Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) Fecogame


Fecogame
veterán

Hátha így hamarabb lesz megoldás...

Office 2010 segítség kellene :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34152) sasa311


sasa311
veterán

Arra milyen lehetőségek vannak, hogyha van egy Win7 a gépemen és szeretnék mellé egy WinXP-t telepíteni - de csak "virtuálisan"? Vagyis a Win7-ből elindítok valamit, ami szimuált környezetet hoz létre és egy teljes értékű winXP-t tudnék futtatni (saját driverekkel!)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#34153) Qru válasza sasa311 (#34152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#34154) kjani18 válasza sasa311 (#34152) üzenetére


kjani18
őstag

Pl. ez

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34155) sasa311


sasa311
veterán

Köszi srácok! :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#34156) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy gmail-es fióknál hogyan tudom azt megoldani, hogyha rászűrök valamire, akkor az összes szűrt mailt egyszerre ki tudjam jelölni, és ki tudjam törölni?

Pl. évek óta jön napi szinten egy körlevél. Akkor hogyan tudom azt elérni, hogyha rászűrök a küldőre, akkor ne csak 20-asával mutassa, és tudjam törölni a leveleket, hanem egyszerre tudjam azt a több száz levelet törölni?

Nyilván olyan megoldás is jó lenne, ha azt meg tudnám oldani, hogy csinálok az attól a küldőtől jövő leveleknek egy külön mappát, majd azt egy az egyben törlöm, de egyelőre még ezt sem sikerült megoldanom.

Köszönöm a segítséget!

(#34157) Fecogame válasza laci06 (#34156) üzenetére


Fecogame
veterán

Csinálj neki egy szűrőt ( konfiguráld jól! ), és küldd egyből a szemétbe. Így nem kell utólag törölgetni. Én is így csinálom :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34158) imi0120


imi0120
csendes tag

sziasztok valaki aki nálam ügyesebb meg tudná mondani sli-be csatolás után miért a nagy fps ingadozás,hogyan orvosolható ez a probléma mert kicsit idegesítő a 30-120 ig ugráló fps gtx 295 ről van szó egy kártya esetén 50-80 ez az érték crisys2 ultra beállítás dx10 v-sink ki.köszi a segítséget:)

(#34159) Fecogame válasza imi0120 (#34158) üzenetére


Fecogame
veterán

Physx-et feltelepítetted/bekapcsoltad?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34160) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Tegnap nem teljesen egyértelműen tettem fel a kérdésemet.
Tehát azt szeretném kérdezni,hogy töredezettség mentesítő program(piriform defraggler) és utorrent egyidejű futtatása(mert sajnos így sikerült)okozhat-e valamiféle hardveres,operációs rendszeres,vagy program vagy bármilyen károsodást a gépben?

Sub-ZeRo:köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#34161) Sub-ZeRo válasza Kezdő vagyok (#34160) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34162) localhost válasza Kezdő vagyok (#34160) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, nem okoz bajt, de ne csináld ettől függetlenül se. :C
JAVASLATOK szerint amíg a töredezettségmentesítés fut, ne futtassunk más programokat, amik a lemezre írnak és olvasnak (böngészőt sem)
Gondold el, miközben te megpróbálsz rendet rakni a szobádban valaki folyamatosan ki/behord bizonyos dolgokat közben.... hatékony ez így ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34163) Kezdő vagyok válasza localhost (#34162) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem és oké,köszi! :R

(#34164) imi0120 válasza Fecogame (#34159) üzenetére


imi0120
csendes tag

az nvidia control panel azt írja minden működik és jó

(#34165) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Egy gyors kérdés : PC - Firefox - Android - Play áruház - felmegyek- letöltök valamit a telóra - lejön-feltelepül.
Kérdésem : hogyan lehetne a letöltött alkalmazást a számítógépre azonnal ,egy körben *.apk formátumban lementeni ?
Az nyögvenyelős,hogy a telefonon van egy apps converter és lementem vele ,majd visszamásolom a számítógépre. Van olyan megoldás ,hogy rögtön a sz.gép vinyójára töltődik le *.apk formátumban ?
Köszi.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#34166) laci06 válasza Fecogame (#34157) üzenetére


laci06
senior tag

Egyelőre csak csináltam pár szűrőt, és törölgettem őket. De így is közel 4000 levéltől szabadultam meg...:)
Köszi!:)

(#34167) gamer187 válasza laci06 (#34166) üzenetére


gamer187
tag

k

[ Szerkesztve ]

(#34168) gamer187


gamer187
tag

XBOX 360 250GB SLIM LT+3.0-val ha fel megyek LIVE-ra, és bannolnak akkor tudok játszani tovább offline az írt játékokkal csak a live lehetőség száll el örökre vagy a flash-t is bántja?

(#34169) Atti1112 válasza gamer187 (#34168) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Csak a LIVE-ról bannolnak,flash marad.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#34170) gamer187 válasza Atti1112 (#34169) üzenetére


gamer187
tag

amikor be dúgom a net kábelt frissíteni akar vmit, viszont a dash a legújabb, ezt merjem engedélyezni vagy nem? mi lehet ez az up?

