Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) BénaNyurga válasza tajati (#40999) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

mihez kéne a driver milyen videó szörnyeteg van benne ? bocs most kicsit fáradt vagyok nincs kedvem kikeresgélni esetleg driver geniussal próbáltál már hozzá drivert keresni ?

(#41002) tajati


tajati
aktív tag

alap integrált hd 3000 :D

de már kezdem únni inkább újra gyúrom a rendszert :DDD

(#41003) BénaNyurga válasza tajati (#41002) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Hajrá hajrá :) egy próbát még megér ez a kis progi sokszor húzott már ki a trutyiból :)
utána reinstall és ha akkor se megy akkor kell gondolkodóba esni :U

(#41004) GNorbi


GNorbi
tag

Sziasztok!

Ezekhez keresek drivert:
VGA: Ati Mobility Radeon 9000 (M9)
Wlan: Intel Pro/Wireless LAN 2100 3B MiniPCI Adapter
Audio: Intel 82801DBM ICH4-M - AC'97 Audio Controller [A-1]

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv! :))

(#41005) BénaNyurga válasza GNorbi (#41004) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

neked is tudom tanácsolni a driver geniust :D én vagyok a reklám arcuk na jó nem!
Persze csak akkor ha net már van :R

(#41006) GNorbi válasza BénaNyurga (#41005) üzenetére


GNorbi
tag

Sajna nincs net! :(( és ez a gép őskövület és sehol semmit nem találok rá és az ideg megesz már, ezért kértem tőletek segítséget! :( :))

(#41011) BénaNyurga válasza GNorbi (#41004) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

(#41012) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

BénaNyurga és Outlander lesz szíves az egymással való problémáját ne itt intézze!

Outlander: ha szerinted nem jó, akkor mondj jobbat, vagy segíts, ne a segítő szándékú hsz-be köss bele!

Köszi! :R

Everybody lies.

(#41013) BénaNyurga válasza Barthezz2 (#41012) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Igen uram úgy lesz priviben is zártam ezt az eszmecserét :R És elnézést kérek mindenkitől a kirohanásomért :R

(#41014) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Win8-am van, tudok netezni, de a programok maguktól nem tudtak csatlakozni az internethez. Ilyen pl. az MSI AB, vagy az LG Mobile Tool. Tűzfal, vírusírtó kikapcsolva, rendszergazdaként indítva.

(#41015) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, nemrég frissítettem iexpolorer 10-re, és valamiért kikapcsolta a felkeresett weboldalak címeinek kiegészítését a webcím-sorban. Nagyon idegesítő mindig újra beirkálni végig, hogy freemail.hu, prohardver.hu, stb, de sehogy sem jut eszembe, hol kellene ezt a szolgáltatását beállítani, az sem ugrik be, hogy egyáltalán mi a pontos neve ennek :W
Ki tudna valaki segíteni esetleg? :U
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#41016) freaghill


freaghill
őstag

Lenne egyik ismerősömnek lenne egy ilyen problémája:

Amikor Skype-on hívják és fel akarja venni, akkor ledobja őt, mintha elutasítaná. Ugyanez ha ő akar hívni, és írnia kell.

Mi lehet a baj/megoldás?

(#41017) wmati


wmati
addikt

Milyen programmal lehet megváltoztatni mikrofon hangját és ezt élőbe adni ?

(#41018) mézespálinka válasza BénaNyurga (#40284) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Ismét én :( (a gép jobb játék, tehát terhelés alatt fagy. utolsó kép látszik, utolsó hang hallatszik reset gomb sem működik). Ugye szervíz azt mondta, hogy semmi baj. De ahogy írtam ugyan úgy fagyott szervíz után is. Egyik ismerősöm elhozta az i3/i5-as konfigját. Cserélgettük a dolgokat, az ő procijával az én gépemben(minen más az én konfigomból votl) minden simán ment. Kicseréltettem a procit. Viszont az újjal is produkálja a gépem a fagyást... lehetséges, hogy az alaplap (AsRock z77 pro3) i3-al simán megy, i7-el meg fagy? Ebből lehetne valamire következtetni? Úgy értem ilyen van? Mert akkor a lap szar...

[ Szerkesztve ]

(#41019) kcsa válasza mézespálinka (#41018) üzenetére


kcsa
veterán

i3 és i7 között egy komoly különbséget vélek felfedezni: fogyasztás. Ha a proci jó, akkor vagy táp vagy tényleg laphiba. Első körben tápra gyanakodnék, nem tudom milyened van :)

(#41020) mézespálinka válasza kcsa (#41019) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Chieftec ctg 500W
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41021) kcsa válasza mézespálinka (#41020) üzenetére


kcsa
veterán

i3 melyik típus volt? Ivy vagy Sandy? Nekem pl. HD3000-es i3 van, és van program ami driverproblémák miatt nem fut korrektül. Ilyesmit is el tudok képzelni, ha Sandy procija van ismerősödnek, azzal mondjuk hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#41022) mézespálinka válasza kcsa (#41021) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Sandy, i3/2100/3.1GHz

Szerk: okés, hogy egy-egy program, de itt egy picit is komolyabb 1-2 éves játék-ra mindig fagy. Lehet az L.A noire, Skyrim, League of Legends, Dota2, vagy épp 3DMark(hosszabb ideig futó teszt)

[ Szerkesztve ]

(#41023) kcsa válasza mézespálinka (#41022) üzenetére


kcsa
veterán

De jól értem ugye, hogy külön vga-d nincs?

