Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) tajati


tajati
aktív tag

Hali Újra raktam a gépet (hp dv6 nvidia9600m) elakartam inditani a movi makert és ezt dobja fel, pedig fent van az nvidia driver. Van valami ötlet?

(#21002) Gyufaaa válasza tajati (#21001) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Rendszergazdaként indítod akkor sem indul? :U Win7 az oprendszer?

[ Szerkesztve ]

(#21003) Satyricon


Satyricon
addikt

sziasztok sracok.

Lenne egy olyan kerdesem, hogy van nekem egy fsp 400-as es egy asus 500-as tapom. es arra gondoltam, ha jovoheten osszeallna a vizhutesem tokeletesen, tesztelgetnem a gepem,mit tud mondjuk a crysisben... Regebben huzogattam a procit es a 8800 GTX~em, de a 400-as tap miatt nem tudtam egyik hardvert sem kicsutkazni(am eszmeletlen jol lehetett huzni a gtx-et. az ultramat meg sztem megjobban lehetne). eppen ezert arra gondoltam, mi lenne, ha a gepet az 500w-os asusrol mukodtetnem, a 8800 ultramat pedig a 400-as fsp-rol taplalnam. szerintetek meg lehet ezt oldani? azon felul, hogy az fsp-t akkor egy drottal kell inditani... ha lehetseges, akkor ez a megoldas mennyire biztonsagos a vga-nak, vqgy a gepnek?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#21004) Dell XPS válasza tajati (#21001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,
A régi VGA driver-t raktad fel, vagy frissebbet töltöttél le?

Üdv, Dell XPS

(#21005) Satyricon


Satyricon
addikt

sziasztok sracok.

Lenne egy olyan kerdesem, hogy van nekem egy fsp 400-as es egy asus 500-as tapom. es arra gondoltam, ha jovoheten osszeallna a vizhutesem tokeletesen, tesztelgetnem a gepem,mit tud mondjuk a crysisben... Regebben huzogattam a procit es a 8800 GTX~em, de a 400-as tap miatt nem tudtam egyik hardvert sem kicsutkazni(am eszmeletlen jol lehetett huzni a gtx-et. az ultramat meg sztem megjobban lehetne). eppen ezert arra gondoltam, mi lenne, ha a gepet az 500w-os asusrol mukodtetnem, a 8800 ultramat pedig a 400-as fsp-rol taplalnam. szerintetek meg lehet ezt oldani? azon felul, hogy az fsp-t akkor egy drottal kell inditani... ha lehetseges, akkor ez a megoldas mennyire biztonsagos a vga-nak, vqgy a gepnek?

szerk: 2x kuldte el bocs a modiktol!!!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#21006) Kiglerx válasza Satyricon (#21003) üzenetére


Kiglerx
tag

Földhurokról hallottál?
A PC tápok nem föld függetlenek, így valószínűleg a VGA csatija sülne meg elsőnek

[ Szerkesztve ]

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#21007) Gyufaaa válasza Satyricon (#21005) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mindenféle kockázat elkerülése végett, miért nem adod el a két tápot és veszel egy erősebbet? :U

(#21008) tajati válasza Dell XPS (#21004) üzenetére


tajati
aktív tag

azt raktam fel ami a hp oldalán volt. igen windows 7

[ Szerkesztve ]

(#21009) Kiglerx válasza Gyufaaa (#21007) üzenetére


Kiglerx
tag

Ez nem kockázat, hanem alap elektronikai ismeretek :D
Ki venné meg a 1,1 vagy 1,5k kW-s tápokat ha összekötne 2db 500W-s és 40%-al olcsóbb lenne?

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#21010) Gyufaaa válasza tajati (#21008) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Movie Makerrel szerkeszteni szeretnél gondolom, vagy kameráról lementeni? Mert ezek mindegyikét a nero is tudja és még sok egyéb szerkesztési lehetőség és sablont is ad, akár menükészítéshez is.

