Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127251) Cimbee válasza Grave_444 (#127249) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Szio :)

Ez egy panellakás. A router a nagyszobában van a szoba pedig egy picivel arrább és a wifi jel nagyon gyenge. 20e és 30e ft körüli összeget szánnék rá +- pár ezer ft.

1 gigabites a net wifin keresztűl pedig 800at kapok :R

Cimbee

(#127252) Cimbee válasza Doky586 (#127250) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Milyen fura,h az elotted levo hozzaszolo ertette a feltett kerdest! Koszonom a cinikus válaszodat! :R

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#127253) Csupingo válasza Cimbee (#127248) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán egy ilyen is elég lenne neked. Jókat írnak róla. Olyan kütyüre gondolsz, ami párban van, az egyik veszi a jelet aztán a másik mondjuk a másik szobában a 230V-os hálózaton keresztül, a konnektorba dugva továbbítja? Lehet, hogy ez olyan. Persze nem biztos, annyira nem ástam bele magam, meg elég drága, de szerintem létezik olyan is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127254) Grave_444 válasza Doky586 (#127250) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nana, cat6 alá ne adjuk. ;]

Zelda

Amit küldtek az jó lehet, érdemes a tesztet végigfutni.
A szobák elosztásától és a négyzetmétertől is függ a dolog, de lakáson belül simán elégnek kell lennie. :K Arra érdemes figyelni 2,4 GHz-en mennyit tudnak, az említett típus 400Mbps.
Gigabites vagy 800-as ha létezik is tuti marha drága. Ha tud 5GHz-et a routered és az eszközök is kezelik, akkor már jobb a helyzet. A jelerősség biztos rendben lesz, a sebesség kérdéses csak.
A korábbiak mind a Zyxel-re vonatkoztak.

A másik TP-link szerintem is elég, feltéve ha elég a 300 Mbps (~30mb/s letöltési sebesség, lehet pontatlan adatot írok) Hasonlóakat állítottam már be, azért csodát nem kell várni tőlük..

[ Szerkesztve ]

(#127255) #09634560


#09634560
törölt tag

Sziasztok
Adott: egy 16 Gb noname pendrive, windows 10 pro, i5 9400f Proci Whondershare szoftver adatmentésre használva, kérdésfeltevéshez többi lényegtelen, fő ok a pendrive. és ha van topikja, kérnék oda átirányitást....
Probléma a következő: pendrive egyszer csak megmakacsolta magát üresnek mutatta , így került hozzám. Én egy mentő progival ami a wondershare, szépen leszedegettem az adatokat, bevált, sikerrel lementettem, továbbitottam gazdájának most magával a pennnel gyűlt meg a bajom: windows 10 pro nem tudja leformattálni, hiába minden, azt irja ki: irásvédett. De a tulajdonságokban nem szerepel ez az attribútum és nem is jön elő. Kérésem tisztelettel: milyen programmal érdemes formázni (alapért Fat32 volt) és win vagy android alatt futna, hogy használható legyen a pendrive? Bár nem tartok kizártnak a múszaki hibát se a pen részéről. Előre is köszönöm bárkitől a választ.

[ Szerkesztve ]

(#127256) King Unique válasza #09634560 (#127255) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég a másik esetnél leírtakat.

(#127257) Cs1csó válasza Doky586 (#127250) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van olyan ami a lakás-épület elektromos hálózatán keresztül tudja továbbítani a jelet, lehet arra gondold.

(#127258) Doky586 válasza Cs1csó (#127257) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok azon összejön-e neki az igénye a nettó 800 Mbps.. :P

(#127259) Cs1csó válasza Doky586 (#127258) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hmm... legutóbb 230 Volt....

(#127260) Csupingo


Csupingo
veterán

A gigabites részről én is lemaradtam. Akkor újratervezés...
Bár ilyenekből láttam 2000 Mbps-ost is, a kérdés, hogy milyen árban vannak.
Elsőre olyanokat látok, ami 1 Gb-es és wifis, az 40-től kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127261) minek?:S válasza Cs1csó (#127147) üzenetére


minek?:S
őstag

Pontosan így csinálom(más lehetőséget nem is enged, csak a nem CSM-est) és még mindig, csak beadja a win logót és semmi töltés, semmi életjel.

Üdv.:M.

(#127262) Doky586 válasza minek?:S (#127261) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"csak beadja a win logót és semmi"
UEFI telepítéskor nincs win logó, így te valami mást csinálasz..

Legacy (csm) telepítéskor valóban sokára jelenik meg (főleg lassúúú pendrivenál) addig csak egy villogó kurzor van majd csak egy pillanatra a logó. (legalábbis nálam)
Lehet hogy türelmetlen vagy és nem várod meg hogy betöltsön..?

