Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) inf3rno válasza Satyricon (#89962) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nehezen hiszem el, hogy a boot priority összefüggene a monitor elsötétülésével. Esetleg talán annyi lehet, hogy lementette valamilyen háttértárra, és ez nem jött össze a lehető legjobban, és összekavarta a monitorral kapcsolatos dolgokat, amit ugyanott tárolt. Ha így van és szoftveres hiba, akkor BIOS reset talán segít. Ha hardveres, akkor meg kuka az alaplap. Ez mondjuk egy laikus véleménye. Szerintem jó esélyed van rá, hogy cserélni kell. Remélhetőleg megvan még rá a garid.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#90002) inf3rno válasza Satyricon (#89976) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hmm lehet felületesen olvastam, most akkor a boot prioritás beállítása vagy a memória berakása utána sötétült el?

Buliban hasznos! =]

(#90003) inf3rno válasza Lompos48 (#89994) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Innen:
H2O + CO2 <-> H+ + HCO3-
HCO3- <-> H+ + CO3--

Ha nem lúgos, akkor nem old be számottevő mennyiséget amúgy.

(#89983) demmer123

Amit te kereskedelmi forgalomban kapsz, az csak ioncserélt víz, amiből ioncserélő gyantával szedték ki a vízkövet okozó ionokat, pl Mg++, Ca++, stb. Talán a karbonátot is lecserélték kloridra jobb esetben, bár nem hiszem, hogy ennyire megerőltetnék magukat a gyártók. A desztvíz egész más, abban nincsenek ilyen ionok, egyedül a már említett karbonát okoz gondot. Sokan keverik a kettőt. A legolcsóbb módszer karbonáttal (és egy kevés mocsokkal) szennyezett desztvíz gyűjtésre, ha esővizet gyűjtesz. A drágább módszer, ha vizet forralsz. Desztvizet laborban is inkább helyben szokás előállítani, ha fontos, hogy ne legyen karbonátos. BME-n legalábbis ez a szokás.

Elállni az ioncserélt bármeddig eláll, ha nem éri fény. Ha éri fény, akkor algásodhat, mert a műanyagból beold annyit, hogy azon már elszaporodik az alga.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#90004) inf3rno válasza Satyricon (#89998) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na leértem eddig is a feeden. Hát sajnálom, hogy nem jött össze.

Buliban hasznos! =]

(#90005) #73959936


#73959936
törölt tag

Ó jó reggelt, vagyis szép napot mindenkinek.

Segítséget kérnék (kerestem helyesebb(?) topicot, de nem találtam, mármint aktívat)

Na van nekem 1 asus vw195u monitorom, amin ugye van hangszóró-kimenet, és használom is, nincs többre jobbra szükségem.
Most nagyobb, tetszetősebb képet adó kb. 22"-os ips-es monitorral szemezgetek, azon viszont nincs hangszóró.

Szóval valaki segítsen már, hogyan tudnám megoldani a hangszóró problémámat, mivel nincs szándékomba nagyobb összegű beruházást végrehajtani, mégcsak 2-es sztereo hangfalpárra sem gondolok.

Valami occsó megoldás ????

:R

(#90006) Dzsana


Dzsana
senior tag

Szevasztok, a problémám a következő. Adott egy MSI VR610X laptop, amelyben egy ATI Radeon X1200-as videokártyával. Elég gatya volt már rajta a Win7, ezért ha már újra kellett telepíteni, gondoltam, megnézzük rá a Win10-et. Szépen fel is huppant rá, mivel szar alapból a kép, így egyből fel rá az öreg, 2008-ban kiadott Catalyst driver, mivel újabbat nem találtam. Ekkor még szépen fel is ismerte az eszközkezelő ATI Radeon X1200-es karinak. Ezután rögtön a windows leszedte magának a 4.5-ös .NET.frameworkot, és itt kezdődtek a bajok, mert újraindítás után a következő hibaüzenet fogad:

