Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122001) Cs1csó válasza Csupingo (#121998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az optikai hang SPDIF miért ne tudna 5.1-et? Én azzal használom a házimozirendszeremen. Van egy erősítőm amivel egy Ausus O'play mini optikai kábellel van összekötve - korábban ez a kábel a DVD lejátszóval volt összekötve azt kukáztam - az erősítőre pedig rá van kötve 6 hangfal.

(#122002) Csupingo válasza Cs1csó (#122001) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor talán azért hittem azt, mert az én erősítőm nem ismeri a tömörített jelfolyamot, mert ha minden igaz, csak abban az esetben működik az 5.1 optikával:
"HOWEVER, it only supports it compressed audio (not uncompressed) via DTS or AT3 only."

Pl. ezen a fórumon valaki szerint nem működik.

Itt neked több lehetőség van?

Még ezt találtam: This is expected. SPDIF can carry one of three audio formats:

2.0 Uncompressed PCM
5.1 Dolby Digital
5.1 DTS

5.1 Uncompressed PCM is too large to be carried by SPDIF.

What you need to do is enable Dolby Digital Live, which will convert any 5.1 audio source into 5.1 Dolby Digital, which your AV Receiver should then be able to decode back into 5.1 Uncompressed PCM. I *think* the Dolby Digital Live option is somewhere in the soundcard software's Cinematic section for your soundcard.

Note you'll still get stereo output if the audio source isn't 5.1.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122003) Cs1csó válasza Csupingo (#122002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Húú, passz, PC-én nem tudom mi menne át mert alaplapi hangkártyám van és azon nincs optikai hangkimenet.

Egy ilyen erősítőm van és ott van a digitális optikai bemenet, ilyen van a rá kötött média lejátszón is a felette lévő KOAX "jobb" de olyan nincs a média lejátszómon.

Átviszi az 5.1-es DD és DTS hangsávot is sőt az 1500kbps-es DTS-t is.

[ Szerkesztve ]

(#122004) Csupingo válasza Cs1csó (#122003) üzenetére


Csupingo
veterán

Érdekes. Ha a tesztelésre nyomok, akkor hallom a dts-t és a dd-t is, de valamiért csak pcm-et hajlandó használni. Ennek még utána kéne néznem, akkor talán nálam is működne 5.1-be is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122005) Cs1csó válasza Csupingo (#122004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Asus O'Play mini menüjében van egy olyan opció a hangnál, hogy PCM vs. RAW ha RAW-n van akkor van 5.1 DTS vagy ahogy írtad AC3 (DD)

Néha belefutok olyanba, hogy nincs hang a RAW-n ilyenkor átállítom PCM-re és lesz, persze sztereo.

Ezt az erősítőt 2004 nyarán vettem :D

Az FHD filmek mellé járó DTS vagy DD hangokkal még elboldogul sőt tud egy virtuális 6.1-et a hátsó két surround hangfalba bekeveri a 7-ik - elvileg pont hátul lévő - hangszóró hangját.

[ Szerkesztve ]

(#122006) Essejó


Essejó
veterán

Rendet raktam az asztalomon ma, hogy legyen hely az új monitornak. :) A videó kártyát is telepítettem. Csak a CHK számot nem írtam le a kártya hátáról, és így nem tudom regisztrálni az MSI oldalán. Majd holnap világosban kibontom és bele nézek. :)
Viszont az MSI Live update program szórakozik velem. Azt mondja nincs internet, pedig van. Többször is újra indítottam, már leszedtem és a víruskergetőt kikapcsolva újra raktam, és továbbra is a képen láthatót produkálja.

Nem lehet, hogy a W10 korlátozza a Net elérést neki?
Ha igen azt merre keressem?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122007) po1son


po1son
addikt

Jó reggelt, elege érdekes problémával állok szemben, nem tudok belépni a BIOS-ba sehogy (gigabyte b450 aorus M - f42 ver.)
Bootnal a BIOS rész eleve fekete képernyővel szokott tölteni csak a Windows betöltését lattom először. Boot alkalmával hiaba probalgatom az alap BIOS setup commands billentyűket (F2, F12, del stb) se kép se hang a monitorjelzo úgy villog, mintha nem lenne csatlakoztatva. Letöltöttem kettő programot autogreen, fast boot nem-e blokkolja, de mind2 ki van kapcsolva. Mi lehet a probléma? Probaljam valahogy felszenvedni a f50es bios-t a gépre és hátha megjavul? Előre is köszönöm a segítséget.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#122008) varmi2 válasza po1son (#122007) üzenetére


varmi2
nagyúr

Win10-nél ha úgy gyomsz az újraindításra, hogy közben nyomod a siftet, akkor bejön egy olyan képernyő, amint ki tudod választani, hogy újraindulás után az uefi induljon el autómatikusan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#122009) Hosssszu válasza po1son (#122007) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!

