Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128401) Csupingo válasza Simivok (#128400) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha be van kapcsolva a memória előtöltés (alapból be van), akkor normális. Meg gondolom a win10 kommunikálgat a külvilággal, indexeli a lemezt, ellenőrzi a drivereket, a frissítéseket, stb ;] .

Úgy rémlik, a win is nyugalmi állapotban lát neki bizonyos dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128402) King Unique válasza Simivok (#128400) üzenetére


King Unique
titán

Azt írtad nincsen HDD csak SSD, ami utóbbi egyben a rendszermeghajtó és annál pláne nem meglepő, ha van lemezaktivitás miközben fut rajta a Windows, vagyis igen, normális. + Idle módban az automatikus karbantartás, annak folyamatai is futhatnak. + Ott van az egyedi szoftverkörnyezet, egyes 3rd party programok, pl. HDS és társai lemezdiagnosztikai szoftverek is piszkálhatják a lemezt, stb.

(#128403) King Unique válasza cadgers (#128398) üzenetére


King Unique
titán

A bármilyen kártyaolvasó vélhetően nyilván nem mindegyik, meg nem akármelyik, max. otthon pár kipróbált típus, ahol ilyen probléma tipikusan lehet az USB-s kártyaolvasó, adapter hibája miatt, pláne ha valami olcsó, gagyi modell... Példák: [link], [link]. Ez esetben értelemszerűen egy normális kártyaolvasó (példák) használata lehet a megoldás, vagy az SD-kártyát közvetlenül az asztali PC / laptop beépített kártyaolvasójába (ha van) helyezni külön adapter nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#128404) cadgers válasza King Unique (#128403) üzenetére


cadgers
aktív tag

A többi memóriakártyával nincs gond, viszont kártyaolvasóból több is van, sőt SD adapterből is többel próbálkoztam, egyikkel se jó. Ma csináltam egy teljes formázást ezen a kártyán, látszólag jó is volt, de miután újraindítottam a gépet ismét eltűnt. Ha kézileg akarok meghajtó betűjelet adni a partíciójának a vezérlőpult->számítógép-kezelés->lemezkezelésben, azt írja ki, hogy "A rendszer nem találja a megadott fájlt."

A fő kártyaolvasóm pont egy olyan Kingstone Mobilelite G4, mint ami az egyik általad linkelt hozzászólásban szerepel!

[ Szerkesztve ]

(#128405) Simivok válasza King Unique (#128402) üzenetére


Simivok
senior tag

köszi a válaszokat!
A kihasználtág ilyenkor 0-2% között van, szóval ez normális akkor...

Galaxy S23 256GB Cream

(#128406) King Unique válasza cadgers (#128404) üzenetére


King Unique
titán

Ha a többinél ugyanezen kártyaolvasókban használva nincsen ilyen probléma, akkor meg értelemszerűen azzal az 1 db memóriakártyával lehet gond, az kezdi megadni magát. Ez esetben ha még garanciális, akkor cseréltetni kellene, ha nem, akkor pedig másikat használni vagy venni helyette, ennyi.

(#128407) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Hozzám került egy nVidia GTX780 VGA ami nem ad képet. Feltételezhetően GPU hiba lesz ez, de nem tudom. Keresek olyan embert aki esetleg meg tudná szerelni. Kb. elektroműszerészt, aki munkapaddal tudna forrasztani, stb.

Ismertek ilyet vagy van itt ilyen illető?

Köszönöm!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#128408) Cs1csó válasza wolfman (#128407) üzenetére


Cs1csó
félisten

A sütős megoldáson nem gondolkodtál még?

(#128409) Krogoth


Krogoth
senior tag

Reggelt.

Egy digi felhasználói névvel be lehet jelentkezni egyszerre 2 helyre? Van egy iroda, ahova ideiglenesen kellene. Régen volt ott digi, a kábel is be van húzva, illetve csak ideiglenes megoldás lesz, mert meg van rendelve, de addig is kellene valami.

