Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118001) Doky586 válasza Irvkhf (#117999) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért akarod az AHCI-t bekapcsolni? Azt írtam hogy úgy nem látszódnak a PATA lemezek.

ui: Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok.. Arra a fórum való hogy más is tanulhasson belőle.

[ Szerkesztve ]

(#118002) Irvkhf válasza Doky586 (#118001) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Akkor ki is volt kapcsolva meg most is ki van kapcsolva úgy látszanak a sata meghajtók meg a sata lemez is de az ide lemez nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#118003) Kékes525


Kékes525
félisten

Van olyan e-book olvasó ami magyarul felolvassa a könyvet?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#118004) Irvkhf válasza Doky586 (#118001) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Itt valami más van mert ki volt kapcsolva és most is ki van kapcsolva az AHCI de nem látszik csak a sata meghajtó. Az ide s winchesteren átalakítóval már a jumpert is próbáltam rakni minden hova az se segít neki.

[ Szerkesztve ]

(#118005) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Az egerem bal gombja gyakran duplán érzékeli a kattintást. Szétszedtem, kitisztítottam, de továbbra is.
Neten rákerestem és kontakt spray használatát ajánlották valahol. Viszont van egy rakat fajta kontakt spray.
Én erre gondolnék, szerintetek megfelelne erre a célra?
Kontakt IPA plus 60ml AG
Előre is köszi szépen a segítséget!

(#118006) sopruk válasza sopruk (#118005) üzenetére


sopruk
aktív tag

Vagy ez lehet praktikusabb, mondjuk egy fültisztítóval...
Nagy tisztaságú izopropyl alkohol 100ml
A lényeg, hogy jól gondolom, hogy ilyen izopropil cuccal érdemes tisztítani?

(#118007) Doky586 válasza Irvkhf (#118004) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Lemezkezelőben mi látszik a pata lemezekből?

(#118008) Irvkhf válasza Doky586 (#118007) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Semmi, azt is néztem. Kötet kiterjesztés meg ilyesmi, olyan mint ha benne se lenne.

[ Szerkesztve ]

(#118009) Csupingo válasza sopruk (#118005) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem ilyenkor maga a kapcsoló szokott tönkre menni. Ha valami nagyobb darab van benn, akkor azt egész könnyű kiforrasztani. Én is már évek óta pakolgatom be a régebbi egereimből a jobb gombokat bal oldalra.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#118010) mezis válasza C. s. (#118000) üzenetére


mezis
nagyúr

Elhasználni kell. Mindegy mivel (GB-os filmekkel), de teleírod, törlöd, particiókat is aztán lassú formázás. Vannak "takarító" programok, amik 3x - 5x írnak felül minden memória cellát. Pl.:[link]

Én egymásba skatulyázott alkönyvtárakkal szoktam gyötörni egy HDD-t: nyitok egy alkönyvtárat, írok bele pár GB-ot, aztán az egész tartalmat egy benne megnyitott újabb alkönyvtárba,....

mezis

(#118011) mezis válasza sopruk (#118005) üzenetére


mezis
nagyúr

Régebben olyan esetekkel is találkoztam, amikor a mikrokapcsolóval érintkező műanyagba árok kopott.

mezis

(#118012) Doky586 válasza Irvkhf (#118008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már évek óta nem láttad működni sehol azokat a PATA hdd-ket akkor azok már működésképtelenek.. :)

(#118013) Irvkhf válasza Doky586 (#118012) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Direkt olyat raktam bele amit tudok hogy jó, nem olyan rég volt is használva meg van vagy hat darab. Komolyan az is megfordult a fejembe hogy elküldöm mondjuk neked is hogy nálad működik e a konverter nálam semmi.

