Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) peter889 válasza WillChi (#35449) üzenetére


peter889
őstag

Onnan tűnt el a hibernálás engedélyezésének lehetősége.

(#35452) McDog válasza peter889 (#35448) üzenetére


McDog
aktív tag

Esetleg egy másik verziójú videokártya drivert próbálj ki...

(#35453) pocokxx válasza peter889 (#35451) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

parancssorba írd be, hogy
powercfg /h on

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35454) peter889 válasza pocokxx (#35453) üzenetére


peter889
őstag

Beírtam a parancssorba a "powercfg /h on"-t és ezt írja ki:
"A rendszer nem támogatja a hibernálást."

[ Szerkesztve ]

(#35455) choco01


choco01
addikt

Máskor is akartam már kérdezni hogy a hibernálás nem árt a gépnek?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35456) WillChi válasza peter889 (#35454) üzenetére


WillChi
senior tag

Nagy valószínűséggel driver probléma lesz, mint ahogy a kolléga is írta korábban.
Esetleg olvasd el, egy-két tippet adhat. [link]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35457) fess válasza ebegab92 (#35447) üzenetére


fess
őstag

Asus M4A785D-M pro szintén támogatja,én egy B55-öt négy magosítottam

(#35458) peter889 válasza WillChi (#35456) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm az infót :R , majd elolvasom, aztán végiggondolom.

(#35459) Zin


Zin
senior tag

3.Gen i5-öt érdemes most vásárolni,vagy érdemes várni nyárig a 4.Gen-re?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#35460) WillChi válasza peter889 (#35458) üzenetére


WillChi
senior tag

Szívesen! :)
remélem, hogy sikerül megtalálni a probléma gyökerét!

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#35461) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziasztok ez mi a franc?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#35462) peter889


peter889
őstag

Ez a hibernálás problémája összetettnek tűnik, részletezném:
A Sapphire HD 5670 512 Mb GDDR5 videokarit feltelepítettem XP prof. alá, ASRock 960GM-GS3 FX laphoz.
Gyári driver nem állt rendelkezésemre, innen töltöttem le:
[link]

A telepítés után, de lehet már a kártya behelyezésével is a Bios-ból eltűnt a Primary Graphic Adapter kiválasztásnak lehetősége, és nem írja ki, hogy jelenleg melyik aktív. Ott korábban be lehetett állítani a köv. opciókat:
[PCI]
[Onboard]
[PCI Express].

A következő problémák léptek még fel:
1.
A XP-ből eltűnt a hibernálás engedélyezésének lehetősége. A parancssori utasításra ezt írja ki:
"A rendszer nem támogatja a hibernálást."

2.
Az Win XP indításánál minden áron fel akarja ismerni a gép egy másik videokártyát (gondolom, az alaplapit, mivel 3. nincs a gépben) - az eszközkezelőben felkiáltójellel meg is jeleníti "Az eszköz nincs megfelelően konfigurálva." hibaüzenet kíséretében. Hiába törlöm ki, a köv. indításnál újra fel akarja ismerni.

3.
Az Eszközkezelőben az Egyéb eszközök-ön belül "Hangeszköz a High Definition Audio buszon" kérdőjellel jelenik meg.
Nem tudom, ez mi akar lenni?
A hangkártya rendesen fel van telepítve.

És még ezt is kiírja: "Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)"

4.
A Biosnál nem kapcsol be a monitor, csak az XP indításánál. A Bios-ba úgy tudok belépni, hogy az alaplapi karira dugom rá a monitor csatlakozóját.
Ha le tudnám kapcsolni az alaplapi videokártyát, akkor azon ugye semmilyen jel nem lesz?

Hogyan tudnám elhárítani a fellépett problémákat?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#35463) Kommy válasza peter889 (#35462) üzenetére


Kommy
veterán

Tiltsd le az alaplapi vga-t a következő képpen: manual 43. oldalán Primary Graphics adapter: PCI Express
Internal Graphics Mode : Disabled és a Shared Memory: AUTO (ezt lehet már nem fogod tudni állítain, ha az előzőt disabledre rakod.)

(#35464) peter889 válasza Kommy (#35463) üzenetére


peter889
őstag

A Bios-ban nem lehet beállítani, hogy Primary Graphic Adapter melyik legyen a 3 közül:
[PCI], [Onboard], [PCI Express].
Ez a választási lehetőség teljesen eltűnt. És azt sem írja ki, jelenleg melyik aktív.

