Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) helixP válasza varmi2 (#113000) üzenetére


helixP
nagyúr

Nincs Scart kimenete a gépnek :D :D

(#113002) varmi2 válasza helixP (#113001) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azt hittem a mai világban van hdmi-s tv a közelben, akkor nincs ötletem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#113003) bitpork válasza helixP (#112999) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a a 970nél nem számított a hdmi/dvi port. A moncsit lecseréltem :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113004) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok!

VirtualBoxban szeretnék telepíteni Windows Server 2008 R2-t, ám a telepítés után, miután kibontja a fájlokat a telepítés megszakad:

A Windows nem tudta beállítani az offline területi beállítások információit. Hibakód: 0x80ff0000.

Amiket googleban írtak róla, azoknak szerintem eleget tesz. 3 iso fájlnál is ezt írja.. jó lenne, ha valaki tudná, mert lassan vizsgázom belőle, és így nem tudok gyakorolni. :F

Üdv.:M.

(#113005) bitpork válasza minek?:S (#113004) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tipp1:
Amikor megcsinálod a virtuális gépet, töröld a default virtual hdd-t és adj hozzá egy szimpla IDE drájvot, és ne korlátozd a méretét - hagyd dinamikusra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113006) helixP válasza bitpork (#113003) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a törődést.

Akkor ennyi? Vegyek egy új monitort? Kész? Itt egy vadi új gép, még egy 3 éves monitor és nem tudom használni?

[ Szerkesztve ]

(#113007) coco2 válasza Shingen (#112995) üzenetére


coco2
őstag

A baj még csak nem is az árakkal van, hanem azzal, hogy még a drága is sza*. Például azt mindig elfelejti megemlíteni még a részletes műszaki leírás is, hogy nagyon trágya minőségű akkut használnak hozzá, amit véletlenül egyszer kint használsz nyári melegben, használat közben felforrósodik 80 fok fölé, egy óra alatt tönkre is megy, és eldobhatod. Lévén az akkuk nem kommersz / cserélhető darabok bennük, az egész porszívót dobhatod el. 30 ezertől 100 ezerig a cuccok reklámja más, de ugyan az a trágya van becsomagolva. Hát ez az én problémám.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#113008) helixP válasza helixP (#113006) üzenetére


helixP
nagyúr

Na jó. Szereztem egy Samsung monitort és ugyan úgy semmi. Akkor kizárhatjuk az előző problémát? Videókártya gond?

(#113009) Csupingo válasza helixP (#113008) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg vedd ki a vga-t és tedd vissza. Kikapcsolt, áramtalanított gépből az elemet is kivehetnéd, hogy reseteld a biost. Ha ezeket kipróbáltad, akkor próbáld ki úgy a gépet, hogy mindkettő monitort rákötöd, talán valamelyik kimeneten adni fog már képet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113010) bitpork válasza helixP (#113006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnálom én tényleg nem találtam a 970nél más megoldást. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113011) helixP válasza Csupingo (#113009) üzenetére


helixP
nagyúr

Garanciális, 'plombált', nem nyúlok bele. Holnap megy vissza a szervizbe. Frankó kezdet :(((

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#113012) quailstorm válasza Timyyy (#112990) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Töröld a csúcsfileokat, amiket akkor hoz létre, mikor először hozzáadod a fájlt a Vegashoz (videó mellé teszi, név egyezik, pici). A fekete videós bugot az szokta megoldani.

Amúgy igen nagy szopás Vegasszal dolgozni, ez mondhatni mindennapos volt nekem anno. Esetleg próbálj újabb verziót.

(#113013) Doky586 válasza helixP (#113011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem semmi gond nincs azon kívül hogy nem tudod hogy kell belépni a biosba.. A DOS képernyő pedig 'kilóg' a monitorról ezért csak feketeséget látsz.

(#113014) philoxenia válasza pjen (#112975) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a Legrandnál se viszik túlzásba a keresztmetszeteket... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#113015) pjen válasza philoxenia (#113014) üzenetére


pjen
félisten

Hát nem,de egy vér kínaihoz képest valóságos réz temető.