[ Szerkesztve ]

(#118014) Essejó válasza sopruk (#118005) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt úgy hívják, hogy pörög a mikrokapcsolód az egérben, két megoldás van. Az egyik, hogy eldobod és veszel egy új egeret, a másik, hogy veszel bele valódi Omron (Japán) mikrokapcsolót és beforrasztod a régi helyére, Ha jól tévedek akkor van aki árul ilyet a HA-n. A hibát az okozza, hogy elfáradt - elhajlott a kapcsolóban a rúgólemez. Ezt sokkal régebben úgy orvosolták egyesek, hogy szétkapták a kapcsolót és megfordították benne a lemezt. Nem mindig jött össze az a javítás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#118015) Kenzzi


Kenzzi
csendes újonc

Sziasztok! Lenne egy kis problémám, a mi nap el kezdett furcsán viselkedni a gépem bizonyos idő után fogta magát ki kapcsolt. Sokadjára meguntam egy msi afterburnert futtatva sem láttam elsőre semmi érdekeset, kis idő múlva szemet szúrt a CPU hőfok ami igen csak magas volt egy normál böngészőt használva (80+fok), meg ilyedtem a mai nap gyorsan át is pasztáztam de a probléma ugyan úgy fent áll, minden be kapcsolás után hasonló eredményt tapasztalok (a biosba maxra van állítva a fan speed)
Cpu: i5 7500
Gpu: 6gb 1060
TÁP : DN500
A procin alap gyári hűtő van
Valakinek nincs 5lete? Mi a gyász baja lehet?

(#118016) Essejó válasza Irvkhf (#117999) üzenetére


Essejó
veterán

Ez azért lehet mert a telepítés előtt kell ACHI módot bekapcsolni a Biosban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#118017) Marci112233 válasza Kenzzi (#118015) üzenetére


Marci112233
őstag

Lehet terheli valami bányászvírus a gépet. Javaslok egy MalwareBytes futtatást.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#118018) Cs1csó válasza Kenzzi (#118015) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ futtasd még le az Adwcleaner-t ha nem oldódik meg akkor Hitman Pro és az Emsisoft EK-t is

(#118019) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nem könnyű meghatároznom mi a probléma és reprodukálni se biztos, hogy tudom, mert kb. kéthetente egyszer vagy havonta egyszer jön elő, de van hogy egymás után egy héten többször is.

A lényeg: Windows 8.1 64 bit, az automatikus újraindulás kikapcsolva, a gép rendszerint úgy fagy meg, hogy nincs kék képernyő és nem indul újra, de az egérkurzort tudom mozgatni, a billentyűnyomásokra viszont nem reagál a gép, az óra is lemarad. A vicc, hogy a múltkor megnéztem, hogy ilyenkor hálózatról elérhetők-e a megosztások és a válasz igen.

Na most azt vettem észre, hogy ez vagy akkor történik, amikor valamilyen programban automatikus kiegészítést használok vagy megjelenik valami legördülő menü vagy ráviszem az egeret valamire stb..

Gyakrabban történik viszont az, hogy egy-egy programra visszaváltva pl. alt tabozásnál "szétesik" a kép, azaz önkényesen átszíneződik a kép és ez az átszíneződés olyan mértéket ölt, hogy sokszor alapból különböző színű területek is ugyanolyan színűek lesznek pl. hót fekete vagy hót sárga vagy hót fehér és egérmozgásra vagy hasonlóra ez az állapot folyamatosan romlik, míg át nem váltok újra egy másik programra, majd vissza és akkor megjavul, ha szerencsém van. Ha nincs, akkor az történik, amit fentebb vázoltam: lefagy.

A videokártya drivert mindig a GeForce Experience-szel töltöm le, úgy mond legfrissebb. Na most amire gyanakszok, hogy valami gond van a videokártyával, de mikor újonnan a gépbe került, akkor ez a jelenség még gyakoribb volt. Vagy a táp a gond.. vagy talán a táp és a videokártya közreműködése? Nem lehet, hogy túláramot kap a kártya és nem tudja magát "újraéleszteni"?

