Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127301) ToZala válasza Cs1csó (#127300) üzenetére


ToZala
csendes tag

A sajátomba tudnám, de nem szívesen raknám bele hátha vmi olyan baja van aminek én sem örülnék. :D Csak az az érdekes, hogy az alaplapon sem működik se a vga se a dvi meg a videókártyán egyik port sem? :S

(#127302) Francia91 válasza Cs1csó (#127297) üzenetére


Francia91
veterán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#127303) sh4d0w válasza ToZala (#127301) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Alaplap valószínűleg kuka... Esetleg a CPU.

https://www.coreinfinity.tech

(#127304) gregory91 válasza Francia91 (#127299) üzenetére


gregory91
senior tag

Jobban járnál egy gyorsformázással a telepítés előtt.A telepítőnél meg megadod hogy ne formázza meg azt a meghajtót.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#127305) Francia91 válasza gregory91 (#127304) üzenetére


Francia91
veterán

Az is megvolt, gyorsformázni sem tudja :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#127306) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Nyomtató telepítéssel kapcsolaban szeretnék segítséget kérni.
Adott egy Konica Minolta PagePro 1350E nyomtató, ami évekig használatban volt egy Win7 géphez csatlakoztatva. Költözés során a újracsatlakoztatás után nem ismeri fel a nyomtatót.

Az illesztőprogram újratelepítése során viszont érdekes módon megfelelőnek találja azt. Akkor mégiscsak felismeri? :F

Másik gépre próbáltam felrakni, ugyan ez. Mi lehet a baj, mit csinálok rosszul?

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

(#127307) mezis válasza sopruk (#127306) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A driver innen van ?

mezis

(#127308) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

A kisfiam gépe elkezdett olyat csinálni, hogy menet közben elsötétül a monitor, a gép megy tovább, és 1 hosszú és 2 vagy 3 rövid speaker sipot ad ki magából. Jól gondolom, hogy ez vga hiba lesz? Ilyenokr érdemes még valami driver frissítéssel szenvedni, vagy nem igazán már? Egy Sapphire radeon RX 560 van benne. Esetleg okozhat ilyet mondjuk táphiba? Mert csak egy 400w-os Chicony Hipro táp van benne, az a vga-n kívül az egyetlen régi alkatrész.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#127309) Marci112233 válasza Hintalow (#127308) üzenetére


Marci112233
őstag

Elő kéne szedni az alaplap kézikönyvét. Abban le kell legyen írva mit is jelez a speaker.

De elsőkörben inkább VGA-ra tippelnék mivel a gép megy tovább, de ettől függetlenül lehet táp is hiba, de akár a memória is okozhatja.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#127310) sopruk válasza mezis (#127307) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Igen, onnan szedtem le.
Törlöm az eszközkezelőből, újrarakja, majd frissítem a letöltött illesztőkezelővel és megállapítja hogy naprakész...
Egy Win7 64 bit-es laptopon is ugyan ez, cseréltem USB kábelt is...
A tulajdonságoknál azt írja, hogy:
"A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"

(#127311) ColdMan válasza sopruk (#127310) üzenetére


ColdMan
tag

A gépben lévő USB portok mindegyikével próbáltad?

szerk.
Bocs, látom másik gépen is előjön a hiba.
Szállításkor nem sérülhetett a nyomtató (USB csati, stb)?

[ Szerkesztve ]

(#127312) Terek


Terek
tag

Hali.Adott egy Genius SW-HF5.1 4500 II hangfalszett,Sound Blaster Z hatja meg.
Olyan problémát fedeztem fel,hogy az SL(surround left)hangfal halkabban szól a többinél ami igen zavaró.Az érdekesség az mikor konfigurálom és lehet tesztelni az összes hangfalat akkor jól szól,de film,zene,játék alatt halkabb.Okozhatja az a problémát,hogy nem 5.1 kábellel van bekötve hanem csak a game portba sima jack kábellel? Esetleg próbáljam meg azt,hogy picit levágok a kábelből és úgy csatlakoztatom?

(#127313) sopruk válasza ColdMan (#127311) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, már több USB portba bedugtam. Olyankor is azt írja, hogy sikeresen telepítve, de a mellett mégsem ismeri fel. Ellentmondásos a dolog. Ha nem ismeri fel, akkor hogyan tudta telepíteni...

