Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128901) MasterMark válasza AeSDé Team (#128900) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, sőt tiltja is a VESA, hogy így legyen hivatkozva a kábelre. Ott vannak a hivatalos VESA certifikációk, hogy mit kéne tudjon az a 3 fajta kábel.

Switch Tax

(#128902) Aryes válasza MasterMark (#128899) üzenetére


Aryes
nagyúr

De azt lehet így jelezni, ha az olcsó anyagból összecsapott kábel egy bizonyos szabvány fölötti sebességen már nem képes ellátni a feladatát, nem? Így az egységsugarú felhasználó (én) tudja, mire számítson.

(#128903) Doky586 válasza Aryes (#128902) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik gyártó árulná ilyen felirattal a kábelét: "Gyenge minőségű silány termék"... :W

(#128904) Aryes válasza Doky586 (#128903) üzenetére


Aryes
nagyúr

Amelyik ráírja az olcsó HDMI kábelre, hogy 1.0 ;)

(#128905) liszi70


liszi70
nagyúr

Mire gyanakodjak, ha egy frissen hozzám került asztali pc alvó módból nem hajlandó felébredni? Se a billentyűzetre, se az egérre, se a bekapcsológombra nem reagál, kizárólag a bekapcsológomb hosszan nyomására. Akkor persze kikapcsol, és lehet újraindítani. A biosban kellene keresgetni? Ha igen, mit?

(#128906) MasterMark válasza liszi70 (#128905) üzenetére


MasterMark
titán

Bios default? Egér bill usb vagy ps2?

Bár a bekapcs gombra mindenkép ébrednie kéne.

Switch Tax

(#128907) Doky586 válasza liszi70 (#128905) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszközkezelő egér bill tulajdonságok, "az eszköz felébresztheti a gépet"...

(#128908) Pyttawrx válasza liszi70 (#128905) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én Lenovo m91p pc-knél jártam így, ott az oldotta meg a problémát, hogy legacy módba kell telepíteni, nem uefi-be. Hiába volt jól beállítva a bios, illetve a windowsba az energiabeállítások közt sem találtam megoldást. Nálam ez volt a megoldás, azóta hiba nélkül teszik a dolgukat. :)

[ Szerkesztve ]

(#128909) Zsoxx válasza liszi70 (#128891) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az AVG Internet Security szerint tiszta. Legalábbis a telepítő fájl.

[ Szerkesztve ]

(#128910) Vorontsov


Vorontsov
tag

Sziasztok tud valaki esztergályost a 19.kerületben?Ezt szeretném elkészíttetni,boltban ezen alkatrészek 2.000-3.000.-ft-ba kerülnek,aki itt lakik 2 háztömbre ő 6-10-ezerért csinálná meg.
Boltban más méretek vannak,kerékpár villanyakra lenne.

(#128911) MasterMark válasza Vorontsov (#128910) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyet maróval lehet csinálni, nem esztergával.

Switch Tax

(#128912) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Azt be lehet-e állítani, hogy letöltés nélkül nézzek meg egy fájlt Chrome-ban és rákattintva ne töltse le automatikusa a letöltések mappába? Egy FB-csoportban jött elő a kérdés, de ott okoskák szerint "gépbeállítás". Ugyanakkor azt nem írjak le, hogyan kell beállítani. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128913) MasterMark válasza tylerddd (#128912) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ milyen fájl, amit meg tud nyitni a chrome azt nem szokta letölteni. Amit nem tud megnyitni, azt meg nem tudod máshogy megnézni.

Switch Tax

(#128914) tylerddd válasza MasterMark (#128913) üzenetére


tylerddd
veterán

Képfájl. Pdf-re ugye van benne beállítás, hogy ne töltse le, hanem nyissa meg.

Olyan egyébként lehet, hogy letölti, de a letöltést nem látja az illető, csak hogy automatikusan megnyitja a letöltés után? Mert ilyen opció is van: Automatikusan nyisson meg minden ilyen fájlt.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128915) Aryes válasza tylerddd (#128912) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha videó fájlról van szó, akkor kétféle videó szerkezet van, az egyiknek az elején van a meta info fejléc, ezt lehet streamelni, a másiknál a fájl végén van, ezt csak letöltés után lehet megnézni, ha a fene fenét eszik, akkor is.
Ha pdf-ről van szó, azt se tölti le a letöltések mappába, de a cache-ből kikukázható. :)

(#128916) MasterMark válasza tylerddd (#128914) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint ki nem lát mit? Nincs különbség aközött hogy letöltöd vagy hogy megnyitod. Mindenképpen letöltődik a te gépedre.

