Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Superhun válasza BigDarkJoy (#9999) üzenetére


Superhun
addikt

Itt hamarabb kapsz választ. :)

Edit: vagy mégse :B

[ Szerkesztve ]

(#10002) BigDarkJoy válasza FRENK1988 (#10000) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:)

Köszi!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#10003) BigDarkJoy válasza Superhun (#10001) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:R

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#10004) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Keresek itt egy topikot, de a világér nem akarja megmutatni nekem a kereső a helyét. Szóval valami. "Nagy szoftver promó" topik -ról lenne szó!

Köszönöm! :B

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10005) Kommy válasza mobal (#10004) üzenetére


Kommy
veterán

Erre gondolsz? [link]

(#10006) mobal válasza Kommy (#10005) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen! Köszi! :R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10007) Mustármag válasza CoolMan (#9998) üzenetére


Mustármag
őstag

nem dehogy, chieftech tápot.
De sajnos nem tudom több napig használni, ma délután vissza kell vinnem!

(#10008) Truckdriver


Truckdriver
tag

Sziasztok!A következő kérése,kérdésem lenne a csapathoz.Van egy ASRock P4i945GC alaplapom,3 Gb. RAM memóriám,bedugom az ATX csatlakozót,az alaplapra a 4-es (két sárga,két fekete) csatlakozót is meg az ATX mellé a fekete-sárga-narancs sárga-piros szintén négy eres csatlakozót és nincsen kép és a monitort sem kapcsolja.Lehet-e VGA probléma mert az alaplapon az Integrált VGA nem ad le jelet.Vagy a hardver összeállításával lehet probléma mert az eredeti hardver összeállítással Kb. egy hónapig ment.Laci. :R

El vagy magad!!

(#10009) Gyufaaa válasza Truckdriver (#10008) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Van diszkrét kártya is? C_MOS reset volt?

(#10010) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Ha tudnátok a kérdésemre a választ nagyon meg köszönném!

Adott egy HP dc7600as alaplap,na már most én nem értek hozzá,de ebbe mekkora ramok kellenek,esetleg egyoldalas vagy kétoldalasak?
eddig ahogy nézem ddr2.es 400mh-es ramok vannak benn,de próbálgattam és csak ugy lehet berakni őket hogy a 2.és 4.memória helyre lehet csak betenni , a másik két memória helyre nem lehet mert el sem indul a gép!mit lehetne tenni ha szeretnék még bele memóriát venni?
ha tudtok segítsetek légyszives!köszönök!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#10011) Gyufaaa válasza nonee (#10010) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Itt részletezve van. Az, hogy egyoldalas, vagy kétoldalas, teljesen mind1.

(#10012) Truckdriver válasza Gyufaaa (#10009) üzenetére


Truckdriver
tag

Szia Gyufaaa!Mi az a diszkrét kártya?C_MOS reset még nem.Most forrasztják a tápot,utána tudok C_MOS reset-et csinálni.Lehet hogy ez a gond? :R

El vagy magad!!

(#10013) Lenry válasza Truckdriver (#10012) üzenetére


Lenry
félisten

mit csinálnak a táppal? :Y

a diszkrét kártya az a videókártya, amit külön veszel meg és teszel a PCI-Express / AGP / PCI foglalatba, ellentétben az integrált videókártyával, ami az alaplapra vagy a processzorba van építve

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10014) Gyufaaa válasza Truckdriver (#10012) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Lehet, hogy csak le van tiltva az IGP (integrált vga) a lapon. Diszkrét kártya, az amit külön szerelsz a gépbe. Nem a lap tartozéka.

(#10013) Lenry: :R

[ Szerkesztve ]

(#10015) nonee válasza Gyufaaa (#10011) üzenetére


nonee
aktív tag

Nagyon szépen köszi!
akkor maximum 4g memória nem ECC?akkor mindegy milyen csak egyforma legyen ?még annyit hogy pc2-4200 vagy pc2-5300 az mit jelent??

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#10016) Gyufaaa válasza nonee (#10015) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Sima asztali ramokat vegyél. Lehetőleg egyformát vagy ha tudsz kitet. Azok az adatok pedig a memóriák működési frekijét mutatják. Arra figyelj, hogy 1 slot 1Gb ramot tud lekezelni az adatlap szerint.

Így néz ki?

