Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) Bogyó bá' válasza agressiv (#34700) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na éppen ez az: az eredeti kérdés az volt, hogy egy olyan - régi - tápról, amin semmilyen cimke vagy felirat nem található, hogyan lehet kideríteni, hogy mekkora teljesítményű. Szerintem ez csak valami totál noname lehet, legalábbis ebből a feltételezésből indulnék ki, ha egy új, drága pénzen vett gépet szeretnék rákötni...

szerk: illetve pont ebből a feltételezésből kiindulva nem szeretnék rákötni semmit sem...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34702) joecontra válasza Phili (#34690) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Mert a tv fullhd a vga meg ugyebár tudja.
Ez igaz, a FullHD a VGA D-SUB-on is kimegy. Szerintem a TV-ben lévő EDID-ben a legnagyobb beállítható felbontás az 1366x768.
Szerintem úgy is próbáld meg, hogy a D-SUB kábel egyik végén kiszeded a VGA12 és VGA15 lábakat. Ezután bármilyen felbontást beállíthatsz rajta.

Üdv,
J

(#34703) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Sziasztok!
Van egy 1043-as TP-Link routerem. Pár hete bármivel csatlakozok hozzá, a jelerősség és minden egyéb oké, de net az nincsen se a másik PC-n, se a telefonon, se a tableten, de van, hogy a vezetékes is kimarad. A reset nem segített, a modemmel is próbáltam. Lehet még valamivel próbálkozni? Vagy a router rossz?

(#34704) leslieke válasza Mancsy (#34703) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt router fóruma: [link], itt segítenek a profik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34705) McDog válasza marec1122 (#34698) üzenetére


McDog
aktív tag

Nem tudom van-e hely ahol csak mintázatokat lehet letölteni, de szerintem felesleges, mert bármilyen .bmp kiterjesztésű fájlt kiválaszthatsz, így a lehetőségek korlátlanok.

(#34706) kenny123 válasza kenny123 (#34692) üzenetére


kenny123
addikt

ha valaki tudna segíteni, elképesztően hálás lennék. sikerült szereznem egy ubuntu liveusb-t, és elérem vele a windows filerendszert. valahogy megtudom oldani innen?

yo

(#34707) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Azon tanakodok, hogy vajon az én procim kihajtja-e a jelenlegi VGA-m.
Azért fordult meg bennem ez a kérdés, mert...
Van 1 AMD x2 240-es processzorom. Kölcsönbe volt mellette 1 HD3870-es VGA, amivel 3DMark2006-ban hozott x pontot. Vettem végre saját VGA-t, egy HD4770-es Atit. De ezzel viszont a 3DMarkban majd 3ezer ponttal kevesebbet jött ki a végére. Nem is foglalkoztam vele, most majd fél évvel később újra eszembe jutott, így gondoltam megvizsgálom....

Ebből valamit ki tudtok Nekem olvasni? :U Igaz az állításom, hogy nem hajtja ki a VGA-mat a procim? :U

(#34708) tikshow válasza forras2 (#34707) üzenetére


tikshow
addikt

Ezekből a grafikonokból azt lehet kiolvasni, hogy inkább VGA, mintsem CPU limited lenne.

(#34709) forras2 válasza tikshow (#34708) üzenetére


forras2
őstag

Akkor ezek szerint a 3870 ennyivel erősebb lenne a 4770-nél? :U

(#34710) tikshow válasza forras2 (#34709) üzenetére


tikshow
addikt

Az az ennyivel eléggé túlzás, mert mint láthatod a procid is felment 100%-ra egy ponton, szóval én inkább azt mondanám, hogy egy ez viszonylag kiegyenlített rendszer. Az meg, hogy miért lett 3K-val több pontod azzal, az azzal magyarázható, hogy a 3DMark egy-két helyen használja csak a procit, a többin csak a VGA-t. Inkább játékba kellett volna összehasonlítanod, de kétlem, hogy annyival több fps-ed lenne játékban azzal a kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#34711) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Van mini pc steak-es topik? Mert én nem találom :F

(#34712) McDog válasza fesii (#34711) üzenetére


McDog
aktív tag

Én sem találom. Bocs a naiv kérdésért de ez pontosan mi? (A steak-ről csak a hús jut eszembe. :) ) Egy Stealth LPC-670-ről találtam csak cikket, ami steakre hasonlított...

(#34713) fesii válasza McDog (#34712) üzenetére


fesii
aktív tag

Sorry kicsit félreérthetően irtam.
A tv-t szeretném felokosítani valami androidos médialejátszóval. De megszeretném kérdezni, hogy pl ez Megfelelne-e netezésre...

(#34714) leslieke válasza fesii (#34713) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akad pár mini PC-s topik: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34715) wmati válasza fesii (#34713) üzenetére


wmati
addikt

Raspberry Pi ?

(#34716) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Új router kéne otthonra, mert a mostani meghalt.

Mit ajánlotok? 2-3 szobán is át kéne mennie, a net csak 30 mbit.

