Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127901) inf3rno válasza ElektrikusDE (#127900) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha téves, akkor tudnál linkelni egy ilyen SSD-t?

Buliban hasznos! =]

(#127902) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nálatok is lassú a logout? Nálam valami track.adform.net-re vár másodperceket mielőtt betöltené az oldalt. :Y

Buliban hasznos! =]

(#127903) HF77


HF77
senior tag

üdv
segítsetek kérlek!

adva van egy gép amin Win 7 fut, magát az operációs rendszert nem szeretném törölni viszont a rajta lévő dolgokat igen, hogy tudom ezt megtenni, van-e rá mód?
(eladnám de szeretném ha a win 7 maradna..)
köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#127904) I02S3F válasza HF77 (#127903) üzenetére


I02S3F
őstag

Végülis a legegyszerűbb formázni, újratelepíteni, felfrissíteni.

(#127905) mezis válasza HF77 (#127903) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Pl. Egy Live Linux-al. Aztán vagy működő képes marad a Win7 vagy nem.
A file-okat nem csak a könyvtár bejegyzésből kell törölni, hanem fizikailag felül is kell írni a törölt flle-okat. Vannak takarító programok, amik a felülírást többször is elvégzik.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127906) mezis válasza Aryes (#127897) üzenetére


mezis
nagyúr

"A google fotók-ban mióta nincs arcfelismerés?"
? ;] Bekapcsolva felejtetted a kamerádat és az AI úgy döntött, hogy inkább NE! ? ;] :DD

mezis

(#127907) inf3rno válasza HF77 (#127903) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kimented belőle a licensz kulcsot, aztán leformázod, és újra telepíted. Nem tudom a Win7 telepítő most letölthető e valahonnan, nekem van még a régi időkből az MS oldaláról. Egyébként minden alkalmazást törölni kell, átnézni az összes mappát, hogy nincsenek e benne személyes fájlok, aztán még utána is vissza tudja valaki állítani programmal, ha nagyon akarja. Na nem mintha egy sima formázás ez ellen védene, dd-vel felül kéne írni /dev/random-al az egészet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#127908) HugóBoss


HugóBoss
tag

Hogy tudom azt megoldani, hogy az asztalon elhelyezett 1 bizonyos könyvtár Total Commanderben nyíljon meg, ne windows filekezelőben?

(#127909) HF77 válasza inf3rno (#127907) üzenetére


HF77
senior tag

ahogy elnézem ezek szerint újratelepítés nélkül nem igazán megy!

köszi az infókat mindenkinek... :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#127910) Doky586 válasza HF77 (#127903) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha előtelepített laptopról van szó akkor boot közben F9 nyomogatása, majd a feljövő menüben a tiszta reinstallt választod. Ekkor formázza a C -t és újratelepíti magát. Ezután a szabad területet érdemes még "cipher /w:C" vel felülírni. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#127911) HF77 válasza Doky586 (#127910) üzenetére


HF77
senior tag

igen, OEM win 7 fut rajta

köszi kipróbálom majd!! :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#127912) ZsoAce


ZsoAce
tag

Hali, asztali PC-nek nincs bluetooth-a, szeretnék venni hozzá egy BT kulcsot, dongle-t. Remélhetőleg csatlakoztatható lesz így BT fülhallgató, BT egér.
DE!: vajon tudni fogja visszafelé, hogy pl. a mobilomról akarok lejátszani zenét, és azt a PC-n át a PC-re kötött hangfalakon/erősítőn keresztül hallgassam?
Vagy ehhez speckó "kétirányú" BT kulcs kell?Milyen programot kell ehhez a PC-re telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#127913) inf3rno válasza HF77 (#127909) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy van, csak én nem tudok róla. Itt azt is figyelembe kell venni azért, hogy miket tároltál rajta. Vannak fájl visszaállító programok, amikkel viszonylag egyszerűen meg lehet találni már törölt fájlokat rajta azután is miután formáztad, mert olyankor csak azt dobja el, hogy melyik fájl hol található a meghajtón, magát a tartalmi részt nem írja felül. Unix esetében erre a dd-t szokás használni, Windows-nál nem tudom, hogy van e rá valami eszköz, gondolom létezik, de a "lassú formázás" valószínűleg nem az. Ha nincs szükséged arra, hogy ilyen szinten töröld a meghajtó tartalmát, akkor érdemes azt csinálni, amit Doky586 írt, már ha tényleg működik. Én még sosem próbáltam.