Természetesen segítségül hívtam google barátunkat is, mások is találkoztak ilyen problémával, még jóval korábban, más oprendszerekkel, de a legtöbb helyen azt javasolták, hogy le kell szedni az ATI Catalyst drivert, a .NET frameworkot, CCleanerel tisztítás, majd feltenni újra a kpét drivert. Nos, nekem ez nem jött be, sőt, a helyuzet annyival rosszabbodott, hogy most már fel sem tudja tenni az ATI Catalyst drivert, mert azt mondja a telepítő, hogy nincs megfelelő hardver. Az eszközkezelőben pedig szépen át is írja a videokarinál, hogy Szabványos Microsoft videokártya. Van valakinek valami ötlete? Előre is köszönöm!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#90007) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy laptop, amelynek wifi adaptere a megfelelő driver megléte mellett nem képes felcsatlakozni a hálóra, csak is akkor, ha a router restartoljuk. IP-t kap, de állandóan le-le dobálgatja a hálózat. Ezt minden egyes alkalommal el kell vele játszani. Ötletek?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#90008) Lompos48 válasza inf3rno (#90003) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ilyen alapon az eső is "szállítaná/gyártaná" az ionokat. Sőt a második reakció alapján akár energiabefektetés nélkül lehetne gyártani a protonokat (H+). :Y

Félvezetőiparban tonnaszám használják a deionizált vizet oldószerként. Ipari méretekben inverz ozmózissal és ioncserélő gyantákkal oldják meg/gyártják, majd inoxcsöveken szállítják a felhasználási helyre. A "tisztaság" mértékét Mohm-ban mérik, általában ennek legkevesebb 10 MOhmnak kell lennie. (Ezt egy 1x1x1 cm-es térfogatú "vízkockán" mérik).

(#90009) #65675776 válasza Dzsana (#90006) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 10.2-höz még .NET Framework 2.0 kell emlékezetem szerint. Azt kellene felrakni, mert visszamenőlegesen nem kompatibilisek.

(#90010) genndy válasza #73959936 (#90005) üzenetére


genndy
addikt

Fejhallgató/fülhallgató, az alaplapi jack kimenetbe. 1000 Ft.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#90011) #73959936 válasza genndy (#90010) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

de semmiképp nem fülhallgató :N

(#90012) #65675776 válasza #73959936 (#90011) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor viszont kénytelen leszel venni egy hangdobozpárt (hangfalnak nevezn iigen erős túlzás őket).

(#90013) #73959936 válasza #65675776 (#90012) üzenetére


#73959936
törölt tag

értem én, csak pont a kiadást szerettem volna mérsékelni, ha már úgyis beruházok a monitorra :K

(#90014) misztik


misztik
csendes tag

sziasztok, lenne 2 kérdésem, amibe tőletek várnék segitséget :D

van egy ascrock extreme 4 970 es alaplapom

1. nem ad hangot vagyis bedugom a házimozi aux kábelét és felismeri viszont 7.1 es ez a lap és semmi hangot nem tudok kicsikarni belőle..

2. konfigom ugye a lap. fx4130,8gb corsair vengerance ram 2x4gb 1600mhz, XFX HD6870 Chieftec 500w táp

és néha Droppol a játékokba pl GTA 5 ben normál és high beállításon azaz textura van csak fent highen shadow normalon van... miért droppolhat? feltettem a drivereket azok kilőve, túlmelegedés kilőve mert pricin mugen2 van
kártyán accelero extreme 7970

alaplapra is tettem két kicsi ventit...

mi lehet a baj?

(#90015) spista222 válasza misztik (#90014) üzenetére


spista222
addikt

1. A zöld aljzatba dugtad a házimozit?
Alaplapi hangkártya driver fent van? alapértelmezett az alaplapi hangkártya?
Mással szól?

2. A proci is kevés a GTA V-höz és ha a videokártya is csak 1 GB-os akkor az is gyorsan elfogy.

(#90016) inf3rno válasza Lompos48 (#90008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Ilyen alapon az eső is "szállítaná/gyártaná" az ionokat. Sőt a második reakció alapján akár energiabefektetés nélkül lehetne gyártani a protonokat (H+). :Y"

Kifejthetnéd egy kicsit jobban, hogy mit akarsz ezzel mondani.

