Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) RootRulez válasza fess (#35600) üzenetére


RootRulez
félisten

Lehet a AHCI-t kéne kikapcsolni... :K

═════════════════════════════════════════

(#35602) Vakegérke válasza fess (#35600) üzenetére


Vakegérke
veterán

A BIOS felismeri a winyót? Ott kezdődik a baj, ha nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35603) agressiv válasza Potyka03 (#35597) üzenetére


agressiv
addikt

Nem, ahhoz spec hardver kell, vagy keverő. :)

Hát még a borz.....

(#35604) fess válasza Vakegérke (#35602) üzenetére


fess
őstag

Az fel.
Meglesem ezt a AHCI-t.

(#35605) fess válasza fess (#35604) üzenetére


fess
őstag

ez a lap elvileg nem támogatja. Más megoldás? Nincs valami driver,amit pendrive fel lehetne másolni?

(#35606) RootRulez válasza fess (#35605) üzenetére


RootRulez
félisten

Úgy is lehet, hogy IDE valami menüpont a BIOS-ban és a választható menüpontok nála (talán):
DISABLED
COMPATIBLE és
ENCHANCED vagy mi. :U

na és itt a compatible kell, szal lehet nincs odaírva, hogy AHCI vagy IDE, hanem a korábbi menüpontok...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#35607) fess válasza RootRulez (#35606) üzenetére


fess
őstag

Olyan van az IDE-n belül,hogy "onboard sata controller" ez enable,alatta,hogy "sata operation mode" "ide vagy raid" ha raidre álllítom,akkor eltűnik a winyó,mert alul kiírja,hogy IDE Master Atapi CDRom SataII 3-Hard Disk.
A lemezről már telepíttem SATA winyóra.

[ Szerkesztve ]

(#35608) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Valahogy sikerült a firefoxban megoldanom hogy lecseréltem a google-t, amikor elkezdek begépelni a fejlécbe egy webcímet ez kezdi el keresni: http://search.fastaddressbar.com .Ezt hogyan tudnám kinyírni? Kereső kezelésben nincs benne, programok eltávolításánál nincs ilyen. Böngészőt még nem indítottam újra.
Meg volt, nem segített.

Igazság szerint letöltöttem egy file-t (DFH download manager exe futtatásával jött le, ami nem települt csak leszedte azt ami meg volt neki adva) és akkor accept-ra kellett nyomni többször, én meg nem figyeltem eléggé :W és felment 1-2 progi is pluszban (valami optimizer nevű meg még vmi), amint észrevettem egyből uninstall-t kaptak (2 perc múlva), de ez nem jött le pedig leszedtem mindent ami felkerült, ill. kikapcsolni sem tudom... :O :O

Please help! Idegesítő! Google-t akarom vissza! :O

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#35609) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Üdv Urak !

Olyan progit tud valaki amivel fényképeket egybe lehet szedni ,hogy aztán a windows -nak háttérképként be lehessen rakni csomagként amit pl percenként vált a gép magától ?

Előre is köszi!

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#35610) ebegab92 válasza fess (#35607) üzenetére


ebegab92
senior tag

OnBoard SATA Controller legyen Enabled,a SATA Operation Mode pedig IDE.Maga alap nem támogatja az AHCI-t :F A RAID-nél több HDD adódik össze "eggyé" :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#35611) RootRulez válasza fess (#35607) üzenetére


RootRulez
félisten

A RAID az más, az nem kell. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#35612) fess válasza ebegab92 (#35610) üzenetére


fess
őstag

Úgy van beállítva,de kiírja telepítésnél,hogy nem észlel merevlemezt. Neten csak egy fórumot találtam ahol erről van szó,ott írták,hogy lehet nem támogatja a lap az AHCI-t.
Nah mind1,akkor megy rá Win 7,pendrive-ról,remélem az menni fog.

