Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127401) lenoma


lenoma
aktív tag

https://www.bigfishgames.com/ oldalon vásárolt játék, csak a saját launcherén keresztül akar települni.
Hogyan tudom kinyerni a teljes játék telepítőjét, úgy hogy offline is használható legyen?
Odáig eljutottam, hogy játék indítása az oldalról a launchert indítja, ott letölt majd telepít, és még telepít a C:\BigFishCache könyvtárból kinyerhetőek *.zip.00* fileok egy exével, de azt külön nem engedi elindítani és egyik file sem tömöríthető ki, mert hibát ír ki rá.

(#127402) sopruk válasza mezis (#127314) üzenetére


sopruk
aktív tag

Kipróbáltam Linux alatt ahogy ajánlottad, de sajnos ott sem jelent meg a nyomtató.
Persze lehet hogy én bénáztam el valamit, mert most próbálkoztam először Linux-al...
De egyelőre ráhagytam, mert így is sok időt elvesztegettem vele, majd megmutatjuk valakinek, hátha tud vele valamit kezdeni, vettünk egy másikat...
Köszi szépen, hogy próbáltál segíteni!

(#127403) megint én válasza Csupingo (#127400) üzenetére


megint én
őstag

Hát a másik gépben 660 TI van, ami papíron harmad annyira erős VGA és ugyan azokon a beállításokon nem szaggat.

(#127404) Csupingo válasza megint én (#127403) üzenetére


Csupingo
veterán

Több driverrel is próbálta már, akár DDU-s törlés után, ha volt másik vga is a gépben.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127405) gregory91 válasza megint én (#127399) üzenetére


gregory91
senior tag

Fut valami a háttérben? Milyen vírusirtó van rajta? Töredezettségmentesítés figyelése bekapcsolva? A "Teljesítmény profilja" mire van állítva? Jobb teljesítmény vagy jobb megjelenés?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#127406) prolad


prolad
őstag

Van arra valami egyszerű és offline megoldás, hogy egy word doksiból XML-t csináljak?
Egy 200+ oldalas doksit kellene behúznom egy xml alapú editor programba (ha egy sima notepad++ megnyitja, az már teljesen jó) , ami tele van nagy táblázatokkal, amiknél jó lenne, ha megmaradna a formázás.
Ha pár taget javítani kell kézzel az nem gond.

(#127407) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Egy ideje nem kapcsol ki 10 perc tétlenség után a monitorom, korábban működött de egyszercsak nem.
Ezeket próbáltam: egér/bill lehúzása, próbáltam azt is hogy legyen képernyőkímélő 1 perc után, de ez se működött, csináltam SFC scant meg DISM toolt is de mindhiába.

Valami ötlet esetleg? Mert nem akarom ezért az egész win-t újratenni. A gép adatai:

i5-9400f, Gigabyte 1660S, 16GB Ram, ROG Strix B365g-gaming (itt amúgy találtam új bios-t ami azt írja improved system stability, frissítsem szerintetek?), Seasonic focus gold 550W, nvme ssd, sata ssd, sata hdd így nagyjából.

Előre is köszi a segítséget.

Galaxy S23 256GB Cream

(#127408) Aryes válasza prolad (#127406) üzenetére


Aryes
nagyúr

Exportálás html-be?

(#127409) sh4d0w válasza prolad (#127406) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Save as xml?

https://www.coreinfinity.tech

(#127410) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, kinéztem 2 webkamerát amiknek úgy tűnik az ára sem vészes (szállítással együtt kb. 10k), mi a véleményetek róluk, melyiket lenne "érdemesebb" megvenni? Hébe-hóba távoli rokonokkal váltani pár szót az lenne a feladata.
Xiaomi Imilab W88S
Alcor AWC-720

(#127411) lenoma válasza Cs1csó (#127410) üzenetére


lenoma
aktív tag

Olvasd el az értékeléseket az árukeresőn aztán keress tovább! Logitech-el nem nyúlhatsz mellé.

