Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) miles.co válasza agressiv (#35200) üzenetére


miles.co
csendes tag

Zsír új ventilátor van rajta, egy nexus meg egy arcit coolingot is kipróbáltam. (persze ezek nem a 3-4k-s kategória, de nem is a 3-500 ft-osak.)
Ha nem veszem ki a ramokat, akkor nem jön be a "default loaded".
(BIOS rezethez valóban nem kell kiszedni a ramokat, ezt én is tudom, de ha nem szedem ki akkor ugyanúgy előjön a hiba, és kikapcsolja a gépet, viszont ha kiszedve rezetelem akkor nem jön elő, és tovább enged. 100% ban nem tudnám megmondani miért van ez így, talán azért mert a ram-változás valami másik változást is elő idéz...bár nem hangzik túl szakmainak, de így működik)

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35202) miles.co válasza kjani18 (#35199) üzenetére


miles.co
csendes tag

Köszi, előző hsz.-ben írtam. (zsír újak a ventik, most csomagoltam ki, egyébként másik gépben jól működnek...)

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35203) miles.co válasza kjani18 (#35199) üzenetére


miles.co
csendes tag

Mennyibe kerülhet vajon egy BIOS Upgrade, és hol csinálnak ilyet?
(eddig mindig megcsináltam én, mert nem volt nagy tétje, sosem kellett keresnem szervízt még erre sem, és mind sikeres volt a történet. Csak ez most kicsit érzékenyebb kategóriájú gép, ennél ez a legvégső történet.)

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35204) Bogyó bá' válasza miles.co (#35203) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha ennyire necces a dolog, akkor csakis a márkaszervízben.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35205) miles.co válasza Bogyó bá' (#35204) üzenetére


miles.co
csendes tag

Thx. Egyébként egyre jobba hajlok rá....(max. utána szervíz "hát izé, valószínűleg BIOS hibás...nem én voltam...")

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35206) Kommy válasza miles.co (#35201) üzenetére


Kommy
veterán

A PC health Statusnál van egy System Fan Fail check, ha azt kikapcsolod akkor sem javul meg?

(#35207) enginev3.0 válasza miles.co (#35195) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen úgy van beállítva a windows hogy nagyobbra rakjon mindent, ikonok, asztal stb stb stb, de nem volt megfelelő

Most viszont 1600×900-on egész jó a képe. Egy ideig így használom. Aztán egyszer beszerzek egy nagyobb monitort...

Más felbontáson botrányos a képe, végig próbáltam mindent
Még az 1600×1050 ami jó

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35208) miles.co válasza enginev3.0 (#35207) üzenetére


miles.co
csendes tag

Értem, egy 5let volt.:)
Örülök, hogy így ezen a felbontáson végre megoldódott. :R

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35209) Bogyó bá' válasza enginev3.0 (#35207) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Most viszont 1600×900-on egész jó a képe. Egy ideig így használom. Aztán egyszer beszerzek egy nagyobb monitort...

Más felbontáson botrányos a képe, végig próbáltam mindent
Még az 1600×1050 ami jó..."

Ezt kíváncsiságból most én is kipróbáltam, de az én monitoromon (Dell U2312HM) az 1600x900 is botrányosan sz*r: a szemem majd kifolyik, nincs egy éles pont a képen... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35210) miles.co válasza Kommy (#35206) üzenetére


miles.co
csendes tag

Szerintem Te leszel a megmentőm, mert most néztem, hogy én a "Smart Fan Controllt Function-t" állítgatom orrab-szájba rezet után nem a "System fan fali check"-et...bakker, hogy tudom ennyiszer benézni?!?!?!?! :W :U
(Még teszt alatt a téma -kihúztam a villanyból- de ez így egyszerű és jó megoldás elsőre.)
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35211) Vakegérke válasza enginev3.0 (#35207) üzenetére


Vakegérke
veterán

A VGA frekvenciáján változtatva is elérhetsz eredményt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35212) agressiv válasza miles.co (#35210) üzenetére


agressiv
addikt

Wááá mekkora júzer error. UP-ot megérdemel. :) :C

Hát még a borz.....