[ Szerkesztve ]

(#128410) MasterMark válasza Krogoth (#128409) üzenetére


MasterMark
titán

Nem.

Switch Tax

(#128411) wolfman válasza Cs1csó (#128408) üzenetére


wolfman
veterán

Ismerem a metódust, de kicsit komolyabbra lenne szükség. Ismerek két embert, aki tud ilyen lézeres forrasztást (én valami ilyesminek ismerem), csak az egyik messze lakik és már nem találkozom vele a másik meg swindler és ha alkalma van rá, simán lehúz bármivel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#128412) Cs1csó válasza wolfman (#128411) üzenetére


Cs1csó
félisten

Működő állapotban mennyit érhet egy ilyen 40k? Ezért írtam, mert kérdéses mennyire éri meg a javíttatása.

(#128413) wolfman válasza Cs1csó (#128412) üzenetére


wolfman
veterán

Ha tizen-húszezerből meg lehet, még megéri

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#128414) Vorontsov


Vorontsov
tag

Sziasztok ha elmászik az egerem mi lehet az oka szenzor,egérpad,4fajta egérpad van itthon és 4fajta egér?Lehet valahol visszaállítani régire a mutató viselkedését,youtube szövegrésznél ,ablakoknál mintha rá akarna menni az ablara falra bármire amikor odairányítom és tudatosan alrébb megy,mintha remegő kézzel próbálnám pozícionálni,valaki ötlet?

(#128415) MasterMark válasza Vorontsov (#128414) üzenetére


MasterMark
titán

Attól van, hogy nem jó felületen használod.

Switch Tax

(#128416) Vorontsov


Vorontsov
tag

Mi az ami jónak számít?
Van szivacsos,műanyag és 2 fajta szövet.

(#128417) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok,
ez a hibaüzenet mit jelent pontosan?
"The remote connection was not made because the name of the remote access server did not resolve."
VPN kapcsolódáskor jelenik meg.

S23

(#128418) Vorontsov válasza alex devil (#128417) üzenetére


Vorontsov
tag

A távoli kapcsolat nem jött létre, mert a távoli hozzáférésű kiszolgáló neve nem oldódott meg...

(#128419) MasterMark válasza Vorontsov (#128416) üzenetére


MasterMark
titán

Ne legyen átlátszó vagy tükröződő. Ne legyen koszos.

Switch Tax

(#128420) MasterMark válasza Vorontsov (#128418) üzenetére


MasterMark
titán

Nem ezt jelenti, hanem azt, hogy nem tudta a címet feloldani. DNS gond van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128421) alex devil válasza Vorontsov (#128418) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszi a google fordítót én is ismerem...
Nagyon értelmes segítség vagy...

@MasterMark Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

S23

(#128422) Cs1csó válasza Vorontsov (#128414) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ajánlott takarítás után egy másik USB portba is átdughatod, esetleg egy gép restart.

(#128423) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Remélem jó helyre irom a gondom, igazából nem tudtam eldōnteni hogy ki lehet a ludas.
Adott egy 128 gb Samsung sdxc kártya, rajta audió fileokkal, amit a file kezelők látnak is viszont van 2 file amit a lejátszó az istennek nem akar látni. A kártya frissen formázott. Tōbb mp3 lejátszón is próbáltam, azt a két filet semelyik lejátszó nem látja. Wondows és Linux alól is làtszik, hogy ott van a kártyán, le is tudom játszani, de az mp3 lejátszó nem akarja.

(#128424) mezis válasza onkelz (#128423) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy néz ki annak a két file-nak a neve?

mezis

(#128425) MasterMark válasza onkelz (#128423) üzenetére


MasterMark
titán

Illetve mi a konténer, és mi a formátum?

