Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) pjen válasza gamer187 (#56997) üzenetére


pjen
félisten

Te akartál buherálni,nekem az is jó. :R

Zolly444:nem tudom,de amikor én bármilyen hibával szervízbe vittem gépet mindíg próbálgatós alapon keresték a hibát,nem is igen viszem ha van lehetőségem próbálgatni.Ha valamit kiveszel,fordítva nem igen tudod vissza tenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#57002) Đusty válasza Xarina (#57000) üzenetére


Đusty
addikt

nem

(#57003) Zolly444 válasza Xarina (#57000) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Nem hinném. Nálam is volt fent ez a helyzet egy időben és a kettő nem zavart be egymásnak sőt mind a kettőt tudtam használni egyszerre is..(Bár irányítás 0)Tehát nem zavarnak egymásnak külön-külön jól működnek.

(#57004) Zolly444 válasza pjen (#57001) üzenetére


Zolly444
aktív tag

A baj csak annyi hogy mire cseréljem?Azért rendeljek egy Winchestert és ha nem is az a rosz?Szóval szervíz. Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#57005) pjen válasza Zolly444 (#57004) üzenetére


pjen
félisten

nincs egy haverod,de ha elviszed a vinyót egy számtek boltba simán kipróbálják. :)

(#57006) Zolly444 válasza pjen (#57005) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Akkor inkább számításteknikai bolt nem szeretem a haverokat ilyennel zaklatni :D

(#57007) Vakegérke válasza starpeter (#56991) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

Előzőleg feltett kérdésedre a következő választ kaptad:
"Szia!
BIOS elem problémád. Ha van multid meg is tudod mérni a feszültséget."

No most akárhogy nézem, nem volt félreérthető, hiszen kimondottan mérhető feszültségről, és elemről(!) beszélt Impressa fórumtársunk. Fogalmam sincs, hogy ilyen információ után mit értesz BIOS-os megoldás alatt.

Nézd, végtére is a te dolgod, hogy miért csinálod, de szemet szúr, hogy már nem az első alkalom, amikor olyan kérdést teszel fel, amit már megkérdeztél, és választ is kaptál rá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57008) freaghill


freaghill
őstag

Hali!

Adott egy netbook amin angol kiosztású billentyűzet van és nem enged &-t írni.
A gépre win7 van telepítve magyarosított billentyűzetkiosztással.
CCC nincs rajta mert nincs benne Ati cucc.
Mi lenne a megoldás azon kívül, hogy alt+38 numpadon? (Nincs numpad a netbookon)

(#57009) kexksz


kexksz
addikt

Mi a neve annak az elosztónak és hol tudnék kapni, ami az egybeépített mikrofon-füles jacket szét osztja egy mikrofonnak és egy fülesnek való jackre?

(#57010) Immy


Immy
őstag

Aranyozott koax dugót bp belvárosában lehet valahol venni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#57011) 800.henrik válasza Xarina (#57000) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem, én hatot dugtam rá egyszerre... :D

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#57012) freaghill válasza kexksz (#57009) üzenetére


freaghill
őstag

Headset to pc adapter?

(#57013) kexksz válasza freaghill (#57012) üzenetére


kexksz
addikt

Nem fogalmaztam elég jó, nekem pont fordítva kéne. Tehát a notimban van egy jack, azt kéne szétosztanom, hogy tudjak bele külön mikrofont és fejhallgatót dugni.

(#57014) freaghill válasza kexksz (#57013) üzenetére


freaghill
őstag

Ha ez sem az, akkor sajnálom, de nem értem

Szerk.: Magam sem ismerem az oldalt, csak ez volt ez első találat.

[ Szerkesztve ]

(#57015) kexksz válasza freaghill (#57014) üzenetére


kexksz
addikt

Igen, erre gondoltam, köszi.

Ez az oldal mennyire megbízható ilyen szempontból? Nem vettem még innen semmit.

[ Szerkesztve ]

(#57016) Lompos48 válasza kexksz (#57015) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Gondolom 1.90 USD-s árral és ingyen szállítással nem kockáztatsz túl sokat. :)

(#57017) gamer187


gamer187
tag

Ez a cucc mire való?

Ha ezt be dugom a számítógépbe meg tudom vele osztani a kábel netem?

Telefonnal tudnék wifi-zni erről/ezzel?

(#57019) bandika89


bandika89
újonc

sziasztok szeretnek egy kis segitseget kerni mert teljesen zöldfülü vagyok.a problémám a következö : a gepen egy gericom laptop 2ghz proci,768mb ram, 64 mb video kártya, müködik de szerintem valami hutes problemaja lehet mert hasznalom es pl:elkezdek jatszani vagy valami erö igenyes programot hasznalni egy idö után pillanatra felpörög erösebben es kikapcsol es csak bizonyos pihenesi idö 1-4 perc mulva be lehet kapcsolni.mit tudtuk javasolni mit csinaljak vele vagy kitudna olcson megcsinalni?