Nem látszik rajta sérülés. Csak házon belül lett mozgatva, nem nagyon sérülhetett szerintem. Amikor újra csatlakoztatva lett már ezt írta ki...

(#127314) mezis válasza sopruk (#127313) üzenetére


mezis
nagyúr

- Amikor működött, akkor is a 64bit-es Win7 volt a számítógépen ?
- Próbáld ki a printert egy Live Linux-al.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127315) mezis válasza sopruk (#127310) üzenetére


mezis
nagyúr

A link helyesen: [link]

mezis

(#127316) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Fogalmam sincs, hol tegyem fel ezt a kérdést, ezért itt próbálkozok.

A gépem furcsa hangot ad ki, amikor 100%-on terhelődik a proci. Olyan a hangja, mint egy nyikorgó talicskának, de nagyon halkan, csak akkor lehet hallani, amikor teljes csend van, de akkor elég zavaró. Annyira sikerült már leszűkítenem a zajforrást, hogy nem ventilátor csinálja, és a CPU környékéről származik. Csináltam egy videót, amiben csiptetős mikrofonnal kerestem a forrást. Jelenleg a hőcsövekre gyanakszom leginkább.

A jelenség csak akkor jön elő, amikor a proci 100%-on megy. Ilyenkor a VGA nem csinál semmit, 30 fok körül van, a proci pedig 50 fok körül. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet, és hogyan lehetne megszüntetni? :O

(#127317) Csupingo válasza kelna91 (#127316) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán ugyanúgy a tápáramkör adja a hangot, mint nagyobb vga terhelés esetén, csak most a cpu okozza. Lehet hogy az alaplapon spóroltak a tápáramkörnél. Jobb esetben csere tápegységgel már nem produkálná, azt még érdemes lenne kipróbálni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127318) Csupingo válasza kelna91 (#127316) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak most tudtam meghallgatni, tényleg inkább valami súrlódó forgómozgásra hasonlít. De mi forog ilyen lassan? :) Minden ventilátort megnéztél? (Alaplapi, tápegység, ház, stb.?)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127319) Molk válasza King Unique (#127293) üzenetére


Molk
tag

"miért kellene Thunderbolt 3 kábelt használni, amikor adott az USB-C kábel használata, gyárilag mellékelik az eszközökhöz, illetve ha már adatátviteli sebesség volt említve, akkor külső SSD-khez is, stb. "
Igen, van mindegyikhez gyári kábel.
Mindegyikhez _más_ és emiatt gondolkozom, hogy 3-4 "univerzális" kábellel a saját kábelszükségletemet ki tudnám elégíteni. :)
(Nem az lenne, hogy azon töprengenék, hogy ezzel a kábellel ami a kezembe akadt akkor most tölthetem-e a laptopomat, viszont adatot inkább másikkal kéne másolni.)

(#127320) kelna91 válasza Csupingo (#127318) üzenetére


kelna91
senior tag

Egyedül a tápventilátort nem ellenőriztem le, minden másikat kihúztam egyenként, és úgy is volt hang. A tápventi viszont nem valószínű, mert az legalul van, a hang pedig a CPU környékéről jön, lejjebb gyengül a hang.

(#127321) Aryes válasza kelna91 (#127320) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem húzd ki a tápot: ha megszűnik a hang, akkor az volt. ;]
Viccen kívül: tényleg olyan, mint egy sérült/szorult ventilátor lapátjának a hangja. Lehet van még valahol egy házventi, amiről eddig nem tudtál... Vagy egy kiscsirke beszorult az alaplap alá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#127327) tylerddd válasza sh4d0w (#127201) üzenetére


tylerddd
veterán

@sh4d0w & gregory91 Végül az történt, hogy mégis be lett iktatva egy plusz eszköz, egy használt extender, amin van RJ45-ös csatlakozó. Erre megy mobilról wireless a net és ez osztja a switch felé kábellel, működik. Talán ez volt így hirtelen a legkisebb befektetés az ügy érdekében.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#127328) kelna91 válasza Aryes (#127321) üzenetére


kelna91
senior tag

Ha ventilátor lenne, nem csak akkor hallanám, amikor 100%-on megy a proci.

