Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Windows 7-hez és Windows XP Prof.-hoz hány gigás rendszerpartíciót javasolnátok?

Egyszerűbb felhasználói progik, néhány éve kiadott játékok is lennének rajta, viszont azok szép számmal egy Athlon II X2-es gépen.

---
Valaki azt mondta, hogy pl. XP esetében több giga, de inkább 10 giga szabad hely kell a rendszerpartíción a gyors működéshez. (Nem a lapozófájlra gondolt, nem más lefoglalt helyre, hanem tök üres helyre.)
Ez tényleg így van?
Ha igen, Win. 7-hez mekkora szabad hely kell?
---

Köszönöm előre is. :R

(#33002) Fecogame válasza peter889 (#33001) üzenetére


Fecogame
veterán

Xp-hez 15, win7-hez 30 gb-ot szoktam rakni.

Hunork: read only :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33003) Lenry válasza Fecogame (#33002) üzenetére


Lenry
félisten

write only.
a read only csak olvas

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33004) xxxthrief válasza Hunork (#33000) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

:C

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#33005) proxie


proxie
tag

Sziasztok!

Akksi problémám van a laptopommal (Asus K50AB). (észleli az akksit, de nem tudja használni, ugy viselkedik mintha nem lenne benne az akksi)
Két opcióm van:
1. vagy az akksi meghalt
2. az alaplapon vagy a gépbe (nem értek hozzá) szált el valami vezérlés, hogy nem tud átkapcsolni akksira.

Most 97%-ot ír a gép az akksira, észleli ha benne van, ha nincs. Más gépbe még nem volt lehetőségem kipróbálni. Az akksi jó volt még, 2 órát ment vele a gép.

Szerintetek?
Köszönöm!

(#33006) Phvhun


Phvhun
őstag

Üdv néktek,

ki lehet szedni valahogy a wan pass-t tp-link TL-WR1043ND routerből?
Nem találom a netes papirokat, rá akarok tenni egy openwrt-t most, viszont ilyenkor nem lehet hívni ügyfélszolgálatosokat, meg egyébként is lehet hogy felesleges lenne.

(#33007) Kecuhun válasza HoaryFox (#32997) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Egy Samsung S5610-ról lenne szó.

(#33008) barisj


barisj
aktív tag

Helló! Most egy ILYEN problémába ütköztem. valaki valami tapasztalat,ötlet?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#33009) Phvhun válasza barisj (#33008) üzenetére


Phvhun
őstag

(#33010) barisj válasza Phvhun (#33009) üzenetére


barisj
aktív tag

köszönöm!:R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#33011) peter889 válasza Fecogame (#33002) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszönöm. :R

(#33012) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Hali!

Segítsetek, freemail-en saját email címemről kapok spam (kéretlen reklám) leveleket, hogyan lehetséges ez?
Hogyan tudnám megszüntetni ezt?
Létezik valami program erre? Vagy hogyan kaphatnám el annak a tökét aki, az emailemet használja ilyen célra? :((( :(( :(( :W :F

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#33013) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, van valami ötletetek arra, hogy 2 napja miért nem jelennek meg a win minialkalmazások? Bármit csinálok, csak úgy jelennek meg az asztalon, ahogy a a képen látszik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33014) Zaja2


Zaja2
senior tag

Van valami ötletetek rá,hogy miért csak 3-4Mbit/s jön 5 helyett?
a pingem 30 helyett 60,de a feltöltési sebességem az ugyan úgy 512kbps.

Hogy lehet megállapítani,hogy van-e a telefonvonalban törés?
Okozhatja az ezt a fajta hibát?
A szolgáltatómmal beszéltem,és ő azt mondja,hogy nem korlátozták,és semmiféle karbantartást nem végeznek erre. 3 napja ez megy... Plz,segítsetek!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#33015) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Nálam van nővéremék laptopja, ami nem egy mai gép, de nekik bőven megfelel. Tehát a kérdés, honnan tudnék letölteni egy Windows telepítőt ami elfogadja a gép alján levő Windows XP Home kulcsot.
A lapotp egy Gericom Blockbuster Excellent 1440

[ Szerkesztve ]

(#33016) Xarina


Xarina
aktív tag

Kb. 3 hete összeraktam egy gépet: Intel E5200 proci, Asus P5B deluxe alaplap, 2Gb Kingston Ram, Radeon 4670 videókártya, 2Tb Seagate ST2000DM001-1CH164 hdd, dvd író, 300w Delta táp. Xp Sp3 oprendszer.
Mindeddig remekül működött, míg tegnap bekapcsoláskor nem ismerte fel a merevlemezt. A biosban vagy semmit nem ismert fel vagy hard diks drive-nak mutatta a pontos megnevezése helyet. Néhány úrjaindítás után a biosban látszódott a merevlemez, de bootoláskor már megint nem. Megpróbáltam egy xp live és egy win 7 live lemezzel indítani a gépet, de azokról sem bootolt be a gép. Egy óra szórakozás után végre minden elindult és minden rendben ment. Este kikapcs, majd ma reggel szintén ugyanez a műsor. Mi lehet a gond? Lehetséges, hogy haldoklik az alaplap?
Ha a hdd-vel lenne a gond, akkor dvd-ről még kellene bootolnia. A tápnak is bőven elégnek kellene lennie ahhez a konfighoz.

