Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) svgyula válasza csakdzsó (#8050) üzenetére


svgyula
addikt

Kérdés mit akarsz belerakni(CPU)? Ha valami dual core akkor lehet lesznek gondok még a win 10-el is!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8052) csakdzsó válasza svgyula (#8051) üzenetére


csakdzsó
tag

A cpu: i5-2500k.

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8053) mmdms válasza csakdzsó (#8050) üzenetére


mmdms
addikt

Tényleg csak tippelek, de te most windowst szeretnél telepíteni és nem látja a pendriveot?
Vagy egy másik tipp, uefi telepítést szerettél volna a régi lapon de nem engedte a telepítést az MBR partíció miatt?
Egyik esetben se függ semmi a lapoktól.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8054) jeni válasza csakdzsó (#8050) üzenetére


jeni
félisten

Nekem is a telken i5-2500K procival van egy HP Compaq Pro 6300 gép összerakva 9GB rammal. Ilyenbe nem bolti alaplap van,spéci kinézete és formája van.
Megy rendesen és lehet azzal Win 10-t felrakni.
- Win 11 biztosan nem.

(#8055) ollie válasza csakdzsó (#8050) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit jelent az, hogy nem engedte a telepítést? Rácsapott a kezedre, amikor el akartad indítani a win10 telepítőt? Valami pontosabbat írj.

***

(#8056) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdv srácok.

Penre írtam ki iso-ból a win10-et (win7 alatt)
Szeretnék uefi-ntfs-gpt-s telepítést.Az ssd-met átállítottam gpt módra és az alaplapom uefi biost használ.De nem engedte elindítani a telepítést ntfs-uefi módban,pedig ez lenne a cél.z68 chipset.
Talán csak nem kompatibilis a biosa. :F

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8057) jeni válasza csakdzsó (#8056) üzenetére


jeni
félisten

DOS módban F11 gombbal sem?

(#8058) Doky586 válasza csakdzsó (#8056) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem engedte elindítani"
Rácsapott a kezedre???

(#8059) svgyula válasza csakdzsó (#8056) üzenetére


svgyula
addikt

Töröltél minden particót a win 10 telepítővel? Vagy csak kiválasztottad úgy gondolom formán és uccu neki?
A telepítővel először is nem indítani kell a telepítést hanem egyedi telepítés-eszköz kiválasztás- ezen a teljes partició törlés!!! Utána létre kell hozni újat(még mindig ugyanannál az ablaknál vagyunk!) majd ezt kijelölve indítani a telepítést. Persze a telepítő formája is lényeges mert azt ha win(media creator tool) saját programjával csinálod akkor nincs ilyen gond ha viszont a rufust használod akkor figyelni kell az ott megadott paraméterekre! Ha azt rosszul adod meg akkor nem fog menni a telepítés!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8060) Doky586 válasza csakdzsó (#8056) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Utána nem kell létrehozni újat..

(#8061) csakdzsó


csakdzsó
tag

Ha jól emlékszem,ezt írta ki minden bootolás esetében:

"boot device not found.
Please install an operating system on your hard disk"

Közben tönkrement a pendrive?

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8062) mmdms válasza csakdzsó (#8061) üzenetére


mmdms
addikt

Sztem nemjol csinaltad a pendrivot. Mivel csinaltad a telepitot, rufus-al?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8063) Doky586 válasza csakdzsó (#8061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így kell telepíteni: [link] [link]
Bios: [link]

(#8064) csakdzsó


csakdzsó
tag

Rufussal csináltam,gyakorlatilag el sem lehet rontani.A pendrive pedig jól működött előtte.
Nem lehetséges az,hogy egyszerűen a Gigabyte z68 béta UEFI bios nem ntfs kompatibilis?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8065) mmdms válasza csakdzsó (#8064) üzenetére


mmdms
addikt

Tok veletlen nem felejtetted el a bootsorrenben beallitani az usb-t?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8066) csakdzsó


csakdzsó
tag

Nem felejtettem el.

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8067) ollie válasza csakdzsó (#8064) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig akkor a pendrive-val van gond, mert nem látja, legalábbis nem bootol róla.

Bootoltál valaha is arról a pendrive-ról? Azért kérdezem, mert nem minden pendrive bootolható.