(#35613) McDog válasza jozefgucci1 (#35609) üzenetére


McDog
aktív tag

Wallpaper Master 2.16 erre szolgál.

(#35614) jozefgucci1 válasza McDog (#35613) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszönöm szépen :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#35615) s3toraph válasza s3toraph (#35608) üzenetére


s3toraph
senior tag

Browsetosave, justbrowse - ilyeneket rakott fel. Nos, ezekte leszedtem már ugye (csak 1-1 dll marad a program files-ban, amit nem enged törölni), de ez a vacak még mindíg aktív. Processzekben nincs ilyen nevű, sem pedig gyanús. Újraindítás is meg volt. Tartok tőle hogy rosszindulatú alkalmazás lesz! :((( Malwarebytes most scannel.

Szóval, járt már hasonlóan valaki? Ha igen, kérem ne tartsa magában, hogy szabadult meg tőle. :U

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#35616) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Adott egy weboldal, amit a gépemen, egyik böngésző se nyit meg, de másnál bejön. Mi lehet a gond? Próbáltam kikapcsolt vírusirtóval is.
Mit lehetne még megnézni?

Köszi!

(#35617) McDog válasza SOAD19 (#35616) üzenetére


McDog
aktív tag

Portable firefoxxal próbáltad?

(#35618) leslieke válasza SOAD19 (#35616) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tűzfal program? Abban is lehet tiltva az oldal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35619) regener válasza s3toraph (#35615) üzenetére


regener
veterán

Nézd meg a futó folyamatokat feladatkezelőbe és zárd be amiről biztos tudod, hogy nem kell.

Másik oldal: Unlocker 1.9.1
Felrakod majd a DLL-re jobbgomb: Unlocker -> "Mind feloldása" gomb majd törlöd az adott DLL-t.

(#35620) SOAD19 válasza McDog (#35617) üzenetére


SOAD19
addikt

Ezzel se jó, és kikapcsolt tűzfallal se. Érdekes, a gyakorikérdések oldalán is írják páran, hogy nekik se jön be az adott oldal. :F
Lehet a net szolgáltató blokkolná, ezt az adott oldalt?

(#35621) Kommy válasza SOAD19 (#35616) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem simán dns probléma, lehet ami a T-home-os neted van mostanában elég sokszor előfordul megfigyeléseim szerint, én azóta a google dns szerverit használom: 8.8.8.8 és 8.8.4.4

(#35622) SOAD19 válasza Kommy (#35621) üzenetére


SOAD19
addikt

Digi netem van... Mit tudnál tanácsolni, hogy próbáljam meg behozni az oldalt?

(#35623) leslieke válasza SOAD19 (#35622) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Digi net van nekem is. Mi az oldal címe? Megnézném, nálam megy-e.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35624) Kommy válasza SOAD19 (#35622) üzenetére


Kommy
veterán

Állítsd át a dns kiszolgálót és állítsd be a google-ét [link]

(#35625) SOAD19 válasza Kommy (#35624) üzenetére


SOAD19
addikt

Ip cím automatikus kérése, és alatta a DNS kiszolgáló résznél elsődleges, és másodlagoshoz írjam be, amiket írtál? :F

(#35626) Kommy válasza SOAD19 (#35625) üzenetére


Kommy
veterán

igen
8.8.8.8
8.8.4.4

[ Szerkesztve ]

(#35627) SOAD19 válasza Kommy (#35626) üzenetére


SOAD19
addikt

Rendben, megnézem!

Köszi!

(#35628) SOAD19 válasza SOAD19 (#35627) üzenetére


SOAD19
addikt

Így se jó, ha van még valami ötlet, azt szívesen fogadom. Holnap megnézném, de most nyugovóra térek.

Köszi az eddigieket is! :)

(#35629) McDog válasza SOAD19 (#35628) üzenetére


McDog
aktív tag

Végül is melyik ez az oldal? Milyen böngésződ van?