Köszi előre is.

Don't hate the player, hate the game ...

(#34717) wmati válasza drmazsi (#34716) üzenetére


wmati
addikt

Tp-link 1043nd

(#34718) leslieke válasza wmati (#34717) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1! Nekem is ez van, hibátlanul és stabilan működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34719) wmati válasza leslieke (#34718) üzenetére


wmati
addikt

Sőt egy kis Linuxal meg egy pendrive és kész a házi szerver

(#34720) drmazsi válasza leslieke (#34718) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#34721) drmazsi válasza wmati (#34717) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#34722) forras2 válasza tikshow (#34710) üzenetére


forras2
őstag

3870-essel a 3DMark2006 128×× pontot hozott.
4770 meg 96×× pontot.
Azért ezen a szinten az a 3ezer pont különbség nem elhanyagolható, és nem kevés :U

(#34723) ^^|CC|^^ válasza tikshow (#34622) üzenetére


^^|CC|^^
tag

pedig ez az újabb vinyóm:SS mit művelhettem vele h ennyi idő után kámpec? ((68nap 18óra)).. amugy meg köszönöm a segítséget

Thug... The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody...  //by.: Tupac Amaru Shakur//

(#34724) McDog válasza fesii (#34713) üzenetére


McDog
aktív tag

Van benne böngésző, Wifin keresztül ha kap netet igen.

(#34725) fesii válasza wmati (#34715) üzenetére


fesii
aktív tag

Sokat gondolkodtam rajta,de én nem vagyok felkészülve arra, hogy én konfiguráljak be egy linux-ot. Az a töménytelen cumi meg nem éri meg nekem hiába tanulok belőle.. :)

(#34726) tikshow válasza ^^|CC|^^ (#34723) üzenetére


tikshow
addikt

Gyári hiba mondjuk. Az is lehet hogy kapott egy ütést, ki tudja.

(#34722) forras2: Nézd, ezekből a grafikonokból ez jön le. Majd, ha 3DMark06 alatti grafikonokat töltesz fel akkor lehet okosabbak lennénk.

(#34727) Bogyó bá' válasza ^^|CC|^^ (#34723) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem most múlt ki egy Samsung 200GB-os SATA-s vinyóm, több mint 1000 nappal a háta mögött.
Meg is voltam sértődve rendesen, mert egyrészt semmi nem jelezte előre (pár hete néztem, akkor még 100%-os volt), másrészt meg 18 évi PC-használat során ez a legelső (!!!) merevlemezem, ami nálam ment tönkre.... :B Abban a hitben ringattam magam, hogy ilyen csak mással eshet meg. (A zasszony gépében lévő, kb. 8-9 éves, hasonlóan sokat futott Samsung 160GB-os IDE-vinyó most is 100%-os)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34728) Benhill


Benhill
senior tag

Hello.

Van nekem egy Pioneer DVR216D íróm, és gombbal kijön a tálca, de visszafele már nem akar mindig bemenni. Gombot megnyomva erőlködik, egy kicsit rá kell segíteni kézzel és bemegy.

Valamivel be kéne zsírozni a vezérműszíjat szerintem. Tudtok rá valami kenőanyagot, ami nem koszolhatja el a szenzort?

[ Szerkesztve ]

(#34729) Rocko


Rocko
tag

sziasztok!

volna nekem egy usb-s pmr rádió programozó kábelem, ami nem hajlandó működni. driver van hozzá, egész friss maga a vindóz találta, viszont kiírja, hogy:
This device cannot start. (Code 10)

{Not Enough Quota}
Not enough virtual memory or paging file quota is available to complete the specified operation.

ilyenkor mit lehet tenni?

(#34730) Bogyó bá' válasza Benhill (#34728) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem bezsírozni! Eszedbe ne jusson! Megtisztítani, zsírtalanítani, vagy ha nem segít, akkor kicserélni!
(Tv-videó szervízben valószínűleg kapsz gumiszíjat, ha viszed az eredetit)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34731) Bogyó bá' válasza Rocko (#34729) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincs véletlenül kikapcsolva a virtuális memória a gépeden? Állíts be valamekkora fix értéket... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34732) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!A véleményetekre lennék kíváncsi.Az adatlapomon látható a konfiguráció.Az imént netezés közben egy fórumon böngésztem,egyszer csak hirtelen leállt az egész gép majd rögtön újra is indult kb 2-3 másodperc alatt lezajlott az egész.A windows indításkor kiírta,hogy az operációs rendszer nem tudott szabályosan leállni szöveget stb.Én rámentem a normál módú indításra,azóta minden működik.Szerintetek mi lehetett ez?Soha nem tapasztaltam még ilyet.Előre is köszi.

(#34733) tikshow válasza #85154688 (#34732) üzenetére


tikshow
addikt

Kékhalál volt, vagy simán csak újraindult? Ha előbbi akkor egy Memtest-et futtass le, lehet memóriahiba, ha utóbbi akkor lehet vírus, spyware, maleware vagy lehet egyszerűen a Windows úgy gondolta, hogy eddig és nem tovább.

