Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) PapB18


PapB18
tag

Sziasztok
Egy gyors segítségre lenne szükségem :R
Van egy HP alaplapom Pontosan nem tudom meg mondani egy HP 7700dc vagy valami hasonló álló asztali gépről lenne szó.
Konkrétan az hogy csak akkor megy tovább a bootolás ha nyomok egy F1 et mert kiírja hogy nincs bedugva a front audio meg az egyik ventilátor. Ezzel lehet valamit kezdeni ?
( Egy másik házba raktam bele az alaplapot amin nincs audio)
Köszönöm a segítséget !

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#84002) spanglee001


spanglee001
addikt

ez mi?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#84003) spiritex válasza PapB18 (#84001) üzenetére


spiritex
veterán

A Bios-ban lennie kell olyan beállításnak, hogy "Halt on error". Itt kéne kikapcsolni, amit lehet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#84004) PapB18 válasza spiritex (#84003) üzenetére


PapB18
tag

Sajnos olyan beállítást nem találtam. Esetleg van valami más megnevezése ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#84005) aaa3 válasza spanglee001 (#84002) üzenetére


aaa3
csendes tag

engedd hogy adatokat adjon a géped mérőkéje, de ha fagy tőle a gép (vagy nem akarod h fagyjon, még 0,01% alatti eséllyel sem, ) tiltsd. kérdés persze csak az, h a beállításokon belül hol találnád meg másodszorra, ha azt is bepipálod, h többet ne kérdezze meg... anélkül meg semmit nem ér

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#84006) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Lejár Gdata IS licensze. Ahonnét eddig vettem (elektronikus kód) ott rátették szegények a 27 %-ot és már nem is annyira diszkont az az ár ... (18,95 usd+vat - 1 év 1 gép)

Tud valaki olyan linket, ahol ettől olcsóbban vehetek és nincs rajta áfa ? És persze érdemes kifizetni, mert megkapom a kulcsot :K

Választ :R

[ Szerkesztve ]

(#84007) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írok-e. :)
Az a helyzet, hogy van egy régi gépem, illetve egy új. A régiből lett átszerelve a táp, tehát nem lehet egyszerre a kettőt működtetni. A régi HDD-mtől szeretnék majd megválni, de a rajta lévő személyes dolgok kellenének. Mivel az új alaplapom nem fogadja az IDE-s Hitachi merevlemezem, így a mostani WD 1TB-mat kell rákötni a régi alaplapra elvileg. Illetve átpakolni a tápot a régibe persze. Egy totál kezdőnek hogyan érdemes nekikezdeni? Valaki pontokba tudja nekem szedni, hogy tudjam követni? A feladatot nehezíti, hogy BIOS-t nem láttam még, talán azt sem tudom, hogy melyik gomb kell hozzá. Továbbá a Hitachin egy Win 7 a WD-men meg Win 8.1 van. Honnan tudja a gép, ha mindkettőt rákötöm, hogy melyik induljon el? A WD particionált 2db ~500GB-ra.

- Hogyan lehet ezt kivitelezni totál kezdőként?
- Honnan tudom, hogy mindent jó helyre dugok-e be?
- Csak szétszedem, és menni fog vagy kell-e más is hozzá, leválasztás stb.?
- Nincs-e adatvesztési veszély?
- Nem törhetek-e el semmit?
- Illetve a személyes fájlok mellett hogyan lehetne áthozni a nyomtató driverét, mert 8.1-en gyakran írja, hogy foglalt, az eszköz nem található stb., miközben 7-en nem volt ilyen gond?

Köszönöm a segítséget! ;)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#84008) Lompos48 válasza SkiDev (#84007) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Beszerzel egy SATA/IDE

vagy IDE/USB:

átalakítót. Utólag se fogod megbánni, fogsz még ilyen akadályokba botlani.