06205867147

(#57020) razorbenke92 válasza gamer187 (#57017) üzenetére

Ha a neted kábelen megy a gépbe, akkor tudsz létrehozni saját hálózatot wifi, amin internetet is oszthatsz. A Win7-ben erre már van beépített megoldás, de rengeteg segédprogi is van, PC HotSpot keresőszavakkal próbálkozz.

bandika89:

Elsősorban kitakarítanám a burkolatot belülről. Ellenőrizném a hűtőbordák tisztaságát, a venti tisztaságát, működőképességét.

Ha ez mind megvan és a probléma fent áll, akkor marad a jó öreg újrapasztázás. Specifikáció alapján nem mai gép, egész biztos hogy a hűtőfelületet és a CPU/GPU-t összekötő hővezető paszta össze van aszalódva, mint a 10 éves lekvár. Ezt ha magad nem mered/tudod megoldani, biztos találsz egy barátot, jószomszédot, végső esetben szervizt ahol megcsinálják.

Igen meg tudod teremteni a WIFI-ként szolgálást. Egy virtuális wlan router fog futni a gépeden, DE arra ne számíts, hogy a gép kikapcsolt állapotban is routolni fog :D (Értsd, a wifid addig tart, míg megy a gép és fut a program)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#57021) gamer187 válasza razorbenke92 (#57020) üzenetére


gamer187
tag

Akkor ennek a kártyának a segítségével meg tudom teremteni azt hogy lényegében ez a kártya wifi-ként szolgáljon?

(#57022) #65675776 válasza gamer187 (#57021) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel ez egy WiFi kártya, ezért mást nem is igazán tudsz csinálni vele. Legalábbis egy PC-ben.

(#57023) bandika89 válasza razorbenke92 (#57020) üzenetére


bandika89
újonc

köszi a gyors választ

06205867147

(#57024) gamer187 válasza #65675776 (#57022) üzenetére


gamer187
tag

Igen, értem én.
Csak azért fura nekem mert egy ilyen kártya kb 1 ezer forint, míg egy Wifi router 4-7ezer ft.
Akkor ez miért van?
Pont ezért is érdekel a téma mert ha ténylegesen jó lehet ez nekem akkor olcsó jános leszek és nem veszek Wifis router-t! :D

[ Szerkesztve ]

(#57025) föccer válasza gamer187 (#57024) üzenetére


föccer
nagyúr

Mert ez nem Wifi router. Önállóan nem képes működni, hálózati elosztóként üzemelni. Ha beteszed egy PC-be, akokr azt fel lehet konfigolni, hogy úgy működjön, mint egy wifi router, de ha kikapcsolod a gépet, akkor annyi. És ha azt nézed, hogy az 1k-s kártya mellé kell még egy 50k-s gép is, akkor már lehet, hogy nem olcsóbb. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57026) Zolly444 válasza gamer187 (#57024) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Hidd el megéri a router.. Szerintem egy ekkora kártya eléggé kis hatósugárral képes wifit létrehozni és nem túl erős jellel.. A router pedig igaz drágább de nem csak wifid lesz hanem(routertől függően) további eternet csatlakozási lehetőségek szóval Modemről nem egy gépre lesz neted hanem sokkal többre is(4-től a "végtelenségig") :D Ja és a másik csak akkor lesz Wifi ha megy a géped?

[ Szerkesztve ]

(#57027) gamer187 válasza Zolly444 (#57026) üzenetére


gamer187
tag

Nekem azért lenne ez megfelelő mivel csak 1 számítógép van a házban, és ez így is marad + a wifi elérés maximum itt a szobában kell ahol a PC is van, csupán kényelmi funkciót töltene be az életemben ha már a telefonomon adott a Wifi-zés lehetősége, és nem kéne a rokonoméknál górni az internetet :D

(#57028) kexksz válasza Lompos48 (#57016) üzenetére


kexksz
addikt

Azóta lerendeltem ebayről, ott még olcsóbb is volt. :)

(#57029) Zolly444 válasza gamer187 (#57027) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Te tudod :D

(#57030) #65675776 válasza gamer187 (#57024) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy router messze bonyolultabb eszköz, mint egy ilyen kártya. A kártya csak arra szolgál, hogy adja-vegye a csomagokat, és azok tartalmát összeállítsa, dekódolja az adás irányának megfelelően. A router viszont több eszköz között hoz létre kapcsolatot, koordinálja a hálózati forgalmat, és egyéb típusfüggő feladatokat is ellát. Emellett van benne minden esetben egy vezetékes router is legalább két porttal, ráadásul önállóan működőképes. A kártya nem, kell mögé az infrastruktúra, jelen esetben a PC és az OS.