(#34734) #85154688 válasza tikshow (#34733) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szia nem volt kékhalál,és semmi hibaüzenet,csak 1 másodperc alatt leállt majd újra is indult a gép.Azóta hibátlan.Még annyi észrevételem lenne,hogy odakint nagyon fúj a szél,nem lehetett ez az egész egy hírtelen áramkimaradás miatt,mert pl egy faág elért egy vezetéket?

(#34735) tikshow válasza #85154688 (#34734) üzenetére


tikshow
addikt

Az is lehet, hogy áramkimaradás volt, de a monitor/villanyok/mikro/tv stb-stb is kikapcsolt volna.

(#34736) #85154688 válasza tikshow (#34735) üzenetére


#85154688
törölt tag

Hát igen csak,hogy most épp egyedül ültem a gép előtt és az ég világon semmilyen elektromos berendezés nem ment amikor ez az eset történt,kizárólag a pc ment.A monitor is kikapcsolt,nem volt rajt kép hanem tiszta fekete lett.

[ Szerkesztve ]

(#34737) tikshow válasza #85154688 (#34736) üzenetére


tikshow
addikt

És a power led kikapcsolt a monitoron vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#34738) Zin


Zin
senior tag

Ha egy 2 TB-os HDD 2 reszre van patricionalva,akkor csak azokat a teruleteket meg tudom formazni vagy akkor az egesszet leformazza?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#34739) #85154688 válasza tikshow (#34737) üzenetére


#85154688
törölt tag

Azt nem láttam,mert olyan hírtelen történt,viszont úgy emlékszem mintha a képernyő közepén megjelent volna a NO SIGNAL felirat.

(#34740) Vakegérke válasza Zin (#34738) üzenetére


Vakegérke
veterán

Külön-külön is lehet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34741) tikshow válasza #85154688 (#34739) üzenetére


tikshow
addikt

Ha megjelent a NO SIGNAL akkor nem volt áramszünet.

(#34742) leslieke válasza Zin (#34738) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Külön is lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34743) #85154688 válasza tikshow (#34741) üzenetére


#85154688
törölt tag

Oké köszönöm a segítséget!Eddig nincs probléma a géppel,,most futtatom a vírus ellenőrzést,utána egy kis játékteszt is lesz.Ha újra felmerül a probléma,akkor számítok a segítségetekre és jelentkezni fogok.Köszi szépen a tippeket reméljük,nem jön elő újra ez a hiba. :)

(#34744) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Honnan lehet tudni,hogy ha az alaplapot a HDD-vel illetve az alaplapot DVD íróval összekötő kábel kontakthibás?
Ha jól tudom,SATA kábelnek hívják.

[ Szerkesztve ]

(#34745) Ruszki válasza Kezdő vagyok (#34744) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem működik megfelelően!? :DDD

Nem vagyok benne biztos de lehet,hogy kézi műszerrel ki lehet mérni(szakadás vizsgálat)!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34746) Rocko válasza Bogyó bá' (#34731) üzenetére


Rocko
tag

friss win 8, gyári értéken volt. kipróbáltam fixre állítva (5gb), kikapcsolva. egyik se vezetett sikerhez... :(

(#34747) tome.jr


tome.jr
addikt

Sziasztok!

Kb 1 éves win7 64 bit ultimate a rendszerem. Boot után a processzor és a vga is max órajelen kezd dolgozni pedig semmit nem indítok el. Ha megnyitom a feladatkezelőt akkor a vga órajele levált 2d-re, a proci pedig alap órajelre. Ha becsukom megint 100 %-on kezd pörögni az egész rendszer. Mikor 100 %-on megy a gép akkor néha "display driver stopped responding and has recovered" üzenettel elsötétül majd visszajön a kép.

Az alábbiakat próbáltam eredménytelenül:

- BIOS reset
- vga ki-be szerelés
- ram ki-be szerelés
- teljes vírusellenőrzés
- összes HDD leválasztása, csak a C meghajtó maradt
- 2 féle vga driver
- chipset driver reinstall
- power options váltogatása

[ Szerkesztve ]

(#34748) Kezdő vagyok válasza Ruszki (#34745) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Milyen hibajelenségre gondoltál?
Egyszer előfordult,hogy egy mappa lassabban nyílt meg,azóta nincs gond.

(#34749) Bogyó bá' válasza Rocko (#34746) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Win8-at nemigen ismerem, nem lehet valamilyen kompatibilitási módban (Win7, Xp) futtatni azt a programot?
Nincs frissebb (Win8-as) driver hozzá?

(#34747) tome.jr: Ha van rá időd, akkor esetleg egy teljes rendszer-újratelepítés valószínűleg megoldhatja. Nem biztos, hogy sokkal tovább tart, mint egyesével végig nyomozni az összes lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34750) Lompos48 válasza Kezdő vagyok (#34748) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Rendszer-Alzheimer. :)) Lehet valami dolga volt még közben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.