(#127329) Csupingo válasza kelna91 (#127328) üzenetére


Csupingo
veterán

Videó alapján ahhoz hasonlít, de te ezt élőben jobban be tudod azonosítani. Ha nem venti, akkor marad az első tippem, hogy a tápáramkörök hangja. Ebben az esetben talán csak tápegység cserével, vagy alaplap cserével orvosolható. Esetleg finomabban beállított manuális cpu tuninggal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127330) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, adott egy magáncélú Windows-zal újratelepített ex-üzleti használatú Lenovo laptop, az eredeti 250 GB-os SSD kicserélve egy Samsung 500 GB-osra.
Az új Windowson még nincs titkosítva a drive, de szeretném. Mivel célszerű, BitLockerrel vagy a Samsung saját megoldásával?

Az természetesen tiszta számomra is, hogy a lényegi részében mindegy: titkosítva lesz így is, úgy is. De mint tudjuk, az ördög a részletekben lakozik. Van-e bármelyik a másikhoz képest kihatással a teljesítményre (példa: lehet, hogy a Samsung saját megoldása hardveres, amivel az SSD titkosítása nem emészt CPU/RAM erőforrásokat, a Windowsé meg igen), vagy a kényelemre (lehet, hogy a BitLocker működését észre se veszem, úgy teszi a dolgát, míg a Samsungé minden gépindításkor, még a Windows boot előtt jelszót fog kérni), vagy bármi egyébben lesz apró, de azért fontos eltérés valamelyik javára a másikkal szemben.
Szóval egy Intel i5 + 16 GB RAM + Samsung SSD esetén melyik titkosítás lesz nekem a jobb?

Ja, ilyen még nem került eddig szóba (a céges gépen beépített, McAfee alapú, a korábbi gépeimen meg BitLocker volt használva), de mi van, ha bármilyen kényszerű okból át kéne pakolnom az SSD-t egy másik gépbe? Lehet, ez is szempont lesz a választásnál.

:R

[ Szerkesztve ]

(#127331) inf3rno válasza Keem1 (#127330) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a kérdés, hogy mi számít neked jobban. Az adatvesztés vagy az, hogy ne férjenek hozzá mások. Ha nem gond az adatvesztés egy esetleges meghibásodásnál, akkor mehet a Samsung hardveres megoldásával. Ha gond, akkor inkább bitlocker vagy ami neked szimpatikus, a lényeg, hogy ne hardveres legyen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#127332) Keem1 válasza inf3rno (#127331) üzenetére


Keem1
addikt

Igazából a cél, hogy ha ellopják a gépet, vagy elhagynám, ne férjenek szimplán hozzá az adataimhoz. Privát célokra használom, semmi mások számára értékes vagy fontos adat nincs rajta, inkább csak annyi, hogy aki ellopta, inkább szimplán a formázás mellett döntsön, semmint mindenáron megpróbálja visszafejteni a gépen lévő fotóimat, dokumentumaimat.
Viszont nem lenne baj, ha a gép meghibásodása esetén az adatokhoz még hozzáférnék.

Szóval ez esetben, jól értem, a BitLocker lenne a jó, ugye?

(#127333) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Megpróbálom ide is kiírni, hátha valaki:
Szóval van egy Edifier M3600D 2.1 hangfalszettem. A gond az lenne vele, hogy elég hangosan hallat ilyen fehér háttérzajt. A hangos alatt azt értem, hogy ha valami média megy halkan akkor bőven kivehető mellette a zaj, valamint általában hangosabb mint a gép kis igénybevétel mellett.

Ezzel lehet valamit kezdeni? Valaki találkozott már ilyesmivel?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#127334) Doky586 válasza Keem1 (#127330) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom milyen a Samsungos titkosítás. Lehet hogy ugyanaz mint a laptop biosba épített hw titkosítás.
Mivel hardveres ezért a jelszó elfelejtése esetén nemcsak az adatok de a lemez is mehet a kukába. Ezt ne feledd.
És hw titkosított lemezt asztali gépbe helyezve nem működik (csak rettenet linuxos bűvészkedés után).

