Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128151) lenoma válasza mezis (#128150) üzenetére


lenoma
aktív tag

Windows 10 pro magyar
Ékezetek nálam is vannak a CMD-ben csak a kimenetben nincsnenek.

(#128152) mezis válasza lenoma (#128151) üzenetére


mezis
nagyúr

Át kell kódolni. Pl Notepad++ :

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128153) lenoma válasza mezis (#128152) üzenetére


lenoma
aktív tag

Feltettem a Notepad++-t így már jó.
Viszont nincs másik parancs amivel formázhatobb lenne a kimenet, mondjuk a file méret úgy mint linux alatt az ls -lah paranccsal?
Néztem a Tree parancsot de ott meg nincs fileméret.
Akár powershell is jó.

[ Szerkesztve ]

(#128154) vbbb válasza Csupingo (#128149) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi!

(#128155) mezis válasza lenoma (#128153) üzenetére


mezis
nagyúr

Linux-ból a Win particiók elérhetők...

mezis

(#128156) lenoma válasza mezis (#128155) üzenetére


lenoma
aktív tag

Most néztem meg nem férek hozzá a gépen a Linuxhoz, mert VMware-ban futna a Red Hat Enterprise, de a Docker bekavart avirtualizációba AMD-V/RVI, szóval ha esetleg lenne windowsos progi vagy powershell script hozzá az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#128157) MasterMark válasza lenoma (#128156) üzenetére


MasterMark
titán

Powershellben kiiratod, és: Out-File -Encoding utf8

Switch Tax

(#128158) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Tud valaki javasolni autóvezetés oktató programot? Amin az autó kezelését, táblákat, városi forgalmi helyzeteket stb lehetne realisztikusan gyakorolni? A gyerekeim érdeklődnek a vezetés iránt, gép meg kormány van itthon, gondoltam kéne valami szimulátor és kész. Régebben volt valami kezdetleges (talán német) program, de az kompatibilitás módban is elég bugos volt, ráadásul csúnya. :DDD

(#128159) inf3rno válasza Aryes (#128158) üzenetére


inf3rno
nagyúr

GTA :D

Buliban hasznos! =]

(#128160) I02S3F válasza Aryes (#128158) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Haver "játszik" ilyennel! Megkérdezem mi a neve!

(#128161) inf3rno válasza I02S3F (#128160) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem lehet ebből is játékot csinálni egy kis ötlettel. Pl pizza futár vagy, és úgy kell leszállítani a pizzát, hogy ne büntessen meg a jard, mert akkor ugye úszik a profit. Itt ugye számít az útvonal is, meg ha életre akarunk nevelni, akkor azt is bele lehet tenni, hogy nem minden szabálysértésért kapnak el, de ha elkapnak, akkor durván megbüntetnek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#128162) Cs1csó válasza Aryes (#128158) üzenetére


Cs1csó
félisten

3D driving school (ez a magon is fenn van)
City car driving
ahogy nézem ez utóbbit aktívan fejlesztik a másik elég ősrégi.

[ Szerkesztve ]

(#128163) Aryes válasza Cs1csó (#128162) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen, nekem az az ősrégi van meg, talán még win98-ra készült. :Y

(#128164) I02S3F válasza Aryes (#128158) üzenetére


I02S3F
őstag

City Car Driving

Szerk. : Látom megelőztek :).

[ Szerkesztve ]

(#128165) Aryes válasza I02S3F (#128164) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi mindenkinek. :R

(#128166) kenwood


kenwood
veterán

Egy HP 6300 (3. gen Intel Core) gep be tud bootolni,ha kap egy ilyet,meg egy nvme ssdt ?
[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#128167) Doky586 válasza kenwood (#128166) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tud.

(#128168) kobe24


kobe24
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy xiaomi imilab w88s típusú webkamerát, amelynél fel van tüntetve, hogy manuális fókusszal bír. Ezt a manuális fókuszt hogyan lehet használni? Drivert nem találok az eszközhöz, amit feltelepített a windows abban meg nem látok ilyen állítási lehetőséget. Magával a manuális fókusszal sem vagyok tisztában, hogy ennek ilyenkor hogyan kell működnie. A válaszokat előre is köszönöm!

