Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128951) enginev3.0 válasza LGG555 (#128949) üzenetére


enginev3.0
félisten

De most tényleg ennyire nem kéne bírnia?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#128952) LGG555 válasza enginev3.0 (#128951) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ezt attól is függ mit másoltál amikor ezt produkálta.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#128953) enginev3.0 válasza LGG555 (#128952) üzenetére


enginev3.0
félisten

Torrent megy rá, ahogy a képen látható

4kbos random írásoknál 200MB/s feletti sebességet mért a benchmark

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#128954) liszi70 válasza MasterMark (#128897) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, erre elfelejtettem válaszolni.

Köszönöm! Nagyon ritkán használom az üres mappák törlése szolgáltatást, és számomra a script-től sokkal egyszerűbb az EmptyFolderCleaner portable változata, arra semmilyen víruskergető nem jelez, teljesen tiszta.

(#128955) MasterMark válasza liszi70 (#128940) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs GPT, meg NVMe, a dolgok legacy biosszal futnak uefi helyett, stb. De annál a régebbi gépnél jó lesz a legacy.

A script szerintem átláthatóbb mit csinál és egyszerűbb. :)

Switch Tax

(#128956) Csupingo válasza MasterMark (#128955) üzenetére


Csupingo
veterán

Mit értesz az alatt, hogy nincs nvme? Nem működnek a meghajtók? Nekem is az van, nincs vele gond.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128957) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Google Meet-tel kapcsolatban lennének kérdéseim. Ha van erre topik, akkor megköszönném a linket! Esetleg itt fel lehet-e tenni? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128958) Pyttawrx válasza tylerddd (#128957) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Most futottam bele én is pár problémába, hátha neked is az van.
Mi a hibád a meet-el?

[ Szerkesztve ]

(#128959) tylerddd válasza Pyttawrx (#128958) üzenetére


tylerddd
veterán

Hiba nincs, de: nem lehet állandó, fix linket csinálni egy beszélgetéshez? Minden alkalommal generál egy újat? Illetve írja itt a kóddal történő csatlakozást. Ezt hol találom? Alap, sima hozzáférésem van, magánszemélyként használnám.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128960) Pyttawrx válasza tylerddd (#128959) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Van ott olyan, hogy link létrehozása, és akkor az használható később is. De Én a zoom-ot használom 2-3 főig nincs limit, utána 40 percenként szakad, tehát akkor erre így én nem biztos, hogy tudok válaszolni :(

[ Szerkesztve ]

(#128961) Zsoxx válasza Robi86 (#128942) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Konkrétan mit jelentene az "összetettebb"? Mert ha így kerestél rá embert, ne csodálkozz, ha nem hívtak vissza.

(#128962) tylerddd válasza Pyttawrx (#128960) üzenetére


tylerddd
veterán

Valóban, Megbeszélés létrehozása későbbre. Az én olvasatomban ez elsőre nem annak tűnt, amire szükségem lenne. Azt hittem, ha lemegy a beszélgetés, akkor annak a linknek lőttek. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128963) Pyttawrx válasza tylerddd (#128962) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szívesen. :)

(#128964) Compc


Compc
csendes tag

Sziasztok!
Amit kérdeznék, az már rég egy lerágott csont, de sajnos, mindamellett, amit találtam a témában, elolvastam, kipróbáltam de csak nem sikerül megoldanom a problémát!

Nem bírom feltelepíteni a Windows 7-et!!:
Alaplap: Asus H97-PLUS, (Legújabb Bios)
SSD: új Samsung 970EVO Plus, M.2 NWMe!