[ Szerkesztve ]

***

(#8068) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Egy AMD Ryzen 5 4600G processzorhoz melyik alaplapot érdemesebb választani?
Asrock B450M-HDV R4.0 vagy a Asrock A520M-HDV a jobb választás? Nem tudom miben jobb vagy rosszabb egymáshoz képest a B450M vagy az A520M alaplapok. Esetleg ha később jobb procit akarnék bele az is számítana, ha egyik jobban támogatja ezeket.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#8069) csakdzsó válasza ollie (#8067) üzenetére


csakdzsó
tag

Ez a pendrive egy Kingston DataTraveler 8gb.Win7 alatt írtam rá rufussal az iso w10-et.
Az gond,ha működés közben belerakom a gépbe,de nem látja,csak az oprendszer eszközérzékelős hangját lehet hallani? :F

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8070) Doky586 válasza csakdzsó (#8069) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem a gyári megoldást választod?
Azaz MCT-vel tedd rá.

(#8071) MaddeNNNN válasza SPeti1984 (#8068) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

B450

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#8072) ollie válasza csakdzsó (#8069) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ha a windows sem látja, akkor valszeg a BIOS sem fogja.
Amúgy ahogy előttem írták, widows media creation tool-lal csináld (de ha már nem látja a windows a pendrive-ot, akkor lehet, hogy kuka)
#8070Doky586

[ Szerkesztve ]

***

(#8073) svgyula válasza ollie (#8072) üzenetére


svgyula
addikt

+1!
De sajna én a "lehet" szót a "biztos"-ra cserélném!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8074) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali.

Márciusban veszem az új konfigom és olyan kérdésem akadt, hogy Asrock Z790 Pro RS ddr5 lapban számíthatók BIOS problémára I5-14600k proci esetén? Vagy BIOS frissitessel ajánlott kérni? Kezdeni?

:R

WOT: kissio

(#8075) catlaca válasza SPeti1984 (#8068) üzenetére


catlaca
senior tag

Én 520-ast vettem, egy 4600g ketyeg benne 3200-as ramokkal, nincs vele semmi gáz, csak nincs tuning és semmi extra. Mondjuk a másik sem egy tuning lap.
Az 520 a 320-at váltja, a belépő szint. Ja és 1000-es 2000-es ryzeneket nem támogat az 520, és 3000-es apukat sem. Ahogy elnéztem a prockó támogatással fölfele nincs gond egyikkel sem.
Viszont ha tunerkedni fogsz és ryzen9-el szemezel, a kkor b450-ből is komolyabb kell (szerintem).

[ Szerkesztve ]

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#8076) csakdzsó válasza ollie (#8072) üzenetére


csakdzsó
tag

Szia.

Vettem egy JetFlash 700 16GB USB 3.0 pendriveot,ez bootolható cucc?
Win7 alatt is elkészíthető amúgy,vagy csak win10 alól?Nehogy az is gond legyen.
Melyik rufust ajánlod,win10 iso-t írnék ki.ntfs-gpt-uefi módban.
Mct nem játszik,nem értek hozzá és v. bolti az iso. :DDD

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8077) svgyula válasza csakdzsó (#8076) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az teljesen mindegy, hogy v. bolti az iso de! Én inkább a nem kiherélt ISO-t szedném le az MS oldalról! Nyilván nincs információd ha még itt tartasz! A win 10-nél tök mindegy honnan szeded le! Időnként akkor is aktiválni kell! A v.boltosat is!!! A win 10 N és társai verzió is felejtős! Ha nem akarsz túl sokat akkor elég a home de inkább a pro ami megfelelő. De ha veszel egy használt kulcsot akár itt a hardveraprón akkor nem lesz több gond a pár havonta előjövő "aktiválja a windowst" felirattal. De ha van legális win 7 kulcsod akkor lehet még azt is benyeli.....
Az MTC-nek annyi az előnye, hogy annál mindegy hogyan indítod a gépet. A rufus már igényel némi nemű tudást és nagyon könnyű elb@szni és utána jön a nemértem :F verzió!
Ja! A win10 2015-ben indult és jövőre megszűnik a támogatása! Tehát időben "váltasz" :D A win 11-nél pedig új minden hardver alapon működik, elméletileg már az ősszel kijövő frissítés szétcseszi a régi nem kompatibilis gépeket!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8078) catlaca válasza csakdzsó (#8076) üzenetére


catlaca
senior tag

Én 1300-ért vettem a v..erán win 10 pro retail licencet. Aprópénzért megspórolsz egy csomó vacakolást. A mct -vel készült pendrájvról nagyjából biztos, hogy indulni fog a telepítés.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#8079) csakdzsó válasza svgyula (#8077) üzenetére


csakdzsó
tag

A rufus feltelepítése és az iso megadása egyszerű volt,nem is engedett mit állítgatnom.látta hogy w10 és automatice ntfs módba készítette el a pent.

