Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) gamer187


gamer187
tag

Mi történik akkor ha bannolnak? (xbox360) Törlődik a flash?

(#35752) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!

Mi a különbség az ASUS XONAR DG és az ASUS XONAR DGX között?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#35753) tikshow válasza Amarth (#35752) üzenetére


tikshow
addikt

A DG PCI slotba való, a DGX PCI-e slotba.

(#35754) Amarth válasza tikshow (#35753) üzenetére


Amarth
aktív tag

Kösszenet :)

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#35755) salieven válasza zarayg (#35708) üzenetére


salieven
aktív tag

Ez nem jött össze mivel itt is azt írja hogy írásvédett a lemez előbb vegyem le róla az írásvédettséget. Szóval marad itt a linuxos verzió és ha az sem akkor a kuka. Azért köszönöm a segítséget. :)

PSN: salieven

(#35756) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Találkozott már valaki a következő jelenséggel? Újratelepítem a WinXP-t, és kb. 3 óráig még gyorsan indul a rendszer, majd gondol egyet, és a következőt csinálja.
Bekapcsolom a laptopot, post- és bootképernyő, bejelentkezés, eddig minden rendben. Gyorsan be is tölti a tálcán a programokat, és vár...vár...vár...kb fél percig csak áll, nem is dolgozik a vinyó, a programok nem indulnak el, a vezérlőpult is kifagy, minden csak áll...majd egyszercsak megjelenik a hálózatos ikon, na, onnantól megint lehet használni a gépet. Ismét olyan gyors lesz, amilyennel lennie kell.

Ez egy laptop, de az asztali gépem is így viselkedik. Netgear routerrel osztom a netet, ha ez számít valamit.

Ami furcsa, hogy ha lehúzom a hálózatról, akkor is ugyan olyan lassan indul el.

Mi lehet a probléma? Van ötletetek?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35757) Kommy válasza csabyka666 (#35756) üzenetére


Kommy
veterán

A gép IP címre vár. Ha adsz a gépnek fix IP címet Windows-ban akkor nem fog várni.

(#35758) csabyka666 válasza Kommy (#35757) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezt kipróbálom. De érdekes, hogy egy darabig nincs problémája, majd egyszercsak elkezdi...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35759) csabyka666


csabyka666
addikt

Nem jó, ugyanúgy várakozik. Egyébként netet kap eddig is, mert bár nem tudok semmit csinálni, néha a vírusirtó frissít ez alatt az idő alatt.
Ha letiltom a hálókártyát, akkor is ki kell várnom azt az időt, addig nem enged semmit csinálni.

Ötlet?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35760) agressiv válasza csabyka666 (#35758) üzenetére


agressiv
addikt

Talán vírus kering a komputereiden, jártam már hasonlóképpen.

Hát még a borz.....

(#35761) spista222 válasza csabyka666 (#35759) üzenetére


spista222
addikt

Nem lehet hogy pont a vírusirtó miatt vár annyit?

(#35762) csabyka666


csabyka666
addikt

Nem hiszem, mert eddig jó volt, nem csináltam vele semmit, és most nem jó. Elég sok gépre telepítettem már ezt a vírusirtót, nem volt baj vele sehol sem. Csak nálam jelentkezik, de itt a laptopon, és az asztalin is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35763) spista222 válasza csabyka666 (#35762) üzenetére


spista222
addikt

Nem jó, ugyanúgy várakozik. Egyébként netet kap eddig is, mert bár nem tudok semmit csinálni, néha a vírusirtó frissít ez alatt az idő alatt

Ebből gondolom hogy mivel a vírusírtó frissít így akkor az megy míg minden más nem, lehet hogy frissítette magát és rosszabb lett.

(#35764) csabyka666 válasza spista222 (#35763) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezt el tudnám fogadni, de egyik gépen sem jelentkezett ez a probléma, pedig mindre ugyanezt a vírusirtót tettem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35765) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok. Remélem nem baj, hogy ide írok !

Jelenlegi monitorom, BENQ G900WA.

