Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127001) MzperX07 válasza ZephX (#126999) üzenetére


MzperX07
tag

Attól függ, hogy milyen típusú a BIOS. Az újabbak automatikusan kezelik, de réginél, (pl. most a héten volt egy nálam) meg kellett változtatni a boot sorrendet, hogy el tudjon indulni, mert szerelés után nem pont ugyanoda tettem vissza a csatlakozót.

(#127002) gregory91 válasza simpley (#126995) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha nagyon aggódsz miatta akkor esetleg kapcsold be a BIOS/UEFI-ben a cpu túlmelegedési védelmét.Ha eléri azt a kritikus szintet kikapcsol.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#127003) simpley válasza gregory91 (#127002) üzenetére


simpley
őstag

Bekapcsoltam 80 fokra.

signed by simpley.

(#127004) Borisz76 válasza MzperX07 (#127000) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyen hibák miatt is javasolt a kábeles kapcsolat....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#127005) MzperX07 válasza Borisz76 (#127004) üzenetére


MzperX07
tag

Köszönjük a kimerítő választ :R

[ Szerkesztve ]

(#127006) MzperX07 válasza Borisz76 (#127004) üzenetére


MzperX07
tag

Képzeld el, hogy ez egy hangkártyával vagy pcie-ssd-vel vagy bármivel megtörténhet. Akkor nem tudnád ide benyögni ezt a választ.

(#127007) Borisz76 válasza MzperX07 (#127006) üzenetére


Borisz76
veterán

Teszteld a kapcsolatot kábellel.
Ha úgy jó, akkor vagy kártya vagy driver vagy router gond. Router restart volt?
Win hálózat alaphelyzetbe állítás volt?
Próbáld ki....

Bocs ha a lelki világodba tapostam..... két járólap lerakása között ennyi telt telefonról...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#127008) MzperX07 válasza Borisz76 (#127007) üzenetére


MzperX07
tag

Semmi probléma. :) Csak nem fért a fejembe, hogy valaki hogy képes ilyen érvet felhozni, amikor nem a netkapcsolat stabilitásával van a gond, hanem a windows driver problémáival.
Miért teszteljem kábellel? Nem azt mondtam,, hogy a kapcsolattal van a gond. Most wifiről megy. 300Mbit átjön a falon a lakótársamtól, a ping is rendben van. Csak néha úgy indul a Win, hogy látja, de error12-t dob véletlenszerűen az eszközkezelőben. Ez miért lenne router gond? UPC ügyfélszolgálatos vagy? Mert ők mondanak ilyesmiket..

[ Szerkesztve ]

(#127009) Borisz76 válasza MzperX07 (#127008) üzenetére


Borisz76
veterán

Ismerve a mai technikákat... közel sem biztos a driver gond. De talán a legesélyesebb.

Kártevő, vírus is okozhat ilyen jellegű gondot.
Azt is ellenőrizheted.

Esetleg kapcsold ki a gépet és vedd ki majd tedd be megint a kártyát.. kontakt hiba is lehet.
Foglalatot fújd ki....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#127010) MzperX07 válasza Borisz76 (#127009) üzenetére


MzperX07
tag

Egyelőre ,,erőforrásprobléma, driver problémákat találtam". Csak gondoltam, hátha tapasztaltabb valaki ezekkel, hogy mit kell letiltani. Nem X570-es szuper alaplap, de a B350m-ben soha gond nem volt vele, 1 éve használom az USB-s wifi megoldás helyett (ami tényleg szétkapcsolt sokszor).

Volt kifújás, stb. Másik X1 slot is. Kaspersky nem jelzett vírusra keresésre sem szerencsére. Most per pillanat azt csináltam, hogy letiltottam a sima ethernet portot Biosban, mivel más hardvert nem tudok letiltani, nem találtam arra opciót. Hátha ez megoldja. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#127011) m.lala


m.lala
aktív tag

Olyan kérdésem lenne hátha valaki tud segíteni, hogy sem billentyüzet, sem egérkattintásra nem ébred fel a windows 10. Eszközkezelőben megnéztem, bevan pipálva.
Mit lehet még tenni? :R

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#127012) Borisz76 válasza m.lala (#127011) üzenetére


Borisz76
veterán

BIOS - ban is engedélyezni kell / lehet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#127013) m.lala válasza Borisz76 (#127012) üzenetére


m.lala
aktív tag

Köszönöm ez bejött. Volt egy komplett wake up menü a biosban. ;]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#127014) Winne


Winne
nagyúr

Urak hogy tudok egy szerzői jogvédett tartalmat úgy feltenni a youtubera, hogy megjelöljem a tulajdonosát és megmaradhasson?