(#113016) minek?:S válasza bitpork (#113005) üzenetére


minek?:S
őstag

Végülis megoldódott, köszönöm.

Üdv.:M.

(#113017) bitpork válasza minek?:S (#113016) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi lett a megoldás ha szabad megkérdezni? :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113018) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

PC rendberakásért mennyit illik manapság kérni?

(nem működő rendszer alól adatok kimentése, reinstall, progik visszatelepítése, adatok visszapakolása, finomhangolás)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#113019) VoidXs válasza A_ScHuLcZ (#113018) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hohó, határ a csillagos ég. Óránként 8000-et is simán lehet kérni, mert a konkurencia annál is drágább. Láttam hirdetést olyan pofátlan árakon is, hogy 90k egy ilyen rutinmutatvány.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#113020) A_ScHuLcZ válasza VoidXs (#113019) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Az azért elég drága lenne, ha óradíj alapon kalkulálnám, mert sok szívás volt vele, és nagyon régi/lassú masina.

Régen ilyen 5-8k-t kértem 1-1 újrahúzásért, de mostanában nem csináltam, ezért nem tudom az árakat.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#113021) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
A tegnapi problémám megoldódott (nem akarok beszélni róla :D )
Viszont ma előjött egy újabb. Win 7 telepítésnél, nem jön elő sem az egér, sem pedig a billentyűzet.
Kis utána olvasás után, amit megcsináltam: 2.0-s portban próbálkozom, BIOS-ban USB legacy usb support enabled, nincs PS2-es eszköz itthon. Alaplap Asrock B360M.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#113022) Csupingo válasza helixP (#113021) üzenetére


Csupingo
veterán

Általában azt szokták javasolni, hogy integrálni kell az usb drivert a win telepítőbe, de gondolom nincs másik gép a közeledben, amivel meg lehetne csinálni. Win 10-et nem tudsz telepíteni? Ha van kulcsod a 7-hez, akkor talán még úgy is elfogadja.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113023) helixP válasza Csupingo (#113022) üzenetére


helixP
nagyúr

Egy laptop van itthon, ami céges, elég sok tiltással (alkalmazás telepítés pl.). Mit kéne tennem?
Nincs 10-es WIN sem. Ps2 usb konvertert keresek épp, de már azt se nagyon árulnak, pláne nem pénteken fél5 kor...
Amúgy az USB 2.0-s portot akkor is be kéne vennie, nem?
Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#113024) Doky586 válasza helixP (#113021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam például egy reset után 'veszi' be az egeret és a bill-t. (újraindítás nem jó neki)
De van aki kihúzza majd visszadugja az USB2-be a pent és az oldja meg...

(#113025) Csupingo válasza helixP (#113023) üzenetére


Csupingo
veterán

A biosban akkor már próbáltad az USB Configuration-nál a legacy usb support-ot ki-be kapcsolni? Ehhez sajna nem értek, de az nem lehet, hogy uefi-ben próbálod telepíteni, nem pedig sima legacy módban?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113026) helixP válasza Csupingo (#113025) üzenetére


helixP
nagyúr

Most vettem egy Ps2-es billebntyűzetet, szerintem utolsó vagyok aki valaha ilyet vásárolt, és így sem jó.
Bootloás alatt felvillannak a ledek, bios látja, de a Windows telepítő alatt nem történik vele semmi.
Na, ilyenkor mi van?

BIOS-ban állítottam egyet azon a beállításon, hogy a PS2-es eszköz felébresztheti az alvó állapotban lévő gépet. Ez kellett hozzá......

[ Szerkesztve ]

(#113027) Csupingo válasza helixP (#113026) üzenetére


Csupingo
veterán

Alakul. Szép lett volna, ha ps2-vel se hajlandó működni. Reméljük, hogy egy ideig már nem lesz gondod.

Azt nem nézted, hogy az usb-nél is beállítod ezt? Még a végén az is életre kelt volna. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113028) helixP válasza Csupingo (#113027) üzenetére


helixP
nagyúr

Be be. USB-nél be volt, azzal kezdtem.