Switch Tax

(#128917) tylerddd válasza MasterMark (#128916) üzenetére


tylerddd
veterán

A letöltés folyamatát. Olyan meggyőződéssel állítja ott egy-két ember, hogy neki megnyitja letöltés nélkül, hogy kellemetlenül érzem magam miatta.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128918) Zsoxx válasza tylerddd (#128917) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ha nem is tölti le egy általa választott mappába, a böngésző cache-ben még ott lesz.

(#128919) Vorontsov válasza MasterMark (#128911) üzenetére


Vorontsov
tag

Esztergályos végzettségem van,pontosan tudom mivel kell csinálni.

Nem ebbe dolgozok sajnos.
A kérdésem:
"Sziasztok tud valaki esztergályost a 19.kerületben?"

Megveszi méretre,lenagyolja, meg 2 furat letörés késsel vagy tokmány elforgatással.
5-10 perces munka.

[link] Egyetemes esztergagép általános felépítése, részegységei, működése
[link] Egyetemes marógép
[link] Gépipari technológiai ismeretek

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#128920) Aryes válasza tylerddd (#128917) üzenetére


Aryes
nagyúr

Engedd el.

:DDD

(#128921) Aryes válasza Vorontsov (#128919) üzenetére


Aryes
nagyúr

De azt már biztos nem tudod, hogy ez az "Azonnali informatikai kérdések órája" topik. Ha az esztergagép szoftverével van problémád, azt kell ide írni. :U

(#128922) tylerddd válasza Zsoxx (#128918) üzenetére


tylerddd
veterán

Tehát, a többség azt állítja, hogy rákattintva a fájlra, valamilyen formában megtörténik a letöltés (rákérdezéssel vagy automatikusan) és a letöltött képet megnézi egy képnézegetővel. De vannak, akik szerint ők rákattintanak és megjelenik a kép és szerintük ez gép és böngészőbeállítás kérdése.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128923) King Unique válasza Vorontsov (#128919) üzenetére


King Unique
titán

A jelen topik címe meg ez: "Azonnali informatikai kérdések órája". :B
Az egyéb témájú kérdések pl. az azonnali fáradt gőzös kérdések órája topikba valók, + ott van a Google kereső, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#128924) MasterMark válasza Vorontsov (#128919) üzenetére


MasterMark
titán

De hogy csinálsz ilyen kockát ha egyszer forog az anyag? A maró pont az amikor nem a munkadarab forog csak a marófej amivel ezeket ki lehet alakítani.

Switch Tax

(#128925) inf3rno válasza Vorontsov (#128919) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ide jobban illene: [link]

Buliban hasznos! =]

(#128926) Doky586 válasza Vorontsov (#128919) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem valami réz lap?
Mert azt nem mechanikai hanem vegyi maratással szokták csinálni. Savval.
Illetve lézernyomtatóval vasalóval szitázható.
Ekkor inkább valami elektronikai topikot keress.

(#128927) Jorus válasza tylerddd (#128922) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha böngészőben megnézel egy képet, az már "le van töltve", enélkül nem jelenne meg, mint ez a kis makákó gibbon izé, amit Aryes dobott fel. Amikor betöltesz egy oldalt a böngésződben (pl., ezt, amit most nézel), akkor az oldal tartalma letöltődik a gépedre (alapvetően a browser cache-be), de egyes állományokat külön is le tudsz tölteni a webszerverről (jobb klikk, mentés másként) és utána az OS alapértelmezett programjával megnyitod. A böngészők működéséről itt olvashatsz bővebben többek között.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128928) gregory91 válasza tylerddd (#128914) üzenetére


gregory91
senior tag

A gyorsítótár ismerős?

Jorus: Megelőztél...

