Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) starpeter válasza #72415488 (#62999) üzenetére


starpeter
senior tag

PH-n egy kolléga azt írta nekem ,hogy legalább 24 óráig kell "illik" hagyni. Most ebből mi igaz és mi nem ,azt nem tudom.

Köszönöm kolléga!

[ Szerkesztve ]

(#63002) #72415488 válasza starpeter (#63001) üzenetére


#72415488
törölt tag

oké :) akkor az is meglesz.
de ezt mind okozhatná egy hibás ram?

amit fentebb leírtam

(#63003) starpeter válasza #72415488 (#63002) üzenetére


starpeter
senior tag

Simán! Én is ebben a cipőben császkáltam 1 hónapig ,de egy RAM modul csere mindent megoldott.
Ha javasolhatnék én a helyedben a RAM-okat nézném át (mivel azok nem újak) majd ,ha az megoldotta a hibát ,akkor örölünk ,ha nem akkor keresgélni kell ,hogy mi a hiba. (hardver vagy szoftver hiba-e)

(#63004) Speed® válasza Vakegérke (#63000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A program készítői pedig 1 Pass OKig ajánlják, ha MT86+ról beszélünk.

NeGaTiV13
1 hibás memória sok mindent okozhat..de az alaplap vagy OS gyanúsabb.
Ha hibátlanul lement a memtest, nézz rá linxel a procira, hátha az hibázik.
Amennyiben valami mókolt OS van fent, tegyél fel valami alapot /jogtisztát.

(#63005) starpeter válasza Vakegérke (#63000) üzenetére


starpeter
senior tag

103 fontos frissítést kaptam. Mindent telepítsem egyben?

(#63006) pjen válasza DonThomasino (#62997) üzenetére


pjen
félisten

Hatlapi usb re dugd elől sokmindén nem megy.

(#63007) stopperos válasza starpeter (#63003) üzenetére


stopperos
senior tag

A szokásos kiveszem, kifújom a foglalatot, visszateszem megoldás talán segít.
Illetve a bios-ban a ram időzítéseket nézd át, illetve hogy van e valami tuning vagy overclock funkció bekapcsolva. A hétvégén kísérleteztem a memória időzítéseimmel, és ha lejjebb vettem, lassabb lett a gép, holott nagyobb volt a sávszélesség.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#63008) Nova96


Nova96
őstag

Üdv Youtube-nál komplett lejátszási listát, hogy lehet másolni? :F
Elkezdtem egyesével, de felidegesített. :B Nincs valami jobb ötlet? :R

(#63009) Phvhun


Phvhun
őstag

Lehet valami extrém sportot üzni bp-n konzisztensen?

(#63010) Speed® válasza Phvhun (#63009) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Busz után futás rendszeresen megoldható, extrém, ha előtte futsz.
Esetleg lefelé tartó metró mozgólépcsőn csúcsforgalomban felfutni.
Egyébként hexaéder-fórumon sportról kommunikálni is elég extrém.

Sry, megyek aludni ;p

(#63011) moonguru


moonguru
őstag

Esetleg:

Windows ismeretekkel Dell PowerEdge szervert konfigurálni Centos 64 bit server alatt, és rá működő bányász szoftver telepíteni minél gyorsabban... :)

Monitor Guru!

(#63012) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van különbség (mondjuk ping tekintetében) wi-fi-s és UTP-n történő netezés közt?

gyosabb a válasz az UTP-n?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63013) Phvhun válasza rii (#63012) üzenetére


Phvhun
őstag

Valamivel lassabb a wifi, de ha jó cuccokból van összerakva a háló, meg közel vannak egymáshoz a cuccok, akkro olyan 10-20ms-nél több késés nem kéne előforduljon.

(#63014) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Alaplapi VRM hőmérséklet milyen progival kimutatható ?
(vagy tegyem fel a kérdést a "Milyen program, ami...? " részlegnél ? :D ) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63015) Qru válasza MaxxDamage (#63014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nincs ott érzékelő akkor semmivel, ha van akkor Everest/Aida pl kiírja.

#nincsbennetarcsi

(#63016) MaxxDamage válasza Qru (#63015) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi ! :R
Sajnos nem látom a jelenlétét azon "érzékelőnek" :(
(kiváncsi lettem volna alaplapi VRM hőmérsékletre CPU terhelésnél)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63017) rii válasza Phvhun (#63013) üzenetére


rii
nagyúr

68 ms .-/

a router itt van 2 m-re
egy thome-os Pirelli .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63018) siebener


siebener
aktív tag

Udv mindenkinek.

Valaki segitsen please. Van egy nevtelen "made in china" ora a szobaban (a kepen latszik, milyen). Doboza nincs meg, tipusa ismeretlen.
Az a gondom, hogy ha kell, ha nem, delben harangozni, random idoben pedig ebreszteni kezd. Hogy a turoba kell ezeket kikapcsolni?
A hatuljan 4 gomb van, A B C jelu, es egy jeloles nelkuli.