(#35630) Zoll21


Zoll21
tag

Problémám megoldava cmos clear segített. :C :C :C :R :R :R

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#35631) Winne


Winne
nagyúr

Hol találhatnék a Weeds című sorozat 8 évadjának 8-13. részeihez magyar feliratot? Nem értem miért hagyták abba a 7. résznél a feliratkészítők.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35632) tikshow válasza Winne (#35631) üzenetére


tikshow
addikt

(#35633) leslieke válasza Winne (#35631) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35634) Winne válasza tikshow (#35632) üzenetére


Winne
nagyúr

Hálás köszönetem. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35635) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Tápot (nem kukoricát :N )szeretnék hazavinni repülőn. Kézipoggyászba vagy nagy csomagba rakjam? A nagy csomagot lehet szétbuherják a jelenlétem nélkül ha valami gyanusat látnak benne. A kézipoggyászt ki tudják velem nyittatni, és lehet ott marasztalják. Valaki járt már hasonló cipőben?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#35636) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Szeretnék egy kis segítséget kérni.Újrahúztan a vinyóm és ahogy raknám fel az összetevőket,kiírja a gépem hogy a "Windows Installer vagy nincs telepítve vagy helytelenül lett telepítve.Mi a megoldás? :R

Soha többé ...

(#35637) RootRulez válasza Elvagyok (#35636) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez most azt jelentené, hogy újratelepítetted a Windowst, telepítenéd a programokat és nem tudod. Vagy azt, hogy telepítenéd a windowst és azt nem tudod?

═════════════════════════════════════════

(#35638) s3toraph válasza regener (#35619) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia! Az meg volt, ott semmi nem volt hasonló vagy más gyanús néven, mindent kipróbáltma már, amit csak tudok meg szoktunk kapásból. Malwarebytes talált valamit a windows mappában, azon belül már nem tudom pontosan hol és mit (ha jól emlkszem adware/spyware volt), azt töröltettem, de ezután is megmaradt mint kereső a címsor helyén, sőt IE, chrome és opera is alap keresőnek átállt rá. :Y :(( Megoldás az volt, hogy átállítottam bennük az alapértelmezett keresőt másra, majd töröltem/eltávolítottam ezt a mocsadékot. Ez firefoxnál nem működött. Security essential nem talált semmit. :((( Végül visszaálltam 2 nappal ezelőtti visszaállítási pontra. Ez megoldotta. Most minden böngésző jó, eltakarodott belőlük, ill a két mappát is le tudtam törölni amiben ott hagyott 1-1 dll-t a két másik progi uninstall után. Annyi negatívum maradt, hogy a firefoxhoz le kellett szedni a google kis ablakos keresőt jobb felülre külön, mert az kinyíródott/eltűnt, valamint, ha beírok valamit a címsor helyére akkor most nem kezdi googlizni, hanem csak nem találja az oldalt és kész, mert nem keres, csak lépne rá. Ennyi baj legyen, majd egy firefox reinstall remélem megoldja, mert azért az csak kényelmesebb/hatékonyabb volt hogy nem kellett átkattingatni a keresőablakba jobbra. :U

Tippet köszönöm, ez az unlocker még jól jöhet később! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#35639) Elvagyok válasza RootRulez (#35637) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Az első a felsorolásban.Leformáztam a vinyót,újra telepítettem a Windowst és vannak programok ahol kiírja az előbbi szöveget.Nem engedi sem a Winzip-et,sem a Java-t telepíteni.Teendő?Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#35640) RootRulez válasza Elvagyok (#35639) üzenetére


RootRulez
félisten

XP? Akkor tedd fel külön a Windows Installer-t, hátha annyi a gondja. Ha újabb oprendszer, akkor nem tom mi lehet... :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#35641) Elvagyok válasza RootRulez (#35640) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Az furcsa hogy idáig akárhányszor húztam újra a Windowst,nem volt ilyen probléma.Lehet hogy megint Formáznom kell és telepíthetek mindent megint? :R

Soha többé ...