Switch Tax

(#128426) onkelz válasza mezis (#128424) üzenetére


onkelz
aktív tag

Rosszul írtam, nem két file, hanem két albumnyi flac és mp3 fileról van szó.ID3 tagek rendben vannak, 1 terrányi flac közül valamiért ezt a két albumot nem akarja felismerni.

(#128427) Csupingo válasza onkelz (#128426) üzenetére


Csupingo
veterán

Különleges karakter nincs a könyvtár nevében, vagy a file-ok között? Esetleg biztos ami biztos, nevezz át mindent.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128428) onkelz válasza Csupingo (#128427) üzenetére


onkelz
aktív tag

nincs, se ékezet, se kérdőjel, semmi az égvilágon.

megpróbálom átnevezni, köszi

(#128429) Csupingo válasza onkelz (#128428) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg rejtett file?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128430) onkelz válasza Csupingo (#128429) üzenetére


onkelz
aktív tag

Nem, sajna nem.Megpróbálom még újrafrissteni az ID tageket, hátha.

(#128431) MasterMark válasza onkelz (#128430) üzenetére


MasterMark
titán

Formátum? Ha túl magas bitráta vagy mintavételezés akkor lehet már nem tudja kezelni.

Switch Tax

(#128432) onkelz válasza MasterMark (#128431) üzenetére


onkelz
aktív tag

flac 16/44, mp3 320kb

(#128433) Vorontsov válasza Cs1csó (#128422) üzenetére


Vorontsov
tag

Köszi a segítséget egy papírdarabkát tettem oda és jól megy,csak van itthon 4 fajta egérpad ami erre lett kitalálva és minden egerem ugyan ezt a jelenséget csinálta,papír megoldotta.üdv.

(#128434) MasterMark válasza Vorontsov (#128433) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs kikopva és ezért kifényesedve? Fényes felületen nem fog rendes "fogást" találni a szenzor az a baj.

Próbáld meg kitisztítani az egérpadokat, ha nem filléres. Ha olcsó akkor inkább vegyél másikat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128435) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Egy laptop néha fogja magát,és szó nélkül kikapcsol,majd újraindul.
Az eseménynaplóban ezt találtam:

Mi lehet a hiba oka?
Memóriateszt oké,Hard Disk Sentinel teszt oké.
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#128436) PetterSimon


PetterSimon
friss újonc

Sziasztok! Most telepitették nekem az előbb a Windows 10-et. Nos... Nekem nagyon tetszik. Tök jól néz ki, egyet kivéve. A szín árnyalat vagy micsoda.
Win 7-ben normális volt, win 10-bem pedig már eléggé szemrontó nekem, már 1 perc alatt is. Hogyan lehetne csak a szín hőmérsékletet vissza állítani amilyen a windows 7-en volt?
Mellékelek egy ábrát, amin látható a szín különbség.

(#128437) MasterMark válasza PetterSimon (#128436) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy mi? :F

Volt kalibráló fájlod a monitorhoz? Vagy más kalibrációs fájl? Ilyesmit kézzel nem szokás eltolni, pláne nem így. Állítsd be a monitorod ha irritál.

VGA driverben tudsz egyébként ilyeneket állítani, de ezzel el fogod veszteni a színhelyességed.

Switch Tax

(#128438) I02S3F válasza MasterMark (#128437) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem az is jó lenne neki, ha a téma színe nem lenne ilyen élénk!
PetterSimon : Ha a gyári színek közül egy sem jó, akkor maradnak a 3rd party témák vagy a windows blinds.

(#128439) MasterMark válasza I02S3F (#128438) üzenetére


MasterMark
titán

A fehér színnel van problémája a színkódok alapján. Azon az nem változtat.

szerk.: Viszont van sötét mód a Windows 10-ben, az szürkére cseréli a fehér részét az ablakoknak, az jó cucc és kényelmes szerintem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128440) Vorontsov válasza MasterMark (#128434) üzenetére


Vorontsov
tag

Szia a felület változtatása megoldotta,sima műanyag egérpad,szivacsos,2 fajta szövet újak,köszi a segítséget a papírtól jobb lett nem ugrál.Csak hát ugye egérpad, egérnek lett kitalálva és mégsem jó velük.4 fajta egér 4 fajta egérpad.