(#127412) Cs1csó válasza lenoma (#127411) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs erre 20-30k-m. :(

(#127413) lenoma válasza Cs1csó (#127412) üzenetére


lenoma
aktív tag

Külföldi webáruházakban nézted?
Alin 9 az a 20.
Vagy sűrgős?
Igen most feláras ezért én is a régieket szedtem elő, most egy Logitech C210 SD kamerát használok.
Abuzi Microfos pedig nem csinált windows 10 drivert a Lifecam HD3000 kamerájához, felhívtam őket, hogy ezt hogyan képzelik, azt válaszolták, vegyek újat. Jeleztem, hogy soha többé Microfos hardvert nem veszek.

[ Szerkesztve ]

(#127414) Cs1csó válasza lenoma (#127413) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem sürgős, linket tudnál küldeni?

(#127415) lenoma válasza Cs1csó (#127414) üzenetére


lenoma
aktív tag

https://www.aliexpress.com/
oldalon keress rá a
Logitech C270 szóra
Első vásárlók kapnak 2USD kupont.
Vagy a vaterán van liciten használt de Logitech QuickCam Pro 9000
és 1000Ft-on áll, bár 12 nap van hátra.

(#127416) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Ha kizárólag dedikált videókártya van a PC-ben, akkor fog működni az alaplapi HDMI vagy VGA csatlakozó?

(#127417) Cs1csó válasza lenoma (#127415) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#127418) varmi2 válasza M3aN (#127416) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a Cpu-ban nincs igp, akkor nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127419) kispx válasza prolad (#127406) üzenetére


kispx
addikt

Ha az docx formátumban van, akkor átírod a kiterjesztését .zipre, és kicsomagolod. Emlékeim szerint a word/document.xml fájlban lesz a dokumentumod.

(#127420) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Lehet buta kérdéssel állok elétek. Létezik olyan, hogy HDMI Kábel toldó?

Van nekem a szobába egy TV a szekrénybe be építve. Laptopot szeretném HDMI kábellel össze kötni a TV-vel, azaz , ki vetíteni a laptopot úgymond. Viszont, ahol van a Laptop , az a szoba másik fele , egy sarokba, egy kis asztalon. A TV és a Laptop közötti távolság, ha nem célirányosan vezetem el, hanem szépen körbe, azaz körbe húzva a szoba , akkor olyan durván 20 m a távolság. Tudomásom szerint, nem létezik 20 m-es HDMI kábel. Ha létezik is, szerintem nem olyan jó minőség.

Nos, a kérdés akkor tehát az, hogy létezik olyan toldó, amivel 2 db HDMI kábelt össze tudok kötni? Vagy, esetleg más ötlet? :F

Köszönöm

Gergő

(#127421) Csupingo válasza zeus_2k14 (#127420) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha csak filmet néznél, akkor talán egyszerűbb pendrive-ot használni. Léteznek hdmi jel erősítők, talán valami ilyesmi jó lenne neked. Van külső tápos is. Itt is van pár.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127422) kutga válasza zeus_2k14 (#127420) üzenetére


kutga
nagyúr

Milyen tv? Okos? Valami vezeték nélküli megoldást keresnék inkább.

Let the Zone take me if I am.

(#127423) zeus_2k14 válasza kutga (#127422) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Okos. De hiába kötöm össze a géppel Bluetooth-on vagy Wifin keresztül, késik a hang, vagy el veszti a jelet. Tehát.. :W

Nem tudom mitől van az. Vastagak a falak, itt a szobába a net már gyengébb nagyon. Téglaház :D

[ Szerkesztve ]

(#127424) Cs1csó válasza zeus_2k14 (#127423) üzenetére


Cs1csó
félisten

Felejtsd el, megoldások: valamilyen hálózat, pl. DLNA természetesen kábelen összekötve akár a router-rel is és a router-en keresztül látják majd egymást.

(#127425) zeus_2k14 válasza Cs1csó (#127424) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Értem. És ezt hogy kell kivitelezni? :D

(#127426) Cs1csó válasza zeus_2k14 (#127425) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Kezdésnek, mi a tévé pontos típusa?
Milyen router-ed van?

Ha tudja a DLNA módot akkor egy patch kábellel összekötöd a router-rel - a router sárga LAN portjába dugod a tévét és ha egy másik LAN portba - vagy wifin - csatlakozik a router-hez egy PC akkor már csak a megosztási jogokkal kell varázsolni és kész is. Ha be van kapcsolva a géped akkor a tévéről eléred az azon lévő fájlokat . Lehet van ennek topikja rákeresek, de legrosszabb esetben itt vagy a Windows 10 topikban is lesz aki segítsen.

