Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) Belako


Belako
tag

Hola!

Jó beállítás ez?
Mobo m4a79 deluxe ram ocz flex 1150.
Nos az fsb-t 215-re állítottam ezzel elértem azt hogy 1150 menjen a ram + a proci órajelét megemelte 6*3ghz-re. Csak a ramot akartam növelni éppen ezért a szorzót 14-ről 13-ra állítottam ezzel visszament a cpu órajele 2,8gz-re. A többi beállítás feszko időzítések stb az maradt alaplap vezérelve autón.
A kérdésem a következő így nem károsodik-e valami pl cpu vagy a ram?
Választ kösz.

B.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#34852) odrif


odrif
MODERÁTOR

Mondjatok megbízható, olcsó számítástechnikai webáruházat (ne ipon).

20 éve a Prohardveren

(#34853) wmati válasza odrif (#34852) üzenetére


wmati
addikt

(#34854) Muki94 válasza odrif (#34852) üzenetére


Muki94
aktív tag

PCX

lassú vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#34855) jozsi252 válasza odrif (#34852) üzenetére


jozsi252
veterán

Olyan webshop nincsen ahol minden a legolcsóbb.

Interevo - Aqua - Hardverker - PCX - ebolt amúgy meg árgép

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34856) odrif válasza jozsi252 (#34855) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm mindenkinek, ez tényleg azonnali volt!

20 éve a Prohardveren

(#34857) attiati


attiati
veterán

ATI Catalyst telepítése után működni kellene a videókártyának egyből? (Sapphire Vapor-X 7770, 32bites XP alatt)
Hiába telepítettem fel a 12.1-es drivert az xp újraindítás után is feldobálja az "új hardver varázslót". A gép ősrégi (AMD Athlon X2 4800+; MSI K9NU Neo-V) és még fent van a régi gpu (Nvidia 7300GS) nvidia drivere is.

Mit bénázok el? Szedjem le a régi drivert vagy nyomkodjam végig az xp hardver varázslóját?

(#34858) brd válasza attiati (#34857) üzenetére


brd
nagyúr

Ahol a felbontást tudod állítani, milyen kártyanév látszódik? A HW-varázsló nem csak a hangeszközt keresi?

The only real valuable thing is intuition.

(#34859) attiati válasza brd (#34858) üzenetére


attiati
veterán

köszi, közben megoldódott, leszedtem az nvidia drivert és az catalystot is és visszaraktam a 12.8-as catalystot :R

(#34860) szeva000 válasza attiati (#34857) üzenetére


szeva000
addikt

magyarázd már el,hogy ilyen proci alá minek ilyen vga?:D .az életben ki nem fogja hajtani.
az nv drivert szedd le,...de közben látom,megvolt :)

[ Szerkesztve ]

(#34861) spista222 válasza szeva000 (#34860) üzenetére


spista222
addikt

Gondolom mert új és garanciális:) és erre volt keret:)

(#34862) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Hol tegyem fel a kérdésem,ha valamilyen digitalizáló eszköz vásárlásánál szeretnék tanácsot kérni?
Pl.ami a videokazettákat bedigitalizálná?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#34863) szeva000 válasza Kezdő vagyok (#34862) üzenetére


szeva000
addikt

sztem itt: [link]
Ha érdekel nekem van egy mpeg2 hardveres tömöritésű leadtek pvr3000 deluxe-om.Jópár kazettát megcsináltam vele

(#34864) Kezdő vagyok válasza szeva000 (#34863) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi szépen!
Ismerősömnek kellene,és Win 7 Ultimate 64 bit-je van,azon is működne?

(#34865) szeva000 válasza Kezdő vagyok (#34864) üzenetére


szeva000
addikt

használtam win 7 alatt tuti csk már nem rémlik,hogy 32 vagy 64bitesen..Igazából csak az anyagot vettem fel vele,azután más szoftverrel vágtam és méreteztem.De most már nem szoktam felvenni a F1-et,igy ki is vettem a gépből.Jah,ez tv és rádiótuner is.de ha rákeresel a pvr3000 delux-ra megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#34866) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!
PCI slotba rakható WiFi-s kártyát milyen néven keressem a boltokban, HardverAprón?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34867) Ruszki válasza Mister_X (#34866) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mondjuk így! :DDD

Most már jó!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34868) Mister_X válasza Ruszki (#34867) üzenetére


Mister_X
nagyúr

404, kösz, de azért kivettem a végéről a http://-t ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34869) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Van egy fuji amilo li1705 noteszem, abban egy cerka m530 1,7ghz-es procival.
Ezt a procit ki lehet cserélni egy t3200 re?

a t3200 Socket P-s ... de az M530 ról egyszerűen nem tudok semmit. Socket M lenne? Vagy?