Az Internal Graphics Mode jelenleg UMA-n van, de át tudnám állítani.
A Share Memory emlékezetem szerint Auto-n van.

[ Szerkesztve ]

(#35465) OgKush


OgKush
senior tag

Valaki tudja, hogy hol kell beállítani a 0.fb-ot?

Kérdeztem fb topikban de halott a topik, és nekem holnap nagyon kéne. :B

(#35466) choco01 válasza OgKush (#35465) üzenetére


choco01
addikt

Ha T-Mobileos vagy és van legalább 30 ft a telódon,és engedélyezve van az adat forgalom akkor beírod a böngésződbe hogy 0.facebook.com és kész.:)

nézd itt

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35467) McDog válasza OgKush (#35465) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha teljesülnek a t-mobile feltételei pl valamely adat-díjcsomag előfizetés, akkor csak simán beírod a böngészőbe: 0.facebook.com ha jól tudom...aztán lehet, hogy tévedek...

(#35468) OgKush válasza choco01 (#35466) üzenetére


OgKush
senior tag

ÉS nem fog levenni pénzt? Mert 1 hete próbáltam, és lement az a kevés pénzem is ( 300ft.)
0.facebook.com-ot írtam be és t-mobile-os vagyok. Szóval nem értem. :F

(#35469) choco01 válasza OgKush (#35468) üzenetére


choco01
addikt

Uhh..androidos?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35470) OgKush válasza choco01 (#35469) üzenetére


OgKush
senior tag

Igen, és most is kipróbáltam, és levett megitn 470ft-ot.. :F

[ Szerkesztve ]

(#35471) Kommy válasza OgKush (#35470) üzenetére


Kommy
veterán

(#35472) localhost válasza OgKush (#35465) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És miért nem hívod az ingyenesen hívható ÜGYFÉLSZOLGÁLATOT, azért van, nem ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35473) #65675776 válasza peter889 (#35464) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha azt akarod, hogy az IGP inaktív legyen, akkor a Surround View-t állítsd Disabled-re.

(#35474) OgKush válasza localhost (#35472) üzenetére


OgKush
senior tag

Mert utálom az ügyfélszolgálatosokat.. amennyit várni kell, gondoltam itt tuttok valami választ rá, egyszerübb, és gyorsabb. Szerintem, na meg erre vana topik is... :U

(#35475) choco01


choco01
addikt

Milyen videó lejátszó szoftvert ajánlanátok alacsony teljesítményű gépekre?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35476) leslieke válasza choco01 (#35475) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

VLC media player

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35477) choco01 válasza leslieke (#35476) üzenetére


choco01
addikt

Alig megy az ismerősöm gépén..:S

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35478) leslieke válasza choco01 (#35477) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor ideje új gépet vennie. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35479) choco01 válasza leslieke (#35478) üzenetére


choco01
addikt

A CCleaner futtatás óta csinálja ezt...meg azóta gyakran leáll a vidikari.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35480) leslieke válasza choco01 (#35479) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor a bűnös a CCleaner lesz, nem csak a felesleges fájlokat törölt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35481) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, a gép képét akarom kirakni régi nagy tvre, d-sub--RCA átalakítót találtam, de az piros-zöld-kék, a tévén meg sárga-fehér-piros van a kettő között mi a különbség, így össze tudom kötni? :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#35482) choco01 válasza leslieke (#35480) üzenetére


choco01
addikt

Visszaállítási pontot csináltam előtte, ha visszaállítanék megoldaná?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35483) leslieke válasza choco01 (#35482) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenképp próbáld meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35484) OgKush


OgKush
senior tag

MasterCard Mobile app-ot használ valaki?
Tudnátok abban segíteni, hogy az nfc-s fizetést, hogyan kell használni?

(#35485) leslieke válasza Tommy7 (#35481) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

RCA connector A képen minden ott van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35486) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

lehet olyat csinálni, hogy billentyűzeten megadni egy gombot win7-ben, amivel belehet kapcsolni a sz.gépet a sz.gép alap power gombja helyett?
(a kényelem kedvéért :) )

[ Szerkesztve ]

(#35487) #65675776 válasza Ice&Lime (#35486) üzenetére


#65675776
törölt tag

BIOS-ban többnyire beállítható.

