Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) sklopp válasza HollyBoni (#13000) üzenetére


sklopp
őstag

Itt próbáltad? [link]

(#13002) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Left 4 Dead törlése közben, rákérdezett pár betűtípus fájlra, hogy mit akarok velük kezdeni, és arra mentem, hogy kihagyás, tehát hogy ne törölje. Ezután befagyott a törlés elején. Bezárva azt, újra kezdtem, aminek a végén fagyott be. Mikor kiléptem belőle töröltem a l4d mappát de a fontokat ugyanúgy nem engedte. És ezután jött a probléma.. random helyeken vastag betűvel van a szöveg.. pl facebookon mindenhol, a skypeban mindenhol, de msnen pl. normális, meg egyéb webhelyeken is. Illetve itt is most dőlt betűkkel írok.. nem tudom ez normális-e.. valaki valami segítséget?
Amit már csináltam : betűtípusok alapértelmezett beállítása
rendszer visszaállítás vasárnapra .. és semmi eredmény..

üdv: olloczky

szerk.: jegyzettömbe is félkövérrel ír..
szerk2.: megnéztem jegyzettömbe a betűtípusokat, és nincs normális.. csak félkövér, dőlt, illetve félkövér és dőlt..

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#13003) Sub-ZeRo válasza HollyBoni (#13000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hátha nincs garancia papír sem számla, akkor sehogy szerintem, mivel nem tudod igazolni hol vetted, hiába mondod azt, hogy itt vettem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13004) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

#12958-ra valaki 5let?
Mert eddig nem nagyon kaptam.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#13005) sklopp válasza HollyBoni (#13000) üzenetére


sklopp
őstag

Jó esély van rá hogy megszűnt a cég, van itt [link] jó pár találat, de mind halott.

(#13006) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

sziasztok.
Adott egy hp g6-1201eh típusú noti.
feltelepítettük a win7 32bit-et. mivel ez lett véve.
ehhez kellene nekünk egy wi-fi driver, mert a világért sem akar működni. A hálózati az jó, illetve minden más működik, csak ez nem.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#13007) Sub-ZeRo válasza }{3@Đ$}{0ot (#13004) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor töröld az adavert meg ilyeneket és nézzd meg úgy mit csinál. Ha azután jó lesz akkor az a ludas.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13008) GrandeP válasza }{3@Đ$}{0ot (#13004) üzenetére


GrandeP
őstag

Az a baj h egy gagyi xar vírusírtót használsz, (avast) és ezt még le is gyengíted 2 spyware írtóval, amik összegabajodnak saját magukkal meg a másik kettővel is..
Avast helyett tegyél fel, comodot vagy pandát (nem kell mind2), spyware helyére meg egy malwarebítes anti malwaret...
2 hetente elég ha futtatod, bár garantálom h nem talál semmit sem...

Kb ennyi...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13009) olloczky válasza olloczky (#13002) üzenetére


olloczky
senior tag

megoldva.. itt a megoldás ha valakit érdekel

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#13010) olloczky válasza DJ WOKKY (#13006) üzenetére


olloczky
senior tag

talán ez segíthet :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#13011) Sub-ZeRo válasza GrandeP (#13008) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem egy MSE bőven elég egy malware meg mehetne mellé ami havonta egyszer lefuttathatna. Bár egy mse is bőven elég, nem nagyon kell az mellé.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13012) DJ WOKKY válasza olloczky (#13010) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

megnézzük.

(#13013) GrandeP válasza Sub-ZeRo (#13011) üzenetére


GrandeP
őstag

Vagy... de persze, az csak akkor megy fel, ha eredeti a windóz..

Én meg mindig a rosszat feltételezem... ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13014) DJ WOKKY válasza olloczky (#13010) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem segített sajnos.

(#13015) Sub-ZeRo válasza GrandeP (#13013) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor avira, az is jobb mint a panda, avg, avast meg ilyenek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13016) GrandeP válasza DJ WOKKY (#13014) üzenetére


GrandeP
őstag

MIlyen hardver van benne?!

Hp szerelt összes vissza mindennel... van h ugyanazt az évjáratú szériát 7-8 különfélével.

Aida mit ír ki?! Vagy vedd le a borítást és úgy keress rá...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13017) DJ WOKKY válasza GrandeP (#13016) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

atheros ar9485 meg a realtek van hálózatinak, de az működik.

(#13018) Winner_hun válasza föccer (#12991) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha kérdésre adott válaszra gondolsz akkor van 6mp-es is a fórumon. Ha érdekel akkor a film-barchoba topikban megtalálhatod:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13019) GrandeP válasza DJ WOKKY (#13017) üzenetére


GrandeP
őstag

Gogöl második találat, az első fake... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13020) HollyBoni válasza Sub-ZeRo (#13003) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én az élettartam garanciát valahogy másképp képzeltem el. Mondjuk a termék sorszáma alapján azonosítják be, vagy ilyesmi. Szóval nem a bolt intézi a dolgot hanem maga a cég. Akkor ez nem ilyen lenne?

sklopp: Ez a cég gyártaná?