Tudnátok segíteni? :R

(#34870) spista222 válasza Reaper04 (#34869) üzenetére


spista222
addikt

Szia, itt a specifikáció.
Ezek biztos mennek benne: Intel Celeron M430 / 440 with 1MB slc or Intel Pentium Duo Core T2060 1MB slc / T2250 2MB slc
A többi már csak próba szerencse.

Ha ez kevés lenne akkor menj át az azonnali notebookos topikba.

[ Szerkesztve ]

(#34871) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Ventiszabályozóknál, jól tudom, hogy akkor tudja kikapcsolani is a ventit menet közben, ha 0V-12V a tartomány? Tehát ha a fordulatszám pl. 0-6000rpm között van és 5-12V szabályoz, akkor az nem tudja lekapcsolni. Így van?

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#34872) spista222 válasza s3toraph (#34871) üzenetére


spista222
addikt

Attól függ van amelyik venti nem indul el 5V-on sem.

(#34873) tikshow


tikshow
addikt

Elbarmoltam valamit a Windows Hangkeverőbe. Hogy tudom visszaállítani, hogy az összes program hangereje ugyanannyi legyen? Nem a manuálisan beállítom mondjuk 15-re egyesével az összeset és kalap kabát módszer érdekelne, mert ezzel is néha visszavesz egy-két sávból.

[ Szerkesztve ]

(#34874) agressiv válasza tikshow (#34873) üzenetére


agressiv
addikt

:DD :W

Hát még a borz.....

(#34875) tikshow válasza agressiv (#34874) üzenetére


tikshow
addikt

Nem röhög, nem vicces, a Teamspeak hangerejét növeltem meg benne. Azóta nem tudom visszaállítani normálisan. :D

[ Szerkesztve ]

(#34876) Andor22


Andor22
aktív tag

üdv mindenkinek !
következő lenne a kérdésem
BenqXLT 2410 es monitorom van elvileg támogatja a 3dt ( hozzá ati radeon 6870es vid kari)
milyen kiegészítőket kell beszereznem 3d-s filmek lejátszásához??
egyáltalán lehetséges e ezen a monitor+ vidkarin???
köszi a válaszokat !

(#34877) spista222 válasza tikshow (#34875) üzenetére


spista222
addikt

Mindegyiket felhúzod 100-ra utána a főhangerőt csökkented és vele együtt csökken a többi is:)

(#34878) Xmodule


Xmodule
őstag

Hi.

Eladnám a gépemet a közeljövöben és van benne 2 db HDD. Olyan programot keresek amivel teljesen tudnám törölni a HDDk tartalmát, de olyan formában, hogy azt többet ne lehessen vissza hozni semmivel. Lehet kicsit paranoias vagyok, de nem szeretnem ha barki vissza hozna barmit is. Lehetöleg ingyenes program erdekelne. Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#34879) tikshow válasza spista222 (#34877) üzenetére


tikshow
addikt

Pedig esküszöm, hogy ezt is próbáltam. :W

Köszönöm, megoldotta! :R

(#34880) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Üdv.

Páromnak vennék laptopot, konkrétan ez lenne, és a kérdés az, hogy mivel ez német billentyűzetes mennyire nagy hátrány ez a mindennapi használat során (ezt a nyavalyás Facebookot pötyögi állandóan)?

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#34881) donjohnson válasza Quiksilver (#34880) üzenetére


donjohnson
addikt

teszel rá magyar billentyűzetmatricát és akkor nem hátrány.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#34882) cashback válasza donjohnson (#34881) üzenetére


cashback
őstag

Ezt akartam én is éppen írni. :K

Viszont ennyi pénzért már akár kaphatna magyar kiosztásúval is.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#34883) kkriszhunn


kkriszhunn
csendes tag

Kedves Egybegyűltek!

