Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127951) mezis válasza Schiano (#127950) üzenetére


mezis
nagyúr

"A net LAN-on keresztül egyébként működik."
Mármint a DIGI UTP kábele is az egyik LAN portba csatlakoztatva és a PC (lapos) is egy másik LAN portba csatlakoztatva, a WAN port pedig üres? :F

mezis

(#127952) Schiano válasza mezis (#127951) üzenetére


Schiano
csendes tag

Akkor most már eszköz közelében...
A net LAN-on keresztül működik, tehát a szolgáltatás megy.
Viszont a beállítás végeztével hiába írja ki a router admin felülete, hogy sikeresen befejezte a konfigurációt, internet se wifin, se kábelen (routerből) nincs.

(#127953) Doky586 válasza Schiano (#127950) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"minden automata, nem nagyon kellett állítgatni semmit"

Hát ezért nem megy neked.. ;]
Minden helyen más-más beállítások kellhetnek. Nem elég elhozni. Be kell állítani.

(#127954) Schiano válasza Doky586 (#127953) üzenetére


Schiano
csendes tag

Mondjuk arról, hogy a kezelőfelületen "quick install" van, lehet, nem én tehetek.

De ez esetben, ha így látod, megtisztelnél vele, ha elárulnád, mit, és hol kell beállítani...

(#127955) mezis válasza Schiano (#127952) üzenetére


mezis
nagyúr

Quck install ? talán a Quick Setap alatt a második, Network....

Ne valami "segítő" programot használj, hanem egy böngészővel jelentkezz be a 192.168.x.x URL címre!

Amíg a szolgáltató UTP kábelét a routered WAN portjába csatlakoztatva a router "Status" nem lapján nincs internet kapcsolatot, addig csak a router WAN kapcsolatával foglalkozz.
Régebben a PPPoE kódok mellett kellett még egy egy Clone MAC address is. Ártani nem árthat, bemásolhatod oda annak a PC-nek a MAC addressét, amivel utoljára volt internet kapcsolat azon a DIGI drótodon keresztül.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127956) Doky586 válasza Schiano (#127954) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól olvastam vissza eddig 'csak' azt tudjuk hogy ha a kábelt közvetlen a PC-be dugod akkor van net, ha közbeiktatod a routert akkor nincs. Digi nem adott semmi készüléket.

Meg kéne nézni a PC beállításait (amikor van net). Lehet akár MAC szűrés is..

(#127957) Schiano válasza mezis (#127955) üzenetére


Schiano
csendes tag

Rendben, futok vele egy kört.

Egyébként most már direkt néztem, a wan visszajelző led villog, nem világít.
Továbbgörgetve a kérdést, ha eddig ez a router másik hálózaton két napja működött, ezen miért nem akar?

A 192.168.0.1 oldalon sikeresen befejezi a dolgát, csatlakozni is lehet, de internet akkor sincs.

[ Szerkesztve ]

(#127958) mezis válasza Schiano (#127957) üzenetére


mezis
nagyúr

Login Name/Password, Clone MAC address....
Tessék figyelni! Ha femászol egy telefonpóznára és ott csatlakozol, ott sem fog működni!
Ki fizetne akkor érte ? :F

mezis

(#127959) I02S3F válasza Schiano (#127957) üzenetére


I02S3F
őstag

"Továbbgörgetve a kérdést, ha eddig ez a router másik hálózaton két napja működött, ezen miért nem akar?" - Egy lehetséges válasz, hogy a Digi neted igényel olyan beállításokat, amelyek most nincsenek életbe léptetve. A másik hálón meg megfelelő volt a beállítás annak a hálózatnak az igenyeinek.

Bocsi, hogy beleugatok, mert egyébként nem tudok segíteni!

(#127960) Schiano válasza mezis (#127958) üzenetére


Schiano
csendes tag

Azért annyira nem vagyok "hozzá nem értő", hogy mondjuk ne adjak meg egy, a szolgáltató által adott felhasználó nevet, és jelszót...
A mac cím klónozása pedig a következő lépés, az előbb kapott tipp alapján.

(#127961) w.miki


w.miki
veterán

Erre valakinek van ötlete? Egyik laptop nyomtat, de nem szkennel. A többi noti mind2t tudja ugyanott :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#127962) mezis válasza Schiano (#127960) üzenetére


mezis
nagyúr

A linken van egy kép. Amikor beállítod, elmented WAN kapcsolatot, A Status oldal mit mutat ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127963) mezis válasza w.miki (#127961) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak ötlet: A szkenneléshez nem elég a driver hanem kell a printerhez való szoftver is.
Driver eltávolításakor szokott olyan kérdés lenni, hogy és az összes motyóját. Szőröstől, bőröstől, tollastól volt az eltávolítás?

mezis

(#127964) Aryes válasza Schiano (#127960) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na most: nem tudjuk, hogy a LAN kábelnek (amit "a gépbe dugva van internet") a másik vége mibe van dugva?? Úgy jön be a lépcsőházból?
Ha a LAN kábelen eleve van net (Hogy, ha nincs szolgáltatói router? Hogy, ha nincs sehova beírva a digis felhasználóneved/jelszavad??), akkor a routeredet switch módban kellene használni, ha jól tudom ehhez az kell, hogy a WAN csatlakozó helyett az egyik LAN csatlakozóba dugd a kábelt, amin "van net".

