Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124001) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek /urak!

Ha a routeren már nincs több vezetéknek hely de kellene még eszközt csatlakoztni szintén vezetékkel ahhoz mit kell venni?

Let the Zone take me if I am.

(#124002) Hosssszu válasza kutga (#124001) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

Egy sima mezei switch-et. Ha megy róla TV is, akkor előny ha tudja az IGMP-t is.
Meg persze arra kell figyelni hogy gigabites legyen, bár talán már a többség az.

(#124003) kutga válasza Hosssszu (#124002) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké köszi. Talán még gigabites sem kell 100 megás internet mellé. :)

Let the Zone take me if I am.

(#124004) Hosssszu válasza kutga (#124003) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szívesen!

Nem baj az ha gigabit, mert attól hogy a net 100-as két otthoni eszköz között menni fog a gigabit. Pl. két gép közötti másolásnál. :)

(#124005) Borisz76 válasza kutga (#124003) üzenetére


Borisz76
veterán

Internetes 100-s sebesség esetén sem szabad Fast Ethernet( 10/100 ) -s switch-et venni !

A ma kapható eszközök 98%-a tudja a Gigabites ( 10/100/1000 ) sebességet. A belső hálózati sebességedet ne csökkentsd le feleslegesen. Vegyél egy 5 vagy 8 portos Gigabites switch-et.

Sajnos a maradék 1 % az a TV.....szinte minden modell csak Fast Ethernet-el van szerelve.
Valamint a nyomtatók is általában lassabb csatlakozóval szereltek.

Tehát ha több PC , hálózati lejátszó, NAS is van a rendszerben , akkor csak is Gigabites switch!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#124006) Aryes válasza zolee001 (#124000) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen Intel? Az egész gépben egy gramm intel alkatrész sincs. :DDD Ati x200 chipset

(#124007) inf3rno


inf3rno
nagyúr

TPM-et használt már valaki közületek? Az érdekel, hogy mekkora a kompatibilitás az eltérő alaplap és TPM gyártók között.

Buliban hasznos! =]

(#124008) kutga válasza Borisz76 (#124005) üzenetére


kutga
nagyúr

Rendben, akkor olyat nézek. Mivel most itthon dolgozunk jó lenne a vezetékes net két laposon meg a pcn.

Let the Zone take me if I am.

(#124009) kerlac válasza Cs1csó (#123977) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszönöm kimerítő válaszod, sejtem mi lehet a bibi, egy olyan meghajtó volt a steam játkok helye, amit közben kivettem a gépből és jelenleg cska egy 1TB-s SSD lakozik benne, ide kívánok telepíteni. Megpróbálok mindent sorban amit írtál, remélem vmelyik megoldja.
:R :R :R

(#124010) zolee001 válasza Aryes (#124006) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor melyik oldalon néztem be?
Mintha 945 chipsetet irt volna valamelyik de akkor mea culpa

(#124011) Aryes válasza zolee001 (#124010) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hm. alt="" title="" Valóban, az általam linkelt oldalon intel chipset-et írnak, de az enyémben x200 chipset van. Vagy rosszat linkeltem, vagy többféle kiadás volt ebből a gépből, többféle alaplappal. Vagy tévedtem. :R De elég sokat tweak-eltem ezt a gépet az utóbbi 15 évben, csak feltűnt volna...

[ Szerkesztve ]

(#124012) Z10N


Z10N
veterán

Olyan problemam lenne, hogy a Steam elkezdett nagyon furan viselkedni. Tegnap meg minden mukodott (azota lehet csinalt egy frissitest), de most villodzik a fo bongeszo ablak, nem lehet nomalisan kattintani, ablakot meretezni, szoval mint egy bughalmaz. A hirek es a baratok menu jol mukodik, csak a web bongeszo resze csinalja ezt. Mar ujrainditottam a gepet, kikapcsoltam a gpu gyorsitast, de semmi. A Big Screen mukodik. Tegnap meg olyat muvelt, hogy kekhalalt okozott win10-nel (ntfs.sys) a Warframe frissitese kozben (az se indul el peldaul, bar az fuggetlen, a content verify csak malmozik es nem javit semmit). Utana feljott egy olyan uzenet, hogy meghajto hiba, de semmi javitast nem csinalt, esemeny naploban semmi bejegyzes (hd sentinel 100/100).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#124013) Z10N válasza Z10N (#124012) üzenetére


Z10N
veterán

Steam reinstall, ugyan azt csinlja, bongeszo gyorsitotar torlese semmi. A bongeszo ablakok atlatszoak, villognak, teljesen feketek vagy nem latszik. Szoval egy kalap f0s a gui. Ilyennel meg nem talalkoztam :(((

A chrome, firefox mukodik normalisan. A gpu-val nincsen baj, driver ok.

