Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) Tl_


Tl_
tag

Üdvözletem!

Lenne egy ilyen hibám. Hogyan orvosolhatnám? Egy windows fissítés után lett ilyen. Mivel akkor 68 frissítést telepített és mind windows -os volt így nem tudom kiszortírozni. Tudna valaki segíteni?

Illetve még lenne ezen az oldalon is egy kérdésem. Feltéve ha addig nem válaszolják meg ott :)

Köszönöm szépen előre is! Illetve hol lehet jutalmat osztani, piros pont, vagy valami a helyes válaszért? :R

(#35952) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Kinéztem egy intel core i3 3225-ös procit, abban van az erősebb GPU, tudtommal ez a proci akár a 3 monitoros lehetőséget is támogatja. Én nem vagyok nagy gamer mondhatni soha nem játszom viszont 2 monitort is használok mind kettő fullHD ha egy megfelelő alaplappal két monitort is rákötnék (DVI és HDMI vonalon) akkor a proci GPU-ja - pontosabban a HD Graphics 4000 - elboldogul velük? Mi a helyzet a full hd filmek lejátszásával?

Köszi a válaszokat!
T

(#35954) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
SMD ledsort mire érdemes kötni, áramforrásként?

(#35955) marsu válasza W1 (#35954) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

12V kell neki, amit egy adapterre vagy ha számítógépbe szeretnéd akkor a HDD csatiról tudsz kötni

Press any key to continue ...

(#35956) #65675776


#65675776
törölt tag

A "hogyan lehet megkerülni, azaz törni, védelmeket" témát kéretik mellőzni!

[ Szerkesztve ]

(#35957) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Itt az ideje, hogy a Windows 7 legyen a társam. A kérdésem egyszerű: 32, vagy 64 bit-est tegyek fel?
Nem fut egyszerre sok progi, egy a lényeg, stabil legyen. No persze, ha gyors, azt nem bánom. :)
Ja, még valami. Elég nekem a home prof, ugye?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35958) marsu válasza Vakegérke (#35957) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Érdemes 64 bitest, de csak ha a proci is 64 bites. Ha nem, akkor elég a 32 bites is.

Mi az hogy Home Prof?

:Y

A Win7 több féle kiadásban elérhető:

Win7 Starter
Win7 Home Premium
Win7 Professional
Win7 Ultimate

De olyan hogy Win7 Home Prof olyannal én még nem találkoztam ...

:N

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#35959) fess válasza Vakegérke (#35957) üzenetére


fess
őstag

illetve ha több,mint 4GB ramod van,akkor is 64 bitest tegyél fel

(#35960) SOAD19 válasza marsu (#35958) üzenetére


SOAD19
addikt

"Érdemes 64 bitest, de csak ha a proci is 64 bites."

Ezt kifejtenéd, ilyet én még nem olvastam, mi az, hogy egy proci 64 bites? :F Én, csak annyit tudok, ha több, mint 4 GB van a gépében az embernek, akkor 64 bitest kell feltenni, mert ellenkező esetben hiába van mondjuk 8 GB a gépben a win nem tud annyit kezelni. Én is így jártam mikor nem rég gépet frissítettem, és a 8-ból, csak 3,4 GB-ot tudott kezelni az oprendszer, így muszáj voltam 64 bites oprendszert felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#35961) #65675776 válasza SOAD19 (#35960) üzenetére


#65675776
törölt tag

A belső adatbusz szélessége és az integer regiszterek hossza 64 bit, és ennek megfelelő utasításkészeletek támogatása. Ma már gyakorlatilag minden x86 proci 64 bites, de a kompatibilitás visszamenőleges, tehát működnek 32 bites módban is, ilyenkor azonban az előnyök elvésznek. AMD vonalon az első Athlon 64 megjelenése óta (2003) csak 64 bites processzorok vannak. Az intel a Prescott maggal kezdte el támogatni (2004, AMD licenc alapján), de nem minden prociban engedélyezték az EM64T-t. Ma már ott is általános. (64 bites OS-t csak 64 bites procira lehet telepíteni, 32 bites OS-t viszont a 64 bitesekre is. LEgalábbis x86/x64 vonalon. Persze vannak más 64 bites architektúrák is, ahol nincs visszamenőleges kompatibilitás, pláne bináris kompatibilitás az x86-tal. Pl az Itanium-ok EPIC más néven IA-64 architektúrája (2001), de ott van a SPARC-ok (1993), PPC-k (1998) DEC Alpha (1992) eltérő megoldásai.)

