Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127501) JóGéza válasza Tompo92 (#127500) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Nemrég egy 2013-as Office-al jártam hasonlóképpen. Csak ott még az automata sem tudta megoldani, kellett az ügyintéző is.

(#127502) Tompo92 válasza JóGéza (#127501) üzenetére


Tompo92
senior tag

Rendesen boldogga tett egy automata :D

(#127503) King Unique válasza Tompo92 (#127498) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát azt nem írtad eredetileg, hogy nincsen aktiválva a Windows.
Mi lehetetlen? Ha normális forrásból vásárolsz egy működő Windows 10 licencet, termékkulcsot és nem történik hardvermódosítás, akkor nyilván nincsen ilyen hibaüzenet. Ez a hiba akkor reális, ha pl. egyszerre több gépre van telepítve egy Retail Windows 10 és az előzőn nem lett deaktiválva. Vagy akkor, ha ilyen bazári, gyanúsan olcsó termékkulcs, de akkor ugye nincs min csodálkozni (példa). :D :))

(#127504) Tompo92 válasza King Unique (#127503) üzenetére


Tompo92
senior tag

Igen ez így van, nem említettem mert nem is tudtam hogy nincs beaktiválva hisz telepítésnél kérte a kulcsot, megadtam es tökéletesen lefutott a telepítő nem gondoltam higy van még bármi egyéb dolgom. Retail kulcs első aktiválás, bár van egy sanda gyanúm mi lehetett a baj. Legelső telepítésnél elég sokáig eljutott a telepítő amit meg kellett szakítsak egy elfelejtett probléma miatt, újra kellett kezdenem a telepítést ami másodjára is faszán lefutott..Gondolom az első telepítésnél már beaktiválta a gépemre a kulcsot bár mivel Retail ezért nem kéne néznie a hardvert szóval nem értem, igaz akkor még nem írtam be a Windowsos fiókomat(ami miatt lehet hogy hardverre ment a kulcs) aztán jön a chat-es automata segítsége. Megkért hogy jelentkezzek be a windowsos fiókommal majd arra aktiválta a kulcsot...jól sejtem az egészet??

(#127505) Tompo92 válasza Tompo92 (#127504) üzenetére


Tompo92
senior tag

Viszont erről jut eszmbe!
Ha én újratelepítem a rendszert esetlegesen egy hardvercsere miatt pl alaplap. Fiókhoz csatolt Retail kulcsal van bármi teendőm az új alaplapos gépre telepítésnél? Deaktiválnom bármit is? Vagy csak telepítésnél bejelentkezek a fiókkal és happy minden?

(#127506) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Van-e bármilyen megoldás arra, ha a PC-n lévő játékkal egy másik helységben a TV-n szeretnék játszani? Mintha a PC streamelné a játékot, de pl. kontrollerel játszanám a tv-n.

Köszi előre is. :))

(#127507) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Ez engem is érdekelne. Nvidia shield, google chromecast talán tud ilyet?

Nekem most 10m hdmi-vel van megoldva, de sokáig nem birta a kábel, már csak 720p a kép.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#127508) King Unique válasza Tompo92 (#127504) üzenetére


King Unique
titán

Itt a beaktiválta úgy értendő, hogy a telepítés végeztével aktív internetkapcsolat mellett a gépházban ott virít az aktivált állapot, az hogy a telepítés meg lett szakítva, majd újrakezdve, az ilyen szempont pont irreleváns. Ahol a telepítésnél amúgy termékkulcsot sem muszáj megadni, világosan leírja a telepítő az aktiválásnál, illetve meglévő digitális licenc és előtelepített gépeknél BIOS OEM Key esetén nyilván nem is kell. Ha előzőleg Microsoft-fiókhoz lett kapcsolva a digitális licenc, akkor meg nyilván azzal bejelentkezve kellene telepíteni is.
Szóval a lényeg továbbra is az, ami már le volt írva: ha megfelelő forrásból való érvényes termékkulcs, nem történt hardvermódosítás, meg pláne az 1. aktiválás, akkor nyilván nincsen olyan hibaüzenet, mint esetedben. Ellenkező esetben viszont nem meglepő, lásd a már linkelt példát, ennyi.

A másik kérdésednél a hardvermódosítás utáni újraaktiválással és esetleges (nem feltétlen szükséges) újratelepítéssel kapcsolatban lásd az OS topikjában egy másik esetnél leírtakat.

(#127509) KubanitoS válasza q13579 (#127506) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha Steamen lévő játékról van szó, akkor a Steam Link nevű kütyü pontosan ezt tudja. (Ha pedig nem Steames a játék, akkor is hozzá lehet adni a Steam fiókodhoz non-Steam játékként és működik a dolog.)