Latom masnal is volt ilyen problema: https://www.reddit.com/r/Steam/comments/9endf2/steam_unusable_on_new_pc_seethrough_flickering/

Ok. Screen scaling kikapcsolva es most mar jo.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#124014) Gambito válasza JóGéza (#123994) üzenetére


Gambito
tag

nem hallanak. messengeren hallanak és hallom . discordon nem hallanak de látják hogy világit. cod ba látják hogy világit de nem hallanak.

(#124015) kerlac válasza Cs1csó (#123977) üzenetére


kerlac
senior tag

Végül siker, de banális módon, a steam beálíltásokban a steam főmappát újból ki kellett választani...

(#124016) Cs1csó válasza kerlac (#124015) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :DDD

(#124017) JóGéza válasza Gambito (#124014) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Fel lett telepítve a hangkártya meghajtóprogramja? Eszközkezelőben mit mutat?
A hangbeállításoknál tudod tesztelni a mikrofont?
Hová csatlakoztattad a mikrofont? Gépházba, laptopba, alaplap hátlapi kivezetéseibe?
Milyen típus? USB-s, jackdugós, stb.

(#124018) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Tápegységet netes rendelés után személyesen átvettem, hazahoztam kibontottam (a hozzá tartozó moduláris kábelek csomagolását feltéptem). Beüzemeltem, de borzalmasan idegesítő hangja van mert passzív üzemmódból 5 másodpercenként vált aktív üzemmódban és ilyenkor nyöszörög a ventillátor pár másodpercig, aztán az egész kezdődik előlröl.

Kérdésem, hogy ezzel az indokkal elállhatok a vásárlástól?

Vagy mondjam azt a boltban hogy be sem lett tüzemelve?
Azt hiszem úgy van hogy csak akkor állhatok el a vásárlástól ha a terméket nem használtam...

(#124019) Cs1csó válasza misirulez (#124018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Élhetsz az elállás jogával, semmi baj, hogy kipróbáltad, különben honnan is tudnád, hogy nem vagy megelégedve vele?
Pár feltétel az elállási jog gyakorlásának:
- online rendelt termék (Az ALZA pl. talán Cseh cég de mivel te Magyarországról rendeled a magyar jog vonatkozik rá is tehát vele szemben is él az elállás joga, de ebay vagy hasonló esetén már nem) legyen tehát ne az utcáról beesve vedd a terméket, az átvétel módja nem számít én igaz régivágású paraszt vagyok, nem egyszer rendeltem már az Edigital-tól Online de az átvételt már a közelembe lévő boltba kértem, mert ha utánvéttel vásárolnám akkor a szállítási költségen felül még vagy 400-500 forintot is ráteszenk bőven 1000 forint feletti szállítási költség jönne ki, SŐT azrét is szeretem, mert ha van valami gondom a termékkel vagy elállási jogot akarod érvényesíten nem kell futározni, vagy postázni hanem személyesen viszem be és ott helyben vissza is adják a pénzt.
- magánszemélyként vásárold, tehát ne cég nevére
- meglegyen minden alkatrész és ugye ne legyen sérülés, ha jót akarsz mondani akkor nem említed a hangját csak annyit, hogy nem vagy megelégedve és elállsz a vásárlástól (esetleg még megfűznének, hogy bevizsgálják stb. és hónapokig szenvedhetsz vele)

[ Szerkesztve ]

(#124020) ph2012


ph2012
senior tag

Ilyen tolmácsgépet lehet itthon kapni: [link] ? A garancia miatt kellene hazai bolt. Magyarul tud? Okostelefonra nincs ilyen alkalmazás? köszi

[ Szerkesztve ]

(#124021) 0321adam


0321adam
friss újonc

Üdv!

Windows 10 telepítésnél sikerült egy nagy hülyeséget csinálnom. SSD helyett véletlen a HDD partícióját töröltem, de formázva nem lett. Windowsba újra particionáltam, de az adatok nem elérhetők rajta. Kérdésem ,hogy hogyan tudnám visszahozni az adataimat? Próbáltam egy recovery programot, szektor olvasás után megtalálja a fájlokat ,de azt írja ,hogy a visszaállításhoz formázni kell előtte a HDD-t, de attól félek ,hogy formázás után már nem tudja visszaállítani az egészet. Még sosem jártam így ez előtt szóval tanácstalan vagyok ,hogy mi lenne a helyes. Válaszokat előre is köszönöm.

