Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) choco01 válasza Elvagyok (#34250) üzenetére


choco01
addikt

Szia,viszont kívánok!:) És itt kérdezz: [link]

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#34252) Elvagyok válasza choco01 (#34251) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm!! :R

Soha többé ...

(#34253) leslieke válasza Elvagyok (#34250) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34254) Elvagyok válasza leslieke (#34253) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Köszönöm Szépen,már firkáltam ide!!Azért Köszönöm Szépen!!! :R

Soha többé ...

(#34255) leslieke válasza Elvagyok (#34254) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most látom, hogy lassú voltam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34256) laci06


laci06
senior tag

Valaki esetleg erre tudja a választ?:)

Szerk: A ne egyesévelt nem üzeneteként, hanem címzettekként értem. Vagyis, hogy megoldható-e mondjuk az, hogy egyszerre 50 címzettel váltott privát üziim összességét töröljem...:)

[ Szerkesztve ]

(#34257) McDog válasza laci06 (#34256) üzenetére


McDog
aktív tag

Nézegettem, de nem oldható meg. :(

(#34258) 2csi


2csi
aktív tag

Hali!
Eltűnt a hang a számítógépemről!
Vannak tippek hogy miért?
Mindenhol fel van véve maxra a hangerő
Se a fejhallgatón, se a hangfalon se szól!
Amikor fölhúzom akkor ad egy hangot(mint ahogy mindig) de se zene se játékban semmi!
Ott is fel van véve minden!
Előre is köszi!

(#34259) lotus22i


lotus22i
csendes tag

Sziasztok!

Nemtom mennyire vág témába, de van egy Asus M2V alaplapom (AMD Sempron 3000 procival), és lehúztam róla a kis vezetékeket: Power sw, Reset sw, Speaker, HDD led ... szóval mindet. Fényképet is készitettem, mely alapján visszaraktam őket, de mégsem indul. Az indításkori pittyegés után kis szünettel egy hosszút, majd 3 rövidet pittyeg, és ennyi. Valakinek ötlete? Előre is köszönök minden hozzászólást.
Üdv.
Ervin

(#34260) HoaryFox válasza lotus22i (#34259) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Milyen BIOS van rajta? Ha rákeresel az adott BIOS-típusra akkor meg tudod keresni az adott BIOS hangjelzéseinek kódját és jelentését ;)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#34261) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Egy 1 terás Samsung HDD-t akarok letesztelni Dos alól, ezzel a progival:
ESTOOL 3.00g
[link]

Megoldható úgy, hogy Dos-os boot floppylemezre felmásolom a ESTOOL.EXE fájlt és arról boot-olna a gép?
Az üzletben mondták, nem fogadják el a Sentinel eredményt, csak a fentebb linkelt progit.

[ Szerkesztve ]

(#34262) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

A TV-n külső HDD-ről szoktam nézni full HD filmeket. Eddig FAT32 fájlrendszert használt a HDD, de a méretkorlát miatt szeretném NTFS-re formázni. Előreláthatólag működni fog majd a TV-vel az NTFS is? Nem tudom kipróbálni, mert másik városból viszek majd filmeket...

Szerk.: most látom formázásnál, hogy eddig is NTFS-ben volt :O De akkor miért nem tudok rátenni 4 GB-nál nagyobb fájlokat?

[ Szerkesztve ]

(#34263) kjani18 válasza 2csi (#34258) üzenetére


kjani18
őstag

Nincs lenémítva?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34264) Kommy válasza peter889 (#34261) üzenetére


Kommy
veterán

Ha a floppy-ról bebootol akkor működni fog ahogy szeretnéd.

(#34258) 2csi: szerintem átállítottad az alapértelmezett hangeszközt így, a főhangszórón nem szól.

[ Szerkesztve ]

(#34265) peter889 válasza Kommy (#34264) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a választ. :R

Még ezeket sürgősen tudnom kellene:
- Win XP-ből hogyan tudok MS-Dos módot elővarázsolni?
- Win XP-ből hogyan tudok Dos-os boot floppy lemezt készíteni?

