Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128451) onkelz válasza Csupingo (#128427) üzenetére


onkelz
aktív tag

Az átnevezés bejött, köszi.Amúgy mi ilyenkor a gondja?

(#128452) Csupingo válasza onkelz (#128451) üzenetére


Csupingo
veterán

Én ilyennel csak akkor találkoztam, ha a lejátszónak nem tetsző karaktert tartalmazott valamelyik név. Van olyan karakter is, amit szemmel nehéz észrevenni, mert nagyon hasonlít más használható jelre.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128453) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok,
olyanban kérnék segitséget, hogy excelben irok éppen egy makrót amivel szeretném a következő infókat exportálni outlookból:
from, subject, received date, category, flag completed date
az első 3 működik is, de a category, flag completed date nem akar összejönni.
hol rontottam el? előre szólok sose csináltam ilyet, internetről nézegettem dolgokat illetve logikai úton próbáltam kiegésziteni.
ezt irtam:
Sub getDataFromOutlook()
Dim OutlookApp As Outlook.Application
Dim OutlookNamespace As Namespace
Dim Folder As MAPIFolder
Dim OutlookMail As Variant
Dim i As Integer
Set OutlookApp = New Outlook.Application
Set OutlookNamespace = OutlookApp.GetNamespace("MAPI")
Set Folder = OutlookNamespace.GetDefaultFolder(olFolderInbox).Folders("impMail")
i = 1
For Each OutlookMail In Folder.Items
If OutlookMail.ReceivedTime >= Range("email_Receipt_date").Value Then
Range("email_Subject").Offset(i, 0) = OutlookMail.Subject
Range("email_Subject").Offset(i, 0).Columns.AutoFit
Range("email_Subject").Offset(i, 0).VerticalAlignment = x1Top
Range("email_Date").Offset(i, 0) = OutlookMail.ReceivedTime
Range("email_Date").Offset(i, 0).Columns.AutoFit
Range("email_Date").Offset(i, 0).VerticalAlignment = x1Top
Range("email_Sender").Offset(i, 0) = OutlookMail.SenderName
Range("email_Sender").Offset(i, 0).Columns.AutoFit
Range("email_Sender").Offset(i, 0).VerticalAlignment = x1Top
Range("email_Category").Offset(i, 0) = OutlookMail.Categories
Range("email_Category").Offset(i, 0).Columns.AutoFit
Range("email_Category").Offset(i, 0).VerticalAlignment = x1Top
Range("email_Completed").Offset(i, 0) = OutlookMail.FlagCompletedDate
Range("email_Completed").Offset(i, 0).Columns.AutoFit
Range("email_Completed").Offset(i, 0).VerticalAlignment = x1Top
i = i + 1
End If

Next OutlookMail
Set Folder = Nothing
Set OutlookNamespace = Nothing
Set OutlookApp = Nothing



End Sub

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#128454) sh4d0w válasza Memphis (#128453) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Erre: [link]

https://www.coreinfinity.tech

(#128455) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Acrobat Reader DC-nél ezt dobja minden dokumentum megnyitásakor. Mi a funkció neve? Ki lehet kapcsolni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128456) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok,

Komplett fénykép mappát milyen felületre tudom ingyenesen, veszteségmentesen feltölteni? A képek átlagosan 20-30 megásak, kb fél gigányit szeretnék megosztani.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#128457) Csupingo válasza sutyesz96 (#128456) üzenetére


Csupingo
veterán

Én a mega-t használom. Régebben ingyenesen lehetett regisztrálni, talán még most is lehet. Gondolom ha van google fiókod, akkor a google drive is jó lehet erre, de azt nem ismerem.
Elvileg a zippyshare is használható.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128458) sutyesz96 válasza Csupingo (#128457) üzenetére


sutyesz96
őstag

Köszi, ez a MEGA király. :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#128459) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Újra üzemeltem a laptomomat Asus N551JW. Vettem bele egy WD 240 Sata ssd-t és egy wd green 1 tb-s HDD egy HDD caddy-be. Minden szép és jó. Egyedül annyi bajom van, hogy újrindításnál, HDD fura hangot ad ki. Olyat mint egy cd, vagy valami szkenner, nem tudom mihez hasonlítani. Zümmen/sípol egyet és ennyi. Ha kikapcsolt állapotból kapcsolom be akkor semmi ilyen nincs. Mi ennek az oka? Problémás lehet ez?

(#128460) ZephX válasza ZephX (#128459) üzenetére


ZephX
senior tag

Olyasmi hangja van mint itt a videóban 1:44-kor [link] De csak egyszer csinálja. És csak akkor ha újra indítom. Leállt álapotból visszakapcsolva nem csinálja ezt.