(#35488) grrpowa válasza Ice&Lime (#35486) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Ezt a funkciot a BIOS ban keresd

0631 7710098

(#35489) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ha beállítok egy gombot bekapcsolásra az windowsban ha megnyomom nem kapcsolja majd ki vagy nem bolondítja be?

(#35490) #65675776 válasza Ice&Lime (#35489) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, a kettőnek semmi köze egymáshoz.

(#35491) Ice&Lime válasza #65675776 (#35490) üzenetére


Ice&Lime
veterán

oké, köszi, megnézem.

(#35492) Frequence


Frequence
tag

Sziasztok!

Felmerült egy wifi hálózattal kapcsolatos probléma:

Jelenleg egy Wifi routerre kb.10-12 eszköz van csatlakozva, igy a sávszélesség nagyon lecsökken, illetve instabil az egész hálózat. A böngészőben a router menüjében bogarászva csak a csatlakozott eszközök letiltását/engedélyezését találtam meg MAC cimek alapján. De letiltani semmit nem szeretnék, mert használatban van minden eszköz, viszont ha létezik rá mód, akkor egyes eszközöknek korlátoznám a sávszélességét. Van erre valamilyen megoldás?

A válaszokat előre is köszönöm :)

Soul and Style!

(#35493) attiati


attiati
veterán

win7 alatt hogyan / mivel tudom bebootolni egy másik gépre feltelepített komplett win XP rendszert (aminek ugye teljesen más a hardverkörnyezete?

az működni fog gond nélkül, hogy win7 alatt xp mode-ban feltelepítem az acronis image-t és azzal betöltöm az xp-ről lementett image file-t?

[ Szerkesztve ]

(#35494) peter889 válasza #65675776 (#35473) üzenetére


peter889
őstag

Hát Te egy zseni vagy! :Y A Sorround View-et Disabled-re állítottam - ahogyan javasoltad - , és lám, megjelent a Primary Graphics Mode választási lehetősége, amit PCIe-re állítottam.

Az Internal Graphics Mod-ot Disabled-re állítottam, a Shared Memory-t pedig Auto-ra - ezek így jók lesznek?

Minden probléma megoldódott, köszönöm szépen :R , egyet kivéve:
Az Eszközkezelőben az Egyéb eszközök-ön belül "Hangeszköz a High Definition Audio buszon" továbbra is kérdőjellel jelenik meg. Nem tudom, mi akarna lenni, ha működne. És még ezt is írja:"Az eszköz nincs megfelelően konfigurálva. (Kód: 1), Az illesztőprogramok újratelepítéséhez kattintson az Illesztőprogram újratelepítése lehetőségre, Használatban van(engedélyezve)"
Ezzel mit csináljak? Ha kitörlöm, minden újraindításnál újra fel akarja ismertetni.

A PCI-os hangkártya szerintem rendesen fel van telepítve. Belső hangkártyát letiltottam.

[ Szerkesztve ]

(#35495) #65675776 válasza peter889 (#35494) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az az eszköz valójában a VGA-hoz tartozik. A Realtek oldaláról töltsd le az ATI HDMI Audio Device drivert. elméletileg az kell hozzá.

(#35496) Phvhun válasza #65675776 (#35495) üzenetére


Phvhun
őstag

Esetleg tudod azt is, hogy milyen minősége van egy alaplapi hangkarihoz képest?

(#35497) #65675776 válasza Phvhun (#35496) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel csak annyit csinál, hogy ráülteti a hangot a HDMI-re sokat nem számít.

(#35499) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Ha a cél, hogy egy webszerverből a lehető legtöbbet hozzam ki (leginkább statikus weboldalak futnak rajta, néhány SQL lekéréssel), akkor miket raknátok rá?

Ennél a párosításnál van jobb, aminek még kisebb az erőforrásigénye?

Debian + Nginx + SQLite + PHP

(#35500) szikla92


szikla92
csendes tag

Sziasztok .Vásároltam egy LG Flatron E2251 tipusu 21.5"led monitort.A monitorral csak Vga kábelt adtak és nincs is a monitoron DVI csatlakozási lehetőség,egy Geforce 9500 gt videokártyám van amin csak DVI csatlakozási lehetőség van.Egy átalakitót használok.A gond az vele,hogy ha kikapcsolom a számitógépet vagy ha ugyhagyom a gépet es a windows le kapcsolya a monitort a monitor nem kapcsol ki offline mód ba hanem kiirja hogy nincs bemeneti jel. Mit tegyek ?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.