Ezer szerencse, hogy olyan programmal végzem a munkám, ami alapból folyamatosan ment, mert egy esetleges áramszünet vagy hasonló miatt több órányi munka lenne az enyészeté.

Vélemény?

(#118020) Aryes válasza cocka (#118019) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én egy alapos memóriateszttel indítanék, ha az rendben van, akkor a merevlemez lesz a hibás. Azt tesztelted már?

(#118021) cocka válasza Aryes (#118020) üzenetére


cocka
veterán

RAM teszt már volt, azzal nincs gond.

A HDD-k meg 100/100-asak. WD Blue 1 TB-k.

De mivel teszteljem a HDD-ket?

(#118022) Kenzzi válasza Cs1csó (#118018) üzenetére


Kenzzi
csendes újonc

Le futott mind a kettő, semmi változás :/

(#118023) Aryes válasza cocka (#118021) üzenetére


Aryes
nagyúr

Újratelepítés is volt már?
Hát ha azt mondod, hogy a videókártya új korától csinálja, akkor tényleg lehet, hogy a tápegység már az elejétől fogva gyenge. De akkor szerintem adatvesztés is jelentkezne, felpörgési hibák...
Alaplap hiba?

(#118024) cocka válasza Aryes (#118023) üzenetére


cocka
veterán

Ja az alaplap hiba valószínű. A tápot se vettem a videokártyához képest olyan régen, asszem tán 2-3 év különbséggel.

Az alaplapnak lehet hibája, mivel havertól vettem használtan. De mi van ha néha tényleg túláramot enged a videokártyára vagy akkor el is tűnne a kép?

Néha eljátssza, hogy a videokártya driver összeomlott, a "windóz" automatikusan helyreállította. De ez ritka, tán windóz 10-en volt ez.

Ja és kvázi bagós gép volt, kb. három hónapig tároltam benne ecetet (egy tálban, tehát az alkatrészeket nem érte nedvesség), mire a füstölős-bagós szarszag végre eltűnt annyira, hogy már nem sugárhánytam a gép szagától a működése közben, de a kábelek és alkatrészek felületén közelről még érezni az eredeti bűzt. :D Mellesleg én olyan szempontból "steril" környezetben használom a gépet, hogy semmilyen állat nincs, semmilyen illatos gyertya, füstölő, cigi, vízipipa és társai nincs, ami átjárhatná az egészet kívülről-belülről, akár akarod, akár nem. (magyarul füstmentes és állatmentes lakás)

(#118025) Aryes válasza cocka (#118024) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát az elpárolgott ecetsav a levegő nedvességével a lerakódott koromban kicsapódva éppen kölcsönhatásba is léphetett...

(#118026) Doky586 válasza Irvkhf (#118013) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"IDE SATA átalakító kétirányú SATA IDE átalakító SATA, ATA adapter erre gondoltam. Vettem egy ilyet.."

Be tudnád linkelni hogy pontosan mit vettél..?
Inkább egy USB - PATA átalakítót vettem volna helyedben. De csak adatmentés erelyéig, használni már nem használnám azon lemezeket.

Nekem még van régi működöképes P4 gépem és mind PATA, mind SATA1 (sőt eSata csatlakozó is dokkolóhoz) van rajta.

(#118027) Essejó válasza cocka (#118019) üzenetére


Essejó
veterán

Kezdésnek kivenném a videokártyát és alaplapival vagy valaki ismerőstől egy kölcsönkártyával megnézném.
Ha meg már úgy is kiveszed akkor az alaplapi csatlakozóját meg a kártyát is alaposan letakarítani, hűtőt portalanítani esetleg újrapasztázni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#118028) cocka válasza Essejó (#118027) üzenetére


cocka
veterán

Van egy kis baj. Ezen az alaplapon nincs integrált videokártya. Tehát ha kiveszem a videokártyát, akkor kép nem lesz. :DDD

(#118029) Essejó válasza cocka (#118028) üzenetére


Essejó
veterán

akkor a másik lehetőség...vagy valaki ismerőstől egy kölcsönkártyával megnézném.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#118030) cocka válasza Essejó (#118029) üzenetére


cocka
veterán

Várjál csak... volt egy másik kártya, ami szintén jó volt, de azzal is ugyanez a hibajelenség volt. Igen, ráadásul gyakrabban, azért vettem új videokártyát és akkor azt hittem egy időre megszabadultam a problémától, de újra előjött. Tehát korántsem biztos, hogy a videokártya a hibás.