(#128461) Csupingo válasza ZephX (#128460) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyet csak hibás meghajtónál hallottam, viszont ha csak egyszer csinálja, az talán azért van mert lekapcsol egy pillanatra és gyorsan vissza. Esetleg kapcsold ki a win-ben a gyors rendszerindítást, hátha akkor mást ad elő. Vagy a biosban még lehet próbálkozni s4-es vagy s5-ös power state beállítással.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128462) ZephX válasza Csupingo (#128461) üzenetére


ZephX
senior tag

Igen csak akkor csinálja, ha asztalról azt választom, hogy újraindítás. Akkor adja ki ezt a hangot, mikor konkrétan újraindul (tehát lekapcsolja a lemezt). Visszaraktam a helyére a régi (hibás) HDD-t és akkor nem csinálta. Ezt meg beraktam egy külső HDD tokba és ott se újra indításnál se,leválasztásnál, meg sem nyikkant. Egyébként hülyeséget írtam, Segate 1 tb.

(#128463) ZephX válasza Csupingo (#128461) üzenetére


ZephX
senior tag

Megnéztem amiket mondtál. A gyorsindítás nem segített. Sajnos a Biosban nem találtam olyat ami power stattel kapcsolatos. Felvettem hogy milyen a hangja. [link]

Ha azt mondod ez nem befolyásolja a működését akkor oké. Csak fura nekem.

(#128464) MasterMark válasza ZephX (#128463) üzenetére


MasterMark
titán

Ennyi pici hangja van csak? Szerintem ez csak simán az hogy kiveszi a fejet a parkolópályáról. Mondjuk nem normális. Milyen pozícióban van a HDD?

Switch Tax

(#128465) mezis válasza ZephX (#128463) üzenetére


mezis
nagyúr

Hard Disk Sentinel mit mutat?

mezis

(#128466) ZephX válasza MasterMark (#128464) üzenetére


ZephX
senior tag

Egy picit hangosabb, de igen ennyi. HDD caddy-ben van vízszintesen, a DVD író helyén.

Most azt vettem észre még, hogy újraindítás után nem lép fel wifire. Nekem kell csatlakozni kézzel. Sima bekapcsoláskor egyből felmegy rá.

mezis: Megnéztem:SSD 100%, HDD 100%

(#128467) lenoma


lenoma
aktív tag

25 pdf dokumentumot szeretnék összefűzni és közben néhány oldalt kitörölni belőle.
A végeredményt kereshető pdf vagy ppt formátumba szeretném.
Mi a célprogram hozzá?
Lehet ingyenes vagy virágbolti.
A darabszám limitáció miatt gondolom online megoldás nem működne 1 nap alatt.

(#128468) mezis válasza ZephX (#128466) üzenetére


mezis
nagyúr

A HDD-nél vannak ott még további érdekes információk.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128469) liszi70 válasza lenoma (#128467) üzenetére


liszi70
nagyúr

PDF24
Van netes, és gépre letölthető asztali verziója is.

(#128470) ZephX válasza mezis (#128468) üzenetére


ZephX
senior tag

Azokat sajnos nem néztem meg, és csak vasárnap lesz nálam újra a gép. Miket érdemes még lecsekkolni HDD esetében?

(#128471) mezis válasza ZephX (#128470) üzenetére


mezis
nagyúr

Hőmérséklet, S.M.A.R.T, Napló.

mezis

(#128472) ZephX válasza mezis (#128471) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszönöm, meg fogom nézni vasárnap és beszámolok róla.

Ha nem gond lenne egy másik kérdésem. RAM-ot bővítettem egy másik számítógépben. Egy 8 gb-s modul mellé beraktam egy 100%-ban ugyanolyat (összesen két hely van Ramnak). Megfelelő mód volt e a következő? Teljesen áramtalanítottam a gépet. Kihúztam mindent. Behelyzetem a modult, majd mindent vissza. Beindítottam, és azt írta ki, hogy "The memory changed." (Nyomjak meg valamit ha módosíteni szeretnék). Majd újra indult kicsit pörgette a ventiket és utána üdvözlőkép majd windows. Teljesen látja mindkét modult, használja is mindkettőt. Kihagytam-e valamit?

