Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) kjani18 válasza Vakegérke (#34300) üzenetére


kjani18
őstag

Az atommag nagyon veszélyes dolog! Minden vírusnak alkotó eleme! És jelen van a rákos sejtekben is...
Nagyon kell vele vigyázni, ha látsz egyet, azonnal jelentsd! :DD

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34302) Vakegérke válasza kjani18 (#34301) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt hittem, neked van. Pótlólagos megoldásként a tökmag is megteszi, legalább nem lesz prosztótata gyulladása a monitorodnak. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34303) benu5


benu5
csendes tag

.van egy mercury p4vm800m alaplapom, és egy 512mbos ddr1es ramom. és hosszan sípol 3mp szünettel 14-edik sípolásnál meguntam és nem számoltam tovább.nincs több ddres gépem cserélgetni nem tudok semmit. naggyábol kiporoltam a csatlakozot pólóval pedig a ram csatlakozóit.de így is sípol.HEEELP!(I need somebody)
nincs kép

(#34304) Belako válasza benu5 (#34303) üzenetére


Belako
tag

HI!

Hasonlóval találkoztam akkor a vgát sípolta ki, nem a ramot próbáld meg annak a cserét bios reset után.
Írd be a google-ba, hogy bios post code vagy bios beep code és a bioszod típusától függően megtalálod a bios által kisípolt hibát. Ami v. Award bios gyárilag vagy ennek változatai. Ha ez meg van akkor könnyebb lesz.

B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#34305) benu5 válasza Belako (#34304) üzenetére


benu5
csendes tag

integrált videó

(#34306) McDog válasza benu5 (#34303) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha Award biosod van memória hiba.. Ha most pakolásztad és most jelentkezett a hiba szedd ki, majd rakd vissza a memóriát!

(#34307) peter889


peter889
őstag

Sziasztok! Szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget és hasznos infókat, és BÚÉK!

(#34308) xenonboy13


xenonboy13
tag

Nos lenne egy kis problémám tudom nem mai szerkezet de vinni-e kéne ennek a gépnek ezt a játékot (Burnout Paradise Ultimate Box)

amikor elkezdek játszani akkor normális fps-el megy de viszont ha van autó,vagy versenyt tolom akkor 10-16fps-el megy a játék. Nem csak evvel a játékkal van baj hanem a Metin 2 nevezetű Online játékkal is (ott is akadások vannak)

gépem:

915GVM-V3
Pentium 4 630 3.00GHZ
800MHZ DDR2 2x1GB Kingston
Nvidia Geforce GT430 1GB DDR3
40GB+80GB ATA Winchester
300-350W Codegen táp

(#34309) Rudiaszarvas


Rudiaszarvas
tag

Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok. Tegnap megérkezett az "új" autóm és szeretném benne működésre bírni a fejegységet amit a "régebbi" autómból vettem ki. A paraméterek a következők:
a két autó (régi vs. új) ugyanaz a márka, típus és évjáratban "csak" 2 év a különbség...
Tehát ugyanazok a csatlakozók elvileg összekötöm a fejegységgel és működnie kellene....
Az autó egy Saab 9-3 2010-es évjárat.... a fejegység pedig Alpine CDE-W235BT ... Probléma pedig...nem kapcsol be a fejegység.

Valakinek v.mi ötlet? Az autó akkumulátoráról nem húztam le a sarut mikor összekötöttem a rendszert... ez probléma lehet?

Köszönöm ha v.kinek van ötlete... Boldog új évet kívánok mindenkinek! :R

(#34310) Ruszki válasza Rudiaszarvas (#34309) üzenetére


Ruszki
senior tag

Esetleg nem volt benne gyári fejegység!?
Próbáld meg azzal ha volt!
Ha azzal se megy akkor lehet kiment a biztosíték és ki kell cserélni a "táblában".
Ha esetleg azzal menne akkor az Alpine-ban ment ki a biztosíték!
Vagy esetleg meg még annyi,hogy lehet nincs jól bekötve a kocsiban vagy át lett alakítva a Te rádiódon valami

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34311) Rudiaszarvas válasza Ruszki (#34310) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

De igen volt...... sajna jelenleg nincs nálam a gyári fejegység..... az Alpine átalakítva nem volt...... marad a biztosítékok ellenőrzése.....