(#41024) mézespálinka válasza kcsa (#41023) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Igen, az most még nincs. (mikor az i3-as volt benne, akkor is csak az integrált volt)

[ Szerkesztve ]

(#41025) kcsa válasza mézespálinka (#41024) üzenetére


kcsa
veterán

Két dolgot próbálnék még ki: ha az ő lapja támogatja a procidat, akkor abban is tesztelni, illetve a tiédben az ő tápjával.

így teljesen be tudnád határolni hogy cpu, lap, vagy táphiba.

(#41026) mézespálinka válasza kcsa (#41025) üzenetére


mézespálinka
senior tag

A proci cserét próbáltuk, de sajna az ő lapja gen3-at nem támogatja. Tápja pedig 400W-os csak :( (és mástól sajna nem tudtam kérni kölcsönbe semmit)

(#41027) kcsa válasza mézespálinka (#41026) üzenetére


kcsa
veterán

400as röhögve el kell hogy vigye a géped, mivel nincs gpu-d.

(#41028) mézespálinka válasza kcsa (#41027) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Hát van nekem egy régebbi konfigom, 400as táppal, az viszont elég régi :S A csatlakozója pedig 4pines, az új pedig 8 pines, meg a hely neki az alaplapon is. A kiskönyv szerint elvileg megy 4pin-el is, de nem mertem eddig kipróbálni. Ismerős 400w-os tápja szintén 4pines, azért nem mertük áttenni.

(#41029) ggg666 válasza mézespálinka (#41026) üzenetére


ggg666
őstag

A legtöbb támogatja csak bios frissités kell hozzá.

(#41030) mézespálinka válasza ggg666 (#41029) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Elméletileg a legfrissebb, 1.90-es bios van az AsRock honlapjáról.

Ha berakom a másik tápot ami elég régi, a nagyobb fogyasztás miatt nem okozhatok visszafordíthatatlan kárt a prociban? ( az a legdrágább alkatrész most bent)

(#41031) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Nem tudja valaki,hogy másik kontinensről lehetséges-e magyar bankszámlaszámra utalni idegen valutát?
Vagy,hogy ez hogyan működik?
Köszönöm

(#41032) Memora


Memora
senior tag

Valaki erre :F

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#41033) seederking válasza Memora (#41032) üzenetére


seederking
őstag

"Automatikus kiegészítés

Az Internet Explorer Automatikus kiegészítés szolgáltatásával gyorsabban töltheti ki a webes űrlapokat vagy érheti el a korábban felkeresett webhelyeket. Az Automatikus kiegészítés szolgáltatás a számítógép beállításjegyzékében tárolja a webes űrlapok szövegmezőibe, illetve a címsorba beírt adatokat. Ha az Automatikus kiegészítés szolgáltatást jelszavakhoz is használja, akkor azokat a rendszer titkosítva tárolja a számítógépen. Az Automatikus kiegészítés szolgáltatás adatai a számítógép többi felhasználói fiókjával nem érhetők el.

Amikor először tölt ki egy webes űrlapot, akkor a rendszer egy üzenetpanelen ajánlja fel az Automatikus kiegészítés szolgáltatás bekapcsolását.
Az Automatikus kiegészítés kikapcsolása

Nyissa meg az Internet Explorer alkalmazást, és az Eszközök menüben kattintson az Internetbeállítások parancsra.

A Tartalom lap Automatikus kiegészítés területén kattintson a Beállítások gombra.

Az Automatikus kiegészítés beállításai párbeszédpanelen törölje a jelet a használni nem kívánt beállításokhoz tartozó jelölőnégyzetekből, és kattintson az OK gombra.

Az Automatikus kiegészítés előzményeinek törlése

Nyissa meg az Internet Explorer alkalmazást, és az Eszközök menüben kattintson az Internetbeállítások parancsra.

Az Általános lap Böngészési előzmények területén kattintson a Törlés gombra.

A Böngészési előzmények törlése párbeszédpanelen jelölje be az Űrlapadatok és Jelszavak jelölőnégyzeteket, kattintson a Törlés elemre, majd az OK gombra.

Megjegyzés

A webcímbejegyzések törléséhez az Előzmények jelölőnégyzetet kell bejelölni. Ez a böngészési előzményeket is törli."

