Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128801) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van otthon még régről egy tégla HP laptop töltő adapter, 19,5 v 7.69 A 150W, center pines. Nem lehet ezt befogni egy kis fogyasztású pc ellátására? Kb. 100W kellene összesen.

Let the Zone take me if I am.

(#128802) mezis válasza kutga (#128801) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Megpróbálhatod.
Emlékeim szerint az a 3. érintkező egy kétlábú kis fekete "izé"-vel tartja a kapcsolatot.
Arra már nem emlékszem hogy az adapterben van vagy a laposban. Anno azt találta ki a HP, hogy egy HP laptopot csak gyári adapterrel lehessen tölteni.
Ma már más szelek fújdogálnak....

mezis

(#128803) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Windows 10 Pro (minden frissítéssel), i5-2500k, Sapphire Nitro RX480, 2x4GB RAM, SSD + HDD kombó.
Néhány hete "laggol" a gép. Néha azt csinálja, hogy a windows betöltése után mondjuk 10 másodpercenként 1-2 másodpercre megfagy. Tehát pl. egy értesítés renderelése vagy az egér mozgatása(bármi) megáll egy pillanatra. Mindegy, hogy az asztalon vagyok 2D módban vagy mondjuk játszom. Reboot nem segít vagy nem mindig. Eseménynaplót megnézem, nem láttam bejegyzéseket, ami ehhez kapcsolódhatna szerintem.

Semper fi!

(#128804) Jorus


Jorus
nagyúr

Nem tudom, hova passzolna leginkább a kérdés: olyan szoftvert keresek, amivel a legegyszerűbben meg tudom oldani videóanyag készítését olyan módon, hogy a kép a webkameráról jönne, az audio sáv pedig egy Windowsban kiválasztott hangeszközből. Minél egyszerűbb, annál jobb, iskolai prezentációhoz kellene, szal nem kell profi cucc.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128805) kutga válasza Jorus (#128804) üzenetére


kutga
nagyúr

Obs studio?

Let the Zone take me if I am.

(#128806) Jorus válasza kutga (#128805) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szuper, pont erre volt szükségem, köszi szépen! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128807) kutga válasza Jorus (#128806) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem bevált, sőt, mivel webkamerám nincs, androidos telóval is problémamentesen együttműködött. :)

Let the Zone take me if I am.

(#128808) inf3rno válasza kutga (#128807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, én is OBS-t használok. Az szokott az egyedüli gond lenni vele, hogy ha nincs fókuszban az ablak, amit veszel, akkor hajlamos befagyni a kép, illetve van néhány alkalmazás, amiről nem tud képet rögzíteni. De azért a dolgok többségét meg lehet oldani vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#128809) Csupingo válasza inferno88 (#128803) üzenetére


Csupingo
veterán

Feladatkezelőben, vagy az erőforrás figyelőben, esetleg a folyamatoknál nem látni, hogy mi okoz nagyobb terhelést?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128810) inferno88 válasza Csupingo (#128809) üzenetére


inferno88
őstag

Néztem már, nincs semmi kiugró érték. Valami nagyon low-level dologra tippelek.

Semper fi!

(#128811) Csupingo válasza inferno88 (#128810) üzenetére


Csupingo
veterán

Cpu, memória nincs húzva? Feszültségek elállítva? Esetleg alap bios beállításokkal is lehetne próbálgatni. Sata kábeleket széthúzni, visszakötni. Memóriákat kivenni, visszatenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128812) inferno88 válasza Csupingo (#128811) üzenetére


inferno88
őstag

Egyedül az OC-t nem próbáltam visszahúzni, de már nagyon hosszú ideje stabil(4.3Ghz, ami nem sok), azért majd kipróbálom. Szétszedés, összerakás kombó megvolt. Nem olyan régen volt windows reinstall, az sem segített.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#128813) Csupingo válasza inferno88 (#128812) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem melegszik túl valami? Cpu, vga, alaplap vrm, stb? A videokártyát se terheli mondjuk bányászvírus? Bár nem tudom, hogy attól is akadozna e az egér.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128814) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

Nem tudom, mi okozza a hibát, a jelenség a következő:
Pár hete, mikor kb. fél óráig nem voltam gép előtt, mire visszatértem, a monitor el volt sötétülve. A gép ment, így megnyomtam pár gombot a billentyűzeten, mire a monitor visszakapcsolt.