(#34312) gamer187 válasza Rudiaszarvas (#34311) üzenetére


gamer187
tag

,

[ Szerkesztve ]

(#34313) gamer187


gamer187
tag

FULL HD filmek futtatásához mi a minimum amit meg követel hardverilag? ram, cpu, videókártya?

(#34314) peter889


peter889
őstag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogyan lehet a Skype-ból kilépni?

Legfrissebb változat van fenn. Nem vagyok jelszóval bejelentkezve. Van egy bezárás gomb, de az csak
leviszi a jobb alsó sarokba ikonállapotba, miközben futva marad. Most is a Feladatkezelő-Folyamatok fülén kellett az Skype.exé-t leállítani, mivel az Feladatkezelő-Alkalmazások között meg sem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#34315) Ruszki válasza gamer187 (#34313) üzenetére


Ruszki
senior tag

Itt elég jól le van írva!
Remélem segítettem vele!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34316) Ruszki válasza peter889 (#34314) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem használok Skype-ot de ha jól emlékszem akkor amit letesz tálcára ikont az óra mellé arra egérrel jobb klikk és kilépés!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34317) peter889 válasza Ruszki (#34316) üzenetére


peter889
őstag

Nagyon köszönöm, bevált a tanácsod. :R

(#34318) juve600


juve600
nagyúr

üdv !

amd athlon x4 641
gigabyte a55m-ds2

szerintetek jó párositás,kompatibilis ??
thx

(#34319) odrif válasza juve600 (#34318) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Processzor támogatás

20 éve a Prohardveren

(#34320) Ruszki válasza juve600 (#34318) üzenetére


Ruszki
senior tag

Az alaplap befogadja az biztos!
Izmos jószág!
Csak nem HTPC lesz belőle!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34321) juve600 válasza Ruszki (#34320) üzenetére


juve600
nagyúr

nem
még kap 8 gb ramot
saphire hd 6670 2gb

csak sniper elite v2- játékra akarnám használni

egyedül az nem tiszta hogy valami prociba integrált videokártyát vagy mit olvastam,most akkor eza párositás nem jó játékhoz ???

(#34322) kjani18 válasza juve600 (#34321) üzenetére


kjani18
őstag

A 641-ben nincs beleintegrált videokártya.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34323) juve600 válasza kjani18 (#34322) üzenetére


juve600
nagyúr

thx

(#34324) Jim-Y


Jim-Y
veterán

üdv

két monitorom van, az egyiken megy a film VLC media playerrel megnyitva, a másikon egy chat ablak, amikor a chat ablakba kattintok akkor a VLC alsó sávja előugrik ezzel értékes területet vesz el a filmből és zavaró. Nincs valami megoldás arra, hogy a film kitöltse az egész felületet még akkor is, ha a másik monitoron máshova kattintok?

(#34325) #65675776 válasza Jim-Y (#34324) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha kiterjesztett asztalt használva valamelyik monitoron teljes képernyőre állítottam a VLC-t, akkor csak azt a monitort töltötte ki.

(#34326) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy a lemezkezelő nem enged egy particiót megszüntetni? És a particiót a sajátgépben formázni sem tudom.

Én arra gondolok, hogy az a baj, hogy az van megjelölve, mint rendszerpartició. De a win egy SSD-ről fut jelenleg is, amit meg akarok szüntetni, az pedig egy vinyón van. Hogyan tudnám megszüntetni?

Köszönöm előre is újra!:)

(#34327) Jim-Y válasza #65675776 (#34325) üzenetére


Jim-Y
veterán

igen, ez nálam is így van, de ha a másik monitoron bármit buzerálok, akkor amiben a film megy, ott a VLC alsó sávja egyből megjelenik :/

(#34329) Krisz79


Krisz79
őstag

Segitségeteket kérném.
Ha szeretnék összerakni 1 viszonylag jó gépet.
Erre kapnék segitséget?Milyen lapot,tápot ,Ramot,videókarit érdemes?
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#34330) Kommy válasza Krisz79 (#34329) üzenetére


Kommy
veterán

Gépösszerakó, olvasd el az 1. hozzászólást és aszerint írjál.

