Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Rabbitf_24 válasza Sub-ZeRo (#8000) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

De nem tudok sajátot szerkeszteni, nem érted? ;] A gyári setupok meg szarok még mindig. ;] Még ha nyomok egy save before exitet akkor is. De tényleg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8002) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Milyen HDMI kábelt érdemes venni? A jövő hét elején érkezik az új monitorom amit HDMI kábellel szeretnék használni. Azért nagy vagyonokat nem szeretnék most rákölteni.

Erről mi a véleményetek? Kolink HDMI-HDMI 2m

(#8003) Sub-ZeRo válasza Rabbitf_24 (#8001) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az gáz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8004) Rabbitf_24 válasza Sub-ZeRo (#8003) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Igen, pont ezért kéne egy progi, amivel tudok profilt csinálni win alól. :K

(#8005) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Ugyan nem azonnali de jobb topikot nem találtam.

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tudtok-e win7-re olyan audio recorder progit mint pl az AudaCitry csak éppenséggel működik is? :F Audacityvel nem tudok felvenni hangot. Ja hogy miről vennék fel? Pl online rádió. Szóval ha tud valaki win7en működő audo recordert az ossza meg velem is.

Még annyit, hogy volt már valakinél Phonak 111/112-es In-Ear fülhalgató? <-- Tudom ehez van topik de itt több ember megfordul nem ajánlat kérés hanem érdeklődés. :K

Köszi a segítséget. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#8006) Hunork válasza Tauren45 (#8005) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Nézd meg ezt a kettőt.
Én még régebben a másodikat használtam, és ment az internet rádió. (nyelvtanuláshoz használtam)
[link]
[link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#8007) lacika8006


lacika8006
tag

Sziasztok!
Crome-ból hogyan tudom kimenteni a kedvenceket? Hova van eldugva, mert nem találom?
W7 prof 64bit

[ Szerkesztve ]

(#8008) rii válasza rii (#7942) üzenetére


rii
nagyúr

hiren boot cd-n volt mini xp is, (meg dos prompt is, csak az nem látja az ntfs-t)

ha az xp a d:-re tette az ntdlr-t, azt hogy lehet áttenni a c:-re?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8009) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ma egész nap iszonyat lassan töltenek be a videók,,vimeo-n és youtube-on is. Mi lehet az oka? Valami sz*r a T-com-nál? Megnéztem több progival is,semmi nem szívja a netem,a speedtest a szokásos 6 megát mutatja,ping sem nagy.

(#8010) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Tudja valaki, hogy pókernél a "call" kifejezés hogy van magyarul?

(#8011) Hunork válasza Darth_Revan (#8010) üzenetére


Hunork
veterán

Hívás megadása (avagy tét megtartása)

(de már nem pókerezek, elbuktam a pokerstrategy tőkémet... :( )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#8012) Darth_Revan válasza Hunork (#8011) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszi.

(#8013) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Hello,

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy hogyan tudok 2 ac3 hangsávot összerakni?
(Az egyik csúszik a film alatt a másikhoz képest)

Moretimer

(#8014) Carbonara válasza Darth_Revan (#8010) üzenetére


Carbonara
csendes tag

megadás

grimaszversenyre küldték a hóhért, mert eszméletlen fejeket tud vágni

(#8015) menoomano


menoomano
csendes tag

Sziasztok!

Sisoft Snadra a következő tippeket adja, de nem találom a megoldást légyszi segítsetek.

Performance Enhancing Tips
Warning 100 : Large memory sizes should be made of Registered/Buffered memory.
Tip 2546 : Large memory modules should be ECC/Parity.

Win7 64bit

2db KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G memóriamodul van ASUS M5A97-es lapon

(#8016) StLui


StLui
veterán

Üdv!

Nem találok idevágó topicot, ha abban is tudtok segíteni köszönöm!

Optikai kábelen jön be hozzánk a tv adás (net és telefon is, de ez most nem lényeges gondolom). A központi egységből CAT5-ös hálózati kábelen megy a jel a TV-k alá rakott set top box-okhoz, amin keresztül a tv adást tudjuk nézni, viszont a konyhába nem sikerült eljuttatni a kábelt. Mit lenne olcsóbb, jobb, egyszerűbb megoldani, a CAT5-ös kábel jelét vezeték nélkül továbbítani, vagy a set top box-ból kijövő audio-video jelet továbbítani? Utóbbi esetben a távkapcsolást is meg kéne oldani, de nem létkérdés.