(#118031) C. s. válasza mezis (#118010) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen a segítséget, ezt fogom tenni. A CCleanert szoktam is használni takarítgatásra.
Ha lassú formázás közben múlik ki, akkor is érvényes marad a garancia, ugye?

(#118032) mezis válasza C. s. (#118031) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, a garanciát csak a leejtés, szétszedésre illetve túl nagy feszültségre utaló jelek veszélyeztetik.

mezis

(#118033) C. s. válasza mezis (#118032) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen!

(#118034) pjen válasza mezis (#118032) üzenetére


pjen
félisten

És ha szőnyegre ejted?

(#118035) Cs1csó válasza pjen (#118034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ingyen cserélik a szőnyeget.

(#118036) bododani


bododani
senior tag

Hali! A laptopom kijelzője ha elsötétül mert nem nyúlok hozzá, akkor a hdd be-ki kapcsol, és halkan kb 5-10mp-enkénk kattogó hangot ad ki. Tökéletes a kondíciója, alig használt, a működés is kifogástalan. Energiagazdálkodásnál is beállítottam, hogy soha se kapcsoljon ki a hdd, de ugyan ezt csinálja. Nem zavar egyébként különösebben, csak nem tudom mennyire jó a hosszú távú tartósságot tekintve ez a fel-le pörgetés.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#118037) harcikoca


harcikoca
senior tag

PC-ről szeretnék mediat megosztani okos tv-re, de a media playerben mikor kivalasztanam, hogy melyik halozatra csatlakozott eszkozokkel szeretnem megosztani, nincs koztuk a tv. A wireless screen streaming megy, de nekem az nemjo, mert 4k-s videot nemtudok ugy átjátszani. A tv-n kell valamit beállítanom, hogy látható legyen a hálózaton?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#118038) Essejó válasza harcikoca (#118037) üzenetére


Essejó
veterán

Igazából a tv-nek kéne látnia a megosztott tartalmat és nem fordítva.
Szerezz be egy DLNA szerver programot a pc-re. Ha be van kapcsolva, hogy a hálózat többi gépe hozzáférhet a megosztott mappákhoz, akkor a DLNA is működik. Legfeljebb a a megfelelő könyvtár megosztást kell utólag engedélyezni. Aztán az okosTV-n a forrásoknál megkeresed a DLNA-t és kb ennyi.
Ha már így működik akkor később bonyolíthatod tovább Plex és vagy Kodi-val a rendszert. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#118039) pjen válasza Cs1csó (#118035) üzenetére


pjen
félisten

Nem marad ,látható,halható nyoma a leesésnek.Havernak simán cserélték.

(#118040) Aryes válasza pjen (#118039) üzenetére


Aryes
nagyúr

Amelyikben van gyro/gyorsulás szenzor, ezek szerint csak bekapcsolva, működés közben regisztrálja a sok "G"-s gyorsulást?

(#118041) pjen válasza Aryes (#118040) üzenetére


pjen
félisten

És, hogy verik rád,hogy nem a szervizes ejtette le, direkt.

(#118042) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Vettem egy green cell akkumulátort a laptopomba (szép doboz, minőségi csomagolás, jól hangzó név, reménykedtem a minőségben), szállítással együtt 10ezer Ft volt.