Bizom benne, hogy valaki ismeri ezt a tipust, es tud segiteni, mert a kutyam is megorul, en is, es lassan a szomszedok is. :)

sorry telefonrol nehez. A kep

prohardver.hu/dl/upc/2014-01/21/361675_dh3v3tkoqkp17hke_20140121_090327.jpg

[ Szerkesztve ]

(#63019) Vakegérke válasza starpeter (#63005) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én hagyni szoktam a frissítések zömét, de például az Internet Explorer és a Media Player frissítéseit kilövöm, ugyanis KMPlayert és Firefoxot használok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63020) Vodar válasza siebener (#63018) üzenetére


Vodar
senior tag

Jaj, köszi, ez kellett így vizsga előtt, ezen most jót röhögtem :D Tudom, szemét dolog, ne haragudj, de elképzeltem a jelenetet az órával, Veled és a kutyával :C :DD

Nincsen rajta reset gomb? Egy kis nyílás, amibe be tudsz dugni valami nem fém tárgyat és hosszan be tudod nyomni. Esetleg csinálhatnál a gombokról is képet.

(#63021) Sub-ZeRo válasza Vakegérke (#63019) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig azért nem árt, ha fent vannak. Biztonsági okokból.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#63022) genndy válasza siebener (#63018) üzenetére


genndy
addikt

A 9:01 melletti pötty nagyon gyanús, azt kellene eltüntetni valamelyik gombbal, vagy kapcsolóval, szerintem az az ébresztés.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#63023) D.Va


D.Va
senior tag

Heló!
Nem tudja véletlenül valaki hogy a DELOCK PCI-Express-es FIREWIRE-A kártyákon milyen chip van?
VIA, vagy Texas Instruments?
A gyártó oldalán nincs info, és a delock support sem tudta megmondani...

Más kártyát meg itthon nem kapni csak Delock-ot. Még nagy felbontású képet se találtam a guglival hogy ránézzek...

(#63024) siebener válasza Vodar (#63020) üzenetére


siebener
aktív tag

Nincsen rajta sajnos reset gomb, de meg csak hasonlo sem. Majd dobok egy kepet a gombokrol.

genndy: valoban, de pont azt nem tudom levenni. Vagy ket potty van, vagy egy. De eltuntetni nem tudom.

(#63025) Vakegérke válasza Sub-ZeRo (#63021) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minek, ha nem használom őket? Komolyan kérdem, hátha van valami, amit nem tudok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63026) siebener válasza Vodar (#63020) üzenetére


siebener
aktív tag

Az igert kep... A jeloles nelkuli nem nagyon latszik, a C jelu mellett van.

prohardver.hu/dl/upc/2014-01/21/361675_tm1twl7wxpi9zzz0_20140121_103523.jpg

(#63027) Phvhun válasza rii (#63017) üzenetére


Phvhun
őstag

Mi között méred a pinget? Router és gép között?
Mert akkor a 65ms elég gáz.

[ Szerkesztve ]

(#63028) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Sziasztok.

Adott egy Lenovo Y500-as gép. Az lenne a kérdés hogy egy mSATA bővítés garancia vesztést okoz?

(#63029) pjen válasza siebener (#63024) üzenetére


pjen
félisten

Vedd le a hátulját és a hang keltő röl húzd le az egyik vezetéket. :)

(#63030) rii válasza Phvhun (#63027) üzenetére


rii
nagyúr

csak speedtest.net-tel .-)
de most meg 28 ..

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63031) starpeter


starpeter
senior tag

Élmény indexet akarok számolni. Ez miért van? Fent van minden driverom.

[ Szerkesztve ]

(#63032) pjen válasza starpeter (#63031) üzenetére


pjen
félisten

Valószínűleg VGA módban megy a gép,a videó kártya nincs megfelelően telepítve.Eszközkezelőben nézd meg nincs e mellette sárga felkiáltó jel.

[ Szerkesztve ]

(#63033) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, szerintetek a google maps térképen, mi alapján jelenik meg a közlekedési információ? Úgy értem, mi szolgáltatja az adatokat?
Azt olvastam, hogy ugye a Waze megvétele után a Wazeben jelentett dolgok megjelennek a térképen is. De a forgalom sebessége is csak a Waze felhasználóktól származva? :)

(#63034) Melack válasza rover45 (#63033) üzenetére


Melack
veterán

Nem csak onnan. Együttműködik a cég sok fuvarozócéggel és magánszemélyek is adnak be infókat. Plusz amikor navigálsz, akkor ugye nem csak fogadsz, küldesz is infókat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63035) rover45 válasza Melack (#63034) üzenetére


rover45
senior tag

Hmm, köszönöm :)

(#63036) Sub-ZeRo válasza starpeter (#63031) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van windows media player telepítve? És normális vga driver?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#63037) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

nem tudom jó helyen vagyok-e itt de remélem igen.