"Félvezetőiparban tonnaszám használják a deionizált vizet oldószerként. Ipari méretekben inverz ozmózissal és ioncserélő gyantákkal oldják meg/gyártják, majd inoxcsöveken szállítják a felhasználási helyre. A "tisztaság" mértékét Mohm-ban mérik, általában ennek legkevesebb 10 MOhmnak kell lennie. (Ezt egy 1x1x1 cm-es térfogatú "vízkockán" mérik)."

Pontosan erről beszéltem, hogy ahol kell, ott helyben állítják elő. Kereskedelmi forgalomban, pl benzinkúton nem fogsz kapni jó minőségű desztvizet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#90017) misztik válasza spista222 (#90015) üzenetére


misztik
csendes tag

igen a zöldbe! mindegyiket kipróbáltam ! de egyiken se ad hagnot ezt az alapértelmezett dolgot meg pontossan eltudod nekem magyarázni? mert ezt megpróbálnám de szerintem megvolt ezis

(#90018) spista222 válasza misztik (#90017) üzenetére


spista222
addikt

Elsőnek bedugod a zöldbe.
Jobb klikk a jobb alsó sarokban lévő hangszóróra ott lejátszóeszközökre klikk.
Ott a hangszórókra jobb klikk és beállítás alapértelmezettre, ha nem ő lenne az .
ha nincs hangszóró csak pl digitális kimenet akkor nincs fent a drivere.
Ha van hangszóró és alapértelmezett is de még sincs hang akkor az alaplapi hang haldoklik/meghalt.

(#90019) Lompos48 válasza inf3rno (#90016) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak annyit, hogy a H+ ion nem egyéb, mint egy proton. Azt már nem akartam taglalni, hogy HCO3 gyök nem létezik, hanem a CO3 gyök 2 vegyértékű és emiatt 2 hidrogént tud lekötni. Egyébként olyan van, hogy víz disszociációja, ami során hidrogén és oxigénionok keletkeznek, de azok, csak energiabefektetéssel szeparálhatóak. Olyan pedig, hogy a víz vegyi reakcióba lépne a széndioxiddal, szerintem nincs. Az idézett első reakciód pedig - ha létezne - akkor állandóan jelen lenne a légkörben található víz és széndiöxid miatt.

...benzinkúton nem fogsz kapni jó minőségű desztvizet.

Ez igaz. De amire forgalmazzák, annak megfelel. Más dolog az, hogy a légkondi kondenzációs vize is van legalább olyan minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#90020) #65675776 válasza misztik (#90014) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy dolog, hogy a proci le van hűtve. A probléma kb az összes Asrock AM3(+) lappal, hogy a VRM alulméretezett, sok esetben ráadásul még csak egy szerencsétlen borda sincs rajta. Szóval lehet, hogy a proci nem melegedik túl, de a VRM igen. Egyrészt túl van terhelve, másrészt nem is elég FX-ekhez.

Két lehetőség van: tüneti kezelésnek a VRM hűtését megoldod valahogy. VAgy merőleges áramlású (top flow) coolert használsz, vagy megpróbálsz valahogy ventilátort applikálni a VRM és a környezetében levő PCB hűtésére.

A másik lehetőség, hogy lecseréled a lapot egy normálisra.

(#90021) misztik válasza spista222 (#90018) üzenetére


misztik
csendes tag

megvan de viszont nem ad hangot igyse a driverek fent vannak az eredeti cd-ről sőt a netről is szedtem már le de semmi :s

(#90022) martoslaci


martoslaci
csendes tag

A Totalcmd 5.1 bal fájlablak görgető az ablak aljára költözött, a kit. -méret- dátum sáv nem állítható. A hiba újra telepítve is fennáll. Valamit elnyomtam. Hogyan lehet a tcmd helyes működését visszaállítani? A WIN XP (SP3)-ban van valamilyen lehetőség a jelenség megszüntetésére? Nagyon megköszönnék valamilyen használható tanácsot. Üdv: öreg laci.