(#128169) localhost válasza kobe24 (#128168) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tipp: Tekergeted az optikája körüli (az üveg lencsét körülölelő) gyűrűt? :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#128170) ZephX válasza King Unique (#128146) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszönöm a választ. Nem is ismertem azt a topikot. :)

csicso82 Igen én is pont ezt néztem, elég tetszetős darab.

(#128171) kobe24 válasza localhost (#128169) üzenetére


kobe24
tag

Próbálgatom, de nagyon fixen áll, meg sem akar mozdulni :F Kezdem azt hinni, hogy tévesen van feltüntetve a terméknél a manuális fókusz.

(#128172) Csupingo válasza kobe24 (#128171) üzenetére


Csupingo
veterán

A leírásában sem említik, hogy lehetne tekergetni a lencsénél. Itt egy videó, de talán ebben sem térnek ki rá. Lehet, hogy tényleg elírás történt. Nem elég éles, homályos a képed? (Külön programról sem esik szó, ami lenne hozzá.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128173) kobe24 válasza Csupingo (#128172) üzenetére


kobe24
tag

[A xiaomi weboldalán írják] a manuális fókuszt, maga a kép jó, viszont ha nagyon közelről mutatok valamit a kamerába, amin mondjuk írás van, akkor teljesen homályos az egész, egyáltalán nem lehet kivenni a szöveget. Sajnos ez utóbbi is fontos lenne számomra.

(#128174) Cs1csó válasza kobe24 (#128168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is ilyen van nem hiszem, hogy tudna.

(#128175) ElektrikusDE válasza kobe24 (#128173) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Összevissza írogatják, de szerintem ez a helyes:

"Rögzített fókusz, nem állítható;"

Az egyik vásárló is ugyanezt írta.

Ui:

Állítható fókusz esetén lenne valamilyen jelzés az állító gyűrűnél!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#128176) I02S3F válasza kobe24 (#128173) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem arról van szó, hogy más piacra szánt webcam adatait nézed?

(#128177) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Megfelelőbb topicot nem találok (ha valaki tud, szóljon... :D )
Belefutottam egy ilyenbe, hogy egy gépen Win10 update után 2db Windows Boot Manager jelent meg, amiből persze a másodikkal indul el az az OS, ami addig működött.
Ilyesmik, hogy UEFI defaults, bootcmd /rebuildbcd , nem hatották meg, és a msconfig -ban is csak egy rekord van, ami a current. A bcdedit /enum firmware - ben is mintha csak egyet láttam volna.
Hogyan lehetne kiirtani onnan az első Windows Boot Managert? Semmi értelmeset nem találok a gúglin sem. A gépen dolgozó kollegák meg jó, ha a power gombot megtalálják. :(

Köszi minden ötlet :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#128178) King Unique válasza hcl (#128177) üzenetére


King Unique
titán

Ha többszöri újraindítás és rendszerbetöltés után is 2 db WBM van és az egyik már biztos nem használt, akkor pl. az alábbi módszerekkel.

How to Delete Boot Loader Entry on Boot Options Menu at Startup in Windows
How to delete an UEFI boot entry?

(#128179) Doky586 válasza hcl (#128177) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutatnál róla (a biosról) egy képernyőmentést..?

(#128180) hcl válasza Doky586 (#128179) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nincs, és már nem vagyok ott mellette. (Meg melyik oldalról?)
Lenovo gép, nyomkodok neki boot eszköz listát (F12-es boot menü), amiben is látszik, hogy van egy háttértár a gépben, és az alatt 2db Windows Boot Manager.

@King Unique : A msconfig-on már túl vagyok, ott csak 1 bejegyzés van.

Az EasyUEFI-től azért fázok, mert a céges kémpro... EDR valószínűleg megfogná,és fekete autó jönne értem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#128181) King Unique válasza hcl (#128180) üzenetére


King Unique
titán

A Windows alóli eltávolításnál a BDCEdit módszerre (+ itt a 4. pont) gondoltam + akár a microsoftos MDT-vel, ha már 3rd party külső program nem opció. Ahol ha valóban 2 db WBM bejegyzés van az UEFI firmware-ben, akkor annak a bcdedit /enum firmware kimenetén is meg kellene jelenni.
Másik opció esetleg a linuxos efibootmgr használata. Vagy a másik topikban említett módszer, törlés helyett a működő WBM-et beállítani 1. boot bejegyzésként és kész, laikus user úgysem állítgatja az UEFI bootolási opcióit, meg pláne munkahelyen nem.

