Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128551) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Valaki otthon van véletlen a Nagy Machinátor ügyviteli szoftverben? Adott egy IBM System x3200, valószínűleg elavult rendszerrel, és a Windows 7-es kliensek nem képesek kapcsolódni a szoftverhez. Mit javasolnátok, mit nézhetnék meg a gyorsfix reményében?

Persze a következő lépés a gépek és az oprendszerek cseréje lesz, de muszáj átmenetileg fixálni a dolgot, hogy tudjanak számlát küldeni hétfőtől.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#128552) King Unique válasza tylerddd (#128547) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon nyilván egyiket sem fogja a lejátszásból fakadó szimpla olvasás, meg a szokásos bitráták mellett túl nagy olvasási sebesség sem kell. :N Maga a használat, sok leállíás-indítás viszont "koptathatja" a HDD-t, de egyrészt a 2,5"-os típusok pont hogy strapabírók szoktak lenni ilyen téren. Másrészt nyilván az SSD sem működik örökké, az is előbb-utóbb elhasználódhat, tönkremehet.
+ Ha ez olyan médialejátszó, amibe beépíthető belső HDD/SSD, akkor az ilyenekben gyárilag is általában HDD szokott lenni, elég lehet és megfelelhet az is ilyen célra. Persze lehet bele SSD-t is tenni, de annak sebessége kissé overkill lesz a lejátszáshoz, meg egyszerre gondolom csak 1 médiafájl lejátszása történne.

(#128553) Marci112233 válasza King Unique (#128552) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha már szóba került az SSD elhasználódása. Nekem így áll a több éves 120GB-os Samsung 840EVO SSD-m. Ezzel meddig lehetek még el?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128554) Cs1csó válasza Marci112233 (#128553) üzenetére


Cs1csó
félisten

Több évig.

(#128555) SpaceJam válasza Marci112233 (#128553) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Az igen! Mi a jó istent csináltál vele? Nekem eddig ugyanezt csak 95%-ra sikerült leküzdenem évek alatt úgy, hogy jópár tera megmozgott rajta. De nyilván nem arra torrenteztem.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#128556) Pyttawrx válasza Marci112233 (#128553) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, nézd már meg a legujabb sentinellel is, de igen még több évig használható lesz

(#128557) King Unique válasza Marci112233 (#128553) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nyilván nem lehet előre pontosan megmondani, a Samsung 3 év - ami esetedben gondolom már rég lejárt - gyártói garanciát említ a 840 EVO sorozatnál, ellenben TBW nincsen megadva. A 41,42 TB írás és a 63%-os kondíció viszont nyilván nem a vége, egy korábbi tesztnél a "sima" 840 sorozat modellje 300 TB írás után nyekkent meg komolyabban, szóval ilyen alapon akár még évekig működhet. Vagy nem, mert ugye egy SSD nem feltétlen azért fog tönkremenni, mert a NAND a sok írástól "elfárad" - ami, akkora írásmennyiség sokaknál amúgy sem jellemző a mindennapi használat során - , hanem tönkremehet a firmware, vezérlő hibája miatt is, sőt általában eleve inkább az utóbbi szokott jellemzőbb lenni, mintsem az előbbi.

A HDS meg amúgy az 5.70-es verziónál tart jelenleg, azt kellene használni, nem a muzeális régi verziókat. ;)

(#128558) Doky586 válasza Marci112233 (#128553) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

840evo esetén ha sokáig a hibás firmwarel használtad (vagy most is az van rajta?) akkor irodai gépben is hamar elhasználódik, szerverben használva meg amúgy is. De mivel még használod megérte. :)

