Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) LordAxwell válasza Hunork (#99992) üzenetére


LordAxwell
senior tag

A zölden világító kis lápma mit jelent az alaplapon pontosan?

Asszem megpróbálok egy tápot szerezni elsőnek.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#100002) philoxenia válasza #33253120 (#100000) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Örülj, hogy nem robban fel! ;] Gondolom a gyutacsot szedné ki a videókból.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#100003) quailstorm válasza #65675776 (#99999) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van ilyen? Azt hittem csak DVI-I-hez van, meg DVI-A-hoz. Nekem olyan van, amit a Fermis VGA-hoz osztottak még 6 éve.

(#100004) elszabi


elszabi
tag

Üdv!

Adva van egy Acer ES1-512 laptop. Win 10-zel eddig tökéletesen muzsikált. Aztán pár napja kijött a naaagy Windows update. Azóta a touchpad (Elan) meg se nyikkan. Nincs az eszközkezelőben sem, telepíteni sem tudom. Vagyis mintha fixen ki lenne kapcsolva. Fn+F7 sem kelti életre (más Fn-en gombok működnek amúgy). BIOS-ban minden a változatlan. Gyorsan rákeresve többen is panaszkodtak emiatt a frissítés óta, megoldást azonban egyelőre nem láttam rá.

(#100005) #33253120 válasza elszabi (#100004) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rakd fel külön az Elan drivert. Ne az Acer adta gyárit.
Nekem még az Insider időben volt ilyen bajom az Asus X54H laposomon. Minden preview után fel kellett pattintani a gyári Elan drivert.
Az Asus oldalán akkoriban fent volt, de csak a google lökte ki ezt a letöltőoldalt, direktbe nem lehetett odaszörfözni.

(#100006) LordAxwell válasza Hunork (#99992) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Táp csere után se mozdul meg semmi csak a zöld lámpa világít a lapon.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#100007) Hunork válasza LordAxwell (#100006) üzenetére


Hunork
veterán

Ok.
Pontos típus: alaplap, CPU, memória, tápegység.
Lehet, hogy az alaplap eleme csontra kimerült. (nem volt dátum elállítás a BIOS-ban a közelmúltban?) Egy elemcsere megoldja, ha ez a gond.
De lehet, hogy az alaplap halálozott el.
Jut eszembe: azért csináltál CMOS Reset-et?
Kicsi az esély, de lehet CPU hiba is.
Viszont tényleg írd le a pontos konfigot.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#100008) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Hogy lehet Pendrive-ról rendszer visszaállítást csinálni?
Valami gebasz volt a HDS-el, töröltem. Felraktam egy korábbi verziót, de attól meg összeomlott az egész gép.
Letöröltem azt is. Próbáltam rendszer visszaállítást, de sikertelen volt.
Pendrive-ról meg nem tudom hogy kell, pedig pár napja arra csináltam biztonsági mentést.
Előre is kösz a segítséget!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#100009) elszabi válasza #33253120 (#100005) üzenetére


elszabi
tag

Kösz, feléledt. Át kellett állítani a BIOS-ban advancedről basicre. És utána az új driver megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#100010) maniacc93


maniacc93
tag

Sziasztok! WiFi adapter problema ügyben kene egy kis segitseg.

Roviden:

- Netem 200megas 5GHz

- Vettem egy uj WiFi adaptert (TP-LINK Archer T4U AC1200) ami usb 3.0 es 5GHz.

- Regi WiFi adapterem noname usb 2.0 es 2.4GHz.

- Gondoltam, hogy az uj adapterrel nemi javulas lesz, de epp az ellenkezoje. Netezes kozbe nagyon lassan tolti be a weboldalakat es nincs maxon a terero se. Viszont ha letoltok akkor jóval gyorsabb (kb. 2x gyorsabb). De netezni nagyon rossz... Neha meg is szakad az internet kapcsolat. Jatekoknal is ledobott párszor.

- A regi adapterrel maxon volt a terero es nem volt vele gond netezes vagy epp jatek kozben, de a letoltesnel lassabb volt. Jelenleg is a regit hasznalom.

- Feltelepitettem a legujabb drivert de nem valtozott semmi. Mi lehet a baj? :F

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#100011) Borisz76 válasza maniacc93 (#100010) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet nem is a Wi-fi Stick a hunyó a buliban....hanem a routered.

Egy pontos router tipussal keresd fel azOtthoni hálózat -t topikot.
Ott talán több szakértőt találsz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100012) mezis válasza maniacc93 (#100010) üzenetére


mezis
nagyúr

"Gondoltam, hogy az uj adapterrel nemi javulas lesz....."
nemi javulás lehetséges :DDD , de 5GHz-en csak nagyobb csillapításra számíthatsz a falak, egyéb tereptárgyak részéről.

Lássuk a jelszinteket !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#100013) ravaszla válasza ravaszla (#99964) üzenetére


ravaszla
újonc

Anyone?

(#100014) LordAxwell válasza Hunork (#100007) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Szia!