(#33017) Zaja2 válasza Xarina (#33016) üzenetére


Zaja2
senior tag

A ram csak egy slotot foglal? Netán kit?
Ha sikerül elindítani a rendszert,akkor HardDisk sentinellel nézd meg a merevlemez állapotát.
Előtte próbáld meg egy kisebb/másik merevlemezről a Live lemezt indítani,vagy pedig teszteld a memóriákat.

Egyenlőre ennyi ötletem lenne,de ha ezek nem segítenek,akkor is van még a tarsolyomban hibajavítási javaslat!
A létező szinte összes hardveres hibával találkoztam már,szóval szinte biztosan meg tudom neked mondani mi lesz a baj.

(#33015) Kommy,húh! Ez komoly kérdés!

Talán warez,vagy torrent?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#33018) leslieke válasza Kommy (#33015) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hivatalosan sehonnan, nem hivatalosan torrentről.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33019) Kommy


Kommy
veterán

Zaja2, leslieke: szerencsére találtam egyet elfogadta a kódot így akkor igazából remélem jó lesz. Majd aktiválásnál kiderül.

(#33020) Xarina válasza Zaja2 (#33017) üzenetére


Xarina
aktív tag

A ram csak egy slotot foglal el, a hdd hibátlan egyébként az teljesen új is. A live-ot cd-ről indítottam, másik gépben simán indult. Ill. ebben is, kivéve a problémás esetekben. Másik vinyóm nincs sajnos, amivel indítani tudnám a rendszert. Viszont nem minden indítás után jelentkezik a probléma. Tegnap is és ma is miután felismerte a vinyót utánna ha leállítotam a gépet, simán bebootolt róla. Meg eddig ment 3 hetet minden gond nélkül, napi 2-3 bekapcsolás mellett. A telepítés óta semmit nem változtattam a gépen, nem telepítettem új programot, nem állítottam semmilyen beállítást, nem csatlakoztattam új eszközt.

(#33021) nonee


nonee
aktív tag

sziasztok!
Pulse H1012 network card xp driverét keresem sehol nem találom..vki tud segiteni ebben?üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#33022) spista222 válasza Xarina (#33020) üzenetére


spista222
addikt

Én mostanában jártam kábelhiba miatt hasonlóan.
Nekem az volt a tünet hogy lassan ismerte fel a hdd-t első indításkor ha újraindítottam a gépet akkor fel sem ismerte, kábel csere után megoldódott.
Gigabyte sárga körmös kebeleit ajánlom azzal még nem voltak problémáim de az olcsó noname köröm nélkülivel már elég sokszor.

(#33023) Xarina válasza spista222 (#33022) üzenetére


Xarina
aktív tag

Azt megpróbáltam már, hogy mikor nem ismerte fel, akkor átdugtam egy másik sata portba lévő kábelre, de akkor sem lett jó. Mindkét kábel új, igaz egyszerre vettem őket.
Ill. a hiba fennálltakor nem hajlandó bootolni az ide dvd-ről sem.

[ Szerkesztve ]

(#33024) spista222 válasza Xarina (#33023) üzenetére


spista222
addikt

Ill. a hiba fennálltakor nem hajlandó bootolni az ide dvd-ről sem.

Ha ez így van akkor félő hogy a déli híddal van gond.

Azért a biztonság kedvéért megpróbálnék egy teljesen másfajta SATA kábelt is.

(#33025) Xarina válasza spista222 (#33024) üzenetére


Xarina
aktív tag

Majd kérek kölcsön egyet ismerőstől. Ha esetleg azzal hosszú távon jó, akkor arról meg lehet e bizonyosodni, hogy a déli híd a problémás?

(#33026) spista222 válasza Xarina (#33025) üzenetére


spista222
addikt

Ha azzal nem lesz gond akkor nincs hiba.
Azt írtad hogy IDE-s DVD-ről sem bootol ilyenkor, márpedig azzal ha rossz a kábel vagy hdd ha jó annak mennie kellene, mert az ha jól rémlik még külön vezérlőn is van.