(#21011) Dell XPS válasza tajati (#21008) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg az egyel régebbi verzióval, ha az meg van esetleg....(telepítőlemez)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#21012) tajati válasza Dell XPS (#21011) üzenetére


tajati
aktív tag

sajna nincs :(

(#21013) Gyufaaa válasza Kiglerx (#21006) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azért a kolléga nem tapogatózik annyira rossz helyen. ;)

(#21014) Satyricon válasza Kiglerx (#21006) üzenetére


Satyricon
addikt

Khmmm... Nem. Mi az?

Gyufaaa: ket gepem van, szinte ua. A konfig, csak az egyik nem ddr2 hanem ddr3... Es meg nincs mwg mindwn cucc bele, mjd peste akarom felvinni albiba... Csak elotte teszteltem volna... Jo hogy utanakerdeztem, mert most meg az egyik ultram szallt volna el... :S

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#21015) Kiglerx válasza Gyufaaa (#21013) üzenetére


Kiglerx
tag

Azok a tápok nincsneke simán bekötve, ha nem hiszel nekem próbáld ki a saját gépeden :D
Kis hozzáértéssel megoldható: pl: [link], de ez a megoldás sem tökéletes.
3.éves villamosmérnök hallgató vagyok, azért nem beszélek a levegőbe

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#21016) Kiglerx válasza Satyricon (#21014) üzenetére


Kiglerx
tag

kis olvasmány

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#21017) Gyufaaa válasza Kiglerx (#21015) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nagyjából képben vagyok vele, ezért is mondtam, hogy nem járt annyira rossz nyomon a kolléga.

(#21018) Dell XPS válasza tajati (#21012) üzenetére


Dell XPS
veterán

driver checker-rel megkeresve mit mondana: Nem talált frissebbet?

Üdv, Dell XPS

(#21019) nyunyu válasza endruboy1 (#20990) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem lenne egyszerubb a regi routeredet hasznalni APnek?

Ha a kabelmodem tud DHCPt, akkor a modemet kosd ossze a router tetszoleges nem WAN/uplink portjaval, es a routeren kapcsold be a wireless bridge modot, sajat DHCPje meg legyen kikapcsolva.
Ha nem tud DHCP-t, akkor a kabelmodem menjen az WAN/uplink portra, wireless konfig meg maradjon az, ahogyan a regi netet hasznaltad.

Esetleg ha a routered tud WDSt, akkor drot sem kell a WiFis kabelmodem meg a router koze, hanem a routert atkonfiguralod, hogy a kabelmodem WiFijet tovabbitsa.
De ilyen opcio az egyszeru routerekben nem szokott lenni, csak a dragabbakban, illetve a DD-WRT/OpenWRTTomato//stb nem hivatalos firmwareekben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21020) Kiglerx válasza Gyufaaa (#21017) üzenetére


Kiglerx
tag

Jó nyomon jár a gépe tönkretételében :) Jobban jár ha eladja mindkettőt és vesz egy normális ~650W-s tápot.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#21021) Gyufaaa válasza Kiglerx (#21020) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha megoldhatatlan lenne, Cshavez sem használná a milliós nagyságrendű gépét íj módon. Részleteiről viszont bővebb infót Ő tudna mondani. De természetesen minek vele küzdeni, mikor egy 600w-os táp nem egy vészesen horror összeg.

[ Szerkesztve ]

(#21022) Lompos48 válasza Satyricon (#21014) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mégse olyan bonyolult az ügy. Mások megcsinálják/-ták. Az említett földhurok-probléma is vitatható, mert az alaplap is meg a videokártya is sokrétegű nyákra készülnek, aminek egy egész rétege egy-egy GND sík.
Szerintem (és nem csak) za egyikről táolálhatod az alaplapot processzorostól, másikról pedig videokártyát meg HDD, ODD meghajtókat.