CMOS reset megoldotta, köszönöm a segítséget, én hülye..... :D

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#100015) Hunork válasza LordAxwell (#100014) üzenetére


Hunork
veterán

:C Rendben, mondtam már elsőre is! :K Jó gépezést!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#100016) Hunork válasza flymi (#100008) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Pendrive? Hát egyrészt így kell csinálni rá mentést: [link]

És bár ezek szerint késő, de én külső programot használnék, például ezt Nálam működik / működött, most el van mentve másik partícióra egy teljes mentés a WIn install utáni állapotról (programokkal együtt)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#100017) flymi válasza Hunork (#100016) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok, no és win7 alatt?
Akkor ezek szerint semmit nem ért, mikor legutóbb a vezérlőpult "biztonsági mentés és visszaállítás"-nál pendrive-ra készítette a másolatot...
A pendrive-on van az adat elvileg, de azt már nem tudom, hogy lehet onnan helyreállítani.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#100018) petakpa1


petakpa1
őstag

Vettem egy Win10-el előreletepített miniPC-t kínából. 32 GB-os eMMC van benne háttértárként, melyeken az Aida az alábbi partíciókat mutatja:

Tudna valaki abban segíteni, hogy mik ezek a partíciók?

Továbbá az is érdekelne, ha USB-s Win7 telepítővel letörlöm az összes fen partíciót, akkor a Win7 telepítő utánna létre tudja hozni azt ami kell, különösen az EFI partícióra gondolok?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#100019) aizen92


aizen92
addikt

sziasztok.

usa-ba utazok és kéne egy hálózati átalakító.
ez megfelelő szerintetek?

[link]
2 laptopom 1 tablet és 1 telefonnak kéne ( vinnék egy 3 slotos EU elosztót még és úgy használnám.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#100020) kiszi07


kiszi07
senior tag

Hali, valahogy nem lehet online nézni telefonon vagy gépen a TV2-t ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#100021) Blue meth


Blue meth
senior tag

Üdv!

Visual Studiot valamiért nem tudom feltelepíteni. "Szereztem" két verziót is, mind a kettő ugyanott áll meg, van valakinek ötlete miért nem sikerül felrakni?

(#100022) kispx válasza Blue meth (#100021) üzenetére


kispx
addikt

Mi a hibakód? Miért "szereztél"? az ms honlapjáról is letölthető. Ugye nincs barmolva az oprendszer? És a szolgáltatások sincsenek letiltva? Windows naprakész?

(#100023) Blue meth válasza kispx (#100022) üzenetére


Blue meth
senior tag

Írtam privátban.

(#100024) varmi2 válasza kiszi07 (#100020) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet. mytv a telenortól. D ez fizetős, de viszont nem kell telenorosnak lenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100025) kiszi07 válasza varmi2 (#100024) üzenetére


kiszi07
senior tag

Telenoros vagyok, esetleg ingyenes nincs ? :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#100026) varmi2 válasza kiszi07 (#100025) üzenetére


varmi2
nagyúr

Alapcsomag 1200ft/hó, nem a világ, ha ennyire szükséged van rá, és nem kell a mindigtv ingyenese fogható dvb-tadása. Egy tv tuner kell csak a géphez.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100027) kiszi07 válasza varmi2 (#100026) üzenetére


kiszi07
senior tag

10 éve nincs TV-m kb, most pedig külföldön élek... :U

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#100028) HoaryFox válasza petakpa1 (#100018) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

1. Boot meghajtó, ne bántsd
2. Win által létrehozott partíció, fontos rendszerfájlokkal, ne bántsd.
3. Win partíció
4. Recovery partíció, biztonsági mentésekhez

Ha legyalulod, mindet, akkor igen,a Win7 telepítő is létrehozza mindazokat a partíciókat, amire szüksége lesz.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#100029) petakpa1 válasza HoaryFox (#100028) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi!

Van a minipc-ben sata port is. Hogy nativ, vagy usb-n keresztüli azt meg nem tudom. Ha rakotok egy ssd-t, es Win7 telepitonek az ssd-t adom meg telepítés helyének meg, akkor az eMMC-n levo efi volt particiot megmodositja ugy, hogy minden indítasnal valaszthatok majd, hogy eMMC-rol bootoljon a Win10, vagy SSD-rol a Win7?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#100030) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van valami furcsa a géppel újfent.
Nézegetem a PH-t, aztán hallom, hogy valami leáll. Mondom biztos a HDD, de mi a fenének állna le?!
10-20 másodperccel később hallom, hogy újra bekacsol, elindul. De mitől, ha nincs használatban? Közben nem történik semmi, de engem zavar.
HDD parkolna vagy mi? Ma kezdte el ezt játszani, épp most harmadszor.
HDS le lett törölve, majd ha kapok hasznos infót a fejlesztőtől akkor visszarakom, mert fizetett licensz volt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#100031) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Sziasztok!
14 napos elállási jogommal szeretnék élni, viszont kiszállítással rendeltem a terméket, személyesen nem tudom visszavinni. Ilyenkor hogyan kell intézni az ilyesmit? :R

(#100032) necsak
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#100032) HoaryFox válasza petakpa1 (#100029) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Hát erre pontos választ nem tudok adni, mert nem volt még ilyenben dolgom, de szerintem fel fogja ismerni, hogy van EFI partíció, természetesen ha a Win7 telepítés is UEFI módban történik. Ebben az esetben szerintem fel fogja ajánlani mindkettő opciót.

