Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127551) Aryes válasza Borisz76 (#127550) üzenetére


Aryes
nagyúr

Esetleg a lapozó vagy a hibernációs fájl valamiért átkerült a HDD-re.

(#127552) tikshow válasza Borisz76 (#127550) üzenetére


tikshow
addikt

Tobb, mint fel eve lett telepitve. Hibernacio nincs bekapcsolva.

(#127553) Yeffy válasza Yeffy (#127544) üzenetére


Yeffy
veterán

senki?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127554) mezis válasza Yeffy (#127553) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt nézted már?

mezis

(#127555) Yeffy válasza mezis (#127554) üzenetére


Yeffy
veterán

nezem

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127556) Yeffy válasza mezis (#127554) üzenetére


Yeffy
veterán

jol van, fejlodunk, most mar ha csak siman radugok valamit az audio csatira, akkor sem szol belole. se 3, se 4 pines fej/fulhallgato.
legyalultam a drivert, ujraraktam, majd frissitettem, semmi. erzekeli, h valamit bedugtam, felugrik a pop up meg mutatja is a Realtek progiban, h az a jack csati foglalt, de nincs hang. :W

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127557) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok,

Mar otletem sincs mi lehet a problema de a kovetkezot tapasztalom:
Asus 3080 TUF OC, 10900K, ASUS ROG Strix Z490-E Gaming, RM850x.
3 jatekkal probalva, folyamatosan kidobal windowsba GPU hibauzenettel. World of Tanks, CP2077 es Watchdogs Legion.
Config teljesen uj, a VGA-t hasznaltam korabbi alaplappal es procival par napig, illetve a jelenlegi allapotaban is mukodott jopar napig hiba nelkul. Ketszer ujratelepitettem a Windowst, semmi extra szoftver nincs telepitve, illetve probaltam 3 kulonfele nvidia drivert is de egyik sem segitett. Probaltam alaplapi VGA-val, WOT mukodott par meccsig, viszont a masik ketto kifagyott, bar lehet az alaplapi vga miatt... Bios frissites is megvolt.. Memoriak tesztelve, Intel PDT sikeresen vegig ment tobbszor is.

Homersekletek rendben, tap eleg gondolom illetve a 3080 nelkul is kifagyott..

Barmi otlet..?

(#127558) I02S3F válasza Tufa_ (#127557) üzenetére


I02S3F
őstag

A gpu-t nem tudod valami tesztelő programmal megterhelni? Mondjuk 3dmark?

Szerk. : Nem tudom, hogy még ma is jó-e ecélra ez a program!

[ Szerkesztve ]

(#127559) Yeffy válasza mezis (#127554) üzenetére


Yeffy
veterán

kozben tesztelgettem tovabb, most mar megint szol a hang, akar magaban dugom ra a laptopomra a fejest/fulest, akar az elosztoval, de ilyen gyengen/eletlenul, illetve neha mozgatasra csak az egyik oldal szol.

az osszes 3/4 pines fejesem/fulesem megy a ceges Lati 7390-emen, amin csak egy, mikrofonos headset logos jack van, ha jol tudom az a TRRS jack "egyezmenyes jele".

szoval tippem szerint beszart/beszaraskozelben van a jack a privat laposomon, nagyon orulok neki. :(((
gepepites lesz hamarosan, addig atmenetileg egy ilyen tud nekem segiteni elerni azt, amit akartam eredetileg az elosztoval?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127560) Tufa_ válasza I02S3F (#127558) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Lefutattam, vegigment hiba nelkul. 16490 pont ugy hogy a VGA silent modban van. CPU es GPU 60 fok korul vagy alatt, egyedul a CPU homerseklet megy fel 80C korul amikor azt teszteli csak.

(#127561) I02S3F válasza Tufa_ (#127560) üzenetére


I02S3F
őstag

Nos, amit én tennék az az, hogy különböző gpu tesztelő programmal neki mennék a gpu-nak.
Ha van rá módod, akkor például ubuntu alatt is kipróbálhatsz pár játékot.

Mi a konkrét hibaüzenet?

(#127562) mezis válasza Yeffy (#127559) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem ismerem ezeket a szerkezeteket.
Én ilyet használok elromlott alaplap hangvezérlő helyett.

mezis

(#127563) Yeffy válasza mezis (#127562) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ilyeneket is neztem, hasonlonak tunnek (szamomra).
berendeltem egyet, majd kiderul, mit tud.

gondolom ezt a hibat csak csatlakozo/alaplapcserevel lehetne orvosolni amugy, ha javittatni akarnam?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127564) mezis válasza Yeffy (#127563) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem hiszem, hogy megérne alaplapot cserélni.
Valószínű a csatlakozó forrasztási hibája vagy érintkezők rugalmatlansága, görbülése, esetleg korróziója.

mezis

(#127565) Yeffy válasza mezis (#127564) üzenetére


Yeffy
veterán

fasza. en is ilyesmire gondoltam.
koszi

viszont extra tanulsag, h olyan hazat fogok nezni, aminek 1 TRRS jack csatikivezetese van az elolapon, h ne kelljen atalakitoval szarakodni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127566) sopruk válasza I02S3F (#127487) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igazad van. Pedig máskor mindig körbenézek, hogy van-e a témába vágó topic... :/ Köszi szépen!