Szerk.: Most nézem, a dobozon van egy cím: avantium.com.tw

Sajna nem jön be semmi. :(

[ Szerkesztve ]

(#13021) GrandeP válasza HollyBoni (#13020) üzenetére


GrandeP
őstag

Ismertebb márkáknál így van, viszont ki is kell küldened a gyárba, amit ők nem fizetnek, nos ez még normális országokban okés is lenne.

De nálunk, amikor a szomszéd faluba 1k a csomag, akkor szted csájnába mennyi lenne?

De így h már nem is él a gyár, így hova is küldenéd ki?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13022) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok , nővérem laptopján megy minden youtube , face stb de amikor filmet akarok rajta nézni lefagy az egész és csak az újraindítás segít, a filmet már egy órája nézem nem volt semmi baja ez most jött elő neki, már 3szor próbáltam és mindig ugyanúgy lefagyott, leszedtem másik lejátszót de ugyan az.. előbb még kékhalált is ki írt de restartoltam és most jó.. mi baja lehet? újra kell rakni a gépet?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#13023) DJ WOKKY válasza GrandeP (#13019) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

megnézzük, de innen már néztem kb. 4-5-öt. :U

(#13024) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok

Egy megboldogult 8800 GTX-nek a drivere maradt fenn a jelenlegi Win7 op rendszeremen, jelenleg egy 8800 Ultrát kínozok vele... Jelentkezhet így a játékokban teljesítmény csökkenés? :F Az egy dolog, hogy a két kari szinte egy és ugyanaz, de az Ultra azért sokkal szebben muzsikál minden téren... Szóval? Szerintetek GTX dtiver alatt gyengébb lehet az Ultra? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#13025) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#13023) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

öszi mindenkinek, de szerintem ugyan az lesz, mint a muteromékénál. (asus)
nincs a wi-fi-hez xp, win7 32bit, driver, csak 64bit-hez.
Szóval marad a 64bites rendszer telepítése holnap majd.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R :R

(#13026) sklopp válasza HollyBoni (#13020) üzenetére


sklopp
őstag

Épp erről írtam #13005, szerintem megszűnt a cég, legalábbis minden találat halott.

[ Szerkesztve ]

(#13027) spista222 válasza Satyricon (#13024) üzenetére


spista222
addikt

Nincs külön driver a két kártyához hanem ugyanaz a driver kell így szerintem semmit nem számít, nincs "teljesítmény csökkenés".

[ Szerkesztve ]

(#13028) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Egy ismerősöm gépén a HDD-n az egyik partíció egyik napról a másikra RAW formátumra váltott. A lemez kezelő írja hogy RAW fájlformátumú. A windows látja mint meghajtó de nem tudja megnyitni és 0 bájtos lett. Mi a fene lehet ez van ötletetek?

(#13029) föccer válasza kmisi99 (#13028) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó eséllyel logikai hibás lett. Adatmentés céljából ajánlom a Get Data Back nevű programot. Ha fontosak a rajta lévő adatok, akkor tilos az egész drivera (nem csak a partícióra) írni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13030) kmisi99 válasza föccer (#13029) üzenetére


kmisi99
addikt

Rendben kösz! Akkor halott a cucc?

(#13031) spista222 válasza kmisi99 (#13030) üzenetére


spista222
addikt

Nem hallott csak újra kell particionálni (elvileg, nekem egyszer már bevált) de ha van rajta fontos adat akkor az előbb említett GDB-t futtasd rajta végig és mentsd ami kell.

(#13032) föccer válasza kmisi99 (#13030) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahogy spista222 is írna nem halott. Logikailag hibás, nem fizikailag. A logikai hibát a legtöbb esetben teljesen javítható.

Ha fontosak az adatok, akkor Get Data Back, majd az összes partíció eltávolítás és új partíciók kiosztása, formázás stb. Ha es sem segít, akkor adni kell neki egy low level formatot és utána jöhet a particionálás, formázás.

De nagyon fontos, hogy ha fontos adatok vannak rajta, akkor mindezt csak az adatmentés után csináld. Amíg nincsenek biztonságban az adatok, addig a drivera írni tilos!

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13033) Attila 42


Attila 42
csendes tag

sziasztok,
van egy pc ide winchesterem (3.5"), amiről át szeretnék több giga adatot másolni laptopra (pc tápja meghalt). Hogy tudnám a legegyszerűbben ezt megoldani? Olvastam, hogy létezik ide-usb kábel, de akkor is kellene táp a merevlemeznek, nem?