(#35213) miles.co válasza agressiv (#35212) üzenetére


miles.co
csendes tag

Köszi.... :C
(ritka embernfajtának tartanak, mert beismerem ha tévedtem, vagy ha hülye voltam...hát most ez a helyzet, de kellően fáradt lehetek, mert most akaram válaszolni, és ráültem a csere-tápra :confused: :W :C )

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35214) ricshard444


ricshard444
veterán

Srácok,hogy tudnám meghajtani a 2 dvi---> vga átalakítós monitorom? A vga-mon ugyebár csak egy dvi van,a másikon ami CF-be van kötve vele szintén,de van egy X550-em is,de az nem ad képet ha nem ő az elsődleges ( a másik 7950 szintén) Meglehet ezt valahogy oldani? DVI-n sokkal szebb képe van a tv-nek mint hdmi-n

Vannak dolgok...

(#35215) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, kb 3 hónapja használtan vásárolt asztali gépem, mai napon kb 20 perc Skyrim (ultra grafon) után kikapcsolt. Majd mikor újra akartam indítani a gépet a windows betöltése előtt újra kikapcsolt magától. Megnéztem, hátul elég meleg a táp körül, annyira nem vészes csak melegebb mint szokott. Kb 2-3 napja telepítettem az új driver frissítést a videokártyámhoz.

(#35216) miles.co válasza Kommy (#35206) üzenetére


miles.co
csendes tag

Köszönöm az ötletet, ezt néztem be, így most működik ahogy kell. Hatalmas UP! :R :R :R

(A fentebb leírtak miért így működtek nem tudok rá magyarázatot, de biztosan tudja valaki.
Egy plusz érdekesség, hogy ha a "System fan fali check"-et, és a "Smart fan function"-t is letiltom <disabled> akkor onnantól kezdve érzékeli, hogy a system fan ~2000rpm körül változik, vagyis így érzi a ventillátort, és nagyjából jól is mutat. -csak így magamban talá arra tudok gondolni, hogy amikor "smart" a ventillátor, akkor annyira lelassítja a dolgot, hogy azon a fordulaton már vagy nem jelez vissza, vagy hibásan, és amikor meg "nem smart" akkor meg a 2000-es fordulaton már pontosabban tud visszajelezni...de ez már nagyon elmélkedős, és off-os.

Köszönöm mégegyszer Kommy fórumtársunk-nak! :R (...és még pont időben mielőtt nekiálltam volna BIOS-t frissíteni.. :U )

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#35217) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Van egy ilyen átalakítóm egy LH felirattal az usb felőli végén. Az lenne a kérdésem, hogy ez különbözik-e valamiben a többi usb --> ps2-es átalakítótól?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35218) Elvagyok válasza anonymus89 (#35217) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nem!!Nekem is ilyen van csak zöld. :R

Soha többé ...

(#35219) Phvhun


Phvhun
őstag

sikerült egy vinyón két partíciót dinamikusan összevonnom.
Hogyan tudnám visszacsinálni a dolgot?
Úgy vannak megosztva hogy 80/380Gb, és 80 giga helyet tudok is szorítani rajta, de többet nem igazán.
Másik vinyót most nem nagyon tudok szerezni, hogy arra átmásoljam a cuccokat, és ezt ujraparticionáljam.

(#35220) kjani18 válasza Phvhun (#35219) üzenetére


kjani18
őstag

Itt válogathatsz erre való programok közül.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#35221) Phvhun válasza kjani18 (#35220) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez a dinamikus lemez eléggé windows specifikus, és pl a gparted nem ismeri fel, mivel linux alapú.
Volt már tapasztalatod konkrétan ilyen helyzettel?

