Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Sub-ZeRo válasza moha21 (#5000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sűrített levegővel.

(#4992) staccato: De amúgy meg nem tudom miért nem cseréled le a másik tápot. Alapból van egy jobb, nagyobb telejsítményű. Kérdezés nélkül cserélném a helyedben.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5002) moha21 válasza Sub-ZeRo (#5001) üzenetére


moha21
addikt

Félreolvastam amit írtál, azt olvastam szedje ki a ventilátort a tápból.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5003) ch003067 válasza Busaf (#4980) üzenetére


ch003067
addikt

csak rakd be a szekrénybe, aztán nem fogod hallani :D

(#5004) Rimbri válasza Busaf (#4991) üzenetére


Rimbri
tag

Vegyél már egy normális vízhűtést aminek semmi hangja nem lesz :U

(#5005) spurika válasza ch003067 (#5003) üzenetére


spurika
senior tag

Volna egy kérdésem srácok.A szomszéd kis kölyök átjött ma hogy tegyek neki a gépére win 7-et.Ezzel nincs is gond csak amilyen lapja van ahoz szerintem nincsen driver ebben az op rendszerben.Tudtok esetleg segíteni?A lap gigabyte GA-7VT600

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#5006) Rimbri válasza spurika (#5005) üzenetére


Rimbri
tag

Nem kéne arra a gépre win7-t erőltetni. Jó lesz annak az XP is. Gondolom ram is alig van benne?

(#5007) CoolMan válasza spurika (#5005) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A giga oldalán nincs hozzá driver mert csak xp-t támogat sajnos még vista-t sem.
Esetleg ha van kedved kisérletezni akkor felteheted a Win7-et hátha talál hozzá drivert de kicsi rá az esély, vagy a gyártó (chipset, VGA, audió, lan) oldalán lehetne még kutakodni driver ügyben.

(#5008) harcikoca válasza Sub-ZeRo (#4976) üzenetére


harcikoca
senior tag

Na ezeket hol találom? :D amúgy nemtaláltam system volume informationt, és ezt a foglalt helyet amit írtam úgy néztem, hogy rejtett fileok megjelenítése bevoltak kapcsolva. Ja és a lomtár üres.

AMD+Ati powee'R

(#5009) spurika válasza Rimbri (#5006) üzenetére


spurika
senior tag

Hát 1,5 giga.Úgy tudom 2 kéne alapból,köszi a választ

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#5010) spurika válasza CoolMan (#5007) üzenetére


spurika
senior tag

Felraktam audio van most nézem a vga-t,de hogy mi lesz belőlle?De muszáj mert a kis kölyök nem érti meg hogy az övén miért nem lehet mikor a barátjáén meg az van :DD

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#5011) CoolMan válasza spurika (#5010) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Sok szerencsét hozzá és bizakodj, hogy legyenek driverek. :)

(#5012) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az normális, hogy egy 1TB-s winyóra ha felmásolok akkor a win7 általában ilyen 10-12mb/s közötti sebességeket mutat? Nem kéne ennek jóval többnek lennie?

(#5013) spurika válasza CoolMan (#5011) üzenetére


spurika
senior tag

Köszönöm.Ámen :DD

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#5014) harcikoca válasza Babetta-X (#5012) üzenetére


harcikoca
senior tag

Miről másolsz rá?

AMD+Ati powee'R

(#5015) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sikerült megtalálni a régi Asus k8v-x SE lap hangchipjének driverét.
Feltelepítettem, most már nincs áthúzva a jobb alsó sarokban a hang és már el tudom indítani a zeneszámokat is (eddig nem akarta elindítani a hang driver hiánya miatt).