Egy kis dobozról van szó, amely vagy wifiről megy, vagy pedig utp kábellel csatlakozik a hálózatodhoz, amelyen a Steam kliensed futtató PC is van. Ezt a dobozt HDMI-vel csatlakoztatod a tévédhez, beledugod a kontrollert és mehet is a játék, amelyet a PC-d kijelzőjéről streamel a kütyü a tévédre.

Hatalmas nagy hátránya, hogy már nem gyártják, szóval a beszerzése problémás lehet. Ebayen van eladó, de Hardveraprón is lehet elvétve találni, én is pont most vettem meg a másodikat tegnap. Hátránya még, hogy "csak" FHD streamet tud, 4K-t nem.

Ha valami csoda folytán androidos tévéd lenne, akkor arra van a Play Store-ról letölthető Steam Link app, ami ugyanezt tudja 4K-ban és tök ingyen mint a fizikai verzió. Csak akkor meg az is lutri, hogy a tévé hardvere mennyire erős, előfordulhat lag.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127510) kutga válasza KubanitoS (#127509) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy tudom a steamlink raspberry pi-ra is elérhető pl.

Let the Zone take me if I am.

(#127511) KubanitoS válasza kutga (#127510) üzenetére


KubanitoS
veterán

Legyen úgy, sajnos én nem igazán vagyok képbe a raspberryvel és hogy azon vajon hogy futhat az app.

Azért is vettem meg a fizikai eszközt ismét, mert az én androidos tévémen nem futott jól az app. Elég szép latency volt, a platformerek pl játszhatatlanok voltak emiatt. Nem tudom ez a tévém hibája-e, de a steam link eszközzel megszűnt a dolog.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127512) kutga válasza KubanitoS (#127511) üzenetére


kutga
nagyúr

Nyilván jobb a natív eszköz, kár hogy már nem gyártják.

Let the Zone take me if I am.

(#127513) Tompo92 válasza King Unique (#127508) üzenetére


Tompo92
senior tag

Értem, most ”minden rendben vele” működik a win nem szarakodok vele tovább..köszi :)

(#127514) Tompo92


Tompo92
senior tag

Na szóval elég nagy bajban vagyok, most frissítettem le az egész gépet! Beleértve az alaplap biosat is!

Az a nagy helyzet hogy a bios frissítés után visszaállíthattam mindent ahogy volt működött is faszán felállt a windows. Utána hallottam csak hogy ordítanak a ház ventik ezért visszatértem a bios(UEFi)-ba beállítottam minden vetit ahogy volt! Save and exit majd nem történik semmi, megy a gép de fekete a kép! Elemet kivettem kicsi visszatettem hátha segít mert szokott ha baj van..most sajnos nem..
Valami ötlet? :U

(#127515) Emunem válasza q13579 (#127506) üzenetére


Emunem
aktív tag

Van Hdmi vezeték nélküli jelküldő is, de 4k-ban nagyon drága.
Hosszú HDMI kábel nem játszik, ha elrejthető? (messzebb van mint 5m?)
Engem is érdekel, csak nekem nappalin belül kéne megoldani a jelenlegi 5m-es HDMI kábel nélkül.
Ok: átrendeződik home-office miatt az egész nappali arca, kb 8-9 m fal menti távolság lesz, amit nem tudom, hogy jó minőségben kábellel áthidalható...

Én is előre köszönöm a válaszokat.

"... hát persze ..."

(#127516) Tompo92 válasza Tompo92 (#127514) üzenetére


Tompo92
senior tag

Sikerült megoldanom közben... :)

(#127517) Aryes válasza kutga (#127510) üzenetére


Aryes
nagyúr

Így van, de csak pi3-tól felfelé és csak vezetékes kapcsolattal működik jól. Pi2-re telepíteni sem lehet, próbáltam pi3-mal, wifin, működik ugyan, de a felbontás QCIF környékére zuhan :DDD még a routertől fél méterre is (amúgy sebesség/válaszidő szempontjából használható lenne).

[ Szerkesztve ]

(#127518) kutga válasza Aryes (#127517) üzenetére


kutga
nagyúr

Ilyen konfigot én is csak vezetékes kapcsolattal tudok elképzelni. :)

Let the Zone take me if I am.

(#127519) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Laptopomban tönkrement a HDD, mindenképpen cserés, kezdtek elszállni róla az adatok. Ez egy HDD caddy-ben volt. Kérdés HDD caddy-t érdemes egy újracserélni vagy jó a régi is?