(#35222) pocokxx válasza Phvhun (#35221) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Még, ha találsz is alkalmas programot, akkor is erősen ajánlott BU készítése a fontos adatokról... De a legjobban úgy járnál, ha beszereznél egy másik winyót, és újrapartícionálnád.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35223) anonymus89 válasza Elvagyok (#35218) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35224) fess válasza RedHarlow (#35215) üzenetére


fess
őstag

Sztem melegedés miatt kapcsolt ki. Indítsd el úgy a játékot,hogy aida-val naplózod a hőmérsékletet (cpu/vga) így még ha ki is kapcsol,vissza fogod tudni nézni. Esetleg a táp is lehet gyenge vagy rossz minőségű.

(#35225) Budinszki


Budinszki
tag

Sziasztok .
lenne egy kérésem / kérdésem .
Tudna nekem abba valaki segíteni hogy egy HP TouchSmart 600-1160ch hogy lehet a távirányítót használni ?
Ha nyomkodom a gombokat ( távirányítón ) akkor villog a a monitor alatt a kék led , tehát érzékeli , de nem csinál semmit .... drivert nem találok hozzá ...
PLS help

(#35226) Bogyó bá' válasza Budinszki (#35225) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[link]

(#35228) Budinszki: nem ismerem a készüléket, a google ezt dobta ki legelső találatnak...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35227) Ruszki válasza Budinszki (#35225) üzenetére


Ruszki
senior tag

Driver!
Remélem sikerül beüzemelni!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#35228) Budinszki válasza Bogyó bá' (#35226) üzenetére


Budinszki
tag

Köszi.
Itt énis jártam már , de nem tudom melyik lenne a drivere .... tettem már rá pár drivert ... és nem akarom összekuszálni azzal hogy ujra teszem ...

(#35229) Budinszki válasza Ruszki (#35227) üzenetére


Budinszki
tag

Köszi .
Ez csak 6.4 mb , nem hiszem h az összes driverje lenne

(#35230) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Blueteoothos billentyűzetet lehet használni sima BT-os vevővel is? Tehát konkrétan egy Logitech MX5500-ról lenne szó. Ha nem a saját vevőjével használnám, akkor működik?

(#35231) choco01


choco01
addikt

Van valamiféle CD/DVD vizsgáló program?..vagyis pl látom h karcos..de kíváncsi lennék h mennyire sérült?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35232) Lompos48 válasza choco01 (#35231) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Másold át a merevlemezre. Ha nem akad el, akkor még rendben van.

(#35233) choco01 válasza Lompos48 (#35232) üzenetére


choco01
addikt

De én egy íratlan DVD-t szeretnék ellenőrizni,hogy alkalmas-e írásra.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35234) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Milyen ingyenes videófelvevő programot ajánlotok?
Játékhoz kellene.

Szépnapot!

(#35235) McDog válasza Dexter-2000 (#35234) üzenetére


McDog
aktív tag

(#35236) Bogyó bá' válasza Vasinger! (#35230) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha tényleg Bluetooth-os, nem csak úgy általában "vezeték nélküli", akkor minden szabványos vevővel működnie illenék...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35237) brd válasza choco01 (#35233) üzenetére


brd
nagyúr

Azt nem tudod ellenőrizni írás nélkül... legfeljebb, ha megnézed, hogy az íród hogyan kezeli az adott lemezt, de ehhez a karcosságnak nem sok köze van. Miért nem írsz rá egyszerűen, ha nem sikerül, az az ellenőrzésnél kiderül?

The only real valuable thing is intuition.

(#35238) Lompos48 válasza brd (#35237) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...és ha nem sikerül, kidobod.