Köszönöm előre is!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8017) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, ha displayport kimenetre akarok rádugni egy dvi-s monitort, akkor mindegy milyen kábelt veszek, a lényeg, hogy egyik vége dp legyen, másik dvi? Vagy van valami egyéb megszorítás?

(#8018) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Az elmult pár napban nektek is kihagyott a prohardver.hu honlap? Nekem mostanában alig jön be egész nap :S Csak tölt és aztán "lap nem jeleníthető meg"....

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8019) spurika válasza Lmh (#8018) üzenetére


spurika
senior tag

Itt a válasz

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#8020) Kommy válasza Lmh (#8018) üzenetére


Kommy
veterán

(#8021) bajaki


bajaki
őstag

Erre valaki? :R

(#8022) Gyufaaa válasza bajaki (#8021) üzenetére


Gyufaaa
veterán

aranyozott végek és minél vastagabb legyen az árnyékolás végett. Illetve 1.4-es legyen

(#8023) freaghill


freaghill
őstag

Hali!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a tápból amik jönnek kábelek (bocs a hülye kérdést, még sose láttam tápot szétszedve:DD) azokat ki lehet cserélni? Értem ez alatt a 24 pines kábelt 20 pinesre?

(#8024) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tudtok olyan programot, amivel fel vehetem az kattintásaimat, és aztán azt magától megtudja csinálni a gép? tehát ilyen automata kattingató valami :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8025) Gyufaaa válasza freaghill (#8023) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:U Minek akarod te azt?

(#8026) Sub-ZeRo : Legjobb! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8026) Sub-ZeRo válasza enginev3.0 (#8024) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oda ültetsz valakit a géped elé és megmutatod mit kell csinálni. Majd elmész vacsorázni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8027) CoolMan válasza enginev3.0 (#8024) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen program ami... itt kérdezd vagy nézzél szét, mintha valaki kérdezett volna már ilyet, vagy hasonlót.

(#8026) Sub-ZeRo: vazz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8028) freaghill válasza Gyufaaa (#8025) üzenetére


freaghill
őstag

Veszek egy másik tápot, és ami kiszabadulna azt beépíteném egy netezős gépbe, de oda 20 pines kell, nem 24.

(#8029) enginev3.0 válasza CoolMan (#8027) üzenetére


enginev3.0
félisten

Oké köszi

Sub-ZeRo@ farmerama-hoz kellene :) és a gépemhez nem ülhet senki :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8030) ch003067 válasza freaghill (#8028) üzenetére


ch003067
addikt

inkább vegyél 1500ftért egy 20pines tápot. Nem hinném, hogy működne, ha babrálnál rajta...

(#8031) freaghill válasza ch003067 (#8030) üzenetére


freaghill
őstag

Rendben... Akkor még egy olyan kérdésem lenne, hogy kábelt be lehet húzni? Most egy IDE-s kábel van, és IDE-s vinyó is, de most tervezek egy SATA2-es vételt és oda valahogy kéne olyan kábel.:DD

(#8032) moha21 válasza freaghill (#8028) üzenetére


moha21
addikt

Veszel egy átalakítót vagy ha elfér a kondiktól akkor simán rádugod.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8033) Sub-ZeRo válasza enginev3.0 (#8029) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor nem program kell neked, hanem egy wellness hétvége az agyturkászoknál, ha már erre akarsz vetemedni. :Y

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8034) spurika válasza Sub-ZeRo (#8033) üzenetére


spurika
senior tag

Egy 2 hetes bent lakásos Gödöllőn méghozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#8035) moha21 válasza enginev3.0 (#8024) üzenetére


moha21
addikt

Írsz rá egy scriptet.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8036) Sub-ZeRo válasza spurika (#8034) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt nem tudom, de az agyoniskolázottagytrösztökakikcsakakönyvekbőltudnakokoskodni biztos tudnának neki segíteni. ;]

(#8038) enginev3.0 : A játéknak pont ez a lényege.