Látja az ssd-t minden rendben felmegy az első újraindításig, de mikor újraindul már nem megy tovább.. megtalálja az ssd-n a Windows-t, de hibajavítást javasol..
A hagyományos köröket lefutottam már: próbáltam több féle win7-el, több pendrive-ról is próbáltam, USB2 és USB3 port-ról is.. A Rufus-al GPT, MBR, ben is... UEFI, Legacy mode. szóval valahol nagyon elkeveredtem... ebben kérnék egy pici segítséget!!
(A Windows 7-hez ragaszkodom, ezért a 10-el nem is próbálkoztam, és nem is szeretnék)
Előre is kösz
compc

Ha érdekel valami... kérdezz!!!

(#128965) MasterMark válasza Compc (#128964) üzenetére


MasterMark
titán

Minél előbb váltasz Windows 10-re annál jobb lesz mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128966) Compc válasza MasterMark (#128965) üzenetére


Compc
csendes tag

Kb. fél évig win 10 volt, de nem bírtam megszokni, állandóan baj volt vele, ezért visszatettem a win7-et.. utánna még 2-3 szór próbálkoztam vele, de csak dühített, hogy milyen rossz...
Lehet, hogy mindenkinek jobb lesz, de nekem biztos nem!!!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami... kérdezz!!!

(#128967) Schiano


Schiano
csendes tag

Üdvözlet.
Sok személy által használt, egy felhasználói fiókkal rendelkező számítógépen szeretnék pár mappát titkosítani, olyan módon, hogy minden megnyitásnál jelszót kérjen.
Létezik erre valami program?

(#128968) King Unique válasza Compc (#128964) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom valami 3rd party W7 ISO-val próbálkozol, mert az eredeti, muzeális W7 ISO-ban natúrban se USB 3.X, se NVMe támogatás nincsen, azzal nem is menne a telepítés. Amúgy az alaplap specifikácjója alapján vannak USB 2.0 portok is. Másrészt viszont pont a tákolt ISO miatt ki tudja esetlegesen milyen probléma jöhet elő...
Aztán a legacy W7-nél az UEFI-s telepítés nem feltétlen támogatott teljes körűen és lehet emiatt gond (példa), az ISO-t is tákolni kell hozzá stb., ezért általánosan a CSM szerinti telepítés javasolt. Viszont NVMe SSD-knél gyakran UEFI-s telepítés szükséges, bár lehet kivétel, hardvertől függően működhet róla a bootolás akár Legacy/CSM módban telepített Windowsnál is (példa).
+ Ha a gyártói oldal alapján csak 10 Gb/s M.2 port van az alaplapon, akkor azzal nem lehet kihasználni teljes mértékben az NVMe SSD sebességét, vagyis ilyen alapon nem sok értelme volt olyat venni, elég lett volna egy SATA3-as, illetve OS alá elég az utóbbi is.
+ Az gondolom megvan, hogy a W7 konzumer vonalon már több mint 1 éve EOL...

[ Szerkesztve ]

(#128969) Compc válasza King Unique (#128968) üzenetére


Compc
csendes tag

Most már utólag én is belátom, hogy elég lett volna egy sima SSD, de ezt már megvan, és jó lenne ha fel tudnám telepíteni... Újan vettem kb. 1 hete nagyot bukok rajta ha nem sikerül... telepíteni.. Akkor inkább egy eredeti, nem buherált win7-el probálkozzam?

Ha érdekel valami... kérdezz!!!

(#128970) Vorontsov


Vorontsov
tag

Sziasztok ha pdf be szeretnék szerkeszteni de nem tudok mit tudok csinálni úgy jelenik meg mint egy fénykép,nem szerkeszthető,szerződésről lenne szó.
Valaki ért hozzá?Olyan mintha szkennelve lenne nem tudom szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#128971) Compc válasza King Unique (#128968) üzenetére


Compc
csendes tag

Azért vettem ezt az ssd-t mert azt olvastam valahol, hogy ez a maximum amit ez az alaplap ki tud használni, mert PCIx 3.0 van rajta, és ezért vetettem el a Samsung 980 plus-ot mert annak azt irták, hogy csak ha PCIx 4.0, van a lapon akkor lehet kihasználni a teljes sebességét... az én lapom csak PCIx 3.0 ezért döntötem a 970-es mellett

Ha érdekel valami... kérdezz!!!