Ezt szeretném lecserélni, már 5. éve szolgál nálam hűségesen, és semmi problémám nincs vele. ( jó igaz, a bekapcsoló gomb betört, de azt megjavítottam )

Két monitort néztem ki magamnak: HKC 2219a 21,5"és egy LG Flatron W2242T
Szeretném tudni, melyiket ajánlanátok.

Előre is köszönöm
Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#35766) RootRulez válasza Tubica (#35765) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia!

Kérdezd meg itt. :K

═════════════════════════════════════════

(#35767) Tubica válasza RootRulez (#35766) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia. Köszönöm, de itt nem segítenek ( szerintem ) azért, mert nem éri el az I. Szintet, ezért mertem itt megkérdezni :)

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#35768) RootRulez válasza Tubica (#35767) üzenetére


RootRulez
félisten

Miért ne érné el? A "max 30-40K"-ban benne van pl a 10K is. :DDD

═════════════════════════════════════════

(#35769) Tubica válasza RootRulez (#35768) üzenetére


Tubica
senior tag

Hehe :D :D Köszönöm. Esetleg ötlet ? ( hogy melyik érné meg ? )

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#35770) RootRulez válasza Tubica (#35769) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem értek hozzá. :N Nekem legutóbb ilyet ajánlottak. :K

═════════════════════════════════════════

(#35771) Tubica válasza RootRulez (#35770) üzenetére


Tubica
senior tag

Nekem pedig EZ szimpatikus :)

Bár, a kontraszt arány nem tudom, melyik a jobb.

Amit Te mutattál, az 1000:1-hez, amit én, az meg 8000:1-hez

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#35772) csirkepokk


csirkepokk
tag

Sziasztok! Nem tudom jó-e a topik. Kérhetnék egy kis segítséget? Nem tudom leszedni a gépenről az Asus gpu tweak-ot tudtok valami progit ajánlani ami leszedi?

(#35773) attiati


attiati
veterán

1. qwertz és qwerty kiosztású billentyűzetekből át lehet járni egyikből a másikba szoftveresen? tehát csak az y és a z betű lenne felcserélve, de a magyar ékezetes billentyűk és az "í" is maradna.

2. kmplayert telepíteném és felkínálja, hogy telepíthetem az internal és external codec-eket. Ezek közül melyik az, amelyik kevésbé cseszi szét a win7 média codec rendszerét?

[ Szerkesztve ]

(#35774) brd válasza attiati (#35773) üzenetére


brd
nagyúr

1. Ha váltogatni akarsz, akkor pl. ezzel tudsz készíteni saját kiosztást. Ha állandóra akarod a 2 gombot felcserélni, akkor inkább a SharpKeys-t javaslom.

2. A kmplayert nem ismerem, de az Internal a lejátszó saját, beépített codecjeit szokta jelenteni, az External pedig azt, amit bejegyez DirectX codecnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#35775) rii


rii
nagyúr

a JAVA mióta lett ORACLE? .-/
és nem SUN?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35776) zarayg válasza choco01 (#35749) üzenetére


zarayg
aktív tag

5 mp alat megtalálta google nekem a válálaszt :) [link]

#35775: A SUN anyavállalata a Oracle :) csak átadta a részvényeket nekik, így ők birtokolják a JAVA-t

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35777) HF77


HF77
senior tag

üdv
lenne egy régi ata 40g vinyóm amit cserélnék mert haldoklik!
az lenne a kérdés,ha simán kicserélem akkor a gép ugyan úgy fog működni vagy kel vele valami extrát csinálni?jelenleg xp sp3 fut rajta

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#35778) tikshow válasza HF77 (#35777) üzenetére


tikshow
addikt

Az újratelepítésen kívül nem hiszem, hogy kellene vele foglalkozni.

