Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) kispx válasza spyduck (#96000) üzenetére


kispx
addikt

Eszközök -> Szkriptszerkesztő...
Az ott lévő tartalmat fejbecsapod a az előző hszben linkelt szkripttel és mented valamilyen néven.
Visszatérsz a táblázathoz és elkezded kitölteni és az F oszlopban fog megjelenni a mai dátum. (Legelsőnek nekem volt egy 2-3 másodperces szünet a gépelés és a dátum megjelenése között)

Ha nem jó az, hogy az F oszlopba rakja a dátumot, akkor a
var dateColNum = 6 //column F
sornál átírhatod, hogy melyik oszlopba rakja a dátumot.

1 -> A oszlop
2 -> B oszlop
...

(#96002) spyduck válasza kispx (#96001) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sikerült, köszönöm a magyarázatot! :R
szerk: Azt bele lehet rakni a szkriptbe, hogy a 16.-ik sortól írja automatán a dátumot?

[ Szerkesztve ]

(#96003) Pityu. válasza attiati (#95999) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szívesen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#96004) kispx válasza spyduck (#96002) üzenetére


kispx
addikt

mármint, hogy ha az első sorban írok valamit, akkor a 16. sorba rakja a dátumot? (szóval 16-tal kell csak eltolni)

Akkor ez legyen a szkript:

function onEdit() {
var dateColNum = 6 //column F
var ss1 = SpreadsheetApp.getActiveSpreadsheet();

//set date in same row as edit happens, at fixed column
ss1.getActiveSheet().getRange(ss1.getActiveRange().getLastRow() + 15, dateColNum, 1, 1).setValue(new Date())
}

Csak 15-tel növeltem a "célcella" sorszámát.

(#96005) spyduck válasza kispx (#96004) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm ezt is. Nem igazán értem miért nem csinálnak ehhez vmi egyszerűbb menüt. Ezt földi halandó nem tudja megcsinálni :(

(#96006) pjen


pjen
félisten

Sziasztok,tudom nem illik két helyen feltenni ugyanazt a kérdést.de hátha:Szevasztok.Gyors segítség kéne,Win10.Egyik pillanatról a másikra nem látja a belső ODD t és az USB n csatlakoztatottat sem:A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19).Már próbáltam javítást a telepítő lemezzel,de nem megy végig. :R :R :RA bios látja telepíteni is tudnék róla.Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#96007) Soybex


Soybex
őstag

Hali!

A laptopom folyton eldobja a wifit, miközben játszok. De úgy jelzi hogy csatlakozva van, és csak akkor jön rendbe , ha a rendszerben ki be kapcsolom a wifit. Eddig nem jelentkezett ilyen probléma , de ez így nagyon zavaró. Rajtam kívül a családban mindenkinek jó csak nekem nem.. Updateltem a wlan drivert de semmi se változott. Win 8-at használok.

Tippek? :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#96008) TheProb válasza Soybex (#96007) üzenetére


TheProb
veterán

Helló!

Nekem w10-en jelentkezett ilyen gond, én is próbáltam wifi drivert frissíteni de nem jött be. Viszont egy darabig mint ha az hozott volna megoldást, hogy a gyári verzióra downgradeltem. Eszköszkezelőben csinálj egy driver visszaállítást, hátha.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#96009) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most ez a jelzés az eszköz kezelőben az alaplapi driverre utalna?Azért nem raktam fel az inteles cuccot mert így a windows kezeli az ssd t és nekem ez jobban be jött mintha intel driverrel kezelné.Ha nem néztem volna az eszközkezelőt észre sem venni semmiben sem,hogy felkiáltó jeles az a valami,tehát rendellenességet nem tapasztaltam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#96010) Xarina


Xarina
aktív tag

Van egy 3Tb-os hdd-m, amit gpt-ben formattáltam két 1,5Tb-os particióra. Közvetlen az alaplapra csatlakoztatva megy is rendesen, de ha egy külső rack-be rakom, akkor nem ad neki betűjelet, ill. nem is látszik win alatt. Az eszközkezelőben felismeri, de azt mondja, hogy nincs inicializálva. Hogy tehetném láthatóvá?Win7 64bit-et használok, ha az lényeges.

(#96011) ggg666 válasza Xarina (#96010) üzenetére


ggg666
őstag

Másik mobilrack-el próbáltad?

Vannak olyanok amiknek egyedi az elektronikája, ha abba formáznád és úgy raknád a gépbe, akkor is így járnál.

Vagy nem támogatja a 2TB-ál nagyobb merevlemezeket.

(#96012) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg a T-home-nál 10 megás internetünk van. Kicsit unom, hogy egy YT videó nézése közben (720p) ha más is elkezdi használni a netet akkor kegyetlenül belassul, elkezd bufferelni a yt stb. Ugyan ez van ha játszok éppen (lol) valaki googlézik és laggolok.
Egy 30 megás nettöl elvárható már, hogy rendesen tudjuk használni többen is?