A kérdés egyszerű, kérlek segítsetek abban, hogy az alább említett szerver gépnek mennyi ma új, bontatlan állapotban a valós piaci értéke, amiért meg tudnék tőle szabadulni. Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!
Dell Power Edge T310 Server
Processor Name
INTEL XEON X3430 PROCESSOR
Processor Speed (GHz)
2.40GHZ, 4C,
Memory Size (GB) 4
Memory Type: (2X2GB DUAL RANK UDIMMS)
Memory Specification
DDR3 SDRAM
Memory Speed (MHz)
1333
Storage
HDD: 3 db 146GB SAS 15K 3.5" HD HOT PLUG
PERC 6/I INTERNAL CONTROLLER FOR HOT PLU
16X DVD-ROM DRIVE SATA WITH SATA CABLE
REDUNDANT POWER SUPPLY (2 PSU) 400W
IDRAC6 ENTERPRISE
PE T310 ELECTRONIC SYSTEM DOCUMENTATION
EMEA ORDER READY RAID CONFIGURATION SERV
RAID 1 SINGLE CONTAINER ACROSS 2 HDDS WI
FOR CFI ONLY - HOT PLUG DRIVES
BASIC WARRANTY - NEXT BUSINESS DAY - EXPIRES 17/03/2014

(#34884) cashback válasza kkriszhunn (#34883) üzenetére


cashback
őstag

Itt szerintem hamarabb kapsz választ: [link]

De látom már megkérdezted. :B
Akkor csak türelem.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#34885) kkriszhunn válasza cashback (#34884) üzenetére


kkriszhunn
csendes tag

Igen sajna ott nem tudtak segíteni, moderátor javasolta, hogy itt tegyek egy próbát. Hátha.

(#34886) Vakegérke válasza Xmodule (#34878) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34887) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

A mai "okos" TVk-ben már egy ideje elérhető az usb-ről való filmnézés lehetősége. Ezek mennyire megbízhatóak? A TV médialejátszós szoftvere mennyire stabil? Vagy ez nagyon márka/gyártó függő?

Ezt a TV-t néztem ki. Most jó áron hozzálehet jutni 0% THM-el

Szerintetek kezeli az NTFS-re formázott pendriveot? Mert HD filmeknél nyilván csak nagy kapacitású usb-t tudnék rádugni :)

Aki esetleg otthon van a témában elláthatna pár hasznos infóval! :) Köszi!

T

(#34888) Vakegérke válasza tomi5244 (#34887) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem LG-m van, kifogástalanul kezeli az NTFS-re formattált pendrive-ot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34889) Quiksilver válasza donjohnson (#34881) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Értem, és akkor az op. rendszerben meg csak magyarra kell átállítani a bill. kiosztást igaz?

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#34890) unravel válasza tomi5244 (#34887) üzenetére


unravel
őstag

Üdv

Ezek a mai okostévék (főleg a samsungok) nagyon sok fájlformátumot ismernek és lejátszanak.
Gond nélkül kezeli az NTFS vagy fat32 fájlrendszerű pendriveot , HDD-t.

Ha pendriveról akarsz HD videót nézni akkor szerintem 8-10 MB/sec olvasási sebesség a minimum. Írási sebesség is lehet minél gyorsabb, ha nem akarsz órákat szánni a nagyfelbontású filmek másolására.
(ennyi a tapasztalatom)

¯\_(ツ)_/¯

(#34891) s3toraph válasza spista222 (#34872) üzenetére


s3toraph
senior tag

Oké, de tételezzük fel a venti is 5-12V működik és PWM-es. Ez esetben, jól feltételezem?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#34892) Xmodule válasza Vakegérke (#34886) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#34893) donjohnson válasza Quiksilver (#34889) üzenetére


donjohnson
addikt

Igen, de ha magyar oprendszert teszel fel rá, akkor nem is kell állítani semmit, mert a magyar billentyűzetkiosztás az alapértelmezett.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#34894) Quiksilver válasza donjohnson (#34893) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

rendben, köszönöm a segítséget :)

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#34895) Vakegérke válasza Xmodule (#34892) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34896) tomi5244 válasza unravel (#34890) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi! Neked is Vakegérke

Akkor már csak egy megbízható márkájú gyors pendriveot kell találnom! :) Esetleg ajánlhatna valaki :B Annyi van mint égen a csillag, nem tudok választani.