(#127567) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Valami probléma adódott a windows 10-zel. Bekapcsolása után kiírja, hogy javításra szorul a gép vagy eszköz. hibakód: 0xc000000e. kb 1 percig mutatja ezt, majd kikapcsol. Tud valaki segíteni? Sajnos nem ismerem a win10-et, nem az enyém a gép.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#127568) sziszi-fuszi válasza Satyricon (#127567) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Olvasd el ezeket hátha megoldja!

Mi alá kell írás?

(#127569) Satyricon válasza sziszi-fuszi (#127568) üzenetére


Satyricon
addikt

Olvasgattam utána, de egyik megoldást sem próbáltam, mert nem tudom, mennyire megbízható az adott cikk. Gondoltam inkább írok ide, hátha van valakinek tuti biztos, működő megoldása az adott problémára.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#127570) Satyricon válasza sziszi-fuszi (#127568) üzenetére


Satyricon
addikt

Próbáltam volna pendriveról bebootolni a windows 10-et, hogy javítsam, de nem bootol be, azonnal kidobja a kék képernyőt. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#127571) mezis válasza Satyricon (#127570) üzenetére


mezis
nagyúr

BIOS-ban beállítottad a BOOT sorrendet ?

mezis

(#127572) Satyricon válasza mezis (#127571) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, beállítottam

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#127573) mezis válasza Satyricon (#127572) üzenetére


mezis
nagyúr

Secure Boot = Off ?

Egy "Vékony Kliens"-en nekem csak akkor NEM a Win10 fog boot-olni, ha a BOOT alatt folyamatosan nyomom a P gombot és akkor már boot-olhatom a Linux-ot.
Mi a számítógép típusa?

mezis

(#127574) Satyricon


Satyricon
addikt

Sikerült belépnem a parancssorba, viszont ahogy beírom az X:\Sources> - után a WINDOWS\system32>bootrec /FixMbr -t, nem tudja értelmezni. Tuti én cseszek el valamit, de mindent úgy csinálok, ahogy leírtak. Legalábbis szerintem

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#127575) gregory91 válasza Satyricon (#127574) üzenetére


gregory91
senior tag

Mi az hogy nem tudja értelmezni?
Talán cd-zd át az X:\-re aztán próbáld meg újra,az "abszolút elérési út megoldása" szerintem itt nem fog segíteni. Azt hiszem az ezzel kapcsolatos környezeti változók alapból be vannak állítva.
x:\bootrec -Fixmbr

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#127576) Fecogame


Fecogame
veterán

Nálatok sem működik most egyik Google szolgáltatás sem?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#127577) kispx válasza Fecogame (#127576) üzenetére


kispx
addikt

Nem, a gmail topikba is elkezdtek panaszkodni.

(#127578) kutga válasza Fecogame (#127576) üzenetére


kutga
nagyúr

A kereső működik. A többi nálunk sem.

Let the Zone take me if I am.

(#127579) I02S3F válasza Fecogame (#127576) üzenetére


I02S3F
őstag

Bizony, bizony!

Szerk. : A kereső az megy!

[ Szerkesztve ]

(#127580) batyuska100 válasza Fecogame (#127576) üzenetére


batyuska100
senior tag

(#127581) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem tudtam a YouTube-t behívni. Aztán ezt találtam. [Óriási gond van a Google-nél, elérhetetlenné vált a YouTube, a Gmail és szinte minden]

"Hétfő délután háromnegyed egykor világszerte sokaknál elérhetetlenné vált a YouTube videómegosztó, a Gmail, az androidos Play áruház, a Google Drive tárhely, a Google Photos és szinte minden a Google-nél."

A keresőjük megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127582) Kékes525 válasza Kékes525 (#127581) üzenetére


Kékes525
félisten

Problem solved.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127583) gregory91 válasza Fecogame (#127576) üzenetére


gregory91
senior tag

Nemcsak,sőt a youtube is leállt egy pillanatra.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#127584) _Fonzy_


_Fonzy_
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám az asztali gépemmel, hogy bekapcsolás után, mintha feszt megszakadna az áram összeköttetés. Ami a gepben van összes venti felpörög kb 2mp-re, azután leáll. Újra 2mp pörgés és megint leáll.
Szombat este szetszedtem a gépet, portalanítottam, összeraktam és ment is mostanáig. Megint azt csinálja mint előzőleg. Most megint szétszedtem-összeraktam, de semmi. Pörög és leáll, pörög és leáll. Mi a fene baja lehet? :W

[ Szerkesztve ]

(#127585) Kékes525 válasza _Fonzy_ (#127584) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg kontakt hiba? Táp hiba?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127586) _Fonzy_ válasza Kékes525 (#127585) üzenetére


_Fonzy_
tag

Táp az tuti jó, mert kértem kölcsön egy tápot. Ugyan azt a jelenséget produkálja, mint a sajátjával.