[ Szerkesztve ]

(#128182) Doky586 válasza hcl (#128180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én valami ilyesmire gondoltam: [kép] [kép]
Amikor régen linuxot installáltam nekem is létrejött ott mégegy (igaz más néven), de azóta eltűnt, pedig nem használtam az EasyUEFI programot. Egyszerűen csak nem használtam a linuxot, töröltem. Igaz biost többször is frissítettem, de annak elvileg nem kéne törölnie.

Viszont nem értem miért zavar hogy több van? Kettő közül könnyű megjegyezni melyik a hasznos és nem találkozol vele hetente.

[ Szerkesztve ]

(#128183) I02S3F válasza Doky586 (#128182) üzenetére


I02S3F
őstag

Viszont nem értem miért zavar hogy több van? Kettő közül könnyű megjegyezni melyik a hasznos és nem találkozol vele hetente. - Írta, hogy r=1 userek használják a gépet.

(#128184) Doky586 válasza I02S3F (#128183) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nemcsak hogy hetente, de évente sem kell belépniük a biosba (uefibe). :U

(#128185) MasterMark válasza hcl (#128177) üzenetére


MasterMark
titán

Reinstall. ;]

Switch Tax

(#128186) hcl válasza King Unique (#128181) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a bajom, hogy hogy lehet, hogy csak egy látszik a bcdedit /enum firmware -ben :D
Vagy valami nem úgy néz ki, ahogy kéne, ha legközelebb ott vagyok, kimentem a kimenet.

Eddig amúgy az lesz, hogy full disk mentés, és efibootmgr, nekem az a legegyszerűbb. Mentés nélkül nem zaklatom.

Köszi :)

@doky586 : Ha ilyen egyszerű lenne, de a Lenovo UEFI nem ilyen okos :) Nem lehet benne a WBM-eket váltogatni. És nem nekem kell elindítani a gépet, hanem melósoknak. Tehát azt nem fogját udni megcsinálni, hogy boot alatt F12, és kiválasztjuk az alsó WBM-et.

@MasterMark : Gépcsere, ha már, mert kevesebb macera + úgyis tetű az, ami ott van :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#128187) jpisti


jpisti
senior tag

Sziasztok!
Kis segítség kellene. Van egy külső merevlemezem ami egyszer csak nem látszik az intézőben. (és máshol sem pl.: TV) Amikor a lemezkezelőben hozzárendelek egy betűjelet és elérési utat, akkor megjelenik és tudok is róla vagy rá fájlokat mozgatni, de amikor leválasztom akkor a hozzáadott betűjel nem tűnik el az intézőből, és amikor újra csatlakoztatom a lemezt a géphez akkor megint nem elérhető. Mi lehet a baj és mi lehet a megoldás?
Amit próbáltam eddig: diskpart-al töröltem a partíciót és újra létrehoztam, formáztam, de nem lett jó!A Windows valamit lát amikor csatlakoztatom, mert van hangjelzés, de csak a lemezkezelőben látható és amíg nem rendelek hozzá elérési utat addig nem látszik sehol máshol.
Majd' el felejtettem: a rendszer egy naprakész W10Pro, a lemez meg egy 2TB-os Seagate Firecuda egy USB 3.0-ás házban és egy 3.0-ás aljzatba van csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#128188) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok!
Az üzletünkbe vettem bluetooth adaptert, hogy a számítógépről tudjam a kb. 5 méteres távolságban lévő, vastag fallal elválasztott hifire küldeni a zenét. Sajnos nem elég erős az a 2e forint sima bt adapter, akadozik a hang. Valami nagyobb teljesítményű bt adaptert szeretnék venni, de nem találok ilyet. Ebben kérnék segítséget. Egyéb megoldás (pl hosszabbító) nem játszik. Köszönöm.