(#34327) Jim-Y: VLC-nek van egy olyan módja, hogy ha elindítasz egy filmet akkor automatikusan kiteszi teljes képernyőre a megadott helyre ezt használod, mert ez szerintem pont erre van.

[ Szerkesztve ]

(#34331) Jim-Y válasza Kommy (#34330) üzenetére


Jim-Y
veterán

köszi, na közben kibújt a szög a zsákból, rosszul mondtam, mert nem a VLC-vel van a gond, hanem a winnel, csak rosszul emlékeztem, szóval a főmonitoron megy a film, a kiterjesztett asztalon pedig a chat, ha a film teljes képernyőn van, a kiterjesztettben pedig írok valamit, vagy belekattintok, akkor a főmonitoron, ahol a film is megy, megjelenik a taskbar. Gondolom meg kéne cserélni és a kiterjesztettben kéne vetíteni a filmet és akkor nem lenne ezzel probléma, elnézést a felesleges kérdésért így :( daa-raa törölheted is őket ha gondolod, mert rosszul írtam/kérdeztem.

(#34332) #65675776 válasza Jim-Y (#34327) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyet még nem tapasztaltam. De a Taskbar-nak sem kellene felugrania azért, mert buzerálod az egyik ablakot. Ezt a chatprogram beállításával kellene kiküszöbölni, mert azok (és az IM-ek) szoktak tipikusan taskbar gombot villogtatni mindenért, ha kell, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#34333) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Ismét elakadtam.

A Microtorrent-et telepítettem újra és a letöltési hely, de még a letöltési hely meghajtójának betűjele is megváltozott.
A Documents and Settings uTorrent mappájába behelyeztem a korábbi állományokat, a futtatandó torrentfájlokat egyéb beállításokat, hogy ne kelljen újra töltögetni, hosszasan állítgatni.
A Microtorrent Beállítás-aiban csupán a Új letöltések helyét tudom módosítani, a már korábban letöltött torrentekét nem.
Van több tucat futtatandó torrent fájlom, és azok minden áron a régi elérési utat akarják használni és "elérési út nem létezik" hibaüzenetet küldik.

Hogyan tudom az elérési utat módosítani a már korábban letöltött torrenteknél?

(Nem tudom elég érthetően fogalmaztam-e.) Köszönöm, előre is.

[ Szerkesztve ]

(#34334) #65675776 válasza peter889 (#34333) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az adott letöltésen jobbgomb > Haladó -> Letöltés helyének megadása... Utána nem árt egy Kényszerített újraellenőrzést indítani.

(#34335) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok olyan programot amivel egy HP 6735s laptop processzorának feszültségét tudnám állítani? Biosban semmit nem találok mert ez hp saját biosza.

Előre is köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#34336) peter889 válasza #65675776 (#34334) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen, működik, viszont így egyenként kell újra beállítani. Nincs arra megoldás, hogy az összes torrentnél egyszerre módosítsak?

(#34337) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Van olyan szoftver, amelynek segítségével Win7 x64 operációs rendszer alatt CD lemezek információit tudom megnézni? :F

Olyan szoftverre van szükségem, mint anno a "CD Identifier" volt. Azt kipróbáltam, de sajnos valamiért bármilyen üres CD-t helyezek a meghajtóba (SONY Optiarc AD-7260S) nem működik az a "gomb", amivel a lemez azonosítását meg lehetne kezdeni. Szürke, nem lehet rákattintani.

(Anno Win98/ME/XP alatt tökéletesen működött.)

Szóval olyan utility-re van szükségem, ami megbízhatóan működik, és kiírja a legfontosabb adatokat a CD lemezzel kapcsolatban, kiemelten a gyártójára!