Megnéztem az energiagazdálkodási beállításokat, és mintha átállítódott volna Kiegyensúlyozottról Teljesítménycentrikusra, és a monitornál 15 perces tétlenségi kikapcsolás volt beállítva. Én nem állítgattam ezt korábban, csak a Win telepítés után, ami 1 éve volt, és úgy emlékszem, hogy minden kikapcsolást "Soha"-ra raktam akkor. (De ha mégse így volt beállítva, eddig akkor sem kapcsolta le a monitor 15 perc tétlenség után.) Most megint beállítottam minden kikapcsolást "Soha"-ra.

Aztán legközelebb, mikor reggel bekapcsoltam a gépet, a BIOS képernyő felvillanása után megint kikapcsolt a monitor és már nem is láttam a bootolási folyamatot (töltőképernyő). Kikapcsoltam a monitort manuálisan és vissza, akkor már be volt töltődve a Windows és kérte a jelszót (SSD-n van a Win).

Ez után nem is mertem kikapcsolni a gépet kb. 1 hétig. Mikor is újra előjött a dolog, ismét nem voltam gép előtt és egyszer csak kikapcsolt a monitor. Annyit még láttam rajta, mert pont a szobában voltam, hogy kiírta a kikapcsolás pillanatában egy másodpercre: "ENTERING SLEEP MODE". Nyomogattam a billentyűzeten a gombokat, erre visszakapcsolt. (Úgy tűnt, mintha csak a Windows-gombra lett volna hajlandó visszakapcsolni, de lehet, hogy tévedek.)
Az Energiagazdálkodási beállítás azóta is úgy van, ahogy legutóbb beállítottam, tehát soha nem megy alvó módba.

Következő esetnél megint arra jöttem be a szobába, hogy ki van kapcsolva. Nyomogatom a billentyűzetet, erre visszakapcsol, de csak egy másodpercre. Nyomok pár gombot megint, de erre már nem reagál. Kikapcsolom a monitort manuálisan és vissza, de sötét. Újabb billentyű, megint csak 1 másodpercre kapcsol be. Nyomogatok a monitoron is minden gombot, de semmi, a sokadik ki-be kapcsolás után javult csak meg (ki tudja meddig).

A gépem nem mai darab: Geforce GTX 550 Ti, Philips 190cw monitor, Windows 10 Home.

Mi lehet a hiba oka szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#128815) mezis válasza Zsoxx (#128814) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán öregedő tápegység.

mezis

(#128816) w.miki


w.miki
veterán

Tudtok olyan weblapot, vagy szövegmezőt, ami szöveges linkeket kattintható url linkké alakít át?
file:///***.html -ből
file:///***.html lesz

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128817) Aryes válasza w.miki (#128816) üzenetére


Aryes
nagyúr

Például ahová ezt beírtad?

(#128818) Pyttawrx válasza w.miki (#128816) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ugye te most csak pénteki poénnak szántad ezt? :D

(#128819) w.miki válasza Aryes (#128817) üzenetére


w.miki
veterán

nem, ezt kézzel csináltam, rá kellett kattintani a link gombra, és beszúrni mint link
van olyan oldal, ahol automatikusan linket csinál a szövegből, nem marad txt

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128820) Aryes válasza w.miki (#128819) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi a célod vele?

(#128821) Pyttawrx válasza w.miki (#128819) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl a g-mail is, amikor levelet írsz linket csinál belőle.
Konkrétan írd le mit szeretnél, mert így a válasz az hogy igen

(#128822) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv!

Tv és PC hdmi kábellel összekötve.
Tegnap még patika volt minden, ma tettem volna át a hangot a tv-re, de a lejátszóeszközök között nincs ott a tv... se letiltva, se leválasztva.
Kép van továbbra is.
Tud valaki segíteni?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#128823) inf3rno válasza w.miki (#128819) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bármelyik szövegszerkesztővel megoldható, ha van benne regex minta felismerés. Pl notepad++. Egyszerűen csak HTML anchort csinálsz belőle. Programot írni rá is kb. 5 perc.

Buliban hasznos! =]

(#128824) Zsoxx válasza mezis (#128815) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Mármint a monitoré?