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#128929) liszi70 válasza liszi70 (#128905) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Téma: alvásból nem ébred fel a gép. Frissítem és bővítem kicsit az infókat. Vadi új windows tiszta telepítés. Az első kikapcsolás után szembesültem azzal, hogy a gép nem kapcsol ki teljesen, a ventik forognak tovább, a bekapcsológomb is világít, de nem reagál, csak ha hosszan nyomom. No sebaj, biztos a gyors rendszerindítás kavar be. Kikapcsoltam a hibernálást, okés is lett. De ugyanúgy eljátssza a mutatványt, amikor alvóba küldöm! A ventik mennek tovább, az egérre, billentyűzetre nem reagál, a bekapcsológombra csak hosszan nyomva. Újraindítva megjelenik ez a felirat, megreked a folyamat és nem töltődik be a windows. Ezután már reagál a röviden megnyomott kapcsolóra is, kikapcsol. Ekkor már minden rendben, bekapcs után szépen betölt a windows, megy a gép. Kikapcsolható, bekapcsolható, újraindítható minden további nélkül, egész addig, amíg ismét alvóba nem teszem.
Az egér és billentyűzet usb-s.
Be van pipálva az "egér felébreszti a gépet".
:F

[ Szerkesztve ]

(#128930) gregory91 válasza liszi70 (#128929) üzenetére


gregory91
senior tag

Gondolom ha hibernálást választanád az alvómód helyett akkor már egyből elhalkul.
Amit a képen mutattál elégé bizarr, hiszen a hálókártyáról akarna bootolni(hálózati bootolás) akarna lenni(sejtem hogy valami intel integrált lehet).Ez esetben valami "melegindításra" gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#128931) MasterMark válasza liszi70 (#128929) üzenetére


MasterMark
titán

Ha leállításra nem áll le akkor vagy kifagy a leállítás közben, vagy nem jól értelmezi az alaplap az ACPI parancsokat ami lehet inkompatibilis CPU-tól, rossz mikroókódtól, nem up-to-date bios-tól, stb.

Inkább az előbbi a valószínű, és az hogy nem tud utána bootolni én a háttértárat ellenőrizném legelőszőr.

Switch Tax

(#128932) Pyttawrx válasza liszi70 (#128929) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Leírom megint :
legacy bios beállítás és telepítés. ennél ez a megoldás. A bios upd sem segít ezen
[link]

[ Szerkesztve ]

(#128933) MasterMark válasza Pyttawrx (#128932) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem megoldás, hanem a probléma kikerülése. Szerencsére annál a gépnél nem nagyon fog hátránnyal járni ha legacy módon lesz telepítve.

Switch Tax

(#128934) Pyttawrx válasza MasterMark (#128933) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mivel semmi sem oldotta meg, sem bios frissítés, sem bármilyen bios beállítás, vagy win beállítás, pedig mindent megtettem, így igen ez a megoldás jelen esetben, ha a gyártó nem képes a biost normálisan frissíteni.
Ahogy írtad a bekapcsgombra kellene reagálnia.

De ha tudsz ettől jobb megoldást várom, mert azt még nem láttam, hogy írtad volna, pedig anno én is kivi lettem volna rá :). :R

[ Szerkesztve ]

(#128935) Vorontsov


Vorontsov
tag

Köszi mindenkinek a segítséget,beírogatom a megadott helyre:
Paintba megcsináltam szerintem itt már lehet látni.
Köszi a rajzot hozzá
soldi3r
veterán,ez valami cad program lehet,menő:

soldi3r
veterán

[ Szerkesztve ]

(#128936) MasterMark válasza Vorontsov (#128935) üzenetére


MasterMark
titán

Ja hogy ez egy henger alakú test, így már értem. A rajzon ez nem volt egyértelmű.

Switch Tax

(#128937) liszi70 válasza Pyttawrx (#128932) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Leírom megint"

Olvastam elsőre is, csak nem hittem a szememnek. :D Igen, a legacy telepítés volt a megoldás, nagyon köszönöm! Hajnalban erőt vettem magamon, újratelepítettem legacyban és bejött. :R

(#128938) Pyttawrx válasza liszi70 (#128937) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah szupi. Grat :R .
Sajnos ennél a gépnél nem találtam más megoldást, ezért anno én is beírtam a fórumba hátha lesz vkinek ötlete de sajnos semmi nem vált be.

(#128939) Vorontsov válasza MasterMark (#128936) üzenetére


Vorontsov
tag

Igen amiket én csinálok vázlat-skicc.
Amit soldi3r veterán csinál az műszaki rajz.
Köszi a segítséget mindenkinek benne.

