Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128651) inf3rno válasza kutga (#128650) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, pedig írják, hogy lehet azzal is fizetni. Na mindegy, én sosem veszek tőlük, volt valami ÁNTSZ-es ügyük, ha jól emlékszem.

Buliban hasznos! =]

(#128652) liszi70 válasza inf3rno (#128647) üzenetére


liszi70
nagyúr

"egy fizetési szolgáltató biztos, hogy biztonságosabban meg tudja csinálni, mint egy netpincér"

Ha banki felület, ha netpincér, úgyis a google-on megy keresztül, onnantól kezdve nem mindegy? :D
Komolyra fordítva, olvasva a beszélgetést, megfogalmazódott bennem a kérdés, a chrome-ban elmentett bankkártya-adataim mennyire vannak biztonságban szerintetek? Kártyaszámot, lejáratot, cvc-t, telekódot, mindent tud. Most már kell telefonos kód is a vásárláshoz (általában), ez biztos nagy fokú védettség, de ennek ellenére is lehetséges visszaélés az adatokkal szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#128653) Doky586 válasza kutga (#128648) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De nem kapsz internet (sms) és tele- kódot..?
Ezek nélkül nem sokra megy a cvc2 vel se ha bárki ellopja.
Gondolom a felelősségvállalás is megváltozott az idén. Eddig te feleltél azért ha elfelejtetted kivenni a megújuló (rejtett) négyzetből a pipát; de idéntől (tudtommal) minden tranzakciót internet (sms) és tele- kóddal jóvá kell hagynod. Pont az volt a cvc2 jelszó hibája hogy megváltoztathatatlan.

Persze talán mindezek csak országon (vagy európán?) belül érvényesek, ebay és többinél nem.

[ Szerkesztve ]

(#128654) inf3rno válasza liszi70 (#128652) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha valaki odáig jut, hogy ki tudja nyerni a böngészőből, akkor valszeg egy keyloggert is fel tud tenni a gépre. Inkább olyan szempontból kevésbé biztonságos, hogyha valaki ellopja a gépet, akkor nála lesznek ezek az adatok is, aztán vagy ért hozzá annyira, hogy hozzájuk tud férni, vagy nagyobb eséllyel nem.

Buliban hasznos! =]

(#128655) inf3rno válasza Doky586 (#128653) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én fizettem már idén kártyával úgy, hogy nem kért második faktort... :D

Buliban hasznos! =]

(#128656) zolee001 válasza kutga (#128642) üzenetére


zolee001
őstag

Okay,ezt majd akkor is olvasd ha lenyulják a számládat
De nem vitázni akarok,nagy ivben teszek rá ki mennyire hülye hisz jogában áll neki annak lenni

(#128657) kutga válasza Doky586 (#128653) üzenetére


kutga
nagyúr

Telekódot csak akkor kell megadni, ha olyan kereskedőnél vásárolsz, aki alkalmazza ezt a szolgáltatást.

MOD
zolee001
A számládat enélkül is le tudják nyúlni ha akarják. ;]

MOD
liszi70
Google, PP, stb fiókban inkább webkártyát állítottam be, amin csak a vásárlás idejére utalok pénzt.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#128658) Pyttawrx válasza liszi70 (#128652) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Alapból sosem mentem a kártya adatait. :)

(#128659) Doky586 válasza kutga (#128657) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Idéntől kötelező alkalmaznia mindenkinek. Tudtommal.

(#128660) Goaniusz


Goaniusz
újonc

Sziasztok!
Van egy DIGI által beszerelt ZXHN F618 típusú routerem. Hogyan lehet rajta kikapcsolni a Wi-Fi jel sugárzását?
Van rajta egy ilyen kikapcsoló gomb (a kezelési útmutató azt írja, hogy azaz), de az nem működik, nem reagál, akárhogy nyomkodom.
Lehet, hogy furcsa itt mindenkinek a kérdés, de a választ előre is köszönöm.

(#128661) kutga válasza Doky586 (#128659) üzenetére


kutga
nagyúr

2021. január 1-től mindenkinek kötelező lesz több lépcsőben jóváhagynia az internetes kártyás vásárlásait, ha olyan kereskedőnél vásárol, aki alkalmazza ezt a szolgáltatást. Ha tehát nem adott meg telefonszámot a banki azonosításhoz, nem fog tudni az interneten vásárolni az érintett internetes kereskedőknél. (Minden olyan kereskedőnek, akinek az Európai Unión belüli pénzintézettel van kártyaelfogadói szerződése, 2021. január 1-től kötelező lesz alkalmaznia a kétlépcsős hitelesítést az EU 2015/2366-os irányelvének (PSD2) megfelelően.)

