tag

Köszönöm, nagyon hasznos volt. :R

Soha ne mondd, hogy soha.

(#34485) spista222 válasza Qru (#34483) üzenetére


spista222
addikt

És a Windows-ban is le kell tiltani mert én már jártam úgy hogy a BIOS-ban le volt tiltva de a Windows-ban nem és indult:(

(#34486) Zin


Zin
senior tag

Xp van fent egyenlőre,2 hdd-met formázni akarom.Jobb klikk a meghajtóra, és van egy formázás felirat.Ott gyorsformázás pipa,és mehet is?Vagy hogyan kell formázni?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#34487) PapB18 válasza Zin (#34486) üzenetére


PapB18
tag

Úgy is lehet :)

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#34488) JohnnyX válasza Zin (#34486) üzenetére


JohnnyX
senior tag

vagy sajátgép jobb egér, kezelés, bal oldalt lemezkezelés, és a particiokon jobb klikk stb.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#34489) Tybe3e


Tybe3e
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy routert, beállítottam a pppoe dolgokat (digis net), megy is szépen a net, viszont ha elindítom az utorrentet akkor mintha "eldobná" a netet. Teljesen elmegy, csak az segít he leállítom az utorrent letöltést, vagy ha újrakapcsolódok. Hogyan lehetne megoldani hogy menjen az utorrent? A port forwardingot már próbáltam, virtual servert is, egyik sem segített. A router típusa: D-Link GO-RT-N150 (vagy másnéven DIR 601). Nagyon szépen megköszönöm előre is ha valaki segítene nekem. :)

(#34490) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Létezik olyan alkalmazás ami meghatározott időközönként küld email-t egy adott címre?
előre is köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#34491) Melack válasza adyh (#34490) üzenetére


Melack
veterán

Titkárnő.

Tudtommal ilyeneket fizetős programmal lehet generáltatni, ingyenesben nem találkoztam ilyennel.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34492) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Szevasztok nem tud itt valaki valamit "airsoftottal lehet-e kereskedni a fórumon ? "

Előre is köszönöm válaszotokat : Gergő

(#34493) priceman


priceman
csendes tag

250gb lakk XBOX 360 SLIM-et lt+3.0 flashel doboz papírok garancia nélkül 2 eredeti fekete vezeték nélküli controllerrel 10 játékkal, mennyiért lehetne max eladni vidéken?

(#34494) Gergő170 válasza priceman (#34493) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Szewasz engem érdekel nem :)

(#34495) Melack válasza Gergő170 (#34492) üzenetére


Melack
veterán

Airsofttal sem lehet kereskedni.

"# Szerk. : Airsoftot lehet felrakni, illetve keresni? Mert láttam már olyat, hogy töröltétek, de olyan is volt amit nem.. ?
Nem lehet."

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34496) Gergő170 válasza Melack (#34495) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Köszi :)

(#34497) Kloden válasza spista222 (#34478) üzenetére


Kloden
senior tag

...& JohnnyX köszönöm, valami ilyesmire tippeltem én is, akkor egy Ati 9200-as lesz a befutó, na az sem egy erőgép, de reménykedjünk... :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#34498) Freddycom


Freddycom
őstag

PC és hi-fi összekötés, aux kábelem van.

A PC-be ugyan oda kell bedugni az aux kábelt, ahova a régi hangszóró jack csatlakozója ment? A hi-fiben csak egy jack hely van, az 'aux' gombot szintén benyomtan a hifin. Drivert frissítettem, Realtek HD audio. A lejátszóeszközöknél 'Hangszórók' és 'Realtek digital output' van, a 'hangszórók' aktív.

Hang nincs, mit tudnátok mondani, miért nincs?

(#34499) tikshow


tikshow
addikt

Jack -> RCA átalakítóval csinálod? Azért kérdezem, mert általában a HI-FI-ken az a jack csatlakozó fejhallgató csatlakozó szokott lenni.

(#34500) Freddycom válasza Freddycom (#34498) üzenetére


Freddycom
őstag

Bááár, ilyennel össze kéne tudnom kötni?

Mert nekem csak az van, ilyen fehér-piros nincs. :D

szerk.: A kettő közül a fenti kábellal mittomén mobilt tudok rákötni egyszerűen autós hangszóróra?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.