Ahhoz egyébként, hogy >4GiB-nyi címtartományt lehessen kezelni nem kell 64 bites OS. Ez csak az asztali Win-ek korlátozása (és a legegyszerűbb WinServer-eké). Pentium Pro óta ugyanis minden x86-os processzor képes 36 biten címezni, így a teljes címtér 64GiB. Ehhez elég a 32 bites OS is, csak annak keelnie kell teljes mértékben a PAE kiterjesztést. (Illetve ha a két pagetable nem egymás tükre, akkor ez kiterjeszthető akár 128GiB-ra is, de ezt csak egy esetben alkalmazta a MS.) [link]

[ Szerkesztve ]

(#35962) SOAD19 válasza #65675776 (#35961) üzenetére


SOAD19
addikt

Sejtettem, hogy valami ilyesmiről lesz szó, hogy ma már minden procinál alap, hogy tudja a 64 bites oprendszert kezelni, és csak régen lehettek olyan procik, amik még nem.
De, hogy valaki ennyire tájékozott legyen mint Te, az olyan lélekromboló számomra! :DDD Privátban, ha lenne kedved, akkor megírnád, hogy mi a szakmád, meg pár szót magadról?! :B

Maradok tisztelettel! :R

(#35963) marsu válasza #65675776 (#35961) üzenetére


marsu
addikt

Én nem tudtam volna tökéletesebben leírni ...

:R

... de a 36 bit csak 32.

Gondolom véletlen melléütés ...

:B

Press any key to continue ...

(#35964) spista222 válasza marsu (#35963) üzenetére


spista222
addikt

Nem, Jól írta:) az bizony 36 bit. :K
32 bit ->4GB
Ezért "megtoldják" még 4 bittel így lesz
36 bit -> 64 GB

Wikipédia PAE cikkből:

"x86 processor hardware-architecture is augmented with additional address lines used to select the additional memory, so physical address size increases from 32 bits to 36 bits"

[ Szerkesztve ]

(#35965) #65675776 válasza marsu (#35963) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem melléütés. Sima módban valóban csak 32 biten címez egy x86-os processzor, ekkor lesz 4GiB a teljes címtér. A PAE (Physical Address Extension) mód esetén érhető el a 36 bites címzés, és a maximum 64GiB-os címtartomány.

(#35966) marsu válasza spista222 (#35964) üzenetére


marsu
addikt

Nahát ...

:B

... tényleg holtáig tanul az ember!

:R

Press any key to continue ...

(#35967) fess válasza #65675776 (#35965) üzenetére


fess
őstag

az MS-nek miért jó ez a korlátozás? 2 féle rendszert is el tudnak adni?

(#35968) Vakegérke válasza marsu (#35958) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lyóvanna. :B

Az adatlapomon megtalálható a konfigurációm. 4 giga RAM van a gépben, semmi üzleti, irodai felhasználás. Néha egy kis videó konvertálás, nagyobb célkitűzés nincs.
Akkor melyik legyen? Home prof Premium, vagy Professional? 32, vagy 64 bit?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35969) SOAD19 válasza Vakegérke (#35968) üzenetére


SOAD19
addikt

Én a 64 bitre szavazok, hogy ha a jövőben frissíted a gépet, veszel bele plusz ramot, akkor ne kelljen oprendszeret telepítened. Jó, magamból indulok ki, mert nem szeretek sűrűn oprendszert telepíteni, más meg félévente újrarakja. :)

(#35970) Lompos48 válasza Vakegérke (#35968) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Jómódú gyerek lehetsz, csak úgy állnak a polcodon a licenszes rendszeretelepítők... :D

(#35971) Vakegérke válasza SOAD19 (#35969) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)
Várok még, aztán a többség dönt. Ti, fórumtársaim szavazzátok meg, hogy mit használjak. ;)

Lompos48: Nem véletlen érdeklődöm, hogy melyiket tegyem fel. Próbaverziót már kóstolgattam, most jön a beruházás.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35972) spista222 válasza Vakegérke (#35971) üzenetére


spista222
addikt

64 bit a 3GB-nál több memória miatt.
Ha már kéznél van a Professional is akkor azt:)