Az akku 18%-on áll, nem töltődik (bár az elején a laptop ledek, és a windows is azt mutatta hogy töltődik (egész este hagytam tölteni), ha a laptopot kihúzom az áramból az egyből ki is kapcsol.
Felhívtam az üzletet, azt mondta, hogy küldjem vissza, a visszaküldés árát bukom, sajnos nem ez az első problémás greencell akku náluk.

Kb 2 hete a speedshoptól rendeltem greencell akkut egy netbookba, az eddig jól működik (úgy tűnik) (a z500-as laptopomhoz nem árulnak akksit).
A speedshop-ot felhívva azt mondták, hogy ez kifejezetten egy minőségi akku márkának számít, azért választották őket, bár még nincs hosszú távú tapasztalatuk.
A focus camerás azt mondta, hogy az elején mindig jó minőséget gyártanak, aztán később meg kínában legyártatják a szar minőséget olcsón.
Kinek higgyek, illetve valaki tud e jó minőségű akkut ajánlani?
Esetleg a mostani akkut meg lehet-e menteni (hátbarúgni, hogy jó legyen), nincs kedvem a tortúrához.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#118043) Cs1csó válasza ArthurShelby (#118042) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól látom neked spéci akku kell, tehát ami gyakorlatilag csak egyfajta eszközhöz jó. A legjobb lenne közvetlenül Kínából rendelni, a minőség pedig olyan amilyen ezek az utángyártott dolgok már csak ilyenek, Kínából alapban kezdésnek 2-őt is rendelhetnél, még így is olcsóbb lesz mint itthonról egy.

(#118044) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Az ilyen és ehhez hasonló, wifis internetrádiós kérdéssel melyik topikban érdemes érdeklődnöm? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#118045) mezis válasza tylerddd (#118044) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem tudok arról, hogy kis hazánkban DRB műsorszórás elterjedt lenne. A többit meg már egy Win7-es laptop is tudja...

mezis

(#118046) tylerddd válasza mezis (#118045) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez egy (részben) internet rádió, amivel az interneten is hallgatható rádióadók érhetőek el wifin keresztül, klasszikus rádiós formában, hangulattal. Az ismerőseimnek van egy AEG készülékük, amivel problémák merültek fel, erre keresnék megoldást.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#118047) ArthurShelby válasza Cs1csó (#118043) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez belső akku, de több típust is lefed. [link]
Igazából már rendeltem ebayről egy gyárinak mondottat, de az fél év után kipurcant, így próbálok itthonról (garanciálisabb helyről), minőségibbet.
De én már annak is örülnék, ha ezt ami nálam van, be lehetne "bikázni", hátha akkor működne.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#118048) Marci112233 válasza ArthurShelby (#118047) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem hál istennek még kivehető akkus Dell laposom van amiben egyszer csak 2,5 év után újratöltés közben kiírta hogy cserés, pedig 73%-ra töltött fel, és ott leragadt. Azt írta 50%-os az akku állapota, de amint kihúztam a töltőt kikapcsolt. Így új akku kellett bele, de inkább költöttem többet és vettem bele gyári Dell-t ráadás ugyan akkora kapacitásút.

Gyári akkut nem lehet hozzá beszerezni amúgy? Ha igen akkor azért az valószínű minőségi darab lenne.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#118049) ArthurShelby válasza Marci112233 (#118048) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Költenék többet is, de honnan lehet gyárit beszerezni? Honnan lehet tudni, hogy nem hamis? Melyik megbízható bolt/eladó?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#118050) Marci112233 válasza ArthurShelby (#118049) üzenetére


Marci112233
őstag

Az hogy erdeti-e vagy sem kérdéses az igaz, de azért ha Magyarországból rendelsz, ott a 14 napos elállási lehetőség. Keresni meg ott a Google. Én is hosszasan nézelődtem mire rátaláltam arra ami nekem kellett. Azóta a bolt a könyvjelzők közt van.
Egész pontosan én innen vettem, és megkaptam az eredeti akkut mint írtam is.:

[link]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.