Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) nokia párti válasza #65675776 (#54997) üzenetére


nokia párti
őstag

Minden féle beállítást megpróbáltam, de sehogy sem akar bebootolni a rohadék. ;]
Azért köszönöm, a segítséget.

(#55002) starpeter


starpeter
senior tag

Megkérdezném mégegyszer.
Van egy kis problémám. 4GB ramom van és csak 1,96GB használható fel.
Próbáltam az msconfigban állítani ,de nem vállt be. Megnéztem a BIOST és észleli mind a 2db 2gb-os ramom.
Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#55003) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan USB 3 átalakító, hogy az előlapi USB kivezetést ne az alaplapra tudjam dugni, hanem hátulra, egy üres USB csatlakozóra?
Sajnos az alaplapomon nincs belső csati.

(#55004) forintuser válasza starpeter (#55002) üzenetére


forintuser
őstag

Milyen OP rendszer van fent?

Holnapkészítést vállalok.

(#55005) pjen válasza starpeter (#55002) üzenetére


pjen
félisten

4 gigát csak 64 bites op rendszer kezel. :)

(#55006) pocokxx válasza starpeter (#55002) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nincs integrált VGA, ami ugyanezt a ramot használja?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#55007) Vakegérke válasza szente (#55003) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem olcsóság.
Vagy nem erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55008) szente válasza Vakegérke (#55007) üzenetére


szente
addikt

Nem erre gondoltam.
A házam előlapján van USB 3 csati, amit az alaplap belső csatijára kéne bekötnöm, de a mostani lapomon csak hátul van USB 3 csatlakozó.

(#55009) Vakegérke válasza szente (#55008) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hmmm. Hosszabbító kábel nem jó? Én azt használok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55010) szente válasza Vakegérke (#55009) üzenetére


szente
addikt

Olyan kábel kellene, aminek az egyik felét ebbe dugom, a másikat meg hátulra.

(#55011) Vakegérke válasza szente (#55010) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán ilyenre gondolsz? Már csak hosszabbító kell hozzá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55012) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sajnos nincs időm most keresgélni, ezért itt tenném fel a kérdésem.
Keresek olyan programot ami random ip címet genrál nekem, lehetőleg egyszerűen működjön:)
Előre is köszönöm!

(#55013) szente válasza Vakegérke (#55011) üzenetére


szente
addikt

Na ez az!
Köszi! :R
Usb 3 hoz spec hosszabbító kell, vagy jó a 2-es is?

(#55014) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

nem tudja valaki hogy igénybe vehetem a vater futár mpl hogyha nem vaterán üzleteltem?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#55015) MaxxDamage válasza marec1122 (#55014) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Simán ! ;)
Én a GTR -t szoktam !

Am. kitöltöd az adatokat , leadod a "megrendelést" és a becsomagolt dobozt / csomagot átadod a futárnak mikor jön , és egy címkét ragaszt rá (írni se kell neked sehova semmit) - korrekt eljárás ! (számlát is szoktam kérni , díjmentes) 10000 HUF értékig még 990 HUF a díj. ! (10kg -ig)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55016) starpeter


starpeter
senior tag

hol tudom azt megnézni? amúgy eddig nem állítottam rajta semmit.
win 7 64 bites rendszerem van
és néha van olyan gondom ,hogy amikor bekapcsolom a gépet akkor gyakran (tegnaptól) nem ad képet a monitor, próbáltam más monitorral is és ott se add képet.
ezekre a kérdésekre még keresem a válaszokat

(#55017) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Olyankor mi a teendő, ha a vevő (Hardverapró) elutalta a pénzt (2500 Ft postaköltséggel együtt), én pedig feladtam a terméket, de a vevő azt írja, hogy nem kapta meg? Nem ajánlva adtam fel, ezt a vevő sem kérte külön és én sem így tüntettem fel a termékleírásban. Én felajánlottam, hogy felezzük meg a "kárt", de a vevő nem hajlandó erre.