(#35239) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok.
Egy olyan embertől várok privát üzenetet akinek Samsung Galaxy S3-a van, és ért a root-hoz és a rom cseréhez..
Azért itt tettem fel a kérdésem mert a saját topikja eléggé halott, itt több reményt fűzök az egészhez..
Köszi előre is :R

(#35240) choco01


choco01
addikt

Ha a belső hálózatomon egymásik házban lévő gépemen lévő zenéket akarom át másolni a hálózaton keresztül és tudom a másik gépem IP-jét és MAC címét..eltudom érni?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35241) donjohnson válasza Tompo92 (#35239) üzenetére


donjohnson
addikt

halott? már miért lenne halott? pörögnek ott a hsz-ek.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35242) Tompo92 válasza donjohnson (#35241) üzenetére


Tompo92
senior tag

UU akkor én nagyon mást néztem.
Köszi egyébként :R

(#35243) Lompos48 válasza choco01 (#35240) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen. Akár Total Commanderrel is.

(#35244) Doo!


Doo!
tag

Sziasztok.
Problémám a következő. Az AIDA 64 azt mondja hogy a +12V nálam 0,669V és a -5V pedig -1,630 a többi érték normális. 100%-os cpu terhelés alatt (prime 95) 8,4 - 9V közöt mozog... ez normális? :F
Rámértem multiméterrel a tápkábelre a multiméter szerint a 12 az 12 és az 5 is 5 de ez a +5
Tápom Corsair CX 400

(#35245) brd válasza Doo! (#35244) üzenetére


brd
nagyúr

Rosszul van bekötve a diagnosztikai IC az alaplapon, esetleg az AIDA érzékeli rosszul (esetleg küldj az AIDA készítőjének egy hibajelzést, hátha tudja javítani).

The only real valuable thing is intuition.

(#35246) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

van egy SB Audigy 2 Platinum EX hangkártya a gépemben+interface+távirányító.
az a bibi, hogy a távirányítójával nem működik. a vevőegység villog piros leddel, amikor megnyomok valamilyen gombot a távirányítón, elvileg működnie kellene vele, de nem teszi. kell hozzá valami extra vagy mi?
(win7 legutolsó driver fent van és szól a kari csak a távirányítóval nem reagál-és nyugi-jó az elem benne:) )
tud valaki segíteni?
tehát veszi a jelet a kütyü, mert pirosan villog, ha nyomkodom a távirányítót, csak éppen nem csinál vele semmit.(nem halkul, nem erősödik a hangerő-alapok)
akinek van ebben tapasztalata azt megkérem küldjön privátot! köszi!

(#35247) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Helló találkozott már valaki olyan hibával hogy elmegy a monitor képe 1-2 másodpercre és utána visszajön :F tehát kép elsötétedik monitor kiirja Attention: No Video Input .leginkább játékok alatzt jön elő ez a hiba de van hogy sima netezésközben is csinálja.VGA ra gyanakodtam de furmark alatt 15 perces teszt ben egyszer sem csinálta esetleg memoria lefutattam win7 memtesztjét nem talált hibát miben keressem a hibát ötletek :F

0631 7710098

(#35248) Kommy válasza grrpowa (#35247) üzenetére


Kommy
veterán

Én talákoztam már ilyennel méghozzá az intel prociba épített Intel HD4000-el (Mac mini) ezt egy frissítéssel javították, valami hiba volt a HDMI kimenettel mert csak ott produkálta és nem csak Mac-ekben volt ez a hiba hanem más Intel prociba épített HD4000-al is lőfordult.

Rakjál fel újabb drivert ha van.

(#35249) grrpowa válasza Kommy (#35248) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Nekem egy AMD Athlon II X2 255 el csinálja ezt 2x1Gb kingmax 800MHz memoria társaságában és az alaplap pedig egy Asrock K10N78M amin ugyan van integrált VGA de az Nvidiás Ja és egy 5770 is van a gépben . Tegnap már vertem a gépet mérgemben :D De random hiba van amikor nem csinálja van amikor 10 böl 10 x ugyhogy már nagyon idegesitő .Driver a legfrissebb van fent :K

0631 7710098

(#35250) Bogyó bá' válasza grrpowa (#35247) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Első körben kontakthibára / kábelhibára gyanakodnék...

(#35251) grrpowa: vga-kártya túlmelegedése? Bár akkor netezés közben SOHA nem csinálná.... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.