(#128559) Marci112233


Marci112233
őstag

Köszönöm mindenkinek aki írt, így nyugodt vagyok hogy mehet tovább. Gari rég nincs rá tekintve hogy pontosan meg sem mondom mikor, de kb 2012-14 környékén vettem ha jól emlékszem. Az 5.70-es HDS ugyan ezt írja, szóval azzal semmi probléma.
Firmware meg nem tudom van-e hozzá újabb, de a saját programja ezt mutatja. Mivel ugye mint írtam több éve, meg van már gondolkodtam hogy leváltom, de mivel még működik, egyenlőre tolom a dolgot.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128560) wipes


wipes
senior tag

Sziasztok!
Összeraktam egy régebbi gépet egy ilyen házba [link] Ez paneltápos, külső adapteres. A csatlakozónál van egy ilyen kis gyűrű [kép] [kép] [kép] Ezt gondolom rögzíteni kell valahova (földelés?) ránézésre a mellette lévő, alaplapot rögzítő csavar alá (vagy a házhoz?) de nem tudom, hogy kellene pontosan, zárlatot meg nem szeretnék okozni. Rakott össze valaki ilyen házba gépet? Hova kellene ezt csavaroznom? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#128561) mezis válasza wipes (#128560) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem raktam még ilyet össze, de azt a "gyűrűt" a fém házhoz kell csatlakoztatni. Mindegy hol (általában).

mezis

(#128562) wipes válasza mezis (#128561) üzenetére


wipes
senior tag

Nekem is ez volt az első ötletem, de ott nincs hova. A kábel hossza - és ahogy meg van hajlítva -alapján pont az alaplap csavarja alá passzol. csak nem tűnik jó ötletnek az alaplaphoz csavarozni.

(#128563) mezis válasza wipes (#128562) üzenetére


mezis
nagyúr

Az alaplapnak is szokott lenni direkt csatlakozás a fém tartó lábakhoz.

mezis

(#128564) Aryes válasza Marci112233 (#128559) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem is megy még egy ugyanilyen 840 EVO, jófajta sorozat ez (leszámítva a korai firmware problémát, amire kapott tisztességes frissítést). Valószínű 100TB környékén lesz 0%-on a wear leveling miatt, de az sem lesz az élettartama vége, csak a Samsung ennyit gondolt neki. Más kérdés, hogy azt a 300TB írás tesztet ha jól tudom még az új firmware előtt csinálták, a javított firmware pedig a háttérben memória frissítést végez a lassulás probléma megoldásaként, tehát a tényleges írás mennyiségét már csak a Samsung meg a jó isten tudja. :DDD

(#128565) Marci112233 válasza Aryes (#128564) üzenetére


Marci112233
őstag

Na igen, pont azért vettem egy 860 EVO 250GB-os verziót a laptopba pár éve mert a 840 EVO már az előtt évek óta tette a dolgát ahogy a mai napig is teszi. Mondjuk a laptop is igencsak meghálálta az SSD-t, mert így rendszer pikkpakk elindul vele. Főleg hogy eredetileg egy 5400-at forgó 1TB-os WD Blue merevlemez volt benne. Így a HDD ment külső házba adattárnak, arra tökéletes továbbra is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128566) MasterMark válasza wipes (#128560) üzenetére


MasterMark
titán

Az biztos, hogy földelés, de honnan jön amúgy? Az alaplaphoz rakhatod (persze ha nem ér bele semmibe), a csavarok ott is a földeléshez vannak érintve.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128567) wipes válasza MasterMark (#128566) üzenetére


wipes
senior tag

A táp csatlakozójából jön ki, belül. Az alaplaphoz inkább nem csavaroztam fel, behajtogattam a sarokba, hozzáér a ház oldalához így. Manualt, ami ezt említené, nem találtam, pár netes képen, ugyanilyen házban, beszerelt alaplappal nem volt bekötve sehova. A gép mindenesetre működik így.

[ Szerkesztve ]

(#128568) MasterMark válasza wipes (#128567) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem a működést befolyásolja, hanem életvédelmi szerepe van. Ha a fázis kijutna a burkolatra akkor ha nincs leföldelve akkor megcsapja az áram azt, aki hozzáér.