(#34171) Kloden válasza wmati (#34147) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi de éppen ez az amit nem lehet.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#34172) wmati válasza Kloden (#34171) üzenetére


wmati
addikt

Alaplap típusa után ki lehet deríteni milyen videó kártya való bele PCI Express vagy Agp, alaplap típusát megtudod nézni everest ultimate editional az hogy most milyen van benne (alaplapi integrált vagy nem ) benézel a gép mögé és ha a vga csatlakozó ott fönt a többi csatlakozó mellet akkor az integrált

(#34173) #71028224


#71028224
törölt tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
A játékok nagy részénél (BF3, GTA IV, Witcher 2, Far Cry 3, ....stb) kb 10-20 perc után elfeketedik a képernyő,és kiirja: no signal.

VISZONT nagyon trükkös a gép,mert a funmark +cpu stressteszt is ment együtt,és akkor nem adta ki ezt a problémát.
GPU és CPU is 100%on ment,és ugy nem adta ki a azt a képernyőt,csak játékoknál.
Van valami tippetek hogy hol keresgéljem a probléma megoldását? (VGA, alaplap, táp???)
Előre is köszi.

(#34174) Boxi88 válasza #71028224 (#34173) üzenetére


Boxi88
őstag

Első körben csak egy driver cserét javasolnék.

Amúgy a gép megy tovább, csak nincs kép, vagy le is áll (esetleg újraindul)?

(#34175) Budinszki


Budinszki
tag

Sziasztok .
Tudna valaki segíteni hogy van egy ilyen laptopom : gericom supersonic pci e
és elvileg ilyen proci található benne : amd turion(tm) 64 mobile technology ml-32 800Mhz
Szeretném bővíteni de nem tudom hogy keressek rá és hogymekkorát ismer fel , és hogy ez a fix fajtája e .

(#34176) #71028224 válasza Boxi88 (#34174) üzenetére


#71028224
törölt tag

A gép megy tovább, egyszerűen csak a monitor felé nincs jel. Ha újraindítást csinálok, utána mintha misem történt volna mindaddig amíg el nem kezdek újból játszani.
Annyi még hogy az újraindítás sem mindig működik. Valamikor csak a táp lekapcsolásával sikerül életet lehelni a vasba.... :U

(#34177) kjani18 válasza Budinszki (#34175) üzenetére


kjani18
őstag

Elméletileg ennek el kell mennie benne.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34178) Budinszki válasza kjani18 (#34177) üzenetére


Budinszki
tag

Köszi szépen a választ , a foglalata ugyan az ? Esetleg nem tudod h hol lehet venni ?

(#34179) kjani18 válasza Budinszki (#34178) üzenetére


kjani18
őstag

A linkelt oldal szerint igen, nem tudom kapható -e, de alul találsz még több fajtát ami jó bele (AMD Turion 64 Mobile technology family, Socket 754) , hátha valamelyik hozzáférhető valaki árulja...
Próba nélkül ne vedd meg!!!!!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34180) Budinszki válasza kjani18 (#34179) üzenetére


Budinszki
tag

Köszönöm szépen a segítséget :) Szétnézek
Boldog újévet előrre is :)

(#34181) kjani18 válasza Budinszki (#34180) üzenetére


kjani18
őstag

BUÉK :R

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34182) alex devil válasza Vakegérke (#33442) üzenetére


alex devil
senior tag

Az alaplapi driver már megvolt. Kerestem a neten egy régebbi hangkártya drivert és azzal sikerült. Nem tudom, hogy a lemezessel és a legújabbal mi baja volt :)

S23

(#34183) Krisz79


Krisz79
őstag

Vác esetleg környékéről lenne-e szaki aki megpróbálna Nekem segiteni 1 pen-drive-ra visszaforrasztani
a 4 lábat?
Ugyanis a szék győzött.
90fokba sikerült neki kiforditani.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#34184) Vakegérke válasza #71028224 (#34176) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én a helyedben megmozgatnám a kártyát. Talán csak rosszul érintkezik valamelyik láb. Esetleg kiszedhetnéd, tiszta alkohollal áttörölhetnéd az érintkezőket, azonnal visszadugni, rögtön kihúzni, áttörölgetni az érintkezőket, újra alkoholos kezelés, és megvárni, míg elpárolog az alkohol. Egy kevés pénzt és némi időt megér a dolog.

alex devil: Működik? Igen. Akkor hurrá! Jól dugd el a régi-új drivert, hátha kell máskor. ;)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34185) Elvagyok válasza pinnacle (#34149) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm!! :R

Soha többé ...

(#34186) Elvagyok válasza kjani18 (#34150) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm a Segítséget!! :R

Soha többé ...

(#34187) #71028224 válasza Vakegérke (#34184) üzenetére


#71028224
törölt tag

Köszi a tippet, megpróbálom.