(#128473) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy gigabyte H410M S2 alaplap és egy i3 10100F procit raktam bele de nincs kép,egy ismerősöm megnézte azt mondta szerinte azért van mert az alap bios F3 és a 10100F-nek F5-ös bisora van szüksége és hogy fel tudjam frissíteni kell egy másik processzor bel amit támogat az F3-mas bios.Tényleg nincs más megoldás vennem kell még egy procit biso telepítéshez aztán meg eladni?Nem sok kedvem van kiadni még + 15EFt ot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#128474) MasterMark válasza Pityu. (#128473) üzenetére


MasterMark
titán

De van megoldás, kiforrasztod a bios chip-et, egy EEPROM íróval ráteszed a friss biost, visszaforrasztod, és akkor fog menni azzal a procival is. :))

Switch Tax

(#128475) varmi2 válasza Pityu. (#128473) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vga van a gépben? Mert az F prociban nincs igp.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128476) Pityu. válasza MasterMark (#128474) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi ez már nem az én asztalom :)

#varmi2

Fura,hogy te vagy ma a második ember aki ezt kérdezi tőlem,de ennyire hülye azért nem vagyok tudtam milyen terméket vásárolok és igen van a gépben videokártya kártya :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#128477) varmi2 válasza Pityu. (#128476) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor csak a bios a gond. De ha beleírtad volna a hozzászolásodba, hogy van vga, akkor megspóroltunk volna egy felesleges kört.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128478) Pityu. válasza varmi2 (#128477) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bocs alapnak vettem,hogy van nem is gondoltam.hogy van aki úgy ír,hogy nincs is a gépében :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#128479) varmi2 válasza Pityu. (#128478) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hidd el, ez nem alap tudás. Sokan azt hiszik még mindig, hogy a lapban van az integrált vga, mint régen. Tuti minden csatit rádugtál a lapon, 24 pin, 4 vagy 8 pines cpu, ha kell a vga-ra tápcsati.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128480) Pityu. válasza varmi2 (#128479) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen az alaplapra rádugtam minden csatlakozót,videókártyára nem kellett mert csak kölcsön kértem egy ezeréves kártyát mert még várok egy komolyabb kártyára. De most unokaöcsémtől kértem egy gtx460-at kölcsön amit tudok,hogy működik. Haveromnak építem a gépet és ugye van egy szűk keret mert drágább lett volni a proci vga-ás verziója amit az f3 bios támogat. Bár nem értem az f meg a sima változat a vga ban különbözik de miért kétfajta a bios kompatibilitásuk.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#128481) Jorus válasza Pityu. (#128478) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyik haver is benézett így egy procit, és mivel látta a lapon a HDMI kimenetet, arra rákötötte a monitort, de nem tudta, hogy nem a lapban van az IGP, hanem a prociban (ha olyan a proci persze). :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128482) Pityu. válasza Jorus (#128481) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nagyon utána szoktam járni a dolgoknak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#128483) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Álelúja működik :) F5 bios van rajta a számtek boltos ismerősömnek a dobozból kitúrt kártyája volt a fos a kollégája esküdött,hogy az jó kártya öröm és bódogtág van :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#128484) Csápájev


Csápájev
őstag

Targytalan, törölhetö,sorry

[ Szerkesztve ]

(#128485) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Valamilyen szinten informatika kérdés, így ide teszem kérdésem, de ha nem jó helyen vagyok irányítsatok át.
Röviden van egy területmérő GPs szettünk. Satlab SL55 PDa és hozzá egy Satlab SL600 antenna, egy árbóccal. Na most új korában minden területünk EOV koordinátája fel lett véve, és rátéve a PDA-ra. Na most akkor kimértünk minden területet, de ugye akarók néha letűnnek így újra minden évben használni kell a műszert. Na most 2020 tavaszán ismér elő kellet szedni,(Tudom nem most volt) vizson mázli hogy minden használat előtt a még meglévő biztos ponton ellenőrzöm, hogy jól mér-e a gépezet. na most szerencsére észleltem hogy 30 cm-el arrébb tette a gép a pontot. Rögtön irány haza és koordináta pont egyeztetés a papírral és láss csodát a gépben elmászott a pozíció. Ugye alapból van Y és X pont helyzet ami 6 számjegy egy pont és 3 számjegyből áll. na most minden sarokpontban általában csak az utolsó 3 számban volt eltérés, de volt hogy hogy előtte is, így aki használ ilyen eszközt az tudja hogy 1 szám elírása akár métereket is jelenthet. Először azt hittük csak adott területnél van ez, de azóta több területet ellenőriztem már és mindbe van eltérés amit eddig néztem. Viszont így hogy több mint 10 táblánál is eltérés, van ha nem azok közül kell valamelyiket kimérni először újra fel kel vegyem vagy módosítanom a PDA-n lévő terület pontjait. Na most a műszer 2017 óta van meg. Mitől lehet, hogy elmászott minden koordináta pont? Semmi nem lett babrálva a készüléken,és mindig volt benne akku ami időnként mindig fel volt töltve, tehát le se merült soha.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128486) Cs1csó válasza Csápájev (#128484) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U
Az 1-es az gondolom a hátlapi jack vagy az előlapi jack.
A 2-es a digitális hang tehát olyan eszköz ami pl. HDMI-vel van összekötve az alaplapoddal ez lehet akár a monitor is. Hiszen azért "digitális" kimenet.