(#128972) MasterMark válasza Vorontsov (#128970) üzenetére


MasterMark
titán

Ahhoz OCR-es (karakterfelismerős) beolvasás kell. Nem jól szkennelted be. Simán csak PDF-be szkennelsz attól még ugyanúgy kép marad.

Switch Tax

(#128973) King Unique válasza Schiano (#128967) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem lett megadva, hogy milyen OS-ről van szó, de akkor találgassunk és legyen mondjuk Windows...

Windowsoknál NTFS fájlrendszer esetében lehet játszani a hozzáférési engedélyekkel, valamint ott van az EFS is. Viszont ezeknek akkor van igazán értelme, ha a többi user eleve más felhasználói fiókkal, illetve pl. korlátozott jogosultságú fiókkal lép be.
Ha mappa szintű jelszavas hozzáférés a cél, akkor azt lehet pl. ilyen módszerrel, + akár 7-zip vagy WinRAR programmal tömöríteni és jelszót beállítva, + számos 3rd party "folder lock" program is elérhető Windowsra (példák).

Másik opció nem szimplán mappát, hanem partíciót titkosítani. Vagyis a nem publikus tartalomnak létrehozni egy külön partíciót, amire a megfelelő Windows-kiadásokban használható a BitLocker, vagy akár a multiplatformos VeraCrypt is, + az utóbbival a teljes partíció titkosítása mellett titkosított konténerfájl is létrehozható.

[ Szerkesztve ]

(#128974) Schiano válasza King Unique (#128973) üzenetére


Schiano
csendes tag

Jogos, bocsánat, Windows 10, egyébként,
A külön felhasználói fiók nem opció, a tömörítés pedig az időigénye miatt nem optimális.
Partíció létrehozása szintén nem megoldható, konkrétan mappát szeretnék titkosítani. Ha van rá esetleg program, vagy megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#128975) King Unique válasza Schiano (#128974) üzenetére


King Unique
titán

Van rá megoldás, linkelve vannak az előző válaszban olyan programok + egyéb megoldás is.

Egyébként mi ez, munkahelyi gép és azért nem lehet rajta semmit csinálni? :F Mondjuk ez esetben személyes adatot sem feltétlen kellene ott tárolni - ha esetleg erről van szó - , meg pláne ha árjáróház, de mindegy. + Ez esetben 3rd party programot sem feltétlen lehet telepíteni a mappa lejelszavazáshoz, meg ha admin által felügyelt, vagyis marad portable program (ha futtatható) vagy a beépített eszközök használata.

[ Szerkesztve ]

(#128976) Cs1csó válasza Compc (#128966) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a Windows 10 "megszokása" mellett, hidd el jobban jársz. Minél később váltasz annál jobban fog fájni, és előbb-utóbb váltani kell hiszen lesz olyan hardver amin már egyáltalán nem is fog futni a Windows 7 vagy jönnek az anomáliák stb.

(#128977) Schiano válasza King Unique (#128975) üzenetére


Schiano
csendes tag

Igen, most nézem át a linken található programokat.

Munkahelyi gép, amit jelenleg négyen használunk. Annyira nem személyesek az adatok, amiket tárolnék rajta, csak esetenként szükség van pár dologra.

(#128978) King Unique válasza Compc (#128969) üzenetére


King Unique
titán

Le van írva az előző válaszban, hogy az eredeti W7 ISO-val mi a gond, abban többek között NVMe támogatás sincsen, ki sem fogja listázni az NVMe SSD-t. Max. akkor ha betallózzák / beleintegrálják a szükséges drivert, vagy már eleve integrált ISO-t használnak a telepítéshez, de ha az utóbbi összevissza van tákolva, akkor amiatt lehet egyéb gond. Másik opció modernebb, az előzőleg felsoroltakat megfelelően támogató Windows, olyan ISO-fájl használata, lásd pl. a Windows 10.