(#100031) swagger55: Futárszolgálat pl. saját költségen (ezt nem fogják visszatéríteni). Persze, előtte egyeztess a bolttal mindenképp.

(#100030) flymi: Vagy ventilátor is lehet. De valószínűbb a HDD. Néha pötyög rá pár bájtot. Vagy vedd nagyobbra az idle kikapcsolást, vagy állítsd 0-ra, hogy ne álljon le.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#100033) pjen válasza aizen92 (#100019) üzenetére


pjen
félisten

Ha mennek 110V ról akkor jó lehet,

(#100034) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 10m es vga hosszabitom. Ha kettévágom és az erekre két monitor csatlakozót kötök akkor megoldható hogy 2 monitoron is lássam ugyan azt a képet? Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#100035) Graphics válasza Black-core (#100034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fizikailag igen, gyakorlatilag meg nem biztos hogy működni fog.

Nem véletlen vannak erre megfelelő splitterek.

Nem egyszerűbb amúgy egy olcsó VGA-t venni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#100036) Black-core válasza Graphics (#100035) üzenetére


Black-core
aktív tag

Gtx 960 am van. Azon csak Display port hdmi éés 1 db dvi van. Mindkét monitoromon csak vga dvi bemenet van. :R

(#100037) varmi2 válasza Black-core (#100036) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hdmi-ből könnyű dvi-t varázsolni. Katt

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100038) Graphics válasza Black-core (#100036) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szabdalás helyett vegyél egy megfelelő átalakítót :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#100039) Black-core válasza varmi2 (#100037) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszi ez járható útnak tűnik. :R Display port és Hdmi között egyébként csak annyi a különbség hogy hdmi tud hangot is átvinni? Így akkor az is meg oldódik hogy clone módban tudok különböző felbontást adni a monitoroknak.

[ Szerkesztve ]

(#100040) Graphics válasza Black-core (#100039) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#100041) varmi2 válasza Black-core (#100039) üzenetére


varmi2
nagyúr

A dvi és hdmi között annyi a különbség, amit írtál, a displayport az más szabvány, de ott is van átjárás a dp és hdmi között. katt

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100042) Black-core válasza varmi2 (#100041) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Neked is Duliee :R

(#100043) flymi válasza HoaryFox (#100032) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

"ventilátor is lehet" -> Ventilátorok egy kivételével szabályzóra vannak kötve, szóval nem hiszem.

"vedd nagyobbra az idle kikapcsolást, vagy állítsd 0-ra" -> Ezt hol tudom megejteni?

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#100044) Kommy válasza HoaryFox (#99966) üzenetére


Kommy
veterán

Na megnéztem Windows 10-en, Edge böngészővel, amikor letöltés után még a böngészőből megnyitom minden jó. De ha a letöltött fájl nyitom meg az Edge-vel akkor rossz.

(#100045) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha Google fotókba fel akarom tölteni az összes családi képet, hogy a család többi tagjának így könnyebben elérhető legyen, nem tudom megcsinálni, hogy legyen egy külön család mappa, amibe azok vannak, és nekem a saját képeim között (telefonon), ne jelenjenek meg?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100046) HoaryFox válasza flymi (#100043) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Vezérlőpult - Energiagazdálkodási lehetőségek - Aktuális séma mellett Séma módosítása - Haladó beállítások módosítása - és lesz egy olyan lenyitható pont, hogy merevlemez. Na, ott tudod állítani, hogy mikor kapcsoljon le a merevlemez

Angol Windows-ról emlékből fordítva :D Nem biztos, hogy így vannak magyarban.
Angolul így néz ki: Control Panel - Power Options - Change plan settings - Change advanced Power Settings - Hard Disk - Turn off disk after és nekem 0-ra van állítva.

(#100044) Kommy: Felettébb érdekes, szerintem vedd fel az Ügyfélszolgálattal a kapcsolatot és kérj valaki IT szakit.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#100047) flymi válasza HoaryFox (#100046) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megnézem, köszönöm! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#100048) kisbe88 válasza Hunork (#99975) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Kicsit csúszott a műtét, de megtörtént, eredmény: negatív. A másik táppal is ugyan az a tünet.

Viszont lőttem pár képet a lábakról(bár nem legjobb minőség), hátha valaki észre vesz valamit:
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#100049) varmi2 válasza kisbe88 (#100048) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem látszik egy hajlott láb sem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100050) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Hogyan lehet olyat csinálni hogy a google térképen bizonyos részeket körbe jelölök és ezt megosztom a mappon? Ilyesmire gondolok
Milyen programot használnak ehhez?

Köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.