Így sem tudsz belépni: nyitsz egy parancssort és beírod shutdown /r /fw
Elvileg ez újraindítás után bedob a BIOSba.
Win10-nél tutira működik, Win8-nál nem tudom.

szerk. megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

(#122010) po1son


po1son
addikt

Köszönöm szépen, ha haza értem akkor kipróbálom. :)

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#122011) Sub-ZeRo válasza TylerDurden (#122000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Zenénél miért kell 5 hangszóró?
Alapból sztereó jelet kap a zenétől.
Ha a realtekben át állítod 5.1-re, és akkor sem fog szólni, csak szteróban, akkor nem tudja ezt a funkciót. Nekem a Xonar DX/XD tudja, mert a netes rádiót 7.1-ben hallgattam, ami pocsék volt. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#122012) TylerDurden válasza Sub-ZeRo (#122011) üzenetére


TylerDurden
tag

Biztos, hogy tudja, mert a régi alaplappal működött, de annak a driveréhez még volt normális realtek program és hangszóró kitöltése funkció, ehhez meg egy realtek audio console nevezetű program amiben semmit nem lehet állítani. :DDD

(#122013) TylerDurden válasza Essejó (#122006) üzenetére


TylerDurden
tag

Kapcsold ki a TCP/ipv6-ot, frissítsd le amit szeretnél, utána pedig visszakapcsolhatod.

[ Szerkesztve ]

(#122014) po1son válasza Hosssszu (#122009) üzenetére


po1son
addikt

Sajnos így is kivagyok zárva a biosból hiába próbáltam mind2 verziót. :(((

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#122015) Essejó válasza TylerDurden (#122013) üzenetére


Essejó
veterán

Az izgalmas lesz, akülsö belsö IP-m ipv6.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122016) King Unique válasza po1son (#122014) üzenetére


King Unique
titán

Windows 10-et használsz, aminél ha be van kapcsolva a gyorsindítás és úgy leállítva a rendszer, akkor nem meglepő, ha a következő indításnál nem lehet belépni a BIOS-ba, hanem egyből a Windows indul. Meg ha az UEFI BIOS-ban pl. Ultra Fast Boot van beállítva, akár az is okozhat ilyen gondot. Vagyis, ha be van kapcsolva a gyorsindítás, akkor nem leállítás, hanem újraindítás kell, vagy kikapcsolni a gyorsindítást, vagy a Shift + leállítást használni a teljes leállításhoz. Aztán az szintén nem újdonság, hogy Windows 8 óta ott virít a gépházban a speciális rendszerindítás lehetősége, amibe bootolva az UEFI Firmware Settings, vagyis a BIOS beállításai is elérhetők. Sőt, ehhez még a gépházba sem muszáj belépni, elég a bejelentkezési képernyőn, Start menüben stb. a Shift + restart, ami szintén a speciális rendszerindításhoz visz (bővebben).

Ha ez előbbiek helyes alkalmazása után továbbra sem tudsz belépni a BIOS-ba, akkor nálad, a te hardverednél nem stimmel valami...

(#122017) TylerDurden válasza Essejó (#122015) üzenetére


TylerDurden
tag

Szóval nem tudod kiszedni a pipát a "TCP/IPv6" elől, mert akkor elmegy a neted? :DDD

(#122018) Essejó válasza TylerDurden (#122017) üzenetére


Essejó
veterán

Ahogy mpndod.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122019) TylerDurden válasza Essejó (#122018) üzenetére


TylerDurden
tag

Az úgy valóban necc. Nekem anno ez a megoldás működött :DDD
És, ha közvetlenül a gépbe dugod a netet esetleg? (már ha nem ott van alapból)

(#122020) Essejó válasza TylerDurden (#122019) üzenetére


Essejó
veterán

A koaxot? Érdekes lenne.:)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122021) TylerDurden válasza Essejó (#122020) üzenetére


TylerDurden
tag

A netkábelt ami a modemből jön, azt közvetlenül a gépre kötni, ha jelenleg esetleg routerbe van dugva.