(#127965) Aryes válasza mezis (#127949) üzenetére


Aryes
nagyúr

FYI: Win10 alatt Win + Print Screen gomb instant menti a screenshot-ot a Documents/Pictures/Screenshots mappába, nem kell hozzá külső program. :)

(#127966) Doky586 válasza mezis (#127949) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használd inkább a képmetsző alkalmazást.

(Nehogy olyan kép legyen betéve ami 90%-ban nagy fehér semmi, csak az egyik sarkában van 'valami')

(#127967) w.miki válasza mezis (#127963) üzenetére


w.miki
veterán

Bonyolítja a dolgot, hogy az irodában van még 2 Kyocera nyomtató.
Elképzelhető, hogy csak ennek a driver-t töröltem le. A programok maradtak.
Újratelepítés után az XnView-nak is kellett volna szkennelnie vele, de nem.
Ráadásul a Kyo oldalán sem egyszerű a helyzet, ebből a halom swből melyiket telepítsem a nyomtatóhoz?
Én KX Universal Printer Driver (v.8.1.1109)110 MB, és a TWAIN scanner driver (TWAINScannerDriver_v2.0.8106.zip)19 MB próbáltam, de sajnos nem jött be.
A szkennelés nem ment, ezen az egy gépen.
Mellette lévő TABletről meg már megint lehetett.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#127968) mezis válasza w.miki (#127967) üzenetére


mezis
nagyúr

- Újra indítás volt?
- Win10 ?

Doky586: A háromujjas után lehet kell képkimetszést végezni

mezis

(#127969) mezis válasza w.miki (#127967) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ezekkel próbálkoznék:
KX Universal Printer Driver (v.8.1.1109)
TWAIN scanner driver (TWAINScannerDriver_v2.0.8106.zip)

Ha az előzőekkel nem működik, akkor még ezzel
KX XPS driver (certified and signed byMicrosoft) (1.6.1806)

mezis

(#127970) w.miki válasza mezis (#127968) üzenetére


w.miki
veterán

igen, többször is.
Az első kettőt próbáltam én is.
A 3.-at majd jövő héten. De ha még van ötleted, írj

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#127971) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Ki mit javasolna. Gondolkodok hogy ebbe a gépbe veszek memóriát, na most a jövőre gondolva már inkább 3000MHz felé húznék. Értem ezt úgy hogy ha most megveszem akkor a jövőbeni fejlesztésnél megmaradna az új gépbe. Ezt szemeltem ki és tanácsot kérnék, hogy a meglévő mellé rakjam, vagy inkább helyette?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#127972) Cs1csó válasza Marci112233 (#127971) üzenetére


Cs1csó
félisten

A meglévő helyére. Azt a 2x4-et pedig add el. 16GB jelenleg minden fontosabb dologra elég, ha pedig nem lesz elég akkor még ezt a konfigot is fejlesztheted quad channel-ben ha ugyanilyen RAM modulokat veszel mint amit linkeltél és akkor lesz 32GB

SŐT ha anyagi helyzeted engedi inkább:
1. eladod a 2x8-at (nem tudom mennyiért lehet, mondjuk 10k-ért)
2. ehhez a 10k-hoz hozzáadod a 30k-t amit RAM-ra költenél és a 40k-ból veszel 2x16GB RAM-ot: [link] [link] [link] [link]
Ők pl. ingyen kiszállítják 42k-ért ezt: Patriot Viper 4 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz

[ Szerkesztve ]

(#127973) nexwo válasza Cs1csó (#127972) üzenetére


nexwo
őstag

Ahhoz olyan proci is kell ami quad channel...

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#127974) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy lehet egy ember összes publikus videóját látni a Prezin? Kemenesi Gáborét szeretném. [Gábor Kemenesi] Itt viszont ezeket nem látom: [link] , [link] , [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127975) Csupingo válasza Marci112233 (#127971) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán most kéne eladnod a két négyest. Amúgy is magasan vannak az árak, ezért többet is kaphatsz érte, az idő múlásával meg jóval kevesebbet fog érni. Aztán ha kevés lesz a 16, majd veszel mellé még két 8-ast.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127976) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Német szószedet megírásánál lenne szükségem kötőjelre, rajta két ponttal, a többesszám jelöléséhez. Mi ennek a hivatalos neve vagy hogyan kereshetnék rá? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#127977) Cs1csó válasza nexwo (#127973) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt tudtam, hogy a quad channel DDR4 esetén működhet, de hogy még milyen egyéb feltétel van azt nem. De amit olvastam nem győzött meg, tehát továbbra is jobb a dual channel.