[ Szerkesztve ]

(#10017) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Keresek olyan embert aki tudna segíteni FREEZONE-os Trackmania szerver készítésében. Minden adott, tehát van 1 bérelt szerver, van united accom amin van elég garas, csak van 1-2 dolog ami nem teljesen tiszta ezzel kapcsolatban. Szóval ebbe kérném valakinek a segítségét. A játék topicjába nemkaptam választ, ezért beírok ide hátha valaki tudna mondani valamit.

köszönöm előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#10018) Truckdriver válasza Lenry (#10013) üzenetére


Truckdriver
tag

Szia!A korábban rosszul elvágott csatlakozókat forrasztják vissza,szigetelik le.És ez a"diszkrét" kártya elengedhetetlen?Nem lehet kikerülni? :R

El vagy magad!!

(#10019) nonee válasza Gyufaaa (#10016) üzenetére


nonee
aktív tag

Pont ugyanígy néz ki igen!
és ha processzort veszek bele akkor elvileg akkor d820 pentiam kétmagos jó bele igaz?
mert most egy celeron 3200as van bennt...

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#10020) Lenry válasza Truckdriver (#10018) üzenetére


Lenry
félisten

mivel az alaplapodon van integrált videókártya, így nincs feltétlenül szükséged diszkrét kártyára, amennyiben sikerül az integráltat beüzemelned.

bár annak alapból be kellene kapcsolnia, ha nincs diszkrét kártya a gépben, de ezt a problémát meg fogja oldani a CMOS reset (azt tudod, hogy hogyan kell csinálni?)

(#10019) nonee igen, a #10011-es hozzászólásban linkelt dokumentációban írják is, hogy jó bele a Pentium D820

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10021) Truckdriver válasza Lenry (#10020) üzenetére


Truckdriver
tag

Igen.Van alaplapi "User Guid"-em.kettő is.Az jó?De ha leírod,megköszönöm szépen :R

El vagy magad!!

(#10022) nonee válasza Lenry (#10020) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszönöm szépen!!!nagyon rendesek vagytok,ezért szeretek ide járni mert mindenki segítőkész!!!
További szép napot!!!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#10023) Kiki18 válasza BigDarkJoy (#9999) üzenetére


Kiki18
őstag

Annyit tudok róla,hogy gyengébb a D925-nél alapjáraton ,de viszont sokkal hűvösebb is (ez az alkatrészek élettartamának is jót tesz)

(#10024) Gyufaaa válasza Truckdriver (#10021) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Alaplapi elem mellett a jobb oldalon van két kis tüske, ami főlé oda van írva, hogy c_mos. Azt a két tüskét a gép kikapcsolt és áramtalanított állapotában zárd össze egy csavarhúzóval 2 másodpercre és megtörtént a reset.

(#10025) Truckdriver válasza Gyufaaa (#10024) üzenetére


Truckdriver
tag

Értettem és Nagyon Szépen Köszönöm!!! :R

El vagy magad!!

(#10026) Truckdriver


Truckdriver
tag

Mindkettőtöknek Nagyon Szépen Köszönöm a Segítséget!!!! :R

El vagy magad!!

(#10027) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,
logitech c170-es kamerám van, a kérdés az lenne, hogy hogyan lehet beállítani, hogy a képet tükrözze vissza, mert pont a függőleges irányú tükörképet veszi.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#10028) slayer93


slayer93
tag

Sziasztok.

Nekem egy olyan hatalmas gondom lenne, hogy a d partíciómra nem tudok letölteni semmit sem, mert mikor a utorrentbe betöltöm akkor állomány hibát lök ki és leállítja.
1 winyóm van. Az van 4 részre felosztva. 2 oprendszerem.
A gond a w7 újra rakása óta van.
Az esetleg okozhatja, hogy letöröltem egy játékot ami az xp-n volt telepítve?

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#10029) DJ WOKKY válasza LOTR (#10027) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

csak tesztelésnél, vagy élesben is ?
Mert nekem volt korábban olyan kamom, ami teszt során fordított képet adott, élesben pedig megfelelően küldte a képet.

slayer93: van annyi helyed, mint ami a letöltendő file mérete ?
Esetleg egy formázás után megoldódhat a dolog, ha nem a fenti hiba áll fent.