[link]

A kereskedőknek is ennek megfelelően kell alkalazni akkor.

Próbálok visszaemlékezni, de szerintem még tőlem sem kérték, pedig sokat vásárolok interneten.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#128662) liszi70 válasza Pyttawrx (#128658) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Alapból sosem mentem a kártya adatait."

Szerintem attól még a google tudja. :)

(#128663) mezis válasza Goaniusz (#128660) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

WLAN settings?

mezis

(#128664) Pyttawrx válasza liszi70 (#128662) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Miért tudná? Dehogy tudja!

[ Szerkesztve ]

(#128665) Goaniusz


Goaniusz
újonc

Szia!
Próbáltam már, de az a része nem aktív, nem tudom átállítani.

(#128666) Goaniusz


Goaniusz
újonc

Itt van egy kép róla:
https://drive.google.com/file/d/1aECAD3makJxCFQ-YeDGK7ciid5DrasQk/view?usp=sharing

(#128667) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
Van egy laptopom amihez vásároltam egy külső monitort: Lenovo Legion Y25-25
nos volna pár kérdésem, ha tudnátok segíteni.

1,
hogy a legjobb összekötnöm a monitorral a laptopom? a laptopomon USB C típusú van. Ha jól látom a monitoron pedig csak 1.2 display port? ezek összekötése megfelelő volna az 1ms és a 240hz kihasználásához?

2.,
jelenleg úgy van a monitor hogy csak a másodlagos képernyőt mutatja úgy állítottam be. ennyi elég vagy van erre valamilyen komolyabb megoldás is? csak mert így a laptopon hiába nincs kép(nem is akarok), de látom hogy nincs kikapcsolva a képernyője hanem így halványan világít vagy nem is tudom.
nem lehetne teljes kikapcsolni hogy csak a monitor működjön?

köszi

(#128668) mezis válasza Goaniusz (#128665) üzenetére


mezis
nagyúr

Transmitting Power-t le tudod vinni 0-ra ? (Ha nem, akkor a legkisebbet.)

Azt a WiFi kapcsoló gombot 10sec-ig nyomva, nem kapcsol le a WiFi-t?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128669) Tibi09


Tibi09
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS SIMPRO dokkolóm: [link]
és egy ASUS Zenbook Flip 13 UX362FA noteszgépem [link]

Mint utólag kiderült a két eszköz nem 100%-ig kompatiblis, a laptop type-c portja nem képes áramfelvételre, így a dokkolót hiába csatlakoztatom a laptophoz, nem tölti.

A kérdésem: Működhet-e olyan megoldás (és egyáltalán létezik-e), hogy a dokkolóba dugok egy kábelt (USB vagy type-c) és a kábel másik végén pedig egy AC csatlakozó van, amivel tölthetem a laptopot. Nem várok csodát, bőven elég, ha nem merül a laptop, annyi áramot feltudna venni.
Alin találtam egy ilyet: [link] Nem vagyok benne biztos (igazából igen), hogy az aliról rendelt cuccal szívesen összekötném a két eszközt, valami megbízható forrás kéne, akik még számlát is adnak.

Köszönöm, ha tudoktok segíteni és tanácsot adni.

Tibi

(#128670) Doky586 válasza Tibi09 (#128669) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ott a hátulján a dcin csatlakozó. Vegyél hozzá egy dugasztápot.

(#128671) Tibi09 válasza Doky586 (#128670) üzenetére


Tibi09
tag

Az adja a kraftot a dokkolónak, de én a dokkolóról akarom tölteni a laptopot, hogy ne kelljen cipelni a tápkábelt.

(#128672) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy a VLC playerben korlátozva van esetleg az MP4-es videófájlok lejátszási mérete?
3-4GB-os fájlokat lejátszik, de a 7-8GB-os fájlokat nem.
Vagy mit ajánlottok ami lejátssza a 7-8GB-os MP4-es fájlokat?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#128673) MasterMark válasza embe (#128672) üzenetére


MasterMark
titán

MPC-BE

Switch Tax

(#128674) embe válasza MasterMark (#128673) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! :R
Néztem az MPC-t, az sem vitte. De végül leszedtem más formátumban, így nem gond a lejátszása.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#128675) MasterMark válasza embe (#128674) üzenetére


MasterMark
titán

Ez kifejezetten MPC-BE, nem sima MPC.