Amúgy pont ezért jó ha el tudja adni akkor a meglévő pénzéhez minimálisan kell csak hozzátenni és 32GB dual channel-es memóriája van.

(#127978) nexwo válasza Cs1csó (#127977) üzenetére


nexwo
őstag

Dual channel -el úgy 4 db működhet (nálam is úgy van)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#127979) ElektrikusDE válasza tylerddd (#127976) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ennyit találtam róla:

[link]

majdnem sikerült:

De ez nem pontosan az...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#127980) Cs1csó válasza nexwo (#127978) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tudom, de úgy tudom az nem annyira hatékony mint a sima 2 modulos dual channel.

(#127981) tylerddd válasza ElektrikusDE (#127979) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! Word-ben átnéztem a beszúrható karaktereket és egy ilyet találtam ײַ Talán ez van hozzá a legközelebb.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#127982) nexwo válasza Cs1csó (#127980) üzenetére


nexwo
őstag

Hát igen, nyilván 2*16 biztosabb mint 4*8 (lehet kockázat)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#127983) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Hang problémém adódott. Alvó állapot után a jack-es Logitech hangszórók elnémultak. A jel bemegy, de hang nem jön ki, hangszórók jók lepróbáltam más bevitelből szólnak. Win látja, eszközkezelőben nincs hibajelzés. Drivereket frissítettem, de így sincs hang :( Van esetleg valami ötlet még? Köszi

(#127984) Cs1csó válasza nexwo (#127982) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az alap kérdező esetében gyakorlatilag az alapban rászánt 30k felett pár ezer forint ráfordítással a a 2x4GB RAM-ja helyett lenne 2x16GB. Szerintem ez a legfontosabb, főleg, hogy mások is azt ajánlották, hogy adja el a régit és vegyen egy pár újat. Persze úgy is lehet nézni, hogy ha eladja 10k-ért akkor nem kell 30k-t csak 20k-t befektetni.
Amúgy ha csak játékra kell akkor elég 2x8GB is, nem nagyon tudok olyan játékot ami igényli a 32GB-ot.
Ha pedig valami memóriaigényes munkára is használja a gépet akkor pedig a legelső opció.

(#127985) nexwo válasza Cs1csó (#127984) üzenetére


nexwo
őstag

Nem látok problémát, csak a lényeg hogy a quad channel elég költséges és az volt megemlítve korábban :)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#127986) Cs1csó válasza nexwo (#127985) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#127987) Marci112233


Marci112233
őstag

Köszönöm a válaszokat! Komolyabb munkára nincs használva a gép, de játék is időszakos, ráadás amikkel játszok még épp befér a 8GB-ba. Két játéknál vettem észre eddig hogy bővíteni kéne, mert 7 fölött jártam már. Ez a két játék az NFS 2015 és az NFS Heat. Más játékok alatta maradnak, illetve ezek is éppen elmennek, de ha megdupláznám a memóriát ez a probléma ki lenne küszöbölve. Végülis rágódom még rajta, aztán döntök mi legyen. Az viszont biztos hogy a mostani 2x4 nem lesz eladva. Épp azért nézelődök 3000MHz után, hogy ha később platformot váltok akkor a 2x8 3000MHz menne abba a gépbe, és megmaradó jelenlegi gépbe menne vissza a 2x4.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#127988) mezis válasza Komi28 (#127983) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Újra indítás volt?
- Driver frissítés eltávoilítással történt?
- Próba egy Leve Linux-al.
- "B" terv: [link] (Nekem bevált. Akkor is, amikor süket lett az audio jack egy PC-n és akkor is, amikor egy régi laposhoz Asus X71Q Win10 alatt nincs működő driver.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127989) Aryes válasza ElektrikusDE (#127979) üzenetére


Aryes
nagyúr

–̈ ?

(#127990) mezis válasza tylerddd (#127981) üzenetére


mezis
nagyúr

Windows ASCII karaktertábla? vagy UniCode?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127991) Komi28 válasza mezis (#127988) üzenetére


Komi28
senior tag

Volt pár újraindítás, eltávolítással is volt. Usb-s fejhallgatóban van hang. Ha nem lesz jobb ötlet marad a B verziód :)

(#127992) mezis válasza Komi28 (#127991) üzenetére


mezis
nagyúr

A Live Linux-al egyértelmű lesz a probléma: Ha azzal is süket, akkor hw. hiba. Ingyenes, csak egy üres PEN drive kell hozzá.

mezis

(#127993) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Az miért van hogy ha Displayporton használom a monitort akkor nem tudok belépni a(z) UEFI / biosba, csak fekete kép van, ha viszont HDMI-n akkor minden rendben működik? Nem akarom állandóan átdugdosni ha épp piszkálom a(z) UEFI / Bios-t..
Utána náztem, létező jelenség de semmi megoldást nem találtam rá...
Választ köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#127994) petya1985


petya1985
tag

sziasztok!