Ha az os-t is titkosítod akkor természetesen minden indításkor jelszót kér. Ha biztonságos jelszót akarsz akkor min 20 karakteres legyen.

[ Szerkesztve ]

(#127335) inf3rno válasza Keem1 (#127332) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én leszögezném, hogy nem értek a témához, csak véleményem van. A hardvereset én akkor használnám, ha nincs fontos adat, vagy ha tudok biztonsági mentést csinálni arról, ami fontos adat rendszeresen. Biztonság szempontjából jobbnak tartom a hardvereset, mert a bitlockernél a Microsoft fiókodban ott lesz a kulcs, és ha megszerzik valahogy a jelszót hozzá, akkor hozzá tudnak férni a meghajtó tartalmához. Ez esetleg akkor jöhet szóba, ha céges adatok vannak rajta, és célzottan téged támadnak, hogy megszerezzék őket, esetleg ha VPN-t használtok vagy ilyesmi, akkor hogy a te gépeden keresztül férjenek hozzá a céges belső hálózathoz amíg ki nem tiltják azt a rendszerből. Egyszerű lopásokra igazából tökmindegy melyiket használod. Jelszót fog kérni mindegyik, hiszen anélkül bárki fel tudná oldani a meghajtót, aki ellopja. Amennyire én tudom vannak olyan eszközök, amiknél a birtoklás elegendő, és nem kell jelszót megadni, pl rádugsz egy USBs kütyüt, ami feloldja neked a kulccsal, viszont itt gondolom vért lehet izzadni, ha össze akarod hozni, hogy ez működjön valamelyik titkosítási megoldással.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#127336) sh4d0w válasza Keem1 (#127332) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Meghibásodás, eszköz ellopása esetén egy módszer segít az adathozzáféréshez: backup.

https://www.coreinfinity.tech

(#127337) kutga válasza sh4d0w (#127336) üzenetére


kutga
nagyúr

Nyilván, de ő azt szeretné, hogy ellopás esetén más ne férjen hozzá az adataihoz.

Pendrive-on én Bitlockert használok.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#127338) I02S3F válasza racskobalazs (#127333) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! A "Pc-s hangfalszettek" topicban tudnak neked segíteni!

(#127339) Doky586 válasza inf3rno (#127335) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"bitlockernél a Microsoft fiókodban ott lesz a kulcs, és ha megszerzik valahogy a jelszót hozzá"..

Titkosításnál megkérdi hova mentse el. Vagy fiókba vagy fileba lehet mások lemezre vagy kinyomtatja papírra. Akinek esze van nyilván nem fiókba menti. :U

(#127340) Bular


Bular
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írom a kérdésem,ha nem akkor bocsánat . :)
Szóval,laptophoz szeretnék 2 különálló monitort csatlakoztatni.
A portok:
Az első monitoron : VGA + HDMI
A második monitoron : HDMI + VGA + Display Port
A laptopon pedig a következő csatlakozók vannak :
- 2x USB 3.2 (USB 3.1 gen 1)
- 1x USB 3.2 (USB 3.1 gen 2, Power Off Charging funkció)
- 1x USB Type-C (USB 3.1 Gen 2 10Gbps, USB töltés 5V, 3A)
- 1x HDMI™ 2.0 port
- 1x Mini DisplayPort 1.4

Működne -e úgy,hogy az első monitoromat kapcsolnám a laptophoz egy HDMI kábellel , a második monitort pedig a Display porttal?
Esetleg van -e jobb ötletetek,hogyan tudnám megoldani a két monitort?

Előre is köszi :R

(#127341) racskobalazs válasza I02S3F (#127338) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia! Ott már szerintem egy jóideje kint van, újra is kiírtam, semmi válasz nem jött azért próbáltam meg ide is :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#127342) sh4d0w válasza Bular (#127340) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Működnie kell, a kérdés csak az, hogy a két kimenet ugyanahhoz a GPU-hoz van-e bekötve - ez mondjuk olyankor fontos, ha játszani is akarsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#127343) I02S3F válasza racskobalazs (#127341) üzenetére


I02S3F
őstag

Egyébként olvastam hasonló esetet. Emlékeim szerint a hangfalba épített erősítő volt a ludas és új hangfal vásárlása volt a megoldás.