(#84009) PC4200


PC4200
tag

Üdv!
Ezek az új R7 260x-eket lehet crossfireben használnI?
Mert néztem párat de nem látok rajtuk CF csatit.

CSAK a puffin :)

(#84010) #65675776 válasza PC4200 (#84009) üzenetére


#65675776
törölt tag

A referenciakártyán van CF csatlakozó.

(#84012) PC4200 válasza #65675776 (#84010) üzenetére


PC4200
tag

Érdekes.. akkor ez a kártya is kilőve :)

CSAK a puffin :)

(#84013) mezis válasza SkiDev (#84007) üzenetére


mezis
nagyúr

Lompos48 javaslatához egy sw.-es kiegészítés: Hagyj üresen egy kb 30 GByte-os particiót az 1000 GByte-ból és a Win után installálj rá pl. egy Ubuntu Linux-ot. (Meg szeretném előzni a köv. kérdésedet, hogy akkor az új op. rendszereddel hogyan tudod elérni a régi HDD felhasználói fiókjaiban lévő file-okat. :D )
A Win-re meg egy Ext2Explore-t és akkor oda-vissza mennek a file-ok.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#84014) desert_camo válasza mezis (#84013) üzenetére


desert_camo
tag

Hasonló gondom van:
"A" gépről adatmentés történt egy NAS-ra. Mindent kimentettem, beleértve az Outlook.pst filet. "B" gépre mindent sikerült áthúzni, működik, kivéve az Outlook filet, mert másolásnál a hozzáférés megtagadva. Linux nélkül hogyan lehetne átmásolni, hozzáférni? Win 7 pro 64bit. Koszi :)

desert_camo

(#84015) mezis válasza desert_camo (#84014) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy Live Linux-al. :DDD (Installáló DVD-ről indítható kis türelemmel. [64 bit desktop])

[ Szerkesztve ]

mezis

(#84016) ubyegon2 válasza mezis (#84015) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahhoz a linkhez nem is kis türelem kéne! :D Ez is megteszi remélem!
Gondolom erről van szó.
standard download
BitTorrent download

[ Szerkesztve ]

(#84017) mezis válasza ubyegon2 (#84016) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm ! :R
Nem tudom, hogy sikerült így elfuserálnom. Ezt szerettem volna.

mezis

(#84018) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv,

Az utóbbi napokban bekaptam pár hirdető baromságot, keresőmotort, mailware-t, stb. a figyelmetlenségem miatt, most viszont pedig szívok. Így néz ki a prohardverem, és még egynéhány weboldalam. Ezt a procedúrát alkalmaztam. Talált sok mailware-t, nem oda illő dolgokat. Megcsináltam a lépéseket, de még mindig ott van. Már nem tudok mit bevetni, mindent végigpróbáltam, AdBlocker bővítményt is újra előkerestem, ami elvileg tiltja a pop up ablakokat, de úgy látszik mégsem. Szóval már az alábbiakat próbáltam: AdwCleaner, Malwarebytes Anti-Malware, SUPERAntiSpyware Professional, AdBlocker, de semmi. Ugyanúgy csináltam mindent, ahogy le van írva, de még mindig ott van. Keresőmotorja nincs, se Chromeban, se IE-ben, nincs a bővítmények között sem, regeditből kitörölte az AdwCleaner automatikusan, kaptam róla .txt fájlt is, de már lassan feladom...