(#127520) Aryes válasza ZephX (#127519) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, a caddy-nek volt köze ahhoz, hogy elszállt benne a hdd?

(#127521) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok! Ár-érték arányban melyik a legjobb USB 3-as HDMI capture kártya? Fullhd 60 elég, és előny ha van line in / mikrofon bemenete is. Köszi!

(#127522) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Adott, egy a képen látható alaplappal szerelt hp gép,
Tápot szeretnék benne cserélni mert egy izmosabb xfx 580 as videokari került bele!
De ennek az alaplapnak csak 2x2 pines 12v os csatlakozója van illetve egy a bekapcsoláshoz, P2 PWR CMD felirattal.
A gépet ha áram alá helyezem de nem kapcsolom be akkor a 2x2 pines csatikon 12,25v megjelenik a gnd és PWR között 2v a gnd és cmd között pedig 3v. Ezek az értekek a gép bekapcsolása alatt és utána se változik..

Hogy tudnám kicserélni a tápot egy corsair vs650 re?

Tegyek a gép hatuljára egy fix kapcsolót amire kivezetem a vs650 es gnd-jét és PWR-jét?

Utána az funkcionál mint egy "főkapcsoló" aminek hatásara az alaplap ugyan ugy megkapja a tápot mint most, utánna meg a gép eredeti kapcsolója funkcionál tovabb a maga "eredeti" módján?
.

Sajnos "hozott anyagból dolgozom... és 3 gépen van ugyan ez a szituáció

Nagyon köszönöm a tippeket

(#127523) kutga válasza SwissAirplan (#127522) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet inkább valamelyik tápos topikban kellene kérdezned. Mélyvíz pl.

Let the Zone take me if I am.

(#127524) varmi2 válasza SwissAirplan (#127522) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem, sehogy. Ezek speciális tápok, speciális alaplappal, nem kompatibilisek a sima atx szabvánnyal. Ezért nem érdemes brand gépet venni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127525) ZephX válasza Aryes (#127520) üzenetére


ZephX
senior tag

Nem tudom, csak gondoltam rákérdezek. :D

(#127526) ElektrikusDE válasza varmi2 (#127524) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Lehet brand gépet venni! (csak megfelelő árban kell ezt tenni)

És előre fel kell készülni, a kellemetlenségre!

"Sajnos "hozott anyagból dolgozom"

Ez a legrosszabb benne.

Én csak a lockolt BIOS miatt szívok! (Packard Bell OEM MSI alaplap)

Ezt a táp inkompatibilitást nem lenne gond megoldanom!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#127527) Csupingo válasza ElektrikusDE (#127526) üzenetére


Csupingo
veterán

Tápos topikban már kérdezted? Némelyik változathoz kapni olcsó átalakítót, de vannak egzotikusabb tápok is, azokkal nem tudom, hogy lehet e valamit kezdeni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127528) ElektrikusDE válasza Csupingo (#127527) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nekem nincs tápos problémám! :) (javítani szoktam őket)

SwissAirplan küzd vele!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#127529) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Csak nem hagyott nyugodni a dolog...
Azért is UEFI s Windows telepítest akarok csinálni de nem akarja az igazat...
Szóval...
A rendszer SSD GTP-ben van eddig okés.
Rufussal a boot pendrivre szintén GTPre állítottam Uefi(nem csm) ez eddig szintén okés...
a Rufus jelezte a bootolhato win végezetével hogy a Secure boot opciót kapcsoljam ki a biosban..ez is megtörtént..
Kikapcsoltam még a CSM-et is ahogy kell.
Boot prioritast a pendrivera raktam..f10 save & exit!
Telepítő indul szuperül le is fut majd ugye jön egy ujraindítás ahol már nem bootol tovább feket kép...
Gyors CMOS reset majd ujra vissza a biosba.
Mit és hol rontottam el?

(#127530) varmi2 válasza Tompo92 (#127529) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hozd be a boot képernyőt, és ott azt válazd ami:
uefi: pendrivod neve

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127531) King Unique válasza Tompo92 (#127529) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témában lásd egy téma topikjában leírtakat. + Egy fórumtag alábbi blogbejegyzéseit ezzel kapcsolatban.