(#128825) Aryes válasza w.miki (#128819) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tessék :)

[ Szerkesztve ]

(#128826) Csupingo válasza Meghivott (#128822) üzenetére


Csupingo
veterán

Sok infót nem írtál, ezért csak az jut eszembe, hogy talán az utolsó előtti amd driver cseszte el hdmi-n a hangot. Az az előttiekkel működik. Talán a legújabban javították, ha van már, azt nem figyeltem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128827) Meghivott válasza Csupingo (#128826) üzenetére


Meghivott
addikt

Win 7.
Tegnap óta nem volt driver frissítve.
Nem tudom mi változott az éjszaka folyamán...
Milyen infót írjak még?

Levettem a hangnál az nvidia drivert, restart, feltette a rendszer magának, most jó minden.
Köszi szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#128828) w.miki válasza Aryes (#128825) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi szépen.
De ezzel a szöveggel
file:///storage/emulated/0/Download/html/m02.html
file:///storage/emulated/0/Download/html/m03.html
file:///storage/emulated/0/Download/html/m04.html
file:///storage/emulated/0/Download/html/m05.html
nekem nem műkődött :(

Gmail sem linkesítette
NotePad+ úgy néz ki jó :B :R :R :R
Mégsem... a gmail visszacsinálja szöveggé... :(((

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128829) sh4d0w válasza w.miki (#128828) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

https://www.w3schools.com/tags/tag_a.asp

https://www.coreinfinity.tech

(#128830) Aryes válasza w.miki (#128828) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#128831) Pyttawrx válasza w.miki (#128828) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem ftp-t akarsz te írni?
Saját nasról…letölteni? Vagy hasonló?
file:/// ilyen formátumról nem tudok. Persze h nem linkesíti. Nem ez a link :D

(#128832) Aryes válasza Pyttawrx (#128831) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, biztos saját ftp szervert :DDD

(#128833) w.miki válasza Aryes (#128832) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD :DDD nem, nem FTP szerver
html file-ok amiket android alatt akarok megnyitni, kattintással

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128834) Aryes válasza w.miki (#128833) üzenetére


Aryes
nagyúr

Honnan?

(#128835) w.miki


w.miki
veterán

gmail leveleimből
a html az SD kártyán van

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128836) Pyttawrx válasza w.miki (#128835) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szerintem bonyolítod nagyon, de akkor tölts le egy alkalmazást, ammi html szerkesztő ntepad++, ha van egyátanán androidra, vagy ez evernote progi tudja azt hiszem, de! a file:/// kezdődő cím nem helyes, at egyik sem fogja tudni.
De ha nem lennél ennyire lusta :D, akkor jegyeztömbe elmented szövegként, amelyiket meg akaros nyitni kimásolod, és beilleszted.
Gondolom küldő hivatkozás lenne, és a tartalom nem az sd kártyán van. :)

(#128837) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok, de mivel kis keresgélés után nem találtam megfelelő helyet a kérdésemre, így inkább ebbe a kicsit gyűjtőhelybe fogalmazom meg azt.

Keresek műszerészt/informatikai eszközök szereléséhez értő embert, aki kenivágja a laptopokat és van még két VGAm is, amit feltételezhetően reballozni kéne.

- Laptopomnak a töltő körét kellene diagnosztizálni mert leégeti az akksikat (már hármat vettem bele :O ), a VGAk pedig egyszerűen nem adnak képet.

Mindegy is nekem hol lakik, postáznám a cuccokat, csak érjen rám és problémámra. (mondjuk legjobb lenne, ha Békés megyében lenne ez az illető :) ).

Előre is köszönöm!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#128838) Pyttawrx válasza wolfman (#128837) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Pü ment

[ Szerkesztve ]

(#128839) w.miki válasza Pyttawrx (#128836) üzenetére


w.miki
veterán

A word elvileg megcsinálta, linkeket készített az Enter lenyomására, viszont amikor gmail levélbe bemásoltam, és elküldtem magamnak, az meg kiszedte...
Szóval a gmail lesz a ludas...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128840) Pyttawrx válasza w.miki (#128839) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ott van olyan, hogy link beszúrása. :)

(#128841) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok

Magyar windows 10-en keresem azt a beállítás kikapcsolását ami szerint ha van több ugyanolyan alkalmazás megnyitva, de egy valamilyen más alkalmazás ablakát mellé húzva kicsit átfedem, (vagy véletlneül áthuzom felette) akkor az összes másik alkalmazást leteszi a tálcára, aztán egyenként nyitogathatom vissza őket.

