Hirdetés

2019. október 13., vasárnap

Gyorskeresés

(#6501) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Eszközbiztonság a Windows Defender biztonsági központban

"A hardveres biztonság javítása

Ha nincs megelégedve az eszköz biztonsági képességeivel, előfordulhat, hogy be kell kapcsolnia bizonyos hardverfunkciókat (például a biztonságos rendszerindítást, ha támogatott), vagy módosítania kell a beállításokat a rendszer BIOS-ában. Érdeklődje meg a hardver gyártójától, hogy a hardvere mely funkciókat támogatja, és ezeket hogyan tudja aktiválni."

Ehhez a funkcióhoz szerintetek mit kellene bekapcsolni a BIOS-ba?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#6502) The Goth

The Goth
(tag)

Üdv!
Adott egy Asrock A320M HDV R4.0-ás lap benne egy Athlon 200GE procival, jelenleg 2.0-ás biossal, Linux alatt.
Kérdés: Lenne-e értelme frisssíteni a biost 2.30-asra (a legújabb 3.30-asra azt írják, hogy erre a processzora nem ajánlott) ha csak az a fő szempont, hogy néhány Linux disztrót nem lehet telepíteni, (jópárat persze igen, csak pont nem azokat szeretném igazán használni) vagy pl. hibás grafikus megjelenítéssel fut (lásd; szétesik a kép)?
A jelenlegi biosban AMD AGESA 0.0.7.2 van, a 2.30-asban AGESA COMBO AM4 1.0.0.1
Amennyire utána olvastam elvileg tovább javították a Linuxal kapcsolatos problémákat, csak éppen ezt mindenhol csak a Ryzen processzorokra vonatkozóan említik, ez meg ugye Athlon. Szóval lenne értelme megpróbálni, vagy inkább ne?
A bios frissítős topikba is bedobtam, de ez a lap specifikus, szóval ide is.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#6503) jeni válasza The Goth (#6502) üzenetére

jeni
(nagyúr)

esetleg proci csere?

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#6504) The Goth válasza jeni (#6503) üzenetére

The Goth
(tag)

Ez még véletlenül sem opció. Nincs egy hónapja hogy összeraktam. Direkt azért lett ez, mert olcsó volt és amire én használom még bőven túl erős is. Gondoltam arra, hogy esetleg külső vga-t, mondjuk egy 1030-as GeForce-ot mellé teszek. Ha azt használnám kimenetnek esetleg a széteső kép problémáját megoldaná-e, lévén az nVidia driverek azért jók a Linux esetében. De nem tudom ez mennyire lenne biztos megoldás, legalább részlegesen.

(#6505) jeni válasza The Goth (#6504) üzenetére

jeni
(nagyúr)

VGA berakása plusz kiadás és fogyasztás is egyben.
ami még plusz hőtermeléssel jár pluszban esetleg a tápegységet is megterhelheti.
2200G vagy a 2400G esetleg az újabb 3xxG procit tenném. ezekben fejlettebb GPU van.

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#6506) The Goth válasza jeni (#6505) üzenetére

The Goth
(tag)

Tárgytalan. Nem bírtam magammal, megcsináltam. Immáron a 2.30-assal fut. Hogy mennyire volt hasznos az majd azután derül ki, hogy újra letöltögettem és végigpróbálgattam azokat a disztrókat amikkel problémája volt. Szerencsére sima instant flash lefutott probléma nélkül.
A fogyasztás és a szellőzés se lett volna gond. Jó házban, minőségi 400W-os táppal fut. De egyenlőre meglátjuk így.

(#6507) dsbhg válasza Hoho (#6500) üzenetére

dsbhg
(csendes tag)

Sziasztok B450 steel legend lapom van , régebbi biost fel lehet tenni ez ilyen llapokhoz?vagy csak uj?

Hoho: Mit kel bekapcsolni ahoz hogy ez aktiválódjon( Enhance AMD XFR 2.0 function; ) vagy emelni kell a feszöltséget, manuál ahoz?

További problémám, még , hogy amikor a win10 készenléti memóriálya -sötét kék csík(felzabálja ) az összes szabad memót,akkor a játékok elég erős laggal reagálnak erre (pl pubg), úgy kb 10 másodpercenként jön egy lag,
ryzen 2600 proci 16 giga aegis3000 ram van, és 1060vidkari de ez lényegtelen
Az alaplap miatt lehet ez? vagy más, Találkoztatok hasoonló hibával?
Köszönöm,,

[ Szerkesztve ]

(#6508) Hoho válasza dsbhg (#6507) üzenetére

Hoho
(csendes tag)

Lehet visszafelé is downgrade-elni, az M-esen a 2xxx-es szériához a 2.13A, az ATX-hez meg a 2.32.
Minden auto-n, tök jól működik, no problemo ...