Windows telepítés menete
Egyszerű Win10 telepítés MCT-vel
Windows 10 telepítés UEFI gépre

Ahol nem, nem feltétlen kell kikapcsolni a Secure Boot funkciót UEFI-s telepítésnél, max. akkor, ha a nagyobb méretű standard (install.wim) ISO-t használod a Rufus UEFI-NTFS megoldásával az MCT-vel letölthető kisebb méretű ESD ISO (install.esd) helyett és az UEFI firmware nem támogatja NTFS fájlrendszerű pendrive-ról UEFI módban a telepítést.
A telepítéshez használt pendrive csak a telepítés 1. fázisánál (fájlok másolása) kell, az utána történő újraindítás után már nem, eltávolítható.
A pendrive-ot felesleges fixen elsődleges boot eszközként beállítani a BIOS/UEFI-ben, elég a POST-nál F12/egyéb billentyűvel előhívható menüben kiválasztani, illetve UEFI-s telepítéshez az UEFI kezdetűt.
Ha sikeres volt a Windows 10 UEFI-s telepítése, akkor a boot menüben a Windows Boot Manager bejegyzésnek kell az 1. helyen lennie, szükség esetén azt beállítani.

Ennyi információ után remélhetőleg már csak menni fog az UEFI bootolási mód szerinti telepítés. :))

[ Szerkesztve ]

(#127532) Tompo92 válasza King Unique (#127531) üzenetére


Tompo92
senior tag

Igen így telepítettem idáig, viszont a CSM et ki szeretném kapcsolni viszont ha kikapcsolom nem bootol be a gép amit nem értek miért...tudtommal uefis telepitesnel ezt ki kell kapcsolni. Ha kivan kapcsolva akkor fullhd-ben működik a bios(uefi) is meg a kezdő ASRock logo is, és ilyenkor aktiv a Fastboot opcio is..így viszont nem :(
De itt írja is hogy kapcsoljam ki...

[ Szerkesztve ]

(#127533) King Unique válasza Tompo92 (#127532) üzenetére


King Unique
titán

Az már az adott alaplap és annál az UEFI függvénye, hogy melyiknél pontosan mit és hogyan kell beállítani, lásd az alaplap felhasználói útmutatója, itteni topikja, stb. És igen, van ahol UEFI-s telepítéshez a CSM-et ki kell kapcsolni, meg pl. a Fast Boot és Secure Boot működéséhez is, de van amelyiknél maradhat a CSM akár bekapcsolva is és kettős, Legacy (CSM) + UEFI bootolási opció is választható megadva egyik/másik szerint a prioritást, sőt a mellékelt screenshot alapján nálad is az utóbbi megoldás van. Aztán pl. az sem mindegy, hogy a VGA UEFI kompatibilis-e, erről is volt nemrég az OS topikjában.

(#127534) Doky586 válasza Tompo92 (#127529) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Boot prioritast a pendrivera raktam"...
Na itt rontottad el..

ASrock esetén bekapcsolva maradhat a CSM. Én is így használom: [kép] UEFI módban. Telepítéskor is bekapcsolva hagyható a SecureBoot - ha úgy csinálod ahogy a blogomban van.
Ellenörzés így: [link]

[ Szerkesztve ]

(#127535) I02S3F válasza Doky586 (#127534) üzenetére


I02S3F
őstag

Én most látok először ilyen bios-t. Most ettől, hogy ilyen a háttér, meg ikonok vannak, jobb? :W

(#127536) Doky586 válasza I02S3F (#127535) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez most hogy jön ide..? semmi köze a kettőnek egymáshoz.

(#127537) Mezei Dávid


Mezei Dávid
újonc

Sziasztok! Virtuális gépekkel kapcsolatos kérdésem van:

Érdemes nekiállni 4GB Rammal?
Csatolok képet. (itt látszik a kihasználtság, semmilyen program nem volt megnyitva a fényképezéskor)

Szerintetek melyiket érdemes használni? Virtualbox vagy VMWare?

Köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#127538) Cs1csó válasza Mezei Dávid (#127537) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, kevés illik legalább 8GB.

(#127539) sh4d0w válasza Mezei Dávid (#127537) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A 4 GB annyira nagyon határeset, hogy na, de pár Linux-disztribúció beleférhet GUI nélkül.

https://www.coreinfinity.tech

(#127540) mezis válasza Mezei Dávid (#127537) üzenetére


mezis
nagyúr

Én Win 7/4GB-os PC-t használok kizárólag régi szkennerhez, az MS Virtual PC-jével (Windows XP lesz belőle. Memória: 2 GB memória ajánlott). Működik rendben.

mezis

(#127541) Tompo92 válasza Doky586 (#127534) üzenetére


Tompo92
senior tag

Akkor azt kell hogy mondjam hogy mindidáig jól telepítettem fel, most linkre raktam újra és pöcsöltem vele :DDD Ha már ittvagyok megkérdezném hogy mi az a “Video oprom policy” és a “PXE oprom policy”?(nálam ezek legacyba mennek, a storage UEFI egyedul.
Másik kérdés pedig hogy hogyan tudom a monitorom felbontásán használni a Biost? Igaz van erre egy beallitas a biosban de valahogy nem akarodzik mukodni, 1024x768ba van, ahogy a boot ASRock logo is. Ha kikapcsolom a CSM et es veletlen bebootol(van hogy veletlen elindul így) es betudok igy lepni a biosba akkor mar minden szep es jo fullhd-ben megy a bios. Ezert gondoltam ,hogy valamit elkurhattam telepitesnel es tenyleg CSM kikapcsolassal kell telepitenem es ugy lesz teljesen fullos minden...