Vezérlőpultban a hangeszközöknél is látszik hogy megy a zene , de mégsem akar megszólalni.
A hangszórók garantáltan jók, meg egy garantáltan működő fejhallgatóval is próbálkoztam, de egyszerűen nem akar szólni semmi :(((

Ja és a realtek hd audio managert sem látom sehol. ( erre gondolok , ez miért nem települt fel? )

Esetleg tudnátok segíteni, hogyan tudnám hangzásra bírni ezt a gépet?
Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#5016) spurika válasza DeathAdder (#5015) üzenetére


spurika
senior tag

Én pont ugyan ezzel szenvedtem most,és nekem fel volt cserélve a front és a hátsó jack eknek a kábele a lapon.Megcseréltem és átváltottam a hang beállításoknál.Nekem is mutatta hopgy megy a zene de sehol semmi.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#5017) DeathAdder válasza spurika (#5016) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az a probléma, hogy nekem nincsen sound beállításvezérlőm, hogy beállíthassam honnan szóljon.
Vagy ezt máshol is meg tudom nézni?

(#5018) spurika válasza DeathAdder (#5017) üzenetére


spurika
senior tag

Én win7 ről beszélek neked mi van fent?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#5019) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Jó volna, ha tudnátok valami okosat mondani nekem arra, amit most leírok, mert most kicsit tanácstalan lettem :(

A szitu a következő...
Van egy 500gigás, hordozható, Samsung külső vinyóm. Ma elkezdtem rá még pakolgatni ezt azt, mivel oprendszert szeretnék telepíteni, és néhány dolgot mentenék még előtte.
Ugyanekkor eszembe jutott, hogy kicsit rendet teszek rajta, a filmek kerüljenek a filmek mappába és így tovább. Azonban amikor egy film mappáját belemásoltam a nagy "Filmek" nevű mappába, onnantól a "Filmek" mappa megnyithatatlanná vált és ezzel a hibaüzenettel dob ki a WinXP: "a fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható". Leszaladtam, de csak egy másik WinXP-s gép volt itthon, amin meg tudtam nézni, azon is ugyanez a történet volt. Rákötöttem a TV-re amin szoktunk róla filmet nézni és már az sem nyitotta meg a mappát és üresnek titulálta. A vinyón jobb gombbal kattintva látszik, hogy a filmek tartalma még mindig foglalja a helyet, így nem veszett el, de mégsem tudok hozzáférni. A hibaellenőrzés elindul rajta, de nem tudja befejezni a vinfos. Egyébként egy másik mappa is ugyanígy járt, de az másképpen. Észrevettem, hogy nem tudok a vinyóról semmit sem törölni...meglepett nagyon a dolog. Azt írta ki, hogy írásvédett, vagy használatban van a fájl. Megnéztem és valóban írásvédett volt, de nem csak az, hanem MINDEN a külső vinyón. Fogtam és kiszedtem az írásvédelmet az adott másik mappáról, mire az is meghalt. Szerintem ennek a dolognak köszönhető az egész probléma.

Kérlek segítsetek, mert nem szeretném elveszíteni sem a fotóimat, sem a filmeket, amiket összeszedtem. :F

Hálás köszi! :R

Üdv!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5020) Babetta-X válasza harcikoca (#5014) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Egy 300GB-s winchesterről (satás)

(#5021) DeathAdder válasza spurika (#5018) üzenetére


DeathAdder
veterán

Win7 :)

(#5022) Realradical válasza GomezGTS (#5019) üzenetére


Realradical
őstag

Másik gépen kéne valamilyen adatmentő progival rámenni (GetDataBack). Semmi esetre se piszkáld a hdd-t, mert csak nagyobb bajt okozhatsz. HDD Sentinel mit ír a vinyóról? Van pár lehetőség mi történt:
- Fizikailag sérült a vinyó
- Ingadozó fesz miatt betojt az elektronika
- Nem szabályosan választottad le az írás után
- Valami egyéb

Ha eljutsz másik gépig mielőtt elkezdesz adatot menteni futtass meg egy vírusirtót a drive-ra, hogy mit mond.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5023) GomezGTS válasza Realradical (#5022) üzenetére


GomezGTS
tag

Köszi a tippet!

Most egy Win7es gépen van épp. Hibaellenőrzést futtatok rajta, ami hamarosan végez.