(#124022) pjen válasza 0321adam (#124021) üzenetére


pjen
félisten

Hogy az adataidat hogyan szerzed vissza nem tudom.Viszont ha legközelebb telepítesz minden más meghajtót húzzál le a gépről.A win szereti szanaszét rakni a boot file okat.Ha megsérül esetleg cseréled valamelyik HDD t esetleg nem indul a rendszer.

(#124023) Doky586 válasza 0321adam (#124021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem helyreállítást akar(sz) hanem adatmentést másik fizikai lemezre..

(#124024) King Unique válasza 0321adam (#124021) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak sima törlés történt felülírás nélkül, az nem akkora gond, utána még rendszerint helyreállíthatók az adatok. Ahol az egyszerűbb, de másrészt rizikósabb megoldás a partíció közvetlen visszaállítása pl. a TestDisk programmal. A biztonságosabb és az elsődlegesen javasolt a standard adatmentés, ahol Windowson ingyenes adatmentő programként ott van pl. a Recuva és a TestDisk , fizetősként meg pl. az EaseUS Data Recovery és a GetDataBack Pro. Az meg elég alap az adatmentésnél, hogy nem közvetlenül a forrásmeghajtóra állítjuk vissza a fájlokat, hanem eleve másik fizikai meghajtóra, azaz másik HDD/SSD meghajtóra.

Legközelebb meg lehet nem ártana majd biztos ami biztos alapon inkább leválasztani (lehúzni) a telepítés idejére a többi fizikai meghajtót, ha megint véletlenül félrekattintanál a törlésnél, + az ilyen esetek elkerülése miatt is. De amúgy nem feltétlen kötelező egyiknél sem, az előbbinél nyilván csak a megfelelő meghajtót kellene törölni, az utóbbinál pedig megfelelően telepíteni a Windowst.

(#124025) 0321adam


0321adam
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat! Legközelebb már nem követem el ezt a hibát.

(#124026) KvelzY


KvelzY
csendes újonc

Ehez a konfighoz hány wattos tápot illetve milyen tápot javasoltok? Tervezek majd erősebb processzort venni is a közeljövőben!
msi h110pro-d
16gb ddr4 ram 2400mhz
i5 7400 3000ghz
240gb ssd
1tb hdd
MSI 1070 8gb gamingX
Meg van benne led világítás is !

(#124027) Borisz76 válasza KvelzY (#124026) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha vennéd a fáradtságot és rákeresnél az alkatrészek fogyasztására....

CPU : [link]
VGA : [link]

Ez a két alkatrész fogyasztja a legtöbbet.
És a VGA adatlapján pég PSU ajánlás is van...csak teljesítmény.

SSD+HDD+LED+Ventik legyenek összesen kb + 30 watt.

Akkor is egy MINŐSÉGI 500-s táp elég....szerintem.

Amúgy pedig itt felteheted a kérdésedet :

Melyik tápegységet vegyem ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#124028) Cs1csó válasza KvelzY (#124026) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, kb. 230W max fogyasztással lehet számolni játék alatt egy "erősebb" proci talán ha fog jelenteni +20-30W-ot (a 7400 65W-ot fogyaszt egy erősebb proci is megáll 100W alatt)
Egy 450W-os megfelelő lenne (még egy 400W-os is szépen elvinné a konfigot de alacsony a választék, egy 550W-os ovekill) Egy LED világítás pár Wattot eszik csak.
- moduláris vagy fix kábelezésű legyen
- mennyit szánnál rá?

Ez félmoduláris: [link]
A többi moduláris: [link] [link] [link] [link]

Talán a legjobb ajánlat ezek közül: [link]

Amúgy van dedikált MILYEN TÁPEGYSÉGET VEGYEK TOPIK is: [link]

(#124029) Danecay válasza Cs1csó (#124028) üzenetére


Danecay
őstag

A Seasonic FOCUS 450W Gold ráadásul 1 hete még ~21e volt az Alza-nal. Én is olyat vettem kicsivel nagyobb fogyasztás mellé.

(#124030) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv az lenne a kérdésem, hogy egy Hp compaq 6000 pro gép win 10 rendszerrel nem akar leállni.
Elveszi a vga jelet de ha megmozgatom az egeret akkor bejön a bejelentkező képernyő.
Mi lehet elállítva?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#124031) Sub-ZeRo válasza anonymus89 (#124030) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Energiagazdálkodásnál a kikapcsolásra nem kikapcsolás, hanem alvás van beállítva.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#124032) anonymus89 válasza Sub-ZeRo (#124031) üzenetére


anonymus89
addikt

Ezek jól vannak megnéztem.
Esetleg más ötlet?
Ez az s3 meg s5 módok a biosban?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#124033) Csupingo válasza anonymus89 (#124032) üzenetére


Csupingo
veterán

Kipróbálhatod azt is, hogy kikapcsolod a gyors indítást a win-ben.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#124034) anonymus89 válasza Csupingo (#124033) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben megnezem.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#124035) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Hogy tudom azt az ötletemet véghezvinni, hogyha áramszünet van mondjuk itthon és amikor visszajön az áram, akkor a PC-m automatikusan újra elinduljon? Szünetmentesre igazából nincs szükségem, csak ez az egy funkció lenne hasznos. Régebben, az egyik épített NAS-gépemben, OMV alatt mett ez a funkció. Létezik valami megoldás Windowson gépre is?