(#127542) Doky586 válasza Tompo92 (#127541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem azért csak 1024x768 mert régi 7éves gépem van, az újabbak már mind megkapták a 1920x1080-as felbontást (uefi)bios alatt is. Képernyőmentés pedig F12-vel készülhet Fat32 pendrivera.

"oprom policy” ezt alapvetően ne tőlem kérdezd. Kártyák (scsi, vga, digitalizáló, stb) szoktak bejelentkezni boot post alatt. Nekem ez volt a bios alap-beállítása.
Egyébként CSM-et kikapcsolva nálam is kisebb bootkor az ASRock logó, de ez kit érdekel..?

[ Szerkesztve ]

(#127543) I02S3F válasza Doky586 (#127536) üzenetére


I02S3F
őstag

Csak próbáltam - nem megfelelő helyen és nem megfelelő időben - kifejezni, hogy semmi szükség erre a csicsás bios felületre. Ezek után az fog jönni, hogy ezeket témázni lehet.

Szvsz a bios tökéletes volt a legacy megjelenésével (kontrasztos). Célnak megfelelt. Ez olyan, mint azok a hangfalak, amiknek vagány kinézete van. Kérem a hangfalat hallgatni szükséges, nem nézni :) .

[ Szerkesztve ]

(#127544) Yeffy


Yeffy
veterán

Udvozletem,
remelem jo helyen teszem fel a kerdesemet.

szeretnem megoldani, h a TRRS fejesek/fulesek is menjenek a laptopommal, hogy tudjam a mikrofont is hasznalni pl Discord-hoz, Skype-hoz. elvileg kell egy trrs to two trs connector cable, mivel nekem meg kulon van a laptopomon a mic es a hang csatlakozo: lasd itt.

kis kutatas utan megtalaltam amit meg a Soundmagic E50C-mhez adtak, es nekem ez pont ennek tunik, viszont nem akar a lapossal mukodni. ha bedugom mindket veget, akkor a beepitett hangszorok fognak szolni, nem a fules. vagy ha eppenseggel szol a fules, akkor ilyen hatterzugassal, es a mikrofon akkor sem megy.
ha csak az egyiket, a hangot (zold) dugom be, vagy csak a hang jack-be a fulest magaban, atalakito nelkul, akkor van hang, de nincs miki.

a lapos egy Clevo, adatlapomon megtalalhato, Win 10-zel, a hangkartya egy sima Realtek ALC269.

mit csinalok rosszul? van valakinek otlete?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127545) tikshow


tikshow
addikt

Windows 10 inditasnal a masodlagos meghajtom kihasznaltsaga felporog 100%-ra emiatt, az asztal, talca, ikonok, inditoprogramok nagyon lassan indulnak el. Mindekozben az inditolemez SSD 0%-on. Eddig jo volt, egyik pillanatrol a masikra kezdte el. Mi a hiba?

(#127546) Marci112233 válasza tikshow (#127545) üzenetére


Marci112233
őstag

Én bányászvírusra tippelek, de nem teljesen biztos. Futtass egy az ellen védő programot aztán nézd meg javít-e a dolgon. Mondjuk egy Malwarebytes-t.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#127547) Cs1csó válasza tikshow (#127545) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd még: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIt

(#127548) tikshow válasza Marci112233 (#127546) üzenetére


tikshow
addikt

Ez csak inditasnal. Par perc mulva normalizalodik a helyzet.

(#127549) Aryes válasza tikshow (#127545) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hogyan és mikor lett telepítve a Windows az SSD-re? Én egyszer úgy jártam, hogy a rendszer egy része másik meghajtóra került telepítéskor. Lehet, hogy ha lehúzod a HDD-t, el sem indul a géped.

[ Szerkesztve ]

(#127550) Borisz76 válasza tikshow (#127545) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha tippelnem kellene, akkor WIN telepítéskor nem húztad le a HDD-t.
Pedig úgy kellene telepíteni, hogy csak az SSD legyen olyankor az alaplapra dugva.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.