Switch Tax

(#128569) w.miki


w.miki
veterán

Kínai Baidu oldalról ezt a könyvtárat hogyan tudnám letölteni?
Valaki áttenné driver-ra?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128570) Pyttawrx válasza w.miki (#128569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindjart segitek

(#128571) Pyttawrx válasza Pyttawrx (#128570) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

megnéztm, átváltasz magyarra, letöltöda klienst (ott egy pici kinai tudás kellhet), bejelentkezel/regisztrálsz és elvileg jó lesz, mivel ismeretlen eredetű forrás, ez már rád vár :)

(#128572) Aryes válasza Marci112233 (#128565) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nálam dettó. :DDD Ugyanezért vettem én is 860 EVO-t, a 840 meg ment a gyerek gépébe rendszer alá. :K

(#128573) w.miki válasza Pyttawrx (#128571) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD Pont ezt akartam elkerülni
Gondoltam talán tud valaki egy baidu downloader-t ami kínai sw telepítése nélkül is működik. :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128574) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Lenne egy elméleti kérdésem. :)
Adott egy pc, 1080ti, I7 8700k 32GB ram, Win10, 4db 512GB SSD.

Megoldható az, hogy ezen a gépen fut egy Steam játék a Rust. Ugyanezen a gépen egy másik fiókkal is bejelentkezni és egyszerre játszani a két játékkal 2 embernek 2 kijelzőn.
A gép elbírná. Csak nem tudom, hogyan kellene nekikezdeni.
A barátom gépe lenne és a párja is játszana. Ha megoldható lenne, nem kéne még egy PCt venni. :)
Tudum fura kérdés, de hátha. :R

[ Szerkesztve ]

(#128575) MasterMark válasza sepsi0 (#128574) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen csak virtualizálással megoldható. De ehhez két külön VGA is kellene, mert általában az otthoni VGA-k nem tudnak ilyen szintű virtualizálást, hogy több környezet között legyen megosztva.

Switch Tax

(#128576) sepsi0 válasza MasterMark (#128575) üzenetére


sepsi0
őstag

Ok, és ha vennének még egy 4GB vga-t, járható lenne az út?
Gondolom a válaszodból a Win 10-el nem megoldható?

(#128577) MasterMark válasza sepsi0 (#128576) üzenetére


MasterMark
titán

Mint host oprendszer? Elméletileg a HyperV arra is felmegy, de az alatt nem tudom megoldható-e rendesen.

VMWare ESXi, vagy Unraid oprendszerrel mint host megoldható. Utóbbi talán egyszerűbb otthonra, Linuséknak van több videójuk is róla. Itt az egyik: [link]

Switch Tax

(#128578) sepsi0 válasza MasterMark (#128577) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm! :R

(#128579) w.miki válasza Pyttawrx (#128571) üzenetére


w.miki
veterán

Mégis megcsináltam a kínai programokkal... :B
de lenne másik kérésem ;]
Erről a weboldalról szeretném a szöveget TXT-be elmenteni.
Jobb gombra nem reagál...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128580) Pyttawrx válasza w.miki (#128579) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

gratula :) :C

csinálj print screen-t :), az nem txt, de meglesz

(#128581) w.miki válasza Pyttawrx (#128580) üzenetére


w.miki
veterán

de TXT-t szeretnék :(((

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128582) MasterMark válasza w.miki (#128579) üzenetére


MasterMark
titán

Lemented HTML-be és ott lesz valahol benne a szöveg. Vagy F12 és ott kikeresgeted.

Switch Tax

(#128583) sh4d0w válasza w.miki (#128579) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Lekéred curl-lel az oldalt, aztán cseszheti a javascriptjét.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#128584) w.miki válasza sh4d0w (#128583) üzenetére


w.miki
veterán

Hogy hogyan?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128585) ColdMan válasza w.miki (#128584) üzenetére


ColdMan
tag

pdf sem jó?

(#128586) Pyttawrx válasza w.miki (#128584) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Privátba dobj egy mail cimet és küldöm a txt-t

(#128587) shadow1901 válasza w.miki (#128579) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Mozilla F9.