[ Szerkesztve ]

(#55018) MaxxDamage válasza Vodar (#55017) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Bármit feladok, akkor azt vagy MPL -en keresztűl és csak "ajánlott" -ként !
vagy
GTR Futár (ez még ólcsóbb is mint MPL....)

így tutira odaér, ha mégse akkor leelenőriztetem a rendszerbe, ha nem érkezik meg , mert pl. nem vette át akkor az visszamegy a feladónak automatán.... pl.
Ajánlottat átvételkor alákell írni az átvevőnek ! (ha csak simán feladtad akkor nincs semmi nyoma így a címzett azt mond amit akar, máskülönben tutira átvette !) :U :W

Többet ebbe a híbába ne ess , sima levélként nem szabad feladni semmit, mindent "ajánlott" / levél vagy csomagként kell ! (tömegtöl függően módósítható!)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55019) Vodar válasza MaxxDamage (#55018) üzenetére


Vodar
senior tag

Jó, rendben. De most ilyenkor mi a teendő? A vevő jogosan követeli vissza a teljes összeget?

(#55020) MaxxDamage válasza Vodar (#55019) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jogi ügyekben nem tudom mi a teendő, de ha belegondolunk, éld bele magad abba a helyzetbe, hogy kifizetsz valamit és nem kapod meg akkor te is a pénzed kérnéd vissza (szerintem) , a másik dolog hogy a feladó csak simán feladta , néha előfordul, hogy sima levélként került feladásra így visszanézni / lekérdezni se lehet sehol, hogy átvették -e mert azt csak a postaládába dobják be csengetés nélkül :O

Magyarul, vagy átvertek, vagy tényleg nem kapta be , ez a 2 lehetőség van :(((
(legközelebb tudasd a vevővel, hogy csak "ajánlott" -ként adod fel amit venni akar)

vagy

GTR vaterafutár (kedvezőbb mint MPL...)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55021) spiritex válasza Vodar (#55019) üzenetére


spiritex
veterán

Az a helyzet, hogy akiktől eddig én vásároltam itt az aprón, azok mind azt mondták, hogy ha annak ellenére sem kapnám meg a küldeményt, hogy Ajánlva adták fel, akkor az az ő buktájuk.

(#55020) luimapeiz
Az MPL az mivel jobb a sima postai feladásnál, amit ajánlva ad fel az ember?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55022) Apollo_21 válasza Vodar (#55019) üzenetére


Apollo_21
addikt

Erre nehéz válaszolni...én féket vettem így..bringához...nemvolt olcsó...közel 120ról beszélünk..igen ezer...
Jött a telefon hívás és az email h a pénzel mivan mert nemkapta meg..erre amikor közöltem vele h bocsi de csak úgy adják át a csomagot h alá is írom..visszavett a figura..még 1napig erősködött h még1x küldjem a pénz utalva...átküldtem az átvételi jegyet mail-en bescannelve neki ami igazolja....azóta nemjelentkezett, vajon miért:D

Tehát ez esetben csak a te jóhiszeműségeden múlik h átverés vagy tényleg nemért oda az összeg/csomag.
Lehet ez esetben a postán kallódott el..ottis utánna kéne kérdezni csomagszám van....

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55023) havast


havast
aktív tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy valakinek van-e tapasztalata wifi kártya hardver id átírásában..
Az van ugyanis, hogy a notiban jelenleg egy ilyen kártya van, ugyanez a chip működteti a Killer 1202-t is. (Aminek az ereje a szoftverekben van..) Ha le tudnám cserélni az azonosítókat, gyakorlatilag Killer 1202-m lenne.
Killer 1202 hwid
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_20031A56&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_20031A56
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_0280
saját hwid
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_E052105B&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_E052105B
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_0280
Nem a 30 dodód sajnálom egy ilyenért, hanem az időt, míg ideér.