[ Szerkesztve ]

(#127427) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Nos, le mértem a laptopon észlelt / kapott wifi jelet.

Tudni illik, hogy ez nagyon nagy ház. Vastag falak, mivel téglából van. A Router, amelyről megy a Wifi, az kint van a nappaliban . Ott nyílván, tehát a nappaliban erős a jel. A szoba, ahol gyenge a jel , az messze van a Router-től , úgymond. Legtávolabb eső rész.

1. Kép

Nos, ez a szobában lett le mérve , ahol mindig is van a laptop, az aszalon .
A sárgával be keretezett az az a mérés, amikor a szoba ajtaja ki volt nyitva.
A pirossal be keretezett pedig az, amikor a szoba ajtaja be volt csukva.

Tudni illik, hogy mikor a szoba ajtaja is csukva van, gyengébb a jel.

2. kép

Ez a mérés a nappaliban történt , ahol a Router van, ahonnan a Wifi megy.

3.kép

Itt a mérés a TV előtt történt, ahol a TV van, a TV mellett. Egyik csukott ajtónál ( alsó ) , a másik pedig ( felső ) nyitott ajtónál.

Nem tudom, mennyire érthető. Azért meglátszik szerintem a különbség. Vélemény, tipp esetleg , valami megoldás? :U

(#127428) Cs1csó válasza zeus_2k14 (#127427) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj, a WIFI-t feleljtsd el, böngészésre telefon nyomkodásra jó amúgy hanyagolni kell.
Vegyél méretre vágott utp kábelt vezesd végig a router-től a gépedig meg a tévéig is - ha kell a falon át - és utána egy krimpelő fogóval nyomni rá egy csatlakozót és kész mehet a móka.

(#127429) kutga válasza Cs1csó (#127428) üzenetére


kutga
nagyúr

+1 a dlna -ra. Kábelen persze. :)

Let the Zone take me if I am.

(#127430) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Én olyanra gondoltam, hogy a mostani Router-től átt fűzöm a kábelt a szobába, melyet hozzá kötök egy másik router-hez. Így lényegében ebbe a szobába is lesz egy Router. Utána viszont akkor abból a Router-ből már lehet kábelt ki vezetni a TV-re, meg a gépre. Szerintetek?

Ezt néztem : [link]

Mostani Router márkája , száma ( szolgáltatótol kapott ) : [ZXHN H368N]

(#127431) kutga válasza zeus_2k14 (#127430) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem a C5v4et nézd meg, kicsit drágább de kb az a belépő szint. A két routert vezeték nélkül is össze tudod kötni, én is úgy vittem internetet a szoba másik végébe.

Let the Zone take me if I am.

(#127432) Borisz76 válasza zeus_2k14 (#127430) üzenetére


Borisz76
veterán

A szolgáltató eszközéből húzz kábelt a szobába.
Oda tegyél egy jobb routert ami tudja az 5GHz-t... AC-s.
Ezt a routert állítsd át AP / Acces Point / Hozzáférési Pont módba. Eredménye : lesz új wifi, jó térerővel és lesz vezetékes csatlakozásod is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#127433) inf3rno válasza zeus_2k14 (#127423) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is ugyanez volt, hogy a DLNA-val megakadt másodpercekre a film wifin és kábelen is. Nem jöttem rá mi okozza. A HDMI remekül ment évekig, de azért nem 20 méteren, ahhoz szerintem egy kicsit extrém. Helyette én inkább mellé tennék egy SBC-t, pl raspberry-t, és azzal játszanám le ugyanígy HDMI-vel összekötve.

Buliban hasznos! =]

(#127434) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Hallott már valaki esetleg "DDE" kapcsolatról? (Dynamic Data Exchange)
Ezt használom egy céges program és az excel közötti kapcsolatra.

Milyen más programok támogatják a DDE kapcsolatot még az excelen kívül?