(#127344) Csupingo válasza racskobalazs (#127333) üzenetére


Csupingo
veterán

Mivel használod? Jack-rca? Ha minden bemenetet kihúzol, akkor is van alapzaja? Ha nincs, akkor analóg jel esetén akár a kábel is összeszedheti, vagy a kimenet zajos, amire kötöd a hangszórót. Nincs lehetőséged koax-szal, vagy spdif-fel használni?
Ha bemenet nélkül is zúg, akkor az eszköz nem tökéletes. Gondolom ilyen szinten már nem kéne, hogy ez történjen.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127345) rushty


rushty
senior tag

Van olyan "power bank", ami nem polymer (500 ciklus), hanem li-ion (1000 ciklus)? Amiket eddig néztem polymer még a Xiaomi is.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#127346) emvy válasza rushty (#127345) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ionnal az a baj, h nagyobb eséllyel durran (thermal runaway). Szoval nem jellemző.

while (!sleep) sheep++;

(#127347) Keem1 válasza inf3rno (#127335) üzenetére


Keem1
addikt

Köszi mindenkinek, a BitLockernél maradtam, a Windows így is úgy is elindul, aminek a passwordje feloldja a drive titkosítást. Nekem ez elég. Bár nem vettem ki a gépből és néztem meg másik eszközzel, a Microsoftnak elhiszem hogy tényleg rajta van a titkosítás :DDD
Így nekem a legkényelmesebb. Ha tényleg titkosítva van, nekem így már elég, ha ellopnák a gépet.

#127340 Bular:
Jobbat nem, de kényelmesebbet igen :DDD Én vettem egy USB C dokkolót, amin van 2 db HDMI és 2 db Displayport (egyszerre összesen 2 db monitort kezel), továbbá még egy rakat USB 3.0.
Hogy miért jó? Mert így a dokkolóba van bedugva mindkét monitor, plusz a wireless bill+egér kombóhoz tartozó dongle. Egyetlen kábelt kell dugdosnom a laptopba, ha használnám: a dokkoló USB C kábelét. Táp, két monitor, egy rakat USB, ha asztalon használom.
Viszont mivel laptop, egy kábelt kihúzok és már vihetem, ahová akarom. A gép saját töltője meg a táskájában, így azt se hagyhatom otthon az asztal környékén, mert nem használom itthon.

Oké, 60 ezer volt, de egyszer kell megvenni. Mivel a következő laptopom is egészen biztosan Thinkpad lesz, tutira jó lesz hozzá később is.

Ez az:

[ Szerkesztve ]

(#127348) inf3rno válasza Keem1 (#127347) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt nézd meg mindenképp, hogy internet kapcsolat hiányában is feloldja e. Nekem tableten volt bitlocker, és TPM tárolta a kulcsot, de nem biztos, hogy a te laptopodon van TPM a CPU-ba integrálva. Amikor elszállt a TPM, akkor kézzel kellett beütnöm a kulcsot, amit a Microsoft oldaláról tudtam kiolvasni. Hát elég hosszú volt... Nem tudom hogyan működik a rendszerük, de lehet, hogy offline te is erre kényszerülsz. Ha nem, akkor esetleg a meghajtón fogja letárolni a kulcsot, amit a jelszóval titkosít le. A TPM egy fokkal biztonságosabb, mert abból nem lehet kikérni az így letitkosított kulcsot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#127349) Keem1 válasza inf3rno (#127348) üzenetére


Keem1
addikt

Huuhh, ezt kipróbálom, persze. TPM van benne tudomásom szerint, de hogy tudnám ezt kétséget kizáróan megtudni?
Egyébként lementettem egy ilyen recovery fájlt vagy mit, mikor a BL elvégezte a titkosítást, kérte, hogy mentsem le.

[ Szerkesztve ]

(#127350) Bular válasza sh4d0w (#127342) üzenetére


Bular
csendes tag

Két monitort csak programozásnál használnám , ha játszanék akkor az egyik monitort lecsatlakoztatnám a laptopról :D
Akkor egy display port kábellel és egy HDMI-vel megoldható egyszerre a két különálló monitor használata? :D
Ha számít valamit akkor a laptop egy Acer Predator Helios 300

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.