Előre is köszönöm!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#34338) haly


haly
őstag

Sziasztok! Egy elég egyedi kérésem lenne. Arról van szó, hogy nincs kormány, pedálom itthon, de szeretnék valami olyat csinálni, hogy adagolni tudjam a mértékét a gáz adásnak, fékezésnek a billentyűzeten. Van erre valami program? Google-n keresgéltem de nem találtam semmit. Tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#34339) peter889


peter889
őstag

Lenne még kérdésem:

Az Opera néhány webhelyen található fiókjaimhoz nem hajlandó a nevemet+jelszavamat megjegyezni és nem is kéri azt, így minden egyes alkalommal be kell vinni, ami problémás.
A Shift+Enter megnyomásával szeretnék minden alkalommal belépni.

Hogyan tudom rávenni az Operát minden jelszó megjegyzésére?

Az Operában a Beállítások-Űrlapok fülnél a Jelszókezelő engedélyezése ki van pipálva.

(#34340) leslieke válasza peter889 (#34339) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Jelszókezelőben keresd meg a problémás oldalakat. Töröld ki onnan és a következő alkalommal jegyeztesd meg a böngészővel a belépési adatokat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34341) juve600 válasza Ruszki (#34320) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv !
néztem hogy fm1-es foglalaltút már nem érdemes venni

ezt néztem helyette
AMD Athlon II X4 740 processzor
Gigabyte F2A55M-DS2 alaplap

ez milyen ???

(#34342) spista222 válasza juve600 (#34341) üzenetére


spista222
addikt

Miért akarsz FM2-őt venni?
Ha azért hogy legyen integrált aránylag erős VGA-d akkor amit választottál processzort az nem jó mert az nem tartalmaz integrált VGA-t.
Ha nem kell az integrált VGA mert van sajátod akkor természetesen jó amit írtál.

(#34343) Fecogame


Fecogame
veterán

Tegnap voltam barátnőmnél, néztünk youtube videót, de az rendkívüli módon akadt. A net bírta, azzal nem volt gond. A gépen a legfrissebb Firefox és flash player van, a gépben pedig 1GB RAM, valami egy P4-es processzor van.

Volt a folyamatok között egy ekrn.exe, ami nagyjából 80MB memóriát evett, procihasználatát nem néztem.

Miért akadhat mégis a videó?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34344) Ruszki válasza juve600 (#34341) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát én ahogy elnézem az alaplap egy az egyben ugyan az csak FM2-es foglalattal!
De azért vannak eltérések!
A cpu meg 4 maggal 3,2Ghz-en 65w-al elég jó!!!
Jó lesz ez! ;)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34345) peter889 válasza leslieke (#34340) üzenetére


peter889
őstag

Kitöröltem a problémás oldalakat a Jelszókezelőben. De vannak webhelyek, amelyeknél nem kérdezi az Opera, hogy akarom-e a jelszó megjegyzését.
Ilyen esetekben hogyan vegyem rá az Operát a jelszó megjegyzésére?

(#34346) Ruszki válasza Fecogame (#34343) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mostanában sokan panaszkodnak a "tecső-re" mert sokaknál akadnak a videók!
Sokan a flash-t szidják!
Én is próbáltam itthon 4 fajta böngészővel de mindig más az eredmény!
Szóval szerintem nem hardver!
Persze hacsak nem 1080p-t akartatok rajta nézni! :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34347) Fecogame válasza Ruszki (#34346) üzenetére


Fecogame
veterán

Először 360p-ben "néztük", akad rettenetes módon, aztán átdobtam 240p-be, akkor már kevésbé. Érdekes.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34348) #65675776 válasza Fecogame (#34343) üzenetére


#65675776
törölt tag

Két alapvető probléma van: FF és Flash Player. Utóbbinak a fejlesztése az utóbbi időben igen érdekes eredménnyel járt FF alá. Nálam konkrétan gyakorlatilag egy pillanat alatt összeomlik. Nézzetek YT videokat más böngésző alatt.

Az ekrn.exe a NOD32-höz tartozik.

(#34349) juve600 válasza Ruszki (#34344) üzenetére


juve600
nagyúr

thx
lessz hozzá külön ati vga is

(#34350) Fecogame válasza #65675776 (#34348) üzenetére


Fecogame
veterán

Akkor ebből Chrome lesz, valamint NOD32-t kilövöm, és felteszek helyette egy Microsoft Security Essential-t, az oda nekik elég :)

Szerk.: Ha youtubet átállítom HTML5 módba, azt megjegyzi a böngésző?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.