(#21023) killer095


killer095
őstag

Pls help sok tanácsot adtatok de még mindig nem tudok torrentet letölteni mert szinte a sebbeségembol semmit nem használ ki.
Akkármilyen launchert inditok ami frissit vagy letölt akkor kihasználja a letöltési sebbeségem de az utorrent bittorent egyáltalán nem 20-30 kb/s el jön milehet a baj szűz windows 7 Prof. 64bit van fent
help

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#21024) spista222 válasza Kiglerx (#21020) üzenetére


spista222
addikt

Ha nem zárlatos a tápjai akkor a föld vezetéken nem folyik áram így földhurok sem alakulhat ki. A biztonság kedvéért persze nem árt ha a szekunder oldalon a föld nem csak a VGA-n keresztül van összekötve hanem valami jóval erősebbel pl 4+db Föld vezetékkel is ezáltal a VGA-ról levéve a tehert, de már a házba csavarozás is összeköti két tápot amiért megint nem lehet földhurok.

[ Szerkesztve ]

(#21025) Kiglerx válasza Lompos48 (#21022) üzenetére


Kiglerx
tag

Bocs, nem gondoltam volna, hogy valaki egy youtube-s linkre alapoz, amit egy 13 éves gyerek csinált kiváló minőséggel, esztétikus forrasztással.
Szervereknél alkalmaznak 2 tápot, de ott az egyik backup, ha az egyik megdöglene.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#21026) spista222 válasza Kiglerx (#21025) üzenetére


spista222
addikt

Csak szólok hogy ő is villamosmérnök(több év mint te) ha jól emlékszem energetikai de ebben nem vagyok biztos.
Ja és én is:)

(#21027) Lompos48 válasza Kiglerx (#21025) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valaki Youtube-ot linkelt, hogy valamit nézni/látni is lehessen. De ha másvalaki rákeres a "one PC two power supply"-ra, akkor nem az előbb linkelt az egyedüli találat.

Szervereknél alkalmaznak 2 tápot, de ott az egyik backup, ha az egyik megdöglene.

Ez tök igaz és ráadásul párhuzamosan vannak kötve, mert a szerver nem várja ki nyugodtan, amíg a redundáns PS méltóztatik bekapcsolni.
Ami megoldandó probléma a 2 táp indítása egyetlen gomb segítségével.

Azért lehet úgy, ahogy te mondod. Majd Satyricon eldönti. :R

@spista222 Energetikában dolgoztam egy pár (nagyon sok :) ) évet, de alapfelkészülésem gyengeáramú (elektronika) és az energetikában is ezt csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#21028) Kiglerx válasza Lompos48 (#21027) üzenetére


Kiglerx
tag

"Ami megoldandó probléma a 2 táp indítása egyetlen gomb segítségével."
a videón pont azt csinálja, mikor a szürke vezetékeket "összeforrasztja"

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#21029) spista222 válasza Lompos48 (#21027) üzenetére


spista222
addikt

"Ami megoldandó probléma a 2 táp indítása egyetlen gomb segítségével."
Ez a legegyszerűbb:)
1. megoldás: a két táp ATX csatlakozójában a zöld vezetéket(szabványos tápoknál ezzel a színnel van jelölve) összekötne ezzel amikor az alaplap indítja az első tápot akkor indul a másik is mert párhuzamosan van.
Azt nem tudom hogy ez egy idő után nem nyírja-e ki az alaplapot(nem tudom hogy itt mekkora áram folyik), elvileg nem kellene.
2. megoldás pl 5V-ra egy kis tranzisztorral felépített invertert kötni ami lehúzza a második táp zöld lábát logikai nullára ha az első tápon megjelenik az 5V.

[ Szerkesztve ]

(#21030) Lompos48 válasza Kiglerx (#21028) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem bólintottam arra rá. Figyelemfelhívónak szántam a linket. Ugyanakkor nagy az esély, hogy úgy is működne, mert a PC nem kezd el hatalmas áramot szopni a bekapcsolás pillanatától.