(#127587) Kékes525 válasza _Fonzy_ (#127586) üzenetére


Kékes525
félisten

A leállás-működés kontakt hibára utal, szerintem. Hálózati tápkábel, belső kábelek cserét próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127588) _Fonzy_ válasza Kékes525 (#127587) üzenetére


_Fonzy_
tag

Próbáltam más tápkábellel és masik konnektort is, de semmi.
Nincs benne most perr pillanat semmilyen kábel a gepben. Táp, alaplap, proci.

[ Szerkesztve ]

(#127589) Kékes525 válasza _Fonzy_ (#127588) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát akkor a ventilátorral van gond, szerintem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127590) I02S3F válasza Kékes525 (#127589) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem pont itt volt egy probléma, hogy a Windows fastboot-ja okoz ilyet? Vagy félreértek, idekeverek egy másik hibát?

(#127591) Kékes525 válasza I02S3F (#127590) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért gondoltam a ventilátort, mert az indító hozzászólást ezzel kezdte: "Ami a gepben van összes venti felpörög kb 2mp-re, azután leáll. Újra 2mp pörgés és megint leáll."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127592) _Fonzy_ válasza Kékes525 (#127591) üzenetére


_Fonzy_
tag

[kép] Ennyire szétszedtem és így is azt csinálja.

Táp, alaplap, proci. Semmi más nincs hozzá csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#127593) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Van egy profi PCI hangártyám (Emu 0404). Szeretném ezzel az átalakítóval usb-n laptophoz használni. Menne ez szerintetek? Ui. eddig 10 ember már 10 féle választ adott rá, s a bolt sem tudja konkrétan. :F :F :F
[link]

[ Szerkesztve ]

(#127594) varmi2 válasza Aureal (#127593) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem fog menni. Ez a bányászásban használt riser kábel, semmi köze az usb-hez. Csak fizikailag van rajta usb, elektronikailag nem usb port. Csak így könnyebb volt legyártani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127595) Kékes525 válasza _Fonzy_ (#127592) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel tápcserét próbáltad, így marad az alaplap. Ránézésre jó? Kondenzátorok?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127596) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Amerikai ANSI billentyűzetre hol tudnék matricát venni? Csak az ékezetes betűk érdekelnének.

Lehetőleg szürke és világitós billre is jó?

Sehogysem találok semmi értelmeset a neten. Ugye ansiban pl az Ű betű az egy fizikailag hosszabb billentyű az enter fölött, de ilyet sehol sem találok :W

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#127597) _Fonzy_ válasza Kékes525 (#127595) üzenetére


_Fonzy_
tag

Túl jók a kondik. Szépek. Vagy proci, vagy lap lesz. Tudja a fene. Az lesz a tuti, ha veszek valami alap procit a lapba és lepróbázom.
Köszönöm szépen a segítséget azért :R

(#127598) majomfej


majomfej
kezdő

Sziasztok, napi 1-2x veszem észre de van hogy 1-2 hétig se találkozok vele, lehet hogy rendszeresen van lehet hogy random nemtudom, egy érdekes ilyen pattanó hang a hangfalakból és ezzel egyidejűleg a monitoron egy "pixelhiba" megjelenik, egy pixelsor fekete fehér lesz ilyenkor de tényleg csak egy pillanatra, egyik ismerősöm aki jártas a témában azt mondta hogy nagyvalószínűséggel a monitor okozza ezt, mert ez egy 10-11 éves samsung lcd monitor és már gyengélkedik(többször volt már az elmúlt időkben hogy saját magától kikapcsolt és bekapcsolt vissza), ilyenkor amikor "haldoklik" a monitor, valahogyan visszatölt valami áramot a konnektorba amit felvesz a hangrendszer és így jön ki rajta, bocs hogyha nem túl helyesen fogalmazok de túlságosan nem értek hozzá, a hangfalpár az egy 2005-2008 körüli sony hifi, gondoltam itt arra is hogy a monitor hibát a videókártya okozhatja, de ha az okozná akkor ezesetben a hangfalnál nem történne semmi..
Valaki valami tipp? :F

(#127599) Satyricon válasza gregory91 (#127575) üzenetére


Satyricon
addikt

Részben sikerült megoldani a problémát, és a C meghajtóról is Sikerült leszednem a képeket.

Köszi mindenkinek, aki segített!

Kellemes ünnepeket

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#127600) Cs1csó válasza Kékes525 (#127581) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, kicsit lefőttem mint a kávé! (előtte pont gépészkedtem PayPal-t próbáltam beállítani) aztán gondoltam valamit eltoltam.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.