Ezek szerint Te is a VGA-ra gyanakszol?

(#34188) Vakegérke válasza #71028224 (#34187) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kapaszkodj, mondok vadabb megoldást.
Egy haver küzdött VGA rakoncátlankodással, engem hívott, hogy segítsek. Kiszedtem a kártyát, a havert meg kiküldtem a hűtőhöz, hogy hozza be a sört, amit ígért.
Nem látta, így megtehettem. Megnyálazott ujjammal húztam át az érintkezőket, zsebkendővel megtörölgettem. Két akció elég volt, már nem hagyott nyomot a dzsuva a zsebkendőmön.
Érkezett a sör, dumcsiztunk, aztán mikor már biztos voltam a száradásban, visszadugtam a kártyát.
Totális siker. Azóta én vagyok a mágus, aki szemmel gyógyítja a gépet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34189) #71028224 válasza Vakegérke (#34188) üzenetére


#71028224
törölt tag

:DDD
Annyi azért hozzátartozik a történetemhez, hogy a gép most lett véve Karácsonyra, az alkatrészek vadonat újak, így ezért sem gondoltam arra hogy esetleg a por, vagy valami szennyeződés gátolná a normális működését.
Persze ettől még lehet hogy valamiféle érintkezési probléma áll minden mögött.....

[ Szerkesztve ]

(#34190) total90


total90
veterán

Hi!

2 SSD van a gépemben, egyiken a rendszer+telepített programok, másikon minden egyéb (film, zene, dokumentumok, képek...) és ma 2-3x kikapcsoltam a gépet és minden alkalommal a másodlagos SSD-t akarta indítani, minden esetben a BIOS-ban vissza kellett állítanom a helyes sorrendet.
Először az elemre gyanakodtam, kicseréltem, de azután sem lett jó. Kábeleket cseréltem, másik csatlakozóra tettem az alaplapon, de így is, ha kikapcsolom és újra be, akkor a másodlagos SSD-a akarja indítani.
HDD Sentinel szerint semmi baja egyik SSD-nek sem.

Ötletek a probléma megoldására?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34191) wmati válasza total90 (#34190) üzenetére


wmati
addikt

Másodlagos ssd kiüríted és leformázod utána :F

(#34192) total90 válasza wmati (#34191) üzenetére


total90
veterán

Azt nem, mert tele van anyaggal... de lementem külső HDD-re és megpróbálom. Kösz a tippet.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34193) szeva000 válasza total90 (#34190) üzenetére


szeva000
addikt

ez pedig nagyon bios probléma gyanús.A boot csakis ott határozható.Frissíts egy újabbra....ha van.

(#34194) total90 válasza szeva000 (#34193) üzenetére


total90
veterán

Legújabb van fent, egyébként másik SSD formázása sem segített :W
Szóval, akkor, hogyan tovább? :O

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34195) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan megoldás,hogy 1 számítógépet 2 külön álló gépként használjak?

Arra gondolok,hogy 2 munka állomást szeretnék,külön asztallal,saját egérrel és billentyűzettel!

Mintha 2 külön álló gépem lenne!

Minden megoldás érdekel! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#34196) Qru válasza total90 (#34194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cseréld fel a két sata portot. Amin most a másodlagos van arra kösd az elsődeleges ssd-t.

#nincsbennetarcsi

(#34197) total90 válasza Qru (#34196) üzenetére


total90
veterán

Ez megvolt, minden portot kipróbáltam már...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34198) szeva000 válasza total90 (#34194) üzenetére


szeva000
addikt

Mikor visszaáll a boot más is visszaáll a biosban vagy csak maga az SSD-nél van gond?
Ha csak az áll vissza,lehet át kellene cserélni a 2sata kábelt...persze attól még a bios valamiért hibás,mert a beállított bootot nem szabadna elfelejteni....Esetleg nem lehetséges,hogy később ismeri fel a rendszer ssd-d vagy nem is látja olyankor és ezért akar bootolni a másikról?
jaaah,látom..sata port csere volt már....nah egyre érdekesebb :)...fogadni merek hogy valami istenverte asus vagy gagyibájt a lap :D

[ Szerkesztve ]

(#34199) total90 válasza szeva000 (#34198) üzenetére


total90
veterán

Csak az SSD szarik, de a gép nem új már, régóta használom, csak úgy egyik napról a másikra jött a probléma, szóval azért is nem értem.
Lehet holnap benézek Asus szervizbe, hátha mondanak valamit ha nem jutok előre a problémával.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34200) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!
Lenne egy ilyen probléma:
adott egy internetkapcsolat,(ezzel volt valami kaka, de javították), az új wifis tp link rúter, 841 n , nem hajandó működni. Wifi jelet csak a samsung telefon látja, a két laptop nem. kövzetlenül bedugva van internetkapcsolat.

a régi rúteres felállással sem hajlandó működni.
reset már volt rajta, de nem segített.

valakinek ötlet?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.