Nekem a laptopon akkor szokott "digital output"-on jönni a hang ha HDMI kábellel tolom ki a képet egy tévére és azt szeretném ha a tévé hangszóróin jöjjön a hang is és ne laptop belépített hangszóróin.

Tehát a kérdés, van még a gép valamilyen eszközzel összekötve?

(#128487) Csápájev válasza Cs1csó (#128486) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi
Végülis keresgélés után leesett, hogy a házon van előlapi jack is,amit sosem használtam korábban. :DDD
Ciki vagy sem, hát ez van. Na ez lett a megoldás :)

(#128488) Doky586 válasza Marci112233 (#128485) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jól mondod: "területmérő"
Azaz lokálisan hozza az adatlapján feltüntetett (centiméteres) pontosságot minden esetben. Tehát a terület pontos lesz. De a Földhöz képest (abszolut pontossághoz) kell neki a korrekciós jel ami helyi és fizetős tudtommal. Ezt vagy akkor vagy most nem kapta meg. Ebből ered az eltérés. De nem vagyok geodéta, csak egy amatőr..

(#128489) Marci112233 válasza Doky586 (#128488) üzenetére


Marci112233
őstag

Igen fizetős korrekcióval megy az 1-2 cm-es pontosságú korrekció, de ezzel semmi probléma nincs. Konkrétan a FÖMI korrekciót használja a gép, nevezetesen ezen oldalon vagyunk regisztrálva hozzá.
Konkrétan mint írtam gépben a mentett koordináták változtak meg, amit nem tudok hogy miért.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128490) mezis válasza Marci112233 (#128489) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy még amatőrebb kérdés: Most is ugyanazokkal a navigációs műholdakkal mérsz?
(GPS, GLONASS, GALILEO)? [link]

mezis

(#128491) Marci112233 válasza mezis (#128490) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem állítottam semmit a gépben, mint írtam is. Egyébként 220 csatornán üzemel a gép, szóval nem hinném hogy műhold kínja lenne, mert tiszta terepen általában 15-20 műholdat lát és ebből 6-al már simán megvan az RTK, de mikor kiváló jel van használ is belőle több mint 10-et is, tehát kétlem hogy műhold miatt lenne a probléma. Főleg hogy műholdakkal az SL600 antenna kommunikál, de az adatok a PDA-na vannak, és ezek másztak el. A műholdas kapcsolattal semmi probléma.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128492) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! MKVToolNix segítségével szoktam mindenféle formátumot mkv-ba csomagolni. Most lenne több 200MB körüli videofájl, amiket nem szeretnék egyseével megcsinálni, de ha egyszerre tallózom be őket, akkor összefűzi ezeket 1db mkv fájlba. Van valami beállítás erre, hogy ne összefűzéssel csomagolja őket? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128493) ColdMan válasza tylerddd (#128492) üzenetére


ColdMan
tag

Ez talán segít.
[link]

(#128494) lenoma


lenoma
aktív tag

HP szolgáltatóközpont ezt csinálja!
Miért és hogyan lehet megoldani?

(#128495) MasterMark válasza lenoma (#128494) üzenetére


MasterMark
titán

Megszűnt a flash.

Switch Tax

(#128496) ElektrikusDE válasza lenoma (#128494) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A HP ezt tanácsolja:

[link]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#128497) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Hogy tudom a 499 és 100MB-os partíciót eltűntetni? Jobb klikkel sem jön elő semmi. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128498) Gyurka6 válasza tylerddd (#128497) üzenetére


Gyurka6
őstag

Linux, openwrt/padavan -os router...

Gyurka

(#128499) capulet75


capulet75
addikt

Üdv.
Folyamat csak ezt írja ki, nem tudok belépni a BIOS-ba sem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#128500) tylerddd válasza tylerddd (#128497) üzenetére


tylerddd
veterán

Sikerült a Diskpart-ban clean segítségével, törölni nem lehetett valami védett kényszerítése paraméter miatt.

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.