Az érdekes az, hogy a win már fent van, de még mindig nem mennek az usb perifériák. Most a PS2 billentyűzettel felrakom az alaplapi Drivereket. Remélem oké lesz.

És köszi a segítséget mindenkinek.

(#113029) Aryes válasza helixP (#113021) üzenetére


Aryes
nagyúr

A dedikált vga helyett az alaplapi vga-ra dugtad a monitort, mi? :DDD

(#113030) helixP válasza Aryes (#113029) üzenetére


helixP
nagyúr

Mi tagadás, igen :D Egy nagyon NAGYON széles perem alatt volt...

Viszont egerek.tovabbra sincs. Érdekes módon a wireless billentyűzet megy, semmilyen egér nem. Sárga háromszög az eszközkezelőben az USB és a PCI előtt. Vadászom a drivert azóta...

[ Szerkesztve ]

(#113031) helixP válasza helixP (#113030) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez a 8. Generációs Intel nem támogatja a Win7-et dolog mennyire valós? Ne is kapálózzak mert nem fogok találni drivert? Mar egy fél napom ráment de nincs egérntovábbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#113032) Marci112233 válasza helixP (#113031) üzenetére


Marci112233
őstag

8 generációs processzort fogadó alaplapokhoz már nincs Win 7 driver sajnos, így szerintem felejtős rá is erőltetni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#113033) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy LENOVO G780 laptop, 5,5 éves.
Az istenért sem tudom működésre bírni benne a bluetootht és most már abban sem vagyok biztos,hogy a hálózati kártyája tud ilyet. Amit találtam a típushoz leírást, abban opcióként szerepel.
Kérésem az lenne, hogy ajánljatok egy olyan (lehetőleg pici, akár telepítés nélkül használható) programot, ami részletesen kilistázza a gép hardver tulajdnoságait, és kiderül, hogy érdemes szívózni vele,vagy nem is tudja.
Köszönöm.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#113034) SP4C3 válasza lumpy92 (#113033) üzenetére


SP4C3
veterán

Windóz divájsz menedzser.

U.I.: A gyártó oldalán kilistázott specifikációk alapján van benne BT 4.0

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#113035) helixP


helixP
nagyúr

Ismét itt vagyok...
Ma reggel VETTEM egy Windows 10 home Official DVD-t, mert elegem lett.
Viszont nem bootol róla. BIOS-ban átálítottam a boot prioritást a DVD-re, de semmi nem történik csak forgatja - forgatja. Ha hagyom bebootolni a Win7-et, ott sem tud mit kezdeni a DVD-vel.
Más gépben látszik a tartalma, a DVD-lejátszóm más DVD-t simán gond nélkül beolvas, meg hát erről tettem fel a Win 7-et is...
Mi a rák lehet már a gond? Tényleg kezd elegem lenni....

[ Szerkesztve ]

(#113036) Csupingo válasza helixP (#113035) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor még mindig nem értek véget a szenvedéseid. (Persze a win 10 mellett is lehet folyamatosan nyugtatót szedni, ha nincs szerencséd.) Esetleg kérdezz be a windows topikba is, ott sok szaki van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113037) diegho válasza helixP (#113035) üzenetére


diegho
nagyúr

Miért szenvedsz DVD-vel 2018-ban? Pár perc alatt ott van Pendrive-on, gyorsabban települ, nincs hangja, nem értem miért akarsz mindenáron egy lassú, hangos módszert választani. Már vagy 10 éve Pendrive-ról illik telepíteni a Windows-t.

(#113038) helixP válasza diegho (#113037) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a visszajelzést bár jelenlegi helyzeten nem segít, de legközelebbre elteszem az ötletet...
Amúgy, DVD-ről nem kéne mennie a telepítésnek? Hangosan, oldschool módon?

Amúgy:
1. mert a szombaton nyitvatartó boltban a home csak DVD-n volt meg.
2. ISO képfájlt meg nem tudok jelenleg USB-re másolni, mert nincs a béna 7-es alatt USB támogatásom.