Ilyet találtam, macerásnak tűnik. :DDD


Mielőtt feltöltesz egy videót a YouTube-ra, be kell szerezned a szükséges jogokat a videó minden egyes elemére vonatkozóan. Ezen elemek közé tartoznak a zenei betétek (akkor is, ha csupán háttérzeneként jelennek meg), a videoklipek, a fotók stb.

Először is fordulj közvetlenül a szerzői jog tulajdonosaihoz, és próbálj megállapodni velük a használathoz szükséges megfelelő licencekről.

Ezt követően tekintsd át a licencet. A licencek kifejezett engedélyt tartalmaznak az adott tartalom használatára, és gyakran a tartalom használatának módjára vonatkozó korlátozásokat is magukban foglalnak. Minden licencszerződéssel kapcsolatban kérj jogi tanácsot, hogy biztos lehess benne, milyen jogokat ad át, és milyen jogokat tart fenn magának a jogtulajdonos.

A YouTube ingyenes zenei és hangeffekt-könyvtárának tartalma is rendelkezésre áll, és a megadott feltételek szerint felhasználható a videókban.

Megjegyzés: Feldolgozás előadásakor fontos, hogy rendelkezz a szerzőijog-tulajdonos (pl. a dalszerző vagy a zenekiadó) engedélyével. További licencekre is szükség lehet például az eredeti hangfelvétel reprodukálásához, a zeneszám videóba foglalásához vagy a dalszöveg megjelenítéséhez.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#127015) gregory91 válasza Winne (#127014) üzenetére


gregory91
senior tag

Jobb esetben a Content ID jelöli meg a tulajdonost és a jelöléshez alkalmazza a jogtulajdonos "hozzáállását" a content további megmaradásához(törlés,blokkolás egyes országokban,vagy hirdetéssel látja el).
Ezt ugyanúgy a zenekönyvtárban tudod megnézni.
Törlés esetén fellebbezhetsz a döntés ellen, ha rendelkezel a szükséges engedéllyel, de vedd figyelembe hogy maga a fellebbezés a jogtulajdonos/bejelentő felé irányul.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#127016) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Hogyan lehet a vezetékes telefonon megoldani a telefonhívások rögzítését? Mobiltelefonon nagy hasznát veszem egy telefonhívás rögzítő alkalmazásnak. Hasznos lenne vezetékesen is.
Árukeresőn a legdrágább vezetékes telefonok se találtam olyat ami képes hívást felvenni.
Találtam két hívásrögzítő készüléket analóg telefonvonalra, de ezek ára 33 000 és 37 000 forint. Az sok. Maguk a készülékek nem is rendelkeznek memóriával, PC-re rögzítik a felvételt. Ilyen megoldás nem kell.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#127017) Doky586 válasza tknof1871 (#127016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig már 30 éve is léteztek. Pici magnókazettát lehetett beléjük rakni... :K

(#127018) fendre


fendre
tag

Sziasztok,
szeretnék egy új wifi-routert venni, mert a mostani (kb 15 éves Linksys) úgy tűnik, hogy kissé lassú lett, főleg, mivel az egyik antennája letört. Kb 10-15k-t szeretnék erre szánni, és olyan eszközre lenne szükségem, ami tud kb. 10MB/s adatfolyamot továbbítani wifin keresztül letöltésre és kb 2MB/s-ot felfelé. Van esetleg konkrét tippetek, vagy hogy mire lenne érdemes keresni? Kb 15 éve nem foglalkoztam ilyesmivel :)

(#127019) Aryes válasza fendre (#127018) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nincsenek túlzó igényeid, ezt kb. bármelyik mai router tudja szerintem :) főleg a több csatornás, kétsávos (2,4GHz + 5GHz), gigabites modellek. A sebesség persze a rácsatlakoztatott eszközöktől is függ.
A milyen routert vegyek topikban konkrét javaslatokat is fogsz kapni rá.