(#33027) Xarina válasza spista222 (#33026) üzenetére


Xarina
aktív tag

Igen, mikor nem ismeri fel a hdd-t, akkor az ide dvd-ről sem hajlandó bootolni.
Viszont ha hibás a déli híd, akkor miért javul meg egy idő után?

(#33028) spista222 válasza Xarina (#33027) üzenetére


spista222
addikt

forrasztás rossz és bemelegszik, tágul és épp érintkezik az az egy törött forrasztás ami a galibát okozza.

(#33029) Zin


Zin
senior tag

Egyre több játék Vista/Win7...Ezt azért csinálják hogy aki XP-t használ váltson?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#33030) Xarina válasza spista222 (#33028) üzenetére


Xarina
aktív tag

Javítható ez a hiba vagy vegyek új alaplapot?

(#33031) spista222 válasza Zin (#33029) üzenetére


spista222
addikt

Kevesebbet kell írni és tesztelni így.

Xarina Ha tényleg ez a hiba akkor jobban megéri egy másik lap mert bármikor visszajöhet a hiba.

(#33032) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Erre valaki valamit, vagy egy link, hogy hol kérdezzem? :F

Köszi!!!

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#33033) spista222 válasza sonaj0203 (#33032) üzenetére


spista222
addikt

Spam szűrőbe rakod a saját e-mail címedet?

(#33034) pylon válasza sonaj0203 (#33012) üzenetére


pylon
tag

rosszul beállított e-mail server lehet az oka
http://hup.hu/node/97714

nálam is előfordul az indmail esetén

Pulse H1012 network card driver keresésre ezt találtam

[ Szerkesztve ]

(#33035) Zaja2


Zaja2
senior tag

Megoldva!

Kijött a tréhomos kocsi és jó lett.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#33036) sonaj0203 válasza pylon (#33034) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi de nem igazán értem. :B :F akkor én most mit tok csinálni :F

"spista222"
Köszi, de sajnos a freemail-es spam szűrés tudomásom szerint véges, és már több címet nem hajlandó felvenni a spemes címlistára :F

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#33037) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Vettem egy 16GB-os Hama pendrive-ot,amit tud azt elég gyorsan másolja,de a 6-7 gb-os filmnél azt írja ki hogy: Szüntesd meg az írás védettséget..de minden mást rátudok tenni csak az ilyen nagyobb dolgokat amik egybe vannak,mellesleg mind a 16GB szabad rajta.
Ez miért lehet?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#33038) Xarina válasza choco01 (#33037) üzenetére


Xarina
aktív tag

Valószínűleg fat32 van rajta.

(#33039) tikshow válasza choco01 (#33037) üzenetére


tikshow
addikt

Formázd le NTFS-be. Belépsz Sajátgépbe -> Jobb klikk a meghajtóra -> Formázás -> Fájlrendszer -> NTFS

Minden adatot el fogsz róla veszíteni, szóval ments ki róla mindent.

(#33040) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni valakitől aki ért hozzá hogy hogy lehetne egy 2CD-s filmből 1.2-1.5Gb-s filmet csinálni?Laci. :R

Soha többé ...

(#33041) FRENK1988 válasza Elvagyok (#33040) üzenetére


FRENK1988
veterán

virtualdub

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33042) choco01 válasza tikshow (#33039) üzenetére


choco01
addikt

köszönöm.:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#33043) Elvagyok válasza FRENK1988 (#33041) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Köszönöm szépen!A GOOGLE oldalairól ez a program letölthető? :R

Soha többé ...

(#33044) Vakegérke válasza Elvagyok (#33043) üzenetére


Vakegérke
veterán

Innen lazán. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33045) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Az normális, hogy egy 1333MHz-es DDR3 RAM 6647MHz-en ketyeg?
A lapom H61-es a proci pedig egy G645. BIOS-ban nem turkáltam.

(#33046) FRENK1988 válasza #41635072 (#33045) üzenetére


FRENK1988
veterán

:Y ez csak valami anomália lehet
rekordot döntöttél

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33047) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne. Holnap érkezik hozzám egy halott vinyós gép. Ismerősömnél van jó áron, USB-s külső vinyó. Arról én tudom üzemeltetni a gépet rendesen ? Fog bootolni róla, vagy belső vinyót kell vennem ? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#33048) Vakegérke válasza salgocomp (#33047) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megteszi, de ki is szedheted a burkolatból, beszerelheted a gépbe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33049) #41635072 válasza FRENK1988 (#33046) üzenetére


#41635072
törölt tag

Bocsánat, 667MHz-cet akartam írni. :B

(#33050) salgocomp válasza Vakegérke (#33048) üzenetére


salgocomp
senior tag

Elvileg valami nagyon fura csatlakozója van a burkolat alatt...:D De akkor ha Bootolni fog, akkor semmi probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.