A gyártó oldala ír 10 Gb/s-et az M.2 portnál, ami úgy korlátozni fogja az NVMe SSD sebességét és max. esetleg egy megfelelő PCIe adapterrel lehetne kihasználni ha van olyan slot az alaplapon, arra értettem, lásd más példáját egy (majdnem) ugyanilyen alaplapnál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#128979) SaitoX


SaitoX
tag

Csináltam pár képet az alaplapról (MSI Z490-A PRO) és a prociról, ugyebár az volt a gond, hogy nem bootol be a B1 és B2-es RAM slot használata mellett.... csak az A1 és az A2-vel működik.

Nem tartom kizártnak, hogy az alaplap lesz a gond, mert már az összerakás előtt is néztem, hogy mintha picit furán nézne ki, de ha valaki jártasabb benne és tud mondani valami hasznosat azt megköszönném, az is lehet, hogy ez így normális? :F

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

:R

[ Szerkesztve ]

(#128980) varmi2 válasza SaitoX (#128979) üzenetére


varmi2
nagyúr

El vannak hajolva a lábak a foglalatban. Ez a hiba. Össze sem kellett volna így rakni. De ezt nem fogod tudni gariztatni. Vannak itt olyan emberek, akik meg tudják ezt csinálni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128981) Pyttawrx válasza SaitoX (#128979) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hijj ez hogy történt?? :D
ha óvatos és türelmes vagy (csináltál már ilyet) akkor talán te is meg tudod csinálni

(#128982) SaitoX válasza varmi2 (#128980) üzenetére


SaitoX
tag

"El vannak hajolva a lábak a foglalatban. Ez a hiba. Össze sem kellett volna így rakni. De ezt nem fogod tudni gariztatni. Vannak itt olyan emberek, akik meg tudják ezt csinálni."

Melyik részen van elhajolva? Én csak tippelni tudok, és elrontani nem feltétlenül szeretném.

"Hijj ez hogy történt?? :D
ha óvatos és türelmes vagy (csináltál már ilyet) akkor talán te is meg tudod csinálni"

Már kibontás után ilyen volt, raktam már össze 4-5 gépet a múltban, és még soha nem fordult elő ilyen, hogy el lett volna hajolva, így őszintén szólva nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. A processzor könnyen belement, ahogy azt kell, ott kezdődtek a problémák, amikor a B slot-ban levő RAM-ok nem működtek.... (azt leszámítva egyébként minden más jó).

Gari esélytelen? Oázistól vettem egyébként.
Azért az elég nagy szívás, ha hibásan kapja meg az ember, és gariztatni sem lehet :\

(#128983) Pyttawrx válasza SaitoX (#128982) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt akkor azonnal fotózni kell(kellett volna), és E-mailben elküldeni, hogy legyen nyoma.

(#128984) inf3rno válasza SaitoX (#128979) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elgörbültek a tüskék. Gariztatni szerintem sem fogod tudni, azt mondják majd, hogy te görbítetted el. A javítása azt hiszem 10-15k körül van, de biztosan nem tudom. Egy ilyen áru lapnál még talán megéri javítani ahelyett, hogy leértékelten eladnád. Meg ahogy nézem az én régi lapom is megjelent aprón javítatlanul úgy, hogy letakarták a tüskéket egy CPU-val. Pedig én direkt leértékeltem, hogy pont megérje még nekik megjavítani. Ilyan ez a hardverapró. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#128985) mezis válasza Compc (#128971) üzenetére


mezis
nagyúr

Új hardverhez új szoftver kell. Meg lehet szokni a Win10-et is és a megbízhatósága is rendben van.
Valahogy mégis Win7 lesz és majd egy vírus után fogsz váltani? :F

mezis

(#128986) SaitoX válasza inf3rno (#128984) üzenetére


SaitoX
tag

Értem, hát ez elég nagy szívás, nem örülök, de megpróbálok majd beszélni a bolttal és hátha. :R
Javítani bolton keresztül lehet, ha nem gariztatják, vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#128987) Vorontsov válasza MasterMark (#128972) üzenetére