(#34266) s3toraph válasza tikshow (#34207) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi, bár én nem találok ilyen beállítási lehetőséget!

Még kellene help, aki tud legyen olyan jó!

Tehát:
A felbontás kérdése javult, a 12.10_win7-win8_x64-es catalyst driver felrakása után van 1360x768, és 1366x768 is. A kép viszont életlen, kissé mosódott, lekerekítéseknél fűrészfogas. Ha magasabbra teszem, akkor is, mindet próbáltam, sőt még rosszabb, mindegy hogy 4:3 vagy 16:9 arányút választok. Valamint ezeknél van egy kis 3-4 centis fekete keret körben a kijelzőn, tehát nem tölti ki a képet rendesen.

1024x768-ban jó a kép, olyan mint a monitoron, a manualja is azt írja hogy ez a maximum felbontása, amit azért nem értek, mert ez egy 16:9 képarányú plazma TV. :F Pontos típusa itt. Leírásából hiányzik a 2 db HDMI.

Ezt nem írtam, de az oprsz. win7 ultimate x64.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#34267) csudri válasza tikshow (#34248) üzenetére


csudri
őstag

Megnéztem mi is pontosan ez a Notepad++. Sajnos ez nekem nem fog menni, ennyire nem értek az informatikához.

Arra gondoltam még, hogy az Excel meg tudja nyitni nekem a HTML doksikat, akkor csak valami makró kellene, ami átrakja az összesítő xls-be a kért cellákat. Ilyen makrókat csak Visual Basicben lehet írni (utoljára kb. 2001-ben használtam az egyetemen...) vagy van valami macro for dummies? :)

(#34268) pylon válasza peter889 (#34265) üzenetére


pylon
tag

- Win XP-ből hogyan tudok MS-Dos módot elővarázsolni?
ha arra gondolsz, hogy csak az MS-DOS induljon akkor sehogy
amikor indul az XP és nyomva tartod az F8-at akkor van "Csökkentett mód parancssorral" opció de ezután elindul az XP, megjelenik a háttér és kapsz egy parancssor ablakot de ez nem (MS-)DOS

- Win XP-ből hogyan tudok Dos-os boot floppy lemezt készíteni?
Sajátgép => jobb klikk a floppyra és formázás => rendszerlemez készítése pipáld be

[ Szerkesztve ]

(#34269) Kommy válasza s3toraph (#34266) üzenetére


Kommy
veterán

Sajnos a plazmák nem számítógéphez lettek tervezve főleg a régebbiek, ott tényleg 1024x768 a maximális felbontás a PC csatlakozón, nem véletlenül van az manual-ban.

(#34270) #71028224


#71028224
törölt tag

Sziasztok.
A mellékelt képemen,miért irja ki ezt az aida??? :O
A tápom nem bir többet,és ezért a vidikártya alapból lejebbbvette magát???? :( :( :( :( :(
Szerintetek?:O
Kép:

[ Szerkesztve ]

(#34271) Vakegérke válasza peter889 (#34265) üzenetére


Vakegérke
veterán

1. Start, Futtatás, cmd, ENTER.

2. Sajátgép-en dupla kattintás, hajlékonylemezen jobb klikk, Formázás, MS-DOS rendszerindító lemez létrehozása négyzetbe pipa, Indítás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34272) Kommy válasza #71028224 (#34270) üzenetére


Kommy
veterán

Azért, hogy kevesebbet fogyasszon a gép amikor nincs akkora teljesítményre szükség, alacsonyabb frekvencia, kisebb feszültség és máris jóval halkabb is a gép és kevesebbet is fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#34273) spista222 válasza #71028224 (#34270) üzenetére


spista222
addikt

Ha már AIDA64 akkor nézz be ide:
Megjelnítés->GPU->ATI PowerPlay(BIOS)
Itt látni fogod az összes alapértelmezett frekvenciákat köztük ezt az energiatakarékosat is és a teljes teljesítményűt is.

