Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128601) Pyttawrx válasza sh4d0w (#128600) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez, ok is. De aki manapság egy ilyet nem tud megoldani egy ctr+p paranccsal, majd ott kiválasztani a pdf nyomtatót (alapból adott), akkor amit javasolsz, az nem biztos hogy menni fog. Most nem lenézek bárkit is, csak tapasztalat. Pedig tudom jó megoldás és hasznos amit írsz.

(#128602) Magicrat válasza Cs1csó (#128594) üzenetére


Magicrat
tag

Bakker!
:)
Egyenlőre - nem kiabálom el - az áramtalanítás működik. Eltelt 10 perc, és még nem csinálta, szóval majd még azért tesztelem.
Nagyon remélem nem kell wint telepíteni :DDD

szerk: visszajött :W

Köszi
Mr

[ Szerkesztve ]

(#128603) I02S3F válasza w.miki (#128596) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Én a Marseus-t ajánlom. HUP-on is nagyon ajánlották, meg én is elégedett vevőjük vagyok. Én 1 év garit kaptam a laposra!

(#128604) Cs1csó válasza Magicrat (#128602) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a tiszta telepítés sem segít majd - kezdésnek teszteld alap beállításokkal tehát manuálisan ne variálj semmit, nem telepítsd semmit.

Akkor nem marad más mint alaplap hiba.

(#128605) liszi70 válasza w.miki (#128579) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Erről a weboldalról szeretném a szöveget TXT-be elmenteni. Jobb gombra nem reagál..."

Gondolom már elküldték neked a szöveget, de a legegyszerűbb módja hogy ctrl+p, tehát Nyomtatás, és a felugró nyomtatási ablakból már simán ki lehet másolni.

Szerk.: ja, ok, már megvót. :D

[ Szerkesztve ]

(#128607) Aryes válasza Magicrat (#128602) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lehet, hogy a billentyűzeted csinálja?

(#128609) Aryes válasza heloman (#128608) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt nem tudom, de nem neked írtam az előbb. :N

(#128610) Csupingo válasza heloman (#128608) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen felbontáson használnád?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128612) Csupingo válasza heloman (#128611) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hittem, valami köztes, vagy magasabb felbontáshoz, illetve frissítéshez kéne, mert azokat nem szeretik annyira az egyszerűbb átalakítók. Pedig ez a ~8000 Ft-os árával nem is olyan olcsó, már 1500-tól fölfelé van rengeteg. Azt gondolná az ember, hogy ez kevésbé problémás. Sajnos ez az átalakítós dolog elég lutri, addig kell próbálgatni, míg nem találsz egy tökéletes darabot. Konkrétan mihez kéne, milyen gépbe? Milyen vga-hoz, monitorhoz?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128614) Csupingo válasza heloman (#128613) üzenetére


Csupingo
veterán

Sajnos akkor sok lehetőség nincs. Átalakítókat kell próbálgatni, vagy monitort cserélni, de az már azért drágább. Vagy vga-t cserélni gtx 750ti-re, gtx 950-re. :) Természetesen az átalakító a legolcsóbb, tényleg már 1600-tól vannak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128616) Csupingo válasza heloman (#128615) üzenetére


Csupingo
veterán

Tudom, az inkább 2 vicces, de drágább és rizikósabb javaslat volt. Olyan vga amin van d-sub kimenet (vagy dvi-i), vagy olyan monitor amin van hdmi bemenet. Azokkal is működne a dolog, de nehezebben járható út.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128618) Magicrat válasza Aryes (#128607) üzenetére


Magicrat
tag

Hátőőő, lehet, mert van rajta scroll... holnap jól megnézem, köszi a tippet :)

(#128620) Csupingo válasza heloman (#128619) üzenetére


Csupingo
veterán

Az a jobbik eset. Jobb mintha masszív ivásba kezdtél volna miatta. Az lesz a következő fázis. :) Ha garanciális, akkor még időben cseréld le.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128622) Csupingo válasza heloman (#128621) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán lehet minimális eltérés az átalakítók között, de még nem olvastam olyat, hogy ezt valaki észrevette volna.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128624) Csupingo válasza heloman (#128623) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom pontosan, de talán ez csak játék alatt működik. Nem hinném, hogy emiatt lenne. Vagy csak játékok alatt megy el a jel időnként? Tesztelheted kikapcsolva is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128625) w.miki


w.miki
veterán

PDF/JPG készítés ügyben lenne kérdésem.
Van szkennelt fotóm a személyi/lakcímkártya igazolványomról. 4 db.
Hogyan tudnám ezt méretarányosan rátenni egy képre/PDF-re, hogy ha kinyomtatom is megmaradjanak az eredeti méretek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128626) Pyttawrx válasza w.miki (#128625) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nyomtasd pdf nyomtatóra?