Köszi

(#96013) TheProb válasza Xarina (#96010) üzenetére


TheProb
veterán

Lemezkezelő mit mond rá? Nem tudsz neki betűjelet adni manuálisan?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#96014) barni1122 válasza csipszikutya (#96012) üzenetére


barni1122
tag

Nálam a gép rákötése szimplán kábellel a routerre volt a megoldás, így nincsenek játék alatt laggok meg semmi, a család többi tagja meg használja WiFi-n a táblagépeket stb. És ajánlom a 30-as netre való váltást, főleg ha több készülék van a háztartásban.

(#96015) csipszikutya válasza barni1122 (#96014) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Holnap hívom is őket és váltok. A kábelt kipróbálom ha a 30-as mellett is gondok lennének. Köszönöm!

(#96016) Xarina válasza TheProb (#96013) üzenetére


Xarina
aktív tag

Lemezkezelő egyben látja a 3tb-ot és inicializálni akarja. Az a gond, hogy tele van fontos adattal és egyenlőre nincs mire menteni. Viszont már egyszer inicializáltam és 2 particióra formáztam. A rack egy újabb usb3 típus, elméletileg támogatja a nagy hdd-ket is.

(#96017) ggg666 válasza Xarina (#96016) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor egyedi elektronikája van, keress egy másik racket!

Mert ezzel nem tudsz mit kezdeni.

(#96018) bajuszati


bajuszati
tag

sziasztok...

lenne egy probléma...

LG 47LD750 tv hirtelen kikapcsolt.
azóta bekapcs után a stand-by led villog, kép nem jön be.

ötlet?

üdv

(#96019) philoxenia válasza bajuszati (#96018) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerviz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96020) bajuszati válasza philoxenia (#96019) üzenetére


bajuszati
tag

:W köszi, lehet nem marad más...

(#96021) philoxenia válasza bajuszati (#96020) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tápgond lehet például, de ha értenél hozzá, nem itt kérdeznél, így ne kísérletezz, gallyra vágható a tévé, ha valamit elrontasz. Nekünk 42 LD 750 van, abban a HDMI csatik haltak meg, csak nekünk messze a szerviz de majd oda szándékozom én is küldeni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96022) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Ma reggel Hearthstone (játék) közben egyszercsak elfeketedett a monitor, de úgy, hogy stand-by üzemmódra kapcsolt, tehát mintha a gép kapcsolt volna ki. (a monitornak nem volt semmi baja, mert egyből bedugtam egy másik gépet, és azon adott képet, majd mikor ezt visszadugtam továbbra is stand-by üzemmódban fekete képernyőn kiírta, hogy nincs csatlakoztatva eszköz, miközben ment a gép) Újraindítás után sem töltött be a windows, csak a fekete képernyő és a stand-by monitor. Aztán mégegyszer újraindítottam, de akkor úgy, hogy egyből a BIOSba mentem, és szerencsére ott már adott képet a gép, és azóta működik. Mitől jöhetett elő ez a hiba?

(#96023) philoxenia válasza Stylerr (#96022) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hőmérsékleteket néztél?
Illetve a Windows eseménynaplóban mi van?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96024) Stylerr válasza philoxenia (#96023) üzenetére


Stylerr
addikt

Hőmérséklettel nem volt semmi gáz, eseménynaplóban semmit nem ír szinte. Amin épp az egérkurzorom van, az a hiba, az az utolsó rendszerleállítás volt, amikor este kikapcsoltam a gépet, a fentebbi hiba pedig a váratlan leállás miatt volt, ami 7:25kor kritikus címszó alatt szerepel. Szerintem ebből nem lehet semmit kivenni, mivel nem ír semmit.

[ Szerkesztve ]

(#96025) genndy válasza Stylerr (#96022) üzenetére


genndy
addikt

Videokártya (pillanatnyi) hiba, túlmelegedett, ramjainak nem jó a hűtése és túlmelegedtek, vagy kimozdult, kontaktos. Ha megigazgatod az nem árt, meg a kábeleket is, kizárod ezt az utolsót.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#96026) Stylerr válasza genndy (#96025) üzenetére


Stylerr
addikt

A hőmérséklettel biztosan nem volt gond, nem melegedett túl. Én is a kontaktra gyanakszom, mivel a kábelek megmozgatása, illetve a vinyó ki-be dugása, és a tápegység kábel szintén ki-be dugása után indult el a gép.

(#96027) philoxenia válasza Stylerr (#96026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96028) Stylerr válasza philoxenia (#96027) üzenetére


Stylerr
addikt

Ez sajnos nem ugyanaz a hiba mint az enyém. Erről én is tudok. Nekem nem akkor jött elő mikor magára hagytam, hanem 10 perccel bekapcsolás után, úgy, hogy folyamatosan használtam a gépet.

(#96029) philoxenia válasza Stylerr (#96028) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hibakód elvileg ugyanaz, azaz a tápellátás zavara lehet például...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96030) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Adott egy Sony hangfal, melynél sajnos megtört a kábel ... meg lehet valahogy javítani ? Vagy ezeket nem lehet szétkapni ?