@spista222 Ha én csinálnám, akkor ezzel gyanakvóbban bánnék, mint magával a táplálással. A 2. az tökéletes, de nincs mindenki felkászülve egy ilyen megoldásra, mégha egyszerű is.

[ Szerkesztve ]

(#21031) Dell XPS válasza tajati (#21001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tudtál valamit előrébb lépni?

Üdv, Dell XPS

(#21032) spista222 válasza Lompos48 (#21030) üzenetére


spista222
addikt

Én is inkább azt csinálnám de szerencsére még nem kell:)
A youtube Videóra visszatérve, ha valaki meg akarja csinálni akkor a szürke vezetéket ne vágja el és végképp ne kösse össze mert ha a Power good kimenet véletlen valamelyik tápban nem OC-os kimenet hanem TP akkor a két táp kinyírhatja egymást és utána többé nem fogja hagyni hogy induljon az alaplap ezekkel a tápokkal, még ha a feszültségek elérték a jó értéket is, Power Good nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21033) kungzi válasza Dell XPS (#20998) üzenetére


kungzi
veterán

létezik, hogy még nem kapta meg a pénzt a számlájára?

(#21034) spista222 válasza kungzi (#21033) üzenetére


spista222
addikt

A 4 óra az munkanap munkaidőre vonatkozik vagyis lehetséges hogy hétfőn kapja meg.

(#21035) Dell XPS válasza kungzi (#21033) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem, nem létezik. A banki nyitvatartási idő nem érdekes az új jogszabályok bevezetése óta. Ergo már ott kellene lenni a pénznek, hogy azt kártyával bár hol levegye. Nekem tegnap 15.30-kor utaltak pénzt, és 18.20-kor jelent meg a számlán. A számlavezető bankom 16.00-ig tart nyitva, sajnos.

Üdv, Dell XPS

(#21036) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, adott egy kb 10 éves sharp hifi, cddp900e, aminek a távirányítója évek óta teljesen tönkrement.

Melyik olcsó univerzális távirányítóval tudnám helyettesíteni a gyárit?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21037) siebener


siebener
aktív tag

Nem tudja valaki, mi a lóbr.ki baja van már megint a Telenornak? Sokat vagyok külföldön, nem éri meg itthon a vezetékes net, ezért mobilnetet használok, a családban volt egy felesleges előfizus, gondoltam jó lesz nekem. Tévedtem.

Ma délután óta iszonyú lassú, azt hittem, valamiért lekorlátoztak. De aztán kiderült, hogy nem, csupán arról van szó, hogy a le, és a feltöltési sebesség is mindössze 0.05 Mbps. Ja persze, hiszen GPRS, legjobb esetben EDGE van. (Tegnap délután 2.8 Mbps-t mértem).

Talán valami ilyen gond van? : http://hvg.hu/Tudomany/20120806_telenor_halozati_problema

Sorry, már a linkelést sem tudom megcsinálni, olyan lassú...

Valaki jár/járt így, vagy legalább ehhez hasonlóan?

(#21038) Winne


Winne
nagyúr

Hogyan lehet megvoodoozni a youtube-ot, hogy normálisan puffereljen egy 1080p-s videót és ne csak a rendelkezésre álló sávszél negyedét használja? Nem bírok megnézni egy videót sem folyamatosan, csak ha megvárom, míg előre bepuffereli, kicsit idegesítő...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#21039) Dell XPS válasza Zirowe (#21036) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szerintem bármelyik Media Markt, vagy egyéb távirányítót árusító cégnél kapsz egy univerzálisat, ami jó. Én már három televízió esetében vásároltam valami egyszerűt és kiválóan működött/működik. Természetesen, ha egyéb igény merülne fel a Tv funkcióit tekintve, akkor sem kell mélyebbre merülni a kérdésbe, bár ennek határát Te húzod meg.
Én sokáig ragaszkodtam a gyárihoz (ami végül nem lett) és meglepetésemre nem csalódtam.
1-2 elég műanyagos, de lehet választani.