(#34897) stopperos válasza tomi5244 (#34896) üzenetére


stopperos
senior tag

Szerintem nem lesz gondod, olvasásban nem szokott gond lenni a sebességgel. Írásnál kell inkább a jobb minőségű, tv-n meg amúgy is csak olvasni szoktak.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#34898) Vakegérke válasza tomi5244 (#34896) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34899) spista222 válasza s3toraph (#34891) üzenetére


spista222
addikt

tételezzük fel a venti is 5-12V működik

Mivel benne van a mondatodban a működik sző így valószínűleg forog mert ha nem akkor nem működne.
Mivel 5V-on is forog így nem "kapcsol ki".

és PWM-es

Ha PWM-es akkor minek kell egyáltalán még pluszban feszültséggel is szabályozni?

A legelső kérdésedre a válasz az hogy jól feltételezed mert a legtöbb venti 3-4V körül kezd elindulni az alatt legfeljebb "reszket" a forgórész így ha már 5V-ot kap akkor forog.
Néhány Giga lapnál láttam olyat hogy feszültséggel szabályozott 5-12V-ig de volt még olyan állás is amikor teljesen kikapcsolta a ventit vagyis ezek között váltogatott: 0V és 5-12V.
:F Már csak azt nem értem ha szinte minden Gigabyte lapon van ilyen vezérlés akkor a VGA-ikról miért spórolják le ezeket.

(#34900) s3toraph válasza spista222 (#34899) üzenetére


s3toraph
senior tag

Manuálisan mindig jobb szabályozni, azért kell. :K

PWM-est vettem annó mert akkor még csak alaplapról tudtam levenni egy fix minimum szintre a fordulatot, hogy csendesebb legyen, de ha fel akartam venni akkor meg BIOS-ban kellett megint állítgatni... meguntam ezt a vacakolást, ezért lett egy ventiszabályozó vásárolva. A mostani lapom is fix szintet tud, szoftveresen meg nem lehet minden féle ventit szabályozni (speedfan nálam nem tudja). TC-s venti nem jó megoldás, az nagyon a saját feje után megy. Szóval, manuálisan, potival, ez az egyetlen igazán jó megoldás számomra. :K

Tehát platform csere volt, szabályozót is eladtam és bíztam benne hogy nem lesznek hangosak a ház ventijei, de mégis azok, BIOS-ban minimumra véve is van egy kis "szélzaj" ami zavar, ezért kell egy szabályozó, és olyan kell amivel ki lehet kapcsolni menet közben, mert közben ilyen igényeim lettek (játéknál felkapcsolnék még kettőt, de ezen kívül meg nem kellene üzemelniük), miután kiderült számomra, hogy ilyen eszköz is létezik.

Az nem jó ha kínlódik, rezeg-röcög, mert forogna, csak nem elég neki a kakaó, pl. letekerem 5V-ra és 7V kell neki minimum. Nem akarom megölni a ventit. Vagy hülyeséget feltételezek, és semmi baja sem lesz tőle?

Minden esetre olyan kell ami kikapcsolja, vagyis egyáltalán nem működik!
Zalman mfc-1-ben gondolkodom, vagy lamptron fc4. Előbbinek van 3 állású kapcsolója (5V, 0V, 12V), utóbbi pedig 0V-12V szabályoz (de őt már sehol sem árulják, legalábbis nem találok, fc6 meg drága meg fölöslegesen sok csatorna, 2 lekapcsolós + 2 normál elég, vagy 4 db lekapcsolós).

A kérdésem arra irányult volna, hogy csak akkor tudom-e kikapcsolni a ventit, ha le lehet tekerni a potit 0V-ra? Függetlenül attól, mikor/hány volttól üzemel. Tehát akkor ha jól értelmeztem, hiába van ráírva egy szabályozóra hogy a minimum fordulat amire tud szabályozni az 0rpm, ha 5-12V tud csak feszt szabályozni, mert nem fogja tudni kikapcsolni.

Egyébként zalman mfc1 plus-om volt, és igen volt olyan hogy 5V-on nem indult el két venti bekapcsoláskor, azokat eleve kicsit minimum fölött kellet tartani, úgy már jó volt (5V kellett nekik, csak az ampert volt kevés kb. 0,05-el).

Hmm gigabyte lapom is volt, de ezt nem is tudtam. Igaz, akkoriban még nem érdekelt a gép hangja, meg kevesebb venti is volt benne. :))

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.