Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) pjen válasza naomek (#97995) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg szervíz,tisztítás,pasztázás.Ha van benned barkács hajlam,valóban próbálgathatod esetleg honnan tudnál rá fix táppt adni,de inkább szervíz.

(#98002) greggorius válasza AlyrArkhon (#97999) üzenetére


greggorius
tag

Köszi a választ!

(#98003) naomek válasza pjen (#98001) üzenetére


naomek
tag

Szervizes, illetve rendszergazda vagyok. :D

(#98004) naomek válasza SP4C3 (#98000) üzenetére


naomek
tag

Notebook, cpu 85-90fok (így az egész alaplap is és throttlingol a cpu) Tisztítás, paszta van. De viszont nem is pörög fel a venti, csak alapjáraton megy.

(#98005) pjen válasza naomek (#98004) üzenetére


pjen
félisten

Mi van ha direktben emeled a feszültséget a kapcsokon.

(#98006) naomek válasza pjen (#98005) üzenetére


naomek
tag

Szoftveresen nem lehet, hogy máshogy lehetne még? :)

(#98007) pjen válasza naomek (#98006) üzenetére


pjen
félisten

Csak egy ötlet,nem láttam a ventit.Megnézed mi van ráírva (V) és ahhoz tartozó fordulat,aztán megméred,hogy valóban mennyit kap és ez mekkora különbség a táphoz képest,ha lényeges a különbség és a fesz emelésével emelkedik a forduat,akkor megpróbálhatod egy huzal potival szabályozva ráengedni a tápfeszt,de mondom nem láttam.Ez csak egy lehetőség.

(#98008) mezis válasza jolti05 (#97998) üzenetére


mezis
nagyúr

10 - 30 GByte-ra installálj egy Linux-ot is. Azzal működik rendben ?

mezis

(#98009) naomek válasza pjen (#98007) üzenetére


naomek
tag

Jó ötlet, köszi. Holnap megnézem. :R

(#98010) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Wifi kartyat szeretnek venni, ezt a kettot neztem ki, de nem tudom melyik foglalatut vegyem. PCI vagy PCI-E?
Van kulonbseg a ketto kozott?

Köszönöm!

[link]
[link]

(#98011) Borisz76 válasza szemmelver (#98010) üzenetére


Borisz76
veterán

Az alaplapod konkrét típusa alapján meg lehet mondani , hogy milyen csatlakozók vannak rajta.

Szóval milyen alaplapod van ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#98012) szemmelver válasza Borisz76 (#98011) üzenetére


szemmelver
aktív tag

ASUS P8P67. Van rajta mindketto. :)

(#98013) Borisz76 válasza szemmelver (#98012) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor PCI-E verziót javaslom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#98014) varmi2 válasza szemmelver (#98012) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is a pcie verziót ajánlom, mert kezd kihalni a lapokról a pci.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98015) szemmelver válasza varmi2 (#98014) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Azt rendeltem. :)

(#98016) mezis válasza szemmelver (#98010) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#98017) akphsaiid válasza akphsaiid (#97906) üzenetére


akphsaiid
csendes tag

Problem solved:
Lehúztam a laprol az előlapi USB-t, így má jó. De ez mi? :DDD

(#98018) siebener


siebener
aktív tag

Üdv.

Tudtok olyan zenelejátszót Androidra, ami nem kapcsol ki, ha közben mást csinálok? :F

Köszönöm.

(#98019) Rimuru válasza siebener (#98018) üzenetére


Rimuru
veterán

(majdnem) az osszes? milyen telefonod van, es milyen rendszerrel?

Vigyázat, csalok!

(#98020) siebener válasza Rimuru (#98019) üzenetére


siebener
aktív tag

Amit idáig próbáltam, mint kikapcsolt.

Lenovo A1000, Android 5.0.

[ Szerkesztve ]

(#98021) HoaryFox válasza siebener (#98018) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

PowerAmp és Spotify. Ezen a kettőn hallgatok zenét és egyik se áll le, pedig közben Facebbok-ozok, híreket olvasok, böngészek, játszok, stbstb.

Szóval a hiba az Ön készülékében lesz, nem az alkalmazásban.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#98023) siebener válasza HoaryFox (#98021) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#98024) TechN7ne válasza zalman90 (#97900) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Feldobhatod simán, de 1gb ram édes kevés, kell oda legalább 4gb vagy minimum 3gb egy 32bit es változathoz.