(#90023) misztik válasza #65675776 (#90020) üzenetére


misztik
csendes tag

én ugy gondolom hogy ez a lap asrock extreme 4 970 elég jó lap legalább is nekem . borda van rajta megfogtam és nem meleg nem éget volt max 40 fok chipsetre tettem kis ventit

(#90024) Dzsana válasza #65675776 (#90009) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az a baj, hogy a win 10 nem ad választási lehetőséget, alapból a 3.5-öt teszi fel, és utána ha akarom, ha nem , felteszi a 4.5-öt is. Leszedni meg nem is tudom a frameworkot. Lehet, a win7-et kell mégis csak visszatennem?

Mondjuk win7 alatt is 4.5-ös .NET framework volt, és ott meg jó.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#90025) inf3rno válasza Lompos48 (#90019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ne haragudj, de jó nagy marhaságokat hordasz itt össze. Kettőnk közül gyanítom csak nekem van felsőfokú vegyipari végzettségem...

"Más dolog az, hogy a légkondi kondenzációs vize is van legalább olyan minőségű."

Na erre nem is gondoltam, igaz. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#90026) #65675776 válasza misztik (#90023) üzenetére


#65675776
törölt tag

Te úgy gondolod, de a procid láthatóan nem. A borda meg azért nem meleg, mert a FET-ek a túloldalra, a PCB-re adják át a hőt. A chipset meg részletkérdés, az nem az aminek a melegedése gondot okozna.

Persze lehet próbálkozni magyarázni a magyarázhatatlant. Nézz ben az AM3(+) topicba. Érdekes módon szinte mindenkinek az Asrock lapokkal van baja.

FX-hez nem elég a 4+1 fázis! Minimum 8+2 kell hozzá. Normálisan méretezve és hűtve. Na ilyen lapja nincs az Asrock-nak.

(#90027) inf3rno válasza Lompos48 (#90019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bicarbonate_buffering_system [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#90028) mezis válasza Lompos48 (#90019) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor szódavizet gyártok, akkor mi jut a vízbe a szénsav patronból ?
(Eddig azt hittem, hogy CO2. :F
Ők is az írják, hogy minimális a kémiai reakció H2-CO3.)

mezis

(#90029) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Iontot gyárcsák oszt jóvan, thread vége... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90030) inf3rno válasza philoxenia (#90029) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#90031) philoxenia válasza inf3rno (#90030) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen mert itt is ez kéne: [link] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90032) Aureal válasza Dzsana (#90006) üzenetére


Aureal
senior tag

W10 még nagyon friss lepény, nem kell semmin csodálkozni sztem a MS-t ismerve, bár igaz hogy anno az XP idején sem folyt visszafelé 3.1 korabeli driver fejlesztés. Múlnak az évek, s ez az IT szektorban különösképp érződik a dolgok elavultságán idővel.

(#90033) Aureal válasza philoxenia (#90031) üzenetére


Aureal
senior tag

:DDD Na ja, meg pinpongoznak is velük persze! Demokratikus megfogalmazás a munkakörileg előírt "térdre baby!" eseményekre! :DD :C

(#90034) Aureal válasza #73959936 (#90013) üzenetére


Aureal
senior tag

Arra gondolsz vki ajándékoz vmi megúnt cuccot? :)
Berakod a régi moncsit az új mögé és azon marad a hanglejátszás. Ettől olcsóbb nincs. :)

(#90035) #73959936 válasza Aureal (#90034) üzenetére


#73959936
törölt tag

:C :C :C ;)

Nem jó :N aszt el kék adni...

[ Szerkesztve ]

(#90036) inf3rno válasza philoxenia (#90031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nagyon nagy. :DD Dr. House is ezt a megoldást alkalmazta, amikor "nővért" vett fel, mert lőtte magát morfiummal, aztán félő volt, hogy elalszik a túladagolástól, és nem ébred fel.

Buliban hasznos! =]

(#90037) Lompos48 válasza inf3rno (#90025) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Részben igazad van. A szénsavval melléfogtam. És azzal is, hogy: "víz disszociációja, ami során hidrogén és oxigénionok keletkeznek...". Ugyanakkor azt merem állítani, hogy az ioncserélés folyamán nem a CO2 az eltávolítandó komponens. Ami a végzettségeket illeti, azokról elbeszélgethetnénk, de nem fontos.