[ Szerkesztve ]

(#127263) King Unique válasza minek?:S (#127261) üzenetére


King Unique
titán

Amik a korábbi válaszban lettek leírva, azok ellenőrizve lettek, ki lettek próbálva, valamint másik pendrive-val, másik USB-porton, nincsen hardverhiba és csatlakoztatva felejtett egyéb eszköz/periféria, BIOS/UEFI beállítások stimmelnek, stb? :F Csak mert ha igen és azok stimmelnek, akkor ennek gond nélkül kellene működni és bootolni a telepítőnek pendrive-ról. Ha nem, akkor egész egyszerűen nem stimmel valami az említettek közül és azért nem megy, ilyen egyszerű...

(#127264) prolad válasza prolad (#127247) üzenetére


prolad
őstag

Sajnos korai volt az örömöm, továbbra is segítségre lenne szükségem.
Most összerakva a gép továbbra sem indul, a bekapcsológombot megnyomva a ventillátorok (CPU hűtő, VGA, táp) lassan pörögnek fél percig, leáll, pár másodperc múlva újra elindul, megint megy fél percig és ezt ismétli. Képet nem ad.

Mostmár 100%,hogy a kábelek jó helyre kerültek.

(#127265) Csupingo válasza prolad (#127264) üzenetére


Csupingo
veterán

Pc speaker nincs a lapon, vagy debug ledek? Talán ilyet memória hibánál csinál. Egy darabbal próbáltad? Esetleg kivenni, visszarakni őket, valamint a vga-t is. Ha csavarhúzóval indítod, akkor is leáll? Bios reset.
Rosszabb esetben csesztek frissíteni a biost és még nem komázza ezt a procit. M.2 ssd nélkül már próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127266) prolad válasza Csupingo (#127265) üzenetére


prolad
őstag

Speaker és ledek nincsenek.
Próbáltam SSD nélkül egy, két memóriamodullal és modul nékül is, ugyanazt csinálja minden esetben. BIOS reset is megvolt, legalábbis amit a kézikönyv ír hozzá, nem változott semmi.

(#127267) Aryes válasza prolad (#127266) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem nyírtad ki véletlenül, amikor félrekötötted...?

(#127268) prolad válasza Aryes (#127267) üzenetére


prolad
őstag

Remélem nem. Akkor nem történt egyáltalán semmi, ha valami baja lenne szerintem most se csinálna ennyit sem.
Nagyon bízom benne, hogy csak a BIOSt nem frissítették rendesen és az a baja. Csak ahhoz is kellene egy processzor, amivel tesztelni tudom.

(#127269) inf3rno válasza prolad (#127264) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A bekapcsoló gombnál is szokott hasonló lenni, csak akkor pár másodpercig pörög és újraindul, ha beragadt, úgyhogy nem valószínű, hogy azzal van most a gond. Szerintem próbálj egyszerűsíteni a dolgon, és kössél ki mindent, ami nem kell ahhoz, hogy a BIOS-ig eljuss, pl SSD, HDD, videokártya, ha van IGP, a memória modulokból is csak egyet hagyj bent. Ha úgy sem működik, akkor máris kizártál egy csomó potenciális hiba forrást. Utána a legvalószínűbb a táp és az alaplap hiba. Amiről még megbizonyosodnék, hogy az előző rossz bekötésed nem e tett tönkre valamit. Nem tudom, hogy ennek hol lehet utánajárni. Tolnék még egy CMOS reset-et is, hátha.

Buliban hasznos! =]

(#127270) inf3rno válasza prolad (#127268) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kéne speakert szerezni, hátha sipákolna valamit. Gondolom azért csatlakozó van neki a lapon, legalábbis olyanról még nem hallottam, amin nincs. Filléres tétel. A foglalattól függően a processzort cserélni jóval olcsóbb, mint az alaplapot, én pl ezerért vettem s1150-hez nemrég tesztelni, de nem biztos, hogy megéri, mert ritkán az a hibás. Ha esetleg aprón vetted és húzható, akkor előfordulhat, újan viszont kevésbé valószínű. A BIOS upgrade még jó ötlet, de ahhoz is kell másik CPU.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#127271) prolad válasza inf3rno (#127270) üzenetére


prolad
őstag

Az lesz, ma már nem tudok ezzel érdemben foglalkozni, de holnap átnézem még egyszer az egészet. Meg szerzek egy speakert.

(#127272) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Nem tudom már hol/hogyan lehetne erre rá keresni ezért itt próbálkozok. FÜLhallgatóhoz jack kábelt honnan lehet beszerezni országon belül? (jack egyik végén és 2 különböző csatlakozó a másik végén magukba a fülesekbe) Mi ennek a neve hivatalosan ami megkönnyítené a keresést?