(#128627) w.miki válasza Pyttawrx (#128626) üzenetére


w.miki
veterán

Végül XnView vászon méret variálás + másolással oldottam meg.
De nem volt olyan egyszerű :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128628) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

A minap rendeltünk ebédet online, egy nagy szolgáltató oldalán keresztül (a nevét nem írom le, de azért ki lehet találni), és milyen jó, hogy már bankkártyával is lehet fizetni, csakhogy, amíg más esetekben a szolgáltató oldala átirányít egy biztonságos banki felületre, itt a szolgáltató oldalára lehet bepötyögni a kártya adatokat, sőt, még el is lehet tárolni.

A kérdésem, hogy ez csak nekem furcsa? Ugyebár nem csak a kártya számát, de a lejáratot és a cvc kódot is lehet rögzíteni.

Let the Zone take me if I am.

(#128629) I02S3F válasza kutga (#128628) üzenetére


I02S3F
őstag

Gondolom olyan biztonságosan nincs az megoldva, mint mondjuk az otp megoldása.

A kérdésedre nem tudom a választ (tehát technikailag nem tudom alátámasztani az állításomat)

(#128630) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Van egy nagyon régi asztali gép, XP van rajta, néha Tesóm játszik vele...
Találtunk egy videokártyát, próbaképpen beleraktuk, de bekapcsoláskor csak sípol újra és újra. A rendszer sem kezd el betöltődni.
És az a baj, hogy visszarakva a régi videokártyát, ugyan ezt csinálja :-(
Valami megsérülhetett? Lehet vele csinálni valamit, azon kívül hogy kihajítjuk?
Köszi előre is!

(#128631) mezis válasza sopruk (#128630) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Zsugázás idejére áramtalanítva volt?
Kártya csatlakozójába nem toltatok be koszt? (Por, szöszmentes volt?)
Memóriák rendben vannak?
Sípolás dekódolva? (Kézikönyv vagy internet.)

mezis

(#128632) Pyttawrx válasza sopruk (#128630) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Valószínűleg memória lesz a ludas. Ved ki majd vissza, ez általában elég szokott lenni.
Illetve a kártya és a ram slotokat fujd ki.

(#128633) Csupingo válasza sopruk (#128630) üzenetére


Csupingo
veterán

A beep kódok segíthetnek közelebb kerülni a problémához. De sokszor csak annyi a gond, amit már említettek is, hogy ilyenkor gyakran elmozdulnak a memóriák, ahogy hozzáér az ember szerelés közben. Azokat kéne kivenni, visszatenni. A videokártyát is határozottan behelyezni (azért ésszel), talán az sincs rendesen a helyén.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128634) sopruk válasza mezis (#128631) üzenetére


sopruk
aktív tag

És Pyttawrx, Csupingo

Köszönjük szépen a gyors válaszokat, meg is oldódott a probléma.
Tényleg ez volt a gond. Kivettük a memóriát, kifújtuk a slotokat, visszaraktuk és rögtön el is indult a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#128635) Pyttawrx válasza sopruk (#128634) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szupi, gratula :C

(#128636) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Meg tudja mondani valaki, vajon miért lehet az, hogy itthon, mobilneten keresztül az asztali gépemen a PH lapcsalád rohadtul lassú? PH-HA, mindegyik. 1-2 oldalt lépve még megy, majd kb a harmadik oldalt már 10-20mp után tölti be (sokszor képek nélkül), de van hogy kiírja, hogy időtúllépés, majd újra gombra kattintva bejön megint 1-2 oldal, majd a kb harmadik megint lassú. Mindenhol máshol, kábelnettel nem tapasztalom ezt. Most hogy WiFi mobilnettel vagyok, nem USB kábellel összekötve, még borzalmasabb. A mobilomon ugyan ez az előfizu, az tökéletes.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#128637) I02S3F válasza wolfman (#128636) üzenetére


I02S3F
őstag

(#128638) inf3rno válasza kutga (#128628) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A PCI DSS-nek kell megfelelniük, ha tárolni akarnak bankkártya adatokat. Azért ez a megfelelés komoly elvárásokkal jár. Ha nincs kint az oldalukon, hogy megfelelnek neki, akkor semmiképp ne add meg és jelentsd őket a NAIH-nál. Megpróbálok jobban utánanézni, hátha van nyilvántartás az olyan cégekről, amik megfelelnek neki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#128639) kutga válasza inf3rno (#128638) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, legközelebb megnézem.

