Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Kezdő vagyok válasza Lompos48 (#34750) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Hát ha nem hardver/kábel hiba,akkor megnyugodtam.
Mennyi idő után derül ki,hogy operációs rendszeres,vagy hardver gond volt?

(#34752) Ruszki válasza Kezdő vagyok (#34751) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ez egy jó kérdés!
Ha azóta nem tapasztalsz hasonlót akkor nem az volt!
Sajnos nem biztos,hogy lesz a hardveres/szoftveres bajnak előszele!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34753) tome.jr válasza Bogyó bá' (#34749) üzenetére


tome.jr
addikt

Pont ezt akarnám elkerülni :)

(#34754) Ruszki válasza tome.jr (#34753) üzenetére


Ruszki
senior tag

Feladatkezelőben nem fut valami ami esetleg gyanús lenne!?
Esetleg nézd meg az automatikus indításba nem e rak be valami gyanúsat!!
(Start menü->Futtatás->msconfig->Automatikus indítás)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34755) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Keresgéltem ma hogy mikor áll le teljesen Magyarországon az analóg földi sugárzás, de ahány oldal annyi féle időpontot találtam. Tud esetleg valaki biztos információval szolgálni hogy mikor állítják le teljesen az analóg sugárzást?

iPhone 13 Pro Max

(#34756) SOAD19 válasza Vakegérke (#34693) üzenetére


SOAD19
addikt

"Cicizni nem kell, nyugodtan felengedheted a kuplungpedált."

cicizni?! :DDD Ez mit is jelentene?! :DDD

Kuplung csúsztatás, mikor indulásnál felengedem, majd megtartom, mikor már elindult az autó, majd kis gáz, és lassan felengedem a kuplungot?

Amúgy, köszi persze! :)

[ Szerkesztve ]

(#34757) Phili válasza joecontra (#34702) üzenetére


Phili
tag

Megoldódott hdmi kábellel.Köszi.

(#34758) tome.jr válasza Ruszki (#34754) üzenetére


tome.jr
addikt

Kilőttem minden ismeretlen process-t, illetve az automatikus indítást is a végletekig lebutítottam de a helyzet változatlan.

(#34759) peter889 válasza spista222 (#34686) üzenetére


peter889
őstag


agressiv (#34684) és spista222!

Köszönöm az infókat, :R Megnéztem és tényleg rövid a menet. Kedden amúgy is megyek szám. gép boltba, ott majd veszek.
De mennyibe kerül 6 db. távtartó?

(Nehogy valami borsos áron felszámolják.)

[ Szerkesztve ]

(#34760) pocokxx válasza Kezdő vagyok (#34748) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hiba a kábelben akkor lehet, ha pl megszakad a másolás, vagy váratlanul megáll valami amit épp olvastál róla (pl film, vagy zene). Írónál kicsit macerásabb. Egyébként hasonló hibákra lehet következtetni, de ugye az lehet a dvdtől is...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#34761) spista222 válasza peter889 (#34759) üzenetére


spista222
addikt

Amennyit van pofájuk elkérni. :))

(#34762) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Eleg erdekes kerdes, de nagyon orulnek ha minnel elobb kapnek valaszt ra:
Hogy hivjak hivatalosan/angolul a kifutopalya elotti eros learamlast, ami tobb gepet is a foldbe dongolt a tortenelem soran?

(#34763) tikshow válasza PPatrik (#34762) üzenetére


tikshow
addikt

A Crosswind-re gondolsz?

(#34764) PPatrik válasza tikshow (#34763) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Nem kifejezetten erre gondolok, de azert koszi, ezt is leirom. :)
En kifejezetten arra gondolok, amikor a repulo kisebb-nagyobb viharban megy szepen, es egyszer csak a fontrol jovo rengeteg levego a foldbe nyomja. ( Ma mar a legjobb radarokkal kovetkeztetni lehet a helyzetere, de meg mindig nem pontosan, es van egy otletem/felkesz eszkozom, ami fixen megmondhatja hogy van-e ilyen, vagy akar barmi mas, pl a crosswind is.)

(#34765) tikshow válasza PPatrik (#34764) üzenetére


tikshow
addikt

Passz.

(#34766) McDog válasza PPatrik (#34762) üzenetére


McDog
aktív tag

Próbáld meg ITT

(#34767) PPatrik válasza McDog (#34766) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Ide nem angol tudas kell. Ennek van egy neve, meghozza eleg erdekes neve annyira emlekszek.

(#34768) juve600


juve600
nagyúr

üdv !

gtx 650 vagy hd 7770 ???
thx

(#34769) Lompos48 válasza PPatrik (#34767) üzenetére


Lompos48
nagyúr

gust of wind :F A crosswind egyértelműen a keresztszél.