Vorontsov
tag

Köszi szépen,én is most látok ilyet először. :R :U :F
Alaplaphoz ha nem te csináltad idősebb taggal fater-muter vitetném vissza és megmondanám fiamnak vettem, de nem ilyet szeretett volna elállok a vásárlástól,ha te csináltad az nagy gáz,nem tudom mennyiért vetted semmi közöm hozzá,tegyük fel 10x-ezeért ott helybe kinyitnám ha gáz is pl a lábak procinál-hol lapnál arra rátekintenék futár jelenlétében,telefon és kamera folytonos ahogy rögzíted-átveszed és kibontod.A másik legfontosabb a szemtanú, akivel csinálod laksz- lássa mit csinálsz mit vettél.Ilyen esetben nem szabad hozzányúlni,javítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#128988) inf3rno válasza SaitoX (#128986) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát figyelj, próbálkozz be vele, hogy már így kaptad, aztán hátha megkönyörülnek rajtad. Ha nem, akkor kérdezd meg először, hogy mennyiért csinálják meg, mert lehet, hogy jobban megéri aprón megcsináltatni még úgy is, hogyha esetleg úszik a garancia.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#128989) Robi86 válasza Zsoxx (#128961) üzenetére


Robi86
senior tag

Ott konkrétan leírtam.

Kíváncsiskodás helyett esetleg érdemi infót is írhatnál :D

[ Szerkesztve ]

(#128990) Marci112233 válasza Compc (#128966) üzenetére


Marci112233
őstag

Én azért kérdeznék. Mi volt a gond a 10-el? Évek óta használom, és semmi komoly gondom nem volt vele. Ezen platformon ami az aláírásomban van csak 10-et használtam/om, és ugyan volt egy probléma az elején, nevezetesen a Windows Mobile eszközpont nem ment, az probléma volt, mert nekem szükségem van rá, de az is megkerülhető, és működésre bírható.
El kell fogadni hogy a 7 felett eljárt az idő, és az újabb hardverek nem is támogatják. Nem mondom hogy teljesen le kell írni mert adott hardverkörnyezet akár ipari felhasználásban csak a 7-et képesek futtatni, de egy átlag mai gépen ami nem idősebb mint 3 éves azon a 7 már nem fog megfelelően működni.(lehetnek kivételek, de ez sajnos manapság már ritka.) Sőt a laptopomon is 10 fut már jó ideje, és nem bánom hogy leváltottam rajta a 7-et. Annál azt vettem észre hogy a 10-el jobban és hatékonyabban dolgozik, és talán kevesebb erőforrást is kér.(Több üzemidőben vettem ezt észre akkuval való működés közben.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128991) Vorontsov válasza inf3rno (#128988) üzenetére


Vorontsov
tag

Alaplaphoz hozzátenném van egy srác aki jól tolja,hátha tud segíteni neked benne:
Szerintem a gari védené, ha nem te csináltad,fent leírtam mit gondolok hogyan kéne ha ilyen vásárlás van,teszt közben is kijöhetnek ramnál stb hibák.Szerintem ha jófejek kicserélik.
Dobozsérülést figyelni vásárláskor,védő átlátszó matrica stb nincs e felnyitva,tapétavágóval felszokták,ilyesmi.Sajnálom a lapodat.
[link]
DominikMuhelye
[link]

[ Szerkesztve ]

(#128992) I02S3F válasza Robi86 (#128989) üzenetére


I02S3F
őstag

Ne viccelj! Nem definiáltad elég pontosan mit szeretnél, így hogy adjanak neked tanácsot? Például webshop-ot, fórumot akarsz bele, bankkártyás fizetés? Vagy csak egy statikus weboldal néhány céginformációval? Mennyi látogatót legyen képes kiszolgálni? Mennyi a keret rá? Mikorra legyen kész? Milyen határidővel? Egyedi honlap szükséges vagy wp és társai is jók?