Buliban hasznos! =]

(#127914) King Unique válasza HF77 (#127903) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows 10 lenne rajta, akkor egyszerűen, adott az alaphelyzetbe állítás, stb., lásd egy másik válaszban leírtakat. A legacy Windows 7-nél ilyen lehetőség nincsen, de ha gyárilag Windowszal előtelepített PC és megvan még a gyári recovery partíció, akkor elvileg ott is adott a restore factory settings. Vagy másik lehetőség, meg ha nem adott az előbbi, a HDD/SSD törlése, majd a W7 újratelepítése. Ahol amúgy a Windowsok lassú formázása Vista óta eleve zero-fill, + a DiskPart clean all parancs is, azaz 0-kkal felülír, azután nem állít vissza kb. senki semmit. Szóval nem kell ehhez Linux, dd, stb.

[ Szerkesztve ]

(#127915) lenoma


lenoma
aktív tag

Sziasztok!

Az elmúlt 1 hónapban tegnap futottam bele a 3. hardver boltba, hogy a raktáron lévő termék még nem érkezett be a raktárba, vagy már beérkezett de legalább 1 hét mire kiküldik.
Tényleg ennyire el vannak havazva, vagy gátlástalanul hazudnak és ellátási gondok vannak nagyker szintjén? Nem sarki kis PC boltokról van szó hanem nagyobbakról.

(#127916) Schiano


Schiano
csendes tag

Sziasztok.
Egy TP link routert (tp link tl-wr841n) szeretnék valahogy működésre bírni, de a végén mindig a képen látható hibaüzenet fogad.
(A szolgáltató digi, ha számít valamit).
A wifi a végén megvan, fel is lehet rá csatlakozni, de nincs internet hibaüzenet fogad, és ehhez méltón nem is működik.
Van valakinek ötlete, hogyan tudnám működésre bírni?

(#127917) Cs1csó válasza lenoma (#127915) üzenetére


Cs1csó
félisten

A boltoknak nem gazdaságos nagy árukészletet fenntartani. Ezek a kiskerek látják a velük kapcsolatban lévő nagykerek árukészletét és az alapján hamukáznak.

Csak a reménykedés van, hogy tényleg van a nagykernél és pár napon belül megkapod.

(#127918) ZsoAce válasza ZsoAce (#127912) üzenetére


ZsoAce
tag

Kell egy szoftver a Microsoft Store-ból, legalább is erről van szó ebben a videóban:
YT
A win10 "2004" update is kell hozzá.
Na mindegy, veszek egy bármilyen BT dongle-t, remélem menni fog, amikor kipróbálom.

(#127919) lenoma válasza Cs1csó (#127917) üzenetére


lenoma
aktív tag

Igen az egyik a 6. hívásra két hét után ismerte be, hogy még várják az árut ami amúgy raktáron volt, csak sajnos másnak eladták, addig azt mondta, hogy sok a megrendelésük. Lemondtam.
A másik kitalálta, hogy tegnap óta csomagolásra várnak a termékek, talán jövő héten megkapom, mert még a karácsony előtti megrenelésekből is van elmaradásuk. Ez igaz lehet? Mert akkor tömeges ellátási lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#127920) KvelzY


KvelzY
csendes újonc

Sziasztok adott egy msi tomahawk max alaplap, amin a ramok megaherczét allítottam alapról ami jelenesettben 2400mhz-ről 3200mhz-re (hyperx fury 3200mhz 2x8gb) az alaplapon piros fényjelzés van a cpu hibajelző lámpájánál.
Probléma számítógép nem bootol-be , feketekép... (A képet youtube videóból screenshotoltam , mert sajnos nem indul a gépem :/ ) előre is köszönöm ha valaki segít:))

(#127921) nexwo válasza KvelzY (#127920) üzenetére


nexwo
őstag

2. és 4. helyre tetted? Rendesen benyomtad?

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#127922) mezis válasza Schiano (#127916) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Hogyan kapcsolódsz a DIGI modem router-éhez ?

mezis

(#127923) Cs1csó válasza lenoma (#127919) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt nem tudom, csak sok cég hozzáállását írtam le a dologhoz tehát gyakorlatilag semmi nincs raktáron és ha hozzájuk beérkezik a megrendelés ők rendelik a nagykerből és ha már onnan az utolsót is elvitték akkor csak hamukáznak ezzel megpróbálva időt nyerni hátha csoda történik és lesz termék.