Az összes meghajtóm mbr,ha sikerül az ssd-re felnyomatnom ezt az őrületet(telepítés elején engedi beállítanom gpt-re),de van olyan hdd-m amin fontos adatok vannak és mbr módban van.Ezzel mit lehet kezdenem,hogy állítsam gpt-re adatvesztés nélkül?

Security option:setup vagy system.Melyikre állítsam telepítéskor?
Bootup Numlock State: disabled vagy enabled. szintén.

Valami biztos gátolta a bootolást. :F

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8080) catlaca válasza csakdzsó (#8079) üzenetére


catlaca
senior tag

Ízlés dolga, de én minden hdd-t lecsatlakoztatok telepítéskor, sokkal gyorsabban lezajlik a folyamat. Aztán a friss rendszer alól ráérek a háttértárolókkal bíbelődni. Éppen ezért szoktam át a mct-re, nem mindig működött a rufus alpbeállítása.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#8081) csakdzsó válasza catlaca (#8080) üzenetére


csakdzsó
tag

Oké,ha sikerül az ssd-re rányomatnom gpt módban a w10-et.
De mit tegyek az adatokkal tele merevlemezzel,ami mbr módban van?Adatvesztés vagy érzékeli e az oprendszer? :F

A win11 követelménye egyenesen pofátlanság a köbön.

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8082) svgyula válasza csakdzsó (#8081) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A win 10 nem szereti és ha jól tudom már nem is enged telepíteni MBR file rendszerű meghajtóra! DE! Mivel csak a boot meghajtó file rendszere fontos ezért húzd le a többit. Azt hagyd meg amire telepíteni akarod. Ha elindul a telepítés az aktuális meghajtón lévő összes particiót törölni kell! Ezt úgy kell, hogy nem kattansz rá az ok ok ok gombra hanem egyedi telepítést választod. Itt felkínálja a meghajtót. Alul lesz több lehetőség. Kijelölöd a meghajtót majd alul a törlés opció, utána formázás, majd jöhet a tovább gomb!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8083) csakdzsó válasza svgyula (#8082) üzenetére


csakdzsó
tag

És automatice gpt rendszerre alakítja át az ssd-m?Nem kell külön szarakodnom a parancssorral?
Tehát ha törlöm és újra formázom a win10 telepítése során,megvan a gpt?

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8084) svgyula válasza csakdzsó (#8083) üzenetére


svgyula
addikt

igen! DE! minden particiót törölni kell róla és utána jöhet az "új" létrehozása. Másképpen kiköpi.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8085) Doky586 válasza csakdzsó (#8083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így kell telepíteni: [link]

(#8086) catlaca válasza csakdzsó (#8081) üzenetére


catlaca
senior tag

Szerintem azért kezeli az mbr-es lemezeket, csak a rendszer meghajtó kell gpt legyen az uefi boot miatt. Majd ráérsz utólag konvertálni, de ajánlott biztonsági mentést csinálni a konvertálandó lemezről. Elvileg megcsinálja adatvesztés nélkül, de nyilván nem garantál senki semmit. Szóval én átmentenék konvertálás előtt minden fontosat egy másik meghajtóra, aztán vissza. Amennyiben elindult a telepítő úgy emlékszem, ott is lehet törölni a partíciókat és nem kell neked előre kézzel, majd a win beállítja magának. Ha csak nincs valami partíció kezelő progid, azzal előre is beállíthatod magadnak.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#8087) csakdzsó


csakdzsó
tag

Köszi skacok,nekifeszülök. :R

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8088) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!
Vásárlás előtt állok, és nagyn tetszenek az Asrock lapjai.
Szeretném kérni a véleményetek, hogy az alábbi 3 lap közül melyik az ár/érték bajnok :
Megér vajon 17+ ezret a steel legend?

Asrock b760m-hdv-m-2 DDR5 Fehér 43K
Asrock B760M Pro RS DDR5 Ezüst 49K
Asrock B760M Steel Legend WiFi DDR5 OC Ezüst 60K

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.