Szerk.: Azóta már be is gépelhetted volna, kicsit késtem csak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#128588) w.miki válasza Pyttawrx (#128586) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi! :R
Viszont a leírás alapján nem ment. :(
Az
adb reboot bootloader
és a
fastboot devices
parancs sem találta meg a PC rádugott bekapcsolt tabot.
Gondolom akkor valamilyen flash-errel kell feltennem a recovery-t ha ezek a parancsok nem működnek.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128589) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Az Asus RT-AC66U B1-em blokkol tegnap óta néhány oldalt. Amikor megnyitnám a tartalmat, ezt dobja. Még soha nem tapasztaltam ilyet a router részéről. Vírusszoftver még OK, de a router?! Köszönöm a segítséget!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128590) seger


seger
addikt

Hogyan tudnám outlook pst file-t átkonvertélni windows live mail-ba?

(#128591) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Kissé berágtam!

Az egereim görgői magától scrolloznak fel le néhány görgetésnyit. Van amikor 1-2 perc kimarad, de utána elkezdi megint. Semmilyen ráhatás nélkül is, ha nem ülök a gép előtt, akkor is.
Ez facebook közben pl lájk gomb eltalálásától a játékban a fegyvereket váltogató pörgetésig mindenhol nagyon zavaró.

Próbáltam több egérrel (sima vezetékesek), de nem hardveres a gond. Letöröltem az egér eszközöket, újra automatikusan felismerte, de nem változott. Kerestem vírust, próbáltam másik USB porton.
Win10.

Keresgéltem a neten, de nem találtam hasonló problémát.

Szerintetek mi lehet a gáz, tökre nem akarnék egy win reinstallt :Y

Köszi
Magicrat

(#128592) MasterMark válasza Magicrat (#128591) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig ez hardveres gondnak tűnik. Másik gépnél is ezt csinálják az egereid?

Switch Tax

(#128593) Magicrat válasza MasterMark (#128592) üzenetére


Magicrat
tag

Nem csinálják másiknál.

Igazából azt hittem betojt a geniusom. Mondom amíg veszek másikat addig elkérem az asszony trustját, de azzal is csinálja. A másik gépen egyik sem önállósítja a scrollozást. Szóval gondolom a gépemmel van a gond, nem az egerekkel. De most kipróbálom egy harmadikkal, hátha

(#128594) Cs1csó válasza Magicrat (#128591) üzenetére


Cs1csó
félisten

Áramtalanítsd a gépet, húzz ki mindent majd dugd össze, helyezd áram alá és kapcsold be.

Ha ez nem oldja meg akkor jöhet a Windows reinstall, esetleg a mostani rendszerről csinálhatsz egy mentést, hogy ha mégsem a rendszer a hibás akkor meglegyen.

Az új Windows tiszta telepítés legyen, legfrissebb build MS oldaláról MCT eszközzel egy pendrive-ra létrehozva arról boot-olva.

Esetleg alaplap hiba, ha az előző megoldások nem jönnek be.

Az egereidet másik gépben is próbáld azért ki.

[ Szerkesztve ]

(#128595) Pyttawrx válasza w.miki (#128588) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezek az onda kínai csodák ilyenek... de szerintem javítható. Mi a problémája?

(#128596) w.miki válasza Pyttawrx (#128595) üzenetére


w.miki
veterán

Most épp semmi, miután nagy nehezen felraktam rá az újabb FW-t.
TWRP-t tennék még rá, a kínai recovery helyett, és esetleg arra root-ot, de le lehet beszélni róla.... :K

Ha már vagy... néhány üzletet ajánlanál, ahol érdemes (akár használt) laptopot venni? Akár priviben is? :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128597) Pyttawrx válasza w.miki (#128596) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha működik a teló tökéletesen, én nem próbálkoznék.

(#128598) sh4d0w válasza w.miki (#128584) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Telepíted a curl nevű karakteres böngészőt és azzal kéred le az oldalt.

https://www.coreinfinity.tech

(#128599) Pyttawrx válasza sh4d0w (#128598) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Felesleges, telepíteni ezért bármit is, plusz rég túl vagyunk rajta.
ugyanazt csináltam meg amit ColdMan is javasolt, és küldtem el neki txt-be. :)
Szerintem lapozhatunk már. :K ;)

(#128600) sh4d0w válasza Pyttawrx (#128599) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Elképzelhető, hogy azért raktam ide, ha más is belefut ilyenbe, találjon megoldást...

De lehet, hogy nem.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.