Let the Zone take me if I am.

(#128640) Csövy


Csövy
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
A gépem az utóbbi időben a következő jelenségeket produkálja:
/win 10 64bit, 8100, 16GB, z370 /
- A windows eszközkezelőt ha elindítom 5-10 másodpercen belül bezárja
- adobe reader ugyanez
- nem hajlandó telepíteni semmit - telepítővarázsló szinte minden programnál 10 mp-n belül kifagy

A legutolsó win frissítés óta hülyéskedik így. Egyszer már visszaállítottam, gondoltam majd javítják ha hibás a frissítés, de utána frissítés nélkül is elkezdte ezeket

Tapasztalt már valaki hasonlót?
Gábor

Privátokra illik válaszolni...

(#128641) zolee001 válasza kutga (#128628) üzenetére


zolee001
őstag

"kártya számát, de a lejáratot és a cvc kódot is lehet rögzíteni."
Mert mi más kell még hogy megvegye vki az egész internetet?

Magam részéröl ha nincs Paypal ott ahol vásárolni akarok akkor kukázom az oldalt

(#128642) kutga válasza zolee001 (#128641) üzenetére


kutga
nagyúr

Közben megtaláltam, az ÁSZF 7. pontja foglalkozik a fizetéssel.

A bankkártya adatok beírására és mentésére a Szolgáltató felületén kerül sor átirányítás nélkül, azonban a bankkártyaadatok fokozott biztonságú ügyféloldali titkosítási technológiának (CSE) köszönhetően a Megrendeléssel titkosításra kerülnek, mely titkosítási kulcshoz csak a fizetési szolgáltató fér hozzá.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#128643) Doky586 válasza kutga (#128628) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És mi a gond..?
Az is feltűnt hogy ez egy BANK weboldala, nem egy kereskedő bolt weboldala..?
Egyébként ezért vezették be az internet (sms) és tele- kódot pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#128644) kutga válasza Doky586 (#128643) üzenetére


kutga
nagyúr

Pont az tűnt fel, hogy a kereskedő weboldalán kell megadni az adatokat, nem a bank weboldalán.

Let the Zone take me if I am.

(#128645) mezis válasza Csövy (#128640) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem nincs megszakadt egy frissítés és a visszaállítás után is úgy maradt.
Hagyd a frissítéseket végigmenni vagy újrainstall.
.

mezis

(#128646) Doky586 válasza kutga (#128644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor másik nagy, ebéd rendelős céget használunk..
De ekkor is ott van a internet (sms) és tele- kód megadás pluszban.
Amúgy a régi szabályzás szerint (amikor ezek még nem kellettek) is sokszor lehetett olvasni a panaszokat a havonta megújuló levonásokról.

[ Szerkesztve ]

(#128647) inf3rno válasza kutga (#128642) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem ez a netpincér lesz. A CSE akár még rendben is lehet, meg azt írják, hogy csak tokent mentenek, nem bankkártya adatot, viszont én jobban bíznék egy átirányításos rendszerben, mert egy fizetési szolgáltató biztos, hogy biztonságosabban meg tudja csinálni, mint egy netpincér. Gondolom itt is vannak dolgok, amiket el lehet cseszni, ha valaki nem figyel. Azt írják, hogy van SimplePay fizetésre is lehetőség átirányítással, úgyhogy én azt választanám. [link] Megjegyeztetni én sehol nem szoktam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#128648) kutga válasza Doky586 (#128646) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, a rendelős cég tulajdonképpen csak összegyűjti a lehetőségeket, persze közvetlenül az étteremtől is lehet rendelni.

Mindenesetre, az ÁSZF szerint nem tárolnak bankkártya adatokat, és a honlapon beírtak titkosítva kerülnek továbbításra a pénzügyi szolgáltató felé.

MOD
inf3rno
Simplepay nem minden esetben elérhető, ellentétben a bankkártyával. Meg persze ott a jó öreg készpénz. ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#128649) inf3rno válasza kutga (#128648) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én tudom a SimplePay-ben tudsz bankkártyával fizetni, de javíts ki, ha tévedek. :-)

Buliban hasznos! =]

(#128650) kutga válasza inf3rno (#128649) üzenetére


kutga
nagyúr

Tudnál persze, a netpincér azonban nem ajánlja fel fizetésnél. Van bankkártya, kétféle szép kártya és készpénz.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.