A windows-os (szoftveres) problémákért ritkán felelős egy alaplap ...

[ Szerkesztve ]

(#6509) Sub-ZeRo válasza dsbhg (#6507) üzenetére

Virtuális memóriára nézz rá. Ez nem hardver hiba.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#6510) dsbhg válasza Hoho (#6508) üzenetére

dsbhg
(csendes tag)

Alapon van minden , az a bios van fent amit írtál,és nem vettem észre semmi különöset passmark pontszámok is átlagosak.Kb 3,65 ghzra boostol all core.

(#6511) dsbhg válasza Sub-ZeRo (#6509) üzenetére

dsbhg
(csendes tag)

Virtuális memóriát állítgattam,próbaltam több variációt is , auto, 4 giga , 8 giga , ezen a bajon nem változtatott.

(#6512) Sub-ZeRo válasza dsbhg (#6511) üzenetére

Akkor amit használsz programot, memory leak-es, vagyis megeszi a ramot mert van egy kis gond vele.
Vagy csere, vagy megvárod míg jön hozzá patch, frissítés, javítás stb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#6513) dsbhg válasza Sub-ZeRo (#6512) üzenetére

dsbhg
(csendes tag)

Nem eszi meg a ramot, nem az van itt,a windovs tolja készenlétire idővel az összes szabad memóriát, teljesen mindegy miket futtatok, ha van 10 giga szabad helyem akkor fogja és rátolja az öszzesre a készenléti sötét csikot az erőforrás figyelö memória részen figyelve a dolgot. A win készenléti mem terület az egyfajta gyorstárazás.ugy kellene működnie hogy amennyiben a programoknak szükségük van ram-ra akkor azonnal ezt a gyorstárazott részt felszabadítja amennyi csak kell belőle,gond nélkűl, csak hogy nekem ekkor laggol be az összes programom. Minden játékprogramnál jelen van a dolog:,GTA 5, CS go, Pubg ezek nem memori leke-osak , mível sok millióan jáccák és az kibukott volna már ha gond lenne velűk ilyen téren.

Mire érted ,mire várjam meg a fricssítést, patch-eket?

(#6514) Werkly

Werkly
(őstag)

Ha már szóba került akkor mekkora lapozófájl méretet érdemes adni a rendszernek? És csak a C meghajtónak vagy a D-nek is? Más undervolthoz csak Offseten kell állítani? Ha igen mekkora értéket ajánlott megadni a BIOS-ban? 8700K & 370 Taichi kombónak. Kösz!

(#6515) Sub-ZeRo válasza dsbhg (#6513) üzenetére

Nem használtál valami optimalizáló buziságot? Én egy új rendszerre próbát tennék, a virtuális ramot hagnyám, hogy a gép kezelje és megnézném. Érintetlen OS, vagy valami hülyegyerek féle kiherélt windows ez?

Arra értettem, hogy ha valami program, szerkeztő, stb, az produkálhat ilyet és csak az új verzió oldja meg a bajt.
De nálad akkor valami kavar van, szóval egy új érintetlen iso-ból csinálnék egy telepítést.

A gépedet még mindig nem írtad le, mivel van dolgunk. Így nehéz megindulni. :(

(#6516) Sub-ZeRo válasza Werkly (#6514) üzenetére

Hagyd hogy a rendszer kezelje, de azért jó, ha legalább egy 120 giga hely van windowsnak. Rendszer+programok oda, meg a lapozófájl és biztos nem fogsz ki fogyni a helyből, meg a virtuális ramból.

(#6517) dsbhg válasza Sub-ZeRo (#6515) üzenetére

dsbhg
(csendes tag)

Optimalizáló dolog nincs fent , én nem raktam ilyet bele.
új telepítés lesz mindenkép,más forrásból. Még win 8.1 at is próbálni fogok .Most a legujabb buildra 1903 frissített win10 van.

Azt írtam,fentebb hogy r5 2600, asrock b450 steel legend, 16 giga gskil aegis3000,1060 vga,és azt nem irtam még hogy wd raptor 500GB hdd( van még szabad hely is azért rajta), 2.32 bios alaplaphoz(igy let véve ujjan), chipset driverek telepítve, hangkártya , és lan driverek telepítve.