(#127924) Schiano válasza mezis (#127922) üzenetére


Schiano
csendes tag

Digi modem router?
Na, most fogtál meg, a szerelő, aki bekötötte, annyit mondott, hogy a lakásba bevitt kábel elég, az dugható a routerbe.

(#127925) KvelzY válasza nexwo (#127921) üzenetére


KvelzY
csendes újonc

Igen rendes pattant is. Cpunál van a piros fényjelzés az alaplapon nem is teljesen értem...

(#127926) titetoyz


titetoyz
tag

Milyen wifi jelerositot javasolnatok 50m távolság athidalasara? Kulterre kellene, árnyékolás nincs.

(#127927) lenoma válasza Cs1csó (#127923) üzenetére


lenoma
aktív tag

Szia!

Eddig még nem futottam ebbe bele, évekig úgy működött, hogy a rendelést a következő munkanap délelőttjén elhozták a nagykerből, délután feladták, másnap hozta a futár.
Most meg arra hivatkoznak, hogy el vannak havazva a kiskerek, bár szerintem ez a lódítás és inkább áruhiány van a nagykerek akadozó ellátása miatt. Gondoltam hátva van valakinek infója, mondjuk tény, hogy nehezebb az árufuvarozás és azért a hardverek a világ ,másik feléről jönnek és szokszereplős, sok országos, több átrakodásos történet.

(#127928) inf3rno válasza lenoma (#127927) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem kamu az egész.

Buliban hasznos! =]

(#127929) Cs1csó válasza lenoma (#127927) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ezért nem szabad előre utalni. Mond vissza és próbáld máshonnan. A gond az ha az adott terméket csak egy nagyker árulja és így sehol sem lesz.
Nekem volt, hogy egy terméket megvettem, persze én előtte mindig körültekintően akár hetekig bújom a netet stb. - tehát megrendeltem és utána néztem, hogy mindenütt eltűnt az a termék - nem egy sláger termék volt - gondolom ez az utolsó db volt beragadva és ezt mutatta a többi kisker bolt is.

(#127930) Csupingo válasza KvelzY (#127925) üzenetére


Csupingo
veterán

Eddig jól működött a gép, de miután csak a memóriák órajelét feljebb állítottad, nem indul?
Esetleg áramtalanítsd a gépet (tápkábel is legyen kihúzva), aztán vedd ki az elemet az alaplapból 2 percre. Ilyenkor mindennek vissza kéne állnia és el kéne indulnia.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127931) mezis válasza Schiano (#127924) üzenetére


mezis
nagyúr

DiGi még adott Login Name/Password-öt is ?

mezis

(#127932) Schiano válasza mezis (#127931) üzenetére


Schiano
csendes tag

Igen, adott.
Vezetéken megy is szépen, ahogy kell.

(#127933) mezis válasza Schiano (#127932) üzenetére


mezis
nagyúr

Mivel csatlakozol WiFi-n ?
A WiFi nevét használta már másik WiFi router is ?

mezis

(#127934) Schiano válasza mezis (#127933) üzenetére


Schiano
csendes tag

Számítógép, laptop, telefon, mindegyiken csatlakozik, de internet nincs.
Ezt a nevet pedig tudtommal nem használta senki. Miért?

(#127935) mezis válasza Schiano (#127934) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért? Windows nehezen tud felejteni.

PC, laopos: IP címkérés automatikus ?

mezis

(#127936) Schiano válasza mezis (#127935) üzenetére


Schiano
csendes tag

Értem.
Igen, automatikus.

(#127937) Marci112233 válasza titetoyz (#127926) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem 60 métert kellett ugyanígy wifivel átlőnöm. Röviden nekem így néz ki. Adott a fő router egy 1043ND V4. na most mivel nem volt lehetőség kábelezni, így annak jelét fogja egy WA801ND majd 50 méter kábelen viszi a jelet egy ilyen eszközhöz. Majd egy ugyanilyen fogja a jelet, és onnan ismét 10 méter kábel aminek a végén van egy kis 542G. Tehát a 60 métert a két CPE610 fedi le. Beállításában itt a fórum leírása és YouTube segített, mert a routerek sorba vannak kötve kezdve a fő routertől. Viszont ha neked nem elég a 100mbps akkor a CPE710 a te eszközöd.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#127938) mezis válasza Schiano (#127936) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win10 frissítés néha elvarázsolja a WiFi-jét.
Általában a WiFi driver eltávolítása aztán kénytelen lesz újratölteni rendbe szokta hozni.

mezis

(#127939) Schiano válasza mezis (#127938) üzenetére


Schiano
csendes tag

És a win10 drivere milyen módon érinti a telefont, hogy azon sem működik?
Másik gépen pedig Linux van.