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#96031) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

kb egy hónapja újratelepítettem a gépet, és azóta képtelen vagyok hangot átvinni hdmi-n a tv-re.
Ez mitől lehet? konfig az adatlapomon, a legfrisebb ati driver van fent (csak driver), kiterjesztett asztal.
Ez mitől lehet?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#96032) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Erre [link] valami gyors választ tudnátok adni? :F

(#96033) Vakegérke válasza Bull Boss (#96032) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Nem veszed át, és máshol veszed meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96034) sklopp válasza Bull Boss (#96032) üzenetére


sklopp
őstag

Bocsánat, megelőztek a válasszal.

[ Szerkesztve ]

(#96035) Vakegérke válasza sklopp (#96034) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezek szerint azonos véleményen vagy. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96036) mezis válasza CartmanLand0 (#96030) üzenetére


mezis
nagyúr

Valahogyan csak szét lehet szedni.
Lehet, hogy az előlapot kell először lepattintani és alatta lehetnek csavarok.
Feszegetéshez használj "kihegyezett" bank kártyát (lejártat :D ) vagy bármilyen keményebb lapos, élesebb műanyagot. (A csavarhúzónak biztosan marad nyoma.)

mezis

(#96037) CartmanLand0 válasza mezis (#96036) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi, megpróbálom :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#96038) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Asus T100-as tablet, Ma feldobta a win10-es frissítést (pénteken vásárolt, 8.1-el). Frissítettem, hiba mentesen.
A problémám az, hogy nem kapcsol le a kijelző háttérvilágítása, sosem mióta win 10-el üzemel. Még akkor sem kapcsolja ki, ha kikapcsolom a gépet.
Win 8.1-el jó volt.

Mit tudok tenni?

Köszönöm!

(#96039) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok!

Másnál sem működik a Spotify Web Player? Ami még lejátszási listán van, az elindul, de utána már semmi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#96040) sklopp válasza Vakegérke (#96035) üzenetére


sklopp
őstag

Egyértelmű.

(#96041) csipszikutya válasza csipszikutya (#96038) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Tárgytalan, VGA driver volt a baja.

(#96042) pjen válasza Hintalow (#96031) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A tálcán a hangszoró jelnél lehet beállítani,legalábbis nálam.

(#96043) HoaryFox válasza VoidXs (#96039) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nekem tökéletesen működik.

Firefox 45.0, Win10 x64

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#96044) VoidXs válasza HoaryFox (#96043) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én Chrome-ot használok, de cookie- és gyorstárürítés után se jó. A vicces az, hogy Edge-ben is jó, ahol eddig nem is volt támogatott a böngésző által.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#96045) HoaryFox válasza VoidXs (#96044) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Chrome-ban én már csalódtam sokszor... a FF lehet nem a legszebb, a leggyorsabb, a legstabilabb, de a leghűségesebb :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#96046) bitpork válasza HoaryFox (#96045) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ok h nem hűtlen, de azért én nem veszem szívesen ha egy ronda, lassú és instabil vmi hűséges csak :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96047) VoidXs válasza HoaryFox (#96045) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Eddig a Chrome is hűséges volt, csak aztán jött a Unity Web Player nem támogatása, most meg a Spotify...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#96048) műkedvelő


műkedvelő
csendes tag

Üdv mindenkinek! Egyszerű kérdés (gondolom én). Ketten fizetünk elő a hálóra. A másiknál van az útválasztó (pontosabban bonyolultabb kütyü, mert neki megy róla vezetékes telefon meg IPTV is - t-online-os). Arról jön hozzám a szokásos vezeték (elég hosszú), be a táskagépembe. Szeretném vezetékmentessé tenni magamnál az elérést. Mibe dugjam akkor a hozzám bejövő vezetéket: egy másik útválasztóba? Vagy valami más kell ehhez?

Nálam más nem bonyolítja a felállást - se vezetékes telefon, se tévé (óvom az agysejtjeimet).
Előre is köszönöm a választ. Külön azt is, ha hozzáteszítek, hogy az illető kütyüből a legolcsóbb gagyi is jó (10 méter térerőt beltéren csak ad még a pakisztáni kapualjban gyártott is), vagy figyeljek valamire.

[ Szerkesztve ]

http://fox.klte.hu/~keresofi/

(#96049) VoidXs válasza műkedvelő (#96048) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmi nem kell hozzá, a T-s routerek mind WiFi-képesek, ahogy minden notebook. Csak a routert rá kell konfigurálni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#96050) műkedvelő válasza VoidXs (#96049) üzenetére


műkedvelő
csendes tag

Bocsánat, tényleg hanyag voltam, kihagytam: épp azért vagyok hosszú vezetéken, mert hozzám már csak halovány visszhangja ér el a wifi-nek. Tehát az én belteremből kell indítani a vezetékmentes adást, a bejövő vezeték végéről. Feltételeztem, hogy szintén útválasztó jó ide is, csak nem vagyok benne biztos, hogy a kettő hajlandó lesz-e szépen együttműködni.

[ Szerkesztve ]

http://fox.klte.hu/~keresofi/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.