Ha bárkinek van valami ötlete, ne féljen, írja meg! Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#84019) ubyegon2 válasza mezis (#84017) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Örömmel tettem, főleg, hogy Linuxról van szó! Egyébként néha én is járok így, pedig mindíg ugyanúgy csinálom, lehet a fórummotor rakoncátlankodik! :)

[ Szerkesztve ]

(#84020) mezis válasza Ricardo128 (#84018) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha ez a böngésző FF, akkor mentsd le a könyvjelzőket, távolítsd el az FF-et egy Revo Uninstaller-el, töltsd le pl. egy Chrome-val és installáld újra.

ubyegon2: Nem tudom miért fáznak annyira a Linux-tól az emberek. Ma már nem bonyolultabb az installálása, kipróbálása egy Win-nél, alkalmasint ugyanaz az FF böngészővel szörfözhet és még a bankszámlája is nagyobb biztonságban lenne... :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#84021) Ricardo128 válasza mezis (#84020) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

FF? :F

Chrome-ot használok, google accounttal, ami automatikusan elmenti/létrehozza a könyvjelzőket a böngészőben, ha bejelentkezel. Ez esetben nem szükséges külön biztonsági mentést készíteni, igaz? :) :R

gölmétcsül ©

(#84022) mezis válasza Ricardo128 (#84021) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad már az összes előzményt egyéb szennyet törölni és végül:

mezis

(#84023) ubyegon2 válasza mezis (#84020) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom miért fáznak annyira a Linux-tól az emberek.

Valószinű, hogy sokan nem ismerik, sokakban meg annyi infó ugrik elő, hogy valami terminalos bonyolult valami, pedig, akik megnéznek mondjuk egy KDE- s jól beállított disztrót, igencsak leesik az álluk! Compizról ne is beszéljünk.
Ja, a telepítés gyorsasága, múltkor Manjaro 6+2 perc alatt települt böngészési képesség meglétéig számítva, a +2 perc azért volt, mert elég sok meghajtót és partíciót kellett végig scannelni a GRUB- hoz. Ugyanezen a gépen Win7 25 perc volt! Ráadásul nagyobb biztonság, ahogy mondod, virusírtó és tűzfal nélkül is! :)
Egyre több kifejezetten felhasználóbarát disztró készül, mert azért az Arch, Gentoo még nem az XP- ről áttérőknek van.

[ Szerkesztve ]

(#84024) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Van két gmail-es emailcímem, de elég komolytalanok, viszont elég sokan ezeket ismerik. Most viszont csináltam egy értelmeset. Az lenne a kérdésem, hogy a két email fiókból a bejövő és kimenő üzeneteket át lehet helyezni valahogy az új emailcímemre? Úgy, mintha az új emailcímemre kaptam volna meg őket, és mintha az új emailcímemről írtam volna a régi üzeneteket. Remélem értitek, hogy gondolom.

Ja, igen. És ha kapok mailt a régi emailcímemre, megoldható az valahogy, hogy automatikusan megjelenjen az új mail fiókomba?

Szerk.:
És az utolsó kérdés. Ha nem nézem a régi mail fiókjaimat, hány hónap múlva törlik, ha nem nézem őket?

Remélem tud valaki ezekre válaszolni.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#84025) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, egy elég régi, még Socket 478-as lapról lenne szó, az Intel D865GBF-ről.

Most került alá Win7, és nem ismeri fel az audio kontrollert. (Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller)
Az Intel oldaláról már mindent letöltöttem (XP-s driverek, Win7-es nincs is), de már telepítésnél azt írja, hogy nem fog menni. Ennek ellenére telepítem, és tényleg nem megy :)
Gyanítom, hogy nincsen már Win7-hez ilyen driver.
Van valami ötletetek?

Ha nincs, akkor milyen legolcsóbb hangkarit érdemes venni? USB-s szóba jöhet? Mit tudnak azok?...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#84026) Prémvadász válasza Kloden (#84025) üzenetére


Prémvadász
tag

Ezeket probáld:[link]

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#84027) Vakegérke válasza mezis (#84020) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én nem fázom a Linuxtól, a Mint például határozottan szimpatikus. Egyetlen problémám van vele, méghozzá az, hogy (Steam nélkül) nem futtathatóak kedvenc játékaim. Némelyik régebbi még azzal sem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84028) Kloden válasza Prémvadász (#84026) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi, este kipróbálom! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#84029) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Azt hogy tudom megnézni hogy egy program, (ebben az esetben konkrétan a Smart PSS, de egy általános megoldás is megfelel :) ) melyik portokat használja?