Emilyen szerkesztő programot , vagy hasonlót amire gondolsz , nem használok, ill nem, volt elindítva , csak kb, google crom, esetleg, hw monitor64, msi afterboorner(riva tuner statserverrel), virusirtót win aalap, beépített defendert használom.

(#6518) Sub-ZeRo válasza dsbhg (#6517) üzenetére

Ha telepítesz, akkor inkább egy eredeti windows 10 1903-at próbálnék meg feldobni. Ami alapból ezzel a verzióval települ. Aztán megpróbálnék egy vga drivert feldobni és megnézni a játékot is. Ha így megy, akkor lehet valami driver, vagy program kavar be. Ha így is baj van vele, akkor inkább egy 120gb-os ssd-t vennék a gépbe, amin csak a rendszer menne és úgy is próbát tennék.

(#6519) Locutus

Locutus
(veterán)

Asrock lapokon hol találom azt a beállítást, hogy a ventik felpörgését mennyivel késleltesse? Vagy minek hívják ezt? A fan tuning, meg fan tastic tuningnál ilyen opció nem nagyon van.
Tehát pl hirtelen ugráló hőmérséklet esetén ne legyen izgága a venti vezérlés.

eredeti Gentle Typhoon AP15 - 3db eladó

(#6520) kory24 válasza Locutus (#6519) üzenetére

kory24
(őstag)

Hw monitor alatt, ha az adott ventit custom-ra teszed.

Step up és Step down time.

(#6521) Locutus válasza kory24 (#6520) üzenetére

Locutus
(veterán)

Ezt hogy érted, hogy customra teszem? Melyik opciót?

(#6522) kory24 válasza Locutus (#6521) üzenetére

kory24
(őstag)

A fan setting.

Alapból van ott standard, silent, performance és custom ha jól emlékszem.

Nem vagyok gépnél.
(fotó is csak pont volt régről értékek miatt)

(#6523) kornelkornel

kornelkornel
(csendes tag)

Hali!

Asrock 770 Extreme3 bios frissités után kezeli az am3+-os procit (fx6100) Kezelné az fx 8350-es procit is?

HTC fun ;)

(#6524) John Rose válasza kornelkornel (#6523) üzenetére

John Rose
(aktív tag)

Szerintem nem
Csodálom, hogy megy benne az Fx6100. A lap bios-a nem valami mókolt cucc?
Már csak azért, mert a lap gyári oldalán nincs Fx támogatott bios.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thomson RC560 távvezérlőt

(#6525) madrac

madrac
(senior tag)

Sziasztok,
Nem találtam a lapomnak megfelelőbb topikot, ezért ide írok.
Van esetleg valakinek AB350m Pro4 lapja? Működik rajta az USB-C aljzat? BIOS-ban amiket találtam eldugva USB beállításokat, azoknál engedélyezve van minden, de gyakorlatilag mintha egyáltalán nem működne.
Driverek rendben lévőnek tűnnek.
Neten semmi hasznosat nem találtam.

Xiaomi Redmi Note 5 - ROM: Aosip Derpfest + Magisk

(#6526) Locutus válasza madrac (#6525) üzenetére

Locutus
(veterán)

Töltés sincs rajta? Akkor esélyes, hogy döglött.

(#6527) madrac válasza Locutus (#6526) üzenetére

madrac
(senior tag)

semmit nem csinál. az jó, hogy most derül ki... egy alaplapot nagy nyűg garanciáztatni, ha még van rá.

Xiaomi Redmi Note 5 - ROM: Aosip Derpfest + Magisk

(#6528) Paxker315

Paxker315
(tag)
LOGOUT blog

Hülye kérdés, ma pakolásztam, és a B450M Pro4 deszkát dobozoltam. ami feltunt: a SOC VRM hűtőborda mintha nem lenne "jó erősen" rögzítve, kb. kézzel meg lehet dönteni. En neztem be valamit, vagy, az olyan, es semmi gond nincs belole, hogy kicsit "lazabb" (eleg erdekes rugos pöcök rögzíti egyebkent). hmm. :)

https://www.youtube.com/watch?v=0MtHOwMl3ws

(#6529) Komplikato

Komplikato
(veterán)

Tegnap belefutottam egy kínai fórimon olyan témában, hogy AsRock Taichi x370 lapba beégették az X470 tesó friss BIOS-át. Elvileg ugyan az az AGESA verzió volt mindkettőben. Ettől viszont picit javult a ram időzítése, minimálisan a tuning és ami vicces lett PCIE 4.0. Viszont a google fordító annyira tud kínait fordítani, mint magyart. Nem látot valaki a témában angol bejegyzést?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#6530) Shkiz0 válasza Komplikato (#6529) üzenetére

Shkiz0
(veterán)

Kb kizartnak tartom h felmenjen.