(#127435) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok. Nincs pasztám, mivel lehetne helyettesíteni egy kis ideig? Cpu es huto koze. i3 cpu.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#127436) I02S3F válasza Enigma1945 (#127435) üzenetére


I02S3F
őstag

Hirtelen eszembe jutott bacsis régi cikke :).

(#127437) Enigma1945 válasza I02S3F (#127436) üzenetére


Enigma1945
őstag

Mi a jó akkor?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#127438) Krogoth válasza Enigma1945 (#127437) üzenetére


Krogoth
senior tag

(#127439) Borisz76 válasza Krogoth (#127438) üzenetére


Borisz76
veterán

Erre emlékszem :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#127440) Enigma1945 válasza Krogoth (#127438) üzenetére


Enigma1945
őstag

Na es ha nem rakok koze semmit? Ugy viselkedhet ugy a gep, mintha zarlatos lenne?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#127441) Borisz76 válasza Enigma1945 (#127440) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem lesz zárlatos.
A CPU fém kupakja érintkezik a hűtő aljával.
Ha nagy a borda, akkor terhelés nélkül is elbír vele.
A paszta csak a hő átadást segíti.
Persze egy MX4 jó lenne közéjük.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#127442) Enigma1945 válasza Borisz76 (#127441) üzenetére


Enigma1945
őstag

Osszerakom a gepet, se kep, se hang. Meg a huto se porog fel.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#127443) I02S3F válasza Enigma1945 (#127442) üzenetére


I02S3F
őstag

Ennek nem lesz köze a pasztához.

(#127444) Enigma1945 válasza I02S3F (#127443) üzenetére


Enigma1945
őstag

Koszonom!!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#127445) I02S3F válasza Enigma1945 (#127444) üzenetére


I02S3F
őstag

Bocs!

(#127446) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy MAC mini egy Intel i5 win10 el es egy WD külső winyo

A MAC ről szeretnénk a dokumentumokat átmenteni a a win10 re...
A 2 gep most egy hálózaton is van....

A wd my passport külső winyót radugtam a mac re .. a winyón megjelenik 2 applikacio egy exe a win nek meg egy dgm (ha jól emlékszem) a mac nek... feltelepítettük... de az adatokat ugyan ugy nem engedi áthuzni a wd re...
Mi lenne a megoldás?

(#127447) Doky586 válasza SwissAirplan (#127446) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha exFat lenne a külső winyó akkor nem kéne bűvészkedni.. :B

(#127448) SwissAirplan válasza Doky586 (#127447) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Erről láttam videot hogy relativ egysuerűen at tudom exfat ra formatálni... de utána ha a win re nyomom rá hogy oda felmásoljam az adatokat, akkor fel fogja ismerni?

(#127449) King Unique válasza SwissAirplan (#127446) üzenetére


King Unique
titán

Vélhetően NTFS fájlrendszerre van formázva a WD külső HDD, amit a macOS alapesetben csak olvasni tud, ellenben írni nem, azért nem lehet rá fájlokat másolni (írni). Ellenben 3rd party driverrel és terminálban már igen.
Másik megoldás olyan fájlrendszerre formázni a külső merevlemezt, amit a macOS és a Windows egyaránt natívan olvas és ír. Ilyen pl. a FAT32 és exFAT fájlrendszer, ahol inkább az utóbbit, az exFAT fájlrendszert javasolt használni, arra formázni.
Következő megoldás lett volna Mac kompatibilis külső HDD-t venni, ami gyárilag pl. HFS+ fájlrendszerre van formázva, amit a macOS natívan olvas és ír. Ilyen pl. a WD My Passport for Mac a "sima" WD My Passport helyett. Ellenben a HFS+ fájlrendszert a Windowsok nem kezelik, max. külső programmal (példák).

[ Szerkesztve ]

(#127450) Exodius


Exodius
őstag

Srácok!

Az mitől lehet, hogy miután kikapcsoltam a gépemet, lenyugszik kb., 10 mp-re, majd újra-felpörög minden és csak aztán kapcsol ki teljesen?
Nagyon zavaró.

Ha segít, akkor egy i3-4330-asom van meg egy be quiet! Straight Power 11 450W Gold-om. Nem tudom, hogy Windows 10 vagy BIOS beállításon múlik-e.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.