(#13034) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Valaki válaszolhatna esetleg.. mitől fagy le a gép, ha filmet akarok nézni?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#13035) föccer válasza Attila 42 (#13033) üzenetére


föccer
nagyúr

Az átalakító az USB-n tud annyi kakót adni a vinyónak, hogy működjön vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13036) DJ WOKKY válasza b4sxe (#13034) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vírusirtás, memória tesztelése. Új rendszer, ha semmit nem találtok.

(#13037) nyunyu válasza #10726912 (#12945) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek a konfignak lazán meg kell ennie az 512 rammal is az XP-t a felsorolt programokkal együtt.

512MB-s gepen XP alatt indits egy IE9 vagy tetszoleges Firefoxot, aztan nyisd meg az index.hu-t.

Ugy le fog terdelni a gep, hogy ihaj. :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13038) Lompos48 válasza nyunyu (#13037) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az IE9 mintha nem futna XP alatt... :F

(#13039) nyunyu válasza Fehércápa (#12978) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudnátok ajánlani olyan videolejátszó programot, ami meg tudja forditani a képet?

Win7 alatt desktopon jobb klikk, kepernyo felbontas, majd tajolasnak fekvo (tukrozott)-et allitasz be, igy minden alkalmazasban fejreall a kep.
Visszaforgatasnal a masik fekvot valasztod ki.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13040) nyunyu válasza föccer (#13035) üzenetére


nyunyu
félisten

Az átalakító az USB-n tud annyi kakót adni a vinyónak, hogy működjön vele.

USB vinyo adapterek nehany laptopvinyonak tudnak csak eleg kakaot adni, de nem mindnek eleg az a 2.5W, amit az USB le tud adni.

Asztali vinyok viszont 7-10W-ot fogyasztanak felporgeskor...

Igy mindenkeppen olyan USB vinyohaz kell neki, aminek van sajat tapja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13041) föccer válasza nyunyu (#13040) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi a pontosítást. Úgy emlékeztem, hogy 5W teljesítményt le tud adni, de ezek szerint keverem valamivel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13042) Lompos48 válasza nyunyu (#13040) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igy mindenkeppen olyan USB vinyohaz kell neki, aminek van sajat tapja.

Vagy ilyen.

======
Link javítva.

üdv, föccer

[ Módosította: föccer ]

(#13043) spista222 válasza föccer (#13041) üzenetére


spista222
addikt

Ami a nagyobb probléma hogy 12V is kell nekik amit csak külön táppal lehet megoldani.

(#13044) nyunyu válasza föccer (#13041) üzenetére


nyunyu
félisten

Úgy emlékeztem, hogy 5W teljesítményt le tud adni

5V*0.5A a hivatalos ertek.

12V? Tenyleg, azt el is felejtettem.
IDE vinyoknal meg biztosan kellett, meg az elso SATAsoknak is, kb. a SATA2 ota mar nem kell.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13045) föccer válasza spista222 (#13043) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól van, szúrjatok még belém párszor, bírom én, nem kell félteni ;]

Az én external hdd-m simán megy usb-ről külön táp nélkül. Igaz abban kicsi meghajtó van és nem az asztali 3,52-os. Lehet ez szédített meg. Megyek is aludni, lehet mindennyian jobban járuk :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13046) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Hogy tudom beállítani a hátterem úgy a 2. monitoron, hogy az teljesen kitöltse a képernyőt? Csak akkorára hajlandó kihúzni, amekkora a noti képe is. :F

All Black...

(#13047) pocokxx válasza DJ WOKKY (#13006) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Gondolom úgy jársz vele, mint én az Asus f3ke notimmal. Semmilyen driver nincs hozzá win 7 32 biten kívül, mert ezzel adták ki, 2gb ramhoz meg elég. (bővítésre fel sem készültek...)
A hp meg 4gb rammal adja a hp g6 1201eh-t, könnyen lehet, hogy ehhez a típushoz nem fogsz találni 32 bites drivert. Esetleg más iyen típusra rákereshetsz.
Vagy itt csak találsz valami hasznosat...:)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13048) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Na most lehet kiröhögtök, de ajánlottan fel tudok adni bármit is úgy hogy címet kaptam ahova kell küldeni a terméket, de nevet nem?

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#13049) localhost válasza s3toraph (#13048) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kiröhögünk, igen! :)
Gondold el : így címezed:
Nemtudoma Nevét
1039 Budapest
Valamilyen utca 47 . IX.59

Szerintem megkapja... :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13050) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Miért nem tudok FLAC formátumot lejátszani winamp pal?
Szedtem le codec et, van amit lejátszik van amit nem.
Ötlet?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.