Segitség kellene.

van egy pendrivom,mai napig kiválo volt,mig egy laptop kedvéért gpi fat32 particiot(rufus2.7) nem tettem rá. mivel megoldottam ezt vissza akartam térni a hagyományos ntfs-re és másik win telepitot tenni.

Annyira elcseszodott,hogy ha bedugom jelzi a gép h benne van,de se intézo,se total commander nem látja. Viszont ha a lemezkezelobe nézem akkor látja,de nem tudok vele mit kezdeni,minden mezo ures.

vkinek vmi tippje? :R

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#127995) inf3rno válasza petya1985 (#127994) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem ha minden kötél szakadt, akkor Unix alól a dd if=/dev/zero of=/dev/da0 bs=4M status="progress", ami segített. Az mindent leszed róla partíciós táblával együtt azt hiszem. Arra figyelj, hogy a /dev/da0 legyen a pendriveod, nehogy mást törölj. Utána a lemezkezelőből tudsz neki MBR-t vagy GPT-t beállítani, és rátenni egy NTFS partíciót. Kicsit drága, mert egy egész írási ciklust megeszik a pendrive életéből, meg elég lassú, úgyhogy nem érdemes sűrűn használni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#127996) King Unique válasza petya1985 (#127994) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor törlöd és újraparticionálod, újraformázod stb., ami nyilván megoldható Windowson parancssorban (DiskPart), illetve pendrive esetén így, ahol exFAT helyett FAT32 (32 GB-ig) / NTFS fájlrendszer is meghajtó a formázásnál, nem kell ehhez Linux, dd és társai.
+ Nem ártott volna valami screenshot, mert ha pl. ilyen eset an, azaz üres lemez és 0 bájt kapacitás, az a problémásabb. De jó esetben akár még ilyenkor is helyrehozható, Transcend pendrive-oknál adott a JetFlash Online Recovery is, stb.

"vissza akartam térni a hagyományos ntfs-re és másik win telepitot tenni"

Minek ahhoz NTFS, amikor pl. Windows 10 esetén az MCT-vel kreált ESD ISO-hoz (install.esd) jó a FAT32 fájlrendszer is, a 64 bites, gyári W7, W8.1, korábbi standard (install.wim) W10 ISO-knál nem nagyobb az install.wim 4 GB-nál, Rufus (ami amúgy a 3.13-as verziónál jár, azt javasolt használni, nem a muzeális 2.7-eset...) új ISO kiírásakor törli és újraparticionálja + újraformázza a pendrive-ot, UEFI-s telepítésnél nem minden alaplap támogat NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót (pendrive-ot)? :F Ha multiboot telepítési adathordozó készítése a cél, akkor meg ott van a Ventoy, aminél nem NTFS, hanem exFAT + FAT ESP (rajta egy GRUB) alapon megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#127997) petya1985 válasza King Unique (#127996) üzenetére


petya1985
tag

sajnos nem jon ossze sehogy se....

egyébként meg azért tettem vissza ntfsbe mert gyorsabb a telepités is,és saját használatra,nekem tamogatja a lapom... :R

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#127998) petya1985 válasza petya1985 (#127997) üzenetére


petya1985
tag

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#127999) King Unique válasza petya1985 (#127997) üzenetére


King Unique
titán

Itt most mit kell nézni? :D Azt írtad előzőleg, hogy megjelenik a pendrive a lemezkezelőben, ellenben ott a mellékelt screenshotokon csak a helyi HDD, SSD meghajtók látszanak...

Nem hinném, nem tapasztaltam, hogy annyival gyorsabb lenne NTFS-re formázott pendrive-ról a FAT32-vel szemben a telepítés, meg nagyban függ a pendrive és a célmeghajtó sebességétől is, de biztos. :)) Az viszont világosan látszik a lemezkezelős screenshoton, hogy nem sikerült megfelelően telepíteni és ehhez hasonlót sikerült összehozni. :B

(#128000) petya1985 válasza King Unique (#127999) üzenetére


petya1985
tag

igen jol látod,nem sikerult,mert mikor látta akkor elvégeztem vele a windowsos particionálást... azota van ez..

azért is tettem bele tobb képet...hogy lásd..

[ Szerkesztve ]

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.