[ Szerkesztve ]

(#34770) Arkennys


Arkennys
addikt

Üdv. Videokártya váltás lesz, és a gépben a processzor (A8 3870k) crossfire-ben a HD 6670-el tud maximum együttműködni. A kérdésem az lenne, hogy grafikai programok, 3d tervezés és néha játék szempontból nagyobb teljesítményt hogyan nyújtana? Egy jobbfajta HD 6670-el crossban, vagy egy grafikai maggal nem együttműködő, de magában HD 7770 es kártyával? (ennél erősebbre nincs pénzem, így kérek mindenkit, ezt a problémát fejtse ki ahelyett, hogy gyűjts még, stb :) )

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#34771) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

1 normális Office-t keresek. Olyan kell nekem, amiben ha csinálok grafikont, akkor tudok betenni neki külön hátteret. Letöltöttem a legújabbat, a 60 napos próbaverziót, 2013-as, de ott nem tudok betenni külön hátteret neki. Nekem a régi van meg, az Office 2000, abban sem lehet még képet betenni háttérnek. Próbáltam az online google docs-ban, de ott sem enged.
Tökéletes Nekem ingyenes próbaverzió, mert csak most, erre az 1 alkalomra kell.
Tudtok ajánlani 1 ilyen office-t? :U

(#34772) Belako


Belako
tag

Hola!

Adott egy Asus m4a79 dulexe és hozzá egy ocz flex pc9200 ram ahhoz, hogy 1150 menjen a ramom cs a következő értékeket kell beállítanom cl-rcd-pr-ras + feszkó értékek vagy egyébhez is hozzá kell nyúlnom?
Annyit akarok, hogy a ram ezen az órajelen guruljon mást nem akarok tuningolni.
Alapból autó mellett 1,8v 800mhz
A másíná: M4a79 deluxe, Ocz flex 2*2, Phenomx6 1055T, Asus 5770 plusz egyéb.
Apropó az alaplap tudja különösebb piszkálás nélkül az 1067-t ha erre állítom auto értékek mellett akkor 1070 2.02. volton fut de nem indul újra a gép. Ha a korábban írt dolgokhoz hozzányúlok akkor marad 800Mhz-en megy. Ezért gondolom, hogy valamit még állítani kell.
Valaki legyen kedves felvilágosítani hogy is megy ez a tuningolás.

B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#34773) Vakegérke válasza SOAD19 (#34756) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is nincs mit. :)

A nem kell cicizni annyit jelent, hogy nem kell vacakolni, nyugodtan felengedheted a pedált.

"Kuplung csúsztatás, mikor indulásnál felengedem, majd megtartom, mikor már elindult az autó, majd kis gáz, és lassan felengedem a kuplungot?"

Majdnem. Kis gáz, kuplungcsúsztatás, és amikor megmozdul az autó, kicsit több gáz, kuplungpedál lassú felengedése. Után már a gázpedál a nyerő a váltásig.
Megjegyzendő a csúsztatás után már csak kicsi hasznos útja van a pedálnak, a többi szükséges holtjáték.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34774) sgergi válasza PPatrik (#34767) üzenetére


sgergi
veterán

Magyarul indulási örvénynek hívják (starting vortex).

[ Szerkesztve ]

(#34775) PPatrik válasza sgergi (#34774) üzenetére


PPatrik
aktív tag

En a leszallasoknal levore gondoltam, de azert koszi!

(#34776) agressiv válasza forras2 (#34709) üzenetére


agressiv
addikt

A 3DMark 06 erősen megy a textúrázásra, mint a shaderekre, ezért jobb benne a régebbi kártya.

Hát még a borz.....

(#34777) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Hogy tudnám azt megváltoztatni win 7-en hogy indításkor ne a Tv legyen az alapértelmezett hangeszköz?
Mindig bekapcsoláskor állítgatnom kell ... rányomok mindig hogy "ez legyen az alapértelmezett", mármint a gép. De újraindítás után megint a Tv az.
HDMI-n van amúgy a TV, a gépnek meg sima 2.0-ás hangszórói vannak, tehát semmi extra.

Hogy tudnám megcsinálni, hogy a Pc hangfalai legyenek az alapértelmezettek?
Köszi előre is a segítséget!
Üdv: Dave :R

(#34778) agressiv válasza Reaper04 (#34777) üzenetére


agressiv
addikt

Tiltsd le a HDMI hangját.

Hát még a borz.....

(#34779) Reaper04 válasza agressiv (#34778) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Nem rossz ötlet... :)
Amikor meg Tv-n mószerolok, akkor meg engedélyezem és a hang mehet a Tv-re.
Hmm ... köszi! :R

(#34780) donjohnson


donjohnson
addikt

Sziasztok!
Milyen feltételek teljesülése esetén rajzolható egyfázisú helyettesítő vázlat? Mit értünk fázisimpedancián? (képlettel is megadható)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#34781) SOAD19 válasza Vakegérke (#34773) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! :)

(#34782) agressiv válasza donjohnson (#34780) üzenetére


agressiv
addikt

[link]

Hát még a borz.....