A vírusirtó szerint rendben van. Sentinel szerint minden oké. Fizikailag nem lehetett baja, mert nagyon vigyázok rá, nem pottyant le és ütődni sem ütődött neki semminek.

A következő dolgom az adatmentő progi lesz, amit javasoltál.
Csak ugye nekem fura, hogy másolás után egyből meghalt, ahogy lentebb leírtam. Kicsit nonszensz.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5024) Realradical válasza GomezGTS (#5023) üzenetére


Realradical
őstag

USB-s külső vinyó? Leválasztottad a másolás után vagy csak kirántottad?
A hibaellenőrzés pont olyan piszkálás amit írtam, hogy ne állj neki, mert nagyobb bajt is okozhat, ha "megjavít" valamit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5025) GomezGTS válasza Realradical (#5024) üzenetére


GomezGTS
tag

USB-s, igen.

Leválasztottam, ezt mindig le szoktam.

Hát, lehetséges, egyébként nem talált semmit, sőt belefagyott a hibakeresésbe.
Ezzel a dologgal sem lettem közelebb.

A progi nem látja a mappákat, sajna. :(

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5026) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Ide winchestert lehet olyan tokba rakni aminek sata vagy USB kimenete van? Az alaplapomon nincs ide csatlakozó, erre kéne valami megoldás, mert ilyen vinyó árak mellett beüzemelném a régi winchesterem. :)

(#5027) The DJ válasza Fehércápa (#5026) üzenetére


The DJ
addikt

Veszel egy külső racket, ami USB csatlakozóval rendelkezik, de tud IDE HDD-t is fogadni. Nekem is ilyen van, egyszer a SATA merevlemezem van benne, egyszer pedig a régi IDE csatolós.

Ilyesmi is tökéletesen megfelel: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5028) Realradical válasza GomezGTS (#5025) üzenetére


Realradical
őstag

Jól értem, a GDB teljesen üresnek látja a vinyódat scan után? Ha másoltad akkor az eredeti helyét minimum meg kéne találnia. Ha kivágtad és közben szállt el akkor lehetnek gondok, olyanba futottam már bele.
Ha mást nem a GDB a régi vinyódon esetleg vissza tudja állítani a törölt adatokat.

Itt esetleg többet tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5029) GomezGTS válasza Realradical (#5028) üzenetére


GomezGTS
tag

Nah, most az van, hogy már a mappák sem látszanak, amikre eddig azt lökte ki a win, hogy sérült,vagy blabla. A progi pirossal írott (egyébként nem látszódó) mappákat adott ki, amiben ott van az egyik elveszett mappám tartalmi (pont a kevésbé lényegesé), de visszaállítani nemtom, mert ahhoz lincensz kell...óáájee.
Leszedtem egyet, de a .reg-je nem működik. Isten se akarja, hogy jó napom lehessen... :W

Köszönöm a segítséged és a linket is!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5030) Zefír válasza Realradical (#4911) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi szépen!! A lejebb lévő linkeket megnézegetem,
Nem mintha bármit terveznék, csak szvsz ez egy érdekes téma :D
Minden informatikust érdekel valamien szinten a hackerkedés, másfelől ha jól tudom az embernek joga van a neten anonymnak lenni. NEM??

(#5031) vinikorn


vinikorn
aktív tag

USB 3.0-ás Hub-ot hogy lehet használni 2.0-ás csatlakozón?

(#5032) Kleypek


Kleypek
csendes tag

Hello!

Létezik olyan program, amivel meg lehet nézni, hogy mennyi időt volt már bekapcsolva a monitor?

(#5033) Fehércápa válasza The DJ (#5027) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Neked pontosan milyen van? A sima ide-sata átalakítóktól már félek, kétszer is megjártam velük, nem működtek.