Van nekem egy Terratec Aueron 7.1 USB külső hnagkártyám, és egy Genius SW HF 5.1 6000-em. Eddig sikerült úgy beállítanom, hogy a hangkártya az összes csatornára kiküldte a hangot azt hiszem a sima WMP-vel ment is, és szépen szolt mindegyik hangszoró volt bassz is.

Ami változott az annyi, hogy nem voltam itthon 1 hónapig kb, a noti velem volt, semmit nem változtattam a beállításokon és lám már nem működik.Tudom, hogy az MP3-mak azok stereóban szolnak. Nem szeretném mind a 3 csatornát az általában zöld dugaszra dugni, mert úgy persze szól mindegyik, valami beállítás nincs, hogy kiküldje mindenhová ugyan azt a hnagot? :O

Köszi. :R

(#63038) starpeter válasza pjen (#63032) üzenetére


starpeter
senior tag

Most már jó ,de nem értem ,hogy miért ,csak 2 magot lát a CPU-nál? (AMD Athlon 740 X4-em van)

(#63039) pjen válasza starpeter (#63038) üzenetére


pjen
félisten

Aidával nézd meg.Valami olyat irnak 2 modul 4 integer mag.

(#63040) Vakegérke válasza starpeter (#63038) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Azért mert az csak 2 magos, de 4 logikai processzora van. "

"Elvileg a BIOS beállítások között kell lennie egy olyan pontnak, hogy "Marge integer cores" vagy valami hasonló ezt állítsd Disabled-re és így 4 "magot" fog mutatni a windows. Nekem fx4100-am van és nekem is két "magot" mutatott amíg ezt ki nem kapcsoltam, de teljesen mindegy teljesítmény szempontjából, hogy ki illetve be van-e kapcsolva."

Nem én vagyok ilyen okos: link.
Látod, mire nem jó a gúgli? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63041) starpeter válasza pjen (#63039) üzenetére


starpeter
senior tag

Értem. Köszönöm!

Miért OEM-et ír a proci mellé?

[ Szerkesztve ]

(#63042) Rivaul válasza Vakegérke (#63040) üzenetére


Rivaul
addikt

A google használata már az átlagnál magasabb intelligenciát követel jelen kis világunkban. Senkire nem célzok csak egyszerű véleményt nyilvánítok :B

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#63043) Vakegérke válasza Rivaul (#63042) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sebaj, megtesszük mások helyett. Így legalább okosabbnak tűnhetünk, nem igaz? ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63044) Fagyottkutya


Fagyottkutya
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék RAM-ot venni a gépembe. Most egy Corsair dominator gt KIT(1866mhz) van benne,ami 2*2 gb-os.Egy ugyanilyen 4gb-s KIT most közel annyiba kerül mint egy 8 gb-os más márkájú,tehát Ha vennék hozzá még 8 GB GEIL márkájút(a márka mindegy,csak az időzítés legyen megfelelő) akkor a mostani 4 GB mellé berakhatnám a más márkájú,de időzítésben azonos memóriát? Válaszotokat előre is köszi

(#63045) Vakegérke válasza Fagyottkutya (#63044) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elsőként a lapod gyártójának oldalán nézz utána, hogy miféle RAM-okat támogat a lap. Vagy ha van rá lehetőség, úgy vedd meg az új KIT-et, hogy kipróbálod a gépedben. Ha indul, akkor jó.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63046) Fagyottkutya


Fagyottkutya
csendes tag

MSI p55-gd85 az alaplapom,ami támogatja a dual channelt,16 GB-ig. Sajna nem tudom úgy venni a ramokat,hogy megnézzem indul e,mert boltban vásárolom meg,ezért szeretném konkrétan,hogy megy e

(#63047) Vakegérke válasza Fagyottkutya (#63046) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csemegézz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63048) Vakegérke válasza Vakegérke (#63047) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fontos: a lista innen származik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63049) Fagyottkutya


Fagyottkutya
csendes tag

Köszönöm a választ,

(#63050) #85154688 válasza starpeter (#63041) üzenetére


#85154688
törölt tag

Öcsém a kérdéseiden egyszerűen felsírok.Röhejes,hogy neked napi szinten előjön valami jelentéktelen kis hiba amit kb. 10mp alatt meg lehetne oldani a jó öreg google segítségével....Gyerekek valaki mondja már meg neki,hogy miért ír ki ÓJEMET a procija mellé a Windózhét mert különben nem tud elaludni éjjel a csávó.. :DDD .....Amúgy várjuk a következő kérdésed....... ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.