Üdv, Dell XPS

(#21040) Zirowe válasza Dell XPS (#21039) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21041) Bogyó bá' válasza Dell XPS (#21039) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hifitornyoknál azért nem lesz ennyire egyszerű a helyzet: lehet hogy viszi, de nem minden funkciót, stb. Ez - többek között - saját tapasztalat is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21042) kungzi válasza Dell XPS (#21035) üzenetére


kungzi
veterán

pedig nem kapott sms-t pénz érkezésről azt mondja. akkor már csak hétfő lesz belőle. de mondtam neki, hogy azért egy automatába nézzen rá a számlára, hátha

(#21043) Dell XPS válasza Bogyó bá' (#21041) üzenetére


Dell XPS
veterán

Abban nincs tapasztalatom, de említettem a televízió funkcióit tekintve" hogy ott azért egyeztetni kell, illetve ott lehet, hogy a drágább verziót kell venni, azért hogy működtetni tudjuk megszokott funkciókat és használni is tudjuk. Ergo ott nem lesz elég az alap, bár ma már egészen jól működnek az univerzálisak. Azért egy Hifi gondolom többet igényel mint egy tíz éves televízió, de ezt nyilván tapasztaltad is.

Üdv, Dell XPS

(#21044) Hybryd


Hybryd
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés: jelenleg LAN-on keresztül netezek, de szeretnék wifi hálózatot kialakítani. Egy alap wifi router mennyire rontja majd a ping-em mondjuk FPS-ek alatt? (perpill egyedül QuakeLive-val játszok, ott mondjuk fontos)

(#21045) molnarpeter válasza siebener (#21037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A csodás hipernettel van baj országszerte.

mp

(#21046) Dell XPS válasza kungzi (#21042) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudom, ha nem kapott sms-t, akkor nem valószínű hogy átjött a pénz. Valami nem stimmel ebben a dologban, az biztos. Vagy szerencsétlen áldozata valamilyen átmeneti számítógépes problémának, vagy banki ügyeskedésnek. Amennyiben elutalták természetesen!? Az utóbbi időben akárki utalt nekem, egy óra múlva ott volt a pénz. A tegnapi eset (amiről írtam) az engem is aggasztott, de azután csak megérkezett, pedig 15.00 után indították.

Üdv, Dell XPS

(#21047) Satyricon válasza Lompos48 (#21022) üzenetére


Satyricon
addikt

Amikor feltettem a kérdést, egyből Te jutottál eszembe, gondoltam, majd Te megmondod a frankót! :K

Vagyis akkor... Lehet azt mondani, hogy nyugodtan próbáljam ki a két tápos megoldást? 100%-ig biztonságos? Ha igen, akkor az mennyire gáz, hogy megpróbálom a gépet és a vga tápját egyszerre indítani? Jó lesz ez így? :F (bocs a sok kérdésért) Persze csak ideiglenesen, 1-2 óra tesztelés erejéig menne így...

Kiglerx: Köszi a linket, nagyon érdekes kis iromány!!! Igaz nem mindent értettem belőle, de legalább okosodtam ilyen téren IS! :C

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#21048) Winne válasza Hybryd (#21044) üzenetére


Winne
nagyúr

Egy normálisan működő router nem fog rontani a pingeden.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#21049) siebener válasza molnarpeter (#21045) üzenetére


siebener
aktív tag

Ez még nem hipernet, de valami iszonyú.

No comment...

(#21050) #48613632 válasza Winne (#21038) üzenetére


#48613632
törölt tag

Használd az ingyenes JDownloader-t, és töltsd le a filmet, azt gyorsabban engedi, mint a pufferelést rendesen.
Nem pont az a módszer, amit vártál, de nálam bevált.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.