(#35779) spista222 válasza Tubica (#35771) üzenetére


spista222
addikt

Monitort nem a specifikáció alapján kell venni hanem meg kell nézni hogy melyik milyen képet ad és az neked megfelel-e.
Ha a HKC az ugyanaz aki a tápokat is gyártja akkor nem hiszem hogy ajánlott lenne, ellenben az LG már elég kiforrt márka így azt nyugost szívvel ajánlom.
Az övé IPS paneles nincs színtorzulás bármely szögből míg amit te néztél az szerintem csak TN paneles aminél van és azt a 8000:1 et is csak dinamikusan éri el, de csak számítógéphez, játékhoz ez is bőven elég.

csirkepokk Vezérlőpult->Programok és szolgáltatások között sincs?
Nem lehet hogy valami más programmal együtt került fel és csak vele együtt távolítható el?

HF77 Ha azon a 40-esen van a rendszer akkor újra kell telepítened a Wiindows-t az új HDD-re.

(#35780) HF77 válasza spista222 (#35779) üzenetére


HF77
senior tag

igen azon fut!!
a kérdésem akkor az lenne,hogy elég akkor telepítenem az új oprendszert amikor belerakom vagy már előtte kell hogy rajta legyen??

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#35781) csirkepokk válasza spista222 (#35779) üzenetére


csirkepokk
tag

Szia! Ott próbáltam leszedni, de nem sikerült. Máskor is ott szedtem le, és akkor leszedte, nem értem most miért nem sikerül :F Ez egy külön program egyedül lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#35782) seederking


seederking
őstag

Sziasztok
A segitségeteket kérném.
Nagymamámnak próbálunk összehozni egy gépet hogy tudjon skype-olni az unokákkal.Unokaöcsém szerzett egy vasat de elég ősrégi.A bill+egér csatija valami tüskés nemtom mi.Szeretnék belerakni egy 2 soros usb portot de nem tudom ilyenkor mit kell figyelembe venni vagy milyen tipus ami jó bele.Egyáltalán lehet-e rakni bele.
Ebben kérném a segítségeteket.
Alaplap tipusa : Ga-586tx2 rev1.06

HF77 : Mivel a rendszer a gép hardverei alapján telepíti föl magát így mindig abban a gépben kell újratelepíteni amiben használni is fogod.A meglévő hardverek szerint installálja a rendszer komponenseit a telepítő.
Ha más hardverekkel rendelkező gépben húzod rá az xp-t nem megfelelő vagy egyáltalán nem működő rendszer lesz az eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#35783) spista222 válasza HF77 (#35780) üzenetére


spista222
addikt

Mivel erre a gépre és hdd-re kell raknod a rendszert így csak akkor tudod telepíteni amikor már benne van.
Telepítés idejére húzd le a 40GB-os HDD-t nehogy arra rakja a Boot részt.
Miután végeztél a telepítéssel kösd vissza a 40GB-ost, állítsd be a BIOS-t úgy hogy az új hdd-ről bootoljon és ments át mindent ami kell róla.

csirkepokk Én még sosem használtam külön uninstall programokat de nézz körül a neten hátha egyik jó lesz, vagy várd meg amíg valaki tud válaszolni a kérdésedre.

seederking Ha ez az alaplap van benne akkor ez már telefonáláshoz is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#35784) HF77 válasza spista222 (#35783) üzenetére


HF77
senior tag

:R köszi!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#35785) Malanrion válasza seederking (#35782) üzenetére


Malanrion
tag

egybként ps2-nek hívják a "tüskés izét" :)egy ilyen átalakítóval is lehetne rákötni usb-s egeret, vagy billet, de már előttem is írták, nem biztos hogy ez tökéletes lenne a skypolásra

(#35786) seederking válasza Malanrion (#35785) üzenetére


seederking
őstag

Nem ps2 azt azért megismerem.Széles sok tüskés.Mint a régi kormány csatik,úgy néz ki.
Lehet nem is bill+egér csatlakozók de más kimenetet nem is láttam rajta,így csak erre tudtam gondolni.
Szóval usb port/kártya vagy nem tudom minek nevezzem kellene bele.Amit az alaplapba rakok mint pl a háló kártyát.

(#35787) spista222 válasza seederking (#35786) üzenetére


spista222
addikt

Egy ilyen kellene neked PS2-es billentyűzethez vagy egy AT-s billentyűt beszerezni.

Gondolom soros és párhuzamos portok vannak rajta, soros portra köthetsz egeret.