(#90038) inf3rno válasza Lompos48 (#90037) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bármikor szívesen elbeszélgetek erről privátban, de ez már tényleg nagyon off ebben a topic-ban... :W

Buliban hasznos! =]

(#90039) Vakegérke válasza #73959936 (#90035) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eladod, és veszel két hangfalat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90040) mezis válasza philoxenia (#90031) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezzel szemben mi van MS-éknél ? :F
Mert amikor legutóbb egy laptop haneszközök kezelőjének nyitott ablakában a semmibe kellett kattintanom ahhoz, hogy megjelenjen a beállítás, bizony sok minden eszembe jutott velük kapcsolatban, de inkább a felmenőikkel.... :o

[ Szerkesztve ]

mezis

(#90041) misztik


misztik
csendes tag

most megpróbáltam videókárytáról hangot kihozni hdmi kábellel és az se ad hangot de eddig az is adott hangot most mi lehet a gond??? tv monitorral kötöttem össze természetessen

(#90042) genndy válasza misztik (#90041) üzenetére


genndy
addikt

Nem az van alapértelmezettnek. Kattints át Vezérlőpult/Hangok.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#90043) misztik válasza genndy (#90042) üzenetére


misztik
csendes tag

már megcsináltam és semmi

(#90044) okipoki


okipoki
aktív tag

Ismerős szeretne utalni K&H bankból Erstés bankba. Mettől meddig tudna ma?

(#90045) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Az a problémám, hogy sem a Pioneer BDR-209D, sem a SONY Optiarc AD-7260S optikai meghajtóm nem olvas be semmilyen lemezt.

A használt operációs rendszer: Windows7 x64 Ultimate SP1.

A meghajtók maguk látszódnak fájlböngészőkben, Vezérlőpultban, AIDA alatt is, a Windows szerint megfelelően vannak telepítve, mégsem olvassák be a lemezeket.

Legyen szó bár Blu-ray filmről, DVD-ről, újraírható DVD-ről, zenei CD-ről, promo DVD-ről... Vagyis semmilyen optikai lemezes médiát nem olvasnak.

A lemezeket felpörgetik a meghajtók, a LED-jük is világít, de a tartalmuk (pl. autorun installer) már nem indul el, és fájlböngészőben a betűjelükre kattintva sem töltődik be a lemez tartalma. (Csak "homokórázik" a megfelelő ikon, és ha rákattintok, akkor kiírja, hogy "a meghajtó nem elérhető".)

Én Windows-os issue-t sejtek a háttérben, de mi az pontosan? És mi a megoldása?
(Elég sürgős lenne, mert telepítenem kellene egy szoftvert.)

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#90046) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy rendszer újratelepítésnél ha SSD mellett van egy winchester, akkor le kell-e húzni a vinyót, hogy csak az SSD maradjon, vagy maradhat bekötve a vinyó is?

Üdv,
GBoy

(#90047) inf3rno válasza okipoki (#90044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, nekem újabban mindig következő munkanapra rakja az értéknapot. Lehet, hogy csak nem vagyok szerencsés, vagy mindig este próbálkozom, nem értem..

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#90048) inf3rno válasza gameresboy (#90046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Maradhat bekötve az is. Annyi, hogy formázásnál nehezebb véletlenül kiválasztani, ha lehúzod. De ha odafigyelsz és nem ész nélkül nyomogatsz mindent, akkor nem lehet baj. Hallottam már olyat, hogy a grub-ot átrakta a linux másik merevlemezre, de az extrém rendszer volt szerintem 2 windows-al meg ki tudja hány linuxal...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#90049) gameresboy válasza inf3rno (#90048) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Múltkor olvastam, hogy valaki lehúzza, valaki bekötve hagyja a vinyót.
Ezek szerint probléma nem lehet, ha bekötve marad?

(#90050) Terminator17


Terminator17
senior tag

üdv újra raktama gépet és arra volnék kiv hogy az originben lévő játékokat hogy tudom betölteni a hdd ről? mert most elakarja kezdeni nekem mindet letölteni egyesével.... ötlet? :F

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.