Üdv. Johnny

(#127273) Csupingo válasza jonnyjoker01 (#127272) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs róla kép, vagy pontos típus? Még nem láttam fülhallgatót, ami dugalj van és cserélhető a kábele.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127274) Doky586 válasza jonnyjoker01 (#127272) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] + [link]

[ Szerkesztve ]

(#127275) jonnyjoker01 válasza Csupingo (#127273) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez típus függő dolog lenne és nem valami univerzális szabvány szerűség? :( Senfer XBA 6in1 a pontos típus.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#127276) Csupingo válasza jonnyjoker01 (#127275) üzenetére


Csupingo
veterán

Még nem is láttam ilyet. Ez lehet? Mmcx kábel?
Hirtelen nem találtam olcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127277) jonnyjoker01 válasza Csupingo (#127276) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi ez lesz az! :R

Árral nincs probléma pont hogy egy jó minőségűt akarok beszerezni drágábban. Éreztem hogy 20 ezerért túl szép hogy igaz legyen ez a füles - tesztekben mindenhol ajánlották mert nagyon szépen szól a három driverével, gondoltam hogy a kábel minőségét fogják megspórolni :U

Üdv. Johnny

(#127278) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Hirdetés blokkolással kapcsolatban kérnék tanácsot. Win10 alatt használok Chrome-t, 2 féle adblockkal. Sokmindent nézek indavideón, de egy jó ideje felbassza az agyam. Ki kell kapcsolni az adblockokat, mert nem enged lejátszani. Oké hirdetésből él az oldal, nem gond. De amikor minden egyes videó elején 15 mp-s reklám van és mostmár a videó közepét is megszakítja egy reklám 3x-os hangerővel az kikészít. Bármilyen tanácsot szívesen veszek, akár új chrome kiegészítőt (megbízható), vagy akár egy jó böngészőt direkt erre a célra.

(#127279) zolee001 válasza ZephX (#127278) üzenetére


zolee001
őstag

Az Indamedia a mocskos fideszé ,hosts fileba rakd bele az ad servereiket de a legjobb ha ilyen oldalra nem kattint az ember

(#127280) Cs1csó válasza ZephX (#127278) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 zolee
de amúgy csak egyetlen reklámblokkolót használj, az pedig legyen az Ublock Origin vagy az AdGuard böngészőkiegészítője.

(#127281) zolee001


zolee001
őstag

https://github.com/StevenBlack/hosts
Updatelödö black list ha valakit érdekel

(#127282) ZephX válasza Cs1csó (#127280) üzenetére


ZephX
senior tag

Akkor ezek viszonyalag, megbízható blokkolók? Mert annyi van ami adatlopós.

zolee001 nem is nézném ha nem kéne, de csomó anime csak ott van fent magyar felirattal sajnos...

(#127283) ZephX válasza Cs1csó (#127280) üzenetére


ZephX
senior tag

AdGuard tökéltesen megoldotta. Köszi az ajánlást.

(#127284) Cs1csó válasza ZephX (#127283) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak ez a kettő ajánlott. Persze listákat lehet pluszban be- és kikapcsolni az alap listák közül és persze lehet hozzá is adni pl. innen: Filterlists.com
Ebbe a topikba is érdemes benézni: Reklámblokkolók topikja

(#127285) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Bocs a dupla post-ért, de [erre] esetleg van valakinek ötlete ?

(#127286) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, van egy Navon Slimbook 14, aminek eltört a töltőkábele, ezért kellene szerezni egy újat. Nem nagyon találtam ehhez a meglehetősen egyszerű eszközhöz külön megvásárolható töltőt, tudtok javasolni vmit helyette, ami esetleg jó lehet?

A töltő adatai és a csatlakozója:

Köszi szépen, ha van ötlet!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#127287) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Hogyan lehetne beállítani a Teamviewer 15-öt, hogy az automatikusan induljon a Win10-zel együtt? Nem vagyok kezdő felhasználó, de ez most kifogott rajtam. A beállításokban nem látom a lehetőséget erre az opcióra.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127288) zolee001 válasza KubanitoS (#127287) üzenetére


zolee001
őstag

taskschd.msc

(#127289) Krogoth válasza KubanitoS (#127287) üzenetére


Krogoth
senior tag

Teamviewer > extrák > beállítások > általános > A teamviewer indítása a windows rendszerrel.

(#127290) Molk


Molk
tag

Sziasztok!
A thunderbolt 3 kábel milyen USBx protokollokat foglal magába?
Hogyha mindkét végére SuperSpeed USB 20Gbps/USB 3.2 Gen 2×2 kompatibilis eszközt csatlakoztat az ember akkor tudja ezt az átviteli sebességet?