Köszi előre is!

bite it you scum !! ~GGA

(#84030) radgyulaba


radgyulaba
tag

Sziasztok,vasárnap lett telepitve a win.7 az lenne a problémám hogy nem tudom telepiteni az utorrentet ,nem engedi a windovs v. nem tudom ,lehet valahogy ugy beállitani valahol ,fent van még a bitdefender is,akármijen tanács jol jőnne.

Ford Mondeo 1995

(#84031) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy vásároltam egy új ssd meghajtót, amire a windowst telepítettem, előtte az 500 gb-os hdd-n volt, ehhez pedig lett vásárolva egy 1000 gb-os hdd pluszba.

A gondom az lenne, hogy az új 1 tb-os hdd-re ha le akarok tölteni valamit kb. 2% után megáll, ha telepítek, ha másolok, ha töltök stb.

A windows telepítőbe az ssd és a régi 500 gb-os hdd is elsődlegesnek érzékeli, mintha rajta lenne a windows pedig már törölve lett, nem tudom mi lehet a probléma. Valaki tud ebben segíteni?

Bocsi, hogy így fogalmaztam, de igazából nem értek hozzá, csak zavar, hogy mindkét tároló ilyen lassú és órákat kéne várom 1-1 játék telepítésére, holott teljesen új minden a gépben leszámítva az 500 gigás winyót :(((

köszi

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#84032) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Találtam jó régi játékot amivel még akkor játszottam mikor nagyon kicsi voltam. Gondoltam megint kipróbálom viszont szembesültem ezzel a problémával: Képek minőségét nem leszólni se a sima, se fraps, se a bandicamos screenshot nem csinált képet

Ugyanezen lemezen található egy másik játék demója is:

És itt minden normális...mi lehet a baj? :F :(

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#84033) philoxenia válasza ubyegon2 (#84023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84034) mezis válasza Vakegérke (#84027) üzenetére


mezis
nagyúr

""Panem et circenses"
Ingyen játék ? :F Aki játszani akar, az fizessen ! (Op. rendszerért, játék programért,...) :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#84035) Vakegérke válasza mezis (#84034) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szó sincs ingyen játékról. Keményen kicsengettem a Win7, és a játékok árát is. Örömmel áttérnék Linuxra, és még fizetnék is érte, ha futtathatóak lennének a játékaim.
Nekem is van egy idézetem: olcsó húsnak híg a leve. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84036) philoxenia válasza Vakegérke (#84035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De hát áttérni nem kell Linuxra, mellé érdemes föltenni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84037) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Felmerült egy ilyen probléma:
A kép használat közben elment, nem lehetett kikapcsolni az előlapi gombbal sem, illetve resetre sem reagált, táp lekapcs és vissza után indult, de képet nem ad. BIOS reset is volt, elem ki-be, de ugyan ez.
A gép:
MSI A78M-E35, legfrissebb UEFI-vel
AMD A10 5800K
4GB Kingmax 1333Mhz
VGA nincs, APU-ban lévőt használja
FSP 400-APN

Mi lehet a probléma?
Tápon, ramon kívül minden új, garis, pár hetes-hónapos.

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#84038) mezis válasza philoxenia (#84036) üzenetére


mezis
nagyúr

Illetve mint nagy játékosnak bizonyára gyors a PC-je, rengeteg a RAM-ja, HDD-je. Tehát futhatna Virtual PC-n is ha annyíira szeretné....

mezis

(#84039) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv,

Az internetem másik szobából érkezik egy kábelen, majd egy Switchel osztja ketté a TV és a gép között. Az a probléma, hogy nem tud csatlakozni a DNS kiszolgálóhoz, vagy nem tudom már mit dobozz ki a hibakereső. Szóval reseteljem a switchet, vagy hol kell piszkálgatni a beállításokat? Csak mert a quick setup nem csinált semmit sem.