(#34274) s3toraph válasza Kommy (#34269) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem. Közben megnéztem, VGA csatin csak 1024x768-at enged mint maximumot (a kép így jó). De ezt továbbra sem értem, akkor miért nem 1024x576? Mert így két nagy szürke csík van a kijelző két szélén, mert ugye maga a panel 16:9 arányú. Hogy van ez? :F

Másik kérdésem, hogy ha HDMI-n felveszem 16:9 arányúra, pl. 1366x768 (filmezni csak teljes képernyőn kellene...), az okozhat-e bármiféle károsodást a készülékben, ha igen akkor rövid vagy hosszú távon? Vagy mehet nyugodtan?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#34275) #71028224 válasza spista222 (#34273) üzenetére


#71028224
törölt tag

Köszi Mindenki!
Lenne még 1 gondom:
Tegnap lefutattam rajta egy 3dmark11-et.
És,meglepődve láttam az eredményen:
Az energiatakarékos üzenmód órajeleit mutatja.
Szerintetek,az lehetséges,hogy nem érzékelte a kártya,hogy fölkéne pörögnie picit,és igy,alacsony frekvencián csinálta meg a tesztet???? :O

(#34276) sixpack89


sixpack89
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy nekem van egy LG optimus 350 telóm.
És mostanában olyat csinál,ha kapok SMS-t hogy többször küldi el nekem,ez valami memória hiba lehet vagy mi lehet a gond?

(#34277) spista222 válasza #71028224 (#34275) üzenetére


spista222
addikt

Ez kizárt, már ha youtube videót nézel akkor is átvált UVD-re ami más frekvencia. Természetesen ha kilépsz a játékból akkor egyből visszavált energiatakarékosra.
Próbáld ki hogy elindítasz egy játékot és akkor nézed meg hogy mennyin megy a kártya.
Erre legegyszerűbb ha GPU-z használsz mert az visszamenőleg is mutatja a frekvenciát a sensors fülön.

(#34278) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

A TV-n külső HDD-ről szoktam nézni full HD filmeket. Eddig FAT32 fájlrendszert használt a HDD, de a méretkorlát miatt szeretném NTFS-re formázni. Előreláthatólag működni fog majd a TV-vel az NTFS is? Nem tudom kipróbálni, mert másik városból viszek majd filmeket...

Szerk.: most látom formázásnál, hogy eddig is NTFS-ben volt. De akkor miért nem tudok rátenni 4 GB-nál nagyobb fájlokat?

[ Szerkesztve ]

(#34279) leslieke válasza Vodar (#34278) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Működni fog. Formázd újra a HDD-t.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34280) huntermati


huntermati
tag

Sziasztok.

Egy referencia HD6870 -hez képes egy Asus HD6870 Voltage Tweak mennyivel eszik többet?

Köszönöm a választ előre is :B

[ Szerkesztve ]

(#34281) szacsee válasza huntermati (#34280) üzenetére


szacsee
nagyúr

IDLE: max 3-4W
Load: 6-8W
Forrás.

(#34282) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek mi adhatta fel a szolgálatot a következő esetben:
A gépet készenléti állapotba rakták, egy éjszakára úgy maradt, majd kikapcsolták az elosztót amiből az áramellátása történik és azóta bekapcsoláskor nincs kép, a ventik forognak és kb ez a felállás. :)
Mi zajlik le ilyenkor egy sz.gépben, orvosolható a probléma pénztárcabarát módon?
Nem volt alkalmam még külön kipróbálni az alkatrészeket.

(#34283) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok, a mai nap a gépem teljesen megbolondult, olyan mintha átállították volna a nyelvet és a betűtípust. A windows magyar nyelven megy, de ha megnyitok egy böngészőt, egy mappát, mindenféle jelekkel akar velem kommunikálni. Kerestem valami átállítást a vezérlőpultban, de mivel jelek vannak, így abszolút nem jöttem rá semmire. Valaki tudna nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm.