Uhh, majdnem egyhetes kérdésre válaszoltam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#98025) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Nem egy teljesen hétköznapi témával jöttem! :)
Van a benzinnél az az úgynevezett oktánszám. Ez 1 idő után meg is fogyatkozik a benzinben. Ha ugye ilyen benzint használunk, az nem igazán tesz jót a motornak.
De mennyi idő után csökken ez az oktánszám? Tavaly év elején vásárolt benzint érdemes még használni, vagy ennyi idő alatt csökkent annyit az oktánszám, hogy az már ártalmas? :U

:R

(#98026) quailstorm válasza forras2 (#98025) üzenetére


quailstorm
nagyúr

fűnyíróba még bele merném tenni
forrás

gázolaj az tartós

[ Szerkesztve ]

(#98027) sszemtelen válasza sszemtelen (#97959) üzenetére


sszemtelen
őstag

Erre valaki? :))

(#98028) fecs


fecs
senior tag

Adott egy jól működő NAS. 1 hétre elutaztunk. A NAS-on kívül kikapcsoltam mindent (PC, noti). Valamiért a NAS IP címe megváltozott és nem tudok belépni a felületére. Próbáltam a router-ben dedikálni az IP-t, de nem hozott megoldást.
Van valami ötlet?

Pixel 6a

(#98029) SP4C3 válasza fecs (#98028) üzenetére


SP4C3
veterán

Kellene hozzá hálózati scanner, de sajnos azt nem szabaaad mert alapelvek... Resetelt a nas-t.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#98030) SP4C3 válasza sszemtelen (#97959) üzenetére


SP4C3
veterán

Van 1 potim valahol... :DDD

Bemész a legközelebbi ilyen jellegű üzletbe és pár euróért hozzájutsz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#98031) RVR400 válasza naomek (#98004) üzenetére


RVR400
veterán

Nézz utána, hogy van-e hozzá BIOS frissítés, volt már hibás venti vezérlés miatt kikpacsolós laptop nálam, azon sem a venticsere, sem a tisztítás, sem a pasztázás nem segített.

(#98032) fecs válasza SP4C3 (#98029) üzenetére


fecs
senior tag

Van egy segédprogi windowsra, ami meg is találja a NAS-t. Innen tudom, hogy változott az IP. Viszont nem enged be a user/pass kombóval, amivel a nyaralás előtt igen.A jelszót reseteltem, mert arra van fizikai gomb. Így sem. :(
Böngészőn keresztül lehet elérni a saját felületét. Most FF-ban az jelenik meg, hogy "a kapcsolódás sikertelen". :(

Pixel 6a

(#98033) SP4C3 válasza fecs (#98032) üzenetére


SP4C3
veterán

húzz ki mindent pár percre... Modem. router, switch, repeater... amin csak keresztül megy a hálózatod a NAS-ig. Nálam tegnap volt ilyen bolondéria wi-fi jelszóváltás után nem akart semmi sem üzemelni. :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#98034) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziasztok!

Topik összefoglaló szerkesztését hogyan lehet megcsinálni, vagy hol kell ezt kérni?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#98035) Rimuru válasza Csepe (#98034) üzenetére


Rimuru
veterán

Mire gondolsz? A jelenlegi rendszerben a topikgazdak szoktak az ilyesmit csinalni, ha ez nem felel meg akkor osszerakot mondjuk a blogodban, vagy proba topicban, es ha kesz vagy akkor a modkerbe belinkeled hogy allitsak be.
Szerkesztes kozben persze egyeztethetsz a topiclakokkal. ;)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#98036) Csepe válasza Rimuru (#98035) üzenetére


Csepe
aktív tag

Erre gondoltam, köszi. :K

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#98037) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

Van egy problémám amit nem tudok megoldani.
Frissen telepítettem Win 10et egy új notebookra.
A notebookban van egy M.2 ssd, egy merevlemez és egy optikai meghajtó is.
Nos ugye egyértelmű, hogy az ssd-re telepítettem a Windowst, a merevlemezt meg adattárolónak lesz használva. A problémám az, hogy minden Windows indításkor eltűnik a merevlemez partíció betűje, ez miatt pedig nem jelenik meg a Windows böngészőben, de a merevlemez kezelőben mindig látszik és ha újra beállítok rá egy betűt akkor már megjelenik a böngészőben is. Tehát minden Windows indítás után betűt kell adnom a merevlemez partíciónak.

Kipróbáltam már több betűt, felcseréltem az optikai meghajtó betűjével is, de a probléma nem szűnik meg.

Természetes google-ban próbáltam keresni valami megoldást, és csak annyit találtam, hogy WD merevlemezeknél fordulhat elő ilyen hiba amit a WD saját javító programjának letöltésével és futtatásával lehet kijavítani. Csakhogy a notebookban nem WD merevlemez van hanem HGST.