[ Szerkesztve ]

(#10030) LOTR válasza DJ WOKKY (#10029) üzenetére


LOTR
addikt

hmm, erre nem is gondoltam
mindjárt megnézem és megtudom
köszi

One Ring to rule them all

(#10031) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali..
Lenne egy elég érdekes problémám..
Szóval meg szeretném nyitni a feladatkezelőt de sehol nem találom.
ALT + CRTL + DEL megnyomásánál sem jön elő, nincs olyan választható pont hogy "Feladatkezelő inditása" elnyelte a föld és már kicsit idegbeteg vagyok hogy sehol nincs meg.
Windows 7 ről van szó.
Aki előtudná nekem varázsolni azt nagyon megköszönném.
Válaszokat előre is köszönöm :R

Ui: Megtaláltam a keresőbe de ha elindítom azt írja ki hogy "feladatkezelőt letiltotta a rendszergazda" tudtommal én vagyok a rendszergazda de én semmi ilyet nem tiltottam le.

[ Szerkesztve ]

(#10032) slayer93 válasza DJ WOKKY (#10029) üzenetére


slayer93
tag

Helyem az van bőven. Sajnos én is erre gondoltam, hogy formázzak, csak sok adat menne el...

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#10033) DJ WOKKY válasza slayer93 (#10032) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

másik partícióra nem tudod átmásolni addig a szükséges adatokat ?

(#10034) Lenry válasza Tompo92 (#10031) üzenetére


Lenry
félisten

én a helyedben nekiállnék egy víruskergetésnek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10035) Tompo92 válasza Lenry (#10034) üzenetére


Tompo92
senior tag

Akkor már inkább újra robbantom a Windowst az a biztos.

(#10036) Kommy válasza Tompo92 (#10031) üzenetére


Kommy
veterán

ctrl + shift + esc-re sem jön be?

(#10037) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Tesóm gépét telepítem újra és az a gáz, h nem talizok a neten értelmes youp pax drivert a SoundBlaster Live! (SB0220) hangkarihoz. Tudnátok segíteni? A legtöbb link, amit taliztam, törölve volt... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10038) DJ WOKKY válasza Satyricon (#10037) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mihez kell ? mert ha xp akkor tessék: [link]

(#10039) Satyricon válasza DJ WOKKY (#10038) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Igen XP-re kell, elfelejtettem írni... Am Youp Pax driver kellene, mert ezeket nem akarja feltenni... :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10040) Gyufaaa válasza Satyricon (#10039) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Itt nincsenek? Nézted már?

(#10041) DJ WOKKY válasza Satyricon (#10039) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sajnos úgy hirtelen én sem találtam, de nézegetem, úgy is ráérek.

(#10042) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Mennyi egy X3 445 normális feszültsége? Csak mert a lapom auton 1,370 körül ad, ami szerintem kicsit sok, egyrészt most 800mHzen is 40 fok, illetve áramot is nyilván többet fogyaszt. Köszi előre is !

(#10043) Satyricon válasza DJ WOKKY (#10041) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon-nagyon köszi! :U

Gyufaa: Ezek sajna nem jók, még amikor anno enyém volt a hangkari, próbáltam ezeket feltenni, de sajna a hangkari meg se pisszent! Azért szeretnék Youp Pax drivert feltenni, mert azzal az összes létező Creative hangkarit fel lehet éleszteni! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10044) Gyufaaa válasza Vicoo (#10042) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Be van kapcsolva a C&Q és C1E?

(#10045) Lenry válasza Satyricon (#10043) üzenetére


Lenry
félisten

gyári Creative driver?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10046) Satyricon válasza Lenry (#10045) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem talált hangkarit a telepítő... :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10047) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok

Lenne egy SpeedTouch Thomson Wireless 585 router mi lenne az Alapértelmezett felhasználó-jelszó páros kellene tudni .

Administrator
és blank ( vagyi üresen kell hagyni ).

A másik dolog a lemezkezelőben fel lett cserélve a betűjel a partícióknak windows normál módban nem akarja módosítani. most így néz ki C:\Adatok és a D:\ lett a windows

Fuji Amilo Li1705 wifi-hez kellene beállítani a hálózati kulcsot.

(#10048) Gyufaaa válasza Satyricon (#10046) üzenetére


Gyufaaa
veterán

KX driver sem jó hozzá?

(#10049) Vicoo válasza Gyufaaa (#10044) üzenetére


Vicoo
senior tag

Minden energiatakarékos cucc bevan, de azt nézem h ezek szerint maxon kéne 1.360nak lenni

(#10050) Lenry válasza Satyricon (#10046) üzenetére


Lenry
félisten

tedd át másik PCI foglalatba. eggyel föntebb vagy lentebb

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.