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#84040) philoxenia válasza mezis (#84038) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meglepő ám, hogy régi játékok mennyire eszik a memóriát és a procit. Könnyen lehet, hogy a jól paraméterezhető virtuális gép jobb megoldás, mint a natív futtatás. Végül is sok játékban mindegy, hogy az fps 50, vagy 500...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84041) gooool válasza gooool (#84037) üzenetére


gooool
őstag

Esetleg valakinek valami ötlet? :)

Üdv, Balázs

(#84042) spiritex válasza gooool (#84041) üzenetére


spiritex
veterán

A win bebootol? Tehát van startup hangja a win-nek? Én kipróbálnám a másik vga bemenetre rákötni a monitort.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#84043) gooool válasza spiritex (#84042) üzenetére


gooool
őstag

Nem hiszem hogy boot-ol, sajnos csak leírták a problémát üzenetben, így én csak annyit tudok, hogy ha be is kapcsol akkor csak pörögnek a ventik de semmi egyéb.

Üdv, Balázs

(#84044) spiritex válasza gooool (#84043) üzenetére


spiritex
veterán

Ha másik vga kimenet és kábel után sem jó, akkor próbáld meg ezt a topic-ot.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#84045) gooool válasza spiritex (#84044) üzenetére


gooool
őstag

Tolmácsoltam a dolgot, majd kiderül mi lesz. Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#84046) SkiDev válasza Lompos48 (#84008) üzenetére


SkiDev
senior tag

Értem, köszi. :D Viszont szeretnék vele kicsit foglalkozni is, hogy ne maradjak ezen a semmi szinten. :)
Illetve nem akarok ennyiért pénzt költeni. Egyéb ötlet esetleg, hogy van-e valami leírás róla, vagy csak pár jó tanács kezdőként?

(#84013) mezis: Köszönöm, de mire fel a linux? :D Mit tud, amiért érdemes lenne lecserélni? :DDD

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#84047) Lompos48 válasza SkiDev (#84046) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nekem néhány éve egy ilyen van, árra nem emlékszem, de nem volt drága:

Ha körülnézel bagóért lehet IDE to SATA / SATA to IDE adaptert is venni, pl. ez. Az ára annyira alacsony, hogy sok helyen már csak a SATA kábelért is elvesznek ennyit.
Csak azért ajánlgatom, mert nem csak egyszer botlik ilyen akadályba egy halandó.

[ Szerkesztve ]

(#84048) Simivok


Simivok
senior tag

Adott egy Toshiba Stor.e TV médialejátszó. Egy baj van vele hogy nagyon hangos a ventilátora, ami egyébként kifelé fúj de szinte semmi levegőt nem visz ki. Nyugodtan le lehet húzni a ventilátort? Mert nem hiszem hogy olyan nagyon melegedő proci lenne benne. Vagy ha nem cseréljem lassabbra? Ezzel az lenne a gond hogy nincs rajta semmi adat, hogy milyen van benne.

Itt egy kép:

Mi legyen?

ui: Vagy csak a vinyó hűtése miatt van ott?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#84049) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok :)

Van egy régebbi scannerem. (HP 2200C)
Third party programmal lehet vele scannelni(windows7-en) (pl.: vuescan...de az vízjelet hagy...)
Az office-nek nincs véletlen valami belső menüje a szkennerekhez? Mert az office-om az eredeti(2010)

Vagy milyen programot ajánlotok? (az easyscan nem látja...)

köszönöm!

üdv

(#84050) aaa3 válasza Simivok (#84048) üzenetére


aaa3
csendes tag

tegyük fel h nem amiatt n f h eltömődött; ezesetben próbálhatsz " 5v mod "-ot. teljesen nem bizt h le merném húzni lassan megfőne talán...

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.