[ Szerkesztve ]

(#127020) fendre válasza Aryes (#127019) üzenetére


fendre
tag

nagyon köszi :)

(#127021) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Trust Exis Webcam vs Xiaomi Imilab

? :R

Mondjuk az adatok alapján a Trust képe sokkal kisebb felbontású, ráadásul csak Win 7-ig támogatott.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#127022) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Adott egy videokártya-2080, amire felszereltem egy arctic xtreme III-as coolert, na most szeretném eladni és leszedni a dolgokat, sajnos a kis tüskék, amiket rátettem-heatsink-, nagyon rácuppantak, milyen módszer van erre, hogy leszedjem, neten irtak már ilyet, hogy fagyóba kell rakni, esetleg melegítő pisztoly!? Nem szeretném tönkre tenni...Köszi

[ Szerkesztve ]

(#127023) sziszi-fuszi válasza sittes79 (#127022) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Az nem lehet opció, hogy a hűtéssel együtt adod el, magadnak meg veszel másikat?

Mi alá kell írás?

(#127024) sittes79 válasza sziszi-fuszi (#127023) üzenetére


sittes79
addikt

De abszolút, de most van egy érdeklődő, aki szeretné a gyári hűtést vissza, de akkor várok még.

(#127025) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Mentsétek meg a házasságomat... Az informatikai része. Adott helyi 1 gigabites lan-on egy dolgozó szobában lévő atomerőmű PC és a hálóban egy "mehh" laptop.

Létetik normális megoldás arra, hogy a laptoppal a PC-n tudják játszani (öreg pecás vagyok, hidegben többet ülök a gép előtt lógatva mint kint.) Nem egetvero fps parádé.

Köszi!

(#127026) sh4d0w válasza r6man123 (#127025) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Házassági tanácsadást javaslom...

https://www.coreinfinity.tech

(#127027) Aryes válasza r6man123 (#127025) üzenetére


Aryes
nagyúr

Steam link.

(#127028) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Mi a hivatalos vagy bevett elnevezése a nem korlátlan internet csomagoknak? Adatforgalom korlátos?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#127029) -NOKIA- válasza -NOKIA- (#126965) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:F

(#127030) dannyl válasza -NOKIA- (#127029) üzenetére


dannyl
addikt

Monitoros topic-ot javaslom. Nyilván azért nem kapsz választ, mert senki nem tudja.

(#127031) dannyl válasza r6man123 (#127025) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt kifejtenéd? Nem világos, hogy mit szeretnél. Laptoppal játszani PC-n?

(#127032) gregory91 válasza r6man123 (#127025) üzenetére


gregory91
senior tag

És még csodálkozol hogy a házasságod a romokban....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#127033) zolee001 válasza r6man123 (#127025) üzenetére


zolee001
őstag

1,beviszed a hálóba az atomerömü gépet
2,rdp ha megy a játék
3,remote fx (nem biztos ,hogy rentálbilis de müködik)

(#127034) tknof1871 válasza Doky586 (#127017) üzenetére


tknof1871
őstag

Pedig már 30 éve is léteztek. Pici magnókazettát lehetett beléjük rakni...
Jó, de 30 éve még ember se járt a holdon. Oh wait...

Nekem sokszor kell visszahallgatni telefonbeszélgetést a mobilon. De mindent nem akarok mobilon megbeszélni.
A vezetékes telefonálásnak még nem áldozott le. Tényleg nincs vezetékes telefon ami felveszi a beszélgetést, eltárolja belső memóriában vagy microsd kártyán? Gáz, hogy itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#127035) pjen válasza tknof1871 (#127034) üzenetére


pjen
félisten

Mobilon mivel Tudod rögzíteni a beszélgetést?A friss droidok tiltják.

(#127036) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mi a búbánattól van az, hogy az alábbi gépem amihez egy Asus sonar U5 külső hangkártyán van a füles kimeneten egy Microlab 7C és a rendes kimeneteken egy 5.1-es hangfalaszett, na , kb 2 naponta elmegy a hang, vagyis a microlab csak egyik hangfal szól, néha eltűnik az 5.1-es vagyis mintha pincéből szólna. ekkor kihúzok mindent, újra visszadugom és minden működik tökéletesen. Bizonyos játékoknál nem szól már a microlab, majd igen, majd nem.... Tervezem e kettő rendszer cseréjét egy profi logitech 5.1-re, de mivan ha hangkari a szar? vagy vajon mit keressek? Eddig 1 éven keresztül rendesen működött, kb 2 hete csinálja ezt...