(#122022) Essejó válasza TylerDurden (#122019) üzenetére


Essejó
veterán

Problem solved. Belső hálón IPv4 és IPv6 is megy, a 6 elől a pipa ki belépés működik. :R Frissítés, figyelmeztetés kikapcsolása, pipa vissza. Köszi.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122023) TylerDurden válasza Essejó (#122022) üzenetére


TylerDurden
tag

Nincs mit. :DD

(#122024) po1son válasza King Unique (#122016) üzenetére


po1son
addikt

Köszönöm, hogy részletesen próbáltál segíteni, de sajnos ez sem vezetett megoldáshoz...
- top 6-7 víruskeresőt lefuttattam és semmi, resuce disket nem tudtam használni sehogy pendriveról, mert nem enged semmi boot-ot a bios
-alaphelyzetbe nem engedi rakni magát a windows/ újratelepítést nem enged sehogy a gép pendriveról sem
-bios frissítés a legújabbra sikeresen megtörtént, de nem qflash-t használtam, hanem windowson belül gigabyte szoftverral
-parancssort csak a windowsba engedi/hibakereséssel nem ahol "csökkentett módba" lehetne indítani
-ssd-t (rendszer) fizikálisan lecsatlakoztattam az alaplapról, nincsen semmilyen boot
-cmos reset (áramtalanítottam a gépet és kivettem pár percre az elemet) nem változott semmi

stb...

A gép a bios-t leszámítva stabilan/gyorsan működik nincsen kékhalál stb...
Tápra gyanakodnék, de ha avval lenne a probléma, akkor nem hiszem hogy csak a bios lenne defektes a gépen.
Haza jövők még megnézem a memóriákat, hogy különböző slotba rakom őket vagy csak egyet használok + hozok egy új elemet az alaplapba hátha olcsón megúszom.

Ha ezek sem vezetnek célra, akkor lehet a saját hibámból eredően tettem tönkre a gépet a lustaságom miatt, mert pár hónapig azt csinálta a gépem, hogy amikor kikapcsoltam , a ledes billentyűzetem továbbra is világított és szép csendes halál

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#122025) TylerDurden válasza po1son (#122024) üzenetére


TylerDurden
tag

Ezt próbáld még meg:
start menü/win beállítások (fogaskerék win gomb felett) /frissítés és biztonság/visszaállítás talán (visszafelé mutató nyíl bal oldalt/haladó indítás

újraindult a gép:
hibaelhárítás/részletes beállítások/uefi

Nem ülök gép előtt, pontosan nem tudom az opciók nevét, de szerintem így is megtalálod :DDD

(#122026) po1son válasza TylerDurden (#122025) üzenetére


po1son
addikt

Sikerült megoldani, de nem írom le mi volt a gond, mert rajtam fog röhögni a fél oldal...
Köszi neked is azért.

A tv rá van kötve HDMI kábelen a gépre...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#122027) Csupingo válasza po1son (#122026) üzenetére


Csupingo
veterán

Így már világos. Most már ezt is tudod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122028) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Hozzám került egy viszonylag régebbi PC, amin windows 7 volt korábban, de kapott pár plussz Gb RAM-ot és egy SSD-t így Windows 10 került fel rá. Az alaplapon egy integrált VGA található, amihez nem találok drivert így szinte használhatatlan az egész.
Intel GMA 3100-at ír az everst. Próbáltam sima windows updateval de nem segített sajnos. Drivert pedig sehol sem találok hozzá.

DQ35MPE az alaplap típusa.

(#122029) Cs1csó válasza zsolti_20 (#122028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg az Iobit Driver BOoster Free-vel rákereshetsz.

FONTOS: akar telepíteni még mást is ne engedd, mást is találhat de azok frissítése nem szükséges. Ha megvan a driver és telepítetted töröld is le.

(#122030) zsolti_20 válasza Cs1csó (#122029) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Már próbáltam ilyen ingyenes driver keresőt de csak az alap drivert rakta fel abból is egy nagyon régi verziót ami még XP-re jelent meg.

(#122031) Cs1csó válasza zsolti_20 (#122030) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor lehet nincs.

(#122032) zsolti_20 válasza Cs1csó (#122031) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nem létezik driver egy hardverhez? Valahol elérhetőnek kellene lennie.

(#122033) Cs1csó válasza zsolti_20 (#122032) üzenetére


Cs1csó
félisten

2007-es hardver a net szerint, legalább Vista sőt akár egy Windows 7-es drivernek is kellene lennie, érdekes. Ezt az oldalt nézd meg: [link]

Lehet jobb lenen rá Linux. (nem kötekedésképp de ha ennyire régi konfig akkor lehet azzal akár fürgébb lenne amúgy em igen való már ez semmire ha bírja akkor filmnézés és netezés )

Ha nincs más maradjon a Windows 7.

(#122034) zsolti_20 válasza Cs1csó (#122033) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Sajnos maradnia kell a Windowsnak. Igen a tulajdonosa csak filmezésre és netezésre használná. Megnézem amit linkeltél, ha nem lesz jó akkor vissza teszem rá a Windows 7-et.

(#122035) Cs1csó válasza zsolti_20 (#122034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha csak ezekre a dolgokra használja akkor esetleg megvariálhatod neki, hogy valami limitált felhasználói fiókot adj neki te legyél a "rendszergazda" és kb. semmilyen jogosultsága ne legyen amiket feltelepítesz azt használhassa és kész, ha kell valami akkor te esetleg távsegítséggel megoldod ha nem tudsz odamenni.