Lehetőleg minél régebbi PCI-os USB kártya kellene bele mert az újabbak nem jók
Mihez kellene az USB?

[ Szerkesztve ]

(#35788) tikshow válasza seederking (#35786) üzenetére


tikshow
addikt

Garantálom, hogy ha ilyen ősrégi akkor erre legjobb esetben is csak Win98 vagy Win2000 menne rá amikre pedig nincs is Skype.

(#35789) csirkepokk válasza spista222 (#35783) üzenetére


csirkepokk
tag

A linkelt oldalon találtam egy programot,és az szépen leszedte. :R

(#35790) spista222 válasza csirkepokk (#35789) üzenetére


spista222
addikt

Örülök neki a Google általában segít:)

(#35791) attiati válasza brd (#35774) üzenetére


attiati
veterán

Köszi, akkor inkább az internal, ami kevésbé rombol.
Bár ahogy olvasgatom a Media Player Home Cinema + madVR (renderer) kombónak nincsen párja :)

(#35792) Tubica válasza spista222 (#35779) üzenetére


Tubica
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat :)

Akkor elmegyek, és megnézem az LG-t. Pixelhiba mennyire szokott lenni az LG-nél ?
Nekem a BenQ-ra mondták, hogy mindegyik pixeles, de az enyém 5 év alatt semmi hibát nem mutatott :)

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#35793) spista222 válasza Tubica (#35792) üzenetére


spista222
addikt

Ki kell próbálni és csak néhánynál jön elő pixelhiba 1-2 nap leforgása után a legtöbb úgy marad mint a boltban próbakor.
Nekem is van Benq-m is és azzal sincs semmi gond árához képest egész jó :K

[ Szerkesztve ]

(#35794) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Mit jelent, hogy egy monitor 3D-s ?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#35795) tikshow válasza b4sxe (#35794) üzenetére


tikshow
addikt

Moziba láttál már 3D-s filmet? Na azt. Csak kicsit jobb.

(#35796) Xarina


Xarina
aktív tag

Meg lehet azt oldani, hogy ha 2 kijelző van a gépre kapcsolva, akkor ugyanazt jelenítse meg csak más felbontásban? Az egyik full hd a másik viszont csak 800x600-at tud. Radeon kártyát használok, a Catalyst-ben csak ugyanazon felbontás mellett működik a klónozás. Van ehhez valami külső program vagy meg lehet ezt oldani valahogy?

(#35797) attiati válasza Tubica (#35792) üzenetére


attiati
veterán

nekem van 2 pixelhibám az LG-n (két zöld), de ettől függetlenül újra LG-t vennék

(#35798) seederking válasza spista222 (#35787) üzenetére


seederking
őstag

Bill+egérhez kellene.
Szerinted hogy adjak föl hirdetést?Milyen tipust keressek vagy hogyan kellene?
Köszi

(#35799) spista222 válasza seederking (#35798) üzenetére


spista222
addikt

Ahhoz hiába.
Kb P4-től van támogatás USB-s billre és egérre.
Hiába kötsz rá csak Win-ben lesz billentyűzet mert akkoriban még PS2-ről se volt szó nem hogy USB-s Billről:)

Tessék:
billentyűzet,
egér.
Egyébként már 3-4eFt körül lehet venni P4-et amihez már bármi jó.

[ Szerkesztve ]

(#35800) apro


apro
senior tag

hali
Segítséget szeretnék kérni Adott egy HDD( Hitachi 1TB 7200rpm SATA-600 32MB 3 év garancia HDS721010DLE630 )a gondom rendesen lett partiion. 2 particio van e kisebbiken a Win 7 64bit, a gond betöltésnél nagyon lassan tölti be a Wint sokáig áll a Win log és csak világit a töltés lámpa kb 35.40 másodper útán eindúl a Win,,ha működik a programok indulása is elég lassú(főleg ha már 3,4 progi fut)lehet ez HDD hiba?
A config adatlapomban,(másik HDD is van benne Samu 500GB. azzal nincs semmi gond az normális sebességgel működik.(Igaz már telepítésnél is sokáig telepítette az Op.rendszer)
mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.