[ Szerkesztve ]

(#128993) Zsoxx válasza Robi86 (#128989) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Konkrétan semmit nem írtál az "összetettebb"-en kívül.
Esetleg a facebookos Wordpress csoportban kérdezd meg, ott találsz szabadúszókat. De az "összetettebb" ott se lesz elég.

(#128994) inf3rno válasza Vorontsov (#128991) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem már nem, én eladtam az enyémet, de ahogy nézem már megjelent aprón megint letakart tüskékkel tripla áron. Jelentettem is, hátha előveszik őket az adminok, de vannak kétségeim. Egyre több sajnos az ilyen aprón, vagy csak régen nem tűnt fel ennyire.

Buliban hasznos! =]

(#128995) Zsoxx válasza mezis (#128985) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Van olyan helyzet, hogy nem lehet Win10-et használni. Konkrét példa:
S.T.A.L.K.E.R. Anomaly szerintem a .NET miatt nem fut W10-en, csak W7-en (illetve fut csak baromi lassan tölt be és folyton crashel). Egyéb más régebbi játékoknál is előfordulhat ez.

(#128996) Zsoxx válasza Zsoxx (#128993) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#128997) Compc válasza Marci112233 (#128990) üzenetére


Compc
csendes tag

A 10-el az a baj, hogy nagyon internet centrikus, már szinte semmit nem lehet net nélkül csinálni rajta, mert mindenért a netet keresi..
Nem tudom olyan jól testre szabni mint a 7-et
3 ezenkívül már a telepítésnél feltesz 50 olyan programot ami a hátérbe fut, és egyiket sem használtam soha,,, ez munkagép lenne nem levelezek, nem facebook-ozom, semmi interneten lévő dolgot nem használok, .. 3 perc alatt letöltöm amire szükségem van a munkámhoz, és többet már szinte egész nap nem kell a net!
4 Tele van reklámmal, felugró ablakkal mindent felajánl amit nagyon utálok! Ha kikapcsolom akkor meg keresi, vagy nem csinál semmit kéri a visszakapcsolást
nem használok Drive-t, Meet-et, felhőt, nem email-ozom... vagyis semmi ilyesmit,, gyakorlatilag nem is kéne internet, mert már letöltött táblázatokban keresek, és összehasonlításokat végzek, a nap végén meg összecsomagolom, és elküldöm, ennyi, ezért csak egy gyors gép kéne minden háttér program nélkül.. mert amit én használok azt fel sem kell telepíteni... Egy ilyen gépre lenne szükségem mert a felsoroltakra, van 3 másik is!
Csak az Edge-t használom, miota kiadták a win 7-hez is rögtön visszatettem a 7-est, mert a 10-es már szinte a bolondok házába tett! A 10-nél rosszabb Windows-t még még nem láttam, pedig, a Windows 3.1-el kezdtem.. aztán a Millennium, volt utána ami még jól ment.. a legjobb az Xp volt!
Ja és ezenkívül soha nem játszottam egy percet sem, semmilyen gépen, fölösleges időtöltésnek tartom, általában találok hasznosabb elfoglaltságot, szorakozást... ezért mindig csak az alaplapi videót használtam.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami... kérdezz!!!