(#35973) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Néha a gépem leáll, csak áramtalanítás után lehet újraindítani. Amikor újraindul, a tápra szokott panaszkodni. Ha egy szünetmentes tápegységet bekötnék a gép és a konnektor közé akkor javulna a helyzet?
A gép megy rendesem, bírja a terhelést. Nem nagy terhelés közben szokott lekapcsolni, hanem sokszor netezés közben.
Táp: FSB saga2 500w, alaplap: asus p8z77 V

Egy szünetmentes táp növeli a gép fogyasztását? Ha jól gondolom nem számottevően.

[ Szerkesztve ]

(#35974) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Hogyan lehetne "meggyőzni" a gmail-t, hogy ne tiltson le 30 levél után minden kimenő forgalmat? Szerintem SPAM-elek, miközben munkám miatt van szükségem magas számú mailek küldésére.
Korábban a napi 200 sem okozott gondot, most meg egyszerűen nem megy. Azzal kezdte, hogy minden levelemet visszadobta, hogy kézbesíthetetlen, most már le is tiltott mindent, nem tudok küldeni.
Tudtok valami hasznos megoldást erre a problémára?

(#35975) fess válasza Lompos48 (#35970) üzenetére


fess
őstag

:DD

(#35976) Vakegérke válasza spista222 (#35972) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35977) marsu válasza Vakegérke (#35971) üzenetére


marsu
addikt

Én arra szavazok, hogy le kellene cserélned a gépedet egy i7 konfigra, és akkor a Q6600 procidat nekem adhatnád olcsón ajándékba ...

:D :DDD

Nekem a Toshiba laptophoz Win7 Home premium 64 -t adtak, mindenre elég volt, amire kellett, ha neked sincsenek túl nagy igényeid, és nem szeretnél feleslegesen sokat költeni rá, akkor elég lehet a Home Premium.

1 szavazat tőlem a Home -ra !

:K

Press any key to continue ...

(#35978) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Pontosan mi is ez az LCD Overdrive? És Catalystban mi az a három részre osztott kép a menüjében, ott mit kellene csinálnom? Mit érek vele ha bekapcsolom?
Előre is köszönöm a választ!

(#35979) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Hello!
A gondom még mindig az lenne hogy Win7-en játék közben nem érzékeli a TS-en megadott push-to-talk gombot se egyéb alkalmazások gombját (pl: képlopó, fraps, winamp). XP-n és Ubuntu-n nem volt velük semmi gond. Van-e valakinek ötlete hogy mi lehet a hiba ?

Verba volant, scripta manent.

(#35980) Vakegérke válasza marsu (#35977) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elég durvák az árak. A premium 25 körül, a prof 40 körül. Lehet, hogy prof 64 bit lesz belőle, ne utólag sírjak, hogy rosszul választottam.

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35981) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Mi történik, ha egy 6v izzó helyére 12v osat teszek? (egy diavetítőről van szó)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35982) Vakegérke válasza pocokxx (#35981) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi extra, csak gyengébb lesz a fénye.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35983) pocokxx válasza Vakegérke (#35982) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A 12 V os izzónak gyengébb a fénye...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35984) xKacsax válasza pocokxx (#35983) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Ha jól tudom a 12V izzót a fele feszültséggel hajtanád meg akkor gyengébb a fénye (feltéve ha működik)

Verba volant, scripta manent.

(#35985) pocokxx válasza xKacsax (#35984) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Értem, akkor mégiscsak 6v os fog kelleni...:R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35986) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Bár ezt a kérdést már feltettem korábban, de hátha azóta változott a helyzet: A házam előlapi USB3.0 csatlakozója, nem a "szokásos" vízhűtésen vezessük az alaplap hátsó USB portjához módszerrel csatlakozik, hanem a - ha jól emlékszem 20 pines - csatlakozóval van felszerelve, amit közvetlenül az alaplapra kéne dugni (elvileg). Létezik esetleg olyan bővítőkártya, aminek van ilyen portja?

A válaszokat előre is köszi :-).