(#57031) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek az hosszútávon nem gáz ha a hdd mindig tele van?

ezen van minden fontos dolog

[ Szerkesztve ]

(#57032) tikshow válasza Milgram1 (#57031) üzenetére


tikshow
addikt

A HDD mindig tele van még az 376KB hely sincs rajta. Csak éppen nincs lefoglalva.

(#57033) Milgram1 válasza tikshow (#57032) üzenetére


Milgram1
aktív tag

értem :R

(#57034) VoidXs válasza Milgram1 (#57031) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem. SSD-n gáz, ha 90% felett telített, mert nagyon belassul, de olyan mértékben, hogy a rendszert is laggolásra kényszeríti az ultralassú (10 kb/s alatti) olvasási sebesség miatt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57035) Milgram1 válasza VoidXs (#57034) üzenetére


Milgram1
aktív tag

A HDD nem lassul be?

(#57036) DeNOx


DeNOx
tag

Sziasztok!

Olyan gonddal fordulok hozzátok, hogy adott egy Asus X502CA típusú notebook, amihez gyárilag Windows 8-at adtak, de Windows 7-et szeretnének rá a gazdái. Na most a történet ott kezdődött, hogy a géphez nincs dvd olvasó hanem csak usb csatlakozó, tehát pendrive-ról kellett föltelepíteni a win7-et, ez eddig tökéletesen ment is egy kb 3 órás szarakodás után mivel ráadásul még USB3.0-ás csatlakozói vannak a win 7 meg nem igazán díjazta ezt telepítés közbe, de a végére összejött a dolog és felkerült a rendszer, az újabb probléma most az, hogy a windowsba történő belépés után nem hajlandó semmit se felismerni... se az usb csatlakozókat, se az ethernet csatlakozót, se a wifit... Hogyan lehetne rá felvarázsolni a drivereket ilyen esetben, mert nekem ez egyelőre elég sakkmattnak tűnik?
Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#57037) #65675776 válasza DeNOx (#57036) üzenetére


#65675776
törölt tag

Drivereket letöltöd a gyártó oldaláról, és feltelepíted. Le lehet tölteni őket másik gépen is, és pendrive-ról telepíteni.

(#57038) DeNOx válasza #65675776 (#57037) üzenetére


DeNOx
tag

Valóban, de amint írtam még továbbra se ismeri fel se az USB se az Ethernet csatlakozókat. :)

(#57039) #65675776 válasza DeNOx (#57038) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van rajta két USB 2.0, kötve hiszem, hogy azokat ne ismerné fel. Ha USB-ről fel tudtad telepíteni a W7-et, akkor ahhoz kell, hogy legyen drivere az OS-nek.

A másik megoldás: vissza a W8, de úgy, hogy partícionálva van a vinyó. A másik partícióra letöltöd a drivereket, aztán W7 telepít, és a driverek is ott vannak.

(#57040) DeNOx válasza #65675776 (#57039) üzenetére


DeNOx
tag

Igen azóta utánaolvastam és láttam, hogy van USB2.0-is rajta de akárhova dugom a pendrive-ot nem akarja felismerni az istennek se. Most elkezdtem föltenni a Hiren's Bootot a pendrivera aztán ahhoz van miniXP meg fájlkezelők is, hátha azokkal meg tudnám oldani a driverek átmásolását a vinyóra, ha nem jön be akkor a te ötleted próbálom ki mert az se rossz. :) Köszönöm az eddigi segítséged. :)

(#57041) draff válasza gamer187 (#57024) üzenetére


draff
aktív tag

Az egészben a lényeg - szájbarágósan.

A router maga az, amely
vagy LAN kábellel és a hozzá való ADSL szűrővel csatlakozik a szolgáltatóra,
vagy koaxkábelen keresztül a TV antennajelére.
Azaz - az egyik a telefonvezetéken jön be, a másik meg kábeltévés hálózaton.
A lényegük, hogy mindkettőhöz szolgáltatóra, internet előfizetésre van szükség..