(#5034) Realradical válasza Kleypek (#5032) üzenetére


Realradical
őstag

Nem tartom valószínűnek. Ahhoz, hogy lehetséges legyen egy ilyen progi írása kéne valami S.M.A.R.T -szerű adatgyűjtő réteg a monitorban ami tárolja az infót. Nem hallottam még ilyenről Persze attól még létezhet, megeshet, hogy egy szaki megcáfol hamarosan.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5035) Sub-ZeRo válasza harcikoca (#5008) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rejtett fájlokat engedélyezni kell, hogy lásd. Rendszer tulajdonságoknál megtalálod a virtuális memóriát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5036) The DJ válasza Fehércápa (#5033) üzenetére


The DJ
addikt

Nekem egy fém házas külső USB 2.0-s rack van, a márkáját már nem tudom megmondani, mert évek óta szétszedve használom a sűrű HDD cserék miatt, tehát kb van egy elektronika meg egy "talp" a HDD alatt. A fém burkolatot szerintem el is kevertem már. :)

Viszont sose volt vele bajom, van a SATA kábel mellé egy pici IDE kábel is, ha olyan merevlemezt akarok használni, akkor csak rádugom. Van hozzá molex - SATA tápcsati átalakító is, tehát a SATA merevlemezeket is könnyedén rá tudom pattintani.

Én a fentebb linkelt kis átalakító szettet is használtam nagyon sokáig, nem volt vele bajom soha.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5037) Fehércápa válasza The DJ (#5036) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Hm, nekem valami olyan lenne az ideális, amibe 2,5 ös és 3,5 ös ide is használható. A samsung SP1654N vajon 2,5ös vagy 3,5?

(#5038) The DJ válasza Fehércápa (#5037) üzenetére


The DJ
addikt

3,5"-os.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5039) moonguru válasza Kleypek (#5032) üzenetére


moonguru
őstag

A TV-kben általában benne van, a monitorokban kevésbé!

Hogy hol?

A szervizmenüben!

De mint írtam a monitorokban ritkán fordul elő!

A gép meg nem naplózza!

Monitor Guru!

(#5040) DJ WOKKY válasza Kleypek (#5032) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

van amelyik monitor a menüben kiírja, amennyiben ez nincs meg neked, akkor nincs más lehetőséged.

(#5041) Fehércápa válasza The DJ (#5038) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Jajdejó, azok a rackek drágábbak ... Köszi az infokat!

(#5042) harcikoca válasza Sub-ZeRo (#5035) üzenetére


harcikoca
senior tag

Nemtalálom :U

AMD+Ati powee'R

(#5043) Sub-ZeRo válasza harcikoca (#5042) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
[link]

Az elsó TC-nél van.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5044) harcikoca válasza Sub-ZeRo (#5043) üzenetére


harcikoca
senior tag

nekem így néz ki

AMD+Ati powee'R

(#5045) whited


whited
addikt

sziasztok
van 1 iphone 4 telefon, szeretném reboot-olni redsnow-val viszont tartom a power gombot meddig írja, utána mindkettőt 10mp-ig, aztán csak a vissza gombot de a végén nem ismeri fel a telefont :F mit csinálok rosszul?

(#5046) Babetta-X válasza Babetta-X (#5012) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Erre valaki? :DDD

(#5047) kenwood3 válasza Babetta-X (#5046) üzenetére


kenwood3
őstag

Attól függ, hogy miről másolsz rá!?

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#5048) Realradical válasza Babetta-X (#5046) üzenetére


Realradical
őstag

Attól függ honnan és hova másolsz. Ha 100Mbites hálózatról, vagy usb-ről nyomod az adatot vinyóra lehet normális. Az 1Tb-os hdd sem túl specifikus. (rpm, cache, sata1-3?)

szerk: egy fájl vagy sok kicsi stb...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5049) Kleypek válasza DJ WOKKY (#5040) üzenetére


Kleypek
csendes tag

Köszi a segítséget, de sajnos nem találtam ilyet a menüben. :(

(#5050) HollyBoni válasza whited (#5045) üzenetére


HollyBoni
veterán

Erre szerintem TUTI van külön topic!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.