(#128189) Cs1csó válasza jpisti (#128187) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is ne legyen rajta pótolhatatlan adat. Szedd szét a merevlemez házat nézd meg a csatlakozókat majd dugd össze megint és egy másik USB port-ba csatlakoztasd majd ezután kapcsold be a gépet.
Esetleg kábel csere.
HD Sentinel-lel átvizsgálni

Másik gépben próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#128190) jpisti válasza Cs1csó (#128189) üzenetére


jpisti
senior tag

Próbáltam már másik gépben is, ott is ugyanez a helyzet, automatikusan nem rendelődik hozzá betűjel (és nem számítógépek, pl.: okos TV egyáltalán nem látja) de felpörög és működik is rendesen, csak amíg manuálisan nem rendelek hozzá betűjelet. Utána minden megy rendesen, fájlkezelők látják rendesen, tudok vele dolgozni!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#128191) King Unique válasza jpisti (#128187) üzenetére


King Unique
titán

Windows Doesn’t Assign Drive Letter to External and USB Flash Drives
How to Enable or Disable Automatic Mounting of New Disks and Drives in Windows

Vagyis ellenőrizni, hogy az automount engedélyezve van-e, külső merevlemezen lévő partíció nem-e rejtett (hidden) / offline, stb.
+ Olyan is volt, akinél a Rebuild MBR / lemeztörlés és újraparticionálás oldotta meg a problémát.

Ha egyik előbbi sem, akkor meg vagy a nálad telepített Windowsoknál nagyon nem stimmel valami, vagy eszközhiba, ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#128192) hcl válasza Laox (#128188) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld meg olyan USB aljzatba dugni, ami nagyobb terhelhetőségű, vagy USB3-asba. Esetleg egy külső tápos Hub-bal megpróbálni, ha van. 5 méterre még jónak kéne lennie a BT-nak (most olvasom, hogy fal... de egy próbát megér).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#128193) Laox válasza hcl (#128192) üzenetére


Laox
aktív tag

Köszi, de jelenleg is usb3-ba van dugva. Amúgy ránktukmáltak egy 25e forintos adaptert, ami a hifi márkájával megegyező, de hihetetlen módon azt úgy kell beállítani, hogy 1 méterre kell vinni a központi egységhez, csak úgy csatlakozik. Nonszensz. Na mindegy, találtam [ezt], remélem az antenna miatt már megadja azt a kis pluszt.

(#128194) hcl válasza Laox (#128193) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aaaargh :D Az durva.
Ez tényleg jónak kéne, hogy legyen.

Sima 500mA-s tápról néha van, hogy kevés az energia, de még akkor sem kéne így lennie, ha egy fal van... Pár éve egy szalonnasütésen akkor hallgatott el a zene, amikor a lejátszó telefon már vagy 15 méterre volt...

Mutogatni való hater díszpinty

(#128195) jpisti válasza King Unique (#128191) üzenetére


jpisti
senior tag

Úgy néz ki, hogy rejtett, ezt milyen paranccsal kell kikapcsolni?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#128196) King Unique válasza jpisti (#128195) üzenetére


King Unique
titán

Ha rejtett a partíció, akkor nem meglepő, ha nem kap automatikusan meghajtóbetűjelet.
Direkt linkeltem a "kikapcsoláshoz" az előző válaszban egyértelműsítés végett egy leírást, ahol szemléltetve van. :B

(#128197) jpisti válasza King Unique (#128196) üzenetére


jpisti
senior tag

Köszönöm, én nem voltam elég alapos! Megoldottam egy lemeztörléssel és újraparticionálással. Csak azt nem tudom, hogy miként lett rejtett a partíció, amikor egy nap még ment, utána meg már ilyen volt...?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#128198) I02S3F válasza King Unique (#128191) üzenetére


I02S3F
őstag

Annyival egészíteném ki a kollegát, hogy hdd sentinellel is érdemes ránézni, tesztelni, plusz a smart adatokat megnézni, nincs e valami hiba benne.

(#128199) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudtok olyan alkalmazásról, ami ékezet nélküliről konvertál ékezetesre magyar szöveget?

Buliban hasznos! =]

(#128200) I02S3F válasza inf3rno (#128199) üzenetére


I02S3F
őstag

Ezt nem egyszerűbb lenne leprogramozni?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.