[ Szerkesztve ]

(#128940) liszi70 válasza MasterMark (#128933) üzenetére


liszi70
nagyúr

"annál a gépnél nem nagyon fog hátránnyal járni ha legacy módon lesz telepítve"

Hát, igen, nem mai gép. Általánosságban milyen hátránnyal járhat a legacy az uefi-hez képest?

(#128941) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Ez mitől lehet? Kb az összes SSD-m ilyen hulladék módon viselkedik
Szar alaplap vagy valami okozhatja ezt?

Ez egy NVME SSD...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#128942) Robi86


Robi86
senior tag

Sziasztok!
Egy összetettebb weboldalt szeretnék létrehozni, de mivel nem értek hozzá, mással csináltatnám meg. Az erre szakosodott oldalak keresése közben elvesztem. Amelyiket megbízhatónak találtam, attól nem kaptam se választ, se visszahívást. Tudnátok ajánlani korrekt, megbízható weboldal készítő céget, ahol nem aranyáron dolgoznak, miközben egy külsőssel végeztetik el a munkát?

(#128943) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok!

Gép újítás történt:
MSI Z490-A PRO
Intel Core i7-10700K
Kingston HyperX Fury 2x 8GB (HX432C16FB3K2)

Már meglévő, jól működő táp, és ssd mellette.

A gondom az, hogy csak úgy hajlandó elindulni a gép, ha a RAM-okat a SLOT1 / SLOT2-be teszem, így ugrik a dual channel...

Ha a 3-as vagy 4-es SLOT-ba teszek RAM-ot (akár csak egyet is), akkor egyszerűen nem indul el a gép, fehér ledek villognak az alaplapon (CPU, DRAM), felváltva.

Mit lehet ilyenkor tenni? Alaplap lenne a hibás? Szedjek szét mindent és küldjem vissza? :\

(#128944) varmi2 válasza SaitoX (#128943) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lazitsd vissza cpu hűtőt, és húzd meg óvatopsabban. Lehet ennyi a gond. Tipikus intel probléma.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128945) zolee001 válasza SaitoX (#128943) üzenetére


zolee001
őstag

RTFM ajánlott
⚠Important
∙ Always insert memory modules in the DIMMA2 slot first

(#128946) SaitoX válasza zolee001 (#128945) üzenetére


SaitoX
tag

"∙ Always insert memory modules in the DIMMA2 slot first"

Úgy próbáltam, és a bootnál is ezt javasolja (2-4),
Ahogy írtam, ha bármit rakok a 3-as vagy 4-esbe, akkor nem indul el.

Az 1-2 (DIMMA1, DIMMA2) nyilván nem jó, de ez az egyetlen módja, ahogy elindult.

"Lazitsd vissza cpu hűtőt, és húzd meg óvatopsabban. Lehet ennyi a gond. Tipikus intel probléma."

Köszi, ezt meg fogom próbálni, hátha. Szerintem aránylag erősen meg lett húzva.

[ Szerkesztve ]

(#128947) Csupingo válasza SaitoX (#128943) üzenetére


Csupingo
veterán

Az ajánlott A2-B2-ben sem működnek? Mikori bios van rajt? Talán egy frissítés segítene.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128948) zolee001 válasza SaitoX (#128946) üzenetére


zolee001
őstag

Találkoztam már ilyen anomáliával,4 modul együttesen nem használható,alaplap hibának tudtam le (ami sanszos)

(#128949) LGG555 válasza enginev3.0 (#128941) üzenetére


LGG555
aktív tag

Azt nem így kell mérni hanem egy erre fejlesztett szoftverrel mint a Crystal Dismark vagy hasonló és összehasonlítani az eredményeket az interneten talált tesztekkel.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#128950) SaitoX válasza Csupingo (#128947) üzenetére


SaitoX
tag

Frissítettem bios-t reggel, utolsó előtti verzió volt alapból. Sajnos ez sem segített.

Az ajánlott A2-B2-vel kezdtem, illetve többször is kipróbáltam, de nem megy. A1-B1 sem, és semelyik egyéb variáció sem, illetve ha külön-külön 1-1 db, úgy sem.

Csak ha az A1, vagy A2, vagy mindkettőbe teszem. Ebből azt gondolom, hogy a RAM valószínűleg nem lehet hibás.

"Találkoztam már ilyen anomáliával,4 modul együttesen nem használható,alaplap hibának tudtam le (ami sanszos)"

Igaziból 2 modullal próbálkozok csak, csak a megfelelő helyekkel (B1, B2) nem akar menni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.