[ Szerkesztve ]

(#113039) diegho válasza helixP (#113038) üzenetére


diegho
nagyúr

Az interneten ott van a lehetőség, hogy Pendrive-ra töltsd le, még kódot sem kell adni hozzá a Microsoft oldalán, pár perc alatt ott van és már megy is a telepítés. Ha a 7-es alatt nincs USB, akkor feltételezem olyan gépről van szó, ami már nem Win7 kompatibilis, de ezt a Pendrive-os módszert megcsinálhatod bármilyen PC-n.

(#113040) helixP válasza diegho (#113039) üzenetére


helixP
nagyúr

Nincs másik gép a közelben és a hétvégén szükségem lenne a gépre.
Ezért szántam rá a pénzt. Szerintem mennie kéne így is. Origónál telepítő lemezről.

[ Szerkesztve ]

(#113041) Spazzz


Spazzz
tag

Sziasztok,bajban vagyok elmult napokban volt egy olyan jelenseg, hogy a windows boot utan halvany fekete kepernyo es az eger kurzos jelent meg es annyi meg csak siman eros fekete kep kurzor nelkul.Sok mindent probaltam vegul rendszert raktam es amint felrakom a gpu drivert ugyan ez a helyzet,safe modban torlom akkor siman megy minden,utanna rendes bootnal,a legujabb driverel is csinalja a 397. essel es egy regebbi 2016-os 368-os driverrel is ugyan ez a helyzet van valami otletetek?Egy gtx 950 van a gepben.
Jelenleg is olvasok utanna hatha kapok valami megoldast mert surgos lenne :D plane,hogy itt a hetvege.

(#113042) Doky586 válasza diegho (#113037) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Miért szenvedsz DVD-vel 2018-ban?"

Gondolom mert a Windows 10 home Official FDD kiadás nem fért bele a bevásárlókocsiba.. :))

(#113043) Csupingo válasza Spazzz (#113041) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez gyakran a vga halálát szokta jelezni, ha driver nélkül még működik, de driverrel már nem. Másik gépben ki tudod próbálni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113044) Doky586 válasza helixP (#113038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tipp:
- kapcsold be a bios-ban a CSM módot
- Az SSD legyen az elsődleges booteszköz a biosban
- A gyors boot bios menüben az UEFI móddal bootolj a DVD-ről.

(#113045) Spazzz válasza Csupingo (#113043) üzenetére


Spazzz
tag

Ilyeneket ne mondjal legyszives :)) nem probaltam meg,erdekes hogy csutortokon jelentkezett legeloszor de par restart utan megoldodott es tegnap is meg jatszodtam s minden,de ma mar semmi :/

(#113046) Csupingo válasza Spazzz (#113045) üzenetére


Csupingo
veterán

Akár még tápegység gond is lehet. A csodás win 10 (1803) win van a gépen? Esetleg ha tudsz, válts vissza a 1709-re, talán segít.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113047) Spazzz válasza Csupingo (#113046) üzenetére


Spazzz
tag

Win 7 64 bit ultimate van es egy cs550 m tap.

(#113048) Spazzz válasza Spazzz (#113047) üzenetére


Spazzz
tag

Hoppa hoppa,kihuztam a hdmi kabelt amivel osszekottem a gepet a tvvel es mostmar indult rendesen,furcsaltam hogy a windows logos hatterkep es a kurzor megjelent iconok nelkul jobb klikk mukodott,gondoltam megprobalom neme a tvt erzekeli elsodlegesnek s en idegosszeroppanst kapok egy ennyiert,hadlam meg parszor restartolom

(#113049) philoxenia válasza Csupingo (#113046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi a baj az 1803-al?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#113050) Csupingo válasza philoxenia (#113049) üzenetére


Csupingo
veterán

Eddig ennél a frissítésnél panaszkodnak a legtöbben a win 10 topikban. Páran visszább, vagy linuxra váltottak inkább.

(#113048) Spazzz: az jó, és a driver is települ gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.