(#8037) bimbilla09:8600 GT. Itt a baj. Legalább egy 9600 GT vagy 9800 GT-t szerezz be és akkor nem lesz baj. A vga-d mondjuk úgy hogy arra jó, hogy nem integráltat használsz irodai munkára.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8037) bimbilla09


bimbilla09
tag

sziasztok !

az alábbi a problémám.
akármilyen játékot indítok el, fps laggom van. 10-15 mp-ig rendesen megy az adott program, utánna 1-2 mp-ig 10 alá lemegy az FPS-em. elég vicces, hogy a wow-on illetve a cod:uo-n is ez a probléma érezhető ilyen gépen.

PS: 8600 GT, 4200+ duplamag 2.20 GHz és 2giga RAM

a válaszokat előre is köszi. :R

(#8038) enginev3.0 válasza Sub-ZeRo (#8033) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mért? régen sokat csináltam, de meguntam ez miatt, mert unalmas volt azt a több száz kattintást elvégezni, hogy mindent learassak, és így 1 perc alatt meglenne naponta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8039) Tauren45 válasza Hunork (#8006) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Érdekes mind2 honlapra vírust jelez az avastom. . . A softtonicot vagy mi az azt meg kifejezetten utálom. . .

A porgik jók csak az a baj, hogy nekem nincsen stereo mix-em a hangbeállításoknál. Win7-ből azt hiszem direkt emiatt szedték ki, hogy ne lehessen felvételeket készíteni. . .

Esetleg más 5let? Vagy valaki másnak más 5let?

Köszi a helpet. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#8040) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, h a Steam mennyire megbízható? Mivel most szeretném megvenni a Mafia II játékot és olvastam, hogy Steam-en majd kell regisztrálnom, itt nem lehet ebből semmiféle adatvesztésem, vagy valami? Csak mert olvastam pár támadásról az oldallal kapcsolatban :U
Szóval nem lehet belőle gond, ha regisztrálom a játékot, amúgy innen lenne: [link] a cégről van vmi vélemény, mert olvastam róluk 1-2 rossz dolgot, inkább rendeljek máshonnan?

Matthew 24:42

(#8041) Realradical válasza @matthew@ (#8040) üzenetére


Realradical
őstag

A Steam 100%-ig megbízható. A gyenge jelszavakat meg bárhol megtörik.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8042) menoomano


menoomano
csendes tag

Erre valaki számítógépben jártas, írjon valami okosat plzplz :U

[link]

(#8043) @matthew@ válasza Realradical (#8041) üzenetére


@matthew@
őstag

Oksi, köszi a helpet, és a bolt megbízhatóságáról tud vki vmit mondani? Inkább vegyem meg drágábban?

Matthew 24:42

(#8044) Realradical válasza menoomano (#8042) üzenetére


Realradical
őstag

ECC RAM fölösleges desktop gépbe. Registered RAM szintén.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8045) freaghill válasza freaghill (#8031) üzenetére


freaghill
őstag

Erre valaki? Gondolom van IDE-SATA2 átalakító, de nekem egyenesen SATA2 kábel kell. Azt lehet húzni, vagy olyan táp kell?

(#8046) ch003067 válasza freaghill (#8045) üzenetére


ch003067
addikt

Mit akarsz te húzni ?

lehet venni átalakítót, kb 3.000 ft. Meg Sata kábelt 170ftért...

(#8047) freaghill válasza ch003067 (#8046) üzenetére


freaghill
őstag

Lehet csak én vagyok hülye, bocs... Ugye az alapról kell ráhúzni egy kábelt a winyóre és egyet kell a tápból, nem? Ha a tápból IDE-re való kábel jön akkor arra kell átalakítot venni?

(#8048) ch003067 válasza freaghill (#8047) üzenetére


ch003067
addikt

Molexre gondolsz ?

Van olyan átalakító igen : [link]

(#8049) Realradical válasza freaghill (#8047) üzenetére


Realradical
őstag

Az a 170 Ft-os

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8050) freaghill válasza ch003067 (#8048) üzenetére


freaghill
őstag

Az! kösz!:DD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.