[ Szerkesztve ]

(#127940) Cs1csó válasza Marci112233 (#127937) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jujj, ez kegyetlenül hangzik. Szerintem a legjobb a kültéri - akár önhordós - utp kábel és kész.

(#127941) Marci112233 válasza Cs1csó (#127940) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha csak saját portán keresztül kelett volna vinni akkor én is inkább védőcsőbe madzaggal vittem volna ahol nincs épület elrejteni a kábelt az az a 60 métert. De mivel nem végig saját terület, így maradt a wifi.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#127942) mezis válasza mezis (#127938) üzenetére


mezis
nagyúr

wr841n: hosszú rest (gyári állapot), PPPoE, WiFi beállítása.
Ha WiFi-n nincs internet: próba másik tápegységgel.
Ha ekkor sem működik: WiFi kikapcsolása, vagy szelektív hulladék gyűjtő.

mezis

(#127943) Aryes válasza Schiano (#127939) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáltál már közvetlenül a digis routerre kapcsolódni úgy, hogy a saját routert kihagyod a kapcsolatból? Ha úgy találsz netet, akkor a digi routerét nem állították bridge módba.

(#127944) q13579 válasza I02S3F (#127899) üzenetére


q13579
senior tag

Szia,

Nem, ezt tuti nem lehet gond, a távoli asztalhoz amúgy is szerintem minimális sávszélesség kell, a minőség így is le van véve. (Egy netflix-hez fullhd-ben elég lenne elméletileg 7-8 mbit, ezenkívül még marad kb ugyanennyi, amennyivel meg kellene tudnia bírkozni a távoli asztalnak szerintem :S).

(#127945) Schiano válasza mezis (#127942) üzenetére


Schiano
csendes tag

A router az előző helyen, ahonnan elhoztam, tökéletesen működött.
Mikor máshol próbáltam üzembe helyezni, a korábban írt képet kaptam a beállítás végén. Gyakorlatilag a beállítás nem is sikerült, nyilván erre utalt a végén a hibaüzenet.
Az eszközök (laptop, pc, telefon) más wifi-re csatlakoznak.

aryes : nincs digi-s router.

(#127946) I02S3F válasza q13579 (#127944) üzenetére


I02S3F
őstag

Hali! Esetleg ha más kábé ilyen sávszél igényű appot indítanál, hogy kiderüljön, hogy az appal, vagy a hálózattal van-e gond?

Szerk. : Esetleg egy speedtest-et nyomni a vpn alól?

[ Szerkesztve ]

(#127947) sh4d0w válasza Schiano (#127945) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nade az eszköznek regisztrálva kell lennie a Digi hálózatán, az meg a Digi routere lesz.

https://www.coreinfinity.tech

(#127948) Schiano válasza sh4d0w (#127947) üzenetére


Schiano
csendes tag

Jó, ezzel most megfogtál, nem értek hozzá.
A szerelő srác szerint, aki bekötötte a kábeleket, pont elég egy bármilyen router.

[ Szerkesztve ]

(#127949) mezis válasza Schiano (#127945) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen frekvenciát állítottál be a WiFi AP-nek?

A korábbi képről én azt silabizáltam ki, hogy már a WAN (internet) kapcsolatot sem sikerült létrehozni. Akkor WiFi-n sem lesz internet.

Win10: Win + Shift + s : képernyő vágólapra menthető, nem kell fényképezéssel vacakolni.
Win7: ScreenShot

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127950) Schiano válasza mezis (#127949) üzenetére


Schiano
csendes tag

Elméletileg minden automata, nem nagyon kellett állítgatni semmit.
A net LAN-on keresztül egyébként működik.

Van a laptopon egyébként PrintScreen, de mivel jelenleg nem azt használom, sokkal könnyebb volt fényképezni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.