Új I7-9700K BOX 115K | Sapphire RX 5700 XT Nitro+ 160K | Sapphire RX 5700 XT Pulse 150K | MSI RX 5700 XT GamingX 154K

(#6531) Burki

Burki
(aktív tag)

Sziasztok,

Asrock Z87 Extreme6 alaplapom van, és a minap felmerült bennem a kérdés, hogy ha már 2 gigabites LAN csatlakozó van rajta, ami a specifikációk szerint tudja a teaminget, akkor érdemes lenne kipróbálni.
Windows 10 alól próbálkoztam, feltettem a letöltött intel drivert, viszont nem jutottam sikerre.
Hogyha a két ethernet csatlakozót teambe rendezem, akkor totál elveszti a gép a kapcsolatot, és csak annyit érzékel a gép,hogy be van dugva a LAN kábel, de nem látja a hálózatot.
Többféle teaming opciót kipróbáltam, hasonló eredményekre jutottam, sőt, az egyik esetben olyannyira sikerült elbarmolni valamit, hogy a teaming törlése után hiába volt internet, és töltött be bizonyos honlapokat, sok másikat nem volt hajlandó,valamilyen DNS hibára hivatkozva. Csak az segített,hogy a beállításokat alap állapotba állítottam vissza a Gépházban. Maga a gép pedig egy gigabites TP-Link switch-re csatlakozna, ami tudja a teaminget, és be is van rajta állítva,hogy az 1-es és 2-es portot rakja egy csoportba.

Van valakinek ötlete,hogy mi lehet a problém? Egyáltalán ide való ez a kérdés, vagy ez inkább szoftveres probléma lehet,és a Win10 topikban kellene érdeklődnöm?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#6532) AeSDé Team

AeSDé Team
(senior tag)

Sziasztok!

Találkozott esetleg már valaki olyasmivel, hogy NVME SSD-t bedugva nem hajlandó bootolni a masina?
Nagyon örülnék némi segítségnek.
A probléma bővebben kifejtve: https://prohardver.hu/tema/azonnali_alaplapos_kerdesek_oraja_2/hsz_67938-67938.html

LG V30+

(#6533) The Goth válasza AeSDé Team (#6532) üzenetére

The Goth
(tag)

Mivel nem írtad, biztos ami biztos rákérdezek. A biosban ugye nincs letiltva az NVME slot és be is állítottad elsődleges boot nak? Ha ez rendben, akkor előfordulhat, hogy nem kompatibilis a lappal. Olyat kellett volna/kellene venned ami rajta van a lap támogatási listáján. Vagy lehet egyszerűn hibás. Ez esetben zargasd akitől vetted.

[ Szerkesztve ]

(#6534) AeSDé Team

AeSDé Team
(senior tag)

Sziasztok!

Próbált már valaki ASRock B450-ös alaplapban Samsung PM981-ös SSD-t?
Nem szerepel a kompat listán, viszont rengeteg társa (SM961, PM961) igen, ebből gondoltam hogy esetleg életképesek lehetnek együtt.

LG V30+

(#6535) Locutus válasza AeSDé Team (#6534) üzenetére

Locutus
(veterán)

Az enyémnek pl nincs rajta a listáján a 970 evo plus, mégis megy benne.
Szerintem a PM981-nek is mennie kellene a tiédben, mivel az is egy 970 evo lényegében, csak OEM piacra, kevesebb garral.

(#6536) AeSDé Team válasza The Goth (#6533) üzenetére

AeSDé Team
(senior tag)

Nincsen letiltva biosban.
Elsődlegesnek nem tudom beállítani, amíg nincsen benne meghajtó. Amint meghajtó kerül bele, onnantól pedig nem jutok el a bios-ig.

Locutus:
Köszi, bár lehet hogy ezek után kétszer meggondolom hogy bármit is megveszek-e ami nincs a listán :D Hiába ugyanaz, ha bármi gáz van, nincs mire hivatkozni :/

LG V30+

(#6537) The Goth válasza AeSDé Team (#6536) üzenetére

The Goth
(tag)

Ez esetben vagy inkompatibilis, vagy egyszerűen hibás a meghajtó. Másik lapban, mondjuk egy havernál vagy valahol nem tudod kipróbálni?