gépem:
Alapalap: MSI MPG Z390 Gaming PLusProcesszor: INTEL Core i7 9700K BoxProci hűtő: CPU Cooler MAster Hyper 212 RGB Phantom Gaming EditionVGA: nVidia Gigabyte Gerforca RTX 2070 8GRAM: 2x16GB 3000Mhz G.skill Sniper X Urban Camo KITTÁP: Corsair RMX RM850XSSD: Samsung 970 EVO 1 TB Plus NVMe M.2HDD: 3TB wd és 4 TB SamsungHáz: COOLERMASTER Mastercase MC500M

(#127037) Cs1csó válasza tylerddd (#127028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindenképpen szerepelnie kell a nevében utalás az adatkeretre (valamennyi GB) és ezt esetleg milyen sebességgel forgalmazhatod le és ha elfogy akkor erre is kell lennie leírásnak.

(#127038) BTom1970


BTom1970
tag

hogyan lehet megtudni egy újonnan beállított router IP címét?
az SSID láccik (sajnos pont ez a kért jelszavunk első fele - így állították be a szerelők)

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#127039) varmi2 válasza BTom1970 (#127038) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézd meg a router leírását. Vagy a router alját.
De általában:
192.168.0.1
1.1
1.0
ezekl egyike szokott lenni

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127040) BTom1970 válasza varmi2 (#127039) üzenetére


BTom1970
tag

de ha ezen van az régi router is (az is megy még) , akkor hogy ?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#127041) BTom1970 válasza varmi2 (#127039) üzenetére


BTom1970
tag

ezeket már néztem, semmi

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#127042) varmi2 válasza BTom1970 (#127040) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az új routere kösd rá a tápját, internetet ne, és kösd össze a pc-vel, akkor ha beírod ezt amit írtam, csak az új routerre fogsz kapcsolódni, utánna már át tudod állítani bármire.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127043) BTom1970 válasza varmi2 (#127042) üzenetére


BTom1970
tag

nincs kábel, laptopok vannak. LáTOM az SSID-t. A régi és az újat is.
Talán az a gond, hogy az új is 192.168.0.1 és a régi is bezavar ezen a címen.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#127044) BTom1970 válasza varmi2 (#127042) üzenetére


BTom1970
tag

nincs valami olyan tool, ami megadja az elérhető routerek címét?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#127045) varmi2 válasza BTom1970 (#127043) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kapcsold le a régit addig.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127046) sh4d0w válasza BTom1970 (#127040) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Két eszköznek nem lehet azonos IP címe.
Mondjuk nagy feneket kerítesz neki. Lekapcsolod a régit, bekapcsolod az újat és violà...

https://www.coreinfinity.tech

(#127047) BTom1970 válasza sh4d0w (#127046) üzenetére


BTom1970
tag

körülményes a régihez hozzáférni (bútorok elhúzása, kábelek keverése stb.)
Átraktam a régit 192.168.0.1-ről 192.168.1.1-re, de így se látni az újat.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#127048) sh4d0w válasza BTom1970 (#127047) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem meglepő. Ha minden igaz, akkor most két router szórja a hálózatba a DHCP csomagokat és gondolom összevissza vannak kiosztva az IP-k.

Megfogod az új routert és direktbe rákötöd a gépedre úgy, hogy a géped onnan kapjon IP-t, wifit kikapcsolod a gépeden, ha van. Bekonfigurálod, ahogy neked jó, aztán ha tetszik, ha nem, kikapcsolod a régit és a helyére teszed az újat.

(Abba nem megyek bele, hogy mit lehetne tenni a DHCP-vel...)

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#127049) Csupingo válasza BTom1970 (#127044) üzenetére


Csupingo
veterán

Az az ip kell, amivel a beállításaiba tudsz belépi? Ezt már próbáltad: 192.168.100.1 ? Mi a pontos típusa?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127050) BTom1970 válasza sh4d0w (#127048) üzenetére


BTom1970
tag

Nincs kábel itthon. Egyenlőre az új routert keresem. Semmi szokásos címre nem jön be. Ezért kérdeztem, hogy mi lehet a címe?
Majd ha megy már le lesz kapcsolva a régi.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.