(#35642) attiati


attiati
veterán

teljes tanácstalanság:

Új gép összerakva, bekapcs. gomb megnyom, gép kussol, meg se mozdul :(
Bármilyen bagatell ötletet szívesen fogadok. (konfig legalul)

Amit tudok:
1. tápon nincs lekapcsológomb, az nem lehet a gond (chicony hipro 430W, régi, jó beles)
2. atx 12V 8 pines csatlakozóra a táp 6 pines csatija rádugva
3. atx 24 pines csatlakozóra a táp 20 pines csatija rágdugva
4. ram, cpu, gpu, hdd elvileg jól csatlakozik
5. front panel helyes rácsatlakoztatásában nem vagyok biztos, de gondolom ettől még bekapcsolna a gép az alaplapon levő power gomb megnyomására (?)

:F :R

lap: ASRock FM2A85X Extreme4
cpu: athlon II x4 750k
gpu: sapphire vapor-x 7770
ram: Kingston HyperX LoVo kit CL9 XMP (2x4GB) KHX1600C9D3LK2/8GX 8 GB DDR3 1600 MHz
hdd: samsung T3 1GB
táp: chicony hipro 430W (régi, jó beles)

[ Szerkesztve ]

(#35643) attiati válasza attiati (#35642) üzenetére


attiati
veterán

megoldódott, 4 pines kellett volna rá

(#35644) agressiv válasza attiati (#35643) üzenetére


agressiv
addikt

Az atx csatlakozonak mas a polaritasa igy rovidzarat kotottel ra azert nem indut.

Hát még a borz.....

(#35645) pocokxx válasza Zoll21 (#35595) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

BIOS resettel elindul? (Áramtalanít, majd elem ki és vissza). Lehet, hogy csak eddig működött hibátlanul a negyedik mag...

(#35596) koxo: Szerintem egyszerre felvenni nm lehet. MAx után egymásra rakni pl .Audacity-vel.

(#35599) Elvagyok:
A DwHelper nem csak add-on ként létezik?

(#35600) fess: Hát talán úgy, hogy nLite-tal integrálód a telepítőbe:
[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35646) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok !

Adott egy szinte új netbook (kb 2 hónapos), ami oylkor a következő kódú BSoD produkálja: 0x00000000F4.

Egyszer játék alatt, egyszer pedig egy egyszerű zenehallgatás közben jött elő a hiba. MemTest /HDSentinel nem hozott hibát. A driverekkel lehet valami gubanc? Mindent a gyártó honlapjáról tettem fel, és nem rögtön az elindulásnál (mármint hang vagy videó elindulásnál) jön a hiba. Túlmelegedés? Zenehallgatás közben...?
(u.i.:Nem az enyém a netbook, és most már el is vitték...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35647) penge111


penge111
addikt

Azt szeretném megkérdezni, ha egy online MMo-t szeretnék eladni a hozzátartozó accal, azt hogyan tehetem meg? Mert a játék prohardveres topickjába írtam, hogy van eladó accom és instant bant kaptam 12 órára. Szóval ha a hardverapró/szoftver/pc rovatba beírom, hogy eladó az x y játékhoz az accom, akkor azért is ban jár? Vagy mi a rendes formája itt egy MMO acc eladásának? Használt accról van szó! Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#35648) Kommy válasza penge111 (#35647) üzenetére


Kommy
veterán

Nem lehet ezeket eladni, benne is van az alapelvekben.

(#35649) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, van arra mód, hogy win7 alatt a PgUp, PgDn gombokat átmappeljem browser back/forward funkcióra?

(#35650) penge111


penge111
addikt

És csak ha annyit írok ki a hírdetésbe, hogy a játék dvd-je eladó? És a többit privátba rendezem vele, tehát a hirdetésben nem szerepel semmi sértő, hogy használt accot árulok.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.