(#127291) King Unique válasza Molk (#127290) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.1 Gen 2-t Type-C alapon biztosan, az USB 3.2 Gen 2x2 passz, de elvileg azt is kellene, a sávszélesség megvan hozzá.
De egyébként mi az, hogy mindkét végére? :F Az egyik az eszköz, a másik a gazda felőli oldal, ahol ha nincsen TB3 port a gépen, hanem csak USB 3.2 Gen 2x2, akkor logikus az USB-kábel használata, TB3 port esetén meg max. az eszköz felőli oldalon lehet USB 3.X eszköz.

(#127292) Molk válasza King Unique (#127291) üzenetére


Molk
tag

Elméletben én is erre jutottam, csak ezt nem találtam meg leírva sehol sem. :R
Az official Thunderbolt 3 leírásban csak USB 3.1 Gen 2-t találtam (ami ugye nem is a megfelelő megnevezése az usb-nek).
De egyébként mi az, hogy mindkét végére?
A kérdésem lényege az lenne, hogy tudom-e az usb kábeleket thunderbolt 3-al helyettesíteni (tisztában vagyok az árával illetve a max hosszúsággal).
(Van 100 féle kábelem és mivel ráírva nincsen ezért elfelejtem, hogy melyik USB-PD és melyik USB 3.2 GenX...)

[ Szerkesztve ]

(#127293) King Unique válasza Molk (#127292) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.1 Gen 2 pont hogy megfelelő elnevezés, az hogy az USB-IF időközben megint megkavarta és pl. az USB 3.0 is újabban már kissé megtévesztően USB 3.2 Gen 1, illetve pontosabban Gen 1x1, az más dolog.
Passz, nem próbáltam még, csak azt tudom biztosan, hogy a Thunderbolt 3 port kezel Type-C alapon USB 3.X eszközöket, ellenben az USB 3.X port nem kezel Thunderbolt 3 eszközt. Meg az továbbra sem világos, hogy USB 3.X port és eszköz felállásnál miért kellene Thunderbolt 3 kábelt használni, amikor adott az USB-C kábel használata, gyárilag mellékelik az eszközökhöz, illetve ha már adatátviteli sebesség volt említve, akkor külső SSD-khez is, stb. :F

(#127294) ToZala


ToZala
csendes tag

Sziasztok!

Be szerettem volna kapcsolni ma a gépet és nem ad képet. Volt már egyszer ilyen akkor egy memória ki-be dologgal megoldódott a probléma. Próbáltam alaplapi vga-val nem ad képet, próbáltam alaplapi másik csatlakozóval azzal sem, a videókártyán is próbáltam a dvi és a hdmi csatlakozókat is ott sincs kép. Kivettem megint a memóriákat, de semmi....csináltam bios resetet, de így sem csinál semmit....Megpróbáltam mit csinál, ha nem rakok bele memóriát, de nem kapok sípolást, amit ilyenkor szokott (legalábbis úgy tudom). Mi lehet a probléma? :o

[ Szerkesztve ]

(#127295) Cs1csó válasza ToZala (#127294) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha van benne VGA és akkor dugod át a monitort az alaplapra nem lesz kép, át kell állítani, hogy az alaplapin jöjjön a videó jel. Ha kiveszed a VGA-át akkor talán automatikusan megcsinálja ezt a rendszer - hiszen nem fogja érzékelni a VGA-át -

(#127296) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Van egy DELL Precision M6600-as notebook-om, és egy ideje random kékhalált dobálgat (Windows 10 Pro x64).
Az SSD-re gyanakszom (LiteOn 256 Gb mSATA), mert telepíteném újra a gépet, de sem a telepítő, sem külsős partícionáló program nem tudja formázni, minden program 33%-nál elakad... Hiren's Boot Disk-ről is próbáltam, ugyanaz, 33%-nál megáll, és nem megy tovább. Töröltem a partíciót, létrehoztam újra, formázáskor ugyanaz.... Meghalt volna az SSD?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#127297) Cs1csó válasza Francia91 (#127296) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézz rá valami ellenőrző programmal HDSentinel stb.
Amúgy egyszerű vedd ki tedd át egy másik gépbe és ott is nézd meg vagy tegyél egy jó SSD-t be helyette és teszteld.

(#127298) ToZala válasza Cs1csó (#127295) üzenetére


ToZala
csendes tag

Ha kiveszem a kártyát és dugom át sincs kép az alaplapival sem. :D

(#127299) Francia91 válasza Cs1csó (#127297) üzenetére


Francia91
veterán

HD Sentinel hibátlannak írta, másik mSATA-s gépem nincs, másik SSD-m nincs kéznél....
Most futtatok egy másik ellenőrző programot, meglátjuk, mit hoz ki....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#127300) Cs1csó válasza ToZala (#127298) üzenetére


Cs1csó
félisten

A VGA-t másik gépben ki tudod próbálni?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.