Switch Tax

(#128676) Vakegérke válasza embe (#128674) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha mégis keresnél lejátszót, ajánlom figyelmedbe a Potplayer-t.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#128677) Csupingo válasza Vakegérke (#128676) üzenetére


Csupingo
veterán

Jó hogy felhoztad. Használ még valaki potplayer-t a topikból? Már régóta nekem is ez van, de az nagyon bosszant, hogy hiába kapcsolom ki a frissítést, akkor is frissít időnként. Az összes beállításom visszaáll, hiába van file-ba is lementve és ide-oda bepakolva akkor se marad meg. Lehet mindent visszaállítani kézzel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128678) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Usb-s Bluetooth adapterrel kapcsolatban lenne kérdésem. Nem tudok választani, mert nem ismerem ezeknek az eszközöknek a teljesítményét.
Mindössze csak arra kell, hogy a számítógépen retusált fotókat feltudjam tenni az instára. Sajnos webböngészővel ezt nem lehet(?), igy hát marad az a megoldás, hogy bluetooth adapterrel átküldöm mobilra, aztán mobilról mehet az instára. Szóval csak erre kell az adapter.
Ahogy nézegettem a kinálatot, nagyon sok féle van, pl USB2.0 3.0.... az átvitelis sebességek pedig nagyon eltérőek, van 3mbps és 240mbps is, ráadásul mindkettő 5ezer ft környékén.
Pl...
[link]
[link]
Az egyik 3 a másik 150mbps.... és kb ugyan az az ár, sőt a gyorsabb olcsóbb...
Melyik a jobb :F Vagy ezen kivül melyik lenne jó választás képek küldözgetésére?

(#128679) zümzümm válasza zümzümm (#128678) üzenetére


zümzümm
senior tag

Lehet higy a masodik link hulyeseg volt mert nem is bluetioth adapter...

(#128680) mezis válasza zümzümm (#128678) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win10hez az ASUS drivere 2016-os, a TP-Link v3-é meg 2019-es.
v3-at árulnak? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128681) embe válasza MasterMark (#128675) üzenetére


embe
nagyúr

és Vakegérke!
Köszi még egyszer!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#128682) m_kovacs válasza zümzümm (#128678) üzenetére


m_kovacs
tag

az nem opció, hogy a PC-re csatlakoztatja USB kábellel a telefont?

(#128683) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Kerlek segitsetek!! Osszevesztem az asszonnyal, es ideges fejjel nekilattam uj windowst telepiteni..
Veletlenul az 1TB hdd meg toroltem, DE NEM FORMAZTAM! Aztan eszrevettem a bajt de mar keso..
Felment az uj win ssd re, de a windows nem latja..
Belementem a lemezkezelesbe a vezerlopulton belul, adtam neki uj betujelet stb, latja is a windows a merevlemezt de formazni akarja.. Mit tegyek hogy jo legyen? KERLEK SEGITSETEK!! :(

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#128684) King Unique válasza Enigma1945 (#128683) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen nem formázni, nem meghajtóbetűjelet adogatni, hanem adatot menteni, lásd egy korábbi esetnél leírtakat.
A Windows meg amúgy akkor "nem látja", ha sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg a HDD, ellenkező esetben helytelen az állítás. Meg ha törölve lett lemez és nincsen rajta partíció, akkor nyilván a fájlkezelőben sem fog megjelenni, mert ott csak a meglévő és meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg, pont ezért megtévesztő csak ott nézni és csak az alapján kijelenteni, hogy "látja / nem látja" az OS.

(#128685) mezis válasza m_kovacs (#128682) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztosan lehet USB kábellel is, de a drága, pici, szinte javíthatatlan csatlakozó miatt csak végszükség esetén javasolnám a "drótozást".

mezis

(#128686) Enigma1945 válasza King Unique (#128684) üzenetére


Enigma1945
őstag

Vissza akarom allitani az elveszett particiot. Kerlek segits! Testdisk programmal

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#128687) Cs1csó válasza Enigma1945 (#128686) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit linkelt leírás az nem elég? Hol akadtál el?