- mozi bolondéria -

(#124036) dugo_ válasza devil-k (#124035) üzenetére


dugo_
veterán

Bios-ban "Restore AC Power Loss" -> "Power on" beállítás.

(#124037) devil-k válasza dugo_ (#124036) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm uram! :R Ez gyorsan ment!

- mozi bolondéria -

(#124038) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok

https://www.aorus.com/product-detail.php?p=804&t=53&t2=&t3=
B450 I AORUS PRO WIFI(rev 1.0) - alaplap.

Van ennek beépített ventije valamelyik hutőborda alatt?

Mi adhatja ki ezt a hangot ?
A cpu hutő biztos nem, a táp pedig még fel sem pörög.

video
0:14-0:18 között hallani, mielőtt még bármelyik venti felpörögne de már van terhelés.
0:37-től pedig látszik h amint a terhelés megszűnik a hangnak is vége, viszont a ventik még pörögnek magas fordulatszámon mégis teljesen halk a gép.

(#124039) Csupingo válasza misirulez (#124038) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem bömböltettem annyira, de lehet, hogy cw (coil whine). Valamelyik tápáramkörből jön a hang. (Vga, alaplap, tápegység.) Talán nem ventilátor hang.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#124040) Vismajor01 válasza misirulez (#124038) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ez coil whine, nekem a táp csinálta.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#124041) misirulez válasza Csupingo (#124039) üzenetére


misirulez
senior tag

Most cseréltem le egy tápot, mert az is hasonló hangot produkált csak másféleképpen.
https://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/hsz_131159-131159.html
VGA-t lelhuztam és integrált vga-ra váltva is ugyanez a hang.
Tehát akkor marad az alaplap...

(#124042) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Apex legends no respondinggal kifagy. Valamikor feladatkezelő sem jön fel, csak fekete képernyő, hard reset. Ilyenkor a windows is sokat gondolkodik h bebootoljon, a 25 sec helyett kb 3 percig. Van amikor ha ctr+alt"delt nyomok és egyből vissza a játékba, újra elindul.

Táp egységre gyanakodtatok itt a topikban, azt cseréltem de a probléma ugysanúgy fennáll. Honnan tudnám tovább szűkiteni a kört?

köszi

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#124043) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!
Google Classroom kurzushoz meghívót kaptak freemail és citromail címre. Mindkettővel be tudtak lépni és csatlakozni, pedig elvileg csak gmaillel megy. Ugyanúgy be tudtak velük jelentkezni a google fiókos felületen. Ez hogy lehetséges? A google fiókot lehet nem gmail címmel regelni? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#124044) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Win10 alatt megváltozott a taskmanager shortcutja. A bal ctrl + shift + esc helyett most valamiért a jobb ctrl + bal shift + esc kombóra reagál. Ez mitől lehet szerintetek?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#124045) rumkola válasza szucstom (#124044) üzenetére


rumkola
veterán

elromlott a bal ctrl-ed
nálam mindkét kombináció működik, ill. teljesen mindegy melyik ctrl-t és melyik shiftet használod

[ Szerkesztve ]

(#124046) szucstom válasza rumkola (#124045) üzenetére


szucstom
őstag

Érdekes módon nem romlott el. Minden mással tökéletesen működik. Ctrl + c, v, t, ctrl alt del, minden jó. Kivéve ezt az egyet.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#124047) rumkola válasza szucstom (#124046) üzenetére


rumkola
veterán

bal ctrl+jobb shift? így megy?

(#124048) szucstom válasza rumkola (#124047) üzenetére


szucstom
őstag

igen, úgy működik. IT-s vagyok, de ezzel még az életben nem találkoztam. guglin se leltem rá megoldást...

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#124049) rumkola válasza szucstom (#124048) üzenetére


rumkola
veterán

Akkor talán a bal shift + bal ctrl együttes lenyomását nem érzékeli a billentyűzeted, mert elromlott. Nézd meg valami teszt progival vagy próbáj másik billentyűt.

(#124050) szucstom válasza rumkola (#124049) üzenetére


szucstom
őstag

oks, meglesem.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.