A szemléltetett eszköz számítógépbe szerelhető (egy szabad PCI sínbe) un. wifi vevő és arra jó, hogy a fenn említett router jeleit használja. Tehát mindig egy már működő rendszerből "táplálkozik".
Ez lehet aztán a saját router, de lehet akár a szomszédé is (ha nincsen nála jelszavasan levédve) kertes-házas övezetben vagy téglaalapú társasházban olyan 2-300 méteres körzetben. Panelban jóval kevesebb.(?).
Ehhez hasonló kiépítésű "vevő" szerkezetek vannak a mobiltelefonokban és laptopokban.
És persze lehet kapni olyanokat is, amelyeket USB csatlakozóba kell dugni a gépnél - s azon keresztül komunikálnak.
Ezek azonban csak önállóan soha nem fognak hálózatot találni, mindig és mindenképpen kell hozzájuk az "adó-oldal", amelyre aztán rá tudnak csatlakozni.

Egy routerre többnyire rá lehet csatlakozni vezetékkel direktben (a lakáson belül) és wifi-n (pl. a falakon) keresztül is, de az, hogy ilyenkor a router mennyit képes meghajtani, az megint más kérdés.
Ha a szomszéd tudta nélkül lopod tőle a netet, azt előbb-utóbb úgyis észre fogja venni, mert ezen jelmegosztás miatt nála eléggé belassul a működése.

(#57042) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Vajon mi okozza ezt? A probléma nyilván meglehetősen lokális :)
[a probléma]
[a google találatok róla]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#57043) Arlekim válasza Arlekim (#57042) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Lejárt a szerkesztési határidő, hozzátenném hogy bármilyen youtube link, vagy weblapon azok előnézetei így esnek szét.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#57044) razorbenke92 válasza draff (#57041) üzenetére

Ne kavard össze szegényt.

Pont azt nem írtad, ami a téma, azaz: Miért kerül többe egy wifi router, ha a feladatát el lehet látni egy pc-be szerelt wifi kártyával.

Nem az adó és a vevő különbségéről, de pláne nem a vevő oldalról beszélünk, hiszen egyáltalán nem csak annyi funkciója van, hogy egy adóra tud csatlakozni.

Szomszéd netlopásról meg pláne szó sem esett :N

Arlekim:

Van routered a hálózatban? A DNS szerver nem állítódott át?

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#57045) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Régebben találtam egy oldalt, már nem tudom, hogy magyar, vagy külföldi volt-e, de vga kártyák teljesítményéről lehetett olvasni. Volt egy nagy grafikon is, és a létező összes nvidia kártya teljesítménye benne volt. Aki tudja melyik oldalra gondolok, be tudná linkelni nekem? Én nem találom :S

Azért lenne rá szükségem, mert pár napja leváltottam az Asus EN 8800 Ultrát, egy Gigabyte GTX 285-re. Lefuttattam a 3D Mark-ot, és 12.4xx pontot kapott az alap órajeles GTX 285-tel a gép. Anno feljegyeztem, hogy a bocs a kifejezésért, de tényleg szrrá húzott 8800 Ultrával és kis proci tuninggal közel 15.000 pontozást kapott a gép. Na már most akkor én azt nem értem, hogy a két kártya között most vagy nagyon kicsi a különbség a teljesítményt nézve, vagy a vga húzással 2-3 generációval nagyobb, közép, ill felső kategóriás vga-k teljesítményét is el lehet vele érni? Nem vagyok nagy tuningos, jóformán csak a Crysis miatt húztam a 8800 Ultrát, és 1x 2x a 3D Mark miatt kíváncsiságból.

Szóval az a grafikon azért kellene, hogy megnézzem, valójában a két kártya között alap és húzott állapotban milyen különbség van.

Köszönöm a segítséget

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#57046) VoidXs válasza Milgram1 (#57035) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az sehogy.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57047) Lompos48 válasza draff (#57041) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...számítógépbe szerelhető (egy szabad PCI sínbe) un. wifi vevő ...

Maradjunk az adapter kifejezésnél, mert mindkét oldal ad is vesz is, mint egy jó kereskedő. Ha csak vevő lenne, például hogy küldené a jelszót a routernek?

Ehhez hasonló kiépítésű "vevő" szerkezetek vannak a mobiltelefonokban és laptopokban.

Kiépítésben nagyon is különbözőek. Alapelv és funkcionalitás az, ami hasonló.

(#57048) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Tudnátok valami olyan programot, vagy praktikát ajánlani, ami a pendrive-ot leformázza NTFS-re?
Gyárilag exFAT fájlrendszer van a cuccon, s a ahogy formázom a kezelőben NTFS-re csak tölt-tölt, és egyszer csak kiírja, hogy a windows nem tudta megformázni a meghajtót.. :(

Samsung S9

(#57049) MacCaine válasza Satyricon (#57045) üzenetére


MacCaine
őstag

(#57050) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, a win7 vagy a win8 gyorsabb? Melyiket telepítsem?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.