[ Szerkesztve ]

(#128441) MasterMark válasza Vorontsov (#128440) üzenetére


MasterMark
titán

Tiszta az egér optikája?

Switch Tax

(#128442) Vorontsov válasza PetterSimon (#128436) üzenetére


Vorontsov
tag

Új egerek,pad is...

PetterSimonÚjVálasz2021-02-09 18:48:41
Jobb oldalt és pár helyen vezérlőpult képernyős beállításoknál Ati-Nvidia amid van stb elérhető keresd meg ha van olyan nvidia beállítások,azt előhívod-megjelenítő-asztali színbeállítások megadása itt is lehet meg még sok helyen, ha maga a windos -színe nem lenne jó neked,meg úgy is ahogy elmondják.Pubg játéknál így szoktam inverzbe rakni néha:
meg manuálisan monitor színkalibrálás...sok lehetőség van ahol tudsz állítani mindent.


[ Szerkesztve ]

(#128443) Vorontsov


Vorontsov
tag

[link] Video róla (pl:.05:34. .) hogyan lehet win 10-en. [link]

[ Szerkesztve ]

(#128444) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!
Hátha tud nekem valaki segíteni.
Ma volt egy windows frissítésem és azóta a legtöbb alkalmazás megnyitás után rögtön magától bezáródik, semmi ötletem sincs és még nem találkoztam ilyennel.
Esetleg valakinek valami ötlet? Minden driver a legfrisebb és a mai win frissítés előtt minden rendben volt. :W

(#128445) Aryes válasza senzaj (#128444) üzenetére


Aryes
nagyúr

Beviteli eszközök rendben vannak? Én egyszer azzal okoztam magamnak fejfájást, hogy rápakoltam valamit a laptopom billentyűzetére és benyomódott a CTRL gomb, az istennek se tudtam semmit megnyitni. :)
Nézd meg a hibanaplót!

[ Szerkesztve ]

(#128446) Nikla


Nikla
tag

Sziasztok,
Lekattanós 1/2"-es nyomatékkulcsot - 28->280 vagy hasonló tartomány - mit ?
Keret: 10e környéke
Dánke! :DDD

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#128447) MasterMark válasza Nikla (#128446) üzenetére


MasterMark
titán

Minél nagyobb tartományút nézel annál pontatlanabb lesz. Aldi/Lidl olcsóért jó.

Egyébként ez nem tudom mitől informatikai kérdés, ott azért nem sok dolgot kell nyomatékra húzni.

Switch Tax

(#128448) Nikla válasza MasterMark (#128447) üzenetére


Nikla
tag

Köszi a tippet!

Sajnos azért mert forumban olyan linkről jöttem ami ide mint "Azonnali kérdések Órája" hozott - és én néztem be, hogy csak informatikai kérdések - szóval pls törölni modi :B

Szülinapra lesz, így sajnos nem tudom az Aldi/Lidl lutrit kivárni, hogy mikor lesz megint

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#128449) MasterMark válasza Nikla (#128448) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a topik már akkor is informatikai kérdésekkel foglalkozott, mivel ugyanebben a kategóriában volt akkor is. De azért is lett átnevezve, mert sok ilyen kérdés jött. :)) Van a fáradt gőzös változata, ott lehet minden mást kérdezni amúgy. De jó lesz az autós topik, ha már oda is beírtad.

Switch Tax

(#128450) Csupingo válasza Nikla (#128448) üzenetére


Csupingo
veterán

Én többnyire king tony-val találkoztam. Nem volt velük gond, de az árukeresőn 15-től kezdődik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.