(#6538) Locutus válasza AeSDé Team (#6536) üzenetére

Locutus
(veterán)

Én inkább a drive hibájára gyanakodnék a te esetedben.

(#6539) V60

V60
(aktív tag)

Sziasztok!

Több kérdése, is lenne, mert ilyen lapom még nem volt.

Fatallity P67 Professional amin lecseréltem a gyári i7 2600-as hűtőjét egy toronyhűtőre amin 3 pines csati van csak. És ezt a cpu fan 2-re dugtam ami 3 pinest fogad, gondolom ezt így kellene. Mert minek toltam volna rá a mellette lévő 4 pines fan 1-re. Vagy mégse? A biosban megnézve a CPU Temperature 92 fok körül mozog míg alatta a M/B 35 fok. Ez normális? Aidában nézve cpu 38-40 körül van.

Válaszokat előre is köszönöm :R
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#6540) AeSDé Team válasza The Goth (#6537) üzenetére

AeSDé Team
(senior tag)

Sikerült ma munkahelyemen kipróbálnom, a meghajtó hibátlan.
Mindenesetre töröltem róla azt ami rajta volt, leformáztam, megnézem hátha valami csoda folytán így jobban fogja szeretni az alaplapom.

LG V30+

(#6541) Freddy S

Freddy S
(kezdő)

Asrock x470 alaplapokhoz nem lesz Abba bios? Valaki tud valamit?

(#6542) Locutus válasza Freddy S (#6541) üzenetére

Locutus
(veterán)

Biztos lesz, a szokásos pár hónapos késéssel.

(#6543) Freddy S válasza Locutus (#6542) üzenetére

Freddy S
(kezdő)

Nahát, ha ezt tudtam volna, Asust veszek inkább

(#6544) Locutus válasza Freddy S (#6543) üzenetére

Locutus
(veterán)

Miért? Jobb ha béta tesztelhetsz pár napos biosokat 1% teljesítmény többletért?

(#6545) Freddy S válasza Locutus (#6544) üzenetére

Freddy S
(kezdő)

Mért Asrock jobban kivizsgálgatja a biosokat mielőtt kiadja?

[ Szerkesztve ]

(#6546) Doky586 válasza Freddy S (#6545) üzenetére

Doky586
(veterán)

Az AsRock lapomhoz a megjelenése után 5 évvel (!) is jött hivatalos bios frissítés.
Azóta a lejelszavazott (ATA-pw) lemezeket is képes kezelni, ezt azért kevés asztali gép mondhatja el magáról..
Szóval én nem cserélnék AsRock-ról Asus-ra (a Giga és MSI pedig már kizáró oknak számítana) :B

(#6547) Locutus válasza Freddy S (#6545) üzenetére

Locutus
(veterán)

Biztos, hogy nem :)
De ettől még előbbre se vagy, csak a kockázat nagyobb, ha korán ugrasz bele valami újba.

(#6548) Jadro válasza Paxker315 (#6528) üzenetére

Jadro
(veterán)

Az ilyen, de nekem jól is jött amikor a proci hűtőt kellett felrakni. Ha merev lenne, nem tudom hogy oldottam volna meg. Szerintem emiatt ilyen.

Samsung Galaxy S10 black

(#6549) Locutus

Locutus
(veterán)

Van még valakinek 10GbE Aquantiával szerelt lapja?

Mostanában eldobálja a windows valamiért. Azt irja ki, hogy device not attached to the system. Van hogy már bekapcsoláskor nincs meg, és 2-3x újra kell indítani, hogy megtalálja. Ilyenkor addig hidden deviceként van az eszközkezelőben.
2x már az is előfordult, hogy menet közben dobta el, pl youtube nézés közben.
Mindeközben a másik integrált lan, az inteles, vígan működik, ha abba átdugom a lan kábelt.

Driverből az egyetlen van fent, amit az asrock oldalán ehhez le lehet tölteni... Windows is azt irja, hogy az elérhető legjobb driver van fent (bármit is jelentsen ez).

Valakinek tipp?

(#6550) *H* válasza Locutus (#6549) üzenetére

*H*
(tag)

Én még nem tapasztaltam ilyen jellegű hibát. Az AQC107-hez van újabb driver, a gyártó honlapjáról letöltheted. 2.1.18.0
FW frissítés is volt már hozzá többször is, az most nem érhető el a gyártó oldalán.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.