Nem támogatom a régi rendszerek használatát de elsősorban olyan esetekben nem amikor erős friss vasa van új játékokkal játszana de ő ragaszkodik a Windows 7-hez, de ebben az esetben esetleg kivételt lehet tenni persze ha valami limitációt csinálsz és fontos dolgokat nem tárol vagy nem csinál a gépen tehát tényleg csak böngészget és fimet néz.

(#122036) toza


toza
senior tag

udv.. a kepen a balfelso kek hosszu szekszi dolog az mi?

mit kene rajta merni normal esetben? (es hogyan ?)

koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#122037) sklopp válasza toza (#122036) üzenetére


sklopp
őstag

Ellenállás. A színes gyűrűk az értéket jelzik. Táblázatból ki tudod olvasni. Google.

(#122038) Csupingo válasza toza (#122036) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a kék hengerre gondolsz, akkor az szerintem ellenállás. A színjelölés alapján lehet megtudni az értékét. Az nekem sajnos nem megy, de valami szaki csak megmondja.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122039) Cs1csó válasza toza (#122036) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem nagyon értek hozzá de keresgélés után az jött ki nekem is hogy ez egy ELLENÁLLÁS.

(#122040) zsolti_20 válasza toza (#122036) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Jól mondták a többiek, az ott egy ellenállás.
Ezen az oldalon tudod neki megadni a színkódokat:
[link]

Ha jól látom barna,zöld,szürke az első 3 szín és arany az utolso ami azt jelenti hogy egy 0,15ohm 5%-os ellenállás.

(#122041) Csupingo válasza zsolti_20 (#122040) üzenetére


Csupingo
veterán

Én is 0,15 ohm-nak tippeltem, de azt kicsit keveslem. Talán egy darab vezetéknek is nagyobb az ellenállása.
Persze így a fényképen nem látom rendesen a színeket.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122042) toza


toza
senior tag

mindenkinek koszonom szepen!

es ennel a kepnel a bal aslo kabelek az also csatlakozon,

zold feher pioros fekete +FEKETE..

usb bol jon 4 szin es az also fekete az miaz?

az usb gumiboritas,femhalo- femes "papir es a 4 kabel plusz feher cernabol anak...

akkor a FEKETE also kabel az miaz?

koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#122043) mezis válasza toza (#122036) üzenetére


mezis
nagyúr

DVM-el ellenállásmérő állásban mérheted.
Úgy általában a többi helyen ne mérj ellenállást, mert a mérő árammal könnyen kinyírhatsz egy IC-t.

mezis

(#122044) toza válasza toza (#122042) üzenetére


toza
senior tag

jobb also sarok.. bocsanat...

mezis: koszonom. megprobalom..

ugy nezki hogy halott szegeny- logitec G27 kormany lapja...

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#122045) quailstorm válasza zsolti_20 (#122032) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#122046) zsolti_20 válasza quailstorm (#122045) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszönöm! :R
Közben vissza raktam a windows 7-et és sokkal gyorsabb vele a gép, plussz egyből minden driver felment automatikusan így ez marad.

(#122047) quailstorm válasza zsolti_20 (#122046) üzenetére


quailstorm
nagyúr

3100-hoz az való.
W10-hez ez a moddolt driver is inkább a kínlódás kategória. Még tini kölöknek elmegy, mert ráér, de nem életbiztosítás.
Inkább lőnöd kellene valami brand gépből származó VGA-t. HD6450 vagy NVS310. Akár 2-3k-ból kijön.

(#122048) mezis válasza toza (#122044) üzenetére


mezis
nagyúr

Nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy egy ilyen ellenállás lenne a hiba oka.

mezis

(#122049) ph2012


ph2012
senior tag

Vezeték nélküli fülhallgatót szeretnék mikrofonnal a laptophoz. Tudnátok ajánlani olcsóbbat?
Hadd kérdezzem, meddig működik bluetoothról? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#122050) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Van egy Ryzen 5 1500x-em, ballistix sport 2x8gb micron e die ramokkal. Eddig egy R9 270x-em volt mellettuk, amit csereltem egy RX580 8GB-ra. Az a bajom, hogy a proci meg volt huzva fix 3.8Ghz-re, illetve a memoria is 3466Mhz-re, ami full stabil volt az R9 mellett, viszont ahogy beraktam az RX580-at osszeomlott az egesz gep, bios resetelodott alapra, windows boot elszallt. Javitas utan megy a rendszer meg minden, viszont ha szeretnem vissza huzni a procit es a ramokat megint osszeomlik az egesz... Barkinak barmi tipp h mi lehet a problema?(Tap FSP Hyper 500 80+)
Koszi.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.