(#128842) mezis válasza Zsoxx (#128824) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagy a monitoré vagy a PC-jé. Illetve VGA kártya is lehet.

mezis

(#128843) gregory91 válasza w.miki (#128828) üzenetére


gregory91
senior tag

Te a html fájlokat akarod megnyitni ami a telefonod sd kártyáján van? Miért nem nyitod meg a fájlkezelőből?
Persze hogy nem csinál linket, mert nem http/https-el kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#128844) w.miki válasza gregory91 (#128843) üzenetére


w.miki
veterán

valamiért a file kezelőből (TC) nem nyitja meg a böngésző

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128845) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne.
Az egyik egy Lenovo Yoga 910-el kapcsolatos. A beépített webkamerája random működik. Egyszer felismeri egyszer eltűnik a kép. Ha van is kép akkor szakadozik. Néha meg csak fekete kép. Legújabb a driver. Mit lehet csinálni vele?

Másik kérdés: Van egy 128 Gb-s Kingston SSD-m egy AData XPG külső házban. Egy laptopban volt, utána formáztam és újra particionáltam. Remekül lehet rá másolni és róla lemásolni. Viszont, ha egy rajta lévő fájlt szeretnék módosítani akkor azt írja, hogy írásvédett a lemez és nem lehet módosítani. Hol lehet ez beállítani hogy ne legyen írásvédett?

(#128846) King Unique válasza ZephX (#128845) üzenetére


King Unique
titán

Ez így kissé ellentmondásos, mivel azt írod "Remekül lehet rá másolni" vagyis írni, utána meg "írásvédett a lemez". :F
A meghajtóra/partícióra az OS szinten szoftveresen beállított írásvédettséget Windowson a linkelt leírásban lévő módon lehet megnézni és megszüntetni. A hardveresnél meg értelemszerűen a megfelelő állásba kellene tolni a pöcköt, ami az EX500 esetében pont aktuális. :)) + Ellenőrizni USB-n a fizikai csatlakozást, szükség esetén másik USB-kábellel, másik USB-porton is kipróbálni az eszközt, mert ennek hibája miatt is lehetnek ilyen-olyan problémák.
+ Ha már SSD, akkor ennél a külső háznál USB-n működik az UNMAP (TRIM)? Persze csak akkor van értelme tesztelni (+), ha UASP-s a külső ház és Windowsok esetén W8.1 vagy W10 az alany, BOT módban és W7 esetén nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#128847) ZephX válasza King Unique (#128846) üzenetére


ZephX
senior tag

Igen nekem is fura volt. Rátudtam másolni és lementeni róla dokumentumokat. Viszon, ahogy az a dokumentumot szerkeszteni szerettem volna a lemezen és elmenteni (tehát a dokumentum is a lemezenen volt és a mentés is ott lett volna) egyszerűen nem működött.

Megpróbáltam amit írtál, azt írja "Hiba történt, az adathordozó írásvédett."

Egyébként ha jól tudom a pöcök amit linkeltél nem befolyásolja az írásvédettséget, hanem az zárja le konkrétan a borítást, hogy necsússzon le. Szóval az elvileg nem fizikai írásvédettség.

(#128848) liszi70


liszi70
nagyúr

Érdemes szerintetek két böngészőt tartani a gépen? Eddig 2 volt fent, a Chrome és az Edge, mert mostanáig chrome-ot használtam, az edge meg ott van alapból. Viszont most átálltam edge-re, így a chrome-ot törölhetném elvileg, kérdés, érdemes-e. Kellhet-e valamikor egy másik böngésző is, vagy tök felesleges?

(#128849) Cs1csó válasza liszi70 (#128848) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes feltevés, én csak a Firefox-ot használom úgyhogy az Edge mindig ott van opciónak.
Szerintem elfér. DE egy új rendszer telepítése esetén - a jövőre tekintettel - már akár ki is hagyhatod a Chrome-ot.

(#128850) varmi2


varmi2
nagyúr

Próbáljátok ki a brave böngészőt. Ez a legbiztonságosabb böngésző, és még pénzt is fizet ha használjátok. Chromium alapú. Olvassátok utánna.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.