(#35987) Vakegérke válasza xKacsax (#35984) üzenetére


Vakegérke
veterán

Működik. :K

pocokxx: Nézd meg a kidurrant izzót, hogy hány wattos, mert a voltszámon kívül az is poén.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35988) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv.srácok

Valami.exe.scripttel.elállítottam.a.space.t.-.Megnyomom.egyszer.és.nem.egyet.ugrik.hanem.legalább20.at.-Mit.lehet.tenni?.emiatt.írok.így... :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35989) fastleslie


fastleslie
senior tag

Abit KG7-es alaplapba milyen videokarit tehetek bele? Ugyanis válogat...
Most egy Gf3 Ti200 van benne. A VIA 686B chipszetkészlettel van baj...
Ha még van valakinek ilyen, érdekelne, milyen videokarit tudtak beletenni!
(amúgy egy underlockolt Sempronnal fut, 1500 MHz-en, mert ennyi tuningot bírt a lap, mert eredetileg max, 133 FSB-t támogat, a proci pedig fix 10x-es szorzóval fut, de gy is elmegy 150 MHz 10x mellett...) :K

(#35990) tikshow válasza fastleslie (#35989) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem bármilyen AGP-s kártyát belerakhatsz. A kérdés inkább, hogy megéri-e.

(#35991) fastleslie válasza tikshow (#35990) üzenetére


fastleslie
senior tag

ATI 9600-as karival nem ment, és rákerestem a NET-en, másnak sem... :O
Az ugyanis jobb lenne a jelenleginél...
(volt egy olyan 9600 pro, amelyik más gépeben sem ment, de ez a kártya működőképes amit most próbáltam volna bele... De nem akarok olyan kártyára beújítani :DDD ami szintén nem megy vele... Amúgy nem az egyetlen ilyen eset, anno a PIII-as korszakban volt olyan alaplapom, amelyikben meg egy GF FX 5200-es nem ment...)

[ Szerkesztve ]

(#35992) tikshow válasza fastleslie (#35991) üzenetére


tikshow
addikt

Nem csak BIOS frissítés kellett volna rá? Habár nem tudom, hogy az ilyen régieket lehet-e egyáltalán frissíteni, de gondolom csak lehet valahogy.

(#35993) fastleslie válasza tikshow (#35992) üzenetére


fastleslie
senior tag

a BIOS frissítés már megvolt, mer kellett a Sempron proci miatt...
Meg azért is gondoltam erre a videokarira, mert korban illik az alaplaphoz...
Alaplap 2001-es éveké, a 9-es ATI sorozat 2002(?)

[ Szerkesztve ]

(#35994) tikshow válasza fastleslie (#35993) üzenetére


tikshow
addikt

E szerint a 9700pro megy a lappal.

Szerk.: Közbe olvasom, hogy másnak meg nem jó

[ Szerkesztve ]

(#35995) pocokxx válasza Vakegérke (#35987) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

20W

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35996) Lompos48 válasza pocokxx (#35995) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kisebb teljesítménynél gyengébb, nagyobbnál erősebb lesz a fény. Utóbbi esetben lehet a diavetítő nem bírja a termelt hőt. De a 6V kötelező.

(#35997) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

3.2.3-as uTorrent-et használok, és képtelen vagyok eltüntetni a képernyő tetején lévő "Featured Torrent" mezőt. Állandóan játékokat ajánl nekem, és nagyon idegesít. Hogy tudnám eltüntetni? A beállításoknál nem találtam erre vonatkozó opciót.

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35998) fastleslie válasza tikshow (#35994) üzenetére


fastleslie
senior tag

Tehát már két kártya is kilőve! a 9600 és a 9700 sem szerencsés... :(
Mindegy, ha még lesz nálam olyan gép, amiben AGP-s kari van, belepróbálom, hátha találok olyat, ami még megy is... :N

[ Szerkesztve ]

(#35999) tikshow válasza fastleslie (#35998) üzenetére


tikshow
addikt

Esetleg valamilyen Gef 4 van a közelbe? Úgy olvastam, hogy a 4200Ti megy, csak néha kifagy, de lehet csak a rendszer miatt. link

[ Szerkesztve ]

(#36000) xKacsax válasza csabyka666 (#35997) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Ingyenes verzióban azt nem lehet eltávolítani. Csak az Utorrent plusban.

Verba volant, scripta manent.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.