[ Szerkesztve ]

(#41034) freaghill válasza freaghill (#41016) üzenetére


freaghill
őstag

Erre, ha tudnátok valamit. :)

(#41035) kcsa válasza mézespálinka (#41028) üzenetére


kcsa
veterán

nyugodtan próbáld ki, biztosan megy 4 pinessel :K

(#41036) mézespálinka válasza kcsa (#41035) üzenetére


mézespálinka
senior tag

De akkor tuti nem tudom elba&@rintani a procit a régi táppal? :/

(#41037) kcsa válasza mézespálinka (#41036) üzenetére


kcsa
veterán

Nem hinném hogy ez túl gyakori eset lenne :) Egy gpu nélküli konfigot egy teszt erejéig szerintem egy codegen is elbír :)

(#41038) tajati


tajati
aktív tag

Köszi a segitséget reinstall lett a megoldás:D

:R:R:R

(#41039) Memora válasza seederking (#41033) üzenetére


Memora
senior tag

Köszönöm!

Mondjuk itt már voltam, amikor próbálgattam beállítani, minden be volt csekkolva akkor is...most találtam egy plusz (?!) funkciót a "böngészési előzmények törlése" ablakban: "kedvenc webhelyek adatainak megőrzése". Becsekkoltam ezt is, de semmi sem változott :W

Fancy quote placeholder

(#41040) Lompos48 válasza seederking (#41031) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet azt akárhonnan, de azt hiszem feltétel, hogy legyen a bankban (valutás) devizaszámlád. Hívd fel a bankodat és pillanat alatt megmondják.

(#41041) malocz válasza malocz (#39188) üzenetére


malocz
tag

Sziasztok!

Kérek némi segítséget.

A Firefoxban újonnan néha, helyenként a szövegek zajosan, elmosódottan jelennek meg. Ha az egérrel kijelölöm ezeket a sorokat, elmúlik a probléma. Hopp, miközben írom ezt, a sor is ilyenné vált, majd visszaugrott normálisba.

Javát frissítettem a héten, illetve a Win7 magát. Mi lehet ez?

A közös tudás gyarapítása céljából:

Többen adtak tanácsokat a problémára, pl. Firefox reinstall, Flash frissítése, sajnos nem váltak be (természetesen nagy köszönet!!!). Ma viszont cseréltem vidkártyát (HD 7770-re). Az előző driver gyomtalanítása, majd az új felrakása: no ez végre megoldotta a gondot.

tobejedi!

(#41042) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag


Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni.
A mellékelt képen látható,hogy a gépben 6Gb Ram találhat, ebből viszont 3,35Gb használható. MI lehet az ok?
Msi G41M-P26 Alaplapot használok
A ramok pedig egy, Kingmax ddr3-1333, és egy Nanya 2gb ddr3-1333.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.

(#41043) dragonfx


dragonfx
veterán

valaki ismerős a flórián téren?
mi a jelenlegi szabály van ott parkolozona vagy sem?
hol nem kell fizetni a flórián tér közelében?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41044) BénaNyurga válasza sesomaru1989 (#41042) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Alaplapi vga-t használsz ?

(#41045) sesomaru1989 válasza BénaNyurga (#41044) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Nem alaplapi vgt-használok!!

(#41046) BénaNyurga válasza dragonfx (#41043) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Nap mint nap arra járok! Szerintem a nagy 10 emeletes házak aljában meglehet állni nem igazán találkoztam arra még parkoló automatával arról viszont nincs infóm kell e hozzá helyi önkormányzati engedély vagy hasonló!

(#41047) mézespálinka válasza kcsa (#41037) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Beleraktam, bekötöttem a 4-es pint (alaplap kisfüzete + internet + amúgy is csak 1féleképpen megy bele a 4-es a 8as slotba), de meg se nyikkan. Régebbi táp, ezért vártam 2-3 percet is de semmi. Meg se nyikkan :(
(ha tudnám h lap vagy táp holnap elhoznék egyet egy boltból :( )

(#41048) stopperos válasza sesomaru1989 (#41045) üzenetére


stopperos
senior tag

Troll ON: Windowsot használsz? Ott a gond. Troll OFF

Indítsd el Safe Mode-dal, és akkor 6-ot kellene hogy elérj. Amúgy állítólag itt azt beszélik, hogy a windows lefoglal magának és a háttér processzek működésének bizonyos memória mennyiséget, és azért nem lesz elérhető.
Mondjuk a Task Manager ide vonatkozó részéről küldhetnél egy képernyőképet. Azt hiszem Ctrl+Shift+Esc paranccsal elő lehet csalni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#41049) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag


Képet mindjárt küldök. Érdekes hogy ha csak a 2gb van benne akkor mindet kihasználja,akár csak ha a 4Gb-os van benne.

[ Szerkesztve ]

(#41050) dragonfx válasza BénaNyurga (#41046) üzenetére


dragonfx
veterán

aha én is ugy tudtam csak tudod sokat variálnak változtatnak msot elméletileg azt irták ápr 1től az egész környék fizetős lesz

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.