(#34783) marec1122 válasza McDog (#34705) üzenetére


marec1122
senior tag

nem adna rá lehetőséget ha nem lehetne

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34784) McDog válasza marec1122 (#34783) üzenetére


McDog
aktív tag

Éppen az hogy lehet, bármilyen bmp-t berakhatsz.

(#34785) Arkennys válasza Arkennys (#34770) üzenetére


Arkennys
addikt

Valaki előzőmre is felelne, ha nem jelent nagy gondot?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#34786) marec1122 válasza McDog (#34784) üzenetére


marec1122
senior tag

de mivel a 3d szöveg van kiválasztva annak csak a dizájnját kéne hogy megváltoztassa. lényegében a színezetét. nem más kép kell.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34787) McDog válasza marec1122 (#34786) üzenetére


McDog
aktív tag

Keress arra a szóra, hogy textura és ha csak JPG-ben van akkor konvertáld át BMP-be. ha valami fix elképzelésed van tégla, szivárvány vagy valami, akkor azt keresd a texturával. gyakorlatilag bármit meg tudsz így oldani, számítógépes grafikában is nagy segítség.

(#34788) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Lehet, hogy hülye kérdés, akkor sorry (Meg akkor is, ha van idevágó topik).
Szóval, az lenne a hatalmas kérdésem, hogy azok a tablet-ek, amiken van micro USB csatlakozó, az alkalmas lehet modemes mobilnet használatára? (persze micro USB-USB átalakítóval).
Köszönöm a választ előre is. :R

(#34789) choco01


choco01
addikt

Valaki Ubuntu Desktop 12.04..win 7 után raknám fel,nincs külön partícióm de megszeretném hogy maradjon a win7,és a partíción lévő cuccok..lehetséges?
Köszi?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#34790) Ruszki válasza choco01 (#34789) üzenetére


Ruszki
senior tag

Persze,hogy lehet!
De itt is van még leírás!
DE azért figyelj oda! :)

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34791) choco01 válasza Ruszki (#34790) üzenetére


choco01
addikt

Szóval ennek a segítségével? (wubi)[link]
köszönöm.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#34792) salgocomp


salgocomp
senior tag

Szép jó estét. Vannak ezek a "vicces" képek. Egy filmcímet tudna valaki mondani ? Napok óta meg akarom nézni, és nem ugrik be.

[ Szerkesztve ]

(#34793) Ruszki válasza salgocomp (#34792) üzenetére


Ruszki
senior tag

Film

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34794) salgocomp válasza Ruszki (#34793) üzenetére


salgocomp
senior tag

Köszönöm. Akkor a Simpsons után jön ez. :C

(#34795) marec1122 válasza McDog (#34787) üzenetére


marec1122
senior tag

na akkor most még1x. adott a 3d szöveg ami egy gyárilag beállított win7 képernyőkímélő.ennek a stílusát(színét)szeretném megváltoztatni.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#34796) fastleslie


fastleslie
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a prohardveren feltett hirdetéseket nem moderálja valaki? :F
Már szinte használhatatlan, mert kidob évek óta feltett hirdetéseket :K , amelyekre azóta sem néztek rá :Y , és keresni is nagyon nehéz, mert teli van quantum-lényekkel, akik minden városban ott vannak! :W
Nem tudom leszűkíteni pl. a keresést csak Debrecenre... :( (mert csak egy-két igazi debreceni van közöttük,,,)

(#34797) Ruszki válasza siebener (#34788) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát vannak fent a neten leírások de ahogy sok helyen írják root jog kell hozzá és általában ezek a stick-ek windows os-el vagy mac os-el kompatibilisek.
De azért hajrá!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34798) sgergi válasza fastleslie (#34796) üzenetére


sgergi
veterán

Az ilyen hirdetések jelenleg nincsenek moderálva, de az új Hardverapróval minden ilyesmi probléma meg fog szűnni, automatikusan záródni fognak a hirdetések x idő után, illetve a helyet is pontosabban lehet megadni.

[ Szerkesztve ]

(#34799) fastleslie válasza marec1122 (#34795) üzenetére


fastleslie
senior tag

Jobb klick az asztalon -> személyre szabás -> képernyőkímélő -> 3d szöveg -> beállítások ...és ott van minden, ha a színre mész, változtathatod azt is...

(#34800) fastleslie válasza sgergi (#34798) üzenetére


fastleslie
senior tag

Az jó lenne! :DD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.