(#128998) Cs1csó válasza Compc (#128997) üzenetére


Cs1csó
félisten

Linux.
Amúgy jobb a memóriakezelése is a Windows 10-nek, telepítésnél nem kell elfogadni semmit utána lefuttatod a Windows update-et, telepíti amit kell és az is egy időre le van tudva, ezután végigmész a gépházban és mindent kikapcsolsz amit nem kell.
Van parancssori kód ami törli az összes UWP appot.
A OneDrive is törölhető.
A Defender is bőven jó, alig zaklat de még ezt a minimálist is lehet csökkenteni.
Ha ezeket megcsináltad kb. Windows 7 "feeling"

(#128999) King Unique válasza Compc (#128997) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván a Windows 10-et is lehet offline módban használni ahogyan a többi Windowst, ez a "semmit nem lehet net nélkül csinálni rajta" merő túlzás, helytelen állítás.
Nem világos mit nem lehet olyan jól testre szabni, amikor a gépházban is számtalan beállítási lehetőség van, valamint ott a registry + Pro kiadástól a csoportházirend, sőt akár még W7 szerű kinézet is kreálható rá, stb.
Nem tesz fel a telepítésnél 50 programot, ez is túlzás. Attól, hogy vannak egyes beépített Win32 és UWP alkalmazások a rendszerben, az egy dolog, nem kötelező azokat használni, lehet telepíteni helyette 3rd party programokat, azt beállítani alapértelmezettként, stb. Aztán az hogy egyes alkalmazások, azok folyamatai futnak a háttérben, megint nem ügy, de ha valakit annyira zavar, akkor 1 kattintással letiltható a gépházban, + registry és csoporházirend is, stb. + Akár az eltávolításuk is megoldható, ez sem újdonság. + Ha nem kell pl. a OneDrive, akkor az is letiltható, kikapcsolható, eltávolítható.
Nem, nincsen tele reklámmal, a felhasználói élményt érintő értesítések, javaslatok pedig 1 kattintással letilthatók a gépházban, + registry és csoportházirend szinten is. Meg ha ez a felugró ablak az UAC akar lenni, akkor az normális és amúgy szintén kikapcsolható (nem javasolt), meg történetesen az a korábbi Windowsoknál, illetve W7-nél is van.
+ A W10 legalább egy modern, folyamatosan fejlesztett és aktívan támogatott OS, ami a muzeális, 10+ éves és EOL W7-ről ugye már nem feltétlen mondható el, meg a mostani telepítési probléma is jól szemlélteti.

:B :))

[ Szerkesztve ]

(#129000) Marci112233 válasza Compc (#128997) üzenetére


Marci112233
őstag

Igazat adok abban hogy feltesz különféle programokat, de amik nem kellenek azok legtöbbjét le is törölheted és nem fogja visszarakni. legalábbis nálam így van, mert nekem is felment ilyen olyan program amit nem használok, de simán letöröltem és többet nem is rakta vissza
Nálam nincs semmi felugró ablak, igaz Eset Smart Security Premium van a gépeken. Böngészőkre meg fel van rakva egy reklámblokkoló ami szintén ott is gátolja a felugró hirdetéseket. De az értesítéseket is szépen lehet hangolni, vagy akár ki is lehet kapcsolni. Nálam azért úgy van beállítva hogy csak a riasztások jelennek meg.
És én sem használom a drivo-t, sem a meet-et, egyedül a hotmail-os emailom van összekötve vele, ami meg nekem hasznos, mert így jelzi ha levelet kapok. Minden másban ugyanúgy megy mint a 7. És nem hiszem hogy nem lehet testre szabni. Ami 7-ben volt azt 10-ben is ugyanúgy be lehet lőni. Oké akadhat olyan amit nem, de ezek vannak kisebb arányban.
Az update is szinte csak a rendszerhez és egyéb Microsoft termékhez keres és talál frissítést. Igaz van kivétel, de ritka.

Összességében nem mondanám rossznak, de ismerősi körben sincs senkinek ilyesmi gondja mint te írtál, pedig van szép számban, és olyan is van köztük mint te, hogy a gép csak munkára van használva, mégsem váltana vissza 7-re még ha lehetne sem. Igaz pont a te esetedben is az újabb hardver miatt váltottak, de egyikük sem bánja a váltást azóta sem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.