(#128688) King Unique válasza Enigma1945 (#128686) üzenetére


King Unique
titán

Mármint miben, hogyan kell használni a programot, amikor tele van az internet útmutatókkal (példa)? + Egyes particionáló programokban is közvetlen partíció visszaállítási lehetőség (példa).

Viszont az ugye világosan le van írva abban a válaszban, hogy ilyenkor elsődlegesen az adatmentés javasolt adatmentő programmal, ott csak olvasás történik a lemeznél, biztonságosabb az adatokra nézve. Ellenben a törölt/formázott partíció közvetlen visszaállításánál már írás is történik, ami jó esetben lehet sikeres és akkor nyilván oké, ha nem akkor viszont szívás. Illetve pont ezért ez utóbbi csak saját felelősségre javasolt!

(#128689) m_kovacs válasza mezis (#128685) üzenetére


m_kovacs
tag

akkor ezek után ne is használjam a töltőt többet?

(#128690) mezis válasza m_kovacs (#128689) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nagyon kímélni szeretnéd a mobil telefonodat, akkor töltsd fel 100%-ra, aztán merítsd le 70%-ra, kapcsold ki és tartsd hűvös száraz helyen. :DDD

Ha más módon is tudod pótolni az akkuból kidumált energiát, akkor töltsd úgy!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128691) HoaryFox válasza zümzümm (#128678) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Bluetooth-t nem ajánlom, mai világban már nem olyan gyors, nagyon megnőttek a méretek.
Én képeket Google Fotók segítségével szoktam átvinni telefonról gépre, de bármilyen felhőszolgáltatás jó lehet, főleg, ha valami übergyors neted van.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#128692) titetoyz


titetoyz
tag

valaki nem találkozott olyannal, hogy x óra elteltével (nálam jelen esetben kb 10-12h) nem tud remoteolni a gépére teamvieweren keresztül? de ugyanúgy nem jó a facebook, youtube, viszont hálózat van és google is megy..

valami DNS probléma lehet, újraindítás megoldja a problémát, de nem szeretném mindig újraindítgatni a gépet :F :F
más gépen, telefonon jó. UTP kábel megy a gépembe, nem Wifivel csatlakozok

(#128693) Cs1csó válasza titetoyz (#128692) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, én már régen lecseréltem a TeamViewer-t AnyDesk-re, esetleg ajánlom neked is.

(#128694) Kékes525


Kékes525
félisten

A Facebookon hol láthatom, hogy kit jelöltem ismerősnek? Bal oldalt az ismerősök között csak azokat látom, aki engem jelöltek ismerősnek és akiket ismerhetek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#128695) Cs1csó válasza Kékes525 (#128694) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ameddig nem jelöl vissza addig ott lesz az valahol "függő kapcsolatok" vagy valami hasonló néven, de ha visszajelölt akkor erről dob egy értesítést a Facebook, hogy elfogadták a jelölésed és kész, onnantól ismerősök vagytok.

(#128696) Jorus válasza Kékes525 (#128694) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ismerősök -> Ismerősnek jelölések -> Az összes megtekintése -> A küldött jelölések megtekintése

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128697) Kékes525 válasza Jorus (#128696) üzenetére


Kékes525
félisten

+ csicso82

"A küldött jelölések megtekintése" Ez apró betűvel volt, azért nem vettem észre. :D

Köszi. :)

Azt megtudom nézni, hogy mit látnak rólam az ismerősnek jelöltek? Ha igen, hogyan?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#128698) Jorus válasza Kékes525 (#128697) üzenetére


Jorus
nagyúr

Profiloldaladon jobb oldalt van egy kis szem ikon (a "..." és a nagyító mellett), arra kattintva tudod megnézni, hogy hogy néz ki az oldalad Nyilvános felülete ("Megtekintés mint"). Amíg nem igazolnak vissza, addig csak a Nyilvánosan megosztott tartalmaidat látják.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128699) Kékes525 válasza Jorus (#128698) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, már minden OK. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#128700) w.miki


w.miki
veterán

Logitech K400 Plus HU billentyűzet esetén, hogyan tudnám beállítani, hogy a felső sorban lévő F... funkcióbillentyűzet ne az Fn gomb lenyomása esetén történjen, hanem alapesetben, és az Fn gomb akkor kelljen, ha NEM a F1...9-et akarom használni, Win7 alatt?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.