KÉP

(#34284) Toxicano


Toxicano
tag

Üdv!

Mikor köttettük az internetet kértünk hozzá havi 2gigás sticket, amit most először használnék. Estére kell, mert nem lesz net ott, ahol a buli lesz! (nem kockulni, csak legyen zene, ami szem szájnak ingere :D) A probléma a következő:
Beletettem a sim kártyát, bedugtam, feltette a Net'n'Go Managert, meg is találja a hálózatot és utána kér felhasználónevet, jelszót és hozzáférési pont nevet. Na az micsoda? Szerződésben nem találom és fogalmam sincs, hogy mit kellene oda írnom. Invitel internet Telenoros sim kártya!

Előre is köszönöm a segítséget!

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#34285) Realradical válasza Toxicano (#34284) üzenetére


Realradical
őstag

Némi guglizás után esetleg:
invitel.mobilnet ?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34286) Toxicano válasza Realradical (#34285) üzenetére


Toxicano
tag

Hmm... most újra csatlakozni próbáltam és sikerült! :| nem kért semmit! Azért köszönöm! :C

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#34287) peter889 válasza pylon (#34268) üzenetére


peter889
őstag

pylon és (#34271) Vakegérke

Köszönöm a segítségetek! :R

[ Szerkesztve ]

(#34288) kjani18 válasza jorden06 (#34283) üzenetére


kjani18
őstag

Indításkor F8 és rendszervisszaállítás.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34289) kisspinyoo


kisspinyoo
tag

Sziasztok! Monopoly-n kívül tudtok valami PC-s társasjátékot ajánlani ? (családi jellegűt)

Tisztelet pénz hírnév!

(#34290) Norbi14


Norbi14
senior tag

Netes utalásnál ha másik bankba utalok akkor az mennyi pénzbe kerül?

(#34291) McDog válasza Norbi14 (#34290) üzenetére


McDog
aktív tag

Ez az illető bank díjszabásától függ szerintem.

(#34292) kisspinyoo válasza Norbi14 (#34290) üzenetére


kisspinyoo
tag

Minden banknak saját kondíciós listája van amiben minden fel van tüntetve :R

Tisztelet pénz hírnév!

(#34293) kjani18


kjani18
őstag

Egy 64Gb-s monitort hogy lehet 4 magosítani?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34294) Vakegérke válasza peter889 (#34287) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34295) kisspinyoo válasza kjani18 (#34293) üzenetére


kisspinyoo
tag

64GB-os monitort 4 magosítani ? :D Ez nekem új :D

Tisztelet pénz hírnév!

(#34296) Lompos48 válasza kjani18 (#34293) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:Y Tökmaggal... :))

(#34297) kisspinyoo válasza Lompos48 (#34296) üzenetére


kisspinyoo
tag

:DDD Boldog újévet :D
Szotyi meg bármi vető mag is jó lehet szerintem :D
Ezen azért besírtam!

Tisztelet pénz hírnév!

(#34298) andko123 válasza kjani18 (#34293) üzenetére


andko123
tag

Nagyon egyszerű, szilvamaggal a legkönnyebb.

(#34299) monosz


monosz
őstag

Üdv.
Azt kérdezném,hogy egy X64-es Win7 mennyi rendszer memóriát használ?
Ezt azért kérdezem,mert indításkor az összes program betöltése után,kb 1,5-1,7Gb ami foglalt a 12Gb-ból.
Monitoroztam a Mem használatot,úgy hogy elindítottam egy kicsomagolást,(rar) médiaplayer,netet,online zenelejátszást,ill.a Far cry3-at FHD maxon.
Ami meglepő volt,az hogy így sem ment a rendszer memória használat,2,5Gb főlé.
Ez normális?
Intel Burn test alatt,ha maxra teszem stress testet,akkor szépen megkajálja a 12 gigát.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#34300) Vakegérke válasza kjani18 (#34293) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha elég bátor vagy, atommaggal. Megoldod vele a tápellátást is. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.