Tudna valaki segíteni?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#98038) Borisz76 válasza ates85 (#98037) üzenetére


Borisz76
veterán

Win 10 topikban is kérdezz rá...mert lehet ,hogy a rendszer hülyéskedik veled.

Talán ők már találkoztak hasonlóval.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#98039) fastleslie válasza ates85 (#98037) üzenetére


fastleslie
senior tag

Ha lemez is van az optikai meghajtóban, akkor sem látod?

(#98040) fastleslie válasza forras2 (#98025) üzenetére


fastleslie
senior tag

3 hónapig zárt tartályban semmi gond. 6 hónap után el kell használni. (A hibrid autók is elkezdik elégetni, ha csupán eletromosként használjuk, nehogy benne maradjon és ne induljon el...)
Szerintem az oktánszám nem fog csökkenni, csupán az illékonyabb részek távoznak belőle és egyszerűen nem gyúllad be a szikra hatására. A kisebb gépek tapasztalatom szerint érzékenyebbek rá, pl. fűnyíró, robogó, segédmotor...

(#98041) Met


Met
nagyúr

A vezeték nélküli telefonok (vezetékes vonal) is kényesek a födémre mint a wifi?
3 szintes házban kellene végig vinni a telefonvonalat.
Ráadásul a központ csak 4 portos de több készülék lenne most. Új központ kellene vagy van erre is valami olcsóbb megoldás?

necsak Akkor jól sejtettem a födémet dolgot.

De veszek switch-et, de az olcsó, a központ meg drága, gondoltam van valami mini központ :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98042) HoaryFox válasza Met (#98041) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ugyanazon a 2,4 GHz-es frekin dolgozik, tehát ugyanúgy fog viselkedni, mint a WiFi.

(A födémet egyik nagyfrekvenciás jel sem szereti :N )

Másikra meg: ha több gépet akarsz összekötni a hálózatba, akkor nem nagyon switchet / routert veszel? :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#98043) ates85 válasza ates85 (#98037) üzenetére


ates85
tag

Na sikerült a problémám megoldani.
A hiba oka az volt hogy a merevlemez partíciója valamiért MBR-re volt beállítva, GPT-re való átalakítása után megszűnt a partíció betű eltűnés.

Nem is értem miért volt MBR a merevlemez amikor arra nem telepítettem Windowst, talán az Asus gyárban állították be?

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#98044) Lenry


Lenry
félisten

ismer valaki olyan, a Synergy-hez hasonló billentyűzet/egér megosztó szoftvert ami fut Macen és Windowson is?
a Synergy képtelen a nem-angol billentyűkiosztásokat kezelni, és sajnos a vételárért az nem jár cserébe, hogy foglalkozzanak a problémával, így kellene egy másik szoftver, ugyanerre a célra...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#98045) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Azt nem tudja valaki microsoft fiókba hogyan kell beregisztrálni anélkül, hogy a Skype jelszavam megváltoztatnám?
Mert azt írja a tableten, hogy a microsoft fiókhoz a Skype-ot is tudnám használni, de a Skyposat nem fogadja el :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#98046) quailstorm válasza makoss (#98045) üzenetére


quailstorm
nagyúr

valószínűleg ez nem így van
régi skype fiók összekapcsolható az MS fiókkal, utána lehet megy ahogy mondod
skype-ba lehet nekem bejelentkezni a régi és az MS azonosítóval is
de mindenképp kell csinálnod egy független MS fiókot

(#98047) makoss válasza quailstorm (#98046) üzenetére


makoss
addikt

Intéztem volna de itt megtorpantam: [link]
Nem a gép zárolásárol beszél ez?
Nehogy lezárjon valamit ez nekem! :B
Ez most hogy van?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#98048) Lenry válasza makoss (#98047) üzenetére


Lenry
félisten

ott van a link, hogy "csak ebbe az alkalmazásba szeretnék bejelentkezni", arra bökjél rá

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#98049) makoss válasza Lenry (#98048) üzenetére


makoss
addikt

Az üres mezőt hagyam üresen?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#98050) siebener


siebener
aktív tag

Üdv.

Valaki segítsen, please.
Vásároltam egy Asus laptopot, amin Linpus Linux van, de a fenének se akar elindulni. Próbáltam felhúzni rá egy másik op.rendszert lemezről, meg usb-ről is, de még a lehetőség se jelenik meg.
Mi a francot csinálhatnék?

Előre is thx.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.