(#55024) MaxxDamage válasza spiritex (#55021) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

MPL = A Magyar Posta futárszolgálata

GTR Futárszolgálat , minden esetben házhoz megy és felveszik személyesen a csomagot , de MPL -ről ez nem mondható el minden esetben , sőt MPL drágább is !

Már egy ideje csak a GTR -t használom csomagfeladásra ! (tökéletesen megvagyok velük elégedve)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55025) Vakegérke válasza szente (#55013) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem(!) csakis hármas.
Az USB 2-es hosszabbítómon a 3-as külső winyóm lassú, hiába dugom a hosszabbítót a 3-as kártyaaljzatba.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55026) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Egy kérdésem lenne, nevezetesen, hogy az alábbi konfig kb. mennyit kóstál? Főleg baráti áron. Minden teljesen rendben van, üzemképes!

ATX ház, 420W Trust Táp
Asrock P43Twins1600 alaplap
Pentium Dual Core E2200
2x1GB Kingston HyperX DDRIII 800Mhz
MSI Nvidia GT440 (ventis!)
Asus Hálókártya
1 HDD Seagate 500 GB
1 HDD Maxtor 320 GB
Billentyű + egér
Philips 19" Monitor 16:10
2 hangfal, Genius (nagyon alap)
+ 1 Wifi Adapter USB2

Köszönöm a segítséget! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#55027) Vodar válasza Hunork (#55026) üzenetére


Vodar
senior tag

Monitorral 50 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#55028) MaxxDamage válasza Hunork (#55026) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

ITT pontosabban mondanak egy értéket a konfigra ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55029) DrDr.


DrDr.
csendes tag

Bocsi , nem ide tartozik ,de ki az a csávó aki az apple-nél volt és az androidhoz csaktlakozott?Nagyon cseszi már az agyam , hogy nem jut eszembe ,keresem neten is de nem találom...?PLS help és bocs

(#55030) Hunork válasza Vodar (#55027) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :R

luimapeiz: ott is felteszem, és akkor többet tudok.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#55031) starpeter


starpeter
senior tag

Az a problémám ,hogy a 4GB ramomból ,csak 1,96-ot tudok felhasználni.
Az is a problémám ,hogy amikor bekapcsolom a gépet akkor néha nem ad képet a monitor ,pedig kéne (próbáltam rá dugni más monitort de úgy se ad néha képet)
Az is még a problémám ,hogy amikor youtuben nézegettem videót (1,96gb rammal) akkor újra indúlt magától a gép és amikor újra indúlt nem adott képet megint csak a monitor.
Ezek a problémák mitől lehetnek? Hogyan lehet ezeket kiküszöbölni?

A gépem adatai:
AMD Athlon X4 740 (3,2GHZ)
ALAPLAP: Asrock FM2A55M-DGS
VGA: Gigabyte GTS 450 1GB GDDR5 PCI-E GV-N450-1GI
RAM: Kingston 2*2GB 1330MHZ
OP RENDSZER: WIN 7 ULTIMATE 64 BIT

U.i:
Megnéztem a BIOSBAN ,hogy észleli-e mind 2 ramot és igen, észleli+ a CPU-Z is észleli

(#55032) Vakegérke válasza starpeter (#55031) üzenetére


Vakegérke
veterán

A táp kimaradt a felsorolásból.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55033) starpeter válasza Vakegérke (#55032) üzenetére


starpeter
senior tag

JA tényleg :D
Chieftec GPS-450AA-101

(#55034) Vakegérke válasza starpeter (#55033) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elméletileg bírnia kell.

Az egy dolog, hogy látja a BIOS a RAM-okat, én viszont kiszedném őket, megpucolnám az érintkezőket, kifújnám a fészkeket "hátha" alapon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55035) starpeter válasza Vakegérke (#55034) üzenetére


starpeter
senior tag

Elfelejtettem mondani ,hogy már azt is megtettem :)
Kiszedtem és megfújogattam ,de nem változott :(
Egyébként régen is volt ilyen problémám és megtudtam oldani úgy ,hogy beléptem az "msconfigba" és beállítottam maxra a ramot és sikerült ,de most valamiért nem :\

(#55036) Vakegérke válasza starpeter (#55035) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyesével is próbálgathatnád a RAM-okat. Lehet, hogy valamelyik feladta.

Szerk: Mindkettőt mindkét fészekben. Ha bibi van, az előjön.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55037) starpeter válasza Vakegérke (#55036) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem hiszem ,mert 3 hónaposak :)
Szerintem valami más probléma lesz.

(#55038) Vakegérke válasza starpeter (#55037) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha ki se próbálod, soha nem fogod megtudni. Hiába új valami, az még nem biztosíték rá, hogy tökéletes.

Esetleg futtasd le a Memtest86-ot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55039) Apollo_21 válasza starpeter (#55037) üzenetére


Apollo_21
addikt

Gyári lezárt 0perces cucc is lehet hibás....nagyon pechesnek kell mondjuk ilyenhez lenni..de próbát nemmegérne h kipróbáld őket? Ahogy javasolták? idődből futja..legalább kizársz 1tényezőt.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55040) starpeter válasza Apollo_21 (#55039) üzenetére


starpeter
senior tag

NA most azt csináltam ,hogy egy másik gépről írok nektek hiszen ezzel a képpel találkozok minden indításnál.
[link]
És ezt most azért csinálja ,mert az msconfigban át állítottam a ramokat a maximálisra ,hogy 4gb-ot kapjak.
Ez mitől van? Próbáltam a win javítást ,de nem hatott.

(#55041) starpeter válasza starpeter (#55040) üzenetére


starpeter
senior tag

Egy kicsit be pánikoltam ,mert egyszerűen használhatattlan lett a gépem :(
Mit csináljak? Win 7-et újra rakjam?

(#55042) Jorus válasza starpeter (#55040) üzenetére


Jorus
nagyúr

MS szerint RAM-problémára utal a kód.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55043) MaxxDamage válasza starpeter (#55040) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

RAM probléma igen, egyetértek Jorus kollégával !
Ajánlott lefuttatni egy memtest -et rendszer indulása elött ! :K
Továbbá BIOS -ba megfelelő RAM beáll. megadni / átnézni !

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55044) starpeter válasza MaxxDamage (#55043) üzenetére


starpeter
senior tag

Ezeket a lépéseket ,hogyan csináljam meg?

(#55045) DieHard


DieHard
senior tag

Aki vágja a gtav rgh inditást, irjon rám légyszives! Kellene kis help.

(#55046) starpeter válasza MaxxDamage (#55043) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem lehet ezeket a lépéseket megcsinálni :( vagy legalább is nem tudom
kérlek írjatok vissza!

[ Szerkesztve ]

(#55047) pjen válasza starpeter (#55046) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Biosban nyomjál egy default-ot aztán mentsd el és lépjél ki.Aztán szerintem ragd ujra a wint,sokszor segít. :)

(#55048) starpeter válasza pjen (#55047) üzenetére


starpeter
senior tag

Igazából én vissza raknám a win-t ,de vannak rajta adataim és nem tudom lementeni őket ,ha nem tudok belépni

(#55049) skayline


skayline
tag

Sziasztok!

Mai napon fogtam a gépemet és csináltam egy kis portalanítást. Mindent perecizen kivettem és vissza is tetem úgy ahogyan volt.

Jött az indítás és ez várt/vár rám :( memoria
Találkozott valaki ilyennel?
memoria2 Vicces, hogy a biosnak és más perifériáknak dugja el a 4 giga memomat, holott nincs alaplapi videókártyám és semmi más oylan eszköz :(

[ Szerkesztve ]

(#55050) starpeter válasza skayline (#55049) üzenetére


starpeter
senior